IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-18, 17:35   #4981
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Cytat:
Byłyśmy z Annje i kellyss w kulkolandzie na Tallaght.Bylo super.
Dzieciaki się wybawily.
Potwierdzam super było

Cytat:
Moj maly zrobil postępy,poniewaz juz sam zaczął na sama gore wchodzic.
...i zjeżdżać głową w dół

Cytat:
ale co Cię dokładnie martwi?
Wiesz, ja z tych co się pierdołami nie przejmują. Jakby się tylko zawijały to bym była szczęśliwa.
Paznokcie u nóg sa żółto-zielone (dwóch lekarzy stwierdziło na bank, ze to nie grzybica), grube, krzywe i całe w podlużne rowki. Zaczęło sie od jednego, teraz są takie wszystkie plus to samo powoli przechodzi na dłonie. Do tego spore problemy ze skórą, wg lekarza to jest ze soba niepowiązane. No i GP mówi, żeby się nie przejmowac, ale ja bym jednak jeszcze to posprawdzala, więc ponawiam prosbe o namiar na dobrego dziecięcego dermatologa jeśli ktos zna.

Uciekam ogarnąc trochę dom po popołudniowych harcach dzieciaków, a potem spadam na siłownię (zaczęłam chodzić z koleżanką, tzn. byłysmy wczoraj, dzisiaj zdychamy ale twardo idziemy znowu ).
Miłego wieczoru!

Edytowane przez annje
Czas edycji: 2011-02-18 o 21:05
annje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:52   #4982
lissome
Rozeznanie
 
Avatar lissome
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 522
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Cytat:
Napisane przez kat_zuk Pokaż wiadomość
Moj maly zrobil postępy,poniewaz juz sam zaczął na sama gore wchodzic.
na górę dla starszaków czy dla małych dzieciaczków? pytam bo ja się póki co boję puszczać Natalię samą i biegam za nią. Ostatnio sobie nieźle obdarłam łokieć na zjeżdżalni, a 15 minut wcześniej tż mówił, że tam w ogóle sobie krzywdy nie można zrobić, to go zaskoczyłam

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez annje Pokaż wiadomość
Potwierdzam super było


...i zjeżdżać głową w dół
ze zjeżdżali?

annje, no to rzeczywiście do dermatologa idźcie. Grzybica występuje bardzo rzadko u dzieci, może dlatego lekarze są tacy pewni, że to nie to. Chociaż pewnie przeszłoby i na resztę domowników. To może być też objaw jakiegoś niedoboru, więc tymbardziej trzeba zbadać

Ja też poszłabym na siłownię, ale za daleko mam i nie mam z kim chodzić. Póki co zamierzam korzystać z basenu.
lissome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:42   #4983
kat_zuk
Raczkowanie
 
Avatar kat_zuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Rathcoole,Dublin 24
Wiadomości: 368
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Cytat:
Napisane przez lissome Pokaż wiadomość
na górę dla starszaków czy dla małych dzieciaczków? pytam bo ja się póki co boję puszczać Natalię samą i biegam za nią. Ostatnio sobie nieźle obdarłam łokieć na zjeżdżalni, a 15 minut wcześniej tż mówił, że tam w ogóle sobie krzywdy nie można zrobić, to go zaskoczyłam

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------



ze zjeżdżali?

annje, no to rzeczywiście do dermatologa idźcie. Grzybica występuje bardzo rzadko u dzieci, może dlatego lekarze są tacy pewni, że to nie to. Chociaż pewnie przeszłoby i na resztę domowników. To może być też objaw jakiegoś niedoboru, więc tymbardziej trzeba zbadać

Ja też poszłabym na siłownię, ale za daleko mam i nie mam z kim chodzić. Póki co zamierzam korzystać z basenu.


Tak na zjerzdzalnię dla starszaków się wdrapał,no i 2 razy zjechał głową w dół,raz za nim poleciałam,ale nie zdążułam i mi tylko uśmiech na porzegnanie poscił.
kat_zuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 21:46   #4984
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Patrzylam w Ikei i podoba mi sie ta seria Mammut tylko kolorystyka nie za bardzo, ale jak nic innego nie znajde to zamowie w Ikei.

a ja dzisiaj mam dobry humorek, wlasnie tz pokazal mi czek jaki przyszedl do mnie ze zwrotem taxu....jutro jade na shopping
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 23:51   #4985
mushka
Raczkowanie
 
Avatar mushka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Czesc kobitki

Melduje sie zeby nie bylo ze o was zapomnialam.
Ale strasznie mi brakuje czasu ostatnio.

Pcynesia-duza buzka dla ciebie i Adasia wracajcie szybko do zdrowia.
Na ten katarek moze cos dziewczyny poradza z domowych sposobow,mi przychodzi tylko do glowy surop na rozrzedzenie tej wydzieliny(nie pamietam teraz nazwy)mam z pl taki syropek jesli chcesz moge ci wyslac,pisz jak cos na pw.

Eve-gratulacje,kurcze ale ten czas leci jeszcze pare dni i bedzie wszystko wiadomo.Swietnie ze sie tak dobrze trzymasz w tej ciazy,chodzi mi o wage.


annje-witaj,chlopakow masz super

Sylwia-no to super,zycze wiec udanych zakupow.

Ja gdzie sie pakusia zapodziala,pisz nam tu szybko jak tam sie czujesz bez papierosow?

Wybaczcie ale padam na twarz,nic wiecej nie pamietaj pa

Edytowane przez mushka
Czas edycji: 2011-02-19 o 00:07
mushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 12:45   #4986
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

dziewczyny jak mozecie zajrzycie za chwile do klubu, potrzebuje waszej pomocy!
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 15:53   #4987
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

hello Babole


Cytat:
Napisane przez myszka151 Pokaż wiadomość

stokrotka oj rosnie maluszek, rosnie
rośnie.. codziennie podglądamy.. teraz byle do wtorku wytrzymać -bo jedziemy z Tż-tem na usg i badania w 12 tyg razem


Cytat:
Napisane przez sylwiatkoo1 Pokaż wiadomość

stokrotka moje typy to Bruno i Alexandra, a cos od siebie Julian, Antos, Sara, Elizka. mnie chyba jeszcze czworka czeka, bo te cztery imiona bardzo mi sie podobaja
albo 4 albo 2 z podwójnymi imionami u Nas jak będzie chłopiec..to się zaczeliśmy skłaniać ku Alexandrowi jednak.. ale w zdrobnieniu będziemy Alex wołać ( jeśli to imię zostanie )
a dziewczynka .. jeszcze wybieram ale Julia albo Olivia tak myślę

Cytat:
Napisane przez ania_tb Pokaż wiadomość

Pozdrowionka dla całej reszty ze szczególnym uwzględnieniem naszych ciężarówek
jedna brzuchatka ( choć jeszcze mało widoczna dla otoczenia) dziękuje i też pozdrawia

Cytat:
Napisane przez lissome Pokaż wiadomość

W Pl w szpitalu byłam tylko raz podczas ciąży - robiłam podstawowe badania. Co miesiąc chodziłam do mojej Pani Ginekolog, byłam bardzo zadowolona. Podobało mi się to, że miałam swoją małą kartę ciąży, którą musiałam nosić przy sobie, tam były wszystkie informacje podstawowe i taka tabelka, w której były zaznaczane wszystkie wizyty u lekarza, wpisane ciśnienie, waga przy każdej wizycie, itp. Nie wiem czy tu też takie coś jest.
ja mam tutaj polskiego gin jako GP i też dostałam kartę ciąży

Annje.. śliczni chłopcy

Sylwiątko


a tak wogóle to taka ładna pogoda dziś..chyba zrobię spacerek sobie ( może Tż-ta mi się uda wyciągnąć) po lody...
chyba mi się zachcianki zaczynają włączać..

I mam do Was pytanie..ile Wy przytyłyście w pierwszych 3 miesiacach??


miłego dnia wszystkim
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"






Edytowane przez stokrotka_
Czas edycji: 2011-02-19 o 18:43
stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 16:46   #4988
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

hej kobitki,

no pogoda cudna jak na luty to naprawdę super

A my dziś byliśmy u lekarza, bo Adas przedwczoraj w nocy miał podwyższoną temperaturę 38,5, niby wczoraj był w niezłej formie, ale dziś nad ranem strasznie zaczął kaszleć i ten kaszel taki bardziej mokry się zrobił, więc stwierdziłam, że skoro mamy kartę medyczną to dlaczego by nie isć.
Na szczęście to tylko trochę zaczerwienione gardło plus katarek, który spływa i przez to podrażnia, ale oskrzela czyste. Lekarz przepisał co prawda antybiotyk, ale powiedział, zeby dać go dopiero wtedy jakby się przez następne 2 czy 3 dni nie poprawiło albo znowu podskoczyła temperatura.
No ja przynajmniej jestem spokojna, ze dziecku nic powaznego nie jest i spokojnie moge go zawiezc do opiekunki w poniedzialek. Dobrze, ze tamtego chorego malucha juz tam nie bedzie.

My dzis w domku. Mielismy wlasciwie jechac na urodziny do znajomych, ale że maja miesięcznego bobaska to ze wzgledu na mój katar i kaszel i Adaśka kaszelek jednak zostajemy w domu.
Wiec ja korzystam z tego, że tz coś tam grzebie przy samochodzie, a Adaś śpi (hm.... już ponad 3 godziny )

Stokrotko, nie pamiętam dokładnie ile przytyłam w pierwszym trymestrze, ale chyba coś około 2-3 kg. W sumie w całej ciąży 16kg.

Annje, niestety nie znam żadnego dermatologa. A próbowałaś w polskich przychodniach? Z tego co piszesz to nie wygląda to zbyt ciekawie.

Mushko
, dzięki, kochana jestes. też mamy z Pl syropek na kaszel więc go Adaśkowi podaję.

Sylwia , udanych zakupów

Kat_zuk, fajnie, że lecicie na Święta do Polski. A jeszcze pogoda może dopisać, bo to będzie koncówka kwietnia więc już może być naprawdę bardzo ładnie.
Tez bym chciała do Polski chociaz na parę dni, ale pomyślimy o tym jak wrócimy z urlopu, który już za 2 tygodnie

Velvet, no to pracowity weekend masz.
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 21:08   #4989
kat_zuk
Raczkowanie
 
Avatar kat_zuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Rathcoole,Dublin 24
Wiadomości: 368
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Hej dziewczynki
dzisiaj miałam cudny dzionek no i mały został wymęczony.
Wyganial się wyskakał,i jeszcze papużki kanarki i takie tam zwierzątka w pet farmie w parku oglądał.
kat_zuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 21:21   #4990
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Cytat:
Napisane przez kat_zuk Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki
dzisiaj miałam cudny dzionek no i mały został wymęczony.
Wyganial się wyskakał,i jeszcze papużki kanarki i takie tam zwierzątka w pet farmie w parku oglądał.
super!!! oby jak najwiecej takich dni
a ja wlasnie sie zastanawiam kiedy z malym bede mogla jechac do zoo zwraca juz uwage na kotki i pieski to moze inne zwierzatka tez go beda interesowaly.

pcynesia niech Adasko szybko zdrowieje!!!

stokrotka powiem ci szczerze, ze ja kompletnie nie pamietam ale mam fotki z 3 miesiaca i nic nie bylo widac, wiec chyba nie za duzo ale na finiszu mialam 16 badz 18 na plusie. bozzze jaka ja mam slaba pamiec!!!

mushka
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 22:40   #4991
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

hej laseczki !!!

ja tez cos ostatnio nie mam weny na pisanie

Jestesmy ciagle w trakcie poszukiwan domu.........

Bylismy tez dzis nad morzem w Portmarnock....
Nazbierałam sobie muszelek i nawet znalazłam rozgwiazde....
Była martwa to se ja wziełam... niewiem czy mozna
Kiedys widzialam we włoszech ze spzedawali takie wysuszone rozgwiazdy i teraz
mysle jak to zrobic zeby tez ja tak ususzyc...
Wiecie moze jak sie je ususza..? zeby mozna było połozyc na meblach itd..
Pewnie zaraz mnie zlinczujecie ze męcze zwierzatka............:br zydal:

Kat_zuk.
... A gdzie byłas na tej farmie...??

pcynesia
.... No dobrze ze to nic powaznego i mam
nadzieje ze Adasiowi sie szybko polepszy...

stokrotko... Z Alanem dowiedzialam sie ze jestem w ciazy jakos
w 6 tyg........ do 12 tyg. przytylam 3 kg... (1,5 miesiaca)
Gdzies czytalam ze dobrze jest tyc 1 - 1,5 kg na miesiac

annje.... Fajnie Ci ze chodzisz na siłke... Ja tez chcialam ale
na planach sie to skonczylo.. Ale zaczynam myslec o basenie.....
Tylko jak narazie to jest busy z tym szukaniem domu i nie mam
kiedy myslec o basenie..............:brz ydal:

Velvet
..... Super ze w pracy tak fajnie poszło......

Pakusia.. Co u Ciebie...? Pozal sie nam troszke

Lajala.... Chyba dobrze sie bawisz z kolezanka ze nic nam tu nie piszesz
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 23:46   #4992
lissome
Rozeznanie
 
Avatar lissome
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 522
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

hej

malutko piszecie, pewnie macie ciekawy weekend

My juz znalezlismy domek napisze o tym w swoim watku w klubie, jutro.

pcynesia zdrówka dla Adasia

stokrotka a te karte ciazy masz po polsku czy po angielsku? ja mialam polska taka niebieska ja malutko przytylam, pamietam ze na poczatku to chyba nwet schudlam sprawdze jutro w ksiazeczce i napisze dokladnie, bo juz nie pamietam, a sama jestem ciekawa

kat_zuk ciekawa jestem co to za park. A te ptaszki to w klatce chyba?

my tez ogladalismy w czwartek papugi i inne rozne zwierzatka, ale w sklepie zoologicznym. W ogole to zdecydowalismy sie na adopcje kota ze schroniska (mamy pozwolenie na nowym domu), jesli znajdziemy tu jakies, bo ciezko tak jakos.

sylwiatko ja wzielam Natalkie do Zoo w Krakowie na wakacjach, miala wtedy 1,5 roku i poczatkowo byla zainteresowana, ale jak zobaczyla kilka pierwszych zwierzatek to kolejnymi juz sie tak nie zachwycala i sie znudzila szybko. Do tego bylo wtedy tak upalnie, ze miala na sobie tylko pampersa, t-shirt i kapelusik.
lissome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 09:43   #4993
kat_zuk
Raczkowanie
 
Avatar kat_zuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Rathcoole,Dublin 24
Wiadomości: 368
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Kellyss,Lissome ten park znajduje się w Clondalkin,tak ptaszki są w klatce.Za to kury ,kaczki i gęsi nie.no i jest tam tez Maciora ktora ma trzy małe prosiaki no i dwie kozy oraz owce.ten park nazywa się Corkagh Demesne

Pcynesia mam nadzieje,że synek szybko wyzdrowieje
kat_zuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 10:19   #4994
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Sylwiatkoo
Olek mial rok jakies 13-14 miesiecy jak go wzielismy na pet farm, interesowal sie, choc bez szalu, mysle, ze teraz byloby to znacznie wieksza atrakcja.

Milej niedzieli dziolchy
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 14:30   #4995
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Witajcie, nie bylo mnie pare miesiecy i powiem szczerze, ze unikalam sieci jak moglam...wkrecalam sobie wszystko o czym przeczytalam i schizowalam non stop i podobne kwiatki...

Teraz mam 2 tyg do terminu, od poniedzialku na urlopie i w koncu moze troche da sie wyluzowac Oprocz tego, ze autko sie zepsulo i od 3 tyg kobieta z brzuchem jest bez transportu...a ze mieszka na peryferiach to w ogole...

Co do opieki - na sam koniec ciazy w koncu poczulam, ze sie mna zajeli zamiast zbywac i olewac. Np niezbyt ciekawe wyniki lezaly sobie w recepcji przez 2 miesiace czekajac nie wiem na co, nikt nie zadzwonil do mnie ani nie dal znac lekarzowi. I tak 2 razy, az zrobilam awanture i powiedzialam, ze nie wierze, gdy mowia ze zadzwonia. Teraz w Coombe jest wielki plakat informujacy o tym, ze usg polowkowe bedzie wykonywane tylko w szczegolnych przypadkach!! Wyobrazacie to sobie? My to jeszcze, pojdziemy do polskiej przychodni. Ale wiekszosc Irlandek to swoich malenstw nie pooglada w ciazy. Natomiast fakt, ze nie robia tysiaca badan bez potrzeby to akurat jest fajne moim zdaniem.

W piatek na wizycie lekarka powiedziala, ze za 2 tyg zbadaja mnie wewnetrznie Tyle, ze to bedzie 2 dni przed terminem, a ja w sumie to bym chciala wiedziec jak sie teraz sprawy na dole maja :P



GP mam w Medicusie za darmo, nie wiem co o nim myslicie, ale ja mysle ze fajny lekarz - Bartlomiej Kuczera.

Edytowane przez mayan
Czas edycji: 2011-02-20 o 15:37
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 15:49   #4996
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Mnie tam badan ginekologicznych nie brakowalo, a jak sama piszesz, mozesz isc sobie do polskiego gina, wiec nie widze problemu - tu tak jest i juz. A Irlandki jak chca to ogladaja dzidziole, bez obaw
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 15:57   #4997
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Nie, no badan wew to nawet u GP nie mialam bo nie bylo potrzeby - tylko raz jak sie ze schodow zjechalo na pupie w 29tc...teraz to juz po prostu chce wiedziec czy cos sie otwiera czy ani ruszy :P
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 16:32   #4998
ania_tb
Raczkowanie
 
Avatar ania_tb
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Éire-Sandyford
Wiadomości: 308
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Help!

Moj dziec od dwoch dni widzac butelke z mlekiem odpycha ja reka i nawet nie chce na nia patrzec Musze robic podchody co pol godziny, zeby cos w nia wcisnac Warzywka/owoce je bez problemu. Wiecie ocb?
Bo ja juz wysiadam...
ania_tb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 16:46   #4999
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Ania _tb
alan tez miał taki okres ze mleko było be, spokojnie minie jej to .
Ja tam jestem z tych co nie wmuszaja w dziecko na sile, nie chce to nie.
Jak mu wylazily pierwsze zeby to tez odpychal butle.
__________________

Edytowane przez Katia25
Czas edycji: 2011-02-20 o 16:47
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 17:10   #5000
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

A, bo bym zapomniala...czy sa tu mamusie wegetarianki? Bo mialabym pare pytan...
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 17:37   #5001
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Cytat:
Napisane przez mayan Pokaż wiadomość
Witajcie, nie bylo mnie pare miesiecy i powiem szczerze, ze unikalam sieci jak moglam...wkrecalam sobie wszystko o czym przeczytalam i schizowalam non stop i podobne kwiatki...

Teraz mam 2 tyg do terminu, od poniedzialku na urlopie i w koncu moze troche da sie wyluzowac Oprocz tego, ze autko sie zepsulo i od 3 tyg kobieta z brzuchem jest bez transportu...a ze mieszka na peryferiach to w ogole...

Co do opieki - na sam koniec ciazy w koncu poczulam, ze sie mna zajeli zamiast zbywac i olewac. Np niezbyt ciekawe wyniki lezaly sobie w recepcji przez 2 miesiace czekajac nie wiem na co, nikt nie zadzwonil do mnie ani nie dal znac lekarzowi. I tak 2 razy, az zrobilam awanture i powiedzialam, ze nie wierze, gdy mowia ze zadzwonia. Teraz w Coombe jest wielki plakat informujacy o tym, ze usg polowkowe bedzie wykonywane tylko w szczegolnych przypadkach!! Wyobrazacie to sobie? My to jeszcze, pojdziemy do polskiej przychodni. Ale wiekszosc Irlandek to swoich malenstw nie pooglada w ciazy. Natomiast fakt, ze nie robia tysiaca badan bez potrzeby to akurat jest fajne moim zdaniem.

W piatek na wizycie lekarka powiedziala, ze za 2 tyg zbadaja mnie wewnetrznie Tyle, ze to bedzie 2 dni przed terminem, a ja w sumie to bym chciala wiedziec jak sie teraz sprawy na dole maja :P



GP mam w Medicusie za darmo, nie wiem co o nim myslicie, ale ja mysle ze fajny lekarz - Bartlomiej Kuczera.
No witam.......
A juz myslalam ze sobie poszłas od nas
No to widze ze juz całkiem ograniczą do jednego usg........
Moim zdaniem to za malo......
Jak dla mnie powinny byc 3 ..........



Cytat:
Napisane przez ania_tb Pokaż wiadomość
Help!

Moj dziec od dwoch dni widzac butelke z mlekiem odpycha ja reka i nawet nie chce na nia patrzec Musze robic podchody co pol godziny, zeby cos w nia wcisnac Warzywka/owoce je bez problemu. Wiecie ocb?
Bo ja juz wysiadam...
Daj serki, yogurty i inne tego typu nabiały przez jakis okres....
Zobaczysz ze jej to minie samo........
Alan tez własnie jak zaczal zabkowac to nie chcial mleka,
tzn... chcial ale nie z butli tylko wiosłowalam łyzeczka (czesto przez to dostawal
zageszczone mocno kleikiem dobrze ze nie mielismy problemu nigdy z kupkami
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 17:50   #5002
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Mayan
Ja jestem wegetarianka, ale bez szalenstw, nie mam jakiejs specjalnej diety i jem zupelnie normalnie, po prostu nie jem miesa, wedlin, a ostatnio nawet ryba mi juz nie smakuje, z roku na rok gorzej

A jak Ci sie akcja ruszy, to i bez badania sie dowiesz ale wiem o co Ci chodzi.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24




Edytowane przez Eve1603
Czas edycji: 2011-02-20 o 17:52
Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 19:47   #5003
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Mayan
Ja jestem wegetarianka, ale bez szalenstw, nie mam jakiejs specjalnej diety i jem zupelnie normalnie, po prostu nie jem miesa, wedlin, a ostatnio nawet ryba mi juz nie smakuje, z roku na rok gorzej

A jak Ci sie akcja ruszy, to i bez badania sie dowiesz ale wiem o co Ci chodzi.
No wlasnie, mnie interesuje czy jezeli mam zamiar karmic piersia to przyznawac sie w ogole czy robic swoje, bo troche sie boje, ze mnie zjada od gory do dolu...gdy odmowilam szczepionki na grype to sie nasluchalam :/ W ciazy jem ryby i wyniki mam ok wiec nic nie mowilam :P Ale podczas karmienia rybki lubia uczulac i ja juz sie ciut martwie co mi zostanie do jedzenia by bylo zdrowe i dla mnie i Juniora.

A w szpitalu zrobili mi posiew na paciorkowca, wystarczylo zapytac. Rutynowo nie robia, ale jak ktos wie czego chce to inna bajka :P To tak przy okazji mowie, bo nie trzeba robic prywatnie i placic.
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 20:40   #5004
aiofe
Raczkowanie
 
Avatar aiofe
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dunboyne, Irlandia
Wiadomości: 141
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Co do wizyt u lekarzy (i samych lekarzy) to mialam przejscia z ginekologami dopoki nie znalazlam swojego i z checia nazwalabym ich "mutantami" :p

jak na razie po wizycie w rotundzie jestem bardzo zadowolona. wybralam sobie Midwife clinic, i jesli stesknie sie za widokiem dzieciaczka to pojde na usg prywatnie (i to pewnie nie raz )

brzucho mi rosnie. zrobil sie miekki i przed wczoraj poczulam pierwsze "bulgotanio-laskotanie"! siedzialam w Darcie i jak glupia smyralam sie po brzuchu

dzisiaj tez widzialam 5dniowego maluszka znajomej - cudo, cudo i jeszcze raz cudo. TZ lozeczka na krok nie odstepowal - nosil, tulil i karmil - wygladal jak by mial malego schowac do kieszeni i z nim uciec. ogolnie kolejny niezapomniany widok

Cytat:
gdy odmowilam szczepionki na grype to sie nasluchalam :/
tez zamierzam odmowic. zrobilam wywiad konkretny i nie uslyszalam ani jednego dobrego slowa na ten temat (sama osobiscie jestem przeciwna nowym szczepionkom powstalym na "juz teraz") wczoraj mialam jeszcze okazje porozmawiac ze znajoma co pracuje w labie zajmujacym sie szczepionkami i odradzila. po porstu jak sie poczuje "nie tak" mam isc do lekarza. i nawet jak sie okarze ze to nic - poprosic o 2-3 dni wolnego na zebranie sil.

poza tym wszystko w jak najelepszym porzadku. tesciowa - jak nie tesciowa, dzwoni i pyta jak sie czuje. ze przyjedzie pomoc jak sie dziecko urodzi ale nie za dlugo, bo ona Irlandii nie lubi. Moja matka z kolei udaje, ze temat dziecka nie iestnieje i w ogole czym ja sie tak podniecam.


zeby nie bylo, ze nie wrzucam to wrzuce zdjecie brzucha swego (13tc) i mojego brzdaca

Imiona wybrane: Adam lub Maja (Maya - nie wiemy jeszcze jak pisac). Mam nadzieje ze przy nastepnym skanie dowiemy sie czy syn czy cora
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dzidzia.jpg (94,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5888.jpg (27,1 KB, 28 załadowań)
__________________
pozdrawiam
Aśka


Razem od: http://davf.daisypath.com/Lub2.png
Nasz Ślub: http://dwdf.daisypath.com/ZNlp.png
Nasze Brzucho:http://lmtf.lilypie.com/AKJ9.png
Nasze Bydle: :brzydalhttp://p dgf.pitapata.com/T9sM.png

Edytowane przez aiofe
Czas edycji: 2011-02-20 o 20:42
aiofe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:11   #5005
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Sliczny dzidzius i brzuszek

Midwife clinic podobno super sprawa, bo zawsze maja czas i mozna nawet poplotkowac - tak slyszalam.
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 22:49   #5006
jaszczka
Zadomowienie
 
Avatar jaszczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Waterford, Irlandia
Wiadomości: 1 066
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Cześć!

mam nadzieję, że weekend wam miło minął
ja jakoś weny nie mam ostatnio na pisanie

bardzo przepraszam że nie odniosę się do żadnej wypowiedzi, ale nadrabiałam jak zwykle na 40 razy i już nic nie pamiętam kto co pisał

ja już chyba wreszcie widzę światełko w tunelu z tą moją chorobą powoli mi przechodzi choć na konieć dopadła mnie jeszcze jakaś infekcja w oku


pozdrawiam was cieplutko!
__________________
It's nice to be important but it's more important to be nice
jaszczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 22:57   #5007
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

Dziewczyny własnie zauwazyłam ze przekroczyłysmy magiczna liczbe i
chyba mozemy sie przeniesc na kolejna czesc
tutaj link:

IRLANDZKIE MAMUSKI CZ.IV

PS...czy ktos zna jakiegos moderatora zeby mogł nam zamknac ten watek
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 16:41   #5008
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

hej dziewczyny!
Znowu mialam mala przerwe od wizazu, ale moj dziec zajmuje mi kazda wolna chwile. to zabkowanie to jakis koszmar. wciaz nic sie nie pojawilo, ale tarcie dziasel i skargi nie maja konca...moje biedactwo.

I znowu nazbieralo mi sie nadrabiania. Mam nadzieje, ze szybko sie uwine bo ostatnio czasu coraz mniej. W srode ponownie wracam do pracy buuu

Musze sie pochwalic, ze udalo nam sie ograniczyc nocne podjadanie. Z 5, czasem 6 zrobily sie dwa

Achh - i wreszcie moge zaczac gubic swoja ciazowa wage ) w piatek bylam na ostatniej wizycie w rotundzie - wreszcie infekcja zeszla i rana sie zagoila Wczoraj zaczelam biegac. huh pare miesiecy, a kondycja tak poleciala na 3 km 300 metrow musialam przejsc no nic to, nie od razu Rzym zbudowano

Goroaco wszystkich pozdrawiam
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 21:50   #5009
Pampiszonka
Raczkowanie
 
Avatar Pampiszonka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: New Ross
Wiadomości: 43
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

witaj rusalko witajcie wszystkie dziewczyny !!!! bardzo mi jest milo was poznac i licze na nawizanie wiezi z wami moj maluszek przechodzi niestety tez zabkowanie... cale noce nie moge przespac, Kacperek jest marudny, placze ;/ super, ze gubisz wage rusaleczko mi sie juz udalo zgubic, staram sie duzo spacerowac buziaki!!!
Pampiszonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 22:01   #5010
Pampiszonka
Raczkowanie
 
Avatar Pampiszonka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: New Ross
Wiadomości: 43
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. III

witaj jaszczko, jestem tu pierwszy raz na tym forum milo mi was poznac Agnieszka jestem co ci dolegalo? i co z ta infekcja w oku? ja mam czesto zapalenie spojowek, obys ty ich nie miala ;/ pozdrowionka.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

witaj rusalko , moj maluszek tez zabkuje i mamy straszne problemy z Mariuszem;/ cale noce nie spimy,maly Kacperek sie meczy ;/ a co do kondycji to super, ze gubisz mi sie juz udalo troszke tez zgubic , zobaczysz bedziemy jeszcze laski

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Eve, witam cie serdecznie!!! ja tez nie jem mieska, uwielbiam za to ryby, moj maz ostatnio jak robil kotlety to mnie namowil do jednego i ledwo co go zjadlam, chcialam mu zrobic przyjemnosc:P niech tez sie czuje chlopiszon deceniony a tak poza tym to wy tez macie tak ze po ciazy macie wiekszego nerwa na wszystko? ja sie mojego czepiam o wszystko, co by nie zrobil to mi nie pasuje , krzycze czasami na niego
Pampiszonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.