Studia w uk 2012/13 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 09:24   #481
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 113
Dot.: Studia w uk 2012/13

Hej Dziewczyny Jeżeli nie macie nic przeciwko z wielką chęcią dołączę do Waszego grona.
Przyjechałam do UK z zamiarem studiowania tutaj. Mam nadzieję, że uda się za rok. Teraz jest jeszcze za wcześnie, chciałabym najpierw poznać środowisko i się oswoić z językiem. Z angielskim nie mam większych problemów, jeśli chodzi o mówienie, gorzej z rozumieniem, ale myślę, że to przyjdzie z czasem.
Na razie moje pojęcie o studiowaniu tutaj jest na średnim poziome. Wiem tylko, że zdaje się egzaminy, no a czesne to mnóstwo pieniędzy.
Teraz zabieram się do czytania forum, tego co już napisałyście, a w razie wątpliwości mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc?
Pozdrawiam.
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:55   #482
stwa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 179
Dot.: Studia w uk 2012/13

Pewnie, że możesz
stwa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:03   #483
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 113
Dot.: Studia w uk 2012/13

Super. Zawsze raźniej I można uzyskać informacje w razie wątpliwości. Póki co wytrwale czytam wątek
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:37   #484
hultajka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 21
Dot.: Studia w uk 2012/13

Jak tam dziewczyny? Powoli szykujecie się już do wylotu?
Ja lecę za 3 dni i już się pakuję, żeby przypadkiem o niczym nie zapomnieć Jak tam wasze nastroje?
hultajka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 13:24   #485
stwa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 179
Dot.: Studia w uk 2012/13

Stres rośnie z czasem
stwa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:22   #486
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez hultajka08 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny? Powoli szykujecie się już do wylotu?
Ja lecę za 3 dni i już się pakuję, żeby przypadkiem o niczym nie zapomnieć Jak tam wasze nastroje?
Nie zapomnij o parasolce
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:36   #487
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez hultajka08 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny? Powoli szykujecie się już do wylotu?
Ja lecę za 3 dni i już się pakuję, żeby przypadkiem o niczym nie zapomnieć Jak tam wasze nastroje?
Mnie dobija "dorosłe życie" i nie mam czasu się przejmować uni, a w poniedziałek już się zaczyna welcome week Nawet nie wrzuciłam zdjęcia na stronę, żeby mi na ID wlepili, a chciałam już odebrać. Mam śmieszny rozkład zajęć i nie mogę teraz żadnej pracy znaleźć a starą kończę jutro.

Zrobiło się mega zimno Wskoczę pod kołdrę i biorę się za "Urban and Regional Planning" - jedna z polecanych książek do kursu, dorwałam tanio na ebayu.
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 18:03   #488
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Izdrathi Pokaż wiadomość
Mnie dobija "dorosłe życie" i nie mam czasu się przejmować uni, a w poniedziałek już się zaczyna welcome week Nawet nie wrzuciłam zdjęcia na stronę, żeby mi na ID wlepili, a chciałam już odebrać. Mam śmieszny rozkład zajęć i nie mogę teraz żadnej pracy znaleźć a starą kończę jutro.

Zrobiło się mega zimno Wskoczę pod kołdrę i biorę się za "Urban and Regional Planning" - jedna z polecanych książek do kursu, dorwałam tanio na ebayu.
Skontaktuj się z course leader lub course administrator. Ja kilkakrotnie przepisywałam się do innych grup, żeby móc pracować i uczelnia nigdy nie robiła problemów.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:00   #489
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Skontaktuj się z course leader lub course administrator. Ja kilkakrotnie przepisywałam się do innych grup, żeby móc pracować i uczelnia nigdy nie robiła problemów.
Patrząc na to, ile osób było rok temu na tym kierunku to obawiam się, że grup nie będzie.
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 08:23   #490
hultajka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 21
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Nie zapomnij o parasolce
Słusznie! Parasolka zdecydowanie się przyda
hultajka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 20:45   #491
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia w uk 2012/13

windykatorka alez nie ma za co beybe kurcze to fajne wymagania ale zalezy mi na city university of London a to jest o 25 miejsc wyzej w rankingach a odnosnie wlasnie mojego kierunku jest nawet o 40 wyzej..bo jest juz na 11 miejscu..jest to accounting... wiec pewnie wymagania nieziemskie... no i oczywiscie u mnie wchodza w gre tylko studia w Londynie..
wampierz o tak..jak bd miec tylko czas to w koncu napisze ale tak sie boje odpowiedzi..dlatego wole ich dobrym statement przydusic moze sie uda
Oana ja juz czytam rozne fora od dwoch miesiecy odkad pojawil sie w mojej glowie pomysl na studiowanie w UK i wlasnie tym sposobem zrezygnowalam ze studiowania w Polsce;p a sie dostalam i musze w koncu zadzwonic na uczelnie ze rezygnuje;/ ogolnie czytaj rozne fora i zapisuj sobie wazniejsze informacje zeby potem ich nie zapomniec,bo jest ich ogromna ilosc a ludzka pamiec jest niestety zawodna
hultajka08 a Ty juz zaczynasz studia od pazdziernika?
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-16, 16:56   #492
piotr_st1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w uk 2012/13

Witam wszystkich

wiem, że nie jest to chyba najlepsze miejsce do zadawania takich pytań, ale jakoś ciężko jest mi znaleźć jakieś 'żyjące' forum polskich studentów w uk.
24 września zaczynam studia na UCL, przy czym od czwartku (13.09) jestem już w londynie (chodziło o mieszkanie) oraz od 20 na UCL jest program ISOP na który się zapisałem. Chciałem się spytać czy jest ktoś już może w londynie i miałby ochotę się spotkać. Nieco doskwiera tutaj samotność bo rok jeszcze się nie zaczął no i nikogo jak na razie nie znam gdyby był ktoś chętny się przejść albo wymienić doświadczeniami w przyszłości, to proszę pisać. Jestem otwarty na wszelkie propozycje

pozdrawiam,
piotrek
piotr_st1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 16:50   #493
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Przeżyłam pierwszy dzień na uniwersytecie! Mam swoją śliczną legitymację z rozmazanym zdjęciem!
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 16:54   #494
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Izdrathi Pokaż wiadomość
Przeżyłam pierwszy dzień na uniwersytecie! Mam swoją śliczną legitymację z rozmazanym zdjęciem!
Super!
Jak wrażenia?

Ja mam jutro pierwsze spotkanie z tzw. drinks reception na moim wydziale
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 20:50   #495
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Była pogadanka o kierunku, lunch i kolejna pogadanka + wycieczka do biblioteki. Dziwnie tak jakoś. W środę za to jedziemy do jakiejś wioski coby podziwiać jak została zaprojektowana! Postraszyli nas pracą w grupach i w sumie tyle. Z ludźmi średnio kontakt załapałam. A, i dowiedziałam się, że planiści zarabiają więcej niż architekci. Jeden chłopak po 20min prezentacji doszedł do wniosku, że powinien być na architekturze i wyszedł.
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 15:18   #496
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Izdrathi Pokaż wiadomość
Była pogadanka o kierunku, lunch i kolejna pogadanka + wycieczka do biblioteki. Dziwnie tak jakoś. W środę za to jedziemy do jakiejś wioski coby podziwiać jak została zaprojektowana! Postraszyli nas pracą w grupach i w sumie tyle. Z ludźmi średnio kontakt załapałam. A, i dowiedziałam się, że planiści zarabiają więcej niż architekci. Jeden chłopak po 20min prezentacji doszedł do wniosku, że powinien być na architekturze i wyszedł.
Ja szkolenie biblioteczne mam zaplanowane na przyszły tydzień, ale niestety nie mogę na nie pójść Chyba tego nie przeżyję
Nie martw się, Anglicy bywają dziwni na początku, jeszcze załapiesz kontakt z ludźmi. Teraz pewnie ostro imprezują w akademikach, więc im wszystko jedno, ale zbiednieją za parę tygodni i znów staną się ludźmi
Ja dzisiaj miałam wprowadzenie ogólne. Wrażenia b. pozytywne, ludzie fajni na kierunku- łącznie, to UWAGA!... 15 osób Jest jakaś pół-Polka z Ameryki, która twierdzi, że mówi po polsku, ale to się okaże I ogólnie ludzie z różnych miejsc ciekawych.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ

Edytowane przez wenedka
Czas edycji: 2012-09-18 o 15:20
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:56   #497
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

B> praca.
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 21:40   #498
hultajka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 21
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
hultajka08 a Ty juz zaczynasz studia od pazdziernika?
W zasadzie to 24 września

Już od 5 dni jestem zadomowiona w akademiku. Jeżeli ktoś się zastanawia nad studiami w Sheffield... cóż mogę powiedzieć, tutaj jest niesamowicie
hultajka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:10   #499
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w uk 2012/13

Hej. Ktoś wyżej pisał, że nie miał funduszy, by studiować w UK, więc jak w takim razie to rozwiązaliście? Na jednym uniwersytecie to przecież 21 tys funtów za rok... Marzę o studiach w UK, ale chyba są dla mnie za drogie, więc teraz myślę o Szkocji. Szukałam w internecie, ale jest tak mało informacji, ja nadal nic nie wiem, a przez to nie mogę spać. Jestem w 2 lic. ale chcę już sobie mniej więcej wszystko zaplanować. Może mógłby mi ktoś pomóc, przekazać najważniejsze informacje, albo adresy stron? gg: 3398590
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-21, 20:41   #500
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia w uk 2012/13

o
Cytat:
Napisane przez lavendab Pokaż wiadomość
Hej. Ktoś wyżej pisał, że nie miał funduszy, by studiować w UK, więc jak w takim razie to rozwiązaliście? Na jednym uniwersytecie to przecież 21 tys funtów za rok... Marzę o studiach w UK, ale chyba są dla mnie za drogie, więc teraz myślę o Szkocji. Szukałam w internecie, ale jest tak mało informacji, ja nadal nic nie wiem, a przez to nie mogę spać. Jestem w 2 lic. ale chcę już sobie mniej więcej wszystko zaplanować. Może mógłby mi ktoś pomóc, przekazać najważniejsze informacje, albo adresy stron? gg: 3398590
przeczytaj caly temat. pelno tez podobnych. polecam strone ang.pl. naprawde latwo znalezc inf.
po drugie szkocja jest w uk.
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 21:39   #501
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w uk 2012/13

Eh, miałam na myśli Londyn.
Dzięki.
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 18:21   #502
WhyMustICry
Przyczajenie
 
Avatar WhyMustICry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cześć wam, myślał ktoś z Was może o Development Studies? Trochę czytałam o tym, ale w Polsce takiego kierunku za bardzo nie ma i ciężko jest mi powiedzieć czy to w ogóle opłacalne, czy też coś na zasadzie politologii/socjologii. Słyszeliście coś na ten temat?

WhyMustICry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 16:51   #503
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Hej dziewczyny, co tutaj tak cicho? Wszystkie się uczą?

Mi po pierwszym tygodniu zajęć się podoba ale z 2 przedmiotów już muszę eseje pisać na listopad, przeraża mnie ta perspektywa. Na poniedziałkowe zajęcia mam tyle czytania, że nie wiem za co się zabrać najpierw, poszaleli! Mam zaplanowane kolejne wycieczki, pozwiedzam sobie za darmo.

Wysłałam właśnie 4 aplikacje o pracę, zacznę robić listę chyba, jak dojdę do 100 to baranek w ścianę.
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 20:58   #504
EllenRipley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w uk 2012/13

Hej Jak tam u Was?
Jestem nowa. Myślę o studiach w UK. Chyba uruchomię jakby nową falę aplikantek
Czytałam sobie trochę Wasz temat i to co pisałyście, ale w ciągu 20 minut nie byłam w stanie przejrzeć kilkunastu (chyba) stron ;P Tak chciałabym studiować w Wielkiej Brytanii (a najbardziej w Anglii) Wcześniej miałam wątpliwości, ale z każdym dniem chcę coraz bardziej. I od kilku dni szukam wszędzie gdzie się da wszystkiego co się da.

Mam bardzo dużo wątpliwości i jeszcze więcej pytań. Przede wszystkim jestem strasznie zagubiona w tym wszystkim, mam w głowie kompletny chaos; za dużo informacji, nie poukładanych w głowie. Będę bardzo wdzięczna jeśli pomożecie mi i napiszecie parę (na pewno oczywistych) informacji.

Czy dobrze się domyślam, że conditional offer to oferta, którą przysyła uczelnia, kiedy dostanie nasze papiery? Mogłybyście powiedziec mi o niej coś więcej?

Jak to jest ze studiami? Super jest sobie wyobrażać, kiedy mówi się znajomym 'idę na studia w Anglii', ale tak naprawdę to nie wiadomo jak tam jest i w ogóle człowiek czuje się zupełnie obco. I czy sobie poradzi? Czytałam wypowiedzi tych, które studiują-że to do zrobienia, początki sa trudne, ale daje radę się zaklimatyzować. Tylko to dla mnie jest zupełnie inny świat-jakiś rónoległy, bajkowa kraina. I jak z angielskim później, kiedy uczy się przedmiotów w obcym języku?

Trzeba zdawać TOEFL czy ESOL czy coś takiego? Ja dopiero w grudniu zdaję FCE i, no fajnie, już widzę siebie jak zdaję coś takiego jak TOEFL...

Jak z aplikacjami? Ja chodze po stronach uczelni i dostaję oczopląsu. W zasadzie to co się im wysyła? Jakis list motywacyjny czy coś? Bo na niaktórych chcą.

I skąd bierzecie tyle uniwersytetów? Ja znałąm tylko kilka, w Walii, gdzie polakom chyba łatwo jest się dostać (kolega mojej koleżanki podobno z podstawą z ang się tam dostał ;o).


Kurde, mam jeszcze tyle pytań, a na pewno zaraz mnie zaczniecie odsyłać gdzies do tego tematu Wiem wiem, na pewno jeszcze poczytam, tylko wolę tak teraz na bieżąco zadać nurtujące mnie pytania. Będę bardzo wdzięczna jeśli odpowiecie mi chociaz na jedno z nich.


I........chyba najważnejsze dla mnie będzie wsparcie psychiczne. Taki stres chyba potrafi wykońćzyć...

Trzymajcie się cieplutko, pozdrawiam!
EllenRipley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 09:46   #505
Sumigra
Rozeznanie
 
Avatar Sumigra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 713
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez EllenRipley Pokaż wiadomość
Hej Jak tam u Was?
Jestem nowa. Myślę o studiach w UK. Chyba uruchomię jakby nową falę aplikantek
Czytałam sobie trochę Wasz temat i to co pisałyście, ale w ciągu 20 minut nie byłam w stanie przejrzeć kilkunastu (chyba) stron ;P Tak chciałabym studiować w Wielkiej Brytanii (a najbardziej w Anglii) Wcześniej miałam wątpliwości, ale z każdym dniem chcę coraz bardziej. I od kilku dni szukam wszędzie gdzie się da wszystkiego co się da.

Mam bardzo dużo wątpliwości i jeszcze więcej pytań. Przede wszystkim jestem strasznie zagubiona w tym wszystkim, mam w głowie kompletny chaos; za dużo informacji, nie poukładanych w głowie. Będę bardzo wdzięczna jeśli pomożecie mi i napiszecie parę (na pewno oczywistych) informacji.

Czy dobrze się domyślam, że conditional offer to oferta, którą przysyła uczelnia, kiedy dostanie nasze papiery? Mogłybyście powiedziec mi o niej coś więcej?

Jak to jest ze studiami? Super jest sobie wyobrażać, kiedy mówi się znajomym 'idę na studia w Anglii', ale tak naprawdę to nie wiadomo jak tam jest i w ogóle człowiek czuje się zupełnie obco. I czy sobie poradzi? Czytałam wypowiedzi tych, które studiują-że to do zrobienia, początki sa trudne, ale daje radę się zaklimatyzować. Tylko to dla mnie jest zupełnie inny świat-jakiś rónoległy, bajkowa kraina. I jak z angielskim później, kiedy uczy się przedmiotów w obcym języku?

Trzeba zdawać TOEFL czy ESOL czy coś takiego? Ja dopiero w grudniu zdaję FCE i, no fajnie, już widzę siebie jak zdaję coś takiego jak TOEFL...

Jak z aplikacjami? Ja chodze po stronach uczelni i dostaję oczopląsu. W zasadzie to co się im wysyła? Jakis list motywacyjny czy coś? Bo na niaktórych chcą.

I skąd bierzecie tyle uniwersytetów? Ja znałąm tylko kilka, w Walii, gdzie polakom chyba łatwo jest się dostać (kolega mojej koleżanki podobno z podstawą z ang się tam dostał ;o).


Kurde, mam jeszcze tyle pytań, a na pewno zaraz mnie zaczniecie odsyłać gdzies do tego tematu Wiem wiem, na pewno jeszcze poczytam, tylko wolę tak teraz na bieżąco zadać nurtujące mnie pytania. Będę bardzo wdzięczna jeśli odpowiecie mi chociaz na jedno z nich.


I........chyba najważnejsze dla mnie będzie wsparcie psychiczne. Taki stres chyba potrafi wykońćzyć...

Trzymajcie się cieplutko, pozdrawiam!
Cześć Własnie uruchomiłaś drugą falę aplikantek hehe Ja byłam przez rok w Szkocji, poznałam paru znajomych studiujących tam na college'ach, czy uniwerkach i wszyscy jednogłośnie mówią "tu jest łatwiej". Ja aktualnie wróciłam do Polski, zaczęłam studia tutaj, ale kompletnie mi się to wszystko nie podoba...planuję też aplikować na studia za rok, z tymże już za miesiąc byłabym z powrotem

Dziewczyny, będzie trudno, ale trzeba sobie stawiać wysoko poprzeczkę
__________________
trolololo
Sumigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 16:02   #506
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia w uk 2012/13

EllenRipley, naprawde zobacz temat, bo tu wsz jest

tyyyle uni masz np. tu http://www.thecompleteuniversityguid...ables/rankings

conditional to uni Ci wystawi, jak dostanie Twoje papiery i oceni, czy chce Cie u siebie widziec .

z ang na razie czuje sie jak w bajce, ale mam nadzieje, ze przejdzie. nie miszkam w akademiku i widac te roznice..

no i nie patrz na uni, gdzie latwo sie dostac. jaki ma sens wywalanie tylu pieniedzy na jakis tam uni? trzeba uderzac wysoko.

ielts czy toefl mozna zdac nawet nie wiedzac, jak arkusz wyglada, wiec na pewno dasz rade .
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 23:55   #507
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez EllenRipley Pokaż wiadomość
Hej Jak tam u Was?
Jestem nowa. Myślę o studiach w UK. Chyba uruchomię jakby nową falę aplikantek
Czytałam sobie trochę Wasz temat i to co pisałyście, ale w ciągu 20 minut nie byłam w stanie przejrzeć kilkunastu (chyba) stron ;P Tak chciałabym studiować w Wielkiej Brytanii (a najbardziej w Anglii) Wcześniej miałam wątpliwości, ale z każdym dniem chcę coraz bardziej. I od kilku dni szukam wszędzie gdzie się da wszystkiego co się da.

Mam bardzo dużo wątpliwości i jeszcze więcej pytań. Przede wszystkim jestem strasznie zagubiona w tym wszystkim, mam w głowie kompletny chaos; za dużo informacji, nie poukładanych w głowie. Będę bardzo wdzięczna jeśli pomożecie mi i napiszecie parę (na pewno oczywistych) informacji.

Czy dobrze się domyślam, że conditional offer to oferta, którą przysyła uczelnia, kiedy dostanie nasze papiery? Mogłybyście powiedziec mi o niej coś więcej?

Jak to jest ze studiami? Super jest sobie wyobrażać, kiedy mówi się znajomym 'idę na studia w Anglii', ale tak naprawdę to nie wiadomo jak tam jest i w ogóle człowiek czuje się zupełnie obco. I czy sobie poradzi? Czytałam wypowiedzi tych, które studiują-że to do zrobienia, początki sa trudne, ale daje radę się zaklimatyzować. Tylko to dla mnie jest zupełnie inny świat-jakiś rónoległy, bajkowa kraina. I jak z angielskim później, kiedy uczy się przedmiotów w obcym języku?

Trzeba zdawać TOEFL czy ESOL czy coś takiego? Ja dopiero w grudniu zdaję FCE i, no fajnie, już widzę siebie jak zdaję coś takiego jak TOEFL...

Jak z aplikacjami? Ja chodze po stronach uczelni i dostaję oczopląsu. W zasadzie to co się im wysyła? Jakis list motywacyjny czy coś? Bo na niaktórych chcą.

I skąd bierzecie tyle uniwersytetów? Ja znałąm tylko kilka, w Walii, gdzie polakom chyba łatwo jest się dostać (kolega mojej koleżanki podobno z podstawą z ang się tam dostał ;o).


Kurde, mam jeszcze tyle pytań, a na pewno zaraz mnie zaczniecie odsyłać gdzies do tego tematu :D Wiem wiem, na pewno jeszcze poczytam, tylko wolę tak teraz na bieżąco zadać nurtujące mnie pytania. Będę bardzo wdzięczna jeśli odpowiecie mi chociaz na jedno z nich.


I........chyba najważnejsze dla mnie będzie wsparcie psychiczne. Taki stres chyba potrafi wykońćzyć...

Trzymajcie się cieplutko, pozdrawiam!

Ja cie odsylam, ale nie do tematu tlyko do stron, ktore powinnas znac, skoro tak intensywnie szukasz informacji na temat studiowania w UK.

Pierwsza i NAJWAZNIEJSZA do ucas.com. Przeczytaj, przemysl, przeanalizuj co zrozumialas. Podpowiedz: masz tam odpowiedzi na pytanie o oferty oraz jak aplikowac na studia.

Mam pytanie. Jak zaplacisz za studia? Z wlasnych pieniedzy czy myslalas o pozyczce?

Moze jakis czlowiek czuje sie obco, ja sie czuje bardzo "swojo". Dla mnie poczatki nie byly trudne, nie DALO rade sie zaklimatyzowac, tylko sie tego chcialo. Z czym ma sobie poradzic, bo nie rozumiem. Jak z angielskim? Normalnie - studiujesz w tym jezyku.

Trzeba zdawac IELTS (najpopularniejszy certyfikat), ale mysle, ze jak POPYTASZ U ZRODLA (czyt. uczelnie, ktore Cie interesuja), to sie dowiesz wiecej. Kolejne pytanie - po co Ci FCE?

Na pytanie o aplikacjach masz odpowiedz w mojej pierwszej wypowiedzi.

Z Internetu. Szukamy informacji, mamy wiedze na ten temat, dopiero pozniej ewentualnie dopytujemy.

Jaki stres? Jezeli wyjazd za granice na studia i samodzielne (lub czesciowo -zalezy od sytuacji) zycie Cie stresuje i przerasta, to po co chcesz wyjechac?

Polecam rowniez thestudentroom.com

Przepraszam za taki ton wypowiedzi, ale trafia mnie jak ktoras osoba z kolei napisze kilka pytan o PODSTAWOWE rzeczy, ktore powinna, przynajmniej w jakims stopniu, wiedziec i znac chcac studiowac gdziekolwiek. System rekrutacji, finansowanie, rozpoznanie uczelni - to sa zagadnienia, ktore wystarczy wpisac w glupia wyszukiwarke. Blagam, troche samodzielnosci. Jezeli Wam tak zalezy, to wysilcie sie troche.

Oczywiscie czekam na powazne pytania, zebym mogla pomoc z przyjemnoscia.

-----------------

wizmod -
Cytat:
ielts czy toefl mozna zdac nawet nie wiedzac, jak arkusz wyglada, wiec na pewno dasz rade .
W koncu ktos mnie poparl, ze IELTS jest do zdania bez siedzenia i uczenia sie i robienia, robienia, robienia cwiczen, bo to przeciez taki trudny egzamin. Piona!
__________________
eat clean & train dirty

Edytowane przez monika1379
Czas edycji: 2012-10-13 o 23:58
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 10:47   #508
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w uk 2012/13

Nie trzeba zdawać IELTS, większość przyjmuje też z CAE - wynik A lub B. Ja to zdaję
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 14:39   #509
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Studia w uk 2012/13

Wiekszosc, ale nie wszystkie uczelnie. IELTS jest najbardziej popularny i to z nim najczesciej sie spotkalam w wymaganiach jezykowych
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 22:36   #510
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia w uk 2012/13

IELTSa mozna zdawac w ciemno i zawsze w uk go zaakceptuja, a honorowanie CAE lezy juz w indywidualnej ocenie uni po prostu.
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.