Mamusie wrześniowo-październikowe 2012 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 14:19   #481
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

niegrzeczna88 z tego, co się orientuję, to mimo iż jesteś w ciąży pracodawca nie ma obowiązku w przypadku umowy na zastępstwo przedłużyć Ci jej do dnia porodu (jak byłoby to w przypadku umowy na czas określony, gdy w momencie, gdy owa umowa by wygasała, byłabyś w 3 miesiącu ciąży). Dziwne, że na umowie na zastępstwo nie masz zapisanej konkretnej daty. Teoretycznie kobieta w ciąży jest chroniona, ale nie jestem w 100% pewna, jak to jest w Twoim przypadku. Z mojego rozumienia kodeksu wynikałoby, że do dnia zakończenia zastępstwa, nie pracodawca nie powinien mieć prawa do tego, aby Cię zwolnić. Najlepiej zadzwoń do inspekcji pracy albo poradź się radcy prawnego, wówczas powinnaś uzyskać miarodajną odp.[/QUOTE]


dziekuje ze odpisalas, no ja tez czytalam duzo o tym i tak wlasnie wywnioskowalam jak napisalas , ogolnie to jestem teraz w kropce.. nie wiem czy powiedziec w pracy czy sie wstrzymac.. pracuje na kasie i nie raz jak nie ma ruchu wykladamy towar itd..wiec sama niewiem co robic
__________________
prawko zdane 29.09.2010 --> jestem kierowca!

IGA

Maja

niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 14:32   #482
lukrecja_25
Wtajemniczenie
 
Avatar lukrecja_25
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 053
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

weronika! Jak to? co sie stało jak to 7 minut byłas co to za lekarz?? jakiś dupek
lukrecja_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 14:58   #483
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

kobieta zrobiła mi usg poczym wszystko się jej musiałam pytać bo sama to by nie powiedziała nic. Ogólnie to ani cytologi mi nie zrobiła ani na żadne badania nie skierowała :/
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 15:01   #484
Martarynka
Rozeznanie
 
Avatar Martarynka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 887
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Witam dziewczynki Ja ostatnio ciągle bym spała, do tego jestem w trakcie sesji egzaminacyjnej i dlatego tak malo się udzielam. Jagodka na liście możesz dopisać, że mam 23 lata i tp według OM na 25 sierpnia, chociaż jestem pewna, że to się zmieni, ale narazie taki mam wpisany w karcie ciazy. Dziewczyny a ja mam takie nietypowe pytanie: Jak jest u Was z przytulankami? My dowiedzieliśmy się o dzidzi w Wigilię i od tej pory nic z tych rzeczy, ze względu na te moje plamienia no i strach. Ale dziś juz miałam taką ochotę na mojego mężulka, ostatnie plamienia byly tak dawno, że już o nich zapomniałam i dziś zabrałam się za mojego TŻta. A jak to u Was wygląda?
__________________
24.08.2012 Kubuś
http://www.suwaczek.pl/cache/214bc91a27.png
Martarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 15:31   #485
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja zaraz zacznę 6 tydzień a mdłości jak nie było tak nie ma? I ja sie tym martwię raczej.
Bo mdłości w ciąży oznaczają, ze poziom hormonów ciazowych wzrasta co nie znaczy, ze jak nie ma nudnosci to jest problem ale jak są to dobrze
nie martw się...ja nie miałam wcale jak w ciąży byłąm z małym
Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
hej

Ja dziś byłam na pierwszej wizycie i zostałam potraktowana jak jakiś śmieć w gabinecie byłam 7 minut... w ogóle jedno wielkie nieporozumienie ehhh to nasze NFZ :/ muszę poszukać innego lekarza.
miałam pytać czemu, ale widzę, że już napisałaś szukaj innego
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:13   #486
axxxa
Zadomowienie
 
Avatar axxxa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin/Chorzow
Wiadomości: 1 075
GG do axxxa
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość
u kurde balans ... nie chce sobie wykrakać ale chyba mnie dopadaja powoli NUDNOŚCI!!! Już kilka razy mnie zmuliło dzisiaj no i powtarza sie co jakiś czas wkraczam lada chwila w 5 tydzień to pewnie spotkania z szuwarkiem mnie nie ominą
ja sie dzisiaj tez dopiero dowiedzialam ze jestem w 5 tyg bo to od @ sie liczy a nie od zaplodnienia. ja jak narazie dobrze sie czuje. zeby nie zapeszac to tak by moglo byc cala ciaze.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja zaraz zacznę 6 tydzień a mdłości jak nie było tak nie ma? I ja sie tym martwię raczej.
Bo mdłości w ciąży oznaczają, ze poziom hormonów ciazowych wzrasta co nie znaczy, ze jak nie ma nudnosci to jest problem ale jak są to dobrze
eee to nie jest reguła zeby sie zle czuc. przeciez sa kobitki co cala ciaze nic nie wymiotuja a dzidzie zdrowe rodza. tak wiec nie przejmuj sie tym.

ja mam wizyte na 2.02. umowiona. to bedzie ponad 6 tydzien. ciekaw czy cos bedzie juz widac.
__________________



ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA o kosmetykach


http://axxxasworld.blogspot.com/


albo stylizacji rzęs
http://lvlinsrzesy.blogspot.com/






Laura 28.09.2012


"lepiej zrobic cokolwiec niz nie zrobic nic"

axxxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:23   #487
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

A ja leżę jestem tak osłabiona i śpiąca że nie poznaje siebie,zawsze coś w domu zrobiłam,posprzątałam a teraz nie mam na nic ochoty,nie wiem jak jutro przeżyję w pracy

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Martarynka Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki Ja ostatnio ciągle bym spała, do tego jestem w trakcie sesji egzaminacyjnej i dlatego tak malo się udzielam. Jagodka na liście możesz dopisać, że mam 23 lata i tp według OM na 25 sierpnia, chociaż jestem pewna, że to się zmieni, ale narazie taki mam wpisany w karcie ciazy. Dziewczyny a ja mam takie nietypowe pytanie: Jak jest u Was z przytulankami? My dowiedzieliśmy się o dzidzi w Wigilię i od tej pory nic z tych rzeczy, ze względu na te moje plamienia no i strach. Ale dziś juz miałam taką ochotę na mojego mężulka, ostatnie plamienia byly tak dawno, że już o nich zapomniałam i dziś zabrałam się za mojego TŻta. A jak to u Was wygląda?

U nas nie ma na razie przytulanek właśnie ze względu na plamienia i tą luteinę dopochwową.
Na razie się boję,jak lekarz da zielony sygnał to wtedy tak.
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 16:24   #488
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Mnie też się nic nie chce

Dzięki za pocieszenie z tymi nudnościami Żeby tylko mnie brzuch nie pobolewał codziennie to byłoby idealnie
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:35   #489
jagoda9283
Raczkowanie
 
Avatar jagoda9283
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz/Żagań
Wiadomości: 495
GG do jagoda9283
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

lista uzupełniona
zielona-wybacz
__________________
dziewczyna od 19.04.2007.
narzeczona od 02.04.2010.
żona od 12.06.2010.(cywilny)
12.05.2012. (kościelny)
mama od 23.09.2012.
jagoda9283 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:56   #490
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
A ja leżę jestem tak osłabiona i śpiąca że nie poznaje siebie,zawsze coś w domu zrobiłam,posprzątałam a teraz nie mam na nic ochoty,nie wiem jak jutro przeżyję w pracy[COLOR="Silver"]
U mnie to samo. Mimo, że senność mi raczej przeszła, to leń został. Nie śpię już tyle co na początku (jestem w 9t), ale do sprzątania nikt mnie nie ma szans zmusić.

Cytat:
Napisane przez Martarynka Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki Ja ostatnio ciągle bym spała, do tego jestem w trakcie sesji egzaminacyjnej i dlatego tak malo się udzielam. Jagodka na liście możesz dopisać, że mam 23 lata i tp według OM na 25 sierpnia, chociaż jestem pewna, że to się zmieni, ale narazie taki mam wpisany w karcie ciazy. Dziewczyny a ja mam takie nietypowe pytanie: Jak jest u Was z przytulankami? My dowiedzieliśmy się o dzidzi w Wigilię i od tej pory nic z tych rzeczy, ze względu na te moje plamienia no i strach. Ale dziś juz miałam taką ochotę na mojego mężulka, ostatnie plamienia byly tak dawno, że już o nich zapomniałam i dziś zabrałam się za mojego TŻta. A jak to u Was wygląda?
Ja nie miałam plamień, więc się z TŻtem nie wstrzymywaliśmy, ale mimo wszystko jakoś ostrożniej do tego wszystkiego teraz podchodzę
A co do sesji to ja też przez to przechodzę, ale niestety mobilizacji brak, a na piątek tyle do zrobienia!
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 17:40   #491
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
kobieta zrobiła mi usg poczym wszystko się jej musiałam pytać bo sama to by nie powiedziała nic. Ogólnie to ani cytologi mi nie zrobiła ani na żadne badania nie skierowała :/
Ojjj. Gdzie bylas u tego lekarza?
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 17:52   #492
gusia..
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 636
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cześć dziewczyny
Ale duuuużo czytania Super, że jest nas już tyle Pozwólcie, że odpiszę tylko na te kwestie które zapamiętałam bo moja córka już ciągnie mnie żeby w berka (ganianego) się pobawić. W takich sytuacjach zazdroszczę tym, które są w pierwszej ciąży bo z chęcią klapnęłabym na łóżku i nie schodziła z niego

Jeżeli chodzi o objawy to ja nie mam praktycznie żadnych. Czasami muszę dotknąć mocniej swoich piersi żeby się upewnić czy bolą. Poza tym robię się szybciej głodna i tyle.

Mi pojawiły się jakieś krostki między piersiami i czasami to swędzi. W czwartek mam wizytę u ginekologa to mu o tym powiem, zobaczymy co on na to.

Na rozstępy kupiłam krem Dax i jeszcze dokupię oliwkę lub tę Ziaję co polecacie. Chociaż uważam, że jak ktoś ma skłonności do rozstępów to i tak je dostanie, może ewentualnie będzie ich mniej. W poprzedniej ciąży pod koniec siódmego miesiąca dostałam a smarowałam się od początku.

Z mężem "przytulamy się" ale delikatniej.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
__________________
Nikolka
gusia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 18:13   #493
Sojka1990
Zadomowienie
 
Avatar Sojka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 720
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

No tak... dać wam swobode na kilka godzin i ponad 2 nowe strony... ja tu w robocie zapierdzielam i marznę, a wy sobie skrobiecie. zazdroszcze

Strasznie boli mnie łepetyna, jak siedzę jest ok, kiedy chodzę kręci mi się w głowie i to od momentu kiedy weszłam do domu.

Coś mi się wydaje że czeka nas przeprowadzka (w zasadzie już o tym rozmowy były) bo mieszkanko w starym budownictwie i choc się sprząta i pachni to i tak czuć starymi murami. Obawiam się że w ścianach mogą być jakieś grzyby czy cuś i dlatego jakoś nie za dobrze sie w domu czuje
__________________
Nasze Cudo
Zośka 05.09.2012, 2910gram, 52cm miłości
Sojka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 18:19   #494
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Ja już się żegnam na dziś i idę do sypialni bo jutro cały dzień w pracy,nie wiem jak wytrzymam ale muszę.


Spokojnej nocki i kolorowych snów.

P.s. Mi tej nocy śnił się poród,że tak bardzo się bałam ze mialam jechać rodzić a ja zaciskałam nogi by zyskać na czasie
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 18:22   #495
Kasia_1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Witajcie! Nieśmiało i debiutancko dołączam do grona Mamuś - postaram się nadrobić zaległości w lekturze czym prędzej, choć już sterta prasy niecierpliwie czeka na zainteresowanie .. i czas
Oczekujemy na Maleństwo między 1 a 5 IX ( z usg 1, z OM 5)... nie mam jeszcze wiedzy który termin jest nadrzędny.. ale zapewne po lekturze będę na bieżąco
Pozdrowienia i tymczasem!
Kasia_1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 18:25   #496
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Dobry.
Dopraszam się o dopisanie mnie do listy Monika 30l. tp. 26.09.
Ja mam już dość, kłócę się ze wszystkimi, jestem potworem Bez powodu kłócę się i ryczę. Mam dość...
Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
nie martw się...ja nie miałam wcale jak w ciąży byłąm z małym
Ja też w pierwszej ciąży nie miałam ani mdłości, ani zachcianek. Nic a nic, no może zgaga tylko była. Córcia zdrowa jak koń
Cytat:
Napisane przez Martarynka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam takie nietypowe pytanie: Jak jest u Was z przytulankami? My dowiedzieliśmy się o dzidzi w Wigilię i od tej pory nic z tych rzeczy, ze względu na te moje plamienia no i strach. Ale dziś juz miałam taką ochotę na mojego mężulka, ostatnie plamienia byly tak dawno, że już o nich zapomniałam i dziś zabrałam się za mojego TŻta. A jak to u Was wygląda?
My tam się tulimy
Z Paulą jak byłam w ciąży to ostatnie "przytulanie" mieliśmy dzień przed porodem
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 18:26   #497
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

ja dzisiaj już padam...mimo, że w pracy tylko 3 godzinki dzisiaj miałam, ale nadrobiłam teraz robiąc zestawienia, liczenie średnich itp. także ja się już z wami żegnam do jutra
ps. czuję moje podbrzusze lekko jak na @
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 19:06   #498
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

hello, hello, witam nowe mamcie i " stare" gorąco całuje
ja dzis odebrałąm bete i jest super bo wzrosła ponad czterokrotnie wieć bomba, dokupiłam dupka i jestem w ciązy pełną parą
po pracy obowiązkowa drzemka bo nie jestem w stanie funkcjonować, no i mam mdłości, a co dziwne zaczynaja się po wyjściu z pracy i jak tylko wsiadam do auta to ledwo zyję, poza tym ciągle jest mi gorąco, i ciężko wchodzić po schodach, ciekawe co bedzie za 7-8 m-cy
ja jeszcze w pracy nie powiedziąłm i chyba troche się wstrzymam wiec ciesze sie ze jeszcze w dzien czuję się jako tako
dziewczyny a czy któraś z WAS zauwazyła że wiecej się śni w nocy, u mnie teraz to caly czas mam sny a kiedyś sporadycznie

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

a i zapomniałam napisać my z męzem się nie przytulamy, bo po pierwsze miałąm plamienia, po drugie ja nie mam ochoty dziwne ale to chyba zasługa hormonów, liczę ze to się zmieni
coventry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 19:08   #499
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
kobieta zrobiła mi usg poczym wszystko się jej musiałam pytać bo sama to by nie powiedziała nic. Ogólnie to ani cytologi mi nie zrobiła ani na żadne badania nie skierowała :/
Weronika, koniecznie zmieniaj lekarza! Mój też mało rozmowny, ale wystarczy jedno pytanie żeby mu się język rozwiązał (od 3 lat do niego chodzę, więc jestem przyzwyczajona do braku wylewności; ale skierowanie na wszystkie badania dostałam).


Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość

P.s. Mi tej nocy śnił się poród,że tak bardzo się bałam ze mialam jechać rodzić a ja zaciskałam nogi by zyskać na czasie

Gin powiedział, że teoretycznie nie ma przeciwwskazań do przytulanek, tylko radziłby prezerwatywy, żeby żadnej infekcji nie złapać. a od 37 tc będzie wręcz nas namawiał do przytulanek "bez zabezpieczeń" żeby wywoływać skurcze
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 19:19   #500
Sojka1990
Zadomowienie
 
Avatar Sojka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 720
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

[QUOTE=
Gin powiedział, że teoretycznie nie ma przeciwwskazań do przytulanek, tylko radziłby prezerwatywy, żeby żadnej infekcji nie złapać. a od 37 tc będzie wręcz nas namawiał do przytulanek "bez zabezpieczeń" żeby wywoływać skurcze[/QUOTE]

A my się nie przytulamy, bo jakoś całkiem mi się odechciało... wczoraj coś już prawie że było ale po krótkiej chwili rzuciłam tekst że jednak mi się chyba mocno spać chce
Ale chłop dzielny i zapewnia że jak będzie trzeba to wytrzyma całee 9 msc :P

A mi się marzy już ten 34 tydzień przynajmniej... jak sobie przypomne poprzednią ciąże i cc w 29 tygodniu to mi się słabo robi
__________________
Nasze Cudo
Zośka 05.09.2012, 2910gram, 52cm miłości
Sojka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 19:30   #501
axxxa
Zadomowienie
 
Avatar axxxa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin/Chorzow
Wiadomości: 1 075
GG do axxxa
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cytat:
Napisane przez jagoda9283 Pokaż wiadomość
lista uzupełniona
zielona-wybacz
dziekuje ze mnie pomlodzilas o 2 lata

Cytat:
Napisane przez gusia.. Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ale duuuużo czytania Super, że jest nas już tyle Pozwólcie, że odpiszę tylko na te kwestie które zapamiętałam bo moja córka już ciągnie mnie żeby w berka (ganianego) się pobawić. W takich sytuacjach zazdroszczę tym, które są w pierwszej ciąży bo z chęcią klapnęłabym na łóżku i nie schodziła z niego

Jeżeli chodzi o objawy to ja nie mam praktycznie żadnych. Czasami muszę dotknąć mocniej swoich piersi żeby się upewnić czy bolą. Poza tym robię się szybciej głodna i tyle.

Mi pojawiły się jakieś krostki między piersiami i czasami to swędzi. W czwartek mam wizytę u ginekologa to mu o tym powiem, zobaczymy co on na to.

Na rozstępy kupiłam krem Dax i jeszcze dokupię oliwkę lub tę Ziaję co polecacie. Chociaż uważam, że jak ktoś ma skłonności do rozstępów to i tak je dostanie, może ewentualnie będzie ich mniej. W poprzedniej ciąży pod koniec siódmego miesiąca dostałam a smarowałam się od początku.

Z mężem "przytulamy się" ale delikatniej.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
mam tak samo. zadnych nowych objaw. i tez sie czasem za piersi lapie zeby sprawdzic czy jeszcze jestem. oj czekam na ta wizyte. chyba za pozno sie umowilam ale jak bylam kiedys u mojego gina to powiedzial zeby nie przychodzic od razu jak na tescie beda II tylko odczekac tydzien,dwa. i ja teraz odczekuje i juz wariuje czy tam wszystko jest ok. w tym moim brzuszku.

ja tez mam te 3 na boku brzucha takie cos swedzace ale to jest jakies dziwne troche mnie to boli i ma takie twarde miejsca tak wiec jutro dzwonie do lekarza moze to cos jest. nie chce szukac po necie by sie nie stresowac.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

dziewczyny a ktora oliwke z ziaji polecacie :

oliwki ziaji
__________________



ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA o kosmetykach


http://axxxasworld.blogspot.com/


albo stylizacji rzęs
http://lvlinsrzesy.blogspot.com/






Laura 28.09.2012


"lepiej zrobic cokolwiec niz nie zrobic nic"

axxxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 19:43   #502
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

czy oprócz kwasu i ewentualnie lekow przypisanych przez lekarza przyjmujecie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży??
coventry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 20:20   #503
mmoniaa
Zadomowienie
 
Avatar mmoniaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 903
GG do mmoniaa
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Mnie też się od kilku dni śnią dziwne rzeczy. Wczoraj obudziłam się w środku nocy płacząc, wcześniej tak mi się nigdy nie zdarzyło. Dziwne to...

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
czy oprócz kwasu i ewentualnie lekow przypisanych przez lekarza przyjmujecie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży??
Mnie moja gin. zaleciła tylko dwie tabletki kwasu foliowego dziennie i oprócz tego nic nie muszę łykać, żadnych witamin.


Jagódko, dopisz proszę termin porodu u mnie na 15 września. Dziękuję
__________________
ciuszki


jestem idealnie nieidealna

Edytowane przez mmoniaa
Czas edycji: 2012-01-24 o 20:21
mmoniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 20:27   #504
Elmiria
Raczkowanie
 
Avatar Elmiria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 337
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cześć ciężaróweczki

Dzielnie nadrabiałam teraz i z czystym sumieniem mogę odpisać

Co do objawów - to też muszę lekko ścisnąć sutek, żeby poczuć ból, ale dziś zaczeły mnie też delikatnie swędzieć. Jeść mi się chce w miarę, apetyt powoli powraca, dalej jestem śpiąca, a więc bez zmian A, no i dziś już nie boli lewy jajnik, tylko cały dzień mam "orkiestrę", bo a to z lewej zakłuje, a to z prawej pociągnie, a to po środku zaboli, ale generalnie mało uciążliwe, tak tylko, że to czuję.

Co do przytulanek - Mąż teraz na wyjeździe, ale jak na weekend wrócił, bo go ściągnęłam, żeby oznajmić, że będzie tatą, to miał straszną ochotę na mnie! Chodził za mną i bardzo chciał zrobić mi dobrze! Więc chętnie się zgodziłam, bo plmień żadnych nie mam, za to chętkę owszem

Dziewczyny, podpowiedzcie, bo męczy mnie strasznie pytanie i bardzo się martwię!!!! - miałam betę ok.850, pani w szpitalu powiedziała,ze to gdzieś 5-6 tydź. A dwa tygodnie przed tym, byłam u gina, profilaktycznie i on ciąży nie widział! Czyli co, w 4tym tc nic nie widać??? Czy on niekompetentny jest, czy coś z ciążą nie tak, czy tak ma być!!?? Nie wiem już! Albo może beta bardzo szybko przyrosła, a ja jestem gdzieś w czwartym, bo tak z moich obliczeń wychodzi kalendarzowych - może tak być? Bo wtedy by się zgadzało, bo w 1-2gim tygodniu nic nie widać jeszcze. Wiem, że męczę, ale strasznie się zmartwiam!:conf used: A do gina dopiero w czwartek idę(do innego już).

Zielona, kochana, a ty jak byłaś u gina i pisałaś, że nic nie widać, to że całkiem nic nie widać? pęcherzyka? ciąży?

Sojka, ja też miałam torbielki i też mi ginka mówiła, że ciąża je leczy. Ale brałam na nie luteinę i w trakcie leczenia właśnie zaszłam w ciążę, a torbielek już nie mam.

colds, wiesz, co do rozstępów, to nie ma większego znaczenia, jaki to krem, ważne, żeby mocno nawilżał, bo kiedy skóra jest nawilżona, to jest bardziej elastyczna i rozciaga się bez rozstępów

Konczita, śliczne to zdjęcie z USG! Piękne! Mam ogromną nadzieję, że też takie cośzobaczę w czwartek!

ilonkoczapela, doskonale cię rozumiem, ja mam usg w czwartek, a czas tak mi się dłuży, że mam ochotę już teraz tam biec!!! Na pierwsze usg szczególnie się czeka.

weronika_91, zmień kochana tego lekarza jak najszybciej, bo kobieta chyba się minęła z powołaniem!

coventry, ja jeszcze nie byłam u gina, ale kupiłam sobie witaminki, ktore zawieraja folik, zobaczymy, co lekarz powie.
Elmiria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 04:48   #505
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

dzień dobry jz trochę zmartwiona, wczoraj wieczorem zrobiłam test (dostałam od koleżanki, co nie wykorzystała 4 testy różnych firm) i wyszły grubaśne kreski, bardzo wyraźne (26 dc), dzisiaj rano z ciekawości też zrobiłam i kreska blada a przecież rano stężenie jest największe jutro mam termin @ boję się, że jednak przyjdzie cycuchy przestały mnie boleć...najchętniej bym wzięła urlop, zaszyła sie w domu i leżałą plackiem czekająć do poniedziałku...wtedy na betę skoczę jak @ nie przyjdzie
sorki, ze wam tak z rana smęcę...zmartwiłam się tymi testami
zajrzałam do kalendarza, dzisiaj mam termin @, 28 dc mam dzisiaj...źle spojrzałam wcześniej, sugerowałam się kalkulatorem na necie, a patrzyłam tam na grudzień:/
__________________
K & I


Edytowane przez Baobabek
Czas edycji: 2012-01-25 o 07:13
Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 07:18   #506
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

witam!
dzień dobry wszystkim mamom

co do witamin, ja brałam dopiero od drugiego trymestru, bo tak mi gin zalecił, jego zdaniem w pierwszym trymestrze to niepotrzebne, a są przypadki, że wręcz przeciwskazane
teraz też biorę tylko kwas foliowy
__________________
"Rozpal czas - jest wieczny - niech płonie
Zadziw świat - pochyli się w pokłonie
Zmieniaj los - uskrzydli Cię
Zanim czas pokona nas"
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 07:31   #507
morenica
Zakorzenienie
 
Avatar morenica
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z domu :-)
Wiadomości: 3 454
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Witam,
U mnie kolejna nieprzespana noc. Taki ból lewego jajnika, że myślałam, że umrę A dzisiaj do lekarza to się wszystko wyjaśni. czy to ciąża...
A denerwuję się jak diabli...
morenica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 07:41   #508
lukrecja_25
Wtajemniczenie
 
Avatar lukrecja_25
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 053
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Witam się z rana
baobabek - a może test słabej jakości albo przeterminowany? Czekaj spokojnie może jednak @ nie przyjdzie Ja miałam tydzień przed spodziewaną @ bóle identyczne jak właśnie na @ potem na jeden dzień ustały i zrobiłam test dzień przed@ wyszły dwie krechy i w dzien spodziewanej @ oraz dzień po bolał mnie włąśnie brzuch testów nie powtarzałam ale chyba nadal jestem w ciąży nie martw sie wyluzuj i czekaj

Ja na razie nic nie biorę oprócz kwasu foliowego nie mam plamień nie mam bóli juz zadnych i z objawów to jednak nudności jeszcze nie mam z objawów w sumie tylko ból piersi ale juz mniejszy raczej takie odrętwienie ich i swędzenie czasem senność tylko tydzień była i już przeszła, za to teraz bezsenne noce dzisiaj i wczoraj nie zmrużyłam oka zasnęłam nad ranem na 15 minut. Miałam brak apetytu ale powoli wraca tylko że bez chęci na słodycze które kocham a teraz patrzeć na nie nie mogę
lukrecja_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 08:00   #509
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

dzień dobry mamusie
widzę że temat objawów wałkowany ja to chyba już żadnych nie mam i wszystko mnie tylko boli krzyże, łydki piersi i chyba nawet tyłek może ja nie jestem w ciąży ? yyy nie mam dzisiaj humoru i wsio jest dop d^&y ... to ide do łózka ...
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 08:03   #510
Agnus21
Zadomowienie
 
Avatar Agnus21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1 473
GG do Agnus21
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2012

Cytat:
Napisane przez Martarynka Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki Ja ostatnio ciągle bym spała, do tego jestem w trakcie sesji egzaminacyjnej i dlatego tak malo się udzielam. Jagodka na liście możesz dopisać, że mam 23 lata i tp według OM na 25 sierpnia, chociaż jestem pewna, że to się zmieni, ale narazie taki mam wpisany w karcie ciazy. Dziewczyny a ja mam takie nietypowe pytanie: Jak jest u Was z przytulankami? My dowiedzieliśmy się o dzidzi w Wigilię i od tej pory nic z tych rzeczy, ze względu na te moje plamienia no i strach. Ale dziś juz miałam taką ochotę na mojego mężulka, ostatnie plamienia byly tak dawno, że już o nich zapomniałam i dziś zabrałam się za mojego TŻta. A jak to u Was wygląda?
My chcieliśmy poczekać z przytulankami do pierwszej wizyty u lekarza, ale dzień przed tak mi się zachciało, że nie wytrzymałam i pozwoliliśmy sobie z Mężem na trochę swobody.
Pytałam lekarza czy można, stwierdził że tak, tylko delikatnie.
Ogólnie jak będę miała ochotę to nie będę się powstrzymywać, ale póki co częściej marze o przytulankach z łóżkiem.

Morenica daj później znać czy wszystko w porządku.

Witamin też mi lekarz żadnych nie zalecił, tylko Folik.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
dzień dobry mamusie
widzę że temat objawów wałkowany ja to chyba już żadnych nie mam i wszystko mnie tylko boli krzyże, łydki piersi i chyba nawet tyłek może ja nie jestem w ciąży ? yyy nie mam dzisiaj humoru i wsio jest dop d^&y ... to ide do łózka ...
To na pewno ciąża ja takie bóle wszystkiego też mam ostatnio.
Sen jest w takim przypadku wskazany
__________________
15 minut dziennie codziennie
Agnus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.