tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 174 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-15, 20:26   #5191
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

a nie moglas wziac po prostu ostatniej aktywnej? :|
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 20:47   #5192
royalflush
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lbn/ wwa
Wiadomości: 164
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

to wtedy bym na koniec nie miała., czy nie? bo chyba jeszcze mogę wziąć jak próbowalam o 11 ;p
royalflush jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 22:10   #5193
merci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 90
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Chyba po prostu trzeba wziąć w ciągu 12-stu godzin (tzn. od tej 11-stej) następną tabletkę, jeżeli minęło więcej, musisz się zachować, jak przy pominiętej. Szczegóły są na ulotce
merci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 22:34   #5194
ESTEE87
Wtajemniczenie
 
Avatar ESTEE87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 907
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hej...chyba dołącze do Was niedlugo zamierzam brac tabletki Yaz, wczesniej brałam Harmonet i nic mi nie było ( jedynie troszke byłam ospała ale minelo).Potem odstawiłam, byłam w tym czasie u Gin i wszytsko było ok...Mam nadzieje ze Yaz bedą dobre i nic nie bedzie mi sie działo Widze po forum ze wiecej osob jest zadowolonych wiec jestem dobrej mysli
Pozdrawiam
ESTEE87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 22:38   #5195
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez royalflush Pokaż wiadomość
to wtedy bym na koniec nie miała., czy nie? bo chyba jeszcze mogę wziąć jak próbowalam o 11 ;p
no i co z tego ze bys nie miala? mozna wziac 23 zamiast 24, nic sie nie stanie.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 08:34   #5196
royalflush
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lbn/ wwa
Wiadomości: 164
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

a wzięłam jednak jedną, ale sobie otworzyłam osobne opakowanie. to mówisz można wziąć mniej? a kolejność tych tabletek to chyba nie ma znaczenia co? one taki sam skład przecież mają.
royalflush jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 09:05   #5197
liwia79708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Mam pytanie dotyczace opoznienia okresu,biore tabl yaz i juz zaczelam 5 opakowanie ,jestem przy 5 tabl rozowej z nowego opakowania,spoznia sie juz dobry tydz,czemu tak sie dzieje,test robilam jeden ,byl negatywny,ale czy pewny....Boli mnie podbrzusze...
Prosze o odp szybka
liwia79708 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 10:33   #5198
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez royalflush Pokaż wiadomość
a wzięłam jednak jedną, ale sobie otworzyłam osobne opakowanie. to mówisz można wziąć mniej? a kolejność tych tabletek to chyba nie ma znaczenia co? one taki sam skład przecież mają.
Różnica jest tylko między różowymi i białymi (jeśli dobrze kojarze kolory). Ważne, żeby chyba dwa tygodnie całe wziąć, a później można zrobić wcześniej przerwe jeśli potrzeba czy coś, więc spokojnie można wziąć mniej.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 15:05   #5199
emsejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

co jesli chciałabym zmienic godzine przyjmowania tabletek przy 2 opakowaniu z 20 na 16, zmienia to jakos postac rzeczy? Czy tabletki normalnie beda wchlaniane? sorry jak juz byl poruszany taki temat, ale przejrzalam ok 50 stron i juz oczy bola
z gory dzieki
emsejowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 15:07   #5200
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Uwierz, wystarczy przeczytać ulotkę.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 14:57   #5201
anastazja1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 29
GG do anastazja1990
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

mam takie pytanko tydzień temu kochałam się z moim chłopakiem no i poszliśmy na calość, zawsze chociaż stosuje yaz 9 miesięcy dodatkowo stosowaliśmy stosunek przerywany. od paru dni mam zapalenia pęcherza i czuje nie wiem jakby to określić w dole brzucha jajniki, okres mam mieć w poniedziałek, ale boje się ze moge być w ciazy. prosze doradxzci cos
anastazja1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 15:02   #5202
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anastazja1990 Pokaż wiadomość
mam takie pytanko tydzień temu kochałam się z moim chłopakiem no i poszliśmy na calość, zawsze chociaż stosuje yaz 9 miesięcy dodatkowo stosowaliśmy stosunek przerywany. od paru dni mam zapalenia pęcherza i czuje nie wiem jakby to określić w dole brzucha jajniki, okres mam mieć w poniedziałek, ale boje się ze moge być w ciazy. prosze doradxzci cos
jeśli tabletki brałaś prawidłowo to jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży, wyluzuj
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 09:08   #5203
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
no i co z tego ze bys nie miala? mozna wziac 23 zamiast 24, nic sie nie stanie.
hm w sumie tez mam pytanie o kolejnosc tabletek.
pomylila mi sie kolejnosc.
zamiast 21 tabletki wzielam najpierw 22/w sr/ a 21 wzielam dopiero w czw.
dzisiaj juz normalnie biore 23.
jeszcze jedna rozowa zostala mi na jutro.
wiem ze sklad tabletek sie rozni i zastanawiam sie czy skutecznosc jest zmniejszona ?

mam pozniej brac biale normalnie czy moze lepiej pominac biale i przejsc do natepnego opakowania tak jak w przypadku pominiecia tabletki ?

jakos nie moge znalezc nic na ten temat w instrukcji poza tym ze powinny byc brane w odpowiedniej kolejnosci;/

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez anastazja1990 Pokaż wiadomość
mam takie pytanko tydzień temu kochałam się z moim chłopakiem no i poszliśmy na calość, zawsze chociaż stosuje yaz 9 miesięcy dodatkowo stosowaliśmy stosunek przerywany. od paru dni mam zapalenia pęcherza i czuje nie wiem jakby to określić w dole brzucha jajniki, okres mam mieć w poniedziałek, ale boje się ze moge być w ciazy. prosze doradxzci cos
logiczne wydaje sie wybrac do ginekologa.
ja mialam bardzo podobnie jak ty i okazalo sie ze to byla torbiel, wiec lepiej sprawdzic to u lekarza.
mysle ze stosunek nie ma raczej nic wspolnego z takimi dolegliwosciami.
__________________
keepin' your love lockdown...

Edytowane przez eloania
Czas edycji: 2009-12-18 o 09:10
eloania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 09:26   #5204
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
hm w sumie tez mam pytanie o kolejnosc tabletek.
pomylila mi sie kolejnosc.
zamiast 21 tabletki wzielam najpierw 22/w sr/ a 21 wzielam dopiero w czw.
dzisiaj juz normalnie biore 23.
jeszcze jedna rozowa zostala mi na jutro.
wiem ze sklad tabletek sie rozni i zastanawiam sie czy skutecznosc jest zmniejszona ?

mam pozniej brac biale normalnie czy moze lepiej pominac biale i przejsc do natepnego opakowania tak jak w przypadku pominiecia tabletki ?

jakos nie moge znalezc nic na ten temat w instrukcji poza tym ze powinny byc brane w odpowiedniej kolejnosci;/

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------



logiczne wydaje sie wybrac do ginekologa.
ja mialam bardzo podobnie jak ty i okazalo sie ze to byla torbiel, wiec lepiej sprawdzic to u lekarza.
mysle ze stosunek nie ma raczej nic wspolnego z takimi dolegliwosciami.

skład tabletek z substancją aktywną (różowe) nie różni się - te 4 białe są po prostu puste=placebo - ale wszystkie pozostałe mają ten sam skład i nie ma znaczenia czy tabletkę podpisaną wtorek weźmiesz we wtorek czy w niedzielę - te dni tygodnia są dla naszego ułatwienia
na skuteczność nie ma to najmniejszego wpływu

bierzesz później normalnie białe bo przecież nic się nie stało
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 09:27   #5205
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
skład tabletek z substancją aktywną (różowe) nie różni się - te 4 białe są po prostu puste=placebo - ale wszystkie pozostałe mają ten sam skład i nie ma znaczenia czy tabletkę podpisaną wtorek weźmiesz we wtorek czy w niedzielę - te dni tygodnia są dla naszego ułatwienia
na skuteczność nie ma to najmniejszego wpływu

bierzesz później normalnie białe bo przecież nic się nie stało
bardzo dziekuje za odp

w takim razie chyba zle zrozumialam ulotke, myslalam ze sklad rozowych tabletek tez sie rozni miedzy soba.
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 09:38   #5206
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
bardzo dziekuje za odp

w takim razie chyba zle zrozumialam ulotke, myslalam ze sklad rozowych tabletek tez sie rozni miedzy soba.
nie ma za co

na stronie http://yaz.com.pl/index.php możemy wyczytać:

Cytat:
Każda z 24 jasnoróżowych tabletek zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, a mianowicie drospirenonu i etynyloestradiolu.
4 białe tabletki jak tabletki placebo, nie zawierają substancji czynnych.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 15:01   #5207
merci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 90
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Z tej samej strony:
Nie należy mylić tabletek: jasnoróżowe tabletki przyjmuje się przez pierwsze 24 dni, a nastepnie białe
tabletki przez ostatnie 4 dni. Nowy blister należy rozpocząć od razu (24 jasnoróżowe, a następnie 4 białe
tabletki) bez stosowania przerwy między dwoma blistrami.
Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na górze po lewej stronie i następnie przyjmowanie tabletek każdego dnia zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze.

6 strona ulotki, na samej górze

Edytowane przez merci
Czas edycji: 2009-12-18 o 15:02
merci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 15:07   #5208
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez merci Pokaż wiadomość
Z tej samej strony:
Nie należy mylić tabletek: jasnoróżowe tabletki przyjmuje się przez pierwsze 24 dni, a nastepnie białe
tabletki przez ostatnie 4 dni. Nowy blister należy rozpocząć od razu (24 jasnoróżowe, a następnie 4 białe
tabletki) bez stosowania przerwy między dwoma blistrami.
Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na górze po lewej stronie i następnie przyjmowanie tabletek każdego dnia zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze.

6 strona ulotki, na samej górze
ale chodzi o to samo- różowe są takie same, białe mają inny skład. chodzi o to, że nie możesz zacząć opakowania od końca- czyli od tych białych.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 15:27   #5209
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez merci Pokaż wiadomość
Z tej samej strony:
Nie należy mylić tabletek: jasnoróżowe tabletki przyjmuje się przez pierwsze 24 dni, a nastepnie białe
tabletki przez ostatnie 4 dni. Nowy blister należy rozpocząć od razu (24 jasnoróżowe, a następnie 4 białe
tabletki) bez stosowania przerwy między dwoma blistrami.
Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na górze po lewej stronie i następnie przyjmowanie tabletek każdego dnia zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze.

6 strona ulotki, na samej górze
Cytat:
Napisane przez Rosaline Pokaż wiadomość
ale chodzi o to samo- różowe są takie same, białe mają inny skład. chodzi o to, że nie możesz zacząć opakowania od końca- czyli od tych białych.
dokładnie tak jak pisze Rosaline
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 16:19   #5210
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

witam
na początek mam głupie pytanie brałam już: novynette (+7kg w 3 miesiące) później przeszałm na yasmin, po których miałam niby schudnąć-oczywiście nie schudłam aktualnie mam plastry evra chciałabym wiedzieć, czy są tutaj jakies dziewczyny, które miały przyrost wagi po yaz? wiem, że na każdego hormony inaczej działają, ale już po prostu chwytam się wszelkich metod byle tylko pozbyć się tych kg kilka stron wyrywkowo przeczytałam i widziałam, że sporo nawet schudło po yaz
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 16:36   #5211
BERRY21
Zadomowienie
 
Avatar BERRY21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 091
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Ja biore Yaz stosunkowo krotko - dzisiaj wezme 10ta tabletke z 1szego opakowania i musze przyznac, ze poki co czuje sie swietnie!

Kiedys bralam Harmonet i troche sie z nim nameczylam, wiec sie nie polubilismy

Wracjac do Yaz, to pierwsze obserwacje:

- faktycznie troche odczulam zmniejszenie apetytu; nie bedac na tabsach ciagle mialam zachcianki na cos slonego lub slodkiego, ciagle cos podjadalam, teraz to minelo;

- ku mojej radosci, zauwazylam stopniowe powiekszanie sie biustu - niestety po tygodniu bylo to ok. 3,5 cm, a teraz tylko 1,5 - myslalam, ze odnotuje tendencje wzrostowa, a tu takie rozczarowanie ;

- 2 razy mialam dosc silny bol glowy, ktory przy Harmonecie byl dosc uporczywy, wiec ciezko mi powiedziec czy to akurat skutek lykania Yaz;

- czasem czuje bole podbrzusza i jajnikow, troszke tez mi "jezdzi" w jelitach .


Zobaczymy jak sie sprawy rozwina w miare uplywu czasu, ale licze ze bedzie ok
__________________
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain


BERRY21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 18:27   #5212
Karaluszek060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 9
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

DZIEWCZYNY

JAK WYGLADAŁA WASZA CERA W TRAKCIE BRANIA 1 OPAKOWANIA ??? u mnie jest nie najlepiej...co dzien jakas nowa niespodzianka......

czy któras z was tez tak miała???

czy to mineło przy drugim opakowaniu ????


bardzo prosze o odpowiedz (((
Karaluszek060 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 19:43   #5213
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witajcie.....
Eh, jak ja nie lubie pytac o takie rzeczy na forum, no ale niestety sytuacja mnie zmusza.... Otóż.. sytuacja wygląda tak. Moja gin. przepisała mi Yaz z zastrzeżeniem, że pierwsza tabletkę mam przyjąć w pierwszy dzien okresu (ktory wywołać miała Luteina). No wiec zażywałam (jak zalecono mi)tę Luteinę przez 5 dni podjęzykowo 2x dziennie. Na drugi dzień po odstawieniu (czyli dziś) pojawiło sie plamienie. Czy mam to potraktować jako okres i już dziś przyjąć pierwszą tabletkę Yaz? I czy w tym wypadku bede zabezpieczona? Dziękuje z góry za odpowiedzi, mam nadzieje, że coś doradzicie.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 21:09   #5214
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hm... dawno mnie tu nie było na tym wątku.
Mam pytanie, czy to prawda, że organizm po kilku latach stosowania tabletek sie tak jakby przyzwyczaja i ich skutecznosć maleje? Ja jestem na 10 opakowaniu (badz 9, cos nie moge sie doliczyc, wybaczcie), zastanawialam sie mniej wiecej po jakim czasie nalezy zrobic przerwe?!
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 21:51   #5215
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Witajcie.....
Eh, jak ja nie lubie pytac o takie rzeczy na forum, no ale niestety sytuacja mnie zmusza.... Otóż.. sytuacja wygląda tak. Moja gin. przepisała mi Yaz z zastrzeżeniem, że pierwsza tabletkę mam przyjąć w pierwszy dzien okresu (ktory wywołać miała Luteina). No wiec zażywałam (jak zalecono mi)tę Luteinę przez 5 dni podjęzykowo 2x dziennie. Na drugi dzień po odstawieniu (czyli dziś) pojawiło sie plamienie. Czy mam to potraktować jako okres i już dziś przyjąć pierwszą tabletkę Yaz? I czy w tym wypadku bede zabezpieczona? Dziękuje z góry za odpowiedzi, mam nadzieje, że coś doradzicie.
ciężko będzie doradzić bo z tego co zauważyłam na forum, są różne szkoły
ja np również miałam przed rozpoczęciem brania tabletek anty okres wywoływany luteiną (nie pierwszy raz) i u mnie zawsze zaczynało się pierw delikatne plamienie, a na drugi dzień był dopiero ten właściwy okres - i ja z wzięciem pierwszej tabletki wstrzymałam się właśnie do tego drugiego dnia -> kochałam się bez zabezpieczenia 5ego dnia i w ciążę nie zaszłam - więc albo miałam szczęście albo zrobiłam dobrze
ale na forum padały też rady, że jak jest plamienie to trzeba to potraktować jako okres i zacząć brać właśnie tego dnia - i dziewczyny brały i też było ok

nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd, czy spowodować, że coś będzie nie tak.. ale ja bym chyba zrobiła tak jak zrobiłam :P zawsze mi powtarzano, że pierwszy dzień cyklu to dzień w którym zaczyna się 'prawdziwe' krwawienie, takie, że wkładka nie wystarcza.. plamienia należą jeszcze do starego cyklu

o, nawet w tym temacie ktoś o tym wspomniał : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=13345398
może Cię zainteresuje

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Hm... dawno mnie tu nie było na tym wątku.
Mam pytanie, czy to prawda, że organizm po kilku latach stosowania tabletek sie tak jakby przyzwyczaja i ich skutecznosć maleje? Ja jestem na 10 opakowaniu (badz 9, cos nie moge sie doliczyc, wybaczcie), zastanawialam sie mniej wiecej po jakim czasie nalezy zrobic przerwe?!
nie, to nieprawda

co do przerw - ile lekarzy, tyle opinii ja np informację mam taką : jeśli wszystkie badania są w normie, nie ma żadnych niepokojących skutków ubocznych to przerwy nie są potrzebne

no ale niektórzy robią np co dwa lata przerwę na kilka miesięcy - wiele zależy od ginekologa i jego zaleceń - warto więc się podpytać swojego co o tym sądzi
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 22:03   #5216
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
ciężko będzie doradzić bo z tego co zauważyłam na forum, są różne szkoły
ja np również miałam przed rozpoczęciem brania tabletek anty okres wywoływany luteiną (nie pierwszy raz) i u mnie zawsze zaczynało się pierw delikatne plamienie, a na drugi dzień był dopiero ten właściwy okres - i ja z wzięciem pierwszej tabletki wstrzymałam się właśnie do tego drugiego dnia -> kochałam się bez zabezpieczenia 5ego dnia i w ciążę nie zaszłam - więc albo miałam szczęście albo zrobiłam dobrze
ale na forum padały też rady, że jak jest plamienie to trzeba to potraktować jako okres i zacząć brać właśnie tego dnia - i dziewczyny brały i też było ok

nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd, czy spowodować, że coś będzie nie tak.. ale ja bym chyba zrobiła tak jak zrobiłam :P zawsze mi powtarzano, że pierwszy dzień cyklu to dzień w którym zaczyna się 'prawdziwe' krwawienie, takie, że wkładka nie wystarcza.. plamienia należą jeszcze do starego cyklu

o, nawet w tym temacie ktoś o tym wspomniał : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=13345398
może Cię zainteresuje



nie, to nieprawda

co do przerw - ile lekarzy, tyle opinii ja np informację mam taką : jeśli wszystkie badania są w normie, nie ma żadnych niepokojących skutków ubocznych to przerwy nie są potrzebne

no ale niektórzy robią np co dwa lata przerwę na kilka miesięcy - wiele zależy od ginekologa i jego zaleceń - warto więc się podpytać swojego co o tym sądzi
Dziękuję za odpowiedź
Tabletkę już zażyłam... czas pokaze, czy zrobiłam dobrze. Widze, ze plamienie sie nasila, wiec chyba mozna to potraktowac juz jako okres.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 02:24   #5217
Baby Jane
Raczkowanie
 
Avatar Baby Jane
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 447
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Ja pierwszą tabletkę Yaz wzięłam kiedy pojawiło się plamienie 3 dni temu (przez jakiś rok miałam nieregularny okres, najczęściej co 2 tygodnie), bez nerwów i stresu się nie obyło, myślałam że to ciąża bo "normalny" okres który wcześniej pojawiał się co 14 dni spóźnił się i zawitał 8 dni później... na szczęście zawitał Dziś wzięłam trzecią tabletkę z pierwszego blistra, to chyba jeszcze za wcześnie żeby zaobserwować jakiekolwiek skutki uboczne, o ile takowe się pojawią, bo słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii na temat Yaz. Też miałam obawy przed tym czy wziąć tabletkę kiedy pojawiło się plamienie ale jeden telefon do ginekologa wystarczył, no a teraz leci ze mnie jak z kranu
Baby Jane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 08:36   #5218
Karaluszek060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 9
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

czy ktos mi odpowie ???

jak to jest z tą CERĄ ?????????/ po ilu wam sie poprawiła ???
Karaluszek060 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 11:30   #5219
Sayouri89
Raczkowanie
 
Avatar Sayouri89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: śląskie/opolskie
Wiadomości: 50
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

ja ostatnio nieco schizuję. mam jakiś taki nieco większy brzuszek nad wzgórkiem łonowym. nie wiem czy wcześniej tak było, teraz zwróciłam na to uwagę. biorę yaz regularnie, nigdy nie zapomniałam żadnej tabletki i uważam na niełączenie z innym środkami. tydzień temu też dostałam okres, tak jak zawsze przy yaz, niczym się nie różnił od innych. zrobiłam sobie nawet test ciążowy i wynik wyszedł negatywny. ale jakoś tak się stresuję tym brzyszkiem
Sayouri89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 11:46   #5220
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Zaczęłam pierwsze opakowanie, pierwszą tabletkę miałam wziąć pierwszego dnia okresu tylko, że to tak dziwnie wyszło - przez ostatni rok zawsze dostawałam w piątek, w czwartek kiedy szłam spać ok 23.30 zauważyłam, że jakbym dostała ale nie byłam pewna czy to to, więc nie brałam tabletki, poza tym zawsze brałam o godzinie 21.30, i normalnie wzięłam wczoraj. I zastanawiam się czy to był pierwszy dzień czy drugi
Najwyżej przez pierwszy tydzień będę się dodatkowo zabezpieczać - tydzień wystarczy? Bo wiecie, Sylwestra też trzeba jakoś uczcić, no nie?
Z drugiej strony jakbym np o 22 poszła spać to dopiero rano bym coś zauważyła i też nie wiedziałabym czy dostałam w czwartek czy w piątek
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.