Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-06, 15:03   #5011
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 705
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hello
wiem, wiem..temat poruszany jednak może pojawiło się cos nowego może któraś z was odkryła cos interesującego
co stosujecie pod oczy/??
kończy mi sie mój krem ( farmiX) , który zakupiłam w polsce i etraz poszukuje czegoś nowego
A ja od kilku lat używam Retimax, maść z witaminą A i jestem bardzo zadowolona. Nie znam uczucia wysuszenia pod oczami. Do tego koszt 6 zł w aptece inna maść z wit. A powodowała szczypanie oczu, z Retimaxem nie mam takiego problemu.
Tylko na dzień się nie nadaje, bo jest tłusta, ale po aplikacji nocnej nie mam potrzeby nakładania pod makijaż.
justek_p jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-06, 16:07   #5012
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hello
wiem, wiem..temat poruszany jednak może pojawiło się cos nowego może któraś z was odkryła cos interesującego
co stosujecie pod oczy/??
kończy mi sie mój krem ( farmiX) , który zakupiłam w polsce i etraz poszukuje czegoś nowego
Chwalę sobie kremy su:m37, na przykład Flawless Regenerating KLIK. Podoba mi się też The History of Whoo Jinyul Eye Cream KLIK. Oba powyższe są to kremy opatulające, maślane i bogate, ale doskonale współpracujące z korektorem w ciągu dnia.
Z polskich to zeszłej zimy byłam zadowolona z kremu Tołpy 40+ o podobnej postaci.
W przeciwieństwie do reszty twarzy lekkie konsystencje pod oczami się u mnie w ogóle nie sprawdzają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-06, 17:12   #5013
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Biała glinka ?
Fajnie nałożyć ją w formie maski na ciało na parę minut, albo dodać do peelingu. Wygładza i napina skórę, oczywiście efekt nie jest zbyt trwały, ale od czasu do czasu lubię

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
w przypadku twarzy lubię próbować co raz to nowych kosmetyków...jednak w przypadku okolic oczu boję się ;( przez długi czas miałam problem z tymi okolicmi. piekły mnie kąciki oczu, kiedy wklepałam jakiś krem po krótkiej chwili czułam już napięcie - dla mnie to efekt, którego nie lubię. Nawilżenie i delikatne rozjaśnienie - tego oczekuję. mam nadzieję, że uda się znaleźć.
prawdziwym szczęsciej jest znaleźć krem dla siebie - tak więc Korah - Gratuluję !
Wiem, co masz na myśli, bo ja też mam bardzo wybredne oczy i powieki Nie ma co gratulować, krem jest w fazie testów. Już wiem, że wolałabym nieco silniejszy efekt ujędrniający i liftingujący, może się jeszcze doczekam, bo z tego co widzę, oczy z każdym użyciem tego kremu wyglądają coraz lepiej

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ostatnio testuje krem ze slimakiem z Orientany. Dostalam 3 probki i jestem dopiero w polowie pierwszej, ale krem jest b.wydajny. Na chwile obecna (jakies 2 tydz) stwierdzam ze jest dobry. Taka 4+
Właśnie się tak zastanawiałam, czy kupić ten ATW czy Orientanę

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W przeciwieństwie do reszty twarzy lekkie konsystencje pod oczami się u mnie w ogóle nie sprawdzają.
Ja jeszcze 2 lata temu używałam żeli i leciutkich balsamików pod oczy i byłam zadowolona, ale rok temu stosując różany żel pod oczy Lavery w dodatku Latem, poczułam, że czegoś mi brak i tak poszłam w kremy, próbki i mi o dziwo zaczęły odpowiadać, bo kiedyś to były za ciężkie w większości. Nie ma się co oszukiwać, latka lecą w moim przypadku i skóra jest coraz bardziej wymagająca
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-06 o 17:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-06, 17:34   #5014
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

wróciłam z zakupów i kupiłam sobie serum antyoksydacyjne Sukin. po powrocie do domu od razu demakijaż i próba nowego serum. Lekka konsystencja, jednak czuję delikatne napięcie ;( mimo delikatnej warstewki , która pozostała czuje napięcie. To pierwsza aplikacja..może skóra się przyzwyczai.
znalazłam jeszcze krem z tej firmy...wybrałam Sukin ale wydaje mi się , że nibawem wypróbuję te z by nature
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bynaturemain.jpg (75,8 KB, 24 załadowań)
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-06, 17:42   #5015
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
wróciłam z zakupów i kupiłam sobie serum antyoksydacyjne Sukin. po powrocie do domu od razu demakijaż i próba nowego serum. Lekka konsystencja, jednak czuję delikatne napięcie ;( mimo delikatnej warstewki , która pozostała czuje napięcie. To pierwsza aplikacja..może skóra się przyzwyczai.
znalazłam jeszcze krem z tej firmy...wybrałam Sukin ale wydaje mi się , że nibawem wypróbuję te z by nature
Mogę prosić o link lub pełną nazwę tego serum Sukin Z tej firmy mam odżywkę proteinową do włosów, całkiem niezła
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-06, 18:06   #5016
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mogę prosić o link lub pełną nazwę tego serum Sukin Z tej firmy mam odżywkę proteinową do włosów, całkiem niezła

znalazłam go na iwos
https://iwos.pl/kremy-pod-oczy/1699-...czy-sukin.html

nie znma się na składach , moze Twoje oko coś dojrzy
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-06, 18:18   #5017
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
znalazłam go na iwos
https://iwos.pl/kremy-pod-oczy/1699-...czy-sukin.html

nie znma się na składach , moze Twoje oko coś dojrzy
Ach, to pod oczy, myślałam, że chodzi o serum do twarzy. Skład wygląda całkiem w porządku, znikoma ilość wątpliwych substancji, nie powinno zaszkodzić, chociaż za tę cenę w ciemno bym nic nie kupiła. Napięcie skóry może wynikać z zawartości aloesu na drugim miejscu. No nie wiem, z reguły serum stosuje się pod kremy i to także może wymagać użycia jeszcze kremu, jeżeli będzie ściągać i przesuszać skórę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-06 o 18:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-06, 18:38   #5018
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ach, to pod oczy, myślałam, że chodzi o serum do twarzy. Skład wygląda całkiem w porządku, znikoma ilość wątpliwych substancji, nie powinno zaszkodzić, chociaż za tę cenę w ciemno bym nic nie kupiła. Napięcie skóry może wynikać z zawartości aloesu na drugim miejscu. No nie wiem, z reguły serum stosuje się pod kremy i to także może wymagać użycia jeszcze kremu, jeżeli będzie ściągać i przesuszać skórę.
ja też w ciemno ni wydałabym takich pieniędzy, kupiłam go w tkmaxx po długich oględzianch czy przypadkiem nikt go nie tykał zdecydowałm się go wziąć.
serum pod kremy..czy na alterre i bielendę też powinnam kłaść kremy? chciałam z nich zrezygnować a może pod oczy powinnam dokupić krem ehhh

zamierzam kupić jeszcze jedno serum do twarzy rozważam pomiędzy serum it's skin i dermoPharma. Jak zobaczyłam ile jest buteleczek z it's skin - zgłupiałam kompletnie

faktycznie nie napisałam, że tto serum pod oczy :/ wybaczcie
__________________

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2017-02-06 o 18:40
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-06, 19:45   #5019
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
ja też w ciemno ni wydałabym takich pieniędzy, kupiłam go w tkmaxx po długich oględzianch czy przypadkiem nikt go nie tykał zdecydowałm się go wziąć.
serum pod kremy..czy na alterre i bielendę też powinnam kłaść kremy? chciałam z nich zrezygnować a może pod oczy powinnam dokupić krem ehhh

zamierzam kupić jeszcze jedno serum do twarzy rozważam pomiędzy serum it's skin i dermoPharma. Jak zobaczyłam ile jest buteleczek z it's skin - zgłupiałam kompletnie

faktycznie nie napisałam, że tto serum pod oczy :/ wybaczcie
Jeżeli czujesz, że dobrze nawilżają, to nie musisz kłaść już kremów. To naprawdę kwestia indywidualna, ale napisałam tak, ponieważ teoretycznie po to są tworzone serum, aby je nakładać pod krem jako dodatkową pielęgnację, nie należy jednak trzymać się ściśle reguł, jeżeli nie czujesz takiej potrzeby, to na pewno Twojej skórze nie zaszkodzi. Przykładowo, serum Alterry z granatem przeznaczone jest do cery suchej i jestem pewna, że osoby z taką skórą po nałożeniu stwierdzą, że nawilżenie jest za słabe i natychmiast nałożą krem, natomiast osoby z tłustą skórą uznają to nawilżenie za wystarczające, a nawet lepsze, jak krem.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 08:19   #5020
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Od tygodnia używam tego Klik
Szukałam kremu pod oczy z konkretnym składnikiem- ruszczykiem, a ten krem zwrócił moją uwagę, ponieważ ma naturalny skład bez wody i do tego 50g za bardzo przyzwoitą cenę. Nie mogłam przejść obojętnie Póki co jestem bardzo zadowolona, krem działa powyżej przeciętnego działania, ale użyłam go dopiero parę razy, więc nie jest to mój ostateczny osąd. Póki co napiął mi lekko skórę, więcej niż lekko zniwelował cienie pod oczami, konkretnie nawilża, dobrze się wchłania, do tego łagodzi obrzęki i nie podrażnia oczu.


Korah, czy możesz napisać jaką konsystencję ma ten krem? Czy jest lekki czy bardziej konkretny, gęsty? Na stronie składu nie znalazłam a wydaje się być bardzo treściwy. Ja mam teraz Madarę Time Miracle, jestem bardzo zadowolona, ale wiem już że następny krem bym chciała bardziej pod moją kategorię wiekową, bo Madara chyba dedykuje ten krem 40+. Ja zawsze lubiłam kremy pod oczy bardziej gęste, wręcz maślanej konsystencji, bo skórę pod oczami mam dość suchą i podatną na mimiczne zmarszczki. Madara teraz dość dobrze się spisała i nie chciałabym pozbyć się efektu chociaż cienie raczej słabo rozjaśniła. Ale ja mam już taką urodę, chyba żaden krem tu nic nie da
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 08:46   #5021
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Korah, czy możesz napisać jaką konsystencję ma ten krem? Czy jest lekki czy bardziej konkretny, gęsty? Na stronie składu nie znalazłam a wydaje się być bardzo treściwy. Ja mam teraz Madarę Time Miracle, jestem bardzo zadowolona, ale wiem już że następny krem bym chciała bardziej pod moją kategorię wiekową, bo Madara chyba dedykuje ten krem 40+. Ja zawsze lubiłam kremy pod oczy bardziej gęste, wręcz maślanej konsystencji, bo skórę pod oczami mam dość suchą i podatną na mimiczne zmarszczki. Madara teraz dość dobrze się spisała i nie chciałabym pozbyć się efektu chociaż cienie raczej słabo rozjaśniła. Ale ja mam już taką urodę, chyba żaden krem tu nic nie da
Jak coś, to chętnie odstąpię odlewkę za free Krem jest taki jak na zdjęciu, tzn zbity, ale jak wezmę na palec, to ma taką śmietankowo-masełkowatą, delikatną konsystencję, nie jest ciężki, jest jednakże bardzo treściwy i wystarcza niewielka ilość. Przyjemny, moją skórę nawilża bardzo dobrze, po kilku razach jest wręcz nabita nawilżeniem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0987.jpg (143,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg received_1039291396184054.jpeg (29,1 KB, 31 załadowań)
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 10:00   #5022
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak coś, to chętnie odstąpię odlewkę za free Krem jest taki jak na zdjęciu, tzn zbity, ale jak wezmę na palec, to ma taką śmietankowo-masełkowatą, delikatną konsystencję, nie jest ciężki, jest jednakże bardzo treściwy i wystarcza niewielka ilość. Przyjemny, moją skórę nawilża bardzo dobrze, po kilku razach jest wręcz nabita nawilżeniem.



To jest konsystencja jaką lubię!
Jeśli będziesz taka miła to chętnie skorzystam z odlewki!
Mogę się w rewanżu podzielić serum konopnym z Organix, o który kiedyś pytałaś, o tym:
https://b4u-labs.myshopify.com/colle...ley-face-serum
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 11:43   #5023
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

wcześniej któraś wspomniała, że stosuje pod oczy maść z wit A. Może to będzie dobre połączenie z moim serum z Sukin.
wczoraj przeglądałam recenzje na temat serum, nie wiem na które się zdecydować...więc borę dwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BIO-SKIN-ARCHI-TEC-Kwas-traneksamowy-1.jpg (21,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fefd8b0f493c8ffbe0cda0e81159.jpg (7,3 KB, 22 załadowań)
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 11:53   #5024
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
wcześniej któraś wspomniała, że stosuje pod oczy maść z wit A. Może to będzie dobre połączenie z moim serum z Sukin.
wczoraj przeglądałam recenzje na temat serum, nie wiem na które się zdecydować...więc borę dwa
Miałam serum z kwasem traneksamowym DermoPharmy i bardzo je polecam, ale na ciężkie czasy tj złuszczanie, podrażnienia, kiedy trzeba skórze pomóc się goić. Ale na skórze, która nie potrzebuje takiego specjalnego traktowania, możesz zwyczajnie nie zauważyć efektów.

Co do It's Skin to ich sera mają raczej średnie opinie. Tego akurat nie miałam, ale uważam je ogólnie za dość nijakie, ot są sobie na skórze, dadzą radę zastąpić krem, ale niewiele ponadto. Jako że są to jedne z niewielu dostępnych w Polsce koreańskich marek, to mają niezłą przebitkę. Na ebayu z darmową przesyłką z Korei kosztują 38-40 zł, w polskich sklepach 69 zł. Moim zdaniem nie warto, a jak już to kupować u koreańskich sprzedawców.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 12:01   #5025
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Miałam serum z kwasem traneksamowym DermoPharmy i bardzo je polecam, ale na ciężkie czasy tj złuszczanie, podrażnienia, kiedy trzeba skórze pomóc się goić. Ale na skórze, która nie potrzebuje takiego specjalnego traktowania, możesz zwyczajnie nie zauważyć efektów.

Co do It's Skin to ich sera mają raczej średnie opinie. Tego akurat nie miałam, ale uważam je ogólnie za dość nijakie, ot są sobie na skórze, dadzą radę zastąpić krem, ale niewiele ponadto. Jako że są to jedne z niewielu dostępnych w Polsce koreańskich marek, to mają niezłą przebitkę. Na ebayu z darmową przesyłką z Korei kosztują 38-40 zł, w polskich sklepach 69 zł. Moim zdaniem nie warto, a jak już to kupować u koreańskich sprzedawców.
pamiętam ,że właśnie Ty mi polecałaś DermoPharm miałam zakodowane w głowie produkty , do któruch musze wrócić. MOże lepiej spróbować z kwasem hialuronowym? szukam czegoś na noc..myslałam również o czym z wit C

it's skin będę zamawiała na ebay ...10 funtów to nie fortuna, spróbować można.
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-08, 12:03   #5026
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
it's skin będę zamawiała na ebay ...10 funtów to nie fortuna, spróbować można.
A to fakt, ale jakby wybierać pomiędzy kupowaniem It's Skin w polskich sklepach, to lepiej zamówić na ebayu np Bentona czy COSRX, które też będą kosztować 60-70 złotych, a opinie mają jednak lepsze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-08, 12:27   #5027
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ostatnio moja skora byla jednym wielkim szambem. Nie dalo sie jej ogarnac w zaden sposob, wygladala po prostu... zle. Zmeczona, czerwona, podrazniona, zrogowaciala i mimo iz walczylam ze wszystkimi tymi cechami to nie chciala mi sie kompletnie odwdzieczyc wygladem.
Ostatecznie musialam wrocic do makijazu co spowodowalo, ze sie wyciszyla o dziwo O.o W koncu wyglada tak jak powinna wygladac po zmyciu go. Troche sie zdziwilam, ze makijaz moze tak poprawic skore, tak ja ukoic
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-08, 12:31   #5028
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Ostatnio moja skora byla jednym wielkim szambem. Nie dalo sie jej ogarnac w zaden sposob, wygladala po prostu... zle. Zmeczona, czerwona, podrazniona, zrogowaciala i mimo iz walczylam ze wszystkimi tymi cechami to nie chciala mi sie kompletnie odwdzieczyc wygladem.
Ostatecznie musialam wrocic do makijazu co spowodowalo, ze sie wyciszyla o dziwo O.o W koncu wyglada tak jak powinna wygladac po zmyciu go. Troche sie zdziwilam, ze makijaz moze tak poprawic skore, tak ja ukoic
Makijaż działa ochronnie przed mrozem, wiatrem itp, może tu tkwi szkopuł Ja bym się na zapas nie cieszyła, bo jednak wrażliwa skóra może się odwdzięczyć z czasem za ten makijaż np. wysypem pryszczy.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-08 o 12:32
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-08, 12:44   #5029
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Ostatnio moja skora byla jednym wielkim szambem. Nie dalo sie jej ogarnac w zaden sposob, wygladala po prostu... zle. Zmeczona, czerwona, podrazniona, zrogowaciala i mimo iz walczylam ze wszystkimi tymi cechami to nie chciala mi sie kompletnie odwdzieczyc wygladem.
Ostatecznie musialam wrocic do makijazu co spowodowalo, ze sie wyciszyla o dziwo O.o W koncu wyglada tak jak powinna wygladac po zmyciu go. Troche sie zdziwilam, ze makijaz moze tak poprawic skore, tak ja ukoic
Nie dziwi mnie to, bo czytałam wypowiedzi osób, które twierdzą, że po kilku dniach bez makijażu ich skóra saute wygląda gorzej niż kiedy go stosują. Nie mam powodu, żeby w to nie wierzyć, różnym skórom służą bardzo różne rzeczy.

U mnie na przykład mój wieloletni hit, micel Bioderma Sensibio przestał z moją skórą współpracować tzn pieni się i zostawia warstwę na skórze. Nie mam pojęcia skąd ta zmiana. Używam jej teraz rzadko i przemywam potem twarz wodą.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-02-08 o 12:46
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 13:45   #5030
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Makijaż działa ochronnie przed mrozem, wiatrem itp, może tu tkwi szkopuł Ja bym się na zapas nie cieszyła, bo jednak wrażliwa skóra może się odwdzięczyć z czasem za ten makijaż np. wysypem pryszczy.
Wlasnie o dziwo, wczesniej, bez makijazu bardziej mnie wysypywalo. Teraz wszystko jest spokojniejsze, ale to tez jeszcze nie znaczy, ze pozniej nic sie nie stanie. Na wszelki wypadek myje dwuetapowo skore, zeby pozbyc sie wszystkiego. Wczesniej nie moglam tak robic, bo skora natychmiast reagowala wzmozonym odwodnieniem i podraznieniem

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie dziwi mnie to, bo czytałam wypowiedzi osób, które twierdzą, że po kilku dniach bez makijażu ich skóra saute wygląda gorzej niż kiedy go stosują. Nie mam powodu, żeby w to nie wierzyć, różnym skórom służą bardzo różne rzeczy.
Jak zrobi sie cieplej to wroce do braku makijazu/filtra, ale filtr tylko w wypadku jak znajde sobie jakis fajny krem z kwasami. Bo nakrecilam sie na glikolowy, ale w sumie to tylko przez jeden filmik. Ogolem szukam czegos co wzmocni skore i jednoczesnie zejda mi te moje nieszczesne przebarwienia.

edit: ogolem to tez jestem zdzwiona, ze tak malo osob zna serie Cera+ Solutions szczegolnie ta do cery odwodnionej i ich filtr dla skory wrazliwej

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2017-02-08 o 15:38
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-08, 21:49   #5031
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam.Możecie polecić dobry płyn micelarny do tłustej alergicznej skóry? Ważne by był wydajny.
Także szukam peelingu do takiej skóry-mechanicznego.
Na początku może coś w miarę delikatnego,zobaczyłbym jak działa i póżniej przerzuciłbym się na coś mocniejszego.Chyba,że polecacie od razu coś mocnego wrzucić?

Tak poza tematem,czy mocny mechaniczny peeling jest w stanie w jakiś sposób poprawić stan skóry z rozszerzonymi porami,wągrami ?
Czy należy iść w stronę kwasów?
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 07:29   #5032
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Muszę przyznać ze wstydem, że w ostatnim czasie odpuściłam sobie pielęgnację, ograniczając ją jedynie do makijażu (tylko puder w kamieniu i tusz do rzęs) rano i demakijażu wieczorem. Potem na szybko przecierałam jeszcze tylko twarz tonikiem i w zasadzie tyle. Teraz moja cera wygląda okropnie - większa ilość i powiększone zaskórniki, zarówno zamknięte jak i otwarte, przebarwienia, matowa skóra, zmęczona - jest strasznie. Możecie mi może podpowiedzieć czym odwrócić ten stan rzeczy?
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 07:53   #5033
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Jak zrobi sie cieplej to wroce do braku makijazu/filtra, ale filtr tylko w wypadku jak znajde sobie jakis fajny krem z kwasami. Bo nakrecilam sie na glikolowy, ale w sumie to tylko przez jeden filmik. Ogolem szukam czegos co wzmocni skore i jednoczesnie zejda mi te moje nieszczesne przebarwienia.
Ja nie wiem, jak to będzie z filtrami u mnie. Na pewno coś tam będę próbować stosować, ale niestety mojej cerze filtry szkodzą. Co ciekawe przez ubiegły rok przeszłam od cery łojotokowej, przez normalną, do mieszanej i filtry wyglądały tak samo źle na każdym jej rodzaju. To znaczy poza wybranymi azjatyckimi, te były estetycznie świetne, ale europejskie wyglądały u mnie tak samo jak zawsze, gdy miałam jeszcze skórę bardzo tłustą, czyli zostawiały w najlepszym razie tłustą, świecącą warstwę (Lirene, Pharmaceris), w najgorszym bieliły, smużyły, wchodziły w pory (Vichy, Avene). Trochę mnie to zdziwiło, bo zawsze byłam przekonana, że za zły wygląd tych powszechnie lubianych kremów odpowiada u mnie łojotok, że przez niego nie chcą one ładnie się uleżeć, ale kiedy moja cera była przez parę miesięcy idealnie normalna, te kremy zachowywały się na niej tak samo. Więc to jakaś inna reakcja osobnicza

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
edit: ogolem to tez jestem zdzwiona, ze tak malo osob zna serie Cera+ Solutions szczegolnie ta do cery odwodnionej i ich filtr dla skory wrazliwej
Ktoś może coś więcej napisać o tym filtrze, porównać go do jakiegoś innego?


Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Witam.Możecie polecić dobry płyn micelarny do tłustej alergicznej skóry? Ważne by był wydajny.
Także szukam peelingu do takiej skóry-mechanicznego.
Na początku może coś w miarę delikatnego,zobaczyłbym jak działa i póżniej przerzuciłbym się na coś mocniejszego.Chyba,że polecacie od razu coś mocnego wrzucić?

Bioderma Sensibio, albo Sebium, ta druga rzeczywiście matuje. Co do wydajności, to jako facet powinieneś mieć z tym mniejszy problem, bo pewnie nie używasz makijażu, na zmycie którego schodzi więcej płynu niż na umycie skóry, na którą położy się tylko krem. Tak przynajmniej sobie myślę, bo u mnie wszystkie micele są tak samo wydajne tzn 250 ml wystarczało mi z reguły na 3-4 tygodnie przy używaniu rano i wieczorem.

Peelingu nie polecę, bo nie używam mechanicznych.

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Tak poza tematem,czy mocny mechaniczny peeling jest w stanie w jakiś sposób poprawić stan skóry z rozszerzonymi porami,wągrami ?
Czy należy iść w stronę kwasów?
Moim zdaniem nie za bardzo tzn zetrze tylko stary naskórek, ale wągrów i rozszerzonych przez nie porów nie ruszy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 09:20   #5034
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Witam.Możecie polecić dobry płyn micelarny do tłustej alergicznej skóry? Ważne by był wydajny.
Także szukam peelingu do takiej skóry-mechanicznego.
Na początku może coś w miarę delikatnego,zobaczyłbym jak działa i póżniej przerzuciłbym się na coś mocniejszego.Chyba,że polecacie od razu coś mocnego wrzucić?

Tak poza tematem,czy mocny mechaniczny peeling jest w stanie w jakiś sposób poprawić stan skóry z rozszerzonymi porami,wągrami ?
Czy należy iść w stronę kwasów?
Bioderma, albo Woda Alphanova Bebe.

Peeling mechaniczny jest w stanie oczyścić nieco skórę, poprawić jej wygląd, ale jest to efekt doraźny i krótkotrwały, na pewno lepiej oczyści, niż sam żel do mycia. Na Twoim miejscu bym poszła w stronę peelingu enzymatycznego, np. Biocosmetics lub e-naturalne, tylko trzeba z nimi uważać. Ja ich nie stosuję zgodnie z zaleceniami producenta, bo bardzo podrażniają mi skórę, używam mniejszych stężeń, dosypuję tuż przed użyciem na dłoni do żelu do mycia. Peelingów mechanicznych nie kupuję prawie wcale, wolę zmielić sobie grubszą kaszę kukurydzianą w młynku do kawy i mogę ją dodawać do czego chcę i ile chcę, nawet w kombinacji żel do mycia+peeling enzymatyczny w proszku+zmielona kasza

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Muszę przyznać ze wstydem, że w ostatnim czasie odpuściłam sobie pielęgnację, ograniczając ją jedynie do makijażu (tylko puder w kamieniu i tusz do rzęs) rano i demakijażu wieczorem. Potem na szybko przecierałam jeszcze tylko twarz tonikiem i w zasadzie tyle. Teraz moja cera wygląda okropnie - większa ilość i powiększone zaskórniki, zarówno zamknięte jak i otwarte, przebarwienia, matowa skóra, zmęczona - jest strasznie. Możecie mi może podpowiedzieć czym odwrócić ten stan rzeczy?
Również polecam w tym przypadku peeling enzymatyczny, czytaj powyżej. Moja skóra po tym z Biocosmetics była pięknie rozświetlona, wygładzona, taka promienna i tak zdrowo zaróżowiona, jak brzoskwinka. I oczywiście nawilżaj, może rzuć okiem na ambrozje Avebio
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-09 o 09:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 09:35   #5035
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Peeling mechaniczny jest w stanie oczyścić nieco skórę, poprawić jej wygląd, ale jest to efekt doraźny i krótkotrwały, na pewno lepiej oczyści, niż sam żel do mycia. Na Twoim miejscu bym poszła w stronę peelingu enzymatycznego, np. Biocosmetics lub e-naturalne, tylko trzeba z nimi uważać. Ja ich nie stosuję zgodnie z zaleceniami producenta, bo bardzo podrażniają mi skórę, używam mniejszych stężeń, dosypuję tuż przed użyciem na dłoni do żelu do mycia. Peelingów mechanicznych nie kupuję prawie wcale, wolę zmielić sobie grubszą kaszę kukurydzianą w młynku do kawy i mogę ją dodawać do czego chcę i ile chcę, nawet w kombinacji żel do mycia+peeling enzymatyczny w proszku+zmielona kasza
Jak nie przepadam za samoróbkami, tak akurat kupowanie gotowych peelingów mechanicznych uważam za bezsensowne, skoro można do tego wykorzystać fusy z kawy czy cukier. Płatki są dla mnie już zbyt paprzące się.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 11:12   #5036
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak nie przepadam za samoróbkami, tak akurat kupowanie gotowych peelingów mechanicznych uważam za bezsensowne, skoro można do tego wykorzystać fusy z kawy czy cukier. Płatki są dla mnie już zbyt paprzące się.
Ja też nie przepadam, choć czasem coś ukręcę z ciekawości, a to co sama regularnie robię, to z musu (nie ma lepszego gotowca) lub oszczędności. Nie miałam płatków na myśli, tylko kaszę, jak zmielę, to ma konsystencję prawie mąki, nic się nie paprze, czuć normalne ziarenka, nie za duże, nie za małe i niezbyt ostre, tylko kasza nie może być błyskawiczna, bo wtedy się paprze

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie na przykład mój wieloletni hit, micel Bioderma Sensibio przestał z moją skórą współpracować tzn pieni się i zostawia warstwę na skórze. Nie mam pojęcia skąd ta zmiana. Używam jej teraz rzadko i przemywam potem twarz wodą.
U mnie się od zawsze pieni ten micel, zresztą większość miceli mi się pieni na skórze i to bardzo, mam wrażenie, że może chodzić o rodzaj zmywanej warstwy ze skóry, np. w kontakcie z kremem się nie zapieni, a w kontakcie z makijażem już tak, albo skład sebum skóry, może im bardziej tłusty, tym micel mniej się będzie pienił (nie używam kremów, więc może to o to chodzi).
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-09 o 11:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 11:15   #5037
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie się od zawsze pieni ten micel, mam wrażenie, że może chodzić o rodzaj zmywanej warstwy ze skóry, np. w kontakcie z kremem się nie zapieni, a w kontakcie z makijażem już tak, albo skład sebum skóry, może im bardziej tłusty, tym micel mniej się będzie pienił
No właśnie on się już na płatku zaczyna pienić, a kiedyś tego nie było, a na skórze potem zostawia warstwę, jakby niedomywał Nie czaję tego zjawiska W każdym razie ostatnio i tak używam różnych alternatywnych środków myjących, mój najnowszy nabytek to olejek z węglem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 11:27   #5038
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No właśnie on się już na płatku zaczyna pienić, a kiedyś tego nie było, a na skórze potem zostawia warstwę, jakby niedomywał Nie czaję tego zjawiska W każdym razie ostatnio i tak używam różnych alternatywnych środków myjących, mój najnowszy nabytek to olejek z węglem.
Tak, często już na waciku się pienią, zanim przyłożę do skóry Sama już nie wiem, o co chodzi.
Olejek z węglem, który to
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 11:34   #5039
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Olejek z węglem, który to
The Saem Natural Condition Pore Deep Cleansing Oil, prawdopodobny skład tutaj KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 11:40   #5040
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a możecie polecić jakiś azjatycki filtr do skóry tłustej?
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.