Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-04, 17:36   #481
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość

gosiala - indygo, o kolorze niebieskim, które widziałaś w Egipcie było indygotyną w czystej postaci, czyli niebieskim barwnikiem uzyskiwanym z rośliny indygofera tinctoria. Taki barwnik jest uzywany do farbowania tkanin i nie nadaje się do farbowania włosów.
Do farbowania włosów uzywa sie natomiast sproszkowanego ekstraktu uzyskanego z liści indygofera tinctoria, które rosnie w Indiach i jest nazywane prawdziwym indygo. Ekstrakt ma kolor zielony.

Lidia Kobyłka
Dziękuję! Tak właśnie sobie myślałam ,że lepiej tego nie ruszać. Wykorzystam to "indygo" do jakiegoś farbowania łaszków .

Black_Sun - ja akurat amlę kupiłam na ebayu - 100g 12 zł ( w przeliczeniu) , henne na allegro - 1 kg 70 zł (Syryjska) a indygo na helfy - 100g 17 zł.To tak srednio wyjdzie koło 20 zł na farbowanie , nawet mniej.
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 12:25   #482
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam ,

cena za hennę w Mazidłach przekłada sie na jakość. Henna jamila należy do kategorii najlepszych henn na świecie typu "art body quality". To po prostu najwyższa półka, a jakość kosztuje.

Do wprowadzenia do asyrtymentu Mazideł roślinnych barwników do włosów, namówili mnie uczestnicy forum o naturalnej kosmetyce na Kafeterii. Uczyniłam to z ogromna ochotą ponieważ, widząc jakie spustoszenie sieją na mojej głowie chemiczne farby, zaprzestałam ponad rok temu ich uzywania i szukałam alternatywy.
Studiujac temat i literaturę fachową poświęconą stosowaniu naturalnych barwników, zorientowałam sie, ze ich jakość moze być bardzo różna.
A ponieważ podstawowym załozeniem mojego sklepu jest wprowadzanie produktów o możliwe najwyzszej jakości, postanowiłam osobiscie przetestować hennę, indygo i amlę, której próbki otrzymywałam od różnych producentów i dystrybytorów, z którymi współpracę brałam pod uwagę.
Ponieważ lubię na mojej głowie zimny brąz, to zawsze uzywałam tego samego mixu: henna + indygo + amla i w tych samych proporcjach. Zdumiało mnie jak różne mogą być efekt kolorystyczny i jego trwałość w zależnosci od tego jakich produktów uzywałam. Raz wyszedł mi ciemny rudy, który przed upływem miesiaca stał sie jasno rudy. Kolor fajny, ale zdecydowanie nie o to mi chodziło. Po wielu próbach w końcu udało mi sie uzyskać, to o co mi chodziło i zakupiłam do sklepu te ekstrkty, dzieki którym osiagnełam zadowalajacy efekt.

Z moich doswiadczeń i licznych lektur wynika, ze o jakosci henny decydują następujace kryteria:

*brak wszelkich dodatków chemicznych w postaci soli metali czy PPD - to gwarantuje henna "art body quality";
*wysoka zawartość lawsonu na poziomie 4-5%, bowiem im wiecej lawsonu tym intensywniejszy, głębszy i bardziej trwały efekt kolorystyczny - to gwarantuje henna Jamila klasy "art body quality";
*rok zbioru - im świeższa henna tym większa gwarancja zawartości lawsonu na deklarowanym poziomie. Moja henna Jamila jest ze świeżutkiego zbioru z lata 2007 i jest ważna do 2010 r.
Henna z czasem sie starzeje, czyli lawson ulega utlenieniu, co oznacza, ze jej moc farbowania znacznie spada. Świeża henna ma kolor zielony, który z wiekiem ulega zbrązowieniu. Henna 10-letnia nie barwi w ogóle i jest używana wyłącznie w celach kondycjonujących.
Data zbioru oraz termin przydatnosci są absolutnie podstawowymi informacjami, które powinny widnieć na opakowaniu dobrej jakości produktu.

O jakosci indygo decydują następujace kryteria::

*z jakiego rodzaju indygo ( a jest ich kilka rodzajów i rosną w różnych regionach świata) został ekstarkt uzyskany - najcenniejszym i najbardziej efektywnym barwnikiem do włosów są liscie indigofera tinctoria rosnacej w Indiach i nazywanej prawdziwym indygo;
*rok zbioru indygo - barwnik zawarty w indygo czyli indygotyna jest jeszcze mniej stabilny niz lawson, tzn. ulega jeszcze szybszemu utlenieniu. Informacja o roku zbioru oraz szczelne opakowanie są szczególnie ważne. Świeży ekstrakt z lisci ma kolor intensywnie zielony. Im starszy ekstrakt tym mniejsza moc farbowania, a kolor tym szybciej sie wymywa.

W przypadku amli zdecydowałam sie na zakup ekstraktu standaryzowanego, co oznacza, że odpowiednimi metodami pomiarowymi została dokładnie określona ilość substancji czynnej. Tą substancją w przypadku amli są taniny, bowiem to one sprawiają, ze amla dodana do mixu henna + indygo brwi włosy na zimny, a nie ciepły brąz. Mazidłowa amla zawiera bardzo wysoki poziom, bo 30% tanin.
Ten typ standaryzowanych ekstraktów jest zwykle droższy.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 09:17   #483
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

limaria, dziekuje za szczegolowe wyjasnienie choc straszliwie mnie ciagnie do hennowania to na razie sie jednak wstrzymam.. poszukam dobrej pracy i jak bedzie mnie stac to moze wtedy bo na pierwszy raz chcialabym byc w miare pewna efektu
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 13:32   #484
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No a jaki szampon polecacie do włosów farbowanych henną. Czy Timotei z henną jest dobry, czy to sama chemia?A czy szampony ziołowe szyciej wypłuczą henną?Nie po to farbuje włosy henną, żeby potem myć je chemicznym, obciążającym włosy szamponem bo i tak mam dość kalpnięte i cienkie.......
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 21:18   #485
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja myję szamponem Shikakai albo Neem , albo Emolium nawilżającym. Czasami myję Shikakai w proszku , Heenarą w proszku , Brahmi w proszku i szczerze mówiąc po myciu tymi proszkami (rozrabia sie to jak henne) włosy lepiej wyglądają niż po myciu szamponem . Ale to są takie moje wynalazki i wolę nikogo nie namawiać , żeby nie mieć czyiś włosów na sumieniu.Kupowalam to na Helfy i na ebayu , na helfy są instrukcje uzycia.
Timotei z henna jest dobry do zmywania olejkow ze skalpu , ja go nie lubię

Limaria mam do Ciebie pytanie - testowałaś kiedyś coś z firmy Hesh Pharma? Bo ja się zaopatruję głównie w ich rzeczy , a może Ty wiesz coś takiego , że przestanę ich kupować? Jakieś trucizny w paczkach albo cuś takiego.Podziel się wiedzą proszę
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 22:41   #486
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej Dziewczyny!Mam pytanko:jaką naturalną hennę najbardziej polecacie? Mogłybyście podać nazwę?Ja do tej pory farbowałam Venita, z efektów byłam zadowolona, tylko miałam potem problem ze skórą głowy i się zastanawiam czy to nie po tym...Zresztą nadal je mam, ale chętnie ufarbowałabym wlosy, bo kolor mają nieciekawy.Może naturalna henna mniej szkodzi?I jeszcze pytanie:gdzie to kupujecie, oprócz sklepów internetowych? Bardzo ni lubię kupować przez internet, ale też w sklepach nigdzie nie widziałam naturalnej henny...
och jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 19:13   #487
awrukawokwaksurt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
GG do awrukawokwaksurt
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam! właśnie odkryłam to forum. xD i powiem Wam tak. do tej pory farbowałam naturalnie ciemno-brązowe włosy farbami chemicznymi, były wiśnie, czerwienie, rudości(słabo wychodziły niestety). potem sięgnęłam po Venitę. jest fajna, wróciłam do naturalnego koloru - ale dostałam łupieżu. nie wiem, może nie od niej, jednak zachciało mi się rudego koloru. kupiłam w zielarskim ELD MIEDZIANY. właśnie trzymam to walące zielskiem coś na głowie, zobaczymy co z tego wyjdzie. wiecie może, czy za pomoca chny moge uzyskac kolor pomaranczowy/jasny rudy/marchewkowy - coś w ten deseń?

pozdrawiam (;
awrukawokwaksurt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 20:08   #488
awrukawokwaksurt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
GG do awrukawokwaksurt
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

zmyłam to paskudztwo. jestem miedziano-brązowa. kolor nie zmienił sie drastycznie, no, wiecej jest miedzi niż brązu już. mam takie pytanie: to prawda, że jak sie zmiesza 3 czesci henny z 1 czescia basmy to wyjdzie płomiennorudy? gdzies tak czytałam. to moze byc ELD? jak tak to chna bezbarwna czy miedziany?

z góry dzięki (;
awrukawokwaksurt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 20:31   #489
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Z takim nickiem długo tutaj nie zabawisz.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 05:23   #490
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam,

gosiala - pozwolisz, że się uchylę od odpowiedzi na Twoje pytanie o Hesh Pharmę. Jako konkurencja wobec helfy.pl zdecydowanie nie powinnam i nie wypada mi publicznie oceniać ich produkty. Tę ocenę pozostawiam Klientom. Zachęcam natomiast do wypróbawania roslinnych barwników dostępnych w moim sklepie, porównania ich z dotychczas stosowanymi i podzielenia sie swoją opinia z uczestnikami tego wątku. Myślę, że Twoja opinia będzie zdecydowanie bardziej wiarygodna niz moja.

W moim poprzednim poscie pragnełam jedynie przedstawić pewne podstwowe kryteria, którymi warto się kierować, dokonujac wyboru wśród wieli roślinnych barwników dostępnych w sprzedaży. Warto wiedzieć, podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów kosmetycznych, jak oddzielić ziarno od plew.

och - obawiam się, że w realu nie otrzymasz dobrej jakości henny, a indygo i amli w ogóle.
Wg mojej wiedzy, w tzw. sklepach zielarskich są dostępne wyłącznie farby na bazie henny, które zawierają sole metali lub synetetyczny barwnik PPD. Tak zwana "Basma" to nic innego jak henna + PPD, czyli barwnik, który sprawia, ze włosy uzyskują mniej lub bardziej ciemny brąz lub kolor czarny.
Jeśli chodzi o szkodliwość, to czysta henna czyli lawsonia inermis bez żadnych wymienionych wyżej chemicznych dodatków nie szkodzi w ogóle. Jest bezpieczna dla zdrowia dla zdrowia i dla włosów.
Można ją ( indygo i amlę również), w przeciwieństwie do farb chemicznych, bezpiecznie stosować w czasie ciąży i karmienia.

awrukawokwaksurt - henna barwi wyłącznie na jeden kolr: rudo czerwony właśnie. Finalny efekt kolorystyczny będzie zależał od kilku czynników: stanu włosów i ich aktualnego koloru (na płomienno rudy największe sznase mają blondynki i jasne szatynki) oraz jakosci henny.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 08:30   #491
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Witam,

gosiala - pozwolisz, że się uchylę od odpowiedzi na Twoje pytanie o Hesh Pharmę. Jako konkurencja wobec helfy.pl zdecydowanie nie powinnam i nie wypada mi publicznie oceniać ich produkty. Tę ocenę pozostawiam Klientom. Zachęcam natomiast do wypróbawania roslinnych barwników dostępnych w moim sklepie, porównania ich z dotychczas stosowanymi i podzielenia sie swoją opinia z uczestnikami tego wątku. Myślę, że Twoja opinia będzie zdecydowanie bardziej wiarygodna niz moja.

Lidia Kobyłka
Och sorki , nie chciałam Cię stawiać w niewygodnej sytuacji.To przecież nie są produkty Helfy , tylko indyjskiej firmy Hesh (nie sądzę ,żeby były te firmy jakoś powiązane), zresztą ja je w większości kupuję na Amazonie i Ebayu, więc nie sądziłam , że może to być potraktowane jako ocenianie konkurencji.
Co do zakupów u Ciebie - lista już zrobiona , muszę tylko choć trochę uszczuplic swoje zapasy , bo i tak mąż już na mnie patrzy jak na osobę niespełna rozumu, w każdym kącie jakieś pudelko z zielskiem
Zresztą zauważylam , tak a propo testowania , że jak bym nie wymieszała henny , amli i indygo i tak mi wychodzi ciemny brąz , chociaż mój naturalny kolor jest zupełnie inny,więc ogólnie jestem bardzo zadowolona.
Pozdrawiam
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 10:18   #492
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

tak sobie pomyslałam: gdyby dodać tej ziołowej chny w proszku do odżywki Wax Chenna Treatment i zeby troche postało, chna się rozmiekczyła i nałożyć to na głowę to co by było?????
Mam włosy jasne i chciałabym je trochę przyciemnić. Jak zrobię normalnie chennę Venita Orzech laskowy to wyjdzie mi na jasnych włosach średni lub ciemny brąz. A mieszając z odżywką mogę zastosowac mniejsze stężenie barwnika.
Czy któraś z was próbowała takiego farbowania?




nie obcinam do czerwca!!!
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 11:37   #493
kamciafairy
Raczkowanie
 
Avatar kamciafairy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: obecnie polska.. za rok juz LA!!
Wiadomości: 33
GG do kamciafairy Wyślij wiadomość przez MSN do kamciafairy Send a message via Skype™ to kamciafairy
Question ile utrzymuje sie henna?

mam pytanie - ile utrzymuje sie henna na włosach? mam swój jasny blond a chce zrobic bronz.... czy ktos wie mniejwiecej ile? prosze o odpowiedz:cmo k:
__________________

włosy + 60 cm.
cera - w końcu doprowadzić do porządku.
wrogów - zetrzeć na pył!
paznokcie - 2 cm!!
przyszłość - jak najszybciej i na jaknajdłużej w Los Angeles.
zmiany? - zmienić podejście do ludzi.. :P



TOUGH GIRL!!

kamciafairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 11:38   #494
kamciafairy
Raczkowanie
 
Avatar kamciafairy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: obecnie polska.. za rok juz LA!!
Wiadomości: 33
GG do kamciafairy Wyślij wiadomość przez MSN do kamciafairy Send a message via Skype™ to kamciafairy
Question ile utrzymuje sie henna?

mam pytanie - ile utzymuje sie henna na włosach? mój własny mam jasny blond, a chce miec bronz... czy ktos wie mniejwielecej ile?
__________________

włosy + 60 cm.
cera - w końcu doprowadzić do porządku.
wrogów - zetrzeć na pył!
paznokcie - 2 cm!!
przyszłość - jak najszybciej i na jaknajdłużej w Los Angeles.
zmiany? - zmienić podejście do ludzi.. :P



TOUGH GIRL!!

kamciafairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 14:03   #495
requieme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

z tego co ja słyszałam to PRAWDZIWA henna, nie schodzi z włosów sama, jeżeli byś chciała wrócić do swojego blondu potem, musisz czekac az same odrosną Twoje włosy. a nie chciałabyś chyba mieć pół głowy blond a pół brązowej...
requieme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 11:31   #496
sweet_mystery
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 740
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

henna zmywa sie calkowicie??
__________________
Je t'aime non seulement pour ce que tu es mais pour ce que je suis quand nous sommes ensemble.
Roy Croft
sweet_mystery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 13:04   #497
kamciafairy
Raczkowanie
 
Avatar kamciafairy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: obecnie polska.. za rok juz LA!!
Wiadomości: 33
GG do kamciafairy Wyślij wiadomość przez MSN do kamciafairy Send a message via Skype™ to kamciafairy
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

to w jaki sposób można ją usunąć? żaden? chyba musi jakiś istnieć....
__________________

włosy + 60 cm.
cera - w końcu doprowadzić do porządku.
wrogów - zetrzeć na pył!
paznokcie - 2 cm!!
przyszłość - jak najszybciej i na jaknajdłużej w Los Angeles.
zmiany? - zmienić podejście do ludzi.. :P



TOUGH GIRL!!

kamciafairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 17:09   #498
zuzia1659
Raczkowanie
 
Avatar zuzia1659
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 344
GG do zuzia1659
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

nie mozna farbowac wlosów, które wcześniej zostały zafarbowane henną, może lepiej użyj normalnej farby...
zuzia1659 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 22:11   #499
Salive
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Kolor zmywa się dosyć szybko, z każdym myciem blednie. Średnio trwa to 2-3 tygodnie, zmywa się prawie całkowicie, chociaż refleksy widać dosyć długo po koloryzacji. Mimo wszystko chwalę sobie hennę, włosy są miękkie i ładnie lśnią.
Salive jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-13, 22:17   #500
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Przy jasnym blondzie radziłabym uważać. Zamarzyło mi się zostanie rudzielcem i zdecydowałam się właśnie na hennę. Włosy farbowałam pod koniec września i pomimo tego, że kolor jako taki rzeczywiście zmył się dość szybko, to do tej pory mam widoczne odrosty i obawiam się, że tak już zostanie. Niby nie jest to jakaś dramatyczna różnica, jednak mnie momentami wyprowadza z równowagi
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 22:49   #501
sweet_mystery
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 740
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

a jakie kolory HENNY sa dostepne?
__________________
Je t'aime non seulement pour ce que tu es mais pour ce que je suis quand nous sommes ensemble.
Roy Croft
sweet_mystery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 14:27   #502
Salive
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Głównie odcienie brązów i czerwieni, jest też śliwka, bakłażan. Kolor będzie tym głębszy, im dłużej przy koloryzacji będziesz trzymać hennę na włosach. Poza tym trzeba pamiętać, że po hennie nie weźmie żadna farba, bo henna oblepia włos, a nie wnika do środka uprzednio go torturując (jak to jest w przypadku farby), więc jeśli potem chcesz użyć farby henna musi się kompletnie zmyć.
PS. Henna może jedynie przyciemnić kolor włosów, nigdy nie rozjaśni.
Salive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 15:18   #503
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Cytat:
Napisane przez kamciafairy Pokaż wiadomość
mam pytanie - ile utrzymuje sie henna na włosach? mam swój jasny blond a chce zrobic bronz.... czy ktos wie mniejwiecej ile? prosze o odpowiedz:cmo k:
Co rozumiesz pod pojęciem henna? Odżywkę koloryzującą Venity?Daleko jej do prawdziwej henny...

Henna to roślina, która zawiera czerwono-pomarańczowy barwnik, dlatego pisanie o brązowej, śliwkowej czy jeszcze innej hennie to nieporozumienie.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 20:02   #504
kamciafairy
Raczkowanie
 
Avatar kamciafairy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: obecnie polska.. za rok juz LA!!
Wiadomości: 33
GG do kamciafairy Wyślij wiadomość przez MSN do kamciafairy Send a message via Skype™ to kamciafairy
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Cytat:
Napisane przez zuzia1659 Pokaż wiadomość
nie mozna farbowac wlosów, które wcześniej zostały zafarbowane henną, może lepiej użyj normalnej farby...
wlasnie wiem... dzieki za odpowiedzi ;*;*
__________________

włosy + 60 cm.
cera - w końcu doprowadzić do porządku.
wrogów - zetrzeć na pył!
paznokcie - 2 cm!!
przyszłość - jak najszybciej i na jaknajdłużej w Los Angeles.
zmiany? - zmienić podejście do ludzi.. :P



TOUGH GIRL!!

kamciafairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 14:36   #505
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

podnosze watek
czy mieszajac chne ELD z jakims jasnym odcieniem, mozna uzyskac jasny, niemal marchewkowy kolor (widzialam na stronie producenta, ze oprocz ciemnych kolorow, oferuja jasne)?
troche mi poczerwienialy wlosy od tego barwienia chna, a chcialabym troche rozjasnic, zeby znowu byly miedziane
jesli ktos wie-prosze o PW.
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 16:29   #506
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nioniol Pokaż wiadomość
tak sobie pomyslałam: gdyby dodać tej ziołowej chny w proszku do odżywki Wax Chenna Treatment i zeby troche postało, chna się rozmiekczyła i nałożyć to na głowę to co by było?????
Mam włosy jasne i chciałabym je trochę przyciemnić. Jak zrobię normalnie chennę Venita Orzech laskowy to wyjdzie mi na jasnych włosach średni lub ciemny brąz. A mieszając z odżywką mogę zastosowac mniejsze stężenie barwnika.
Czy któraś z was próbowała takiego farbowania?
Ja tez chcialabym rozjasnic ten orzech laskowy. Ja z kolei wpadlam na inny pomysl- kupilam sobie najjasniejszy kolor- jakis tam blond i chce zmieszac je razem. Nie wiem jednak co z tego wyjdzie. Na razie probowalam na pasemku i efektu rozjasnienia za bardzo nie wiedze :/
Z odrzuwka wlalabym tego nie mieszac- po pierwsze sklad jest inny, po drugie wydaje mi sie ze produkt bedize jedynie rzadszy a nie jasniejszy.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 09:44   #507
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

lea88:
Ja tez chcialabym rozjasnic ten orzech laskowy. Ja z kolei wpadlam na inny pomysl- kupilam sobie najjasniejszy kolor- jakis tam blond i chce zmieszac je razem. Nie wiem jednak co z tego wyjdzie. Na razie probowalam na pasemku i efektu rozjasnienia za bardzo nie wiedze :/
Z odrzuwka wlalabym tego nie mieszac- po pierwsze sklad jest inny, po drugie wydaje mi sie ze produkt bedize jedynie rzadszy a nie jasniejszy.


Jeżeli chodzi o mieszanie kolorów to mam pewne doswiadczenie, ale z farbami ziołowymi w formie pasty ("balsamy koloryzujące") , ale one:
1) szybciej się spierają
2) mają w składzie sole metaliczne???? -tak czytałam
3) nie odżywiają włosów tak jak te zioła w proszku.

Tak więc pomieszałam 1 tubkę Venita Słoneczny blond i 0,5 tubki Venita Orzech laskowy. wyszedł średni blond o zimnym odcieniu - co mnie zdziwiło, bo myślałam, że ten blond słoneczny da jakąś żółtą poświatę. Podobał mi się, ale zmył się po dwóch myciach całkowicie.
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 12:57   #508
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Pytanie do znawczyń tematu
Mam naturalny ciemny blond, zamarzyłam włosy troche pozłocić, henną właśnie. Nie znam się kompletnie, pomoże ktoś?
Moja ukochana fryzjerka nie miała styczności i uchyla się od rad
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 12:14   #509
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

http://www.hennaforhair.com/freebooks/

Chcesz je przymiedzić? W tym ebooku są fajne przepisy , a może spróbuj z henna gloss , kilka postów wcześniej jedna z wizażanek podawała przepis. Ja niestety nie jestem specjalistką a jedynie eksperymentatorką.....Kol ory babkom wychodzą superanckie....
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 13:44   #510
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nioniol Pokaż wiadomość

Tak więc pomieszałam 1 tubkę Venita Słoneczny blond i 0,5 tubki Venita Orzech laskowy. wyszedł średni blond o zimnym odcieniu - co mnie zdziwiło, bo myślałam, że ten blond słoneczny da jakąś żółtą poświatę. Podobał mi się, ale zmył się po dwóch myciach całkowicie.
No to fajnie, ja tez wyprobuje tej mieszanki :P. Co do balsamu Orzech laskowy to uzywam go juz od jakiegos czasu i generalnie dobrze na mnie dziala. Zmywa sie jednak sam w sobie po ok 2-3 myciach Ale u mnie wszystko sie tak zmywa wiec nie dziwi mnie to.

Kupilam jeszcze kolor miedziany i zamierzam zmieszac te 3 kolory- blond, miedz i orzech, chcialabym uzyskac kolor zblizony do karmelowego/toffie. Moze sie uda
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.