Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy 2008! - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 14:16   #4891
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez samira22 Pokaż wiadomość
Tą kaszkę którą ja mam rozrabia się z wodą, a ona już sama w sobie zawiera mleko modyfikowane..
Iwa jak to u Ciebie z tą skazą? bo mój synek też ma ale lekarz tylko maść mi przepisał, może nie powinnam go karmić piersią tylko specjalym mlekiem?
wydaje mi się, że skoro karmisz piersią to wystarczy jak wyeliminujesz z diety niabiał i jego przetwory.
u nas było inaczej bo od samego początku Hania dokarmiana była butlą z modyfikowanym.
a czy są w takim razie kaszki, ale bezmleczne??

aaa już wiem znalazłam w necie, że są np same ryzowe a nie mleczno-ryżowe i są własnie dla dzieci uczulonych na mleko.
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.

Edytowane przez Iwa_iw
Czas edycji: 2009-01-05 o 14:17
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 14:36   #4892
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

dziewczyny u mnie normalnie armagedon!!! mały pospał niecałą godzinę, a później następną godzinę ryczał okropnie. Głowa mi pęka, ząb mnie boli, a ta maruda dalej nie chce spać. przysnął przy cycku, ale pies zaszczekał i było po spaniu. niech te mrozy już się kończą, bo wykituję z tym ssakiem w domu. jak on zaraz nie zaśnie to chyba powieszę się na klamce
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 14:42   #4893
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

A my własnie zaliczyłyśmy pierwsze poł słoiczka marchewki z ziemnieczkiem smakowało

ania wspólczuje temeartur a nas mrożno ale koło -8 i bezwietrzenie i wreszcie pierwszy raz od tygodnia chorobowego zaliczyłam spacer - rewelacja
powiedz Piotrkowi że ciotka mu słodkich snow życzy

Iwa dokładnie są też wersje kaszek bezmlecznych i mozna je zrobic na nutramigenie, ja tez kupuje i podaje mleczna tylko dlatego ze nie mam nerwow odciagac pokarmu bo nie umiem
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4

Edytowane przez magflieg
Czas edycji: 2009-01-05 o 14:43
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 14:55   #4894
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

dziewczyny to taką kaszkę mogę przygotować na swoim mleku?? ale czy mi by się chciało odciągać mam całą puszkę bebilonu, którą kiedyś kupiłam na wszelki wypadek i stoi zamknięta, i jeszcze próbki różnego mleka i myślałam, żeby to wykorzystać w tym celu, no ale to kiedyś, bo my narazie jeszcze czekamy z dokarmianiem.

mój diabeł właśnie padł w leżaczku! Alleluja!!!
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 14:55   #4895
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
Magda ale WPADKA jaroszania ma Antosia a Wiktorynka to mama Ignasia
Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
oj dzieki za poprawkę a mamuśki przepraszam cytowałam Wiktorynkę i ten Ignaś mi się wkrecił jakoś tak juz posta poprawiam
Hiih, ja tam bym sie wcale nie obraziła gdyby to Ignas tak ochoczo gółwke podnosił , ale wygląda na to ze moje dziecię to mały leniwiec, dzisiaj to nawet nie ma ochoty na zabawe w przewracanie sie na boczki... poszedł spac, znów go będe musiała budzic, żeby sie w dzien za bardzo nie wyspał ...

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
dziewczyny,księgowa mojego tż dzwoniła do Inspekcji Pracy w sprawie urlopów i te 20 tygodni jest na 100000%
A wiesz może czy my musimy jeszcze cos gdzieś zgłaszac? Czy to tak z urzedu? Mój szef oczywiście palcem nie kiwnie jak go do tego nie zmuszę! Ale jeśli to tak z urzędu nam przysluguje, to dla mnie jeszcze lepiej bo oszczędze sobie widoku tego ... pana ...
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 14:58   #4896
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Magda, jako ze jesteś zadowolonym urzytkownikiem urzadzenia do gotowania na parze, czy mogłabyś mi podpowiedziec, czym się kierowac przy jego zakupie?
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 15:13   #4897
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Magda, jako ze jesteś zadowolonym urzytkownikiem urzadzenia do gotowania na parze, czy mogłabyś mi podpowiedziec, czym się kierowac przy jego zakupie?
no postaram sie bo wiesz to ogolnie jest kwestia czy bedziesz czesto gotowac na parze czy sporadycznie bo wtedy pewnie wystarczy garnek
Jesli juz jednak urzadzenie...to hmm nie wiem jaki jest teraz wybor na rynku ja wybrałam Tefala - ten zielony bo to znana marka i jakos nie chcialam ryzykowac ze sie rozwali po miesiacu.
Dla mnie to super sprawa bo wrzucam całe zarcie wlewam wode i pstryk za 20 minut obiad, tylko mycie Pewnie zwracałałabym uwage na wielkosc pojemnikow a poza tym trudno mi powiedziec czym sie roznia te urzadzenia - pewnie moca a w efekcie szybkoscia przygotowania
ja mam taki http://www.tefal.pl/All+Products/Urz...tamin+Plus.htm
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 15:24   #4898
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Magdo a słuchaj czy rzeczywiście każde potrawy można zrobić w takim parowarze?
bo jarzynki to wiem, ryż tak samo a jak z mięsem? czy dość szybko się robi?
wydaje mi się, że to bardzo szybki sposób na przygotowanie żywności, ale druga sprawa to jak jest z ciągnięciem prądu przez taki parowar?

kurcze, ale mi się spać chce. nie odespałam jeszcze chrzcin chyba i cały kark i ramiona mnie bolą - chyba byłam tak bardzo spięta i zdenerowana. muszę męża do masażu zatrudnić
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.

Edytowane przez Iwa_iw
Czas edycji: 2009-01-05 o 15:25
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 15:44   #4899
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Iwona mięso robi się błyskawicznie ok 15 min tylko na takie cieńsze plastry, ryby robię około 10 min, ryz i ziemniaki tez mozna ale tego raczej nie robie


hmmm masażyk...ostatnio mówię zalotnie do tżta moż zrobisz mi masażyk karku a on.....no to wiecej siedź na wizażu żłośłiwy czy mi się wydaje
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 16:00   #4900
agawiecka
Raczkowanie
 
Avatar agawiecka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 204
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dziewczyny mam tylko chwilkę...
samira22 śliczny synek i niezła babcia, najpierw pomyslałam, że to Ty a później doczytałam, że to babcia...
Iwa_iw Hania jak zwykle pięknie ale Ty również wspaniele się prezentowałaś.
Jaroszaniu ale Antoś wygimnastykowany Moja Emilka robi podobnie tylko za kolanka się nie łapie
Dorotko trzymam kciuki za Natalkę!!! Pamiętaj, że to badanie tylko tak strasznie wygląda ale nie jest bolesne. Jak Emilce cewnik zakładali to nawet nie pisnęła. dla Was od nas
Goga Twój Maciej to poprostu wymiata faktycznie musisz Go szpinakiem dokarmiać
I muszę się pochwalić byłam dziś u fryzjera całe dwie godziny mnie nie było, mała została z babcią i dziadkiem.
A i Emilka od mojej mamy wypiła herbatkę z butelki 80 ml normalnie to jej rekord!!!
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
agawiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 16:41   #4901
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

No wiecie co, ten mój dzieciak teraz taki rozkoszny jakby nigdy nic. No i jak tu się gniewać na takiego słodkiego potworka Tż go zabawia, a młody aż pieje! Wogóle jego ulubione słowo ostatnio to "nie". Co się do niego nie powie, to ten zaraz krzyczy coś w stylu "nie", śmieszne rzeczy z tego wychodzą

ciekawe co u Gosiaizbyszek, dawno się nie odzywała, mam nadzieję, że już wyszli z Adaśkiem ze szpitala.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 16:53   #4902
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Ale Wasze Maluchy zrobily postepy - juz zaraz beda same biegac
Wszytskie sliczne i rosna na potege

magflieg - ja tez mam pytanie odnosie parowaru, bo teraz macie go na tapecie
jak sie robi mieso to normalnie sie je przed wlozeniem doprawia, soli itp i bedzie doprawione??
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 17:04   #4903
Dzinks_Dz
Rozeznanie
 
Avatar Dzinks_Dz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 758
GG do Dzinks_Dz
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

No i pierwszy dzień za nami
Wiki była bardzo grzeczna, nie płakała i zjadła ponad 60 ml gęstej kaszki. A to wszystko na pewno dlatego, że trzymałyście kciuki.W pracy też spoko. Ja na razie jestem na stażu, więc i tak za bardzo się nie przepracowuję, poza tym zmniejszyli o połowę oddział. No, ale ok 12 myślałam już, że mi cycki popękają.

Dzisiaj byłyśmy też na szczepieniu-Wiki zniosła je bardzo dzielnie, przy badaniu też była grzeczna, aż nazbyt, bo leżąc na brzuszku nie podniosła nawet główki. Wzięliśmy przy okazji skierowanie do neurologa dziecięcego, żeby ją jeszcze obejrzał profilaktycznie, bo do tej pory leżąc na pleckach nie podciąga się na rączkach i nie podnosi główki

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość

Dzinks - a Ty tą opiekunkę to masz na ile godzin wynajętą??? i jeśli mogę zapytać ile ona bierze za godzinę opieki, czy może jesteś na jakąś stałą kwotę umówiona bez względu na ilość godzin?
A krzesełko strasznie mi się podoba no i tańsze sporo od tego Chicco....
Płacę 700 zł, przy czym opiekunka to sąsiadka mieszkająca piętro niżej, więc nie muszę dodatkowo opłacać jej transportu. Tak podliczając, to pewnie tak wyjdzie 5 zł za godzinę. Później, jak będę musiała dłużej zostawać w pracy zwiększymy stawkę.


Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
to ja też mam pytanie w związku z kaszkami, mimo że my to poczekamy jeszcze z 2 miesiące na ich podanie, ale te kaszki z tego co wiem rozrabia się z mlekiem modyfikowanym tak?
a skoro Hania ma skazę to będę mogła te kszaki z nutramigenem rozrabiać? wiecie coś na ten temat??
Są 2 rodzaje kaszek ryżowe-do tych dodaje się mleko modyfikowane i mleczno-ryżowe, które zalewa się tylko wodą.

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny to taką kaszkę mogę przygotować na swoim mleku?? ale czy mi by się chciało odciągać mam całą puszkę bebilonu, którą kiedyś kupiłam na wszelki wypadek i stoi zamknięta, i jeszcze próbki różnego mleka i myślałam, żeby to wykorzystać w tym celu, no ale to kiedyś, bo my narazie jeszcze czekamy z dokarmianiem.
Ja bym jednak robiła na modyfikowanym tę kaszkę. Niby moja znajoma robi kaszkę na bazie własnego mleka, ale na opakowaniu jest napisane, że kaszkę rozprowadzamy w mleku o temp 50 st.

Goga- ależ ten Twój Maciuś szaleje. Niedługo już będzie pewnie szpagat robił
Iwa-fajnie, że wszystko się udało. Zdjęcia śliczne

Wiktorynka-ja mam urządzenie do gotowania na parze clatronic i jestem z niego bardzo zadowolona. Zapłaciłam za nie 100 zł. Teściowie mają tefala i nie stwierdzam żadnej różnicy, oprócz tego, że moje jest chyba trochę bardziej pojemne.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Dzinks_Dz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 18:13   #4904
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Podczytuje was bo u nas nic ciekawego, oprocz tego ze choroba mnie zmogla i z nia walcze, boje sie zeby moj Amelutek nic nie zlapal ode mnie i chodze z pielucha na gebie jak ninja

Poza tym mala grymasi przy mleku jak jej nie wsypie chociaz lyzeczki kaszki, tak bardzo jej smakuje, zwykle zjadala 90ml a dzisiaj po kapieli zjadla az 150 maly lakomczuszek

To tyle poudzielam sie wiecej jak mnie chorobsko opusci
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 18:16   #4905
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

dzinks no to super, że wszystko się udało.
kciuki wizażowych ciotek działają cuda
a powiedz Wiktoria stęskniła się za Tobą jak byłaś w pracy?

kurcze tym parowarem to mi cwieka wbilyście,. teraz mysle czy sobie nie sprawic i jeszcze bratowa nakrecilam
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 18:37   #4906
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez agawiecka Pokaż wiadomość
A oto moja nowa fryzurka... Tylko zdjęcie kiepskie bo z komórki
wow super, ale piękna mamuśka z Ciebie no, ale w końcu musi być widać po kim córcia urodę odziedziczyła
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 19:11   #4907
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dzinks gratulacje dla Wiki

Jagna szybkiego powrotu do zdrowia!

Aga super fryzurka, piękna z ciebie mamuśka!

Dziewczyny ja dziś lekko padnięta po wyczynach mojego syna, więc zawijam kiecę i lęcę. Dobranoc i do jutra mamuśki!
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 19:14   #4908
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

no no no agawiecka-bardzo ładnie Ci w tej fryzurce! a córcia na dole jeszcze bardziej uroku dodaje

dzinks-czekałam na twój opis, bo sama już boję się powrotu a mam jeszcze ponad 3 tyg., no ale widać nie było tak źle... no właśnie mała nie stęskniła się za Tobą?nie piszczała na twój widok- albo twojego cycolka???

Wiktorynka-ja bym poinformowała szefa, bo wydaje mi się, że nie wszyscy o tym wiedzą-nawet my same miałyśmy niezłe zamieszanie w tym temacie... wydaje mi się, że jak my tego nie dopilnujemy to nikt tego nie zrobi, choć nie wiem jak jest u ciebie w pracy?szczerze mówiąc to powinni po prostu od nowa nam przeliczyć te urlopy...

dziewczyny-trzymajcie za nas jutro kciuki... na pewno się przydadzą.
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 19:38   #4909
samira22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 124
GG do samira22
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Aga fryzurka super! Do twarzy Ci w niej!
Jagna powrotu do zdrowia życzę;
Dorota trzymam kciukasy!
Mojemu malutkiemu prawy policzek cały czerwony się zrobił i jest jakby lekko napuchnięty martwię się od czego? Chyba nie od skazy bo nie ma szorstkiej skórki na policzku, aczkolwiek wczoraj zjadłam 3 jajka na twardo na kanapkach... a może coś go ugryzło... albo na spacerku mu się odmroził? martwię się, chyba jutro jak mu nie zniknie to idę do lekarza....

Edytowane przez samira22
Czas edycji: 2009-01-05 o 19:41
samira22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 19:47   #4910
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Iwonko, twoja księżniczka pieknie sie prezentowała na chrzcie. Wy też super wyglądaliście, tylko jacyś tacy smutni Pewnie niewyspani i zestresowani

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
no i miałam dziś koszmary-jutro nasza cystouretrografia więc o niczym innym nie mogę myśleć.

Dorotko
trzymam kciuki za jutro.

samira
, twój synek to sama słodycz

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
kurcze, ale mi się spać chce. nie odespałam jeszcze chrzcin chyba i cały kark i ramiona mnie bolą - chyba byłam tak bardzo spięta i zdenerowana. muszę męża do masażu zatrudnić
Tez mnie wszystko bolało, bo długo młodego dźwigałam w kościele. Niestety nikt mnie nie pomasował

Jagna, dużo zdrowia

Aga, fajna fryzurka. Ładnie razem wyglądacie

Dziś Maciej spał w dzień jednorazowo 3,5 godziny Mógłby tak codziennie
RAno miał tylko jedną drzemkę prawie godzinna a potem koło południa jak go zmogło, to samam jestem w szoku. Jego drzemka nie trwa nigdy dłużej niż 2 godz.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 20:08   #4911
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez niobe7 Pokaż wiadomość

magflieg - ja tez mam pytanie odnosie parowaru, bo teraz macie go na tapecie
jak sie robi mieso to normalnie sie je przed wlozeniem doprawia, soli itp i bedzie doprawione??
tak doprawiam jeśli ma miec mocno wyrazisty smak to nawet dzień wcześniej, albo robię jakiś sosik, a wogole ono w takim parowarze ma jednak inny smak niz takie wygotowane w rosole
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 20:28   #4912
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
A my własnie zaliczyłyśmy pierwsze poł słoiczka marchewki z ziemnieczkiem smakowało
Oj to zazdraszczam bo mój grubas jakoś nie pała chęcią spożywania tego typu pokarmów.. dałam jej dziś Gerbera zupkę jarzynową i robiła dziwne miny zamiast jeść jak cywilizowany człowiek

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny to taką kaszkę mogę przygotować na swoim mleku?? ale czy mi by się chciało odciągać mam całą puszkę bebilonu, którą kiedyś kupiłam na wszelki wypadek i stoi zamknięta, i jeszcze próbki różnego mleka i myślałam, żeby to wykorzystać w tym celu, no ale to kiedyś, bo my narazie jeszcze czekamy z dokarmianiem.

mój diabeł właśnie padł w leżaczku! Alleluja!!!
Anuhaaa , miałam dziś to samo... poszłam co prawda na spacer (u mnie było -6) ale szybko wróciłam bo nie chciałam żeby moja mała piszpunta zmarzła i się kurczę obudziła jak tylko weszłam do domu i musiałam się z nią ,,bujać" do 19 i też jestem ledwo żywa...

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Iwona mięso robi się błyskawicznie ok 15 min tylko na takie cieńsze plastry, ryby robię około 10 min, ryz i ziemniaki tez mozna ale tego raczej nie robie


hmmm masażyk...ostatnio mówię zalotnie do tżta moż zrobisz mi masażyk karku a on.....no to wiecej siedź na wizażu żłośłiwy czy mi się wydaje
HA! To możesz zagrozić TŻtowi że jak Ci nie zrobi masażyku to my Ci go zrobimy i małżon stanie się zbędny

Cytat:
Napisane przez Dzinks_Dz Pokaż wiadomość
No i pierwszy dzień za nami
Wiki była bardzo grzeczna, nie płakała i zjadła ponad 60 ml gęstej kaszki. A to wszystko na pewno dlatego, że trzymałyście kciuki.W pracy też spoko. Ja na razie jestem na stażu, więc i tak za bardzo się nie przepracowuję, poza tym zmniejszyli o połowę oddział. No, ale ok 12 myślałam już, że mi cycki popękają.

Dzisiaj byłyśmy też na szczepieniu-Wiki zniosła je bardzo dzielnie, przy badaniu też była grzeczna, aż nazbyt, bo leżąc na brzuszku nie podniosła nawet główki. Wzięliśmy przy okazji skierowanie do neurologa dziecięcego, żeby ją jeszcze obejrzał profilaktycznie, bo do tej pory leżąc na pleckach nie podciąga się na rączkach i nie podnosi główki



Płacę 700 zł, przy czym opiekunka to sąsiadka mieszkająca piętro niżej, więc nie muszę dodatkowo opłacać jej transportu. Tak podliczając, to pewnie tak wyjdzie 5 zł za godzinę. Później, jak będę musiała dłużej zostawać w pracy zwiększymy stawkę
Dzięki za odpowiedź! Napisz kiedy macie tą wizytę u neurologa to będziemy trzymać kciuki bo jak widać to niezawodny środek.

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Podczytuje was bo u nas nic ciekawego, oprocz tego ze choroba mnie zmogla i z nia walcze, boje sie zeby moj Amelutek nic nie zlapal ode mnie i chodze z pielucha na gebie jak ninja

Poza tym mala grymasi przy mleku jak jej nie wsypie chociaz lyzeczki kaszki, tak bardzo jej smakuje, zwykle zjadala 90ml a dzisiaj po kapieli zjadla az 150 maly lakomczuszek

To tyle poudzielam sie wiecej jak mnie chorobsko opusci
Jagna, trzymaj się cieplutko, kuruj się i wracaj do nas na wizażyk!!!

Cytat:
Napisane przez agawiecka Pokaż wiadomość
A oto moja nowa fryzurka... Tylko zdjęcie kiepskie bo z komórki
Eeeeee!!! No lasencja z Ciebie jak się patrzy!!! Bardzo ładnie Ci w tych włoskach! No i jeszcze mała ślicznotka do tego na kolanach!

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
dziewczyny-trzymajcie za nas jutro kciuki... na pewno się przydadzą.
Dorotko! Trzymamy mocno!!!!

Cytat:
Napisane przez samira22 Pokaż wiadomość
Aga fryzurka super! Do twarzy Ci w niej!
Jagna powrotu do zdrowia życzę;
Dorota trzymam kciukasy!
Mojemu malutkiemu prawy policzek cały czerwony się zrobił i jest jakby lekko napuchnięty martwię się od czego? Chyba nie od skazy bo nie ma szorstkiej skórki na policzku, aczkolwiek wczoraj zjadłam 3 jajka na twardo na kanapkach... a może coś go ugryzło... albo na spacerku mu się odmroził? martwię się, chyba jutro jak mu nie zniknie to idę do lekarza....
Samira, masz ślicznego synka! Hmmm może to faktycznie jakieś odmrożenie... moje dziecię ma ostatnio obydwa poliki takie mocniej różowe a jest na butli więc nie powinno to mieć podłoża uczuleniowego...

Zmykam spać bo jestem padnięta. Do jutra!

Edytowane przez izzi
Czas edycji: 2009-01-05 o 20:30
izzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 20:38   #4913
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
dziewczyny-trzymajcie za nas jutro kciuki... na pewno się przydadzą.


Cytat:
Napisane przez agawiecka Pokaż wiadomość
A oto moja nowa fryzurka... Tylko zdjęcie kiepskie bo z komórki
Bardzo ładna mamusia i córusia

Czyli u mnie juz postanowione - kupujemy parowar.
Ostatnio prawie wszystkie mięska pakuję do woreczkow i do piekarnika. Wychodzi pychota a prawie nic nie trzeba przy tym robic

Ignas własnie przeżył "inwazję dziadków" ... ale dziadek to jest w nim zakochany po uszy! Ale to akurat bardzo mnie cieszy
__________________

Edytowane przez Wiktorynka
Czas edycji: 2009-01-05 o 20:41
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 20:39   #4914
agawiecka
Raczkowanie
 
Avatar agawiecka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 204
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dziwczyny przepraszam, że tak zbiorowo ale dziękuję za miłe komplementy. Już zmykam spać bo moje dziecko ostatniej nocy jak mi zrobiło pobutkę o 3 to do 6 nie spałyśmy-pierwsza taka noc. Zabawy jej się zachciało
No to życzę Wam wszystkim moje miłe spokojnej i upojnej- zarazem- nocki
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
agawiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 20:42   #4915
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dla dalszego skołowania głowy kolejny mój pomysł -oszaleje

http://allegro.pl/item506426872_raba..._lekki_st.html

Asia hehe woreczki skąd ja to znam
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 20:49   #4916
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Asiu to jak wybierzesz jakiś model parowaru to daj znać jak się sprawuje.
ja tak przeglądałam i spodobał mi się Tefal vc7001, ale kurcze trochę drogi. jak nie przekonam się do innego to kupię ten.

w tym roku powiniśmy już mieć warzywka z ogródka teściów, więc pewne na 100% to taki parowar fajna sprawa

Magda wózek fajny, ja co prawda jakoś do tych kółek takich małych nie jestem przekonana, ale w końcu to przecież spacerówka, więc chyba wszystkie takie mają.
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 20:54   #4917
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

magflieg, bardzo fajny wózek, i jak dla mnie to i kolor w sam raz. A cena jeszcze ładniejsza. A znasz jakies opinie na temat tego wózka?
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 21:02   #4918
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
Asiu to jak wybierzesz jakiś model parowaru to daj znać jak się sprawuje.
ja tak przeglądałam i spodobał mi się Tefal vc7001, ale kurcze trochę drogi. jak nie przekonam się do innego to kupię ten.
Od jutra zaczynam przeszukiwac oferty , w międzyczasie muszę jeszcze namierzyc jakis fajny rozkładany stół i krzesła do niego i jeszcze stolik do pokoju... bo od tygodnia zwiedzamy sklepy meblowe i to co w nich widzę woła o pomstę do nieba... paskudne, tandetne drogie...tak wogóle to te poszukiwania trwają juz trzeci rok... jak tak dalej pójdzie to będę musiała namierzyc jakiegoś stolarza i wybłagac stól na zamowienie ...
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 21:02   #4919
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
magflieg, bardzo fajny wózek, i jak dla mnie to i kolor w sam raz. A cena jeszcze ładniejsza. A znasz jakies opinie na temat tego wózka?
no własnie szukam na forum gazety
jest jeszcze wersja z przekładana rączką ale na allegro droższa juz
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 21:06   #4920
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Od jutra zaczynam przeszukiwac oferty , w międzyczasie muszę jeszcze namierzyc jakis fajny rozkładany stół i krzesła do niego i jeszcze stolik do pokoju... bo od tygodnia zwiedzamy sklepy meblowe i to co w nich widzę woła o pomstę do nieba... paskudne, tandetne drogie...tak wogóle to te poszukiwania trwają juz trzeci rok... jak tak dalej pójdzie to będę musiała namierzyc jakiegoś stolarza i wybłagac stól na zamowienie ...
sypiam ze stolarzem i też błagam o stół więc już Ci mówię ze stolarzami nie jest lekko
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.