Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-05, 18:49   #4981
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cześć Mam pewne, choć nieco już rozwiane wątpliwości

Po raz kolejny zaczęłam przyjmować antykoncepcję hormonalną i tym razem, tak jak i za poprzednimi, ginekolog przepisał mi Novynette. Bardzo dobrze je "znoszę", nie mam większych problemów nawet z migrenami które dokuczaja mi od czasu do czasu (taletki nie zwiekszaja czestotliwosci). Wątpliwość pojawiła się w momencie gdy zorientowałam się, że mam już 24 lata. Pierwszy raz przyjmowałam je w wieku 19, za drugim 22 lat. Za drugim razem lekarz użył stwierdzenia, ze jestem szczuplutka (choć wysoka -182 cm) i na pewno nie potrzebuję mocniejszych. W tej kwestii nic się nie zmieniło, nadal jestem szczupla a nawet szczuplejsza niż wtedy, ale czy nie powinnam dostać już mocniejszych hormonow? jak to wlasciwie jest?

Dodam, ze uspokaja mnie fakt, że moja 29letnia siostra rownież bierze Novynette.
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 19:02   #4982
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
Cześć Mam pewne, choć nieco już rozwiane wątpliwości

Po raz kolejny zaczęłam przyjmować antykoncepcję hormonalną i tym razem, tak jak i za poprzednimi, ginekolog przepisał mi Novynette. Bardzo dobrze je "znoszę", nie mam większych problemów nawet z migrenami które dokuczaja mi od czasu do czasu (taletki nie zwiekszaja czestotliwosci). Wątpliwość pojawiła się w momencie gdy zorientowałam się, że mam już 24 lata. Pierwszy raz przyjmowałam je w wieku 19, za drugim 22 lat. Za drugim razem lekarz użył stwierdzenia, ze jestem szczuplutka (choć wysoka -182 cm) i na pewno nie potrzebuję mocniejszych. W tej kwestii nic się nie zmieniło, nadal jestem szczupla a nawet szczuplejsza niż wtedy, ale czy nie powinnam dostać już mocniejszych hormonow? jak to wlasciwie jest?

Dodam, ze uspokaja mnie fakt, że moja 29letnia siostra rownież bierze Novynette.
a niby czemu masz zmieniać tabletki na mocniejsze skoro nic się nei dzieje jakbyś miała krwawienia śródcykliczne np to by było oznaką że obecne tabletki są za słabe. ale skoro sama mówisz że dobrze się czujesz i nie masz żadnych uciążliwych skutków ubocznych to nie widzę powodu, dla którego miałabyś zmieniać tabletki?
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 21:00   #4983
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Hej dziewczyny Dołączam do Was wcześniej brałam jedno opakowanie lesinelli ale bardzo mi nie pasowały ;/ i dzisiaj mam pierwszy dzień krwawienia z odstawienia i zaczęłam brać novynette nie wiem dla czego ale mam straszne schizy ;/ krwawienie dostałam , nie przypominam sobie abym coś narobiła ale i tak się stresuję...
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 13:38   #4984
Kotula
Przyczajenie
 
Avatar Kotula
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

I ja się dołączam do novynettkowiczek, choć może niepotrzebnie, bo właśnie kończę swój związek z tymi tabletkami. Brałam je prawie dwa lata, na początku był raj (przeszłam na nie z Microgynonu, po którym byłam wręcz niebezpieczna), ale po jakimś czasie zaczęły się migreny z aurą, bóle głowy, podbrzusza, a o tym, co dzieje się w mojej głowie to szkoda gadać! Teraz dostałam od gina recepty na Zoely, za kilka dni zacznę je stosować i ciekawe, czy będzie lepiej...
Kotula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 19:35   #4985
Silky_Vanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 99
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

w 2 tygodniu wieczorem 3godz po wzięciu tabletki zaczęły się wymioty i biegunki i tak mniej wiecej do rana. więc dopiero wzięłam o 8 rano ( 13h spóźnienia jakby )

moje pytanie, bo mam teraz o jedną za mało, dobrze zrobie jeśli zamiast w czwartek wezmę tabletkę w środe? Czy ogólnie w tej sytuacji ochrona anty została zmniejszona? i będzie w czasie przerwy?
Silky_Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 20:04   #4986
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Silky_Vanilla Pokaż wiadomość
w 2 tygodniu wieczorem 3godz po wzięciu tabletki zaczęły się wymioty i biegunki i tak mniej wiecej do rana. więc dopiero wzięłam o 8 rano ( 13h spóźnienia jakby )

moje pytanie, bo mam teraz o jedną za mało, dobrze zrobie jeśli zamiast w czwartek wezmę tabletkę w środe? Czy ogólnie w tej sytuacji ochrona anty została zmniejszona? i będzie w czasie przerwy?
weźmiesz po prostu jedną tabletkę mniej a potem normalnie zrobisz przerwę. ochrona będzie zachowana w pełni (jest o tym informacja w ulotce-> patrz analogicznie jak pominięcie tabletki w 3. tygodniu)
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 21:50   #4987
Silky_Vanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 99
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
weźmiesz po prostu jedną tabletkę mniej a potem normalnie zrobisz przerwę. ochrona będzie zachowana w pełni (jest o tym informacja w ulotce-> patrz analogicznie jak pominięcie tabletki w 3. tygodniu)
mówisz, zeby normalnie zrobić przerwe, ale tzn 7dniową, a nie 8śmio, tak?
Silky_Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 21:54   #4988
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Silky_Vanilla Pokaż wiadomość
mówisz, zeby normalnie zrobić przerwe, ale tzn 7dniową, a nie 8śmio, tak?
przerwa może mieć 7dni lub mniej- PRZERWY NIGDY SIĘ NIE WYDŁUŻA!

bierzesz do końca tabletki jakbyś brała normalnie. po prostu weźmiesz jedną mniej i przerwę zaczniesz dzień wcześniej. ale tak czy siak trwać ona będzie 7 dni.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 11:43   #4989
kasiuula18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Moje Drogie w Super-Pharm jest teraz takie coś że tabletki antykoncepcyjne kosztujące powyżej 25 zł są o 10 zł tańsze . Novynette u nich kosztowały 25 zł z groszem i babka mi powiedziała że płacę 15 zł Sprawdzałam w innych aptekach w Opolu ale ceny też tak 24-25 zł więc się cieszę , że teraz jest takie coś w Super-Pharm i prawdopodobnie już tak zostanie
kasiuula18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 17:14   #4990
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ooo, dzięki jutro tam zadzwonię ( bo taką aptekę mam w mieści ok. godziny drogi ode mnie ) .
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 17:42   #4991
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam wszystkich
Ja chyba wracam do Novynette... Brałam je w maju, wybrałam tylko 3 opakowania, ponieważ rozstałam się z chłopakiem i odstawiłam, ale mam jakieś wątpliwości i opór przed wzięciem ich. Leżą już na półce w razie czego, ale jedyne co mnie martwi to to,że wszędzie trąbią o spadku libido i to,że skóra jest bardziej narażona na światło ultrafioletowe i nie chce mi się kolejne lato bawić w filtry UV i chodzić z białą twarzą. Wiadomo, nie u każdego występują te skutki, ale ja się przede wszystkim obawiam tych dwóch najbardziej. No nie wiem, poczekam jeszcze do miesiączki i wspólnie z chłopakiem przedyskutujemy tę kwestię...
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 18:55   #4992
rudapsycholozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

kupno/sprzedaż

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-02-13 o 21:19
rudapsycholozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 21:04   #4993
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

ja miałam roczną przerwę od tabletek, i teraz będe do nich wracać, z czego sie bardzo cieszę zero jakichkolwiek skutków ubocznych zobaczymy jak teraz będzie
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 15:30   #4994
Milena_12
Rozeznanie
 
Avatar Milena_12
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 554
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja biorę Novynette od jakichś 2 lat i jestem bardzo zadowolona

Ale mam do Was takie pytanie. Przeszukałam pół internetu i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na mój problem. Zapomniałam wziąć 3 tabletek (BRAWO!), dostałam @ czwartego dnia. Proponowałybyście zrobić przerwę 7 dni i zacząć zwykły cykl czy brać dalej?
Milena_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:18   #4995
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Milena_12 Pokaż wiadomość
Ale mam do Was takie pytanie. Przeszukałam pół internetu i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na mój problem. Zapomniałam wziąć 3 tabletek (BRAWO!), dostałam @ czwartego dnia. Proponowałybyście zrobić przerwę 7 dni i zacząć zwykły cykl czy brać dalej?
jeśli to tabletki z 3. tygodnia to możesz potraktować je jako pierwsze 3 dni przerwy, potem dokończyć przerwę i zacząć normalnie kolejne opakowanie.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 20:51   #4996
Milena_12
Rozeznanie
 
Avatar Milena_12
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 554
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

niestety są z 1. tygodnia... Myślę o zrobieniu przerwy teraz i zaczęciu nowego opakowania po tych 7 dniach (tzn. za 1. dzień przerwy przyjmuję pierwszy dzień pominięcia tabletki)
Milena_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:56   #4997
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Co jesli podczas tego cyklu mam zaczac brac tabletki, novyette, a czuje ze okres zaczyna mi sie wlasnie teraz? Brac jeszcze dzis pomimo ze jest dosc pozno czy zaczac jutro? Planuje je brac zawsze wieczorem, ale mimo wszystko mam jakies wewnetrzne watpliwosci
Poza tym czy jest roznica od ktorej tabletki zaczne, bo na opakowaniu wszystkie sa poloczone strzalkami, bez poczatku i konca
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 08:33   #4998
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Nie ma różnicy, którą tabletkę weźmiesz, każda ma taki sam skład, pewnie wiesz, o ile trzymałaś ulotkę w ręku
Pierwszą tabletkę powinnaś wziąć do 24h odkąd pojawi się krwawienie. Poza tym godzinę możesz sobie spokojnie przesuwać, nic się nie stanie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 19:16   #4999
pomme de terre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 117
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

czy ktoras z Was zazywa tabletki importowane? bodajze z wegier?
__________________

Ciągle łudzę się, że dzięki mojej wypowiedzi tutaj niektórzy ludzie się w końcu ogarną.

pomme de terre jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 19:33   #5000
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pomme de terre Pokaż wiadomość
czy ktoras z Was zazywa tabletki importowane? bodajze z wegier?
wiele kobiet, bo są tańsze zazwyczaj nie ma znaczenia skąd pochodzą, skład jest identyczny.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 21:29   #5001
ekrystal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 183
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja też się dopisze do tematu, brałam novynette 2 lata naszczęście przestałam, na początku były tylko nudności i wymioty tak przez kilka pierwszych opakowań, ale potem doszły odbarwienia od słońca na całym ciele (choć używałam filtrów 30+ dla dzieci) wahania nastrojów, i libido spadło do zera totalnie - przez cały rok potrafiłam nie mieć checi na nic nawet na przytulanie reagowalam irytacja.
ekrystal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 11:57   #5002
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Niestety, ale wszystko na to wskazuje, że te tabletki powodują u mnie powstawanie czerwonych bąbelków z płynem, które umiejscawiają się obok siebie, zlewają się ze sobą i prowadzą do grudkowatych, czerwonych i łuszczących się plam na twarzy.. smaruje już wszystkich i nie znika
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 22:27   #5003
asssik135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam, właśnie skończyłam brać je po 10 miesiącach...
moje odczucia? przytyłam, a humorkach już nawet nie wspomnę.
Zaczęłam się już nawet zastanawiać czy ze mną jest wszystko w porządku, więc odstawiłam je i dostałam Naraye, mam nadzieję że te mi podpasują
asssik135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 19:33   #5004
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.