Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-01, 19:08   #4861
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lina9213 Pokaż wiadomość
Ja bym może wtedy nie zrobiła przerwy między opakowaniami, bo jednak wtedy weźmie tylko 20tabletek i ja bym się obawiała, że nie do końca będzie chroniona.
A dlaczego miałaby nie być chroniona? Z tego, co wiem, to jeśli w 1. i 2. tygodniu brało się wszystkie tabletki, to tych z 3. tygodnia już nie trzeba brać.
Ale wiadomo, jak zawsze trzeba spojrzeć do ulotki Jeśli w ulotce jest informacja, że można skrócić „cykl” o 1 tabletkę, to można. Jak jest informacja, że nie można, no to nie można.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 20:06   #4862
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

A tego w sumie nie wiem, z ciekawości zajrzę do ulotki ;-) Hm nie wiadomo, który to tydzień brania tabletek bo autorka nie napisała.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 20:17   #4863
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lina9213 Pokaż wiadomość
Hm nie wiadomo, który to tydzień brania tabletek bo autorka nie napisała.
To nie ma znaczenia, jeśli bierze tabletki o jednakowym składzie. Ona nie pominęła żadnej tabletki, tylko jedna jej się zgubiła. Może wziąć kolejną z opakowania, i tyle. Tylko zamiast przyjąć 21 tabletek w „cyklu”, to przyjmie o jedną mniej.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 20:27   #4864
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Z tego, co wiem, to jeśli w 1. i 2. tygodniu brało się wszystkie tabletki, to tych z 3. tygodnia już nie trzeba brać.

Odniosłam się do tego zdania, że nie wiadomo, z którego tyg jest tabletka.

Na mojej ulotce nie ma nic o skracaniu dni brania tabletek. Jedynie, że jeżeli w 3 tyg brania tabletek pominie się jedną to należy przyjąć pominiętą i nie robić 7 dniowej przerwy, lub odstawić tabletki teraz zrobić przerwę i zacząć kolejne opakowanie.

Autorzy ulotki chyba nie przewidzieli, że można zgubić tabletkę. Swoją drogą mi kiedyś też "uciekła" podczas wyciskania z blistra, ale na szczęście po długich poszukiwaniach ją odnalazłam - wpadła do torby która stała obok

Więc autorka mogłaby napisać, z którego tyg ta tabletka?

Edytowane przez Lina9213
Czas edycji: 2014-05-01 o 20:29
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 21:47   #4865
Estrella de mar
Raczkowanie
 
Avatar Estrella de mar
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Małe miasto
Wiadomości: 67
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

No właśnie moja niestety mi nie upadła tylko wsiąkła a może jednak upadła w mojej niewiedzy? Dlatego żeby nie skracać cyklu wzięłam z drugiego opakowania, no trudno
Estrella de mar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 21:48   #4866
kaarolaa0
Przyczajenie
 
Avatar kaarolaa0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Zażywałam tabletki antykoncepcyjne (YAZ) przez 3 miesiące. Były to moje pierwsze jakiekolwiek środki antykoncepcyjne, więc miałam je zażywać 3 miesiące, potem zrobić przerwę żeby zobaczyć jak organizm na to wszystko reaguję. Tak zaleciła ginekolog. W trakcie zażywania wszystko było naprawdę w porządku, libido nie spadło, nie tyłam, nie krwawiłam, nic mnie nie bolało. Jednak po owych 3 miesiącach, kiedy organizmowi nie były dostarczane tabletki, organizm po prostu zwariował. Miałam ogromne problemy z jelitami, biegałam do różnych lekarzy, ale nikt nie potrafił stwierdzić co mi jest. Po przebyciu tej przerwy, która też miała trwać 3 miesiące, przyszłam do mojej ginekolog i stwierdziła, że problemy z jelitami na 100% związane są z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Powiedziała też, że nie mogę już dalej ich przyjmować, bo przez przebyte problemy z jelitami tabletki mogą się już dobrze nie przyjmować, a ja mogę mieć jeszcze inne problemy ze zdrowiem. Zaproponowała mi krążki antykoncepcyjne NUVARING, które stosuję już rok i jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam.
__________________
Karola
kaarolaa0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 22:00   #4867
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaarolaa0 Pokaż wiadomość
Zażywałam tabletki antykoncepcyjne (YAZ) przez 3 miesiące. Były to moje pierwsze jakiekolwiek środki antykoncepcyjne, więc miałam je zażywać 3 miesiące, potem zrobić przerwę żeby zobaczyć jak organizm na to wszystko reaguję. Tak zaleciła ginekolog. W trakcie zażywania wszystko było naprawdę w porządku, libido nie spadło, nie tyłam, nie krwawiłam, nic mnie nie bolało. Jednak po owych 3 miesiącach, kiedy organizmowi nie były dostarczane tabletki, organizm po prostu zwariował. Miałam ogromne problemy z jelitami, biegałam do różnych lekarzy, ale nikt nie potrafił stwierdzić co mi jest. Po przebyciu tej przerwy, która też miała trwać 3 miesiące, przyszłam do mojej ginekolog i stwierdziła, że problemy z jelitami na 100% związane są z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Powiedziała też, że nie mogę już dalej ich przyjmować, bo przez przebyte problemy z jelitami tabletki mogą się już dobrze nie przyjmować, a ja mogę mieć jeszcze inne problemy ze zdrowiem. Zaproponowała mi krążki antykoncepcyjne NUVARING, które stosuję już rok i jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam.
Pierwszy raz spotkałam się z takimi zaleceniami od lekarza. Mi ginekolog powiedział, że jak chcę zrobić przerwę w tabletkach to przynajmniej pół roku żeby organizm w ogóle miał czas wyregulować gospodarkę hormonalną to raz. Dwa stwierdził, że robienie krótkich przerw nie ma sensu a wręcz działa źle na organizm bo powoduje bardzo duże wahania hormonalne, organizm wcale nie odpoczywa tylko doznaje szoku. Także teraz ja jestem w szoku, że coś takiego doradził ginekolog.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 22:04   #4868
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Być może to głupie, ale - czy jednorazowe użycie flucinaru może wpłynąć na skuteczność anty? Teoretycznie nie, bo to lek stosowany miejscowo, ale...?
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 22:07   #4869
kaarolaa0
Przyczajenie
 
Avatar kaarolaa0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lina9213 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz spotkałam się z takimi zaleceniami od lekarza. Mi ginekolog powiedział, że jak chcę zrobić przerwę w tabletkach to przynajmniej pół roku żeby organizm w ogóle miał czas wyregulować gospodarkę hormonalną to raz. Dwa stwierdził, że robienie krótkich przerw nie ma sensu a wręcz działa źle na organizm bo powoduje bardzo duże wahania hormonalne, organizm wcale nie odpoczywa tylko doznaje szoku. Także teraz ja jestem w szoku, że coś takiego doradził ginekolog.
Myślę, że każdy ginekolog podchodzi indywidualnie do sprawy. Nie wiem od czego jest to wszystko uzależnione, ale wiem, że w tym momencie wszystko wyszło mi na dobre.
__________________
Karola
kaarolaa0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 22:16   #4870
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ziggy_Stardust Pokaż wiadomość
Być może to głupie, ale - czy jednorazowe użycie flucinaru może wpłynąć na skuteczność anty? Teoretycznie nie, bo to lek stosowany miejscowo, ale...?
Jeżeli jest to lek o działaniu miejscowym to nie. A co jest na ulotce?

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kaarolaa0 Pokaż wiadomość
Myślę, że każdy ginekolog podchodzi indywidualnie do sprawy. Nie wiem od czego jest to wszystko uzależnione, ale wiem, że w tym momencie wszystko wyszło mi na dobre.
Oczywiście. Natomiast ja jestem zaskoczona bo z moich doświadczeń z ginekologami, a także wśród moich koleżanek nigdy nie spotkałam się z takim podejściem do dobierania tabletek.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 05:31   #4871
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lina9213 Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, to jeśli w 1. i 2. tygodniu brało się wszystkie tabletki, to tych z 3. tygodnia już nie trzeba brać.

Odniosłam się do tego zdania, że nie wiadomo, z którego tyg jest tabletka.

Na mojej ulotce nie ma nic o skracaniu dni brania tabletek. Jedynie, że jeżeli w 3 tyg brania tabletek pominie się jedną to należy przyjąć pominiętą i nie robić 7 dniowej przerwy, lub odstawić tabletki teraz zrobić przerwę i zacząć kolejne opakowanie.

Autorzy ulotki chyba nie przewidzieli, że można zgubić tabletkę. Swoją drogą mi kiedyś też "uciekła" podczas wyciskania z blistra, ale na szczęście po długich poszukiwaniach ją odnalazłam - wpadła do torby która stała obok

Więc autorka mogłaby napisać, z którego tyg ta tabletka?
Ale jakie ma znaczenie, z którego tygodnia to tabletka, pod warunkiem, że wszystkie tabletki w opakowaniu mają ten sam skład? Efekt i tak będzie taki, że zamiast 21 tabletek, weźmie 20, bo nie przyjmie tej ostatniej tabletki w 21. dniu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-02, 07:59   #4872
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale jakie ma znaczenie, z którego tygodnia to tabletka, pod warunkiem, że wszystkie tabletki w opakowaniu mają ten sam skład? Efekt i tak będzie taki, że zamiast 21 tabletek, weźmie 20, bo nie przyjmie tej ostatniej tabletki w 21. dniu.
Hahahaha dobra sama to w swoim poście napisałam że jak się pominie tabletkę to można odstawić i zrobić przerwę. A przecież to zadziała tak jak pisałaś. Sorry mój błąd, miałam gorszy dzień ;-) dzisiaj się w końcu wyspałam i od razu olśnienie :-D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 11:59   #4873
XYZ95
Przyczajenie
 
Avatar XYZ95
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 29
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

hej. Mam pytanie Jeśli podczas przyjmowania tabletek wystąpią skutki uboczne mam od razu je zmieniać czy czekać aż może się wszystko ureguluje i będzie dobrze?
XYZ95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 12:12   #4874
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez XYZ95 Pokaż wiadomość
hej. Mam pytanie Jeśli podczas przyjmowania tabletek wystąpią skutki uboczne mam od razu je zmieniać czy czekać aż może się wszystko ureguluje i będzie dobrze?
Na ulotce pisze, lekarz też powinien Cię poinformować. Skutki uboczne mogą występować nawet do 3 miesięcy od rozpoczęcia danych tabletek. Potem jak skutki uboczne nie ustąpią się je zmienia. Także czekaj te 3 miesiące (chyba, że czujesz się naprawdę fatalnie) bo organizm musi przyzwyczaić się do zwiększonej liczby hormonów.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 12:13   #4875
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez XYZ95 Pokaż wiadomość
hej. Mam pytanie Jeśli podczas przyjmowania tabletek wystąpią skutki uboczne mam od razu je zmieniać czy czekać aż może się wszystko ureguluje i będzie dobrze?
Zależy jakie skutki uboczne.
Zwykle przy tych lżejszych zaleca się przyjąć tabletki z 3 opakowań i jeśli skutki uboczne nadal nie miną, to zmienić tabletki.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 12:18   #4876
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez XYZ95 Pokaż wiadomość
hej. Mam pytanie Jeśli podczas przyjmowania tabletek wystąpią skutki uboczne mam od razu je zmieniać czy czekać aż może się wszystko ureguluje i będzie dobrze?
Jak skutki uboczne są bardzo uciążliwe to pójść do lekarza i porozmawiać z nim na temat zmiany tabletek/rodzaju antykoncepcji. Jak nie to tak jak radzą dziewczyny poczekać.

Edytowane przez Lina9213
Czas edycji: 2014-05-04 o 12:21
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 13:22   #4877
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez XYZ95 Pokaż wiadomość
hej. Mam pytanie Jeśli podczas przyjmowania tabletek wystąpią skutki uboczne mam od razu je zmieniać czy czekać aż może się wszystko ureguluje i będzie dobrze?
Zależy jakie to skutki uboczne i kiedy wystąpią.
Jeśli np. wysyp pryszczy/plamienia/drażliwość itp przy pierwszych 3 opakowaniach- to przeczekać. Jeśli będą występować dłużej, to poinformować o tym lekarza i poprosić o inne.
Jeśli te skutki to np. bóle żył, jakieś dziwne drętwienia kończyn to od razu do lekarza, nie ważne, przy którym opakowaniu wystąpią.
Jeśli po kilku miesiącach/latach brania nagle zaobserwujemy coś, to również do lekarza skonsultować to i ewentualnie zmieni tabletki.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 09:52   #4878
XYZ95
Przyczajenie
 
Avatar XYZ95
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 29
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Mam jeszcze takie jedno pytanie, otóż w lipcu jadę na dwa miesiące za granicę. Chciałabym tam zrobić to po raz pierwszy z chłopakiem i dlatego chcę się odpowiednio zabezpieczyć. Planuję pójść do ginekologa po tabletki już niedługo i wypadnie tak że pierwsze opakowanie zaczęłabym w połowie czerwca a drugie zaczęłabym jakoś w lipcu czyli już za granicą. Moje pytanie dotyczy więc tego czy mogę ginekologa poprosić o receptę na 3 opakowania tabletek bo właśnie wyjeżdżam za granicę i chyba tam nie będę miała możliwości kupienia takich tabletek..
XYZ95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 11:07   #4879
kas0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 223
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Możesz. Zazwyczaj przepisują na trzy opakowania. Gorzej jak Ci nie spasują, nie będziesz mogła zamienić.
kas0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 19:04   #4880
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kas0 Pokaż wiadomość
Możesz. Zazwyczaj przepisują na trzy opakowania. Gorzej jak Ci nie spasują, nie będziesz mogła zamienić.
Przecież przez 3 pierwsze opakowania organizm się przyzwyczaja do hormonów i mogą się dziać różne rzeczy, więc w tym czasie nie zmienia się tabletek, bo 'nie pasują'.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 22:17   #4881
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Przecież przez 3 pierwsze opakowania organizm się przyzwyczaja do hormonów i mogą się dziać różne rzeczy, więc w tym czasie nie zmienia się tabletek, bo 'nie pasują'.
No tak ale są różne skutki uboczne bo jak tu porównać pryszcze do omdleń codziennie? :P
Nie wiadomo jak zareaguje organizm.Np. jak nie wobrażam sobie czekać trzech miesięcy ze skutkami utrudniającymi normalne funkcjonowanie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 22:44   #4882
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
No tak ale są różne skutki uboczne bo jak tu porównać pryszcze do omdleń codziennie? :P
Nie wiadomo jak zareaguje organizm.Np. jak nie wobrażam sobie czekać trzech miesięcy ze skutkami utrudniającymi normalne funkcjonowanie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W razie takich skutków ubocznych tabletki się odstawia i ewentualnie robi badania, a nie eksperymentuje z tabletkami.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 22:49   #4883
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Właśnie tak powinno być.
Ja od samego początku czułam się na moich dobrze i tego życzę XYZ95

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 06:12   #4884
Pauuulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Mam pytanie, może któraś z was miała taką sytuację i udzieli mi rady. Pomyliłam plamienie z miesiączką, dokończyłam opakowanie i miałam czekać na kolejną miesiączkę. Po 3 dniach od skończenia opakowania obudził mnie ból brzucha jak w trakcie miesiączki i krwawienie, które ustępowało w ciągu dnia, a w zasadzie trwało może z 30 minut, po czym przeszło w plamienie a następnego dnia nic nie było. Na wszelki wypadek tego 1 dnia wzięłam tabletkę, a następnego poszłam do lekarza zapytać bo zgłupiałam i mi powiedział, żeby poczekać. Czekam już 2 tygodnie i zastanawiam się czy jednak nie powinnam była brać od tamtego dnia. Denerwuje się, żeby się wszystko nie rozregulowało i żebym mimo stosowania tabletek nie zaszła w ciążę. Miała któraś z Was taką sytuację?
Pauuulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 10:07   #4885
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Pauuulka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, może któraś z was miała taką sytuację i udzieli mi rady. Pomyliłam plamienie z miesiączką, dokończyłam opakowanie i miałam czekać na kolejną miesiączkę. Po 3 dniach od skończenia opakowania obudził mnie ból brzucha jak w trakcie miesiączki i krwawienie, które ustępowało w ciągu dnia, a w zasadzie trwało może z 30 minut, po czym przeszło w plamienie a następnego dnia nic nie było. Na wszelki wypadek tego 1 dnia wzięłam tabletkę, a następnego poszłam do lekarza zapytać bo zgłupiałam i mi powiedział, żeby poczekać. Czekam już 2 tygodnie i zastanawiam się czy jednak nie powinnam była brać od tamtego dnia. Denerwuje się, żeby się wszystko nie rozregulowało i żebym mimo stosowania tabletek nie zaszła w ciążę. Miała któraś z Was taką sytuację?
Nie rozumiem w sumie nic co napisałaś. Brałaś tabletki, skończyłaś opakowanie, 3 dni później dostałaś krwawienie z odstawienia? czekasz do 7dnia łykasz tabletkę z nowego opakowania. Na co masz czekać? Jakiego pierwszego dnia wzięłaś tabletkę? Bo skoro brałaś je już wcześniej to robisz 7 dniową przerwę i zaczynasz kolejne opakowanie.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 10:33   #4886
Pauuulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

No właśnie nie. Skoro zaczęłam brać w dniu plamienia a nie właściwego krwawienia miałam czekać na krwawienie i wtedy zacząć nowe a nie jak normalnie po 7 dniach.
Pauuulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 11:02   #4887
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Czyli pierwsze opakowanie tabletek wzięłaś w 1 dniu plamienia a nie miesiączki. I teraz znowu miałaś jakieś plamienie i myślałaś że miesiączka? Ja bym się w sumie zainteresowała skąd te plamienia między okresami bo to dość dziwne, że kolejny raz nie możesz rozszyfrować co się dzieje w Twoim organizmie. Lekarz robił Ci usg? A jeżeli poprzednie opakowanie tabletek źle wzięłaś to zabezpieczałaś się prezerwatywami?
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 11:14   #4888
Pauuulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

W zasadzie złożyło się tak, że mój TŻ wyjechał akurat na cały miesiąc kiedy brałam tamto opakowanie więc się nie przydało. Nie mam plamień miedzy miesiączkami a czasem przed miesiączką 2 dni po prostu występują, lekarz powiedział mi, że to normalne. Ostatnio mój organizm zrobił mnie w konia i mnie zmylił z tym plamieniem kiedy miałam rozpocząć 1 blister i jestem zła, że nie poczekałam 2,3 dni no ale teraz już po fakcie.
Pauuulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 19:45   #4889
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Pauuulka Pokaż wiadomość
No właśnie nie. Skoro zaczęłam brać w dniu plamienia a nie właściwego krwawienia miałam czekać na krwawienie i wtedy zacząć nowe a nie jak normalnie po 7 dniach.
Ze jak? Bez sensu. Lekarz ci tak powiedzial?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 20:56   #4890
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ze jak? Bez sensu. Lekarz ci tak powiedzial?
Też mi się to trochę dziwne wydaje, ale ekspertem nie jestem więc nie chciałam podważać zdania lekarza.

Natomiast sama chyba bym poszła do innego po takich radach.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.