Świnki Morskie cz. II - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-24, 15:15   #5041
ewqa_1
Raczkowanie
 
Avatar ewqa_1
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 154
Dot.: Świnki Morskie cz. II

help!! moja świnka zwariowała!! cały czas biega jak szalona wkoło swojego domku!!! czy to tylko zabawa???
ewqa_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 16:32   #5042
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez ewqa_1 Pokaż wiadomość
help!! moja świnka zwariowała!! cały czas biega jak szalona wkoło swojego domku!!! czy to tylko zabawa???
To normalne, bawi się
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 16:44   #5043
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Świnki Morskie cz. II

A ja mam znów w domu gwałconko, tym razem mały Mieciu podrósł, zmężniał i teraz chyba mu się wydaje że ma w klatce kobitkę
lata za kumplem, żyć mu nie daje, no tak mi szkoda tej drugiej świnki że szok. już tak parę dni
Biedny Asiek ucieka, piszczy a ten ładuje się centralnie na niego i wchodzi
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 17:14   #5044
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki Morskie cz. II

U mnie Nepa robiła dosłownie to samo Groszkowi Ale przeszło, na szczęście.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 19:22   #5045
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Świnki Morskie cz. II

A Malince już lepiej, wcina ogóreczka i inne smakołyki, i pitula się niesamowicie
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 19:28   #5046
ewqa_1
Raczkowanie
 
Avatar ewqa_1
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 154
Dot.: Świnki Morskie cz. II

wg. wiem że pewnie już był poruszany ten temat ale jak najlepiej oswoić swoja świnkę?? tzn. od kiedy można brać na ręce itd. (pytam ponieważ na jednej stronce piszą że można od razu na innej że po kilku dniach... )
ewqa_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 19:58   #5047
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
A Malince już lepiej, wcina ogóreczka i inne smakołyki, i pitula się niesamowicie
Super
Cytat:
Napisane przez ewqa_1 Pokaż wiadomość
wg. wiem że pewnie już był poruszany ten temat ale jak najlepiej oswoić swoja świnkę?? tzn. od kiedy można brać na ręce itd. (pytam ponieważ na jednej stronce piszą że można od razu na innej że po kilku dniach... )
Lepiej po kilku, niech się oswoi z klatką i nowym otoczeniem. Ja swoją zaczynałam brać jak widziałam, że zaczyna śmiało chodzić po klatce, wskakiwać na domek.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 20:38   #5048
ewqa_1
Raczkowanie
 
Avatar ewqa_1
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 154
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Lavi bardzo ci dziękuję!!!!
ewqa_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 20:41   #5049
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Ależ nie ma za co
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 22:25   #5050
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Świnki Morskie cz. II

dziewczyny mam problem ze świnka... myślałam ze to przez siano ma takie rozwolnienie albo przez zieleninę... ale niestety po zmianie siana i diecie to nic nie dalo... dostawał dodatkowo smektę i lakcid...troche było lepiej i znowu nic.
schudło mu sie i nie wiem co dalej...jakas dziwna lekarka powiedziała by jadł marchewkę starta z jabłkiem i suchy chleb... to możliwe??
On chleba nie tknie
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 06:41   #5051
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam problem ze świnka... myślałam ze to przez siano ma takie rozwolnienie albo przez zieleninę... ale niestety po zmianie siana i diecie to nic nie dalo... dostawał dodatkowo smektę i lakcid...troche było lepiej i znowu nic.
schudło mu sie i nie wiem co dalej...jakas dziwna lekarka powiedziała by jadł marchewkę starta z jabłkiem i suchy chleb... to możliwe??
On chleba nie tknie

1) od sianka nie ma biegunki (chyba ze jest popsute ale to starsznie czuc)
2) zieleninę wprowadzamy powoli, inaczej konczy sie biegunką
3) w trakcie biegunki swinka jest na diecie - ŻADNYCH warzyw, owoców, tylko sianko i suchy pokarm
4) jesli nie je, musisz ją dokarmiać i poić - inaczej nie przeżyje
5) przy biegunkach podajemy węgiel i lakcid
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 08:43   #5052
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez asikb90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupię używaną klatkę 70-tkę. Proszę pisać na maila asikb90@wp.pl

pokryje koszty przesyłki
Poszukaj na świnkowych forach (na Caviarnii skontaktuj się z shoti1910 ona ma jakieś możliwości w załatwieniu różniastych klatek), ale i na króliczych a nawet na szczurzych się trafi. No i jak zawsze pozostaje Allegro.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 10:37   #5053
ewqa_1
Raczkowanie
 
Avatar ewqa_1
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 154
Dot.: Świnki Morskie cz. II

mam kolejne pytanko: czy świneczce można dać płatki kukurydziane (oczywiście tylko troszeczkę ) np. corn flakes??
ewqa_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 10:41   #5054
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

eee a po co?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 10:43   #5055
Alciaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 542
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Jest już 5000 wiadomości, więc pewnie trzeba zakładać nowy wątek
__________________

Alciaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 10:57   #5056
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

nowa część

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=443133
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 00:39   #5057
Lein
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Co do mini-świnek i ich pochodzenia chciałam podzielić się jedną informacją, którą na pewno posiadam. Mini-świnki to specjalnie wyinżynierowane genetycznie zwierzęta stworzone na potrzeby laboratoriów farmakologicznych. Ponieważ świńska tkanka jest bardzo zbliżona do ludzkiej, świnki idealnie nadają się do różnych testów, a ponieważ zwykła duża świnia nie bardzo pasuje do laboratorium, stworzono te mini-świnki specjalnie na potrzeby małej klatki. Nie jest to więc komercyjnie stworzona świnka dla fanaberii blondynek.

Co do adopcji - jak ktoś ma dobre serce to niech adoptuje jakie chce stworzenie. Bardzo brzydko oceniać innych po tak drobnej informacji jak chęć kupienia świnki.
Lein jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 11:49   #5058
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
mnie zastanawia co innego- w końcu świnie są w Polsce zwierzętami gospodarskimi, więc trzeba mieć gospodarstwo, żeby ja nabyć (przynajmniej od strony prawnej, wiadomo przepisy można obejść). Poza tym co z leczeniem takiej świnki jak zachoruje- czy trzeba jechac na wieś do weta od 'normalnych' świń? Przeciez swinia, mała czy duża, to świnia, a nie pies czy kot, leczy się ją inaczej
Też mnie to bardzo interesuje, ale przyznam, że mimo tego chcę mieć świnkę. No ale nim ją nabędę, wolę jak najwięcej się dowiedzieć a nie jak inni "zakochać się i mieć"

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
mam wrażenie, że - albo się z nas nabijasz, albo naprawdę nie masz pojęcia o tej śwince-która ma być zabawką...

nie istnieją świnki mniejsze od kota - chyba, że pod uwagę bierzemy świnkę małą, kilkutygodniową... miniaturowe świnki są wielkości małego psa.

skąd chcesz wziąć ową świnkę? czy istnieją hodowle z "papierami" - które dadzą Ci pewność, że zwierzą będzie zdrowe i ... "małe"... pytam, bo znam osobę, która spełniła swoją zachciankę i ze świnki, która miała byc miniaturowa wyrosła... duża świnka... tak duża, że trzeba było na gwałt szukać jakiegoś gospodarstwa i gwarancji, że nie trafi na stół - ale będzie traktowana, jak pies... wyobrażasz sobie, jak było to trudne...?

rozumiem, że najpierw jest myśl "chcę..." - ale jeśli jesteśmy odpowiedzialni to zaraz za tą myślą powinno iść działanie mające na celu zgłębienie tematu...

wiekszość z nas zastanawia się w tym wątku - CO wiesz o tych świnkach... niestety nie odpowiedzialas..
Niestety, takich hodowli w Polsce chyba nie ma. Albo po rpostu cieżko znaleźć informacje o nich w sieci.
Zgadzam się z tobą, świnki muszą być zdrowe, zadbane i mieć dokumenty na to, że są takiej a nie innej rasy. Taki zonk to dowód braku odpowiedzialności lub doświadczenia właścicieli.

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Lein Pokaż wiadomość
Co do mini-świnek i ich pochodzenia chciałam podzielić się jedną informacją, którą na pewno posiadam. Mini-świnki to specjalnie wyinżynierowane genetycznie zwierzęta stworzone na potrzeby laboratoriów farmakologicznych. Ponieważ świńska tkanka jest bardzo zbliżona do ludzkiej, świnki idealnie nadają się do różnych testów, a ponieważ zwykła duża świnia nie bardzo pasuje do laboratorium, stworzono te mini-świnki specjalnie na potrzeby małej klatki. Nie jest to więc komercyjnie stworzona świnka dla fanaberii blondynek.

Co do adopcji - jak ktoś ma dobre serce to niech adoptuje jakie chce stworzenie. Bardzo brzydko oceniać innych po tak drobnej informacji jak chęć kupienia świnki.
Zgadzam się, ładnie to ujęłaś
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:44   #5059
Morgie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie, jak duzo wiesz o tych swinkach - jak dlugo zyja, na jakie choroby zapadaja, co jedza, jak duze rosna... bo to, ze sa przekochane to zbyt maly powod do "przygarniecia"

zamiast kupna - mozesz zadoptowac swinke, ktorej ktos nie chce...
Przepraszam za wyrażenie, ale pieprzycie zamiast pomóc. Tak samo wielu ludzi kupuje psa nie wiedząc nic o nich zupełnie, a Ci co chcą - dowiadują się. O świnkach też mozna się dowiedziec. Zwłaszcza, że nie są specjalnie wybredne.
Acha i nie są to żadne mutanty genetyczne!!! Powstały w wyniku krzyżowania z rasami świń karłowatych, dzikich itp! Poprzez selekcje małych osobiników - tak samo, jak do hodowli produkcyjnej wybiera się te większe, o lepszych parametrach.


Świnie są zwierzętami stadnymi, dlatego dobrze czują się wśród ludzi - potrafią świetnie nawiązać kontakt, są inteligentne, lubią się bawić. Dotyczy to także normalnych, wiejskich świn z chlewni (z miniaturkami nie miałąm dotąd dużo kontaktu) - one po prostu cieszą się z tego, że ktoś do nich przychodzi i od razu zaczepiają ludzi (oczywiście inaczej będzie u świn, które mają zaburzony dobrostan, co powoduje stres).

Powiem co wiem z teorii (ze studiów): najmniejsze są miniaturki z Niemiec (do 35kg), wietnamskie nawet to 90kg, w USA 30-50.
Nie wolno ich karmić suchą karmą dla psów czy kotów! Nie należy też dawać odpadków ze stołu. Należy uwzględnić, że są wszystkożerne, można karmić parowanymi ziemniakami, grochem, dynią itp. Prosiętą podajemy preparaty żelazowe (ale to raczej przed zakupem poda hodowca).
Łatwo się uczą chodzić w szelkach, chętnie uczą się komend - są w stanie opanować ich ok. 100 (metoda pozytywna jak u psów). Problemem może być silny terytorializm (ale wiele psów też tak ma!), dobrze jest mieć własny, ogrodzony ogródek - tyle, że ryją i trawy tam raczej nie będzie.
Da się je przyuczyć do załatwiania do kuwety. W domu lepiej wydzielić im jakieś miejsce - mogą niszczyć, gdy im się nudzi. Powinny mieć swój kocyk. Oczywiście stały dostęp do wody.
Morgie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 01:33   #5060
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Morgie - przeczytaj z łaski swojej regulamin i kiedy korzystasz z Wizażu - zamiast przepraszać za wyrażenia - unikaj słów, które mogą poddać pod wątpliwość istnienie Twojej kultury osobistej.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 15:22   #5061
Ilona_06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
nie zamierzam wdawac sie z Toba w dyskusje na temat mojej osoby - tytul watku wskazuje, ze poruszamy sie w temacie swinki i osoby, ktora jej poszukuje - jesli tak bardzo jestes ciekawa mojej reakcji - zapraszam na PW - Ciebie i autorke watku.
Słuchaj PANIUSIU a może na priv gdzie indziej?! Szkoda mi gdy takie stare ....... jak ty czepiają się dobrych ludzi którzy tylko chcą spełnić swoje marzenia! P.........e nie wyżyte stare panny!Zastanów się zanim coś napiszesz!Znam takie jak ty!Cwaniara bo za monitorem siedzi! I wszystkich tylko krytykujesz!Nie lubie takich ludzi!Dla mnie stawiać pod murem i rozstrzelać! Może dziewczyna tylko zadała pytanie i gdybyś posiadała coś takiego jak kultura osobista to wystarczy odpowiedzieć a jak nie to pomóc i doradzić a nie oceniać!Znalazła się służbistka!Będziesz chłopaka pouczać jak ma się wyrażać i jaki jest regulamin! Załóż sobie swoje forum i tam sobie krytykuj i pouczaj innych a z tond szoruj!!!!
Ilona_06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 12:24   #5062
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Cytat:
Napisane przez Ilona_06 Pokaż wiadomość
Słuchaj PANIUSIU a może na priv gdzie indziej?! Szkoda mi gdy takie stare ....... jak ty czepiają się dobrych ludzi którzy tylko chcą spełnić swoje marzenia! P.........e nie wyżyte stare panny!Zastanów się zanim coś napiszesz!Znam takie jak ty!Cwaniara bo za monitorem siedzi! I wszystkich tylko krytykujesz!Nie lubie takich ludzi!Dla mnie stawiać pod murem i rozstrzelać! Może dziewczyna tylko zadała pytanie i gdybyś posiadała coś takiego jak kultura osobista to wystarczy odpowiedzieć a jak nie to pomóc i doradzić a nie oceniać!Znalazła się służbistka!Będziesz chłopaka pouczać jak ma się wyrażać i jaki jest regulamin! Załóż sobie swoje forum i tam sobie krytykuj i pouczaj innych a z tond szoruj!!!!
Czuję, że szybko opuścisz to forum i odrobinę mi szkoda- bo mogłabyś nauczyc się tutaj, co znaczy kultura.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 15:20   #5063
korawroclaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 34
Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Witam ;0 Macie jakąś sprawdzoną, godną polecenia hodowlę świnek morskich we Wrocławiu? Nie chodzi mi o rasowe, tylko takie zwykłe, najlepiej rozetki nie chcę kupować w sklepie bo mam złe doświadczenia, chcę miec pewność że świnki są trzymane w dobrych warunkach pozdrawiam
korawroclaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:30   #5064
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Cytat:
Napisane przez korawroclaw Pokaż wiadomość
Witam ;0 Macie jakąś sprawdzoną, godną polecenia hodowlę świnek morskich we Wrocławiu? Nie chodzi mi o rasowe, tylko takie zwykłe, najlepiej rozetki nie chcę kupować w sklepie bo mam złe doświadczenia, chcę miec pewność że świnki są trzymane w dobrych warunkach pozdrawiam
polecam http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/ind...d=11&Itemid=78
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 20:48   #5065
korawroclaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 34
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Adoptowałaś może? Jestem ciekawa jak to wygląda, naprawdę ktoś przychodzi i sprawdza czy są dobre warunki dla zwierzaka?
korawroclaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 23:24   #5066
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Cytat:
Napisane przez korawroclaw Pokaż wiadomość
Adoptowałaś może? Jestem ciekawa jak to wygląda, naprawdę ktoś przychodzi i sprawdza czy są dobre warunki dla zwierzaka?
Nie miałam okazji korzystać. Ale z tego, co czytałam, SPŚM jest znaną i sprawdzoną organizacją i osoby, które korzystały z adopcji u nich są zadowolone. Zapraszam do świnkowego wątku, któraś z dziewczyn piszących tam adoptowała prosiaka od nich https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=443133&page=89

Jeśli piszą, że sprawdzają przyszłe warunki świnek, to wydaje mi się, że tak jest.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 12:28   #5067
korawroclaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 34
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Dzięki, będę polować na pojedyncze samice, bo większośc jest do adopcji tylko z drugą swinką
korawroclaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 07:07   #5068
korawroclaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 34
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Zorientowałam się tam, nie spełniam wymagań, wg nich klatka jest za mała... A pytałam koleżanek, mają takie same lub mniejsze, i mówią że pasują idealnie. Tak więc podbijam temat.
korawroclaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 07:55   #5069
felufela
Raczkowanie
 
Avatar felufela
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 163
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Cytat:
Napisane przez korawroclaw Pokaż wiadomość
Zorientowałam się tam, nie spełniam wymagań, wg nich klatka jest za mała... A pytałam koleżanek, mają takie same lub mniejsze, i mówią że pasują idealnie. Tak więc podbijam temat.
Wiesz, to że koleżanki tak mają, to nie znaczy, że klatka jest w porządku. przecież świnka im nie powie, że jej ciasno i ma mało miejsca.
Na tym forum ludzie naprawdę się znają na świnkach i opiece nad nimi, a przecież każdy chce, żeby jego zwierzak miał jak najlepsze warunki ;>

Świnek absolutnie nie powinno się trzymać w pojedynkę, to są zwierzęta stadne, a jeśli chcesz jedną świnkę, to naprawdę polecam się rozejrzeć po tym forum, bo czasami trafiają się tam świnki do adopcji, które nie tolerują innych i muszą żyć same.

Mogę spytać, ile cm ma klatka ? ;>

Edytowane przez felufela
Czas edycji: 2014-05-13 o 07:56
felufela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 13:18   #5070
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Cytat:
Napisane przez korawroclaw Pokaż wiadomość
Zorientowałam się tam, nie spełniam wymagań, wg nich klatka jest za mała... A pytałam koleżanek, mają takie same lub mniejsze, i mówią że pasują idealnie. Tak więc podbijam temat.
Nie słuchaj koleżanek, widać nic nie wiedzą o świnkach!!!

Poczytaj sobie tez informacje tutaj: http://www.swinkimorskie.org/zanim-kupisz/
Z tym, że zwróć uwagę na podane tam wymiary klatek. Pisza tam, że dla 1 świnki minimum to 70 cm klatka. Pamiętaj, że jest to wg mnie minimum absolutne, w przypadku gdy świnka jest często wypuszczana na wybieg po pokoju albo gdy ma klatkę cała dobę otwartą i zawsze może z niej wyjść. I tutaj tez ważne - względy bezpieczeństwa - żadnych kabli na wierzchu, norek i dziur, w które by mogła wejść i nie chcieć potem wyjść albo się zaklinować. A jeśli klatka zamknięta i wypuszczanie świnki na wybied codziennie albo co dwa dni na 2-3 godzinki, to wg mnie 80cm będzie ok. Ale tu tez wiadomo, im większa klatka tym lepiej dla prosiaczka - bo ma więcej miejsca dla siebie - tak na logikę


Ale do czego klatka im ( Twoim koleżankom) pasuje idealnie? Do pokoju? Czy do rozmiarów świnki, że biedna się nie może nawet swobodnie obrócić w tej klatce
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-04 13:10:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.