Niemcy IV :) - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-13, 15:14   #4771
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Badaniami typowo dla ciezarnych zajmuje sie ginekolog, jak to wyglada z innymi rzeczami to nie wiem. Mnie tam zadnych Uberweisungow nie dawali. Oni pobrali krew i sie wszystkim zajeli.
Dziękuje za odpowiedź! Bo już myślałam, że wyszłam bez skierowania i jak głupia w poniedziałek pójdę po Mutterpass-bez wyników, bez niczego :p
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 15:20   #4772
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź! Bo już myślałam, że wyszłam bez skierowania i jak głupia w poniedziałek pójdę po Mutterpass-bez wyników, bez niczego
Najlepiej zadzwoń i zapytaj. Na toxo musiałam podpisywać dodatkowy papierek, zgodę, bo to badanie jest płatne . Resztę podstawowych robili sami.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 16:03   #4773
Enij
Raczkowanie
 
Avatar Enij
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 163
Dot.: Niemcy IV :)

Hej dziewczyny już kiedyś przedstawiałam swoja sytuację tutaj w związku z moim mieszkaniem i znów mam problem.
Z mieszkania, które wtedy tak mi się podobało, długo się nikt nie odzywał więc myślałam że nic z tego, szukaliśmy dalej...kiedy znalazłam mieszkanie przez pośrednika, wysłałam wypowiedzenie mojemu właścicielowi mieszkania. Nie wiedziałam wtedy, że wypowiedzenie przez e mail nie ma faktycznie mocy prawnej.
Sytuacja skomplikowała się kiedy to pośrednik zorientował się ze zna właściciela mojego obecnego mieszkania i skontaktował się z nim. Porozmawiał sobie z nim i stwierdził że nam nie wynajmie... zero profesjonalizmu. Dowiedziałam się w międzyczasie że muszę wysłać wypowiedzenie pocztą ale był to już 3 kwiecień i to w dodatku święto potem była sobota i wypowiedzenie wysłałam dopiero we wtorek.
Z tego co się orientuję żeby zaliczyć dany miesiąc do wypowiedzenia wypowiedzenie musi zostać dostarczone do 3 dni roboczych danego miesiąca.
Teraz przypuszczam że gość nie uzna mojego wypowiedzenia bo z tego co się orientuje to sobota też się zalicza jako pracujący. Ja myślałam że ten czas świąteczny niestety jest od piątku do poniedziałku, ale chyba się pomyliłam. Czy on może nie uznać mi tego wypowiedzenie, i tak już muszę za jeden miesiąc płacić podwójnie bo mieszkanie mam od 1.06??

To dla mnie bezsensu.. poza tym gość wogóle nie rozumie powodów które mu przedstawiłam. Sprzedaje mieszkanie a ja mam czekać, czy ktoś kupi pod wynajem czy nie. Jeśli nie i tak będę musiała szukać. Mam małe dziecko i nie chce czekać aż ktoś mnie wywali. Z doświadczenia wiem że polakom nie łatwo znaleźć ładne fajne mieszkanie już nie mówie o cenie.

A tak się złożyło że odezwali się właściciele tego mieszkania które wcześniej mi się podobało i już podpisałam nową umowę. A mój obecny twierdzi że jesteśmy nie fair. I twierdzi że nas nie wypuści, jak może to zrobić ma wypowiedzenie i nawet gdybym musiała zapłacić jeszcze jeden czynsz to i tak się wyprowadzę

W tym tygodniu umówił się już pośrednik z klientami na wtorek i z następnymi na czwartek i chodzą dalej mi pielgrzymki, ciekawe czy on by tak mieszkał, i w dodatku sam twierdzi że możne tego mieszkania nie sprzedać kilka lat to ja mam tu mieszkać jak na szpilkach kilka lat i przyjmować wycieczki??

Naprawdę mam ochotę przestać odbierać telefon. Jak będzie mi robił problemy to jego wycieczki będą musiały poczekać aż zwolnimy mieszkanie. Obawiam sie tylko czy zechce nam oddać kaucję. Dodam że mieszkanie odremontowaliśmy i to jak wygląda w porównaniu do tego co było to niebo a ziemia.

Sorry za długi post ale nie mam się do kogo wygadać wiec przynajmniej mogę napisać. ...

Edytowane przez Enij
Czas edycji: 2015-04-14 o 10:44
Enij jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 16:47   #4774
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

ty nie patrz na to co wlasciciel mowi bo on bedzie mowil wszystko zebyscie sie bali wyprowadzic- nie musicie przyjmowac pielgrzymek jestescie wynajmujacymi i to narusza wasza strefe prywatna, powiedziec krotko i pewnie siebie ze dostal wypowiedzenie , macie juz nowa umowe podpisana ,a nie fair to on jest wobec was, was nie interesuje mieszkanie na takich zasadach jak teraz, ze w kazdej chwili powie Wam ze macie sie wyprowadzac i ciagle ktos przychodzi.Wiec sie nei dajcie mu i nie sluchajcie co gada
zawszwe tu tez mozna posjc do Beratera ( taki prawnik) co wam cos doradza, placi sie ale mozna znalezc nie drogiego
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2015-04-13 o 16:48
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 18:33   #4775
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chyba wybieram sie do Ingolstadt, byl ktos ostatnio, jakie ceny?
Juz sto lat tam nie bylam i nie wiem, jechac nie jechac...
Tam nie byłam, ale Ty masz chyba niedaleko do Saskiej Szwajcarii? Jeżeli tak, to bardzo polecam bo byłam teraz a zwiedzających naprawdę niewiele. Jest na Wizażu dziewczyna z Doliny Pałaców i Ogrodów (Riesengebirge), można ją podpytać gdzie jechać. W Spreewaldzie jest mnóstwo pięknych miejsc, mi chyba najbardziej spodobał się zamek Branitz i Park Branicki, ale wracam tam jeszcze z wycieczkami Zapytam biuro czy można wrzucić kilka zdjęć, jak tak to udostępnię te bardziej anonimowe.
Edit:
dodanie zdjęć. Na wiosnę tam będzie jeszcze ładniej, bo wkrótce wszystko zakwitnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Branitz 180.jpg (183,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 181.jpg (121,5 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 182.jpg (140,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 183.jpg (138,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 184.jpg (89,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 185.jpg (138,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 186.jpg (151,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 187.jpg (257,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 188.jpg (142,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Branitz 189.jpg (257,7 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez 201703061208
Czas edycji: 2015-04-13 o 19:32
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 19:23   #4776
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Zniżki z glamour shopinng week okazały sie bardzo atrakcyjne zrobiłam zakupy w C&A , H&m , Esprit i w karstadtsport dokupilam sobie sportowe ubranka no i przepyszna caramel machiatto była za pół ceny w Starbucks
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 05:58   #4777
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
ty nie patrz na to co wlasciciel mowi bo on bedzie mowil wszystko zebyscie sie bali wyprowadzic- nie musicie przyjmowac pielgrzymek jestescie wynajmujacymi i to narusza wasza strefe prywatna, powiedziec krotko i pewnie siebie ze dostal wypowiedzenie , macie juz nowa umowe podpisana ,a nie fair to on jest wobec was, was nie interesuje mieszkanie na takich zasadach jak teraz, ze w kazdej chwili powie Wam ze macie sie wyprowadzac i ciagle ktos przychodzi.Wiec sie nei dajcie mu i nie sluchajcie co gada
zawszwe tu tez mozna posjc do Beratera ( taki prawnik) co wam cos doradza, placi sie ale mozna znalezc nie drogiego
dobrze gada

miłego dnia dziewczynki
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 08:47   #4778
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Enij Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny już kiedyś przedstawiałam swoja sytuację tutaj w związku z moim mieszkaniem i znów mam problem.
ja bym to zrobiła tak poszła do niego i powiedziała albo mi podpisuje ze umowa traci ważność wtedy co wy chcecie albo ok, płacicie ten jeszcze jeden czynsz ale jego pielgrzymki wejdą dopiero potem jak już z tego domu wyjdziesz. i tyle. i w życiu bym nie wpuszczała nikogo żeby mi po domu chodził.
dobra we wrocku jak babka nasze sprzedawała to chodziły mi też pielgrzymki ale za to nam obniżała czynsz nic za darmo kochana. tym bardziej jak koleś ci jeszcze fochy i problemy robi.
POSTAW SIE!!!
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 10:27   #4779
Enij
Raczkowanie
 
Avatar Enij
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 163
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
ja bym to zrobiła tak poszła do niego i powiedziała albo mi podpisuje ze umowa traci ważność wtedy co wy chcecie albo ok, płacicie ten jeszcze jeden czynsz ale jego pielgrzymki wejdą dopiero potem jak już z tego domu wyjdziesz. i tyle. i w życiu bym nie wpuszczała nikogo żeby mi po domu chodził.
dobra we wrocku jak babka nasze sprzedawała to chodziły mi też pielgrzymki ale za to nam obniżała czynsz nic za darmo kochana. tym bardziej jak koleś ci jeszcze fochy i problemy robi.
POSTAW SIE!!!
Myślałam o ty żeby tak zrobić. Muszę poczekać bo o nie mieszka w naszym mieście tylko gdzie indziej i mam teraz kontakt z nim utrudniony nie odpisuje na emaile dzwonił w święta i się obraził bo nie odebraliśmy byliśmy u znajomych i nie mielismy zasięgu dwa dni. Ale kiedy uda mi sie skontaktować to dokładnie taki warunek postawie.
Enij jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 13:39   #4780
Enij
Raczkowanie
 
Avatar Enij
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 163
Dot.: Niemcy IV :)

Właśnie miarka się przebrała.

Makler dzwoni zawraca mi głowę, umawia się, ja dostosowuje swój dzień do niego a dziś na 1,5 h przed wizyta odwołuje....
I jeszcze mi dziecko obudził telefonem....

W sobotę przeprowadzimy rozmowę z naszym gościem od mieszkania jak sie nie zgodzi na nasze warunki to przestane poprostu odbierać telefon i tyle.
Enij jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 13:43   #4781
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Enij Pokaż wiadomość
Właśnie miarka się przebrała.

Makler dzwoni zawraca mi głowę, umawia się, ja dostosowuje swój dzień do niego a dziś na 1,5 h przed wizyta odwołuje....
I jeszcze mi dziecko obudził telefonem....

W sobotę przeprowadzimy rozmowę z naszym gościem od mieszkania jak sie nie zgodzi na nasze warunki to przestane poprostu odbierać telefon i tyle.
A nie myśleliście żeby pójść na konsultacje do prawnika? Pewnie z 50€ musielibyscie rzucić na biurko, ale zawsze mielibyscie jakieś konkrety. I właściciel pewnie też zacząłby traktować Was poważniej jakby zobaczył, że nie dajecie sobie w kaszę dmuchać. .
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 14:33   #4782
Enij
Raczkowanie
 
Avatar Enij
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 163
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
A nie myśleliście żeby pójść na konsultacje do prawnika? Pewnie z 50€ musielibyscie rzucić na biurko, ale zawsze mielibyscie jakieś konkrety. I właściciel pewnie też zacząłby traktować Was poważniej jakby zobaczył, że nie dajecie sobie w kaszę dmuchać. .
Jeśli mnie uda nam się z ni dogadać po dobroci to wybiorę się do prawnika mam tu jednego prawnika polaka już kiedyś zasięgałam porady i mogę to zrobić jeszcze raz ale na początek chciałabym się dogadać bez prawnika
Enij jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 09:43   #4783
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny ja mam trochę nietypowe pytanie. Mam w domu spora sumę euro tyle, że w monetach (1 czy 2 euro). Nie ma problemów z płaceniem w monetach ? Np. Gdy będę chciała w sklepie zapłacić 20 czy 30 euro takimi monetami ?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 11:50   #4784
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Wymień sobie w banku na banknoty
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 12:26   #4785
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Wymień sobie w banku na banknoty
Przepraszam za głupie pytanie, ale nie wiedziałam że tak można. Normalnie w banku w Niemczech czy tutaj w Polsce ? Bez problemu wymienia mi 300-400 euro na banknoty?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 12:45   #4786
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Wymień sobie w banku na banknoty
nie wiem jak w innych bankach ale bylam ostatnio w Sparkassie gdzie mam konto chcialam swoje drobniaki wyminic( w rulone zwinelam i policzylam ile ich jest i zapisalam) zanioslam to babka powiedziala ze usluga liczenia kosztuje 5 eu nie wymienilam bo to bylo 15 eu w drobiniakach wiec sie nie oplacalo- nie wiem czy jest jakis bank ktory mi to zwazy albo ma maszyne do liczenia i zrobi to za darmo?
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2015-04-15 o 13:01
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 12:50   #4787
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Kurcze moja znajoma ma konto w banku i jej to zawsze robią nieodpłatnie... Ale jaki to bank?
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 13:37   #4788
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Wlasnie dostalam wiadomosc ze dostalam sie na kurs b2, bylam 8 na liscie rezerwowej. Tak bardzo sie ciesze, kurs trwa 3 m-c 5x w tygodniu po 5h. Mam nadzieje ze do konca roku wyrobie sie z C1.
Fajnie sie ulozylo,2 dni temu wrocilismy z Dubaju I teraz moge sie przygotowywac do kursu,troche musze sobie przypomniec.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 13:55   #4789
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Gratulacje mimi.
Ja z kursu C1 zrezygnowałam i bede sie uczyła C1 prywatnie teraz. Jutro mam rozmowę w tej sprawie, No i rozmowę z panią w agencji pracy.

Apropo banku, to jest takie okienko w sparkass i tam dajesz pieniążki i dostajesz kwitek i idziesz odebrać gotówkę albo wpływa Ci ba konto. My mamy puszki po pringlesach tylko miedzianych centow ;D
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-15, 13:58   #4790
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Gratulacje mimi.
Ja z kursu C1 zrezygnowałam i bede sie uczyła C1 prywatnie teraz. Jutro mam rozmowę w tej sprawie, No i rozmowę z panią w agencji pracy.

Apropo banku, to jest takie okienko w sparkass i tam dajesz pieniążki i dostajesz kwitek i idziesz odebrać gotówkę albo wpływa Ci ba konto. My mamy puszki po pringlesach tylko miedzianych centow ;D
A musisz mieć konto w Sparkasse, żeby wymienić?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 14:51   #4791
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Wydaje mi sie ze nie . Ale zapytam tz jak wróci bo to on był ze mna , wiec dam znać
Ale to samo w druga stronę jak masz papierowe możesz wymienić i ja wymieniłam w pierwszym lepszym banku jak potrzebowałam drobnych do pracy.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 15:53   #4792
Fixi_Pixi
Zakorzenienie
 
Avatar Fixi_Pixi
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 3 132
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam trochę nietypowe pytanie. Mam w domu spora sumę euro tyle, że w monetach (1 czy 2 euro). Nie ma problemów z płaceniem w monetach ? Np. Gdy będę chciała w sklepie zapłacić 20 czy 30 euro takimi monetami ?
Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
nie wiem jak w innych bankach ale bylam ostatnio w Sparkassie gdzie mam konto chcialam swoje drobniaki wyminic( w rulone zwinelam i policzylam ile ich jest i zapisalam) zanioslam to babka powiedziala ze usluga liczenia kosztuje 5 eu nie wymienilam bo to bylo 15 eu w drobiniakach wiec sie nie oplacalo- nie wiem czy jest jakis bank ktory mi to zwazy albo ma maszyne do liczenia i zrobi to za darmo?
W sparkassach w dużych miastach są specjalne automaty na monety (można na stronie sprawdzić gdzie najbliżej twojego miejsca zamieszkania sie taki znajduje). Wrzucasz tam monety i automat sam to liczy i wpłaca Ci na konto. Wiem bo ostatnio zaniosłam z TŻ 8 kg monet musieliśmy wrzucać na 2 razy bo za mały pojemnik był w automacie
__________________
make dreams come true
Fixi_Pixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 16:18   #4793
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

No dokładnie jak fixi mówi ale ja nie mieszkam w dużym mieście ale w sparkass właśnie takir cos jest
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 18:06   #4794
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny a da się się jakoś wymienić monety na normalne banknoty, ale jak się nie ma konta w banku itp ?
Bo ja w Polsce mieszkam, a ze do granicy mam w miarę niedaleko to chciałam skoczyć kiedyś na weekend. Przy okazji chciałam tez te monety wydać
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 18:08   #4795
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny a da się się jakoś wymienić monety na normalne banknoty, ale jak się nie ma konta w banku itp ?
Bo ja w Polsce mieszkam, a ze do granicy mam w miarę niedaleko to chciałam skoczyć kiedyś na weekend. Przy okazji chciałam tez te monety wydać
Oczywiscie ze sie da, placic nimi tez mozesz, nie widze przeszkod.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 21:06   #4796
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Mimi gratulacje!

Cytat:
Apropo banku, to jest takie okienko w sparkass i tam dajesz pieniążki i dostajesz kwitek i idziesz odebrać gotówkę albo wpływa Ci ba konto. My mamy puszki po pringlesach tylko miedzianych centow ;D
o fajnie nie wiedzialam o tym nawet

Cytat:
W sparkassach w dużych miastach są specjalne automaty na monety (można na stronie sprawdzić gdzie najbliżej twojego miejsca zamieszkania sie taki znajduje). Wrzucasz tam monety i automat sam to liczy i wpłaca Ci na konto. Wiem bo ostatnio zaniosłam z TŻ 8 kg monet musieliśmy wrzucać na 2 razy bo za mały pojemnik był w automacie
a mozesz napisac co mam wpisac w google zeby móc sprawdzic gdzie jest taka Sparkassa z takim automatem? kolo mnie w tych malych nie widzialam ich, ale mam w miescie w centrum duuuza sparkasse i moze tam- nawet nie wiem jak taki automat wyglada:/
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 21:26   #4797
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Mimi gratulacje!


o fajnie nie wiedzialam o tym nawet



a mozesz napisac co mam wpisac w google zeby móc sprawdzic gdzie jest taka Sparkassa z takim automatem? kolo mnie w tych malych nie widzialam ich, ale mam w miescie w centrum duuuza sparkasse i moze tam- nawet nie wiem jak taki automat wyglada:/
Podpinam się pod prośbę
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 22:22   #4798
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Mi sie wydaje ze u nas w Volksbanku tez jest automat Do drobnych, a i placic mozesz w drobnych, czemu nie
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 22:25   #4799
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje ze u nas w Volksbanku tez jest automat Do drobnych, a i placic mozesz w drobnych, czemu nie
Jest napewno, bo pytałam mojego dziś i mówił ze ta znajoma ma tam właśnie konto
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 05:14   #4800
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Wlasnie dostalam wiadomosc ze dostalam sie na kurs b2, bylam 8 na liscie rezerwowej. Tak bardzo sie ciesze, kurs trwa 3 m-c 5x w tygodniu po 5h. Mam nadzieje ze do konca roku wyrobie sie z C1.
Fajnie sie ulozylo,2 dni temu wrocilismy z Dubaju I teraz moge sie przygotowywac do kursu,troche musze sobie przypomniec.
gratuluje klask i:
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.