Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-06, 12:24   #451
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a to inne mają silikony, bo mówisz, ze mleczna nie a inne?
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 14:37   #452
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Kallosa Placenta z tego co wiem to ma silikony.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 09:50   #453
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Kallosa Placenta z tego co wiem to ma silikony.
dobrze wiedzieć
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 21:39   #454
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie ma za co. Ja myślę, że tydzien, góra 2 wystarczy. A potem juz tylko profilaktycznie od czasu do czasu

jolie cytuje tutaj Twoja wypowiedz z 5 strony watku jesli dobrze pamietam. To fakt z tymi silikonami, one utrudniaja dostep i wnikanie do wlosa substancji odzywczych i trzeba je wyplukac. Obecnie regeneruje wlosy, wax polski, w planach jeszcze kallos mleczny, moje wlosy lubia tez olejek rycynowy i maseczki z ziaji (obecnie mam ta witaminowa, podgrzewam troszke razem z olejkiem i na wlosy)

I tu mam pytanie oodnosnie tej Twojej wypowiedzi, czy dobrze rozumiem ze szamponu bez silikonow naleze stosowac co jakis czas ? nie za kazdym myciem. Tzn najpierw oczyscic a poźniej profilaktycznie. Moje wlosy maja dosc drogeryjnych masek i szamponow, zmieniam calkowicie pielegnacje. Przeczytalam caly watek i zaczynam drugi raz, poszukuje szamponu odpowiedniego.

Polecane szampony barwy moge uzyc do wyplukania silikonow, a potem juz wprowadzic jakis szampon zeby nie wysuszyc wlosow. Dobrze rozumiem.

i mam pytanie jakiego szamponu Ty uzywasz?
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 22:10   #455
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
I tu mam pytanie oodnosnie tej Twojej wypowiedzi, czy dobrze rozumiem ze szamponu bez silikonow naleze stosowac co jakis czas ? nie za kazdym myciem. Tzn najpierw oczyscic a poźniej profilaktycznie. Moje wlosy maja dosc drogeryjnych masek i szamponow, zmieniam calkowicie pielegnacje. Przeczytalam caly watek i zaczynam drugi raz, poszukuje szamponu odpowiedniego.

Polecane szampony barwy moge uzyc do wyplukania silikonow, a potem juz wprowadzic jakis szampon zeby nie wysuszyc wlosow. Dobrze rozumiem.

i mam pytanie jakiego szamponu Ty uzywasz?
Nie tyle szampon bez silikonów- co nieco bardziej agresywny szampon. Potem można coś łagodniejszego (szamopny ziołowe jednak wysuszają)- oczywiście najlepiej bez silikonów. Ja stosuję szampon dla dzieci z barwy (Bebi) i bardzo go sobie chwalę.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 16:28   #456
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a ja sie doszukałam silikonów a szmponie nivei do włosów zniszczonych, suchych i łamliwych, tym takim z pomarańczowym...
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 20:29   #457
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A ja mam prośbę, wiem że gdzieś na forum ktoś już pisał że odżywki do włosów z Nivea nie mają silikonow jednak że zakupiłam Nivea hair Care " odzywka elastyczność i blask" i mam ogromną prośbę aby doswiadczone wizażanki określiły jej skład :


Aqua, Glycerin, cetearyl alcohol, bis-diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium chloride, panthenol, hydrolyzed rice protein, Nelumbium speciosum, oryzanol, hydroxypropyl methylcellulse, sodium citrate, propylene glycol, methylparaben, propylparaben, parfum

i jak skład nadający się do kosmetyków bez silikonów???
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 20:42   #458
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Oliwio Anito, silikonów w tej odżywce brak Po dokładniejszą analizę zgłoś się do wątku o składach
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 20:57   #459
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Oliwio Anito, silikonów w tej odżywce brak Po dokładniejszą analizę zgłoś się do wątku o składach
dziękuje bardzo za odpowiedź
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 09:34   #460
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A ja mam pytanie odnośnie odżywki normalizującej Joanna z serii "Z apteczki babuni". W składzie znalazłam dwie pozycje PEG -coś tam. W pierwszym poście czytam, że sa to silikony rozpuszczalne w wodzie. To jaki jest sens ich istnienia w tej odżywce, skoro wymaga ona spłukania. Jak rozumiem, te silikony tez się wypłuczą.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:53   #461
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie odżywki normalizującej Joanna z serii "Z apteczki babuni". W składzie znalazłam dwie pozycje PEG -coś tam. W pierwszym poście czytam, że sa to silikony rozpuszczalne w wodzie. To jaki jest sens ich istnienia w tej odżywce, skoro wymaga ona spłukania. Jak rozumiem, te silikony tez się wypłuczą.
to zależy co to jest to "coś" bo PEG to pochodna glikolu polietylenowego i wcale nie musi być silikonem A jaki jest sens? Nawet taki rozpuszczalny w wodzie silikon tworzy wartwę na włosach, której w całości się nie spłucze samą wodą. Zostaje ona do następnego mycia. Takie silikony są w porządku bo nie mają tendencji do nawarstwiania się. Jednak czasami przyczyniają się do szybszego przetłuszczania (o ile ktoś ma podatne na to włosy)
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 12:14   #462
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
to zależy co to jest to "coś" bo PEG to pochodna glikolu polietylenowego i wcale nie musi być silikonem
A to muszę sprawdzić w domu co to dokładnie jest
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 12:55   #463
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ale dzięki szamponom z silikonami włosy są ładne i lśniące, kiedyś używałam ziołowych i włosy były tragiczne - po prostu siano
Obecnie próbuję łączyć 1 i 2 - używam nafty i rycyny, też odżywki kallos i spray'u naphery, ale z silikonów nie chcę rezygnować - jak dla mnie dove z jedwabiem i glisskur z jedwabiem to podstawa
A co myślicie o seboradin do jasnych włosów? Używała któraś z Was może?
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 13:06   #464
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Ale dzięki szamponom z silikonami włosy są ładne i lśniące, kiedyś używałam ziołowych i włosy były tragiczne - po prostu siano
Obecnie próbuję łączyć 1 i 2 - używam nafty i rycyny, też odżywki kallos i spray'u naphery, ale z silikonów nie chcę rezygnować - jak dla mnie dove z jedwabiem i glisskur z jedwabiem to podstawa
A co myślicie o seboradin do jasnych włosów? Używała któraś z Was może?
nie w tym rzecz żeby każdy odstawił silikony. Jednym służą innym nie. Ja po silikonach mam włosy takie jak Ty bez nich. Ot cała historia
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 21:06   #465
groszkolino
celebriti
 
Avatar groszkolino
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 972
GG do groszkolino
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Jolie mam pytanko, znalazłam taki szampon niby ziołowy Rewital Color firmy A- Z Medica, ma on za zadanie wywabic żółty odcien z wlosow blond, czy mogłabys powiedzieć mi czy jest ' w porzadku', gdyz juz dawno przeszlam na Twoja 'diete' jesli chodzi o wlosy, poza tym stosowalam kuracje wzmacniające i toczyłam walke z wypadaniem, wiec wolalabym wiedziec. Niestety nie moge znalesc skladu, ale moze znasz ten produkt lub ewentualnie jakis bezpieczny? z góry dziekuje.
http://www.sprawniinaczej.pl/index.p...8b21d00d5d3771
__________________
Cytat:
robię dobre naleśniki i parówki.. to moze naleśniki i parówki?!
wiesz co, zaczynam bać się oddychać


groszkolino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:11   #466
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez groszkolino Pokaż wiadomość
Jolie mam pytanko, znalazłam taki szampon niby ziołowy Rewital Color firmy A- Z Medica, ma on za zadanie wywabic żółty odcien z wlosow blond, czy mogłabys powiedzieć mi czy jest ' w porzadku', gdyz juz dawno przeszlam na Twoja 'diete' jesli chodzi o wlosy, poza tym stosowalam kuracje wzmacniające i toczyłam walke z wypadaniem, wiec wolalabym wiedziec. Niestety nie moge znalesc skladu, ale moze znasz ten produkt lub ewentualnie jakis bezpieczny? z góry dziekuje.
http://www.sprawniinaczej.pl/index.p...8b21d00d5d3771
Prosze (trzeba kliknąć na Opis) http://www.nokaut.pl/oferta/rewital-...ch-200-ml.html Wystarczy wpisac w google nazwe i 'inci' lub 'skład'. O analize trzeba poprosic tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:36   #467
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez groszkolino Pokaż wiadomość
Jolie mam pytanko, znalazłam taki szampon niby ziołowy Rewital Color firmy A- Z Medica, ma on za zadanie wywabic żółty odcien z wlosow blond, czy mogłabys powiedzieć mi czy jest ' w porzadku', gdyz juz dawno przeszlam na Twoja 'diete' jesli chodzi o wlosy, poza tym stosowalam kuracje wzmacniające i toczyłam walke z wypadaniem, wiec wolalabym wiedziec. Niestety nie moge znalesc skladu, ale moze znasz ten produkt lub ewentualnie jakis bezpieczny? z góry dziekuje.
http://www.sprawniinaczej.pl/index.p...8b21d00d5d3771
prawdę powiedziawszy jakiś taki nijaki składowo. Wrzuć na wątek podany przez Karlę- zrobi się dokładniejszą analizę
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 07:34   #468
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
to zależy co to jest to "coś" bo PEG to pochodna glikolu polietylenowego i wcale nie musi być silikonem
Sprawdziłam- to cos w mojej odżywce to PEG-20 Stearate i PEG-40 Hydrogenated Castor Oil.
To są silikony czy nie? Bo z pierwszego posta zrozumiałam, że wszystko co ma PEG na początku to silikony ale z tych łatwiejszych do wymycia (ale chyba źle zrozumiałam ) .

Jeszcze jedno pytanie. Czy Dimethicone i PEG/PPG-22/24 Dimethicone to to samo?

Edytowane przez aferka
Czas edycji: 2008-07-14 o 16:30 Powód: pomyliłam nazwę składnika
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 18:01   #469
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Sprawdziłam- to cos w mojej odżywce to PEG-20 Stearate i PEG-40 Hydrogenated Castor Oil.
To są silikony czy nie? Bo z pierwszego posta zrozumiałam, że wszystko co ma PEG na początku to silikony ale z tych łatwiejszych do wymycia (ale chyba źle zrozumiałam ) .

Jeszcze jedno pytanie. Czy Dimethicone i PEG/PPG-22/24 Dimethicone to to samo?
te dwa pierwsze nie są silikonami. W pierwszym poście chodzi o twory jak ten ostatni przez Ciebie podany. Co do drugiego pytania- nie jest to to samo. Pierwszy związek to silikon a drugi to też silikon ale w połączeniu z pochodną glikolową.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 20:52   #470
grisfumier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

mam problem z włosami i musze myć je codziennie,bo szybko się przetłuszczają.
Używam szamponu Elseve o składzie:AQUA,SODIUM LAURETH SULFATE, POLYSORBATE 21, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CETYL ALCOHOL, HEXYLENE GLYCOL, COCAMIDE MIPA, HYDROXYSTEARYL CETYL ETHER, SODIUM CHLORIDE, SODIUM METHYLPARABEN, DMDM HYDANTOIN, PHENOXETHANOL, ETHYLPARABEN, POLYQUATERNIUM-10M, DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, PIROCTONE OLAMINE, CARBOMER, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PARFUM/FRAGRANCE.

czy ten szampon jest dobry do mojego rodzaju włosów?
grisfumier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 21:39   #471
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez grisfumier Pokaż wiadomość
mam problem z włosami i musze myć je codziennie,bo szybko się przetłuszczają.
Używam szamponu Elseve o składzie:AQUA,SODIUM LAURETH SULFATE, POLYSORBATE 21, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CETYL ALCOHOL, HEXYLENE GLYCOL, COCAMIDE MIPA, HYDROXYSTEARYL CETYL ETHER, SODIUM CHLORIDE, SODIUM METHYLPARABEN, DMDM HYDANTOIN, PHENOXETHANOL, ETHYLPARABEN, POLYQUATERNIUM-10M, DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, PIROCTONE OLAMINE, CARBOMER, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PARFUM/FRAGRANCE.

czy ten szampon jest dobry do mojego rodzaju włosów?
Sama musisz odpowiedzieć Sobie na to pytanie poprzez obserwację reakcji włosów na ten kosmetyk, bo nie ma reguły. Jednym silikony służą i nie robią krzywdy, innym nie. Poza tym przetłuszczanie wcale nie musi zależeć od szamponu, możesz mieć np. ŁZS, albo to wina odżywki. Kombinacji może być naprawdę wiele.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:28   #472
Nickusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 60
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a ja mam pytanie czy szampon o skladziez nastepujacym:

aqua,sodium laureth sulfate,cocamidopropyl betaine, PEG3 distearate, polyquaternium-10,yucca filamentosa,paeonia officinalis, niacinamide, PEG 40 hydrogenated castor oil,propylene glycol,citric acid,sodium chloride,sodium benzoate,parfum

zawiera jakies silikony??
bo nie doszukalam sie tych co byly wymienione na poczatku watku ale ja sie nie znam na tym wszystkim

i czy taki szampon jest bezpieczny do uzywania dosc czestego >>??
np co 2 dni?
Nickusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:59   #473
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Nickusia Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie czy szampon o skladziez nastepujacym:

aqua,sodium laureth sulfate,cocamidopropyl betaine, PEG3 distearate, polyquaternium-10,yucca filamentosa,paeonia officinalis, niacinamide, PEG 40 hydrogenated castor oil,propylene glycol,citric acid,sodium chloride,sodium benzoate,parfum

zawiera jakies silikony??
bo nie doszukalam sie tych co byly wymienione na poczatku watku ale ja sie nie znam na tym wszystkim

i czy taki szampon jest bezpieczny do uzywania dosc czestego >>??
np co 2 dni?
Zero silikonów
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 19:31   #474
Nickusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 60
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dziekuje bardzo
Nickusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 17:24   #475
alehcar
Rozeznanie
 
Avatar alehcar
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cześć, zainspirowana tym wątkiem udałam się dzisiaj do drogerii na poszukiwanie odżywki do włosów nie zawierającej silikonu. Zdecydowałam się na Schaumę "Kiwi-Połysk", na moje oko nie ma go w składzie, ale zerknijcie proszę, bo może o czymś nie wiem...
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Propylene Glicol, Citric Acid, Isopropyl Myristate, Distearoylethyl, Hydroxyethylmonium Methosulfate, Stearamidopropyl Dimethylamine, Panthenol, Niacinamide, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Sodium Citrate, Malic Acid, Actinidia Chinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Phenoxyethanol, Sodium Methylparaben
alehcar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 18:14   #476
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez alehcar Pokaż wiadomość
Cześć, zainspirowana tym wątkiem udałam się dzisiaj do drogerii na poszukiwanie odżywki do włosów nie zawierającej silikonu. Zdecydowałam się na Schaumę "Kiwi-Połysk", na moje oko nie ma go w składzie, ale zerknijcie proszę, bo może o czymś nie wiem...
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Propylene Glicol, Citric Acid, Isopropyl Myristate, Distearoylethyl, Hydroxyethylmonium Methosulfate, Stearamidopropyl Dimethylamine, Panthenol, Niacinamide, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Sodium Citrate, Malic Acid, Actinidia Chinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Phenoxyethanol, Sodium Methylparaben
silikonów brak
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 20:24   #477
alehcar
Rozeznanie
 
Avatar alehcar
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
silikonów brak
Super! Dzięki
alehcar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 20:46   #478
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez alehcar Pokaż wiadomość
Super! Dzięki
nie ma sprawy
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 14:14   #479
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A ja mam takie pytanie...Czy Fitomed do suchych i znoszczonych,który SLS ma w składzie,ale jednak na końcu,zmyje silikony czy lepiej poszukać czegoś mocniejszego?Ogólnie używam właśnie Fitomedu na zmiane z Babydreamem,jako odżywka Kallos mleczny,albo różana z Bułgarii,ale na końcówki stosuję serum z apteczki babuni,a ono silikony niestety ma.Zastanawiam się,może powinnam co jakiś czas dogłębniej się oczyścić?Czytałam kiedyś na LU o dodawaniu miodu,ale teraz za cholerę tego nie mogę znaleźć i nie wiem jaki miód,ile i w ogóle nic
__________________


zuczang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 16:01   #480
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hej kończę właśnie buteleczkę szamponu Radical Blask Koloru, czytałam że jest dobry do zmycia silikonów. Jednak nie jestem pewna czy używanie kosmetyków bez silikonów służy moim włosom ;/ pomijając to że walczę z wypadaniem, zauważyłam że odkąd nie używam silikonów, włosy które wypadają są straaaasznie połamane. Może jednak powinnam używać czegoś na "ochronę" przed łamliwością? Jakie polecacie szampony bez silikonów - wzmacniające włosy, i jakie odżywki - do włosów zniszczonych, które mogłyby trochę "osłonić" moje włosy?

pisze w tym wątku bo już nie wiem czy te silikony mi służą czy nie
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.