Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 20:02   #4831
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

jak to do kogo podobny
do Kai
wyglądają jak bliźniaki
znaczy on i Kaja gdy miała miesiąc

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2011-01-27 o 09:28
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 20:26   #4832
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Jak dobrze kojarze to Dawid chyba go bral 2,5 m-ca temu jak mial ropne zapalenie zatok, ale nie jestem pewna na 100% czy to ten i czy to bylo teraz czy kiedys wczesniej.....ale nazwa cos mi sie kojarzy
A co masz na mysli piszac "wrazenia" ?

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------




Ale super podnosi glowe Oliwia to jest "dupa wolowa" i po pierwsze nie chce za chiny ludowe lezec na brzuchu ani 1 min a jak juz lezy to rozklada rece na boki albo w dol i sie wscieka bo ryje twarza w tapczanie i nie umie podniesc glowy bo nie ma jak sie zaprzec na rekach robi identycznie jak Dawid, on tez tak sie rozkladal z tymi rekami i sie wsciekal.....od razu jak sie ja polozy na brzuchu z rekami podgietymi to glowe podniesie ale za chwile je rozklada i nerwy

Dawid dziekuje za zyczenia
A czy nie miał jakiś skutków ubocznych, biegunki na przykład bo podobno to częste jest przy tym.

hehe Klaudia też taka była.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 20:29   #4833
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
A czy nie miał jakiś skutków ubocznych, biegunki na przykład bo podobno to częste jest przy tym.

hehe Klaudia też taka była.

Tak mial biegunke tzn robil po 5-6 kup na dobe, czasem wiecej
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 20:49   #4834
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

100 lat dla Dawida


Anya probiotyk dawaj. Najlepszy podobno Dicoflor

Gabi fajne dzieciaki

Mati dasz radę

Alinka gratuluję piątek. Może dlatego tak Ci Kuba po nocach dzikował?

U nas z nocnikiem lipa. Dziś zauważyłam, ze kupa idzie. W pieluche dwa bobki wycisnął, posadziłam i siedział pół godziny i nie zrobił. Pieluchę założyłam i od razu zrobił. Coś go zahamowało i nie mam pojęcia jak to przeskoczyć. Zaczęłam myśleć dziś intensywnie i wyszło mi, ze przestał robić do nocnika jak wtedy zdjął pieluchę i kupę w łóżko zrobił i płakał okropnie.
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 21:54   #4835
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
100 lat dla Dawida


Anya probiotyk dawaj. Najlepszy podobno Dicoflor

Gabi fajne dzieciaki

Mati dasz radę

Alinka gratuluję piątek. Może dlatego tak Ci Kuba po nocach dzikował?

U nas z nocnikiem lipa. Dziś zauważyłam, ze kupa idzie. W pieluche dwa bobki wycisnął, posadziłam i siedział pół godziny i nie zrobił. Pieluchę założyłam i od razu zrobił. Coś go zahamowało i nie mam pojęcia jak to przeskoczyć. Zaczęłam myśleć dziś intensywnie i wyszło mi, ze przestał robić do nocnika jak wtedy zdjął pieluchę i kupę w łóżko zrobił i płakał okropnie.
mam właśnie dicoflor
po myciu miała 39.1 dałam czopek nurofenu i za 10 minut już miała 38. Teraz mierzyłam i jest 37.2 ale za to straszne dreszcze ma Klaudia

Bliźniaki
Jak widze, że kupa będzie i posadzę Klaudię na nocnik to nic nie zrobi, ale nie wiem czemu.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Tak mial biegunke tzn robil po 5-6 kup na dobe, czasem wiecej
czyli pewnie u nas też będzie
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:17   #4836
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Dwie stówki dla Dawida!!!!!


Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
Tun1a - no właśnie dzisiaj robiłam tort na 5 lutego mam 5 szt więc chyba nie pójdę spać

właśnie sie upiłam
Na Agaty ..... Kurde prezent musze siostrze kupić, dobrze, że przypomniałaś
Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
no i mamy antybiotyk na odczyn poszczepienny za wcześnie, tak powiedziała lekarka.
Oj bywa. Nie dawaj białego pieczywa. Jakiś lacidofil i bedzie git!

Joasia:Biedny Filip!
Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
mam właśnie dicoflor
po myciu miała 39.1 dałam czopek nurofenu i za 10 minut już miała 38. Teraz mierzyłam i jest 37.2 ale za to straszne dreszcze ma Klaudia

Bliźniaki
Jak widze, że kupa będzie i posadzę Klaudię na nocnik to nic nie zrobi, ale nie wiem czemu.
czyli pewnie u nas też będzie
Dreszcze są jak szybko spada albo jak szybko rośnie temperatura. Mi kiedyś Ola siniała i sie telepała. Przy tym ręce miała jak lody. Okazało się że to od szybkiego wzrostu temperatury.
Jak obawiasz sie biegunki to nie dawaj czopków, bo ją przyspieszysz. Dawaj nurofen w syropie. 5 ml nam lekarz kazał na Olę podawać przy gorączce.

Normalnie padam....
Wam też Cassie zgineła z FB?
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:28   #4837
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Tun1a 5.luty to ważniejszy dzień niż imieniny Agaty

a właśnie co z Cassie?
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 22:34   #4838
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cassie to się chyba na nas obraziła
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 09:21   #4839
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow



oj ciężka noc u nas po północy Klaudusia dostała ponad 39 stopni, podałam jej panadol i powoli zaczeła spadać, o 4 podałam antybiotyk. Teraz ma 37
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 09:28   #4840
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość


oj ciężka noc u nas po północy Klaudusia dostała ponad 39 stopni, podałam jej panadol i powoli zaczeła spadać, o 4 podałam antybiotyk. Teraz ma 37
biedna Klaudusia... dużo zdrówka
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 09:31   #4841
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

a co w ogóle Klaudii jest? na co choruje?

długo ją ta gorączka trzyma ( w sensie powracania), Kai jak uda się zbić to raczej już nie wraca
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 10:34   #4842
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Ale jestem wsciekla przyjechalo dzis kurierem to auto dla Dawida ten Jeep i po sprawdzeniu przy kurierze okazalo sie ze jest duze pekniecie i duzy kawal pastiku ulamany auto pojechalo spowrotem i cholender Dawid nie bedzie mial prezentu a tak sie juz cieszyl na to auto mial go dostac w sobote....
Napisalam do nich ze nie chce juz wymiany tego auta bo mial to byc prezent na sobote a w takiej sytuacji musze szukac czegos nowego na szybko.....ciekawe czy mi oddadza kase

A tak pozatym to ten plastik jest tak tandetny jak z odpustu taki miekki i daremny ze pare dni i Dawid go polamie, myslalam ze to bedzie cos mocniejszego a on sie latwo da zginac w rekach i nie trzeba sily zeby polamac
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 11:05   #4843
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
a co w ogóle Klaudii jest? na co choruje?

długo ją ta gorączka trzyma ( w sensie powracania), Kai jak uda się zbić to raczej już nie wraca
zakażenie górnych dróg oddechowych
Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
biedna Klaudusia... dużo zdrówka
dzięki

Buziaczekk o ile dobrze pamiętam to jest 10 dni na zwrócenie towaru kupionego przez internet więc kasę musi Ci zwrócić.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 13:51   #4844
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

hej
poki maluchy spia to mam moment ale na chwilke doslownie weszlam bo na allegro kupuje bluzki i spodnie

PROBIOTYK do antybiotyku ZAWSZE szkoda ze lekarze nie pamietaja inf. o tym pacjentow!
Dicoflor jest super!! ale on lepiej dziala na niemowleta
dla starszaczkow to LacidoBaby lub Acidolac Baby - u nas barddziej sprawdza sie acidolac a te dz. ktore uwielbiaja zelki polecam drozszy ale zawierajacy od raz tran z rekina i dorsza!- Alaskan to sa zelkowe rybki

co jak co ale na probiotykach i prebiotykach juz jestem mega umyslem haha
nasz Tosiek codziennie je przyjmuje - kasa na to leci ale lagodniej przechodzi choroby...

TESKNOTA ZA MAMA oj Mati ja identycznie jak ty mialam - wrocilam ze spzitala przekroczylam prog omu i w ryk a Antos za mna wtuleni plakalismy - cudna sprawa! ale nigdy nie chce tego juz przezywac i dawac dz. :/ tyle ze ja 3 razy w szpitalu bylam trzeci raz to juz dal mu do wiwatu i do tej pory odczuwamy uboczne skutki bo jak kladlismy po kapieli o 19 go do lozeczka to wychodzilismy mowilismy dobranoc aniolku on mowil papa i gasilismy swiatlo teraz musimy dac mu reke i zasypia przy ktoryms z nas... w ciszy co wazne - a i w nocy sie regularnie przebudza i wola mama mama mamam musze sie odezwac jestem Antosiu on mowi dobze (dobrze) i spi dalej - jakby sie upewnial czy jestem w domu smutne to, ale moze kiedys minie :/ ehhh

jutro od przerwy mies. puszczam go do zlobka

piszecie o goraczkach biegunkach! jak wam pisalam wczesniej Tosiu ze mna przynieslismy do domu rotawirusa - mozna go tylko wykryc poprzez badanie kalu ale i wysokiej zarazliwosci - kazdy kto mial z nami stycznosc zarazil sie - masakra - kazdy tez na swoj sposob chorowal jedni bez goraczki inni z goraczka, ale kazdy mial przynajmniej jeden dzien albo wymioty albo biegunke i bol zoladka brzucha...
najbardziej szkoda mi bylo Tosia - mimo szczepienia zachorowal!!! choc ponoc bez szczepionki byloby gorzej ale mial ok 15 rozwolnien na dzien i to tak wygladalo jakby sikal pupa - doslownie - bo to tez pzezylam sama - zal dzieciakow...

teraz nie wiem czy szczepic Grzesia bo juz przeszedl... a kasa na co innego by sie przydala tyle ze ta szczepionka rotawirusowa ma dodatkowo jeszcze dwa szczepy wirusow i bijemy si ez myslami, we wt popoludniu do kontroli z grzesiem mam isc bo MA ALERGIE NA MLEKO KROWIE - czyli musze diete eliminacyjna wprowadzic :/ nie usmiecha mi sie to - a do dokarmiania dostal bebilon PEPTI - tyle dobrego ze na recepte ...
biedny caly w krostkach jest a uszka ma z zoltymi luskami

bije ie tez z myslami czy w ogole nie przestac go karmic skoro tyle trudnosci jest :/
1. przez kapturki z l.p. czasem tez i z pr.
2. przynajmniej co drugie jedzenie dokarmiamy go - zaraz po jedzeniu z piersi musze szybko dorabiac mleko
3. teraz ta eliminacja (a chcialam przejsc na wieksza ilosc nabialu i wolowiny by powoli chudnac) - wygladam jak krowa zle sie ba potwornie sie z soba czuje! no i przez karmienie nie moge jeszcze cw. mam czekac wg lekarzy (2) do 3 mies.
4. przez karmienie czuje i widze ze zaniedbuje Ant. (ja karmie to on oglada bajki) albo wykorzystuje ten czas na to co nie wolno... albo chce na nocnik i robi kupe a ja musze odkladac placzacego lub wrzeszczacego G. by podetrzec i sprzatnac po T.
ehhhhhhhhhhhh

ale zem sie wyzalila dziekuje Wam za cierpliwosc

nie widzialam zdjecia Oliwki - wykasowaliscie???

MAM POMYSL - poprzesylalybyscie mi po jednym zdjeciu z urodzin maluchow oprawilabym je w ramki i dalibysmy na pierwsza stronke nasze brzdace dwuletnie juz na nowy watek - co wy na to??
Już dwa latka mamy - psocić zaczynamy

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

całuski da Klaudusi niech szybko do zdrówka wraca

Buziaczku świetnie że chrzciny udane - u nas znów bez alkoholu = mze rodzina rpzezyje ponowne takie spotkanie hehe
mialy byc chrzciny na wielkanoc ale zaczynam myslec nad 6 marca kiedy tosiek ma 2 urodziny - to akurat niedziela i juz cieplej chyba bedzie a i rodzine na ciasto z kawa by sie zaprosilo po drodze i wtedy tylko w restauracji by bylo a ja mialabym spokoj 2w1 hihi jak myslicie wypali???
Dżip - 10 dni tak jak Anya pisze jest na zwrot wiec musza zrocic - ty sie niemusisz nawet tlumaczyc dlaczego zwracasz ale powinnas pismo do niech wyslac lub meila z nr konta i wycofaniem sie z zakupu... a jak uszkodzony zostal to protokol pewnie zostal spisany wiec i powinnas opisac te sytuacje...

i co bedziesz kupowac?
fajnie miec taki dzip - z checia bym kupila swojemu ale gdzie go trzymac w 3 pokojowym mieskzaniu :/ w piwnicach kradna :/
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 14:25   #4845
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Pelnia jak zobaczylam to auto w tym kartonie to ono strasznie male jest myslalam ze to bedzie duzo wieksze, bynajmniej na zdjeciach na takie wyglada no i ciekawe jakims cudem tam 2 dzieci ma wejsc
Protokol spisany, kurier zabral auto i pojechal, a najlesze ze kurier chcial nam to auto zostawic bo powiedzial ze on go nie moze zabrac powiedzialam mu ze ciekawe od kiedy.....bo ja paczki uszkodzonej nie przyjmuje bo to sie wiaze z podpisaniem odbioru i reklamacji mi nie uwzglednia i ma to auto zabierac spowrotem.....juz raz tak zesmy reklamowali plytki do lazienki kiedy to kurier polowe paczek nam popekana przywiozl wiec zabral je spowrotem.
Napisalam maila ze auto uszkodzone, czekaja az do nich wroci z protokolem i oddaja mi kase

A co mu kupimy? jeszcze nie wiem ale sa propozycje zeby kupic mu porzadny rowerek taki normalny....bo teraz ma tego kaczora ale jak to moja mama stwierdzila ze to jest dla malutkich dzieci i ze jej sie nie podoba i ona chce zeby mial taki normalny porzadny rowerek.....zobaczymy, musze poogladac jakie sa.
Bo nie mam innego pomyslu co by mu kupic macie jakies propozycje ? do max 500 zl bo tyle ma nazbierane na prezent

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-01-27 o 14:28
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 19:43   #4846
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

PEŁNIA
tak informacyjnie
bo wiem że próbowałaś różnie laktacje zwiększać
może to
http://allegro.pl/medela-zestaw-sns-...426424105.html
jak dobrze poszukasz to na allegro i za 50 zł można trafić
niby cuda działa
========================= =
ja mam dwa pokoje i mam to auto stoi na korytarzu :P
Buziak
małe to to nie jest ale dwójka dzieci........... ciemno widzę żeby tam mogła siedzieć dwójka dzieci

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2011-01-27 o 19:48
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 21:09   #4847
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Ogladalam na allegro te rowerki ale jakos nie bardzo mi sie to widzi dlatego ze np 12 calowe sa dla dzieci 2-4 lata a potem sa 16 calowe dla 3-6 latkow tylko ze tak jak mi jeden facet napisal te rowerki dla 2-4 latkow moga byc bardzo szybko za male ze takim rowerkiem pojeździ dziecko 1-2 sezony i ze to zalezy jakie wielkie jest dziecko, Dawid jest wysoki wiec na krotko bedzie go mial, a te 16 calowe to znowu moga byc za duze i nie bedzie siegal do pedalow, kazal mi facet gdzies w sklepie przymierzyc go do tego 16 calowego i zobaczyc bo moze juz byc dobry a wtedy te 4 lata pojeździ.....a jak znam Dawida to nie bardzo bedzie jeździl na tym rowerze bo np tego kaczora ma gleboko gdzies, woli isc na nogach i dlatego mysle zeby ten rok pojeździl na kaczorze a inny rower na 3 urodziny by dostal jak bedzie bardziej kumaty



A ze uparlam sie na cos z pojazdow to wymyslilam TAKIE COS , TAKIE COS tym to pojeździ i w domu i na dworze

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-01-27 o 21:13
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 23:47   #4848
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
PEŁNIA
tak informacyjnie
bo wiem że próbowałaś różnie laktacje zwiększać
może to
http://allegro.pl/medela-zestaw-sns-...426424105.html
jak dobrze poszukasz to na allegro i za 50 zł można trafić
niby cuda działa
========================= =
ja mam dwa pokoje i mam to auto stoi na korytarzu :P
Buziak
małe to to nie jest ale dwójka dzieci........... ciemno widzę żeby tam mogła siedzieć dwójka dzieci
GABI dziekuje ze pamietasz kochana!
aale z tego co czytam... to nalewa sie mleka do tej buteleczki dreny obwiazuje sie wokol piersi i poprzez dren dz. je ssie przez niego jak przez brodawke a jest przy matce jak przy karmieniu bo bliskosc wlasnie powoduje wzmozenie laktacji...
teraz pilam 2 kawy zbozowe na dzien z mlekiem 3 bawarki i szklanke mleka - mam andzieje ze mleko mi si eutrzyma jak eliminuje kompletnie nabial!!!

BUZIACZKU ja sobie nie wyobrazam mojego Toska na zwyklym rowerku jeszcze... za rok owszem tyle ze wasze dz. wyzsze sa ehhh

swoja droga moj ma manie na punkcie myszka miki program playhouse - klub przyjaciół myszka miki - unas robi furrorę i uczy małego paru rzeczy

---------- Dopisano o 00:47 ---------- Poprzedni post napisano o 00:42 ----------

500 zl u la la
my majac taka kase na prezent kupilibysmy cos w tym rodzaju ale chyba audice hehe
http://allegro.onet.pl/hit-super-aud...413918968.html

a tak to Tosiu dostani epewnie zestaw puzzli hehehehe
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 07:16   #4849
madabede
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 229
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Buziaczek przepraszam ze sie tak wtrące ale my tez sie składaliśmy rok temu na prezent dla mojego chrzesniaka miał wtedy dwa lata i szukalismy samochodu ale żaden do nas nie przemawiał i kupiliśmy motor na akumulator i powiem Ci ze Michał był zachwycony do dzisiejszego dnia zresztą jest. Jezdził nim po domu i czaem na dworze musieli go siłą sciagać na jedzenie
madabede jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 08:45   #4850
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Pelnia to auto to jest cos w tym samym rodzaju co ten Jeep tylko inny model samochodu Dawid juz od paru m-cy mial zbierana kase do skarbonki przez moich rodzicow na to wlasnie auto, nazbierali mu niecale 300 zl a my reszte dolozylismy, chrzestnych ani drugiej babci nie prosilismy o zrzutke bo tak glupio jak sami nie pytaja

Madabede ogladalam te motorki ale one sa bez zadnych podporek na 2 kolkach to 2 latek nie da rady jeździc no chyba ze sa jakies na 3 kolkach ale nei widzialam.....a nie halasuje jakos strasznie glosno ten motorek ??? bo mamy na osiedlu takiego dzieciaka ktory ma taki motorek i jak ten chlopak na nim jeździ to mi sie "szyby w oknach ruszaja" tak strasznie halasuje ten motor az po uszach razi i slychac go na drugim koncu osiedla jak gazuje wrrrrr jak juz go slysze to mam dosc! A juz sczegolnie jak Dawid mi spal na ogrodku czy na spacerze bylam, sasiedzi inni tez az gule maja jak ten mlody wyjedzie na tym motorze a juz i tak jest za duzy na niego....

Wymyslilam ze dzis podjedziemy do 2 zabawkowych hurtowni i na miejscu cos ogladne a jak mi nic nie wpadnie w oko to tego traktora kupie co wczoraj linki wrzucilam + jakies ubrania bo wiekszosc juz wynioslam za malych i w szafce sie pusto zrobilo
Tylko troche przykro bo jutro ma byc mala imprezka z tortem i Dawid mial dostac te prezent i bardzo mi na tym zalezalo a tak to znowu dostanie w zwykly dzien , tak bez niczego



Jedziemy dzisiaj z Dawidem na bilans dwulatka, mialo byc wpolowie lutego ale korzystajac z okazji ze malzon ma wolne to jedziemy dzis

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-01-28 o 08:53
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 08:46   #4851
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

matko
2 godz próbuje uśpić Gnide
i nic
wykańcza mnie
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 08:53   #4852
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
matko
2 godz próbuje uśpić Gnide
i nic
wykańcza mnie

Oliwia jeszcze spi od wczoraj o 21 zasnela, o 6:30 obudzila sie na mleko i spi dalej, zaraz ja musze budzic na kolejne mleko

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-01-28 o 08:55
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 08:54   #4853
madabede
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 229
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Jego nie hałasuje chyba że włącza przyciski na nim ale jak mają dość to wyjmują mu baterie i maja spokój. Sprawdzalam na allegro i nie ma tego motorka. Najlepiej jechać i sprawdzić na żywo jak wyglądają te rzeczy a potem zamawiać na allegro.
madabede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 12:35   #4854
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez pelnia1980 Pokaż wiadomość
GABI dziekuje ze pamietasz kochana!
aale z tego co czytam... to nalewa sie mleka do tej buteleczki dreny obwiazuje sie wokol piersi i poprzez dren dz. je ssie przez niego jak przez brodawke a jest przy matce jak przy karmieniu bo bliskosc wlasnie powoduje wzmozenie laktacji...
teraz pilam 2 kawy zbozowe na dzien z mlekiem 3 bawarki i szklanke mleka - mam andzieje ze mleko mi si eutrzyma jak eliminuje kompletnie nabial!!!

BUZIACZKU ja sobie nie wyobrazam mojego Toska na zwyklym rowerku jeszcze... za rok owszem tyle ze wasze dz. wyzsze sa ehhh

swoja droga moj ma manie na punkcie myszka miki program playhouse - klub przyjaciół myszka miki - unas robi furrorę i uczy małego paru rzeczy

---------- Dopisano o 00:47 ---------- Poprzedni post napisano o 00:42 ----------

500 zl u la la
my majac taka kase na prezent kupilibysmy cos w tym rodzaju ale chyba audice hehe
http://allegro.onet.pl/hit-super-aud...413918968.html

a tak to Tosiu dostani epewnie zestaw puzzli hehehehe
U nas tez robi furore. Mikolaj uwielbia miki. Ma pluszowa miki z ktora spi. masakra.

Gabi- Mania od 8 rana nie spi i jak widze to nie zamierza. Oszaleje
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:06   #4855
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Mati
a wyje przy tym? Da się położyć?
bo Adaś wstaje 4-5 rano! czasem 6-7 i nie śpi do 10-11 i w tym czasie dziad mały nie poleży sam! trzeba go non stop karmić albo nosić!
potem śpi powiedzmy przy dobrym wietrze do 15.00 i powtórka z wycia noszenia karmienia.
Po kapaniu idzie spać, znaczy drzemac z pobudkami co 1-2-3 godziny góra.
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:22   #4856
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Tunia kupilam dzisiaj te tabsy yasminelle i powiedz mi bo one sa opisane dniami tygodnia i ja mam je zaczac brac w 1 dniu @ jak teraz dostane...i jesli ja ta @ dostane np w czwartek to mam zaczac od tabletki przy ktorej jest napisany czwartek ? czy od pierwszej czyli poniedzialkowej nigdy nie bralam tabsow anty wiec jestem zielona w tym temacie


A ja wkoncu znalazlam sposob na Oliwie i te jej walki do 23-24-1 i darcie sie w lozeczku, po czesci ona sie troche juz poddala bo przekonala sie ze to jej nic nie da i ja wprowadzilam jej stale pory karmien a nie jak do tej pory ruchome godziny w zaleznosci o ktorej rano wstala....budze ja o 6:30 i pijemy mleko a ostatnie pijemy okolo 20:30-21 , pijemy w ciszy, przyciemnionym pokoju i min 2 h przed nie moze spac i wtedy po mleku pieknie zasypia od razu wkoncu mi sie udalo unormowac jej te godziny no i pijemy 5 razy a nie 4-5 bo przez to za malo na wadze przybierala a dzis sie okazalo ze straty odrobila
z Dawidem bylo latwiej ale on mial od poczatku jedne i te same godziny karmien i nie byl taki uparty


Dawid byl na bilansie ktory byl przeprowadzony "po lebkach" zbadal go, ogladnal gardlo, stopy czy nie sa krzywe i zwazyl i tyle......wazy 13,5 kg, zmierzyc wzrost kazal nam samym w domu przy scianie, sami musielismy sie upomniec zeby ogladnal jego zeby i lulka, zeby ok a z lulka skorka sie nie sciaga i dostalismy masc, po kapieli trzeba odciagac skorke i wysmarowac mascia i sciagnac spowrotem tak zeby masc zostala w srodku i tak przez 2-3 tyg a potem do kontroli, kazal go uczyc siedziec po turecku bo do 3 lat ksztaltuja sie stopy i zeby nie mial koslawych, mowil tez ze do 3 roku zycia dziecko powinno biegac w samych skarpetach po domu, zadnych papci bo stopa sie ksztaltuje i tyle z bilansu

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-01-28 o 20:41
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:44   #4857
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Tunia kupilam dzisiaj te tabsy yasminelle i powiedz mi bo one sa opisane dniami tygodnia i ja mam je zaczac brac w 1 dniu @ jak teraz dostane...i jesli ja ta @ dostane np w czwartek to mam zaczac od tabletki przy ktorej jest napisany czwartek ? czy od pierwszej czyli poniedzialkowej nigdy nie bralam tabsow anty wiec jestem zielona w tym temacie

to ja Ci odpowiem. Jak dostaniesz w czwartek to bierzesz tę podpisaną czwartek nie pogubisz się czy w dany dzień już brałaś czy nie.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 08:15   #4858
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Tunia kupilam dzisiaj te tabsy yasminelle i powiedz mi bo one sa opisane dniami tygodnia i ja mam je zaczac brac w 1 dniu @ jak teraz dostane...i jesli ja ta @ dostane np w czwartek to mam zaczac od tabletki przy ktorej jest napisany czwartek ? czy od pierwszej czyli poniedzialkowej nigdy nie bralam tabsow anty wiec jestem zielona w tym temacie


A ja wkoncu znalazlam sposob na Oliwie i te jej walki do 23-24-1 i darcie sie w lozeczku, po czesci ona sie troche juz poddala bo przekonala sie ze to jej nic nie da i ja wprowadzilam jej stale pory karmien a nie jak do tej pory ruchome godziny w zaleznosci o ktorej rano wstala....budze ja o 6:30 i pijemy mleko a ostatnie pijemy okolo 20:30-21 , pijemy w ciszy, przyciemnionym pokoju i min 2 h przed nie moze spac i wtedy po mleku pieknie zasypia od razu wkoncu mi sie udalo unormowac jej te godziny no i pijemy 5 razy a nie 4-5 bo przez to za malo na wadze przybierala a dzis sie okazalo ze straty odrobila
z Dawidem bylo latwiej ale on mial od poczatku jedne i te same godziny karmien i nie byl taki uparty


Dawid byl na bilansie ktory byl przeprowadzony "po lebkach" zbadal go, ogladnal gardlo, stopy czy nie sa krzywe i zwazyl i tyle......wazy 13,5 kg, zmierzyc wzrost kazal nam samym w domu przy scianie, sami musielismy sie upomniec zeby ogladnal jego zeby i lulka, zeby ok a z lulka skorka sie nie sciaga i dostalismy masc, po kapieli trzeba odciagac skorke i wysmarowac mascia i sciagnac spowrotem tak zeby masc zostala w srodku i tak przez 2-3 tyg a potem do kontroli, kazal go uczyc siedziec po turecku bo do 3 lat ksztaltuja sie stopy i zeby nie mial koslawych, mowil tez ze do 3 roku zycia dziecko powinno biegac w samych skarpetach po domu, zadnych papci bo stopa sie ksztaltuje i tyle z bilansu
no to ja Ci Buziak powiem że oglądałam tv i tego słynnego Zawitkowskiego
i on mówił, że absolutnie dziecko nie powinno siedzieć po turecku! bo w takiej pozycji siedzi prosto góra 2 minuty a potem się garbi i to jest bardziej złe niż dobre
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 09:27   #4859
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

zanka - wszystkiego najlepszego

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

gabi - też to słyszałam
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:36   #4860
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Mati
a wyje przy tym? Da się położyć?
bo Adaś wstaje 4-5 rano! czasem 6-7 i nie śpi do 10-11 i w tym czasie dziad mały nie poleży sam! trzeba go non stop karmić albo nosić!
potem śpi powiedzmy przy dobrym wietrze do 15.00 i powtórka z wycia noszenia karmienia.
Po kapaniu idzie spać, znaczy drzemac z pobudkami co 1-2-3 godziny góra.
Czasem lezy spokojnie a czasem sie drze. Tylko ze ja dosc odporna na tej jej krzyki jestem. Jak widze ze nic jej nie jest to nie reaguje. No ale zyby dziecko 6 tyg nie spalo 12 godzin na dobe . A potem jest tak zmeczona ze nie moze zasnac i zaczyna sie marudzenie. Problem jest jeszcze taki, ze jak mania zasnie to Mikolaj skutecznie ja budzi. A to sie drze a to ryczy to walnie czyms o podloge. A ona bardzo wrazliwa jest.

Zanka - 100 lat
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.