Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-02, 14:41   #511
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

A ja mam takie pytanie... Mam dużą wadę wzroku - ok. -7 na każde oko.
Od jakiegoś czasu zorientowałam się że widzę gorzej w moich soczewkach (noszę Optixy). Czy mogę sama powiększyć sobie o -0,25 w każdej soczewce? Czy przyczyna może być inna? Nie jest to wina soczewek bo mam kolejną parę i widzę tak samo kiepsko...
tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 15:25   #512
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Karuzela Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi

Noszę soczewki sferyczne Proclear CooperVision, krzywizna 8,6; średnica 14,2.
Ponoć nie ma innych rozmiarów na naszym rynku.
A jak zamawia się soczewki u producenta? Samemu czy przez optyka?

No chyba, że nadal będę szukała odpowiednich soczewek wśród innych producentów?
Tylko z tym może być problem, bo nosiłam już kilka par i zauważyłam, że standardowa wielkość soczewki jest dla mnie za mała. Soczewka pływa mi na oku i rozmazuje obraz z bliska (a jestem krótkowidzem).
Nie wiem czy nie skończy się tak jak radzisz - zamawianiem u producenta.
Z zamawianiem u producenta jest taki problem, że musisz na nie zaczekać. Poszukaj przedstawiciela Proclear na Polskę, zadzwoń do nich, wypytaj, jakie są procedury.
Słuchaj, jesteś pewna, że nie wywinęłaś soczewki na drugą stronę? Może ją niechcący uszkodziłaś przy zakładaniu?
Jeśli soczewka nie pasuje, lata, idź do swojego lekarza. Soczewka ma być tak dobrana, żeby "zrosła się" z Twoim okiem. Używam tych: http://www.e-soflens.com/index.php?p7,purevision
Moja pani doktor też twierdziła, że standardowe soczewki są dla mnie za małe - próbowałam AirOptix i ACUVUE Oasis. Pierwsze odstawały od oka (prawa i lewa soczewka), w drugim wypadku - jedna z soczewek "latała" po całym oku, nie mogłam jej scentrować. Obie pary dostałam w standardowym rozmiarze. Soczewki, których używam teraz mają następujące parametry (może to Ci w czymś pomoże):
Materiał Balafilcon A
Zawartość wody 36 %
Promień krzywizny tylnej 8,6 mm
Średnica 14,0 mm

Edycja
Próbuj. Soczewki nosisz dla wygody, więc muszą zostać dobrze dobrane, żeby mogły spełniać swoją funkcję.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl

Edytowane przez elkiza81
Czas edycji: 2008-10-02 o 18:02
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 18:01   #513
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie... Mam dużą wadę wzroku - ok. -7 na każde oko.
Od jakiegoś czasu zorientowałam się że widzę gorzej w moich soczewkach (noszę Optixy). Czy mogę sama powiększyć sobie o -0,25 w każdej soczewce? Czy przyczyna może być inna? Nie jest to wina soczewek bo mam kolejną parę i widzę tak samo kiepsko...
Kiedy lekarz przepisał Ci te soczewki? Kiedy ostani raz byłaś na wizycie? Teoretycznie możesz, bo to niewielka zmiana, ale... Jeżeli widzisz gorzej, zastanów się dlaczego. Może ostatnio więcej czasu spędzasz przed komputerem? Dużo czytasz przy złym oświetleniu? Czy robisz przerwy w noszeniu soczewek - tryb zmienny soczewki - okulary? Czy często mrugasz i wpatrujesz się w czarny kolor - ćwiczenia wzroku. Jeżeli wzrok zaczął się gwałtownie sypać, to znaczy, że czas do lekarza.

Po sobie widzę, że gdy przyjmuję witaminę A poprawia mi się ostrość. W aptece bez recepty kupisz luteinę na wzrok - spróbuj brać suplementy na oczy. Na zwiększenie mocy soczewek zawsze jest czas.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 18:06   #514
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie... Mam dużą wadę wzroku - ok. -7 na każde oko.
Od jakiegoś czasu zorientowałam się że widzę gorzej w moich soczewkach (noszę Optixy). Czy mogę sama powiększyć sobie o -0,25 w każdej soczewce? Czy przyczyna może być inna? Nie jest to wina soczewek bo mam kolejną parę i widzę tak samo kiepsko...
Jeśli widzisz za słabo nie eksperymentuj tylko idź do okulisty. Z okularami też sama sobie powiększałaś moc?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 22:04   #515
Cinderella5x
Zadomowienie
 
Avatar Cinderella5x
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Huntington Beach, CA
Wiadomości: 1 302
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie... Mam dużą wadę wzroku - ok. -7 na każde oko.
Od jakiegoś czasu zorientowałam się że widzę gorzej w moich soczewkach (noszę Optixy). Czy mogę sama powiększyć sobie o -0,25 w każdej soczewce? Czy przyczyna może być inna? Nie jest to wina soczewek bo mam kolejną parę i widzę tak samo kiepsko...

Ja bym nie ryzykowala samej. Po pierwsze, nie wiesz, o ile powinnas powiekszyc, po drugie, moze to inna przyczyna, po trzecie, moze potrzebne Ci sa inne soczewki... Powodow moze byc wiele, tylko lekarz jest Ci w stanie dobrze doradzic. Dobieranie soczewek samemu (nawet jesli chodziloby tylko o zwiekszenie dioptrii) uwazam za zbyt ryzykowne.

Pozdrawiam.
__________________
NOTHING IS FORGOTTEN... NOTHING IS EVER FORGOTTEN...

"But what is truth, Not easy to define,
We both have truths, Are yours the same as mine?"
Cinderella5x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 16:12   #516
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja chce zaczac nosic soczewki i mam kilka pytan (moze banalne ale chce wiedziec)(wiem, ze pewnie na to wsyztsko byly juz odpowiedzi, ale watek jest ogromny, a ja mam ograniczony czas kozystania z komputera), prosilambym o odpowiedzi kogoos kto nosi lub sie poprostu zna:
1. czy soczewki czuc w oczach ( czytalam, ze nie czuc, ale czy odrazu tak jakby nie bylo nic w oku, czy trzeba sie przyzwyczaic?)
2. jak wyglada dobieranie soczewek?
3.czy zakladanie soczewek boli?
4. czy naprawde nie widac, ze soczewki sa na oczach, nawet po dokladnym przypatrzeniu?
5.jakie wychodza najtaniej ( miesieczne, 3 mies itd.?, moja mama jest temu ogolnie przeciwna i chce znalezc jak najtansze)
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 17:59   #517
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
ja chce zaczac nosic soczewki i mam kilka pytan (moze banalne ale chce wiedziec)(wiem, ze pewnie na to wsyztsko byly juz odpowiedzi, ale watek jest ogromny, a ja mam ograniczony czas kozystania z komputera), prosilambym o odpowiedzi kogoos kto nosi lub sie poprostu zna:
1. czy soczewki czuc w oczach ( czytalam, ze nie czuc, ale czy odrazu tak jakby nie bylo nic w oku, czy trzeba sie przyzwyczaic?)
2. jak wyglada dobieranie soczewek?
3.czy zakladanie soczewek boli?
4. czy naprawde nie widac, ze soczewki sa na oczach, nawet po dokladnym przypatrzeniu?
5.jakie wychodza najtaniej ( miesieczne, 3 mies itd.?, moja mama jest temu ogolnie przeciwna i chce znalezc jak najtansze)
1. Na początku czujesz ciało obce w oku, póżniej się przyzwaczajasz do soczewek i ich nie czujesz.
2. Idziesz na pierwszą wizytę do lekarza - najlepiej w promocji: chyba 50zł za badanie, w tym masz parę soczewek "gratis". Lekarz Ci wszystko wyjaśni, zrobi wywiad, czy nie ma przeciwskazań, sprawdzi, jak soczewka leży w oku, nauczy wyjmowania i zakładania soczewki.
3. Tak - jeżeli robi się to nieumiejętnie. Na początku będziesz musiała wstawać pół godziny wcześniej, żeby założyć soczewkę. Z czasem nabierzesz wprawy i nie będzie Ci to zajmowało niż minutę.
4. Widać. Jeżeli ktoś nosi soczewki lub miał z nimi do czynienia zobaczy, że je nosisz.
5. Najbezpieczniejsze są miesięczne - po miesiącu wyrzucasz do kosza i nie musisz zawracać sobie głowy odbiałczaniem. Wbij w googlach sklepy z soczewkami, przejrzyj różne wiarianty pod kątem ceny, a następnie idź do firmowego salonu producenta.

6. Ode mnie. I tak powinnaś mieć parę okularów i nosić je w trybie zmiennym z soczewkami.
7. Noszenie soczewek wymusza częstsze wizyty u okulisty (mniej więcej do co sześć miesięcy) - ryzyko powikłań.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 15:13   #518
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
1. Na początku czujesz ciało obce w oku, póżniej się przyzwaczajasz do soczewek i ich nie czujesz.
2. Idziesz na pierwszą wizytę do lekarza - najlepiej w promocji: chyba 50zł za badanie, w tym masz parę soczewek "gratis". Lekarz Ci wszystko wyjaśni, zrobi wywiad, czy nie ma przeciwskazań, sprawdzi, jak soczewka leży w oku, nauczy wyjmowania i zakładania soczewki.
3. Tak - jeżeli robi się to nieumiejętnie. Na początku będziesz musiała wstawać pół godziny wcześniej, żeby założyć soczewkę. Z czasem nabierzesz wprawy i nie będzie Ci to zajmowało niż minutę.
4. Widać. Jeżeli ktoś nosi soczewki lub miał z nimi do czynienia zobaczy, że je nosisz.
5. Najbezpieczniejsze są miesięczne - po miesiącu wyrzucasz do kosza i nie musisz zawracać sobie głowy odbiałczaniem. Wbij w googlach sklepy z soczewkami, przejrzyj różne wiarianty pod kątem ceny, a następnie idź do firmowego salonu producenta.

6. Ode mnie. I tak powinnaś mieć parę okularów i nosić je w trybie zmiennym z soczewkami.
7. Noszenie soczewek wymusza częstsze wizyty u okulisty (mniej więcej do co sześć miesięcy) - ryzyko powikłań.
okulary mam, bo juz wczensiej nosilam wlasnie po domu
wlasnie pare di temu bylam u okulisty i za pol roku mam znow przyjechac, wiec sie gzadza
dzieki za odp.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 09:24   #519
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Z zamawianiem u producenta jest taki problem, że musisz na nie zaczekać. Poszukaj przedstawiciela Proclear na Polskę, zadzwoń do nich, wypytaj, jakie są procedury.
Słuchaj, jesteś pewna, że nie wywinęłaś soczewki na drugą stronę? Może ją niechcący uszkodziłaś przy zakładaniu?
Jeśli soczewka nie pasuje, lata, idź do swojego lekarza. Soczewka ma być tak dobrana, żeby "zrosła się" z Twoim okiem. Używam tych: http://www.e-soflens.com/index.php?p7,purevision
Moja pani doktor też twierdziła, że standardowe soczewki są dla mnie za małe - próbowałam AirOptix i ACUVUE Oasis. Pierwsze odstawały od oka (prawa i lewa soczewka), w drugim wypadku - jedna z soczewek "latała" po całym oku, nie mogłam jej scentrować. Obie pary dostałam w standardowym rozmiarze. Soczewki, których używam teraz mają następujące parametry (może to Ci w czymś pomoże):
Materiał Balafilcon A
Zawartość wody 36 %
Promień krzywizny tylnej 8,6 mm
Średnica 14,0 mm

Edycja
Próbuj. Soczewki nosisz dla wygody, więc muszą zostać dobrze dobrane, żeby mogły spełniać swoją funkcję.
Znowu byłam u lekarza i mam kolejne soczewki. Tym razem Bausch&Lomb Soflens 59. Nie dość, że nie czuję się w nich komfortowo (jak w Proclear), bo wysuszają mi oczy to jeszcze źle widzę z bliska i nie mogę pracować przy kompie.
Pani okulistka powiedziała, że tak czasami bywa, że ciężko dobrać właściwe soczewki, a ja już próbowałam ponoć najlepsze soczewki na rynku i teraz zostały te starszej generacji.
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 18:18   #520
Adrian86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Prawda jest taka, że nie zawsze soczewki kontaktowe nowsze są lepsze od tych starszych. Ja mam podobny problem. Używałem Oasys i przeżuciłem się na Acuvue2 ponieważ tamte mi bardziej wysuszały oczy. Mimo zapewnień producentów o doskonałości nowych soczewek wcale tak nie jest. Ale to akurat w moim przypadku. A wy jak uważacie mieliście podobne przypadki. Sporo piszą o soczewkach http://soczewki.bloog.pl
Adrian86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 22:46   #521
LoveSummer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

witam! mam pytanie, wczoraj byłam w VE i po raz pierwszy sprawiłam sobie soczewki (iwear , miesieczne). lecz wczoraj po ściągnięciu ich zauważyłam, że na górze oka (pod powieką) bardzo popękały mi żylki, na jednym mam nawet czerwoną plamkę..
Czy tak sie dzieje normalnie? czy lepiej się zglosic do okulisty. bo wiem, że soczewki to jednak ingerencja w oko, dlatego pytam czy może to być normalnym objawem? albo czy ktoś zna może jakies krople do oczu, ktore niwelują taki stan ?
pozdrawiam serdecznie!
LoveSummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 09:52   #522
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dla mnie najlepsze są soczewki starszej generacji. Moje ulubione to 3 miesięczne B&L. Poza tym mogę też nosić Proclear, ew Zeissy.
Wypróbowałam większość soczewek jakie są na rynku i tylko te mi pasują.

LoveSummer te zwykłe IWeary to okropne soczewki, nie znam nikogo komu by pasowały. Chyba że masz te jakieś Supreme czy coś takiego, to ich nie testowałam, miałam dość. W ogóle VE nie jest najlepszym miejscem do doboru soczewek. Wciskają to co mają na stanie.
Mi pani po tym jak moje oczy nie tolerowały IWear wcisnęła Oasysy, które też okazały się pomyłką, a jak i te się nie sprawdziły powiedziała że "teraz to już tylko jednodniowe". A ja noszę 3 miesięczne i czuję się w nich świetnie.
Po pierwszym dniu noszenia soczewek popękane żyłki to nic dziwnego. Oczy nie są przyzwyczajone do ciała obcego i mogły tak zareagować. O ile się nie mylę to po dwóch tygodniach albo miesiącu masz wizytę kontrolną jak Twoje oczy przyjęły soczewki, prawda? Jeśli się niepokoisz zawsze możesz iść wcześniej i lekarz ma obowiązek już bez dodatkowych opłat sprawdzić jak Twoje oczy reagują na soczewki.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 10:18   #523
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dla mnie najlepsze są soczewki starszej generacji. Moje ulubione to 3 miesięczne B&L. Poza tym mogę też nosić Proclear, ew Zeissy.
Wypróbowałam większość soczewek jakie są na rynku i tylko te mi pasują.
A czym (oprócz ceny) różnią się soczewki miesięczne od trzymiesięcznych B&L?
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 10:28   #524
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Karuzela Pokaż wiadomość
A czym (oprócz ceny) różnią się soczewki miesięczne od trzymiesięcznych B&L?
Oj, różnia się znacznie. Już sam materiał z którego są wykonane, stopień uwodnienia itp, itd. Nie wiem o które miesięczne Ci chodzi, ale np Soflens59 to najgorsze soczewki jakie miałam na swoich oczach. Jedynym ich plusem jest to, że ostrość widzenia jest doskonała, idealnie centrują się na oku. Cóż z tego, ja w nich wytrzymałam tydzień i trafiłam do lekarza z porysowaną rogówką. Straszliwie wysuszają. Ale jeśli nie ma się skłonności do wysuszania (ja mam) to mogą się sprawdzić.
Jeśli chodzi o Pure Vision są to soczewki sylikonowo-hydrożelowe, a warstwa sylikonu w nich użyta jest dość gruba, dlatego są grube i sztywne w porównaniu do zwykłych hydrożeli, a w związku z tym oko do nich przyzwyczaja się dłużej, a może się i nie przyzwyczaić. Po za tym widzi się w nich gorzej bo przez ten hydrożel są jakby odrobinę "dalej" od oka (przez swoją grubość) czasem nawet o 0,25-0,5 dioptrii i też nie każdemu to pasuje. Z plusów oczywiścią mają doskonałe parametry jeśli chodzi o przepuszczalność tlenu, a więc sa zdrowsze.

Trzymiesięczne są hydrożelowe, więc bardzo cieniutkie i delikatne. Do tego są niskouwodnione, więc nie "wyciągają" dodatkowo łez z oka jak wysokouwodnione soczewki, dlatego w ogóle nie wysuszają.
Minus: ponieważ to soczewki starsze mają w porównaniu z nowoczesnymi silikonami mniejszą przepuszczalność tlenu.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 12:39   #525
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Oj, różnia się znacznie. Już sam materiał z którego są wykonane, stopień uwodnienia itp, itd. Nie wiem o które miesięczne Ci chodzi, ale np Soflens59 to najgorsze soczewki jakie miałam na swoich oczach. Jedynym ich plusem jest to, że ostrość widzenia jest doskonała, idealnie centrują się na oku. Cóż z tego, ja w nich wytrzymałam tydzień i trafiłam do lekarza z porysowaną rogówką. Straszliwie wysuszają. Ale jeśli nie ma się skłonności do wysuszania (ja mam) to mogą się sprawdzić.
Jeśli chodzi o Pure Vision są to soczewki sylikonowo-hydrożelowe, a warstwa sylikonu w nich użyta jest dość gruba, dlatego są grube i sztywne w porównaniu do zwykłych hydrożeli, a w związku z tym oko do nich przyzwyczaja się dłużej, a może się i nie przyzwyczaić. Po za tym widzi się w nich gorzej bo przez ten hydrożel są jakby odrobinę "dalej" od oka (przez swoją grubość) czasem nawet o 0,25-0,5 dioptrii i też nie każdemu to pasuje. Z plusów oczywiścią mają doskonałe parametry jeśli chodzi o przepuszczalność tlenu, a więc sa zdrowsze.

Trzymiesięczne są hydrożelowe, więc bardzo cieniutkie i delikatne. Do tego są niskouwodnione, więc nie "wyciągają" dodatkowo łez z oka jak wysokouwodnione soczewki, dlatego w ogóle nie wysuszają.
Minus: ponieważ to soczewki starsze mają w porównaniu z nowoczesnymi silikonami mniejszą przepuszczalność tlenu.
Dzięki za odp.
Właśnie noszę miesięczne B&L Soflens59 i nie mogę wytrzymać w nich 8 godzin przy komputerze z dwóch powodów:
1. Wysuszają mi oczy,
2. Źle widzę w nich z bliska.
Znowu muszę iść do okulisty, bo kolejne soczewki są jak widać źle dobrane.
Może kolejne standardowe są dla mnie za luźne i dlatego źle widzę z bliska? Już sama nie wiem - niech lekarz się wypowie.
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 13:10   #526
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja nosiłam Soflensy 59, zamieniłam je na Purevision. W soflensach miałam problem suchego oka, też pracuję 8 godz. przy kompie. Próbowałam też procleary, ale były dla mnie za słabe (w soflensach widziałam super, w proclearach przy tych samych mocach nie widziałam ostro). Tak jak pisała lalaith - ostrość widzenia w soflensach jest doskonała.
Postanowiłam spróbować purevision, musiałam zwiększyć moce o 0,5 dioptrii w porównaniu do soflensów. Jednocześnie zmieniłam płyn na AOSept. I jest ok, bardzo rzadko używam kropli nawilżających.

Karuzela - jakiego płynu używasz?
Ja myślę, że AOSept jest dobry na problem z suchym okiem. Może spróbuj. Ja mam wrażliwe oczy, nie mogę używać ani płynów, ani kropli z konserwantami. Mam po nich suche oczy, nawet po kroplach (!).
Przy soflensach też miałam problem z widzeniem z bliska, potem oczy się przyzwyczaiły i było ok. Pomagało mi mruganie.
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 13:30   #527
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Ja nosiłam Soflensy 59, zamieniłam je na Purevision. W soflensach miałam problem suchego oka, też pracuję 8 godz. przy kompie. Próbowałam też procleary, ale były dla mnie za słabe (w soflensach widziałam super, w proclearach przy tych samych mocach nie widziałam ostro). Tak jak pisała lalaith - ostrość widzenia w soflensach jest doskonała.
Postanowiłam spróbować purevision, musiałam zwiększyć moce o 0,5 dioptrii w porównaniu do soflensów. Jednocześnie zmieniłam płyn na AOSept. I jest ok, bardzo rzadko używam kropli nawilżających.

Karuzela - jakiego płynu używasz?
Ja myślę, że AOSept jest dobry na problem z suchym okiem. Może spróbuj. Ja mam wrażliwe oczy, nie mogę używać ani płynów, ani kropli z konserwantami. Mam po nich suche oczy, nawet po kroplach (!).
Przy soflensach też miałam problem z widzeniem z bliska, potem oczy się przyzwyczaiły i było ok. Pomagało mi mruganie.
Używam płynu Solo Care.
Najbardziej komfortowo moje oczy czuły się w soczewkach Proclear ale jak pisałam wcześniej - jedna z nich jest za luźna i pływa mi po oku. W nich mogłam pracować przy kompie i nic się nie działo, do tego widziałam bardzo dobrze zarówno z daleka jak i z bliska.
W Soflensach źle widzę z bliska.
Dlatego szukam nadal.

A macie może doświadczenia z soczewkami Night&Day przy suchych oczach?
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 14:20   #528
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Karuzela Pokaż wiadomość
Znowu byłam u lekarza i mam kolejne soczewki. Tym razem Bausch&Lomb Soflens 59. Nie dość, że nie czuję się w nich komfortowo (jak w Proclear), bo wysuszają mi oczy to jeszcze źle widzę z bliska i nie mogę pracować przy kompie.
Pani okulistka powiedziała, że tak czasami bywa, że ciężko dobrać właściwe soczewki, a ja już próbowałam ponoć najlepsze soczewki na rynku i teraz zostały te starszej generacji.
B&L noszę Purevision (Night&Day), z których jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie miałam wysuszonych oczu. Nie nosiłam Proclearów, więc nie mam skali porównawczej. Których kropli nawilżających używasz?
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 14:56   #529
kaja1914
Raczkowanie
 
Avatar kaja1914
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 111
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

a ja polecam Acuve Oasis! Świetnie się noszą, nie mam żadnych problemów z suchym okiem, jak np. miałam gdy nosiłam B&L! polecam ^^
__________________
anywhere is possible
Mój deviantArt
kaja1914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 14:58   #530
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
B&L noszę Purevision (Night&Day), z których jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie miałam wysuszonych oczu. Nie nosiłam Proclearów, więc nie mam skali porównawczej. Których kropli nawilżających używasz?
Mam krople Aquify Ciba Vision jednak nosząc soczewki Proclear praktycznie nie musiałam ich używać, bo nie czułam, że mam suche oczy.
Dlatego pytam o te Night&Day, bo wydaje się, że właśnie tego typu soczewki nie powinny wysuszać oczu. No chyba, że się mylę i niezależnie od rodzaju soczewek one wszystkie wysuszają oczy.
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 16:37   #531
loveISshit
Rozeznanie
 
Avatar loveISshit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: turlam ziemniaki ; )
Wiadomości: 994
Wink Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

nosze soczewki baush & lomb . te dokładnie trzymiesięczne i uważam że są mega . w sensie bardzo dobre i w ogóle . używam ich już od ponad roku .... i nic mi się nie dzieje . mam duużą wade bo minu3,5 więc noszenie denek od słoika nie było by fajne do nich używam płynu solo care aqua , też na trzy miechy . opakowanie i wszystko w nim jest . polecam
loveISshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 17:02   #532
LoveSummer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

lalaith dziękuje ślicznie za odpowiedz. no mam te iwear'y XR comfort. wiesz co na razie jest dobrze, bo nie czuje ich wogole i nosi się je ok, martwiłam sie tylko tymi żyłkami peknietymi. zobacze jednak po dłuzszym uzytkowaniu. oczywiście pani okulistka nic mi nie powiedziała, o żadnej wizycie kontrolnej
ale sama sie domysliłam, że tak przynajmniej po miesiącu powinnam iśc sie skontrolowac. jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
LoveSummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 07:08   #533
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja też noszę Purevision (Night&Day) i też nie mam problemu z suchym okiem. Czasami sobie zakroplę, szczególnie po jeździe autem (ogrzewanie i nawiewy). Wcześniej po soflensach miałam problem. Ale jak pisałam wyżej zmieniłam też płyn i jestem zadowolona z tego zestawu. Zdejmuję soczewki na noc, daję oczom odpocząć. Zresztą wieczorem czuję te soczewki, ale noszę je 13-14 godz. Mam ochotę wypróbować bifinity, jednak cena jest trochę za wysoka.

Karuzela - może powinnaś mieć soczewki o mniejszej krzywiźnie? Skoro procleary 8,6 są dla Ciebie za luźne...
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 07:35   #534
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Ja też noszę Purevision (Night&Day) i też nie mam problemu z suchym okiem. Czasami sobie zakroplę, szczególnie po jeździe autem (ogrzewanie i nawiewy). Wcześniej po soflensach miałam problem. Ale jak pisałam wyżej zmieniłam też płyn i jestem zadowolona z tego zestawu. Zdejmuję soczewki na noc, daję oczom odpocząć. Zresztą wieczorem czuję te soczewki, ale noszę je 13-14 godz. Mam ochotę wypróbować bifinity, jednak cena jest trochę za wysoka.

Karuzela - może powinnaś mieć soczewki o mniejszej krzywiźnie? Skoro procleary 8,6 są dla Ciebie za luźne...
Odpowiadały mi bardzo te Procleary ale niestety nie ma na rynku tych soczewek o innej krzywiźnie. Dlatego okulistka zaproponowała mi teraz B&LSoflens, bo ponoć z innego materiału są itd. I faktycznie, mimo że krzywiznę mają standardową (8,6 jak Procleary) nie są za luźne. Jednak niewyraźnie widzę w nich z bliska.
Może ja mam cały czas źle moc soczewek dobieraną?
Okulistka twierdzi, że do wady do -3,5 dobiera się soczewki o tej samej albo mocniejszej mocy, natomiast powyżej -3,5 soczewki o słabszej mocy.
Ja mam zarówno okulary jak i soczewki o mocy -2,75.

Też długo noszę soczewki ok. 10 godzin i zastanawiam się dlatego nad Night&Day (ale ściągałabym je na noc).
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 08:49   #535
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Może faktycznie coś z mocami - mogę poradzić Ci tylko wizytę u okulisty, może warto spróbować inne moce.
Ja wypróbowałam na sobie, że moc mocy nie równa. Purevision mam o 0,5 dioptrii mocniejsze niż soflensy, zależy od materiału z jakiego są zrobione soczewki. W soflensach widziałam super, a w purevision nie miałam takiej ostrości i to powodowałao dyskomfort. Muszę nosić mocniejsze.
Purevision są silikonowo-hydrożelowe, są sztywniejsze, ale ja szybko się do nich przyzwyczaiłam i jestem zadowolona.
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 14:27   #536
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Karuzela Pokaż wiadomość
Odpowiadały mi bardzo te Procleary ale niestety nie ma na rynku tych soczewek o innej krzywiźnie. Dlatego okulistka zaproponowała mi teraz B&LSoflens, bo ponoć z innego materiału są itd. I faktycznie, mimo że krzywiznę mają standardową (8,6 jak Procleary) nie są za luźne. Jednak niewyraźnie widzę w nich z bliska.
Może ja mam cały czas źle moc soczewek dobieraną?
Okulistka twierdzi, że do wady do -3,5 dobiera się soczewki o tej samej albo mocniejszej mocy, natomiast powyżej -3,5 soczewki o słabszej mocy.
Ja mam zarówno okulary jak i soczewki o mocy -2,75.

Też długo noszę soczewki ok. 10 godzin i zastanawiam się dlatego nad Night&Day (ale ściągałabym je na noc).
Ja bym Ci radziła wypróbować 3 miesięczne B&L, są o wiele lepsze od miesięcznych i jak już wcześniej pisałam nie wysuszają. Tylko są produkowane w dwóch krzywiznach 8.7 i chyba 8.4 więc musiałabyś skonsultować z okulistą które będą dla Ciebie.

Nie rozumiem tylko że jedna z soczewek Proclear jest na Ciebie za luźna i pływa w oku, bo:
1) jak to tylko jedna?? druga jest dobra? to by znaczyło że masz inne krzywizny każdego oka, a to jest naprawdę baaaardzo rzadkie, a
2) przecież soczewki właśnie mają pływać w oku, bo tylko wtedy są przez to oko dobrze tolerowane. Właśnie przy problemie suchego oka, kiedy soczewki nie pływają tylko wysychają i przylepiają się do oka czujemy dyskomfort

Aha, i jeśli pracujecie na kompie to koniecznie używajcie kropli nawilżających, bo prędzej czy później zaczną się problemy.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 19:07   #537
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

różnica w kształcie pomiędzy jednym okiem a drugim nie jest aż tak rzadko spotykana. Zdarza się tak, że na jednym oku soczewka jest lepiej dopasowana niż na drugim ale najczęściej obydwie są w normie, ale równie dobrze może się okazać, że na drugie oko trzeba dobrać inną krzywiznę

Soczewki mają pływać po oku ale nie nadmiernie, ogólnie gołym okiem ruch soczewek przy mruganiu powinien być niedostrzegalny, chyba że ktoś zauważa przesunięcie o ok 0,5mm
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 07:23   #538
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dzięki lalaith za ostrzeżenie. Faktycznie powinnam w pracy zakraplać oczy. Może nie czuję suchości w ciągu dnia, ale czasami wieczorem czuję dyskomfort i muszę zdjąć soczewki. Chociaż nawet jak nie czuję dyskomfortu to zdejmuję i chodzę w okularach
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 07:45   #539
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ja bym Ci radziła wypróbować 3 miesięczne B&L, są o wiele lepsze od miesięcznych i jak już wcześniej pisałam nie wysuszają. Tylko są produkowane w dwóch krzywiznach 8.7 i chyba 8.4 więc musiałabyś skonsultować z okulistą które będą dla Ciebie.

Nie rozumiem tylko że jedna z soczewek Proclear jest na Ciebie za luźna i pływa w oku, bo:
1) jak to tylko jedna?? druga jest dobra? to by znaczyło że masz inne krzywizny każdego oka, a to jest naprawdę baaaardzo rzadkie, a
2) przecież soczewki właśnie mają pływać w oku, bo tylko wtedy są przez to oko dobrze tolerowane. Właśnie przy problemie suchego oka, kiedy soczewki nie pływają tylko wysychają i przylepiają się do oka czujemy dyskomfort

Aha, i jeśli pracujecie na kompie to koniecznie używajcie kropli nawilżających, bo prędzej czy później zaczną się problemy.
No też mnie to dziwi, że tylko jedna soczewka lata mi na oku, a dokładniej ona się tak wolno przesuwa jakby nie nadążała za okiem, czuję jak się centruje a drugiej nie czuję wcale.
Dzisiaj idę po kolejne soczewki więc zapytam okulistki co sądzi o tych trzymiesięcznych.
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 13:02   #540
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hej dziewczyny, jakie polecacie krople bez konserwantow?
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.