Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-06, 07:21   #4771
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Od kilku lat marzy mi się zrobienie brwi, bo mam przerzedzone i raczej jasne... Ale jak patrzę na te "modne" laski, to już wolę swoje liche brewki Te ogromne, od linijki, ciemne i dorysowane kontury wyglądają karykaturalnie. Co ciekawe, kończę właśnie kurację drożdżową (), zauważyłam przyrost na głowie, ale brwi ani drgnęły. Włosy na nogach też nie
Rzęsy i brwi smarowałam też rycyną i nic. Natomiast co do naturalek, to skupiam się teraz głównie na długości, choć co pół roku muszę podcinać końce. Zwykle skracam o ok. 5 cm, bo dłuższe już mi nie rosną (przerzedzają się).
Niedługo wybieram się do fryzjerki, marzy mi się cięcie w U

Oj i to bardzo. Podobne podejście mam do doczepianych rzęs i serio nie wiem co w tym ładnego. No, ale o gustach się ponoć nie dyskutuje i kto co lubi.



Ja rycynę wcieram teraz codziennie w paznokcie i efekt jest super.


Mi włosy rosną bardzo szybko i w zasadzie co miesiąc chodzę je podcinać. Ostatnio wymyśliłam, że może trochę zapuszczę, ale szczerze mówiąc to długie włosy są fajne do 30stki, potem często dodają lat. Ja nosze takie najwyżej do ramion.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 07:27   #4772
Atobos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 7
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Dzięki dziewczyny za wsparcie! Mam nadzieję, że za rok będę mogła pochwalić się już większością swoich włosów Chce poczekać do maja (pół roku od ostatniego farbowania), aż odrost będzie na tyle duży, żeby zobaczyć jego prawdziwy kolor. Teraz cały czas mi się wydaje, że za każdym razem jak na niego spojrze, wygląda inaczej I jeśli nie będzie się ładnie "wtapial" we włosy farbowanie, to albo zrobię delikatne refleksy, albo farbowane zafarbuje na zbliżony do naturalnego

Mi za to marzą się jeszcze dluuugie rzęsy Swoje mam gęste ale bardzo krótkie
Atobos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 13:23   #4773
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
ale szczerze mówiąc to długie włosy są fajne do 30stki, potem często dodają lat. Ja nosze takie najwyżej do ramion.
Nie powielajmy stereotypów. Chociaż rozumiem, bo mnie też marzy się długość do ramion, podobno bardzo mi pasuje, no ale ja chcę dłuuuugie (mam akurat ostre rysy twarzy i długie włosy mnie łagodzą, a fale to już w ogóle)
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 13:35   #4774
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Nie powielajmy stereotypów. Chociaż rozumiem, bo mnie też marzy się długość do ramion, podobno bardzo mi pasuje, no ale ja chcę dłuuuugie (mam akurat ostre rysy twarzy i długie włosy mnie łagodzą, a fale to już w ogóle)
Ja wiem, czy stereotyp... raczej wieloletnie obserwacje i wyciągnięcie wniosków. W 90% tak jest (patrząc dookoła na znajomych, rodzinę itd). No i umówmy się, żeby mieć długie włosy to trzeba mieć czym się pochwalić
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 15:57   #4775
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

To ja obserwuję zupełnie inne rzeczy Więc umówmy się, że to zależy.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 16:27   #4776
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

To zależy od typu urody.
Równie dobrze można mieć taką, że krótka fryzura będzie postarzać. Nie ma jednej reguły dla wszystkich.

Jedno, co może mieć wpływ, to to, że z wiekiem często włosy się robią rzadsze i może przez to mniej atrakcyjne. Ale i tu - nie jest tak zawsze, więc nie ma co wyrokować, że po 50tce to tylko mysi ogonek.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 13:05   #4777
isobellee
Przyczajenie
 
Avatar isobellee
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 15
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cześć! ja się pochwalę, że właśnie dziś mi styka rok bez farbowania! idę niedługo obciąć pozostałości blondu na końcówkach i będę miała znowu swój piękny brąz
isobellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-08, 13:41   #4778
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez isobellee Pokaż wiadomość
Cześć! ja się pochwalę, że właśnie dziś mi styka rok bez farbowania! idę niedługo obciąć pozostałości blondu na końcówkach i będę miała znowu swój piękny brąz
Super, gratulacje Teraz tylko cieszyć się w pełni naturalnymi włosami i co za tym idzie i ogromną wygodą.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 20:21   #4779
someonelikeyou2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

A ja po 4 latach i 7 miesiącach bez farbowania (o matko ile to czasu, jak to brzmi)
potrzebowałam zmiany (zmiany w życiu i wyglądzie) i zrobiłam sobie flamboyage, co prawda nie od skóry głowy, ale jednak.

Nie wiem jeszcze czy to była dobra decyzja, czy nie będę żałować.. bo dużej różnicy w kolorze nie ma. Najwyżej obetnę włosy i też będę miała zmianę

Na pewno odzwyczaiłam się już od takich włosów, są bardziej suche, nie przetłuszczają się za szybko, ale po myciu ciężko rękę włożyć we włosy..
someonelikeyou2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 22:15   #4780
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 411
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To zależy od typu urody.
Równie dobrze można mieć taką, że krótka fryzura będzie postarzać. Nie ma jednej reguły dla wszystkich.

Jedno, co może mieć wpływ, to to, że z wiekiem często włosy się robią rzadsze i może przez to mniej atrakcyjne. Ale i tu - nie jest tak zawsze, więc nie ma co wyrokować, że po 50tce to tylko mysi ogonek.
Coś w tym jest. Mi bardzo dużo osób mówi, że w krótkich wyglądam poważniej. (a ja mimo, że chce się postarzyć to dzisiaj postanowiłam, że z powrotem zacznę zapuszczać )

I przyłączam się do wątku. Wracam do swoich naturalnych. Koniec kombinowania. Włosy mam aktualnie troszkę przed ramiona, ale w zeszłym roku postanowiłam je trochę rozjaśnić, więc mam ten przeklęty blond od połowy głowy . Mam nadzieję, że wytrzymam w postanowieniu.
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 13:00   #4781
bittybug
Przyczajenie
 
Avatar bittybug
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 12
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez isobellee Pokaż wiadomość
Cześć! ja się pochwalę, że właśnie dziś mi styka rok bez farbowania! idę niedługo obciąć pozostałości blondu na końcówkach i będę miała znowu swój piękny brąz

Witaj w klubie! Ja już dwa lata bez, resztek blondu też już się pozbyłam
bittybug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-05, 17:01   #4782
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

A mnie po 4 latach naturalek zachciało się szału, więc kupiłam bezbarwną hennę. Nie wiem, komu nadaje ciepłych refleksów, mnie nie nadała, ale włosy są mięciutkie i pełne objętości.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 17:49   #4783
someonelikeyou2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
A mnie po 4 latach naturalek zachciało się szału, więc kupiłam bezbarwną hennę. Nie wiem, komu nadaje ciepłych refleksów, mnie nie nadała, ale włosy są mięciutkie i pełne objętości.

Ja póki co nie zamierzam włosów farbować. A powiedz mi jakiej farby była ta henna? Mi się zawsze wydawało, że z nimi tyle zachodu, że mi się nie chce.
someonelikeyou2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 09:20   #4784
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Ja robię challenge, od jakichś dwóch miesięcy nie ścinam włosów no i zobaczę, czy będę zaraz jak stara baba koło 40 stki Najwyżej polecę i zetnę. Mi bardzo szybko rosną włosy.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 10:51   #4785
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja robię challenge, od jakichś dwóch miesięcy nie ścinam włosów no i zobaczę, czy będę zaraz jak stara baba koło 40 stki Najwyżej polecę i zetnę. Mi bardzo szybko rosną włosy.
Ja mam już naturalki do polowy i po prostu nie podoba mi się ten kolor... moze slonce troche rozjasni. Nie wiem, ale mysle o farbowaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 11:17   #4786
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Ja mam już naturalki do polowy i po prostu nie podoba mi się ten kolor... moze slonce troche rozjasni. Nie wiem, ale mysle o farbowaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z kolei już od kilku lat nie farbuję (poza małym wyskokiem saszetką, czego żałuję, ale na szczęście się sprała) i nawet nie mam zamiaru do tego wracać, póki nie mam siwych. Zawsze po powrocie z ciepłych krajów mam jaśniejsze włosy, chociaż teraz w Tajlandii miałam non stop czapeczkę, ale końcówki rozjaśnia i tak.



Spróbuje trochę zapuścić, choć jak mówię nie jestem przekonana do długich włosów, ale ściąć w każdej chwili to nie problem.



Poczekaj może, aż będziesz miała całe naturalne i zobaczysz. Albo jak masz możliwość to zetnij tę połowę farbowanych i już. Ja pamiętam, że jak wracałam do naturalnych to cięłam jak szalona co miesiąc nawet. Zresztą teraz też normalnie chodzę co miesiąc do fryzjera, a od dwóch nie byłam i zarastam
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 11:20   #4787
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja z kolei już od kilku lat nie farbuję (poza małym wyskokiem saszetką, czego żałuję, ale na szczęście się sprała) i nawet nie mam zamiaru do tego wracać, póki nie mam siwych. Zawsze po powrocie z ciepłych krajów mam jaśniejsze włosy, chociaż teraz w Tajlandii miałam non stop czapeczkę, ale końcówki rozjaśnia i tak.



Spróbuje trochę zapuścić, choć jak mówię nie jestem przekonana do długich włosów, ale ściąć w każdej chwili to nie problem.



Poczekaj może, aż będziesz miała całe naturalne i zobaczysz. Albo jak masz możliwość to zetnij tę połowę farbowanych i już. Ja pamiętam, że jak wracałam do naturalnych to cięłam jak szalona co miesiąc nawet. Zresztą teraz też normalnie chodzę co miesiąc do fryzjera, a od dwóch nie byłam i zarastam
Narazie co miesiąc podcinam sobie, jakbym miala ściąć te farbowane to mialabym bardzi krotkiego boba... nie dla mnie taka fryzura. Choć te przejście z naturalnych na farbe jest paskudne ale trzymam sie i nie maluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 11:41   #4788
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez someonelikeyou2 Pokaż wiadomość
Ja póki co nie zamierzam włosów farbować. A powiedz mi jakiej farby była ta henna? Mi się zawsze wydawało, że z nimi tyle zachodu, że mi się nie chce.
Nie pamiętam nazwy, ale na bank rosyjska w takim zgniłozielonym opakowaniu na włosach też była zgniłozielona, zmywanie było okropne, nakładanie również.
Gdzieś po kilku dniach zauważyłam, że włosy nabrały lekko miedzianego (nie złotego!) odcienia, więc jednak ostrożnie. Z tym że ja mam taki ciemny blond, na jaśniejszych bym się nie odważyła.
Mnie się marzyły rudości, ale teraz wiele osób mówi, że mam ładny kolor naturalny, to na razie poczekam.

Tu już po sporym cięciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kwiecien ciecie 2019.jpg (206,2 KB, 48 załadowań)
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 12:48   #4789
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Ja też kupiłam teraz cassię i własnie liczę na lekkie ozłocenie koloru.
Mam taki średni/ciemny blond - jak na zdjęciu - z lewej w cieniu, z prawej w słońcu

Zapomniałam o zdjęciu Nie wiem czemu, ale nie chciało mi otworzyć edycji w edytorze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg www.jpg (81,5 KB, 60 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2019-04-18 o 20:46 Powód: post pod postem
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-18, 14:29   #4790
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja też kupiłam teraz cassię i własnie liczę na lekkie ozłocenie koloru.
Mam taki średni/ciemny blond - jak na zdjęciu - z lewej w cieniu, z prawej w słońcu
Domyślam się, że u ciebie też po kilku dniach pojawi się ten złoty poblask.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 06:45   #4791
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Domyślam się, że u ciebie też po kilku dniach pojawi się ten złoty poblask.
To podobno zależy od sposobu przygotowania.
Barwnik niby uwalnia się, jak cassię przed nałożeniem zakwasza się i odstawia na min. 12 godzin. No i jeśli zmywa się ją samą wodą, tak jak radzą na opakowaniach.

Żeby nie było koloru, podobno można cassię rozrobić z wodą, odstawić na np. godzinę, nałożyć, a później zmyć szamponem. Ale słyszałam też opinie, że wtedy własności odżywcze też nie są w pełni dostarczone.

Ale tak naprawdę, gdzie się nie przeczyta, to inne opinie na temat cassi. Łącznie z takimi, że nawet na blond włosach, zakwaszona nie daje refleksów.

Więc chyba trzeba spróbować na sobie.

Ja kupiłam cassię Sattva Ayurveda.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 10:43   #4792
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Ja dałam trochę soku z cytryny i odstawiłam na 20 min. Może mam wrażliwe włosy, bo złapało.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 11:32   #4793
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja z kolei już od kilku lat nie farbuję (poza małym wyskokiem saszetką, czego żałuję, ale na szczęście się sprała) i nawet nie mam zamiaru do tego wracać, póki nie mam siwych. Zawsze po powrocie z ciepłych krajów mam jaśniejsze włosy, chociaż teraz w Tajlandii miałam non stop czapeczkę, ale końcówki rozjaśnia i tak.



Spróbuje trochę zapuścić, choć jak mówię nie jestem przekonana do długich włosów, ale ściąć w każdej chwili to nie problem.



Poczekaj może, aż będziesz miała całe naturalne i zobaczysz. Albo jak masz możliwość to zetnij tę połowę farbowanych i już. Ja pamiętam, że jak wracałam do naturalnych to cięłam jak szalona co miesiąc nawet. Zresztą teraz też normalnie chodzę co miesiąc do fryzjera, a od dwóch nie byłam i zarastam
Wiesz co, jednak sciełam. Coś mnie podkusilo i wracam właśnie od fryzjera z fryzurą na boba Jestem zadowolona,juz niewiele zostało mi farbowanych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 16:57   #4794
someonelikeyou2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Oj ja o hennie to też się naczytałam. Najbardziej podoba mi się pogrubienie włosów po niej, objętość i ten blask ale tyle to roboty, a i ocieplenie nie dla mnie, że sobie odpuszcze.


Dziewczyny, pisałam wyżej, że po ponad 4 latach zapuszczania naturalek, zdecydowałam się jednorazowo 2 miesiące temu na refleksy czy sombre blond, nie wiem jak to nazwać. Były robione farbą rozjaśniającą Artego z wodą 9%. W sztucznym świetle ciężko dostrzec zauważalną różnicę jeśli chodzi o zmianę koloru, ale w słońcu w świetle dziennym widać, że są jaśniejsze. Efekt nawet mi się podoba, ale przejdźmy do rzeczy....
Włosy są zdrowe, nierozdwojone, jednak przesuszone, bardziej się puszą. Nie ogarniam ich. Mam mega problem z rozczesaniem po myciu. Ręki we włosy włożyć nie idzie. I to problem zaczyna się już gdzieś 7 cm od skóry głowy, a włosy mam do talii... Oleje, maseczki - nic nie pomaga

Już bym wolała z powrotem moje naturalki. Więcej nie farbuję oj nie.
Farbowałam kiedyś przez 6 lat włosy na blond i pamiętam, że wymagały większej pielęgnacji, ale żeby było tak źle jak teraz to nie pamiętam
Nie rozczesuje włosów na mokro, bo byłabym łysa. Dopiero na sucho a i tak jest ciężko. Oszaleję z nimi chyba. Macie jakieś sprawdzone specyfiki? może ampułki?
someonelikeyou2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 17:12   #4795
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez someonelikeyou2 Pokaż wiadomość
Oj ja o hennie to też się naczytałam. Najbardziej podoba mi się pogrubienie włosów po niej, objętość i ten blask ale tyle to roboty, a i ocieplenie nie dla mnie, że sobie odpuszcze.


Dziewczyny, pisałam wyżej, że po ponad 4 latach zapuszczania naturalek, zdecydowałam się jednorazowo 2 miesiące temu na refleksy czy sombre blond, nie wiem jak to nazwać. Były robione farbą rozjaśniającą Artego z wodą 9%. W sztucznym świetle ciężko dostrzec zauważalną różnicę jeśli chodzi o zmianę koloru, ale w słońcu w świetle dziennym widać, że są jaśniejsze. Efekt nawet mi się podoba, ale przejdźmy do rzeczy....
Włosy są zdrowe, nierozdwojone, jednak przesuszone, bardziej się puszą. Nie ogarniam ich. Mam mega problem z rozczesaniem po myciu. Ręki we włosy włożyć nie idzie. I to problem zaczyna się już gdzieś 7 cm od skóry głowy, a włosy mam do talii... Oleje, maseczki - nic nie pomaga

Już bym wolała z powrotem moje naturalki. Więcej nie farbuję oj nie.
Farbowałam kiedyś przez 6 lat włosy na blond i pamiętam, że wymagały większej pielęgnacji, ale żeby było tak źle jak teraz to nie pamiętam
Nie rozczesuje włosów na mokro, bo byłabym łysa. Dopiero na sucho a i tak jest ciężko. Oszaleję z nimi chyba. Macie jakieś sprawdzone specyfiki? może ampułki?
Spróbuj szamponu i odżywki Tresemme Biotin repair 7, sa teraz na promo w rossmannie a od wtorku dodatkowo na 1+1. Wyjdzie ci 15 zl za 2 butelki Mialam podobny problem z włosami i na puszenie tylko to mi pomaga. Włosy zdecydowanie lepiej wyglądają. Nie wiem czy to fatycznie odżywienie czy tylko złudny efekt ale kurcze po żadnym produkcie nie mialam takich fajnych włosów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 06:37   #4796
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Ja dałam trochę soku z cytryny i odstawiłam na 20 min. Może mam wrażliwe włosy, bo złapało.
Ja też tak robiłam z tym sokiem z cytryny, ale teraz już nie kojarzę czy cokolwiek rozjaśniło, na mnie najbardziej działa słońce.
Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Wiesz co, jednak sciełam. Coś mnie podkusilo i wracam właśnie od fryzjera z fryzurą na boba Jestem zadowolona,juz niewiele zostało mi farbowanych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i super! Ja tam od razu sie lepiej czułam jak ścinałam włosy, zapuszczając naturalne. Zresztą ja w ogóle lubię ciąć włosy, a teraz jak zapuszczam i już ze dwa miesiące nie byłam u fryzjera to czuję się jakaś taka zarośnięta. Jak się wkurzę to jednak pójdę.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 06:55   #4797
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja też tak robiłam z tym sokiem z cytryny, ale teraz już nie kojarzę czy cokolwiek rozjaśniło, na mnie najbardziej działa słońce.

No i super! Ja tam od razu sie lepiej czułam jak ścinałam włosy, zapuszczając naturalne. Zresztą ja w ogóle lubię ciąć włosy, a teraz jak zapuszczam i już ze dwa miesiące nie byłam u fryzjera to czuję się jakaś taka zarośnięta. Jak się wkurzę to jednak pójdę.
Ja mam gorszy problem Od 4 lat zapuszczam włosy bo marzy mi sie długość za piersi. Co pol roku mam jakis napad w głowie i pragne o ścięciu. Zawsze sie temu poddaje I jak przez tydzień jestem zadowolona to potem żałuję bo mialam hodowac Ale jak juz pozbylam sie resztek włosów ktore byly farbowane i mocno rozjasniane a potem znowu na brąz to mam nadzieje że z nową kondycją uda mi se je zahodowac Z reszta za 3 miesiące rodze i przy blizniakach to ja o włosach zapomne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Co do domowego rozjasniania to na moje dziala woda + miód na 10-12 godzin. Ale to trzeba regularnie powtarzac i czekac na efekty. Najlepszy efekt mialam po połączeniu miod + jasne piwo + banan +żółtko i na 10-12 godzin. Lub nawet jeszcze więcej Same składniki rozjasniajace. Maseczke ta polecila mi chrzestna jako na odżywienie, ale zeby odżywiala wystarczy trzymac godzinę, bo później włosy są nieco sztywne i dziwne. U niej efekty super, wlosy miekkie i piękne. Ale skojarzylam ze te skladniki rozjasniaja i ja trzymam po 12 godzin. Fajnie kolor sie ociepla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 12:40   #4798
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

U mnie na pojaśnienie i słoneczne refleksy to głównie rumianek
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 17:18   #4799
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Położyłam w końcu cassię, piękny miodowy odcień mi złapało na całych włosach
Zmyłam samą wodą, więc może się jeszcze coś utleni, ale pewnie nie wytrzymam tych 48 h i jutro umyję szamponem.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 19:28   #4800
Atobos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 7
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Ehh ja dalej walcze z odrostami Jak sobie postanowiłam, tak cały czas robię i nie tykam farby. Mija mi prawie 5 miesięcy od ostatniego farbowania, odrost ma 7 cm
Im jest dłuższy, tym mniej mi przeszkadza ale jednak go widać. Wrzucam zdjęcie jak wygląda w związanych włosach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190426_104910.jpg (75,4 KB, 73 załadowań)
Atobos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-19 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.