Mamusie listopad-grudzien 2011 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-27, 07:09   #481
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość


ja 3 lata temu siedziałam na innym forum jeszcze nie jako elf tylko diabeł tasmański i było sporo osób które wbiły się do klubu a potem tylko podczytywały, ogólnie wyszły niezdrowe klimaty, bo wiadomo w klubie pisze się o różnych rzeczach

dokladnie tak jak juz kiedys rozmawialysmy- jak ktos sie udziela to czemu nie
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:10   #482
mol_aa
Zadomowienie
 
Avatar mol_aa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 128
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

pokszyfka coś poważnego z tżem się dzieje??? Zdrówka

Dziewczyny czy znacie jakieś przepisy na ciacho lub ciasteczka bez jajek i mleka????????????
mol_aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:10   #483
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Topór zakopany, ojjjj zakopany i rano też go dokopywaliśmy hehehehe
Nawet córa wiedziała, żeby pospać dłużej i obudziła się 6:20

My też mieszkamy w bloku i ubieram małą w półśpiochy i bluzeczke z krótkim rękawem, bo jak słońce daje czadu to w domu bez włączania ogrzewania mamy 22 stopnie.

Słoneczko już pięknie świeci

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

W ddtvn ma być temat, jak zrobić, żeby dziecko przesypiało spokojnie całą noc




u nas jak slonce swieci, a swieci caly czas wczoraj bylo na termometrze 38 :/ stare budownictwo i mega szybko sie nagrzewa... sauna ze ho ho
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:15   #484
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

kurcze z tego wynika, że tylko ja mojego owijam jak mumię, muszę go rozebrać... choć w krótkim rękawku to on ciągle zimny

MOLA zaraz wstawię

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Ciasto „Sypanka”

Potrzebujemy od 1,5 do 2 kg jabłek (np. antonówek), które obieramy i trzemy na grubej tarce.
Następnie przyrządzam „sypankę”, do której potrzebuję na oko:
1/2 szklanki kaszki kukurydzianej lub kaszki mannej
1/2 szklanki mąki pszennej lub mąki kukurydzianej
Można dodać pół szklanki wiórków kokosowych oraz 2-3 łyżki płatków owsianych, wcześniej częściowo zmielonych.
Można dodać garść rodzynek.
Dodaję jeszcze, choć nie jest to konieczne, ok. 2-3 łyżek zmielonego słonecznika i siemienia lnianego, które powinno się znaleźć, w każdej diecie alergika. Słonecznik dodaję do ciasta też pod kątem zdrowotnym, ponieważ zawiera bardzo dużą liczbę witamin i pierwiastków.
3-4 łyżki cukru
szczypta soli
łyżeczka proszku do pieczenia
W okresie Bożego Narodzenia dodaję paczkę przyprawy do pierników (szukam takiej bez dodatków chemicznych), wtedy ciasto ma posmaczek świąteczny.


Wszystko mieszam. Potem w przygotowanym prodiżu lub formie robię przekładankę tzn. cienka warstwa sypanki, 1-2 cm warstwy startych jabłek, warstwa sypanki, warstwa jabłek itd. aż do wyczerpania produktów. W warstwę jabłek można włożyć również truskawki, banany, maliny, porzeczki czy śliwki. W ten sposób urozmaicamy smak wypieku, wybieramy oczywiście te owoce, które nasz alergik może jeść. Na górę przekładanki trzemy na grubej tarce 1/2 kostki masła włożonego wcześniej do zamrażalnika.
Ciasto piekę w prodiżu 1,5 godziny.




Razowe muffiny z bananami. Bez jajek.

Składniki :

1, 5 szklanki mąki ( dodałam tylko 1 szklankę mąki pół na pół : pszenną i razową)
1 szklanka mleka ( użyłam sojowego)
0,5 szklanki oleju
0,5 szklanki cukru
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 banany

Wymieszać w jednej misce suche składniki : mąkę, mąkę ziemniaczaną, cukier, proszek do pieczenia. W drugiej misce wymieszać olej, mleko i 2 rozgniecione widelcem banany. Połączyć składniki suche z mokrymi, wymieszać delikatnie. Przełożyć do form na muffinki. Piec ok 20 min w temperaturze 200 st.C.

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Ciastka z krupczatki

Składniki:

1 szklanka mąki krupczatki
1/2 szklanki mąki ziemniaczanej
1/2 szklanki cukru pudru
cukier puder z prawdziwą wanilią i kardamonem ( Kamis takie wypuścił)
1/2 kostki margaryny bezmlecznej
garść suszonej żurawiny

Ciasto posiekać jak na kruche i szybko zagnieść. Trochę trzeba pougniatać ale gdyby nie chciało się skleić można dodać odrobinę zimnej wody. Pod koniec ugniatania dodać posiekaną na kawałeczki żurawinę. Urywać ciasto po kawałku i formować kulki. Układać na blasze posypanej mąką w odległości 4-5 cm. od siebie.
Następnie spłaszczyć i zrobić widelcem na krzyż wzorek krateczki. Ja odcisnęłam kratkę krajaczką do ziemniaków.
Piec w temperaturze 180 st.C przez około 15 minut. Ciasteczka powinny być jasne. Gotowe można dodatkowo przełożyć dżemem.
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:16   #485
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

dziewuszki, przypomnijcie sklerotyczce... co na zaparcia dla maluszka? bo mloda po tym wczorajszym zestawie- marchewka i ziemniaczek steka i stęka bidula
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:17   #486
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Prosta szarlotka sypana

Składniki :

1 szklanka mąki( jasnej, razowej, mieszanej...)
1 szklanka kaszy manny
1 szklanka cukru( można dać mniej, zależy od słodkości jabłek)
1 łyżeczka proszku do pieczenia( jest w przepisie ale ja nie dodaję)
2/3 kostki margaryny bezmlecznej( można użyć również kilka łyżek oleju*)
4-5 sztuk jabłek ( im więcej, tym lepiej)
cynamon
W misce wymieszać mąkę, cukier i kaszę( ewentualnie proszek do pieczenia). Jabłka obrać, przekroić na ćwiartki, powycinać gniazda nasienne i zetrzeć na tarce o dużych oczkach.

Spód tortownicy wyłożyć papierem do pieczenia, a boki wysmarować margaryną (lub olejem, bułką tartą lub mąką) Na dno formy wysypać jedną szklankę mieszanki suchych składników, na nie rozłożyć połowę jabłek . Posypać cynamonem. Następnie wysypać kolejną szklankę suchych składników, rozłożyć równomiernie resztę jabłek. Znów posypać cynamonem. Na wierzch wysypać ostatnią porcję suchych składników.

Margarynę zetrzeć na tarce o dużych oczkach i równomiernie rozłożyć wiórki na wierzchu ciasta.( można ją wcześniej włożyć do zamrażalnika, lepiej się trze).
Wersja z olejem jest trochę inna. Do reszty suchych składników dodać 2 łyżki oleju i 2-3 wody, mieszać łyżką ugniatając powstającą masę o ścianki naczynia. Powstaną lekko wilgotne grudki, które wysypać na ciasto i przyklepać.


Piec w temperaturze 180ºC przez około 60 minut.

Szarlotka dla alergików

Składniki:

500 g mąki (u mnie pszennej)
1 niepełna szklanka cukru
1/2 szklanki wody
1/.2 szklanki oleju
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy
3 jabłka
2 łyżki otrębów pszennych
dżem brzoskwiniowy do posmarowania wierzchu

Mąkę przesiać przez sitko. Dodać pozostałe składniki i zagnieść ciasto. Wyłożyć na stolnicę i rozwałkować. Wyciąć koło wielkości blachy ( ja po prostu odcisnęłam blachę na cieście, dzięki temu kształt był idealny). Ułożyć na blasze, posypać otrębami pszennymi. Jabłka zetrzeć na tarce i wyłożyć na cieście. Pozostałą część ciasta rozwałkować i wycinać paseczki, które można ułożyć na wierzch ciasta, tak, aby powstała krateczka. Piec w piekarniku ok. 40 minut w temp. 200 st. 10 minut przed końcem pieczenia, posmarować ciasto 1-2 łyżkami dżemu.
Ciasto drożdżowe z kruszonką- bez mleka i jaj

Składniki:
Ciasto:

20 g drożdży
350 g mąki pszennej
50 g cukru
30 g oleju roślinnego lub margaryny
130 ml wody
1/2 łyżeczki soli

Kruszonka:
1/3 kostki margaryny bezmlecznej
1/3 szklanki cukru
1/3 szklanki mąki

Drożdże wymieszać w miseczce z 1 łyżeczką cukru i 3 łyżkami wody. Odstawić na 15 min. Po tym czasie połączyć zaczyn z pozostałymi składnikami i wyrobić ciasto. Przykryć ściereczką i pozostawić na 1 godz. do wyrośnięcia w ciepłym miejscu. W tym czasie zrobić kruszonkę, rozdrabniając wszystkie składniki razem, tak aby się połączyły. W razie potrzeby dosypać mąki lub cukru. Po upływie godziny, wyłożyć ciasto na formę posmarowaną olejem i posypać kruszonką. Ponownie odstawić ciasto do wyrośnięcia. Piec 60 minut w temp. 180 stopni. Można podawać z marmoladą z róży. Wtedy smakuje jeszcze lepiej.
Smacznego!

Ciasteczka owsiane

Składniki:
2 szklanki płatków owsianych
0,5 szklanki cukru
0,5 szklanki mąki pszennej
0,5 szklanki roztopionej margaryny bezmlecznej
pół łyżeczki soli
1 banan
1 jabłko

Suche składniki dokładnie wymieszać. Dodać rozgniecionego banana i roztopione masło. Wymieszać. Jabłko pokroić w drobną kosteczkę, dodać do ciasta i lekko zamieszać. Namaczać ręce w ciepłej wodzie i formować kulki, a następnie spłaszczać je i wykładać na blachę posmarowaną olejem. Piec ok. 30 minut w temperaturze 180 stopni. Zostawić do ostygnięcia.

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Ciasteczka francuskie z owocami

Ciasteczka francuskie z owocami

Składniki:

2 opakowania gotowego ciasta francuskiego (zawiera tylko tłuszcze roślinne)
1 duże jabłko
kilka sztuk brzoskwini w puszce
cukier
cynamon

Ciasto francuskie pokroić w kwadraciki o przekątnej ok. 4 cm (lub większe, wg. uznania). Jabłko obrać ze skórki i pokroić w drobną kosteczkę. Brzoskwinie odsączyć z syropu i również pokroić w kostkę. Na jednej części kwadracików, wyłożyć pokrojone jabłko, posypać cukrem i cynamonem. Na drugą część wyłożyć pokrojoną brzoskwinię i posypać cukrem. Ciasteczka składamy na pół po przekątnej, tak, aby powstały trójkąciki. Wierzch posypać cukrem. Wyłożyć na blachę posmarowaną olejem. Piec ok. 20 min. w temperaturze 180 st. aż do zarumienienia.

Racuchy bez mleka

Składniki:

3 szklanki mąki pszennej
1/4 łyżeczki soli
1 i 1/2 szklanki ciepłej wody
25 g świeżych drożdży
3 łyżki cukru
2 łyżki oleju

Mąkę przesiać przez sitko i wymieszać z solą. Drożdże wymieszać w ciepłej wodzie. Zrobić zagłębienie w mące, wsypać cukier, wlać olej, a następnie powoli dodawać zaczyn, mieszając dużą, drewnianą łyżką. Ciasto wyrabiać do momentu, aż będzie gładkie (wg. oryginału ok. 4-5 minut, ja robiłam to krócej). Zostawić do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 1 godzinę. Na patelnię wlać olej na wysokość ok. 3-4 cm. Nakładać łyżką porcję ciasta i smażyć na gorącym oleju z obydwu stron do zarumienienia (ok. 2 minuty każdą stronę). Racuchy wykładać na papierowe ręczniczki. Podawać z cukrem pudrem, syropem klonowym lub konfiturą.
Smacznego!
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:17   #487
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez mol_aa Pokaż wiadomość
pokszyfka coś poważnego z tżem się dzieje??? Zdrówka

Dziewczyny czy znacie jakieś przepisy na ciacho lub ciasteczka bez jajek i mleka????????????

blog dla mam alergików http://smakolykialergika.blogspot.com/
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 07:18   #488
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Andruty morelowe

Składniki :

wafel okrągły lub kwadratowy
200 g suszonych moreli
sok jabłkowy surowy ok 100ml( kupiłam jednodniowy Marwit, można użyć takiego dla dzieci ale będzie bardziej słodkie) lub woda
golden syrup

Morele namoczyć we wrzątku, potem chwilę podgotować aż całkowicie zmiękną. Odcedzić i ostudzić. Zmiksować na gładką masę dodając stopniowo sok jabłkowy. Wafle przełożyć masą dodając na spód jednej z warstw golden syrup( ja dodałam na dwie warstwy i było zdecydowanie za słodkie).
Położyć na andrucie coś cięższego np talerz i włożyć na chwilę do lodówki.
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:19   #489
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Smile Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
jak bedziesz sie udzielac to pewnie po jakims czasie Cie zaprosimy
oki, rozumiem i mam nadzieje, ze sobie zasluze

tak w ogle to dziekuje za cieple przyjecie

jak tak sobie czytam Wasze zwierzenia, doswiadczenia itp to mam wrazenie ze czytam wyrywki z wlasnego zycia wiec juz wiem ze dobrze bede sie tu czuła
__________________
"Człowiek rodzi się z zaciśniętymi piąstkami, jakby chciał powiedzieć: cały świat jest mój.
A umiera z otwartymi ramionami, jakby mówił: popatrzcie, niczego ze sobą nie zabieram"

Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:20   #490
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez mol_aa Pokaż wiadomość
princeska patent na przesypianie całych nocek - odczekać 2 lata jak dzieć podrośnie
a tak na serio to dałabym miliony, żeby mały przespał ciurkiem 7h
Moja córa miała 3 m-ce odkąd przesypia całe noce
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:24   #491
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

nasz też spał całe nocki na cycku, teraz miał ten kiepski tydzień ale dziś już super od 20tej do 5.30 i teraz śpi od 7ej, zobaczymy jak dzisiaj

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

w co SIĘ ubieracie na dwór?
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 07:25   #492
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Dziewczyny mam pyt w spr rozszerzania dietki Mała dostawała jabłuszko przez 5 dni, od dzisiaj marchewkę jej wprowadzę, zwiększając dawkę (jak tu mi któraś mamusia ładnie opisała ile kolejnego dnia). Ale co potem? Jak już jabłko i marchewka będzie git, to co kolejne?
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:26   #493
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

PRINC jak przejdzie marchew to spróbuj z kartoflem
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:28   #494
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość

w co SIĘ ubieracie na dwór?
czapeczka cieniutka, body z długim, bluza, spodenki i skarpetki. Jak zobaczę, że niuni za gorąco, jak siedzimy na placu i nie wieje to jej rozpinam bluzę.

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
PRINC jak przejdzie marchew to spróbuj z kartoflem
Ugotować i blenderem go?
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:30   #495
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

PRINC w bodziaka wejdziesz? bo pytałam w co WY się ubieracie parę dni w domu siedziałam przez to zapalenie i nie wiem jak się nosić

ja kartofle traktuję praską lub ścieram na najmniejszych oczkach tarki
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:32   #496
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
czapeczka cieniutka, body z długim, bluza, spodenki i skarpetki. Jak zobaczę, że niuni za gorąco, jak siedzimy na placu i nie wieje to jej rozpinam bluzę.

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------



Ugotować i blenderem go?

u nas tak samo tylko body na krótki , bo wczoraj mloda zgrzala sie za bardzo ...


tak, blenderem go

ponawiam pytanko o sposob na zaparcia

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
PRINC w bodziaka wejdziesz? bo pytałam w co WY się ubieracie parę dni w domu siedziałam przez to zapalenie i nie wiem jak się nosić

ja kartofle traktuję praską lub ścieram na najmniejszych oczkach tarki

ja to leginsy do kolana ew. rybaczki i bluzeczka krótki rekaw albo na ramiączka plus cieniutka bluza... ale wczoraj bluza sie nie przydala
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:47   #497
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
PRINC w bodziaka wejdziesz? bo pytałam w co WY się ubieracie parę dni w domu siedziałam przez to zapalenie i nie wiem jak się nosić
: hahaha::h ahaha::ha haha:

Ja spodnie, bluzka na ramiączkach i kurteczka (rękawy do góry podciągnięte) - strój na wczoraj Dzisiaj zamiast kurtki wezme sweterek
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:48   #498
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez kkkasikkk Pokaż wiadomość
Hej,


Jejciu wasze dzieci tyle ważą, a Martynka dopiero 6900 gram
moja starsza od Twójej córci a waży podobnie
z drugiej strony moja jest idealnie na 50 centylu

Cytat:
Napisane przez mol_aa Pokaż wiadomość



Olusia, kkasikk, goferek dołączam do klubu kruszynkowych dzieci. Piotruś też mało przybiera na wadze, pediatra ręce rozkłada, bo wyniki ok, a on malusieńko przybiera. Stwierdziła,że to przez to,że on taki ruchliwy i spala dużo kalorii na te swoje akrobacje i że może to jego natura,że teraz jest drobniejszy. Pocieszyła mnie tym,że dobrze maluch się rozwija, bo podwoił swoją masę urodzeniową w 4,5miesiąca
moja ma ponad 5 miesięcy i nie podwoiła jeszcze swoeje wagi urodzeniowej
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:48   #499
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez mol_aa Pokaż wiadomość
nikaa my po domu biegamy w bodziaku na krótki rękaw + jakieś portki i skarpetki

Olusia, kkasikk, goferek dołączam do klubu kruszynkowych dzieci. Piotruś też mało przybiera na wadze, pediatra ręce rozkłada, bo wyniki ok, a on malusieńko przybiera. Stwierdziła,że to przez to,że on taki ruchliwy i spala dużo kalorii na te swoje akrobacje i że może to jego natura,że teraz jest drobniejszy. Pocieszyła mnie tym,że dobrze maluch się rozwija, bo podwoił swoją masę urodzeniową w 4,5miesiąca

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

elf oj my też uciekamy przed słońcem, zawsze mam pieluchę w pogotowiu to zarzucam na budkę i jest ok
A z cycolami to może przed wyjściem ściągnij trochę, żeby nie bolało??

A apropo cycolów to u mnie znowu duzzzzoooo mleczka, aż dwa razy w nocy musiałam się przebierać, bo przeciekłam, a jeszcze 1,5tyg temu nic nie było może kilka kropelek
mój też mało przybuera- to się rpzyłaczam hehe
ja mam w budzie fajny daszek, który rozsuwam i nie p[otrzebuje parasolki nawet, chociaż mamy to wyciagne dzisiaj
super, ze podwoił masę urodzeniową- my jeszcze nie- czekam do 5 m-ca- oby


Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Topór zakopany, ojjjj zakopany i rano też go dokopywaliśmy hehehehe
Nawet córa wiedziała, żeby pospać dłużej i obudziła się 6:20

My też mieszkamy w bloku i ubieram małą w półśpiochy i bluzeczke z krótkim rękawem, bo jak słońce daje czadu to w domu bez włączania ogrzewania mamy 22 stopnie.

Słoneczko już pięknie świeci

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

W ddtvn ma być temat, jak zrobić, żeby dziecko przesypiało spokojnie całą noc
buhahahahahahahahha- zazdraszczam chyba musze się z moim poklócić, zeby potem móc się godzić

to będe oglądała tvn

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
ja z rana to koszulka na dlugi i spiworek letni... ale w dzien mam ekspozycje slonca non stop :/ wiec mala w bodziaku na krotki i skarpety
Cytat:
Napisane przez mol_aa Pokaż wiadomość

princeska patent na przesypianie całych nocek - odczekać 2 lata jak dzieć podrośnie
a tak na serio to dałabym miliony, żeby mały przespał ciurkiem 7h
nie no bayer ten patent hehe

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
u nas jak slonce swieci, a swieci caly czas wczoraj bylo na termometrze 38 :/ stare budownictwo i mega szybko sie nagrzewa... sauna ze ho ho
\jak w domu tyle stopni?????? no coś ty

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
dziewuszki, przypomnijcie sklerotyczce... co na zaparcia dla maluszka? bo mloda po tym wczorajszym zestawie- marchewka i ziemniaczek steka i stęka bidula
jabłuszko
śliwka z hippa po 4m-cu lub jabłko z ananasami i brzoswiniami

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
nasz też spał całe nocki na cycku, teraz miał ten kiepski tydzień ale dziś już super od 20tej do 5.30 i teraz śpi od 7ej, zobaczymy jak dzisiaj

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

w co SIĘ ubieracie na dwór?
heheh te zrozumiałam że o dzidzie chodzi
ja leginsy+tenisówki+krótki rękawe+bluza

oj! młody się budzi

podobnież nosimy po 5kg w torebkach hehehe
kiedyś na studiach nosiłam takie ciężary z książkami i zeysztami..... teraz już lekkie... ale pewnie przy dzidzi znowu będa cieżko bo a to chusteczki a to pieluszki a to krem , klucze ,długopis itepe
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 07:48   #500
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
ponawiam pytanko o sposob na zaparcia
Nie wiem, dlatego nie wypowiadam się
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:54   #501
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Smile Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

to teraz pare slow o mnie:
oprocz malej Bianki mam w domu jeszcze prawie 6latka Oliwiera i oczywiscie TŻ

obecnie jestem na macierzynskim prawie do konca maja, ale jeszce zaległy urlop i troche tegorocznego wiec do pracy wróce na poczatku lipca - ale wcale mi sie nie spieszy

od urodzenia małej nie wiem co to przespane noce (pobudka 3-4 razy) - niedługo skonczy 5 mies. i od samego poczatku mozna według niej zegarek ustawiac - karmienie co 2 - 2,5 h (karmie cycem) dzien czy noc, nie ma znaczenia oczy na zapałki

z utesknieniem czekam na 6 czerwca - chce zaczac jej na noc podawac mm - mam nadzieje ze bede mogla wtedy troche pospac w nocy, chociaz widzę po waszych pociechach, ze róznie to bywa i nic nie jest pewne na razie nie musiałabym tez budzika ustawiać, bo pobudka zawsze 6:00-6:30, no czasem mnie zaskoczy i o ... 5:00 np.
tak czy inaczej mala na razie tylko na cycu - jeszcze nic innego nie próbowała; ostatnie ważenie miala w wieku 3,5 mies. i wtedy to było 5960 g (dzisiaj ide do przychodni, to moze uda mi sie uaktualnic dane)

od 2-3 tyg namietnie przewraca sie na brzuch ale z powrotem niekoniecznie i jak jest zmeczona to wrzask w niebogłosy zeby sie nia zajac (ona to w ogóle bardzo towarzyska jest i sama nie lubi przebywac, jak tylko mnie straci z zasiegu wzroku to pisk jest - nawet do wuceta nie pozwala )
poza tym rwie sie juz do siedzenia, no ale powiedziałam jej ze jak sama usiadzie to sobie bedzie siedziec
czasem uda jej sie tez odkryc ze ma nogi, ale o tak wyczekiwanym przez mnie posmakowaniu stópek na razie moge chyba zapomniec

na razie tyle, bo własnie za dlugo w jednej pozycji i już sie wscieka
__________________
"Człowiek rodzi się z zaciśniętymi piąstkami, jakby chciał powiedzieć: cały świat jest mój.
A umiera z otwartymi ramionami, jakby mówił: popatrzcie, niczego ze sobą nie zabieram"

Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:55   #502
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Fatal jak miło

U Nas jedno wstawanie 3.20 dziec odzyskany

Princ, zazdroszcze. tzn cieszę się że hormony się ustabilizowały

U Nas na zaparcia sprawdził się termometr zamoczony w oliwce. Michał jak w szpitalu dostał parę dni mm to tak biedny się zatwardził, że tylko to pomogło
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:57   #503
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Smile Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Moja córa miała 3 m-ce odkąd przesypia całe noce

szczerze zazdroszcze
__________________
"Człowiek rodzi się z zaciśniętymi piąstkami, jakby chciał powiedzieć: cały świat jest mój.
A umiera z otwartymi ramionami, jakby mówił: popatrzcie, niczego ze sobą nie zabieram"

Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:02   #504
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Oliveira może mm pomoże, moja na cycu też jadła co 2,5h, a jak dostała mm to pięknie nocki przesypia Także jest nadzieja

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Bahamadia_25 Pokaż wiadomość
U Nas na zaparcia sprawdził się termometr zamoczony w oliwce.
Przypomniał mi się koszmar, kiedy musiałam pierwszy raz w życiu dać małej czopka na kolke... Jezuniu ile ja stresu się najadłam.. Ona płakała i ja razem z nią.. Nie wiem, może jako matka nie powinnam mieć takiego problemu z tym Ale jak trzeba będzie to zacisne zęby i do przodu..
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:03   #505
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

adidaso-trampki, dzinxy, top, chusta i bluza z kapturem u mnie na wsi nie musze się stroića i tak sąsiad zaprasza mnie na lody... podpytywał czy mam wózek skladany, bo pojedziemy na cos dobregoa tż powiedział, że tak to już jest, że jak baba chodzi i chodzi tzn, że CH*** do D**y szuka...masakra, to ja mam się zamknąć w domu, albo dreptac wkoło po podworku...?
czasem mam wrażenie, że tu mieszka sama ciemnota i patologia
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:05   #506
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Pyt. z tych kulinarnych: mam w zamrażarce mały kawałek piersi i kawałek z indyka - czy razem mogę przygotować jakieś danko z tego?
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:07   #507
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Oliveira może mm pomoże, moja na cycu też jadła co 2,5h, a jak dostała mm to pięknie nocki przesypia Także jest nadzieja

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------



Przypomniał mi się koszmar, kiedy musiałam pierwszy raz w życiu dać małej czopka na kolke... Jezuniu ile ja stresu się najadłam.. Ona płakała i ja razem z nią.. Nie wiem, może jako matka nie powinnam mieć takiego problemu z tym Ale jak trzeba będzie to zacisne zęby i do przodu..

To prawda. Wiele rzeczy robię, które niedawno nie przeszły by mi nawet przez myśl....

Dziewuszki, dajcie te przepisy do klubu

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez pokszyfka Pokaż wiadomość
adidaso-trampki, dzinxy, top, chusta i bluza z kapturem u mnie na wsi nie musze się stroića i tak sąsiad zaprasza mnie na lody... podpytywał czy mam wózek skladany, bo pojedziemy na cos dobregoa tż powiedział, że tak to już jest, że jak baba chodzi i chodzi tzn, że CH*** do D**y szuka...masakra, to ja mam się zamknąć w domu, albo dreptac wkoło po podworku...?
czasem mam wrażenie, że tu mieszka sama ciemnota i patologia



:gan:
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:09   #508
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez pokszyfka Pokaż wiadomość
adidaso-trampki, dzinxy, top, chusta i bluza z kapturem u mnie na wsi nie musze się stroića i tak sąsiad zaprasza mnie na lody... podpytywał czy mam wózek skladany, bo pojedziemy na cos dobregoa tż powiedział, że tak to już jest, że jak baba chodzi i chodzi tzn, że CH*** do D**y szuka...masakra, to ja mam się zamknąć w domu, albo dreptac wkoło po podworku...?
czasem mam wrażenie, że tu mieszka sama ciemnota i patologia
przepraszam ale mnie to rozsmieszyło chociaz tobie nie do smiechu..... no to gdzie masz chodzic???? bez sensu

no nic ja tez mam nadzieje ze młody przespi dłuzej po mm albo po rozszerz. diety

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

ja zalacze przepis na blok- wyszedł całkiem spoko- zapraszam do siebie na kawałeczek i na kafffcie
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:17   #509
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Asz cholera strona mi sie nie odswiezala i az sie dziwilam czemu nic nie piszecie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:17   #510
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzien 2011

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
przepraszam ale mnie to rozsmieszyło chociaz tobie nie do smiechu..... no to gdzie masz chodzic???? bez sensu

no nic ja tez mam nadzieje ze młody przespi dłuzej po mm albo po rozszerz. diety

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

ja zalacze przepis na blok- wyszedł całkiem spoko- zapraszam do siebie na kawałeczek i na kafffcie


wstawiaj wodę na kawę. Zadzieram kiecę i lecę

Jutro zrobię ciasteczka francuskie
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.