Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-17, 14:57   #4981
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monika1492 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Mam podobny problem.
Nigdy nie nosiłam okularów, choć powinnam. W końcu zdecydowałam się na soczewki. W trakcie badania na wydruku z takiej dużej maszyny (na pewno wiecie co mam na myśli ) było napisane, że w obu oczkach mam taką samą wadę: -1,75.
Za to soczewki, jakie pani mi zaproponowała to -0,75 i -1. Po przymierzeniu poskarżyłam się, że widzę niewiele lepiej. Lekarz z niechęcią zalecił mi więc -1 i -1,25.
Tylko że ja nadal nie widzę idealnie. Jest dobrze, ale nie tak jak mogłoby być.
Koleżanka powiedziała mi, że to stała praktyka w Vision Express, takie przepisywanie klientom słabszych soczewek i okularów.
O co tu chodzi?

Pozdrawiam ciepło.
Po prostu masz za słabe soczewki. Idź do innego okulisty. Ja też mam słabsze od okularów, ale tylko o 0,25 d i widzę bardzo dobrze.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 18:07   #4982
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monika1492 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Mam podobny problem.
Nigdy nie nosiłam okularów, choć powinnam. W końcu zdecydowałam się na soczewki. W trakcie badania na wydruku z takiej dużej maszyny (na pewno wiecie co mam na myśli ) było napisane, że w obu oczkach mam taką samą wadę: -1,75.
Za to soczewki, jakie pani mi zaproponowała to -0,75 i -1. Po przymierzeniu poskarżyłam się, że widzę niewiele lepiej. Lekarz z niechęcią zalecił mi więc -1 i -1,25.
Tylko że ja nadal nie widzę idealnie. Jest dobrze, ale nie tak jak mogłoby być.
Koleżanka powiedziała mi, że to stała praktyka w Vision Express, takie przepisywanie klientom słabszych soczewek i okularów.
O co tu chodzi?

Pozdrawiam ciepło.
Mi też przepisali w VE za słabe okulary, a że robiłam gdzie indziej bo tam drożyzna, więc nie mogę reklamować i w okularach źle widzę. Radzę zmienić salon.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 20:26   #4983
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monika1492 Pokaż wiadomość
Koleżanka powiedziała mi, że to stała praktyka w Vision Express, takie przepisywanie klientom słabszych soczewek i okularów.
O co tu chodzi?

Pozdrawiam ciepło.
To nie jest stała praktyka w Vision Express tylko praktyka niekompetentnych specjalistów, których można niestety spotkać wszędzie...
W tej sytuacji pozostaje wybrać się na kolejne badanie do kogoś innego, najlepiej do optometrysty.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 15:36   #4984
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

ja już się przyzwyczaiłam do soczewek, w miarę szybko je już zakładam, tylko mam takie dziwne "dolegliwości" czasami:
ostatnio piekło mnie oko jak zakładałam soczewkę, tzn przy dotknięciu oka z powierzchnią soczewki, pierwszy moment był taki dziwny, później było wszystko oki
nieraz mam wrażenie, że w jednym oku mam za mokro, tzn mam uczucie jakby zbierało mi się za dużo łez. Słyszałam, że można mieć suche oko, a mokre też?
Czy któraś z was tak miała?
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 18:27   #4985
yyork
Raczkowanie
 
Avatar yyork
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 224
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dziewczyny a czy ktoras z was miala soczewki VisionScience? http://allegro.pl/item630329217_kolo...maga zynie.html Cena bardzo zachęcająca no i nie ma problemu z wyborem mocy, ale nie chcialabym kupic jakiegos bubla i sobie zaszkodzic.
Jak myslicie mam naturalne zielone oczy czy ten kolor aqua bedzie ladnie wygladal czy lepeij kupic green?
yyork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 18:48   #4986
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Witam, chciałabym sobie kupować soczewki kolorowe, czy konieczne jest wczesniejsze pójdzie do okulisty, czy wszytskie soczewki są uniwersalne-tego samego rozmiaru?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 18:50   #4987
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez yyork Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy ktoras z was miala soczewki VisionScience? http://allegro.pl/item630329217_kolo...maga zynie.html Cena bardzo zachęcająca no i nie ma problemu z wyborem mocy, ale nie chcialabym kupic jakiegos bubla i sobie zaszkodzic.
Jak myslicie mam naturalne zielone oczy czy ten kolor aqua bedzie ladnie wygladal czy lepeij kupic green?
Cena podejrzanie niska, ja bym się bała...
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 18:58   #4988
Dejiko
Raczkowanie
 
Avatar Dejiko
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
GG do Dejiko
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Hey
Zawsze miałam idealny wzrok, który popsuł mi się może w pół roku :/
Wizyta u okulisty i - 0,75 na na każde oko.
Nie wiem, jakoś nie chce okularów, odwlekam to jak się da...
Więc chciałabym wypróbować soczewki zamiast dalej psuć sobie wzrok olewając to. Tym bardziej że z 4 metrów znajomych nie poznaję :P

Jak komuś mówię to mi gadają że soczewki są nic nie warte i że mam sobie kupić okulary, bo będzie mi ładnie no i gadaj z takimi...

Wy się znacie lepiej jako osoby które je noszą a nie błyszczą wiedzą bo noszą okulary jak moi znajomi

Mogłybyście mi doradzić jakie mam kupić na początek i gdzie bo ja jestem zielona.

Pozdrawiam
Dejiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 19:19   #4989
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka24 Pokaż wiadomość
ja już się przyzwyczaiłam do soczewek, w miarę szybko je już zakładam, tylko mam takie dziwne "dolegliwości" czasami:
ostatnio piekło mnie oko jak zakładałam soczewkę, tzn przy dotknięciu oka z powierzchnią soczewki, pierwszy moment był taki dziwny, później było wszystko oki
nieraz mam wrażenie, że w jednym oku mam za mokro, tzn mam uczucie jakby zbierało mi się za dużo łez. Słyszałam, że można mieć suche oko, a mokre też?
Czy któraś z was tak miała?
Bywa że zespół suchego oka objawia się nadmiernym wydzielaniem łez, a nawet łzawieniem. Myślę że jakbyś zmieniła soczewki na bardziej uwodnione już nie miałabyś tak "mokro", ale nic na własną rękę. Najlepiej skonsultuj to ze specjalistą przy kolejnej wizycie.

Dejiko jeśli chcesz nosić soczewki musisz iść do okulisty specjalizującego się w doborze soczewek, my tu nic nie poradzimy, bo on musi Cię zbadać i dopiero wtedy Ci coś zaproponuje.
Taka wizyta jest płatna ok 50-100zł za dobór+pierwsza para soczewek gratis. Najlepiej napisz z jakiego jesteś miasta to ktoś Ci poradzi kompetentnego okulistę.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 19:29   #4990
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym sobie kupować soczewki kolorowe, czy konieczne jest wczesniejsze pójdzie do okulisty, czy wszytskie soczewki są uniwersalne-tego samego rozmiaru?
Wizyta u okulisty jest niezbędna. Soczewki są dopasowywane indywidualnie. Trzeba nauczyć się nimi posługiwać zakładać, ściągać, poznać zasady użytkowania i pielęgnacji.

Cytat:
Napisane przez Dejiko Pokaż wiadomość

Wy się znacie lepiej jako osoby które je noszą a nie błyszczą wiedzą bo noszą okulary jak moi znajomi

Mogłybyście mi doradzić jakie mam kupić na początek i gdzie bo ja jestem zielona.

Pozdrawiam
Na początek trzeba się udać do specjalisty i dowiedzieć się czy możesz nosić soczewki. Całą resztę dowiesz się również na badaniu.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 20:42   #4991
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dziewczyny a powiedźcie mi gdzie kupujecie soczewki, bezpośrednio u optyka czy zamawiacie np. na all? Ja jestem po wizycie u okulisty, mam już soczewki ale zastanawiam się właśnie czy na all nie można kupić taniej jeśli się już wie jaką się potrzebuje moc.
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 20:55   #4992
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka24 Pokaż wiadomość
...ostatnio piekło mnie oko jak zakładałam soczewkę, tzn przy dotknięciu oka z powierzchnią soczewki, pierwszy moment był taki dziwny, później było wszystko oki
To może być objaw założenia soczewki na zmęczone lub podrażnione oko (np. za wcześnie rano - trzeba odczekać co najmniej pół godziny) lub zbyt agresywne działanie płynu (wtedy pomoże zmiana na łagodniejszy, co ma też swoje minusy).

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym sobie kupować soczewki kolorowe, czy konieczne jest wczesniejsze pójdzie do okulisty, czy wszytskie soczewki są uniwersalne-tego samego rozmiaru?
Nie ma czegoś takiego jak "uniwersalna soczewka". Wiem, że dla nas każde oko wydaje się takie same, ale w przypadku tego "sprzętu" sprawa toczy się w skali mikro, w której każde oko jest inne. To tak jak słoniom wydaje się, że każdy człowiek jest taki sam Na przykład dla mnie większość soczewek na rynku jest za duża

Cytat:
Napisane przez Dejiko Pokaż wiadomość
Jak komuś mówię to mi gadają że soczewki są nic nie warte i że mam sobie kupić okulary, bo będzie mi ładnie no i gadaj z takimi...
Okulary i tak musisz mieć, bo nie można chodzić w soczewkach non stop, to sprzyja zakażeniom i urazom mechanicznym oka, a także niedotlenieniu. Przy takiej wadzie możesz mieć praktycznie wszystkie oprawki, nie ogranicza Cię grubość szkieł. Można zaszaleć, chciałabym tak!

[1=6335951a6f2125013706eea 4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9 a0ad25;12363029]Dziewczyny a powiedźcie mi gdzie kupujecie soczewki, bezpośrednio u optyka czy zamawiacie np. na all? Ja jestem po wizycie u okulisty, mam już soczewki ale zastanawiam się właśnie czy na all nie można kupić taniej jeśli się już wie jaką się potrzebuje moc.[/QUOTE]
Soczewki możesz kupować gdziekolwiek, ale tylko te, które Ci dobrano, a nie np. inne o tych samych wymiarach.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 22:10   #4993
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Soczewki możesz kupować gdziekolwiek, ale tylko te, które Ci dobrano, a nie np. inne o tych samych wymiarach.
Te które mi dobrano to znaczy że chodzi o firmę i moc czy o coś innego. Wybacz jeśli to pytanie wyda Ci się głupie, ale jakiś tydzień noszę soczewki i za bardzo się jeszcze w tym wszystkim nie orientuję.
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:13   #4994
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Czyli taki model, jaki nosisz. Jeśli dostałaś Air Optix -2D, to możesz kupować Air Optix -2D, a nie SofLens -2D. Recepta nie jest wymagana, ale nie można zmieniać modelu soczewek bez konsultacji ze specjalistą, bo każda inaczej zachowuje się na oku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 20:07   #4995
magduza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 66
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Witam
Mam takie pytanie, od paru lat noszę okulary i mimo, że je lubię to czasami chcialabym wyjść bez nich tzn w soczewkach, ot tak dla odmiany
I tu rodzi się pytanie, czy dobiorą mi soczewki w jakimś salonie np VE? Bo kolejki to 'zwyklego' okulisty sąstrasznie długie, a ja się strasznie na soczewki napaliłam
magduza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 20:47   #4996
Devayani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 206
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magduza Pokaż wiadomość
Witam
Mam takie pytanie, od paru lat noszę okulary i mimo, że je lubię to czasami chcialabym wyjść bez nich tzn w soczewkach, ot tak dla odmiany
I tu rodzi się pytanie, czy dobiorą mi soczewki w jakimś salonie np VE? Bo kolejki to 'zwyklego' okulisty sąstrasznie długie, a ja się strasznie na soczewki napaliłam
Oczywiście, że dobiorą Ci soczewki w VE np. Albo w innym salonie.
__________________
"Co za dzień, pewnie będzie padać..."
Devayani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:42   #4997
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Czyli taki model, jaki nosisz. Jeśli dostałaś Air Optix -2D, to możesz kupować Air Optix -2D, a nie SofLens -2D. Recepta nie jest wymagana, ale nie można zmieniać modelu soczewek bez konsultacji ze specjalistą, bo każda inaczej zachowuje się na oku.

No to już wszystko rozumiem. Dzięki wielkie
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 02:17   #4998
magduza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 66
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

z tego co mi wiadomo, to VE ma jakies 'swoje' soczewki, czy to nie bedzie tak, ze wcisna mi na upartego jakis swoj wyrob? nie orientujecie sie czy w VE sa straszne roznice cenowe w porownaniu z innymi salonami?
magduza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:25   #4999
Devayani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 206
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magduza Pokaż wiadomość
z tego co mi wiadomo, to VE ma jakies 'swoje' soczewki, czy to nie bedzie tak, ze wcisna mi na upartego jakis swoj wyrob? nie orientujecie sie czy w VE sa straszne roznice cenowe w porownaniu z innymi salonami?
Fakt, mogą Ci wcisnąć swoje soczewki, ale one podobno nie są złe. Ceny w VE nie odbiegają zbytnio od cen w innych salonach. Ja dobierałam socewki w Fielmanie.
__________________
"Co za dzień, pewnie będzie padać..."
Devayani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 14:41   #5000
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Nawiązując do wiadomości kilka postów wyżej-
czyli jak sobie zbadam wzrok, i dostane jedną parę soczewek gratis, to później będe mogła na allegro powiedzmy zamawiać sobie takie soczewki? i będą to musuiały być idealnie takiej samej firmy?
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 14:54   #5001
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Nawiązując do wiadomości kilka postów wyżej-
czyli jak sobie zbadam wzrok, i dostane jedną parę soczewek gratis, to później będe mogła na allegro powiedzmy zamawiać sobie takie soczewki? i będą to musuiały być idealnie takiej samej firmy?
Tak, to muszą być te same soczewki, ta sama moc, ta sama krzywizna i średnica.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:42   #5002
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

To tak jak słoniom wydaje się, że każdy człowiek jest taki sam
Malla, to Ty się na słoniach też znasz???!!!:eek :



Cytat:
Napisane przez magduza Pokaż wiadomość
z tego co mi wiadomo, to VE ma jakies 'swoje' soczewki, czy to nie bedzie tak, ze wcisna mi na upartego jakis swoj wyrob? nie orientujecie sie czy w VE sa straszne roznice cenowe w porownaniu z innymi salonami?
Najprawdopodobniej, jesli tylko parametry będą odpowiadać to dadzą Ci do testów swój produkt. Ale jak nie będą Ci odpowiadać to na pewno zmienią - masz prawo tego żądać. Ceny soczewek są podobne jak w innych salonach. Soczewki ich marki Iwear robione dla nich przez Cibę są trochę tańsze niż Ciba oryginalna. Uważam, że na pierwszą wizytę warto do nich się udać - przy zakupie soczewek nie płacisz za badanie, więc wychodzi tanio, a potem jak już będziesz znała parametry soczewek to możesz kupować taniej w necie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 08:04   #5003
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Mam pytanie, zawsze używałam soczewek air opix, a tym razem postanowiłam sprawdzić różnicę i zamówiłam na all air optix aqua,
3 sztuki na próbę, więc przyszły bez opakowania zbiorczego(oryginalnego) - tak jak sprzedający obiecywał zresztą i oto tak
jak na moje ko to zwykłe optixy mój TŻ też tak mówi ale wolę się upewnić...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04628.jpg (72,7 KB, 128 załadowań)
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 11:07   #5004
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Wątek przekroczył 5000 postów,
zapraszam do części II
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post12400470
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.