Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-21, 15:09   #481
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

paulamyszeczka wydaje mi się, że w wieku 17 lat to już tylko stały wchodzi w grę
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-21, 15:34   #482
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Witam!
Bardzo zależy mi na założeniu aparatu na zęby. Mam wrażenie, że w moim przypadku w grę wchodzi wyłącznie stały - ale o tym się zapewne wypowie ortodonta Mam do Was kilka pytań, jeśli można
1. Jestem z Warszawy i poszukuję kilku adresów klinik, gdzie przyjmują ortodonci. Czekają mnie dwie wizyty i stomatologa i będę miała już wyleczone zęby, więc powinnam się chyba zacząć rozglądać. Chcę założyć aparat w ciągu miesiąca. Więc pytanie nr 1.: jakie adresy w Warszawie mi polecacie?
2. Jaki jest średni koszt leczenia. Mam odłożone ok 3 500 pln. Czy taka kwota starczy na początek?
3. Chodzi mi raczej o standardowy aparat. Metalowy zapewne. I tu pytanie. W metalowych aparatach są w środku gumki. Czy jest sens zakładać kolorowe? Czy bezbarwne żółkną po jakimś czasie? Czy są do wyboru białe, niezółknące?
4. Jaki jest średniu koszt miesięcznych wizyt?
5. Co trzeba mieć ze sobą idąc na pierwszą wizytę u ortodonty? jaki to koszt? Nalezy mieć zapewne przede wszystkim wyleczone zęby i zapewne zdjęcie RTG paszczy?

Serdecznie dziękuję
I pozdrawiam
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-21, 16:17   #483
Edzik16
Przyczajenie
 
Avatar Edzik16
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Ja bede miała zakoladanyaparat w czerwcu ( bo dopiero wtdy ortodątka ma wolną wizyte) mam 16 lat i chciałam wiedzieć ile w macie lat (tylko ci którzay nosza aparat)
Edzik16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-21, 21:20   #484
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Cytat:
Napisane przez miu miu
paulamyszeczka wydaje mi się, że w wieku 17 lat to już tylko stały wchodzi w grę
Ja mam 17 lat ale nosze aparacik już 2 lata.

Czy ja wiem czy za późno na wkładany, myśle że to kwestia indywidualna. Na początku ortodontka powiedziała mi że za późno na wkładany, że konieczny jest stały aparacik. A aktualnie musze nosić i stały i wkładany. Mam mocną wade zgryzu i ten stały aparat niewiele mi pomógł ,a myślałam że całkowicie pozbęde sie mojej wady zgryzu. Do wakacju mam mieć ściągnięty aparat i nosić tylko wkładany bo dalsze noszenie stałego nie ma sensu.
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-21, 21:33   #485
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Cytat:
Napisane przez aaricia8
Witam!
Bardzo zależy mi na założeniu aparatu na zęby. Mam wrażenie, że w moim przypadku w grę wchodzi wyłącznie stały - ale o tym się zapewne wypowie ortodonta Mam do Was kilka pytań, jeśli można
1. Jestem z Warszawy i poszukuję kilku adresów klinik, gdzie przyjmują ortodonci. Czekają mnie dwie wizyty i stomatologa i będę miała już wyleczone zęby, więc powinnam się chyba zacząć rozglądać. Chcę założyć aparat w ciągu miesiąca. Więc pytanie nr 1.: jakie adresy w Warszawie mi polecacie?
2. Jaki jest średni koszt leczenia. Mam odłożone ok 3 500 pln. Czy taka kwota starczy na początek?
3. Chodzi mi raczej o standardowy aparat. Metalowy zapewne. I tu pytanie. W metalowych aparatach są w środku gumki. Czy jest sens zakładać kolorowe? Czy bezbarwne żółkną po jakimś czasie? Czy są do wyboru białe, niezółknące?
4. Jaki jest średniu koszt miesięcznych wizyt?
5. Co trzeba mieć ze sobą idąc na pierwszą wizytę u ortodonty? jaki to koszt? Nalezy mieć zapewne przede wszystkim wyleczone zęby i zapewne zdjęcie RTG paszczy?

Serdecznie dziękuję
I pozdrawiam
Odpowiem na twoje pytania

1. niestety jestem z Katowic
2.Myśle że tak ale w każdej przychodni są inne ceny. radze zadzwonić do paru i się zapytać jak to u nich wygląda. Kto pyta nie błądzi jak to sie mówi.
3. Gumki są konieczne co miesiąc zmienia sie kolory, ale to dopiero przy 2 wizycie u ortodonty. Bezbarwnych nie nosiłam więc nie wiem. Polecam kolor czerwony chyba najczęściej go miałam. Biały może sie żle z zębami komponować, moga sie wydawac bardziej żółte.
4. ok. 100 zł zależy czy Ci będzie kleić nowe zamki, łuki itp. wtedy koszty mogą się zwiększyć. Nie jest to tania inwestycja ale jesli mają Ci zęby wypaść to wszystko zrobisz żeby do twgo nie dopuścić (tak mogło być w moim wypadku bo szczęka jest bardzo obciążona wręcz zachodziła jedna na drugą)
5.Nic nie trzeba mieć.Od ortodontki dostaniesz skierowanie na zdjęcie, sprawdzi stan twojego uzębienia, jeśli będzie trzeba leczyć zęby będziesz musiała niestety udać się do dentysty.
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-22, 12:31   #486
inaxx
Raczkowanie
 
Avatar inaxx
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 99
GG do inaxx
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez Monaku
Tak się miło składa, że ja również się zastanawiam nad założeniem aparatu stałego.Wcześniej nosiłam w wieku13 lat taki ruchomy aparacik , ale teraz musze koniecznie zebrać się zarówno duchowo jak finansowo , by poprwić tą koszmarną górę chlip. inaxx gdzie we wrocku zakładałaś aparat? bardzo prosze o odp
Ja zakładałam aparat w ORTODONCIE, podaje strone tam znajdziesz namiary http://www.ortodent.wroc.pl/ pani dr Kądziela. Radze Ci udać sie na konsultacje (dokladnie nie pamiętam ale jest chyba bezplatna) wtedy wszystkiego się dowiesz konkretnie o Twoim przypadku, potem będziesz miała czas na przemyślenie Pytaj o wszystko co chciałabys wiedzieć, pani doktor to konkretna osoba i z pewnościa na wszystko odpowie. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz pozdrawiam
inaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-23, 12:32   #487
Pabl0
Przyczajenie
 
Avatar Pabl0
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Witam,
Mam do was małą prośbę chodzi mi o to, iż chciałbym zobaczyć przy jakich skrzywieniach ile trzeba nosić aparat oraz jaki jest efekt końcowy (ewentualnie w trakcie np. po pół lub po roku).
Czyli prosił bym o jakieś fotki waszych ząbków przed oraz po zdjęciu aparatu oraz info ile go nosiliście.

Myślę, że to zainteresuje nie jedną osobę

Druga sprawa to chciałbym zapytać o co chodzi z tym wyrywaniem zębów - po co je wyrywać i w jakich wypadkach ?

Pytam ponieważ mam zamiar założyć sobie taki aparacik (stały) i chciałbym się zorjętować jak ewentualnie moje ząbki będą wyglądały po zdjęciu za rok lub dwa latka

ps. Czytałem cały ten temat od początku i widzę, że tylko same dziewczyny się w nim wypowiadają czyżby nie było żadnego faceta ? A może inni faceci nie mają z tym problemu w przeciwieństwie do mnie

Pozdrawiam i witam wszystkich aparaciarzy

Pabl0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 14:13   #488
Ela85
Raczkowanie
 
Avatar Ela85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 121
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Jeśli chodzi o czas zakładania aparatu to różnie - gdy zakładałam na góry łuk aparat to ortodontce zeszło chyba ponad godzinę, teraz gdy zniemiłam ortodontę na świetnego lekarza z Rzeszowa i zdecydowałam się załozyć aparacik również na dolny łuk to zakładanie zeszło mu ok 25 minut przy czym stwierdził, że to i dla długo bo zazwyczaj krócej zakłada. Byłam bardzo pozytywanie zaskoczona, że tak szybko, ledwo usiadłam na fotelu a tu już koniec . Jak więc widać wszystko zależy od sprawności lekarza i tego czy z natury jest powolny i leniwy czy po prostu robi coś szybko i zwinnie a zarazem starannie.

Co do szczoteczek to gdy chodziłam do pani ortodontki nie otrzymałam od niej nic, jedynie zalecenie, żebym kupiła to i to. Na tym koniec.
Teraz, gdy chodzę do pana ortodonty po założeniu aparatu otrzymałam dwie szczoteczki , które są rewelacyjne i każdemy je mogę polecić, szczoteczka przede wszystkim jest bardzo mięciutka, tak ,że aż chce się myć ząbki. Druga z wymiennymi "główkami" do czyszczenia przestrzeni między ząbkami również świetnie się sprawdza!

Edytowane przez dr Tomasz Foik
Czas edycji: 2006-05-26 o 09:57
Ela85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-23, 16:41   #489
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez Ela85
ja szczerze mówiąc nie wiem czy zdecydowałabym się drugi raz zakładać aparat , katorga, góre wszak nosze już 2,5 roku a we wtorek załóżyłam na dół i znów zaczęła się męczarnia ojoj. Aha dwa lata temu na przezroczysty zapłaciłam 1300zł , a we wtorek u ortodonty z Rzeszowia zapłaciłam 1600 zł to małych negocjacjach cenowych, dał rabacik ponad 500 zł jako , że byłam jego pierwszą pacjentką w mieście
och 1300 za jedne łuk przezroczystego.. gdyby teraz byly takie ceny... Czy ktos zna gabinety gdzie cena łuku apratu przezroczystego jest poniżej 1600 zeta ??
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-26, 18:25   #490
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

PablO - co do wyrywania zębów to u mnie było to konieczne ponieważ miałam za małą szczęke i zeby się nie mieściły. To chyba jeden z powodów dla, którego trzeba niestety wyrywać zęby przed załorzeniem aparatu.
pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-26, 18:33   #491
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Zdjęcie ząbków na to już za późno jestem w trakcie noszenia.
Pozatym nie każdy potrafi uśmiechać się szeroko.
No i każdy ma inne wady, ja zęby od początku mam prościutkie gorzej z szczęką, czego na zdjęciu ukazać by się nie dało.

Pablo: faceci w równym stopniu jak kobiety mają problemy z zębami. Choć to prawda że mniej o nie dbają, ale taka już ich natura. (nie zmienia skarpetek nie myje zębów to często spotykany scenariusz).
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 06:15   #492
Pabl0
Przyczajenie
 
Avatar Pabl0
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

hmm ok Dziewczyny dzięki za pomoc

Co do
Cytat:
(nie zmienia skarpetek nie myje zębów to często spotykany scenariusz).
Ja zmieniam codziennie i myję zęby kilka razy dziennie :P
__________________
Pozdrawiam
Pabl0
Pabl0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 11:27   #493
Edzik16
Przyczajenie
 
Avatar Edzik16
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Talking Jaki aparat

Za dwa tgodnie bede miała zakładny aparat doradzcie mi jaki jest najlepszy aparat i jaki kolor. I jak wrogóle wygląda zakładanie aparatu z góry dzieki
Edzik16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 11:33   #494
Edzik16
Przyczajenie
 
Avatar Edzik16
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Arrow Jaki stały aparat?

Za dwa tygodnie bede miała zakładany aparat czy mozecie mi doradzic jakie sa najlepsze moze doradzcie mi takze jakiś fajowy kolor(mam 16lat żeby nie był jakis obciachowy ten kolor). Jeszcze mi powiedzcie jak wyglada zakładanie aparatu stałego.
Z góry dzieki
Edzik16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 12:19   #495
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: Jaki stały aparat?

hej
Co do koloru to pewnie masz na mysli gumeczki... Tak? Powinnas sama zdecydowac. Kazdemu podoba sie co innego. Odradzam jednak biale ligatury poniewaz zabki wydaja sie wtedy zolte.
Jesli chodzi o zaklaanie aparatu to wyglada to mniej wiecej tak:
ortodonta czysci zeby, rysuje na nich specjalnym olowkiem kreseczki, po to aby w odpowiedznich miejscach umiescic zameczki, naklada rozne substancje m.in. klej, przykeja po koleji kazdy zameczek utwardzajac klej pod kazdym z nich lasetem <takim jak utwardza sie plomby u dentysty>, nastepnie zaklada łuk. To tyle... Chyba o niczym nie zapomnialam... Jesli tak to mysle, ze ktos mnie poprawi lub doda cos... Ja juz niebawem spodziewam sie zdjecia aparatu... Nosze juz prawie 2 lata wiec czas zakladania jest dosc odlegly Pozdrawiam
pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-01, 22:20   #496
Blacki
Raczkowanie
 
Avatar Blacki
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 118
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanko. Ile trzeba czekać od pierwszej wizyty u ortodonty na założenie stałego aparatu??Bo chciałabym się wyrobić z tą sprawą w trzy miesiące i tylko zastanawia mnie czy to możliwe, bo u mnie zachodzi jedynka na dwójke...i obawiam się że może to potrwać dłużej...
Blacki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 14:38   #497
doomka
Raczkowanie
 
Avatar doomka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 84
GG do doomka
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

ejjj koleżanka mi dała dość taniego ortodąte w Warszawie. Wiem, że metalowy kosztowł kiedyś 800 zł. Nie wie jak teraz. No i podobno można się dogadać na raty Nie opłacona reklama

Edytowane przez dr Tomasz Foik
Czas edycji: 2006-06-02 o 17:40
doomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 12:05   #498
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Jaki stały aparat?

jednym zladniejszych kolorow jest turkusowy slicznie wyglada na zebach albo taki jasnoniebieski ;] nie bierz bialych, zoltych i zlotych bo wgladaja brzydko ;] ja za 2 dni mam wizyte i na gore biore czerwony a na dol pomaranczowy mialam tez jasno i ciemno zielone gumki na zmiane jasna ciemna jasna ciemna tez fajny efekt moja sis miala znow kazda inna ligarurke hehe taka tecza w kazdym razie po tym bla bla dlugim wywodzie polecam turkusik aaa i zakladajac aparat moja orto nic mi zadnym laserem nie utwardzala czy cos tylko hmm czysci zeby mierzy takim przyrzadem gdzie zamki maja byc polewa takim okropnie kwasnym czyms naklada klej takim pedzelkiem i przykleja zamki dwie szczeki zamontowala mi w jakies 20 minut to kwasne cos co jest pod klejem chroni szkliwo ;] a zakladanie pierscieni to kolejne 20 minut bo musi dopasowac i zacementowac mialam zakladany na dwie szczeki 3 miesiace temu ;] juz sa prawie proste :P ale ale jeszcze dluga droga
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 12:22   #499
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

ja mam lat 19 aparat od 3 miesiecy zakladany 2 tyg przed urodzinami ;] do mojej orto chodza ludzie nawet po 40 lol wlasny nauczyciel nigdy nie jest za pozno ;] hmm popisze wypracowanie co i jak jakby ktos jeszcze nie wiedzial ;] najpierw trzeba wyleczyc zeby ;] zrobic fotki rtg orto robi wyciski gipsowe ;] u mnie po 2 tyg jakos zakladala mi aparat ;] koszt 1700zl metal mam taki na dwie szczeki ;] zakladanie jest praktycznie bezbolesne jednynie zakladanie pierscieni moze byc nieprzyjemne ;] orto przykleja zamki na oczyszczone zeby, zaklada pierscienie i metalowy drut i wszystko okolo 50 min 2 szczeki ;] aaa przed zalozeniem ja szlam dzien wczesniej orto zaklada separacje w miejsca pomiedzy zeby na ktorych beda pierscienie przewaznie separacje bola ale zalezy ile sie je nosi ;] jedzenie po zalozeniu nie jest latwe ale od czego mamy mikser w domu a pozniej mozna jesc wszystko chociaz to zalezy od zebow ;] hmm no sa rowniez rozne gratisy dokladane zaleznie od wady ;] ja mam drut na podniebieniu ktory przecial mi jezyk niestety ktory trzyma 6 w jednej linii poniewaz mialam usowane 5 ;] ajj wypracowanie wyszlo jak ktos czegos nie wie to pisac duzo wiem ja mam aparat moja sis ma a najlepsza kumpela niedawno sie pozbyla wiec jakby co to walic jak w dym
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 19:01   #500
satineS
Raczkowanie
 
Avatar satineS
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 97
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Ja tez nosze aparat.
Na poczatku ortodontka powiedziała,że bede nosiła około roku czasu.
Juz mija 3 rok a mam nosic jeszcze do listopada.
Co chwile przedłuza mi.Nie wiem czy chce zbic kase czy o co chodzi.
satineS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 19:41   #501
kaaziaa
Raczkowanie
 
Avatar kaaziaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Janów Lubelski
Wiadomości: 87
Send a message via Skype™ to kaaziaa
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

a ja tez mam aparat.. bede nosictylko do grudnia !
__________________
LOVE DOES NOT BEGIN AND END THE WAY WE SEEM TO THINK IT DOES...
LOVE
IS A BATTLE,
LOVE IS A WAR,
LOVE
IS A GROWING UP....
LOVE IS CANVAS FURNISHED BY NATURE AND EMBROIDERED BY IMAGINATION.
kaaziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 15:06   #502
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

Cytat:
Napisane przez aaricia8
Witam!
Bardzo zależy mi na założeniu aparatu na zęby. Mam wrażenie, że w moim przypadku w grę wchodzi wyłącznie stały - ale o tym się zapewne wypowie ortodonta Mam do Was kilka pytań, jeśli można
1. Jestem z Warszawy i poszukuję kilku adresów klinik, gdzie przyjmują ortodonci. Czekają mnie dwie wizyty i stomatologa i będę miała już wyleczone zęby, więc powinnam się chyba zacząć rozglądać. Chcę założyć aparat w ciągu miesiąca. Więc pytanie nr 1.: jakie adresy w Warszawie mi polecacie?
2. Jaki jest średni koszt leczenia. Mam odłożone ok 3 500 pln. Czy taka kwota starczy na początek?
3. Chodzi mi raczej o standardowy aparat. Metalowy zapewne. I tu pytanie. W metalowych aparatach są w środku gumki. Czy jest sens zakładać kolorowe? Czy bezbarwne żółkną po jakimś czasie? Czy są do wyboru białe, niezółknące?
4. Jaki jest średniu koszt miesięcznych wizyt?
5. Co trzeba mieć ze sobą idąc na pierwszą wizytę u ortodonty? jaki to koszt? Nalezy mieć zapewne przede wszystkim wyleczone zęby i zapewne zdjęcie RTG paszczy?

Serdecznie dziękuję
I pozdrawiam
1. Nie wiem bo nie mieszkam w wawie
2. 3500 napewno na początek wystarczy, jeśli zakładasz tylko na jedną szczękę to możliwe że na całe leczenie (zależy od stomatologa, aparatu itp.).
3. Ja mam srebrne gumki, nie żółkną. W kolorowych nie wyobrażam sobie siebie...
4. To zależy od gabinetu do jakiego pójdziesz, pani stomatolog która mnie leczy płacę za zwykłą wizytę (zmiana drutów, gumek) 50 zł. Zakładanie aparatu 70. W niektórych gabinetach (tych renomowanych) wizyta kosztuje ok. 100 zł
5. Jeśli masz już zdjęcie RTG zębów na pierwszej wizycie ortodonta ma ułatwione zadanie. Jeśli masz 18 lat to weź ze sobą dowód osobisty, jeśli nie masz ukończonych 18 lat to na pierwszą wizytę idź z opiekunem.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 18:24   #503
czako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: wszystko o stałych aparatach i adresy

ja mam 32 lata i od roku nosze aparat na górze wczoraj załozyłam na dolna szczenke.zakladanie jest praktycznie bezbolesne tylko nie wygodne bo siedzi sie ok godziny z otwartą buzia.Boli pozniej gdzy zeby zaczynaj sie przesować ale to tez przez kilka dni poznie boli przy zmianie łuku ale ból utrzymuje sie ok tygodnia i wszystko wraca do normy. Ja klamerki mam metalowe bo inne i tak widac wiec szkoda na to pieniedzy zycze powodzenia i nie denerwuj sie zakladaniem aparatu bo naprawde noe boli!!
czako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 15:35   #504
Marusaaa
Raczkowanie
 
Avatar Marusaaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 128
Dot.: Jaki stały aparat?

hey ja też mam mieć stały aparat bo mam zęby jak królik(też mam 16 lat)!!! dwie górne jedynki są dużo większe od reszty zęboli a reszta jest ok!!! iw ogóle mam za wąskie szczęki i przez to krzywy zgryz . i na początku lipca mam miec aparat, taki zwykły srebrny, metalowy! i teraz mam pytanko bo ortodontka powiedziała,że 1500zł za niego trzeba zapłacić,ale nie wiem czy za całość czy za jedną część??? napiszcie proszę!!!
__________________
.wspomnień się nigdy nie pozbędziesz.
Marusaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 11:33   #505
futas84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 30
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja tez nie dlugo zakladam aparacik. Tyle ze bede miala taki bez ligaturek (kolorowe gumeczki badz metalowe cuda) Na kzadej wizycie bede miala zmieniany tylko łuk.
Na poczatku dr. wyszczotkuje zabki, pozniej zalozy wytrwawiacz (fioletowe cudo- kwaśne) pacynka posmaruje bondem- zywica, za pomocy pensety zalozy zameczek pozniej pozycjonerem ustawi na odpowiedniej wyskosci i poswieci lampa. I tak za kazdym razem. Najgorsze z tego co wiem jest nakladanie piescieni Pozniej łuk, ligaturki i godzinny zakaz jedzenia.
futas84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-15, 17:01   #506
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Jaki stały aparat?

kolor gumek można wybrać samemu Są naprawdę różne kolory Zapytaj swojego orto czy mozesz sobie jakis wybrać Widziałam u dziewczyny takie turkusowe, zabójczo to wyglądało razem z żakiecikiem tego samego koloru oczywiście w pozytywnym znaczeniu słowa "zabójczo" . Gumki zmienia się często tak, że za każdym razem możesz mieć inny kolor Pozdrawiam
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-15, 18:24   #507
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: Jaki stały aparat?

Marusaaa - 1500zł. będzie kosztowała sama góra. Tak myśle. Mój aparat kosztował 1500zł. górny łuk i 1400 dolny... Wiec wątpie by u ciebie w mieście aż tak tanio było Pozdrawiam
pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-16, 19:29   #508
futas84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 30
Dot.: Jaki stały aparat?

W Białymstoku tam gdzie ja bede zakładać to jeden metalowy łuk kosztuje 1400zl, a kosmetyczny od 1700-2100 bez-ligarurowy bodajze tez 1700 badz 1600. Wizyty co 5tyg. 90zł.
futas84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-18, 15:35   #509
esteraa
Przyczajenie
 
Avatar esteraa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 21
Dot.: Jaki stały aparat?

hej
ja też nosze aparat ale już niedługo....
na początku zawsze brałam gumki jednokolorowe ,najczesciej niebieskie lub rozowe
a teraz mieszam po 2,3 albo 4 kolory - tak na przemian błekitne,zielone,rozowe,z olte itd fajnie sie to prezentuje
esteraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-18, 15:43   #510
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Jaki stały aparat?

Ceny są różne w różnych miastach Są aparaty metalowe za 2,5 tyś jeden łuk wszystko zależy od wady zgryzu, miasta no i ortodonty Pozdrawiam
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.