Rossmann cz. XXI - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > ROSSMANNiaczki

Notka

ROSSMANNiaczki Forum ROSSMANNiaczki to miejsce, w którym znajdziesz informacje o promocjach sieci Rossmann, konkursach, kodach promocyjnych przeznaczonych tylko dla Wizażanek.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-22, 09:40   #4891
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ejj no to jest wkurzające! Ja chce tylko kupić puder Max Factor bo się mamie skończył i dla siebie chciałam puder Synergen. I teraz się okaże że Synergen nie kupie bo nie jest w szafie? Jak na banerze jest napis pudry - to ciekawe jakie? Jeżeli tak będzie faktycznie to napisze do nich skargę bo wprowadzają ludzi w błąd !
Ja korektora z Eveline nie kupiłam bo leżał na pielęgnacji, i jak pani sprawdzała w kasie to wyskoczyła cena regularna a nie promocyjna
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:40   #4892
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Przy okazji tej promocji tak sobie pomyślałam, że skoro Rossmana „stać” na to, żeby kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącom ludzi sprzedać wszystko o połowę taniej (w tym zainwestować w telewizyjną kampanię reklamową, która do najtańszych też nie nalezy) i jeszcze siedzieć i czekać na kolosalne zyski to jakie oni muszą mieć marże naliczane?! Tak łopatologicznie: jeśli np. podkład za 60 zł sprzedadzą za 30zł i jeszcze na tym ładnie zarobią, to jaka jest cena rzeczywista takiego produktu? Aż mnie uderzyło, ile przepłacamy kupując w regularnych cenach…
Dlatego chyba jedynie opłaca się kupować właśnie na takich akcjach promocyjnych, bo inaczej dajemy się zwyczajnie robić w konia. Chyba zrobię sobie większy zapas, bo jak teraz pomyślę, że jak coś mi się skończy i miałabym to kupic w cenie regularnej albo np. 20% taniej to to zwykłe zdzierstwo
Tylko weź pod uwagę, że przy takich akcjach ludzie tracą rozum. Widać nawet na wątku. Sprzedadzą po mniejszej cenie, ale znacznie większej ilości osób. I na pewno na tym nie stracą.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:41   #4893
mon_soleil
Be Strong. ☑️
 
Avatar mon_soleil
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: PZ
Wiadomości: 46 759
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez królewna z drewna Pokaż wiadomość
a bibułki matujące też podlegają zniżce?
te z Wibo są teraz po 2.89zł
__________________
'Live a life you will remember. ◢◤

'.wiem co mam teraz robić.
oddychać dalej.
bo jutro znów wzejdzie słońce.
kto wie co przyniesie przypływ.'




mon_soleil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:42   #4894
klapouszek29
Wtajemniczenie
 
Avatar klapouszek29
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 526
GG do klapouszek29 Send a message via Skype™ to klapouszek29
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Przy okazji tej promocji tak sobie pomyślałam, że skoro Rossmana „stać” na to, żeby kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącom ludzi sprzedać wszystko o połowę taniej (w tym zainwestować w telewizyjną kampanię reklamową, która do najtańszych też nie nalezy) i jeszcze siedzieć i czekać na kolosalne zyski to jakie oni muszą mieć marże naliczane?! Tak łopatologicznie: jeśli np. podkład za 60 zł sprzedadzą za 30zł i jeszcze na tym ładnie zarobią, to jaka jest cena rzeczywista takiego produktu? Aż mnie uderzyło, ile przepłacamy kupując w regularnych cenach…
Dlatego chyba jedynie opłaca się kupować właśnie na takich akcjach promocyjnych, bo inaczej dajemy się zwyczajnie robić w konia. Chyba zrobię sobie większy zapas, bo jak teraz pomyślę, że jak coś mi się skończy i miałabym to kupic w cenie regularnej albo np. 20% taniej to to zwykłe zdzierstwo

Zrobia taka promocje to przyjdzie x razy wiecej ludzi niz na takie 20%. Wiec i tak wyjda duzo na swoje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
klapouszek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:42   #4895
greenlemon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 583
Dot.: Rossmann cz. XXI

To nie nowina ze ceny w Polsce sa zawyzone.


taki prosty przykład: kupilam sobie na wakacjach gumy do żucia znanej marki - w Polsce 2,5 zł a w USA 30/35 centów;D (czyli 90 groszy;D) w regularnej cenie;D
greenlemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:44   #4896
Morn
Zakorzenienie
 
Avatar Morn
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5 409
Dot.: Rossmann cz. XXI

Czy jeśli u mnie róże z B.sa na promocji w cenie 39,90 to nie wchodzą one na te -49%?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Morn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:44   #4897
klapouszek29
Wtajemniczenie
 
Avatar klapouszek29
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 526
GG do klapouszek29 Send a message via Skype™ to klapouszek29
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez greenlemon Pokaż wiadomość
To nie nowina ze ceny w Polsce sa zawyzone.


taki prosty przykład: kupilam sobie na wakacjach gumy do żucia znanej marki - w Polsce 2,5 zł a w USA 30/35 centów;D (czyli 90 groszy;D) w regularnej cenie;D

Carnex w sloiczku, w stanach ciocia mi przywiozla 12sztuk za 7$!! A u nas sloiczek jeden za 10zl


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
klapouszek29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 09:45   #4898
Ala_73
Wtajemniczenie
 
Avatar Ala_73
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 222
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Tylko weź pod uwagę, że przy takich akcjach ludzie tracą rozum. Widać nawet na wątku. Sprzedadzą po mniejszej cenie, ale znacznie większej ilości osób. I na pewno na tym nie stracą.
Ale emmm własnie o tym mówi, że jeśli z tak olbrzymią zniżką mają i tak zysk, więc jaka jest rzeczywista wartość tych kosmetyków? Przy regularnej cenie 60 zł strzelam że wychodząc z produkcji ma wartość 6 zł
Ala_73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:45   #4899
klapouszek29
Wtajemniczenie
 
Avatar klapouszek29
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 526
GG do klapouszek29 Send a message via Skype™ to klapouszek29
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Morn Pokaż wiadomość
Czy jeśli u mnie róże z B.sa na promocji w cenie 39,90 to nie wchodzą one na te -49%?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja bym wnioskowala ze 49%bedzie od regularnej ale nie wiem trzebaby sprawdzic pod czytnikiem



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
klapouszek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:47   #4900
Ala_73
Wtajemniczenie
 
Avatar Ala_73
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 222
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez klapouszek29 Pokaż wiadomość
Ja bym wnioskowala ze 49%bedzie od regularnej ale nie wiem trzebaby sprawdzic pod czytnikiem



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak do tej pory zazwyczaj zniżka była od promocyjnej ceny, nie regularnej.
Ala_73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:47   #4901
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Przy okazji tej promocji tak sobie pomyślałam, że skoro Rossmana „stać” na to, żeby kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącom ludzi sprzedać wszystko o połowę taniej (w tym zainwestować w telewizyjną kampanię reklamową, która do najtańszych też nie nalezy) i jeszcze siedzieć i czekać na kolosalne zyski to jakie oni muszą mieć marże naliczane?! Tak łopatologicznie: jeśli np. podkład za 60 zł sprzedadzą za 30zł i jeszcze na tym ładnie zarobią, to jaka jest cena rzeczywista takiego produktu? Aż mnie uderzyło, ile przepłacamy kupując w regularnych cenach…
Dlatego chyba jedynie opłaca się kupować właśnie na takich akcjach promocyjnych, bo inaczej dajemy się zwyczajnie robić w konia. Chyba zrobię sobie większy zapas, bo jak teraz pomyślę, że jak coś mi się skończy i miałabym to kupic w cenie regularnej albo np. 20% taniej to to zwykłe zdzierstwo
ja kolorówkę kupuję tylko na promocjach, kiedyś w anglii kupiłam podkład max factor za 5 czy 6 funtów, a u nas 40-50 zł
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 09:49   #4902
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ktory korektor wzięlas? Hyaluron? jest przeceniony czy jak zwykle nie?

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------



2,89

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------



under20 ale jest bardzo gęsty i kremowy. Mi nie pasuje, bo szybko kolor ze mnie znika a zostaje efekt kremu nivea. Od razu po nalozeniu jest superancki
Art scenic, mi pasuje, a on jest w szafie i łapał się na promocję. Ten drugi pewnie jest na kremach (nigdy go nie mogę znaleźć, do tej pory nie wiem gdzie leży)więc zapewne promocja go nie obejmuje, ale pewności nie mam
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:54   #4903
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość

under20 ale jest bardzo gęsty i kremowy. Mi nie pasuje, bo szybko kolor ze mnie znika a zostaje efekt kremu nivea. Od razu po nalozeniu jest superancki
dzięki czyli szukam dalej jasnego BB kremu
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:56   #4904
emmmm
Rozeznanie
 
Avatar emmmm
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 872
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Tylko weź pod uwagę, że przy takich akcjach ludzie tracą rozum. Widać nawet na wątku. Sprzedadzą po mniejszej cenie, ale znacznie większej ilości osób. I na pewno na tym nie stracą.
Cytat:
Napisane przez klapouszek29 Pokaż wiadomość
Zrobia taka promocje to przyjdzie x razy wiecej ludzi niz na takie 20%. Wiec i tak wyjda duzo na swoje

Cytat:
Napisane przez Ala_73 Pokaż wiadomość
Ale emmm własnie o tym mówi, że jeśli z tak olbrzymią zniżką mają i tak zysk, więc jaka jest rzeczywista wartość tych kosmetyków? Przy regularnej cenie 60 zł strzelam że wychodząc z produkcji ma wartość 6 zł
No właśnie tak jak Ala_73 napisała mi nie chodzi o to, czy im się to opłaca, ale przeraża mnie fakt, że faktycznie im się to opłaca. Podejrzewam, że cena rzeczywista (gdybyśmy kupowali z tego samego źródła co taki rossmann) danego produktu to może z 1/5 czy nawet 1/10 tego, ile musimy zapłacić chcąc kupić to w cenie regularnej w jakiejś drogerii.
emmmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:57   #4905
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez charlotte89 Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn z Warszawy Czy w tutejszych Rossmannach znajdę szafy Revlon?


w Factory Annopol jest
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 09:59   #4906
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Przy okazji tej promocji tak sobie pomyślałam, że skoro Rossmana „stać” na to, żeby kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącom ludzi sprzedać wszystko o połowę taniej (w tym zainwestować w telewizyjną kampanię reklamową, która do najtańszych też nie nalezy) i jeszcze siedzieć i czekać na kolosalne zyski to jakie oni muszą mieć marże naliczane?! Tak łopatologicznie: jeśli np. podkład za 60 zł sprzedadzą za 30zł i jeszcze na tym ładnie zarobią, to jaka jest cena rzeczywista takiego produktu? Aż mnie uderzyło, ile przepłacamy kupując w regularnych cenach…
Dlatego chyba jedynie opłaca się kupować właśnie na takich akcjach promocyjnych, bo inaczej dajemy się zwyczajnie robić w konia. Chyba zrobię sobie większy zapas, bo jak teraz pomyślę, że jak coś mi się skończy i miałabym to kupic w cenie regularnej albo np. 20% taniej to to zwykłe zdzierstwo

be przesady, na wszystkich produktach masz wielkie marże bo na tym polega biznes.
Równie dobrze możesz powiedzieć że kupić mieszkanie od dewelopera to zdzierstwo, bo wybudowanie przez niego bloku kosztuje go x, a chce na tym zyskać 10 razy tyle....
A ubrania myślisz że ile kosztują w produkcji? Albo telefony... itd?
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:01   #4907
old cookie
Zakorzenienie
 
Avatar old cookie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 952
Dot.: Rossmann cz. XXI

Udało mi się dorwać ostatnią buteleczkę najjaśniejszego Healthy Mix i prasowany puder z Manhattanu, oba produkty to dla mnie nowość, zobaczymy jak się spiszą Wzięłam też 2 maseczki Rival de Loop, które również są w promocji.
__________________
Keep calm and be strong girl.


8.07.2010r. <3
old cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:07   #4908
emmmm
Rozeznanie
 
Avatar emmmm
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 872
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
be przesady, na wszystkich produktach masz wielkie marże bo na tym polega biznes.
Równie dobrze możesz powiedzieć że kupić mieszkanie od dewelopera to zdzierstwo, bo wybudowanie przez niego bloku kosztuje go x, a chce na tym zyskać 10 razy tyle....
A ubrania myślisz że ile kosztują w produkcji? Albo telefony... itd?
Nie bardzo rozumiem tych wyjaśnień wiem doskonale, że maja duze marże, napisałam jedynie, że przy tej promocji jakoś bardziej mnie to "uderzyło" i że w takim razie zdecydowanie warto czekać na takie promocje i zrobić sobie zapas skoro jest taka możliwość, niż przepłacać kupujac w cenie regularnej.
A co do ciuchów to też zazwyczaj kupuje na promocji jakieś t-shirty, bluzki itd bo ceny regularne mają pokaźną przebitkę.
Aż czytajac to poczułam się jak przedszkolak który nie ogarnia
emmmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:09   #4909
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Rossmann cz. XXI

Bylam, kupilam i jestem lzejsza o 40 zl
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 10:10   #4910
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
be przesady, na wszystkich produktach masz wielkie marże bo na tym polega biznes.
Równie dobrze możesz powiedzieć że kupić mieszkanie od dewelopera to zdzierstwo, bo wybudowanie przez niego bloku kosztuje go x, a chce na tym zyskać 10 razy tyle....
Zgadzam się.
Fajnie byłoby mieć zawsze dostęp do hurtu.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2014-04-22 o 10:12
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:11   #4911
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem tych wyjaśnień wiem doskonale, że maja duze marże, napisałam jedynie, że przy tej promocji jakoś bardziej mnie to "uderzyło" i że w takim razie zdecydowanie warto czekać na takie promocje i zrobić sobie zapas skoro jest taka możliwość, niż przepłacać kupujac w cenie regularnej.
A co do ciuchów to też zazwyczaj kupuje na promocji jakieś t-shirty, bluzki itd bo ceny regularne mają pokaźną przebitkę.
Aż czytajac to poczułam się jak przedszkolak który nie ogarnia

Chodzi mi o to że napisałaś ile przepłacamy kupując w normalnych cenach i że to jest zdzierstwo.
A dla mnie to od zawsze oczywiste że w normalnych cenach na wszystkich produktach się bardzo przepłaca bo jest cała linia osób które muszą na tym zarobić...
Osobiście również odkąd zaczęły się akcje typu -40% nie kupuję produktów do makijażu w cenach regularnych, ale nie uważam że drogerie powinny na stałe obniżyć ceny wszystkich produktów, bo inaczej "zdzierają" z klientek...
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:12   #4912
anaa12
Raczkowanie
 
Avatar anaa12
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 32
Dot.: Rossmann cz. XXI

kremy bb tez łapią sie na tą promcje ?
anaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:13   #4913
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: Rossmann cz. XXI

byłam 10min po otwarciu i capnęłam ostatnią buteleczkę Flower Perfection w najjaśniejszym odcieniu
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:13   #4914
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez anaa12 Pokaż wiadomość
kremy bb tez łapią sie na tą promcje ?
Te, które są w szafach.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:16   #4915
Ala_73
Wtajemniczenie
 
Avatar Ala_73
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 222
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem tych wyjaśnień wiem doskonale, że maja duze marże, napisałam jedynie, że przy tej promocji jakoś bardziej mnie to "uderzyło" i że w takim razie zdecydowanie warto czekać na takie promocje i zrobić sobie zapas skoro jest taka możliwość, niż przepłacać kupujac w cenie regularnej.
A co do ciuchów to też zazwyczaj kupuje na promocji jakieś t-shirty, bluzki itd bo ceny regularne mają pokaźną przebitkę.
Aż czytajac to poczułam się jak przedszkolak który nie ogarnia
Emmmm, ja Cię rozumiem (jak widzę jako jedna z nielicznych. Wiadomo, że każdy ma świadomość marży, ale nie zawsze zastanawiamy się, jaka jest ona olbrzymia. Logiczne, że milion pośredników od produkcji do klienta musi kosztować, plus magia firmy i reklama. Ale to nie znaczy, że nie najdzie nas czasem refleksja nad tym wszystkim.
Ala_73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:18   #4916
emmmm
Rozeznanie
 
Avatar emmmm
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 872
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to że napisałaś ile przepłacamy kupując w normalnych cenach i że to jest zdzierstwo.
A dla mnie to od zawsze oczywiste że w normalnych cenach na wszystkich produktach się bardzo przepłaca bo jest cała linia osób które muszą na tym zarobić...
Osobiście również odkąd zaczęły się akcje typu -40% nie kupuję produktów do makijażu w cenach regularnych, ale nie uważam że drogerie powinny na stałe obniżyć ceny wszystkich produktów, bo inaczej "zdzierają" z klientek...
bo jakby nie patrzeć to jest zdzierstwo i wiem też, że się przepłaca, ale myślałam, że marże sięgają ok 100 czy 150 proc. ceny samego produktu, a niestety jednak znacznie więcej.
i przecież nigdzie nie napisałam, że drogerie powinny obniżyć ceny na stałe - choc zaprzeczyć nie mogę że zdzierają, skoro doskonale wszyscy wiedzą, że zdzierają

Cytat:
Napisane przez Ala_73 Pokaż wiadomość
Emmmm, ja Cię rozumiem (jak widzę jako jedna z nielicznych. Wiadomo, że każdy ma świadomość marży, ale nie zawsze zastanawiamy się, jaka jest ona olbrzymia. Logiczne, że milion pośredników od produkcji do klienta musi kosztować, plus magia firmy i reklama. Ale to nie znaczy, że nie najdzie nas czasem refleksja nad tym wszystkim.
no właśnie dokładnie o to mi chodziło
emmmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:23   #4917
Ala_73
Wtajemniczenie
 
Avatar Ala_73
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 222
Dot.: Rossmann cz. XXI

Emmmm, ale nie ze wszystkim się z Tobą zgodzę, bo ja handlu i marży akurat nie uważam za zdzierstwo. Biznes jest biznes, jest popyt jest i podaż. A marże mogą wynieść i 1000%, bo jeśli jest klient na towar za taką cenę to czemu nie? Szczególnie, jeśli chodzi o towary luksusowe, bo tak naprawdę kosmetyki nie są nam potrzebne do przeżycia.
Przy przysłowiowym chlebie to już nie jestem tak wyrozumiała
Ala_73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:24   #4918
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Rossmann cz. XXI

I uważasz że gdyby marża na produktach sięgała tylko 100% to drogeria byłaby w stanie opłacić miejsce w galerii handlowej, kilku pracowników, produkty które są kradzione/niszczone i idą na straty itd?

Ja bardziej uważam że to nie ceny powinny być niższe tylko zarobki znacznie większe, ale to już całkowity offtop więc kończę

Poza tym nie chodziło mi o to żeby się kłócić


Wiecie czy w rossmanie jest bronzer bourjois? Bo nic nie potrzebuję, ale na siłę to mogłabym go w sumie kupić...
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:25   #4919
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
I uważasz że gdyby marża na produktach sięgała tylko 100% to drogeria byłaby w stanie opłacić miejsce w galerii handlowej, kilku pracowników, produkty które są kradzione/niszczone i idą na straty itd?

Ja bardziej uważam że to nie ceny powinny być niższe tylko zarobki znacznie większe, ale to już całkowity offtop więc kończę

Poza tym nie chodziło mi o to żeby się kłócić


Wiecie czy w rossmanie jest bronzer bourjois? Bo nic nie potrzebuję, ale na siłę to mogłabym go w sumie kupić...
Ano właśnie, i tak działa na ludzi promocja.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 10:26   #4920
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Rossmann cz. XXI

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Ja korektora z Eveline nie kupiłam bo leżał na pielęgnacji, i jak pani sprawdzała w kasie to wyskoczyła cena regularna a nie promocyjna
ja się załapałam o dziwo. bo nagle się pojawiła szafa eveline.

kupiłam podkład od bourjois-1 2 3 perfect,
korektor eveline
podklad rimmel stay matte.

czekam na tusze: z eveline ten zielony( Hanka mnie filmikiem zachęciła)
i mój 2000 calorie od MF
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum ROSSMANNiaczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-22 16:08:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.