Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 171 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-18, 18:18   #5101
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A oto mój nieprofesjonlany Loreal (Tahiti nr 4)po prawie dwóch miesiącah (kiedyś wklejałam tu zdjęcia z opinią zadowolenia po farbowaniu). Kładziony był na bury blond, normlanie powienien się wypłukać po 2 tygodniach ale to już prawie 2 miesiące a on wygląda jak na zdjęciu. Postanowiłam więc, że daję sobie spokój z profesjonlanymi farbami - wole farbować nieprofesjonalną raz na dwa miesiące niż profesjonalną co 2 tygodnie i zmieniać kolor włosów za każdym myciem głowym. No i dodatkowo jeszcze znalazłam kolor, który może nieco na żółto połyskuje ale nie ma ani drobinki rudości czy czerwieni, a poniżej fotka po prawie 2 miesiącah, co i tak niezle sie prezentuje. Wklejam, bo dziś farbuję znowu, ale za to o jeden odcień ciemniejszym (Loreal recital preference, Brasilia, 3)
Zobaczymy co wyjdzie
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 20:58   #5102
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
1. Tyle tu piszemy o różnicy między farbami sklepowymi a profesjonalnymi a wy dalej swoje......

2. Dla przypomnienia...

RUDY (miedziany) wybija POPIEL czyli wszystko z "1" po przecinku lub mixton niebieski.

CZERWONY wybija ZIELEŃ (metalik) - zazwyczaj "7" - ale z tym jest różnie, trzeba uważać, także mixton zielony.

ZŁOTY (żółty) wybija FIOLET czyli tzw opal... i jest to "2". Mixton fioletowy, perłowy.

Błagam....... Zakodujcie, zapiszcie.



Ja mam już swoją 6,01 Free Limix. Niestety mixton szary nie dotarł. Wymieszam więc tylko z niebieskim. Jutro farbuję.
Podsumowując - jeżeli dobrze zrozumiałam:
Jeżeli chcę nadać moim włosom odcień popielatego, zimnego blondu a wpadają teraz w taki złotawy (żóltawy) sprany blond (odrosty - moje naturalki - mam ciemny blond popielaty) to powinnam użyć np. z Goldwella odcień 6NP i nie używać odcieni z literką A żeby nie wyszły zielone? A może mogę dodać do tego trochę mixa - jeżeli tak, to którego?
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 11:10   #5103
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Pokaż wiadomość
Obecnie jestem na etapie schodzenia z dość ciemnego brązu gęstymi cienkimi pasemkami...są one koloru powiedzmy ciemny blond i wyszła mi jakaś żółć na głowie widoczna w świetle dziennym... Chcę właśnie finalnie uzyskać kolorek tj na załączonych zdjęciach Oli Szwed...i tak kombinuje... nie wiem czy lepiej użyć mixa Perłowego czy A (popielatego)
Na pewno nie popielatego, jak masz żółć na głowie to Ci zielony wyjdzie powinnaś użyć fioletu (opalizujący) + ewentualnie szarego pigmentu

caate, ja bym na Twoim miejscu zielonego użyła
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:31   #5104
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 145
GG do Lynn25
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dziękuję za informację
czyli co byś mi poradziła położyć 7SB + mix perłowy czy 7MB+mix perłowy czy 7NP+mix perłowy????
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 16:17   #5105
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Na pewno nie popielatego, jak masz żółć na głowie to Ci zielony wyjdzie powinnaś użyć fioletu (opalizujący) + ewentualnie szarego pigmentu

caate, ja bym na Twoim miejscu zielonego użyła
a zielony jaki ma oznaczenie?mozna dostac na allegro, bo ja nic nie widze z mixow
__________________
blog
GoCranberry, peeling do ciała z masłem Shea i solą z Bochni
Makijażowe TORTury!
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal
caate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 19:23   #5106
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Drążąc dalej, uparcie, temat allwaves 0.1 szary dla mężczyzn - mnie z kolei sprzedawca na allegro porównał skład - niczym się nie różni od innych farb, więc to chyba zwykłe oznaczenie kolory, że taki naturalny, neutralny, męski... tak sobie tłumaczę. I dalej nie mogę dojść do wątku, gdzie ktoś opisywał włosy po zastosowaniu.
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 23:13   #5107
mielonka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam! Bardzo prosze o rade. Mam na włosach blond.( zółto blado brzydki) Włosy moje naturalne to jasny braz. jednak nie pasuje mi ten blond i chce zmienic kolor. Tylko, ze jak juz tak wymeczyłam rozjasnianiem te włosy to wlanie dlatego nie chce odrazu przeskoczyc do ciemnego koloru. co myslicie o nalżeniu na ten blond goldwell 6a pomieszane z 6sb? wyjdzie cos odjasnego szrego brązu? bez rudosci? a teraz drugie pytanie. Błagam wytłumaczcie mi jak chlopu na miedzy ,bo w tych kwestiach jestem kiepska, wymieszam te dwie farby , dodam wode 3% w takiej samej ilosci w jakiej mam farbe(tak?) i czy do tego daje sie tez ten proszek? który daje sie przy rozjasniaiu? czy tylko farba plus woda? ( z tego co wyczytałam tu to lepiej dac mniej %, zeby zólte nie przebijaly, tak?
wiem ,ze to dla was pewnie banalne pytania, ale badzie tak dobre i powiedzicie co robic.
Z góry dziekuje
mielonka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 06:17   #5108
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez mielonka1 Pokaż wiadomość
Witam! Bardzo prosze o rade. Mam na włosach blond.( zółto blado brzydki) Włosy moje naturalne to jasny braz. jednak nie pasuje mi ten blond i chce zmienic kolor. Tylko, ze jak juz tak wymeczyłam rozjasnianiem te włosy to wlanie dlatego nie chce odrazu przeskoczyc do ciemnego koloru. co myslicie o nalżeniu na ten blond goldwell 6a pomieszane z 6sb? wyjdzie cos odjasnego szrego brązu? bez rudosci? a teraz drugie pytanie. Błagam wytłumaczcie mi jak chlopu na miedzy ,bo w tych kwestiach jestem kiepska, wymieszam te dwie farby , dodam wode 3% w takiej samej ilosci w jakiej mam farbe(tak?) i czy do tego daje sie tez ten proszek? który daje sie przy rozjasniaiu? czy tylko farba plus woda? ( z tego co wyczytałam tu to lepiej dac mniej %, zeby zólte nie przebijaly, tak?
wiem ,ze to dla was pewnie banalne pytania, ale badzie tak dobre i powiedzicie co robic.
Z góry dziekuje
Przygotowanie: w niemetalowej miseczce wymieszać farbę z utleniaczem w kremie w stosunku 1:1 czyli na 60 ml farby 60 ml kremu utleniającego

Nie dodaje się żadnego proszku! Możesz ewentualnie dodać mixton.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 09:15   #5109
mielonka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ok, dziekuje bardzo , czyli zadnego proszku. a cos takiego moze byc? http://cgi.ebay.co.uk/Pro-Oxide-Crem...item45f6b7b4e3

no i jeszce jedno , do tych kolorów to ta 3% wystarczy?
mielonka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 09:53   #5110
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
A oto mój nieprofesjonlany Loreal (Tahiti nr 4)po prawie dwóch miesiącah (kiedyś wklejałam tu zdjęcia z opinią zadowolenia po farbowaniu). Kładziony był na bury blond, normlanie powienien się wypłukać po 2 tygodniach ale to już prawie 2 miesiące a on wygląda jak na zdjęciu. Postanowiłam więc, że daję sobie spokój z profesjonlanymi farbami - wole farbować nieprofesjonalną raz na dwa miesiące niż profesjonalną co 2 tygodnie i zmieniać kolor włosów za każdym myciem głowym. No i dodatkowo jeszcze znalazłam kolor, który może nieco na żółto połyskuje ale nie ma ani drobinki rudości czy czerwieni, a poniżej fotka po prawie 2 miesiącah, co i tak niezle sie prezentuje. Wklejam, bo dziś farbuję znowu, ale za to o jeden odcień ciemniejszym (Loreal recital preference, Brasilia, 3)
Zobaczymy co wyjdzie
ładny kolor to jest odpowiednik poziom 6 z profesjonalnych? Nie ma tych odcieni w Polsce?
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 11:21   #5111
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Pokaż wiadomość
dziękuję za informację
czyli co byś mi poradziła położyć 7SB + mix perłowy czy 7MB+mix perłowy czy 7NP+mix perłowy????
ja bym użyła 7SB
Cytat:
Napisane przez caate Pokaż wiadomość
a zielony jaki ma oznaczenie?mozna dostac na allegro, bo ja nic nie widze z mixow
Ale jakiej firmy? W Welli to nr 2
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 13:28   #5112
agatka2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 32
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
Drążąc dalej, uparcie, temat allwaves 0.1 szary dla mężczyzn - mnie z kolei sprzedawca na allegro porównał skład - niczym się nie różni od innych farb, więc to chyba zwykłe oznaczenie kolory, że taki naturalny, neutralny, męski... tak sobie tłumaczę. I dalej nie mogę dojść do wątku, gdzie ktoś opisywał włosy po zastosowaniu.
Ja też szukałam jakiejs opini na temat tej szarej 0.1 bo mi sie bardzo on podoba bardzo taki neutralny, nie ma raczej na pewno, ja kiedyś wklejałam jak wyglada ten kolor, poniewaz chciałam nim zrobić ale nie zrobilam bo sie boje ze bedzie czarny na moich włosach, czekam az ktos wypróbuje najpierw
agatka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 14:03   #5113
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
ja bym użyła 7SB


Ale jakiej firmy? W Welli to nr 2
do Colorance z Goldwella.
z welli koleston mam mixy zielony i niebieski, ale nie moge ich pomieszac bo to inne firmy
__________________
blog
GoCranberry, peeling do ciała z masłem Shea i solą z Bochni
Makijażowe TORTury!
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal
caate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 14:48   #5114
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Poison27 Pokaż wiadomość
ładny kolor to jest odpowiednik poziom 6 z profesjonalnych? Nie ma tych odcieni w Polsce?
tak, coś w stylu 6. Co do dostepnosci w Polsce, nie mam pojęcia, szczerze to myślałam, że te farby są w Polsce, ja kupiłam je poza granicami kraju
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 19:27   #5115
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez caate Pokaż wiadomość
do Colorance z Goldwella.
z welli koleston mam mixy zielony i niebieski, ale nie moge ich pomieszac bo to inne firmy
Niebieski Ci nie potrzebny, no chyba, że zmieszałabyś 1 cz. niebieskiego +3 cz. zielonego, żeby taki morski wyszedł, no ale jak 2 różne firmy to faktycznie nie mieszamy.
A może wymieszaj ciutkę zielonego mixa z oxy 1,9 % w proporcji 1:5 i nałóż na dosłownie 5 minut na jedno pasemko od spodu, zobacz, czy w ogóle ta zieleń wybije to "wino". To będzie tonowanie i się spłucze po ok 4 myciach to się nie bój. A nie robiłaś czasem włosów jakąś henną?, bo wiem, ze ją ciężko czymkolwiek przykryć, i rzeczywiście jakoś to u Ciebie ciężko wybić

Mielonka1
- Instrukcje w jakich proporcjach mieszać farby masz w każdej ulotce, to się nie sugeruj, że ma być 1:1 dla każdej, może być też 1:1,5 i 1:2. Jak masz całkiem wytrawiony blond ja bym proponowała użyć coś z natury na pierwszy raz tzn 6 N (natura) , 6.0, w każdym razie nic po przecinku, potem możesz się bawić w odcienie. No chyba, że są kurczakowo żólte, to po przecinku coś z fioletem, a najlepiej do farby dodać fioletowy mixton z tej samej firmy co farba. Daj zdjęcie, bo tak na "sucho" to ciężko stwierdzić. Ja bym użyła 6% oxydantu bo 3% nie uniesie na tyle łusek i nie wgryzie się we włos. Choć dziewczyny piszą, że jak wysoki oxy to rudy wychodzi. Nie spróbujesz to się nie przekonasz
P.S. 6 poziom jest bardzo ciemny, może najpierw zacznij od 7?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-11-20 o 19:36
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 21:08   #5116
skarbiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

hej dziewczyny sledze od jakiegos czasu Wasze forum i mam dylemat... pisałyście coś o welli color touch, mianowicie o tym, że nie niszczy tak włosów a na tym by mi zależało, bo właśnie dzisiaj ściełam włosy - ich stan był masakryczny ;/ ale do rzeczy!
kupiłam odcień z w/w welli nr 6/71 brązowo-popielaty ciemny blond i obawiam sie czy nie wyjdzie mi za ciemny albo ZIELONY (popiel kladziony na żółte)? mam włosy w kolorze spranego ciemnego blondu z żółtymi prześwitami po rozjaśniaczu, chciałabym to ujednolicić...
A może wymienić na jakiś inny odcień z tej serii? Polećcie mi coś profesjonalistki prosze może lepiej średni blond naturalnie złoty? 7/03?

Edytowane przez skarbiec
Czas edycji: 2010-11-20 o 21:10 Powód: nowa idea :)
skarbiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 21:22   #5117
mielonka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zyta82, bardzo dziekuje. Potem wkleje moje zołte włosy. Korci mnie ta 6sb.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

aha, a co myslisz o połaczeniu farby 6a z 6sb?

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------



---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

taki mam mniej wiecej kolor, taki własnie zółty. ciekawa jestem czy jak zmieszam 6sb z 6a to wyjdzie cos takiego jak to zdjecie obok, albo moze cos troszke jasniejszego.
mielonka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 23:10   #5118
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dla zainteresowanych kolorem 0,1 "szary dla mężczyzn"... Skoro skład jest taki sam i niczym nie grozi, to poświęcę się i wypróbuję
Mogę mieć czarne włosy, nie przeszkadza mi to.
No cóż... Jak tylko wykończę moją 6,1 FreeLimix to kupię Allwaves.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 23:23   #5119
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Niebieski Ci nie potrzebny, no chyba, że zmieszałabyś 1 cz. niebieskiego +3 cz. zielonego, żeby taki morski wyszedł, no ale jak 2 różne firmy to faktycznie nie mieszamy.
A może wymieszaj ciutkę zielonego mixa z oxy 1,9 % w proporcji 1:5 i nałóż na dosłownie 5 minut na jedno pasemko od spodu, zobacz, czy w ogóle ta zieleń wybije to "wino". To będzie tonowanie i się spłucze po ok 4 myciach to się nie bój. A nie robiłaś czasem włosów jakąś henną?, bo wiem, ze ją ciężko czymkolwiek przykryć, i rzeczywiście jakoś to u Ciebie ciężko wybić

Mielonka1
- Instrukcje w jakich proporcjach mieszać farby masz w każdej ulotce, to się nie sugeruj, że ma być 1:1 dla każdej, może być też 1:1,5 i 1:2. Jak masz całkiem wytrawiony blond ja bym proponowała użyć coś z natury na pierwszy raz tzn 6 N (natura) , 6.0, w każdym razie nic po przecinku, potem możesz się bawić w odcienie. No chyba, że są kurczakowo żólte, to po przecinku coś z fioletem, a najlepiej do farby dodać fioletowy mixton z tej samej firmy co farba. Daj zdjęcie, bo tak na "sucho" to ciężko stwierdzić. Ja bym użyła 6% oxydantu bo 3% nie uniesie na tyle łusek i nie wgryzie się we włos. Choć dziewczyny piszą, że jak wysoki oxy to rudy wychodzi. Nie spróbujesz to się nie przekonasz
P.S. 6 poziom jest bardzo ciemny, może najpierw zacznij od 7?
dzieki za odpowiedz
w 2007r mialam henne brazowa, ale te wlosy juz zostaly sciete raczej
sprawdze ten mix zielony jak radzisz
__________________
blog
GoCranberry, peeling do ciała z masłem Shea i solą z Bochni
Makijażowe TORTury!
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal
caate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 06:39   #5120
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez voodoodolly Pokaż wiadomość
Goldwell Colorance 5 MB pół na pół z AA Mix po dwóch tygodniach od farobwania. Chyba pozostanę przy tej kombinacji
ale kolourRR!!!- ja mialam podobny po 6sb ale szybko sie spłukiwał po 2 tyg juz;/;/;/tez się zastanawiałam nad tym 5mb kiedyś ale panicznie się bałam, że wyjdzie CZARNO bo to w koncu ciemny braz....hmm - a jakiej wody użylas?to tez bym stestowała - ja mam problem inny: od połowy dlugosci wlosa do koncowek juz po 2 tyg mam blond....wyplukuje sie....[kiedys bylo rozjasnione i spieprzone najwidoczniej]WSZYSTKO....gora ciemniejsza...nie mam juz sil nie wiem jak to wyrownac....;/ - myslalam juz o 4.5%, ale goldwell takiej nie ma musialabym kombinowac z 6% a tego to ja sie boje jak ognia i jakos mnie to zniechęciło...
bede wdzieczna za odp
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:52   #5121
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dla zainteresowanych kolorem 0,1 "szary dla mężczyzn"... Skoro skład jest taki sam i niczym nie grozi, to poświęcę się i wypróbuję
Mogę mieć czarne włosy, nie przeszkadza mi to.
No cóż... Jak tylko wykończę moją 6,1 FreeLimix to kupię Allwaves.
Suuuper, bo ja bardzo zainteresowana! Na różnych próbnikach wygląda albo całkiem jasno, albo ciemno. Myślałam, by ją połączyć z 6.1, by nieco rozjaśnić, ale skoro się odważysz, to czekam na relacje i odkładam koloryzację, bo czarnych się jednak boję.
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 15:08   #5122
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez mielonka1 Pokaż wiadomość
Zyta82, bardzo dziekuje. Potem wkleje moje zołte włosy. Korci mnie ta 6sb.
aha, a co myslisz o połaczeniu farby 6a z 6sb?

taki mam mniej wiecej kolor, taki własnie zółty. ciekawa jestem czy jak zmieszam 6sb z 6a to wyjdzie cos takiego jak to zdjecie obok, albo moze cos troszke jasniejszego.
Włosy rozjaśniane i siwe są całkowicie wytrawione pozbawione pigmentu i nie ma się farba do czego przyczepić, dlatego zawsze farbując włosy siwe fryzjerka musi mieszać część natury, czyli np, 6N lub 6.0 (bo one mają równe proporcje kolorów podstawowych i ponoć tak jak się nazywa natura to tak "wychodzi") z np, taką farbą jak sobie wymyśliłaś 6sb (odcień - 6SB - Silver Brown ) (tylko nie wiem właśnie w jakich proporcjach)
Ja z 6A - Ash - popiół/niebieski na Twoim miejscu bym zrezygnowała, bo żółty + niebieski = zielony, a tego chyba nie chcesz
Samo 6SB - brązowo srebrny może wyjść ładnie, ale szybko też się spłukać, ale jest chyba najbardziej neutralny. Cierpliwości I coś m się wydaje, że goldwell -a robi się na 4% i 2%

Caate- to 3 lata to henna powinna już zrosnąć, a przynajmniej na górze powinno chwycić. Ten mix to spróbuj najpierw na pasemku!!! co by potem na mnie nie było, będziesz naszym króliczkiem

Shade- ukłony po pas, szary dla mężczyzn korci coraz więcej z nas Obyś zdążyła przed sylwestrem Może do tego czasu się czegoś jeszcze dowiemy
A jeszcze mi się przypomniało, skoro jak facet siwieje i chce "być znów naturalny" to jego siwki też są wytrawione, to ta farba musi się też mocno wgryzać we włos, to abo już sama w sobie ma naturę, (ale 0.1 na to nie wskazuje), albo łączą ją z naturą. Ciekawe jakie oznaczenia mają farby dla facetów różnych firm?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-11-21 o 15:31
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 16:12   #5123
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Patrag, Zyta82 - do sylwestra na bank! Myślicie, że tyle bym wytrzymała?! W tym tygodniu farbuję jeszcze FreeLimix 6,1 + mix, na wodzie 3%, bo już nie mogę patrzeć na ten wysrebrzony (w negatywny sposób ) przedziałek, a potem, znów za jakieś 3 tygodnie spróbuję tego Allwavasa Czy on nie ma w sobie natury... Hmm... może właśnie te "0" to typowa natura z popielem... bo skoro poziom dla facetów jest jeden (w tym przypadku żaden, bo nie ma poziomu "o") no to może chodzi o coś w rodzaju "naturalnego, głębokiego popielu" itp.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-11-21 o 16:14
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 16:40   #5124
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Włosy rozjaśniane i siwe są całkowicie wytrawione pozbawione pigmentu i nie ma się farba do czego przyczepić, dlatego zawsze farbując włosy siwe fryzjerka musi mieszać część natury, czyli np, 6N lub 6.0 (bo one mają równe proporcje kolorów podstawowych i ponoć tak jak się nazywa natura to tak "wychodzi") z np, taką farbą jak sobie wymyśliłaś 6sb (odcień - 6SB - Silver Brown ) (tylko nie wiem właśnie w jakich proporcjach)
Ja z 6A - Ash - popiół/niebieski na Twoim miejscu bym zrezygnowała, bo żółty + niebieski = zielony, a tego chyba nie chcesz
Samo 6SB - brązowo srebrny może wyjść ładnie, ale szybko też się spłukać, ale jest chyba najbardziej neutralny. Cierpliwości I coś m się wydaje, że goldwell -a robi się na 4% i 2%

Caate- to 3 lata to henna powinna już zrosnąć, a przynajmniej na górze powinno chwycić. Ten mix to spróbuj najpierw na pasemku!!! co by potem na mnie nie było, będziesz naszym króliczkiem

Shade- ukłony po pas, szary dla mężczyzn korci coraz więcej z nas Obyś zdążyła przed sylwestrem Może do tego czasu się czegoś jeszcze dowiemy
A jeszcze mi się przypomniało, skoro jak facet siwieje i chce "być znów naturalny" to jego siwki też są wytrawione, to ta farba musi się też mocno wgryzać we włos, to abo już sama w sobie ma naturę, (ale 0.1 na to nie wskazuje), albo łączą ją z naturą. Ciekawe jakie oznaczenia mają farby dla facetów różnych firm?
w tym tygodniu zrobie to pasemko zielonym mixem
moge byc tym krolikiem, tylko niech mi to na dobre wyjdzie, bo juz trace sily do tych wlosow
__________________
blog
GoCranberry, peeling do ciała z masłem Shea i solą z Bochni
Makijażowe TORTury!
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal
caate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 19:14   #5125
voodoodolly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 46
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
dziekuje za szczegolowa odpowiedz
fajniie, ze pokzalas zdjecie przed. Dlatego ja siee zdecyduje na 6MB, tylko nie wiem jaki mix i gdzie je dostac, bo na all nie widze.
a powiedz mi jeszcze, jak dlugo trrzymalas farbe? nakladalas na odrost, czy calosc? przepraszam za tyle pytan
caate - ja znalazłam AA mix na allegro - zazwyczaj są na tej aukcji co podstawowe kolory.

Co do farbowania - niestety farbuję sobie sama i nie potrafię najpierw nałożyć na odrost a potem na resztę, więc lecę po całości. Tak po pół godziny nakładam sobie na łeb folię i podgrzewam suszarką tak z 5-8 minut i potem zostawiam do "ostygnięcia" na 5 minut. Przy 6A i 7SB kolor był niejednolity, przy 5MB załapało równomiernie.

Cytat:
ale kolourRR!!!- ja mialam podobny po 6sb ale szybko sie spłukiwał po 2 tyg juz;/;/;/tez się zastanawiałam nad tym 5mb kiedyś ale panicznie się bałam, że wyjdzie CZARNO bo to w koncu ciemny braz....hmm - a jakiej wody użylas?to tez bym stestowała - ja mam problem inny: od połowy dlugosci wlosa do koncowek juz po 2 tyg mam blond....wyplukuje sie....[kiedys bylo rozjasnione i spieprzone najwidoczniej]WSZYSTKO....gora ciemniejsza...nie mam juz sil nie wiem jak to wyrownac....;/ - myslalam juz o 4.5%, ale goldwell takiej nie ma musialabym kombinowac z 6% a tego to ja sie boje jak ognia i jakos mnie to zniechęciło...
bede wdzieczna za odp
Movie Girl - ja robiłam Colorance a nie Topchic, więc tutaj jest do wybory Developer albo Intensive Developer. Ja mam Developer, ale myślę, że do takich mieszanek Intensive Developer byłby lepszy.
voodoodolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 19:22   #5126
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Movie Girl - ja robiłam Colorance a nie Topchic, więc tutaj jest do wybory Developer albo Intensive Developer. Ja mam Developer, ale myślę, że do takich mieszanek Intensive Developer byłby lepszy.[/QUOTE]

Colorance??i tak Ci 3ma??wow. - no teraz mnie zaskoczyłaś serio, ona jest słabsza od topchic, bez amoniaku, ton w ton..[albo czegoś znow nie wiem;p] pytałam o procent developera bo, że developerem to wiem
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 14:32   #5127
voodoodolly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 46
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Colorance??i tak Ci 3ma??wow. - no teraz mnie zaskoczyłaś serio, ona jest słabsza od topchic, bez amoniaku, ton w ton..[albo czegoś znow nie wiem;p] pytałam o procent developera bo, że developerem to wiem
Movie Girl - wszystkie moje eksperymenty robiłam Colorance, bo się bałam, że jak walnę Topchic, a kolor mi nie wyjdzie to nie zostanie mi nic tylko się opitolić na jeża. Też myślałam, że będzie się wypłukiwał, a tutaj niespodzianka, trzyma się super - ale sądzę, że to zasługa szamponu i odżywki, bo jak wcześniej używałam Kerastase to kolor szybciej mi schodził. A Developer to nie wiem ile ma procent - na pewno można dostac tylko Developer albo Intensive Developer i tam nic nie pisze o procentach.
voodoodolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 15:13   #5128
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez voodoodolly Pokaż wiadomość
Movie Girl - wszystkie moje eksperymenty robiłam Colorance, bo się bałam, że jak walnę Topchic, a kolor mi nie wyjdzie to nie zostanie mi nic tylko się opitolić na jeża. Też myślałam, że będzie się wypłukiwał, a tutaj niespodzianka, trzyma się super - ale sądzę, że to zasługa szamponu i odżywki, bo jak wcześniej używałam Kerastase to kolor szybciej mi schodził. A Developer to nie wiem ile ma procent - na pewno można dostac tylko Developer albo Intensive Developer i tam nic nie pisze o procentach.
voodoodolly dzieki za odp i info, mi jakoś siły opadły z experymentami i teraz nic nie robie tylko nawilżam, maskuję, regeneruję no, ale predzej czy pozniej będę musiała coś podziałać...
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:11   #5129
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez voodoodolly Pokaż wiadomość
Movie Girl - wszystkie moje eksperymenty robiłam Colorance, bo się bałam, że jak walnę Topchic, a kolor mi nie wyjdzie to nie zostanie mi nic tylko się opitolić na jeża. Też myślałam, że będzie się wypłukiwał, a tutaj niespodzianka, trzyma się super - ale sądzę, że to zasługa szamponu i odżywki, bo jak wcześniej używałam Kerastase to kolor szybciej mi schodził. A Developer to nie wiem ile ma procent - na pewno można dostac tylko Developer albo Intensive Developer i tam nic nie pisze o procentach.
voodoodolly, a jakiego szamponu i odżywki używasz?

voodoodolly, znalazłam w poprzednich twoich wypowiedziach, że używasz szamponu
firmy Alterna Caviar - a do jakiego rodzaju włosów? Odżywki też używasz z tej serii?

Edytowane przez Gabi2000
Czas edycji: 2010-11-22 o 17:45
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 08:01   #5130
voodoodolly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 46
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
voodoodolly, znalazłam w poprzednich twoich wypowiedziach, że używasz szamponu
firmy Alterna Caviar - a do jakiego rodzaju włosów? Odżywki też używasz z tej serii?


Gabi - używam caviar volume szampon plus odżywka plus krem do stylizacji, ale kupuję na ebayu - u nas krzyczą sobie za jeden kosmetyk Alterny tak od 150 PLN, na ebayu mam za ok. 70 PLN
voodoodolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.