PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-23, 16:40   #511
Morusa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Jak aj tutaj dawno nie byłam.
Neska a odstawiłaś leki zupełnie?
Wiecie co, ostatnio trafiłam do endo jakiegoś inego, co zastępował nieobecną lekarkę.Normalnie szufladkuje problem w zależności od poziomu hormonu. Wykazał zainteresowanie dopiero jak mu pokazałam wynik rezonansu.
Dziewczyny-preszłąm na Norprolac najpierw 75 a teraz już 150.
Pozdrawiam.
Morusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 15:41   #512
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Morusa Pokaż wiadomość
Jak aj tutaj dawno nie byłam.
Neska a odstawiłaś leki zupełnie?
Wiecie co, ostatnio trafiłam do endo jakiegoś inego, co zastępował nieobecną lekarkę.Normalnie szufladkuje problem w zależności od poziomu hormonu. Wykazał zainteresowanie dopiero jak mu pokazałam wynik rezonansu.
Dziewczyny-preszłąm na Norprolac najpierw 75 a teraz już 150.
Pozdrawiam.

Tak całkowicie od stycznia i czuję się fatalnie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 21:08   #513
etna25
Raczkowanie
 
Avatar etna25
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 253
Dot.: Podwyżaszona prolaktyna

Też się staram z mężem o dziecko od 12 miesięcy i nic, idzie się załamać, miesiąc temu okazało się, że prolaktyne mam 27 i co dale? Dostałam tabletki na zbicie ile jeszcze muszę czekać?
etna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 06:45   #514
Bernadka24
Przyczajenie
 
Avatar Bernadka24
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Czesc

U mnie tez walki ciag dalszy-w marcu wyszlo ze niemam juz gruczolaka ale niestety PRL nadal wysoka okolo 90 przy normie do 25 i nadal wyciek z piersi-od maja znow bez okresu buuuu

Za miesiac ide do lekarza wiec pewno przejdziemy na NOR-PROLAC bo bromergon niewiele daje jak widac

etna norma do 25?? to mysle ze bromek u ciebie zadziala i juz niebawem bedziesz miala upragniona perełke ja starałam sie poltora roku i tez mam swoja łobuzice juz 3,5 letnia a teraz walka o 2 dzidzie
__________________
....I love.....smak twych ust i kawy łyk wszysko dzis sie miesza mi......I love......w kazdej chwili w kazdym gescie i slowie mym czuje czaste ciebie........nie zapomne Ciebie juz...I love...
Bernadka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:07   #515
etna25
Raczkowanie
 
Avatar etna25
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 253
Unhappy Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bernadka24 Pokaż wiadomość
Czesc

etna norma do 25?? to mysle ze bromek u ciebie zadziala i juz niebawem bedziesz miala upragniona perełke ja starałam sie poltora roku i tez mam swoja łobuzice juz 3,5 letnia a teraz walka o 2 dzidzie

Mam nadzieję, że masz rację. Tylko mój mąż jest dwa miesiące w domu i dwa poza i traf teraz jeszcze na te dni.
Wraca w tym tygodniu i to już jest po tych dniach, a ja już bym tak bardzo chciała.
etna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:12   #516
agatkamilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Czy ktos moglby mi pomoc z interpretacja moich wynikow badanie robione w drugim dniu cylklu PROLAKTYNA 538 mIU/l ESTRADIOL 97,30 pmol/l TESTOSTERON 1,74nmol/l

Edytowane przez agatkamilka
Czas edycji: 2008-11-18 o 09:14
agatkamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 22:19   #517
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

a jednostki?

idealna prolaktyna jest do 19 - wbrew normom laboratoryjnym
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 09:47   #518
agatkamilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

dopisalam jednostki czy teraz wam cos mowia moje wyniki? Dzieki
agatkamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 14:11   #519
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Witajcie dziewczyny
Prolaktyna powraca, po odstawieniu bromergonu, znowu do niego wracam...
Na bromergonie mam mieć zrobione badania w szpitalu w połowie grudnia.
Bromek biorę od 2 tyg i umieram, a przeciez kiedyś go brałam i było ok...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:08   #520
EWIK821
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

Czesc dziewczyny mam wielki problem moja prolaktyna to 2500,podejrzewaja u mnie guza przysadki(29grud mam rezonans),przez co mam strasznego doładodatkowo biore jeszcze tabletki psychotropowe co wpływa na moje złe samopoczuciem jak bedzie gdy zaczne leczenie prolak,czy nie sfiksuje na maksa??? Jest ktos kto miał lub ma podobny kłopot i mogłby mi doradzic??prosze o pomoc.
EWIK821 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 14:08   #521
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Dlaczego podejrzewasz od razu guza? Masz jakieś inne objawy oprócz wysokiej prolaktyny? Ja także miałam bardzo wysoką prolaktyne i na szczęście po rezonansie okazało się, że wszystko jest ok. Nie ma się co martwić na zapas, wiem to sama po sobie Jeżeli chodzi o wpływ leków na siebie, nie pomogę nie znam się na tym, ale lekarz napewno będzie wiedział.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-20, 19:39   #522
Morelowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Witam ja odebralam moj wynik i prolaktyna po stymulacji jest 2540 czy to bardzo zle???
Morelowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 13:57   #523
EWIK821
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Karolciu moje dodatkowe objawy to pogarszający sie wzrok pomimo laserowej korekcji,napadowe bóle głowy i ciagły przyrost wagi z 55kg aż do 85,nieregularne miesiączkowanie,problem z przetłuszczającymi i wypadającymi włosami!!!!oprócz tego mam strasznie nabrzmiałe piersi urosły od c do g,mlekotok,oraz tłusta cere oraz jeszcze jedno zmienne nastroje od euforii po przygnebienie!!!!!pozdrow ionka dzieki za odzew

Edytowane przez EWIK821
Czas edycji: 2008-12-26 o 14:26
EWIK821 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 13:56   #524
Justyna2602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 167
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

Cytat:
Napisane przez EWIK821 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny mam wielki problem moja prolaktyna to 2500,podejrzewaja u mnie guza przysadki(29grud mam rezonans),przez co mam strasznego doładodatkowo biore jeszcze tabletki psychotropowe co wpływa na moje złe samopoczuciem jak bedzie gdy zaczne leczenie prolak,czy nie sfiksuje na maksa??? Jest ktos kto miał lub ma podobny kłopot i mogłby mi doradzic??prosze o pomoc.

Myślę że nie sfiksujesz ja też mam wysoką prolaktynę czułam się fatalnie trafiłam do szpitala gdzie właśnie dowiedziałam się że to wina prolaktyny. rezonans wykazał powiększoną przysadkę bez guza. Od pół roku biorę Dostinex pół tabletki raz na tydzień i czuję się naprawdę lepiej a za 2 tygodnie będę sprawdzać czy prolaktyna opadła Myślę że jak rozpoczniesz leczenie to poczujesz się lepiej mnie wmawiali tez guza! Nie martw się na zapas sama to przechodziłam.
Justyna2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 15:24   #525
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez EWIK821 Pokaż wiadomość
Karolciu moje dodatkowe objawy to pogarszający sie wzrok pomimo laserowej korekcji,napadowe bóle głowy i ciagły przyrost wagi z 55kg aż do 85,nieregularne miesiączkowanie,problem z przetłuszczającymi i wypadającymi włosami!!!!oprócz tego mam strasznie nabrzmiałe piersi urosły od c do g,mlekotok,oraz tłusta cere oraz jeszcze jedno zmienne nastroje od euforii po przygnebienie!!!!!pozdrow ionka dzieki za odzew
Ewik na szczęście gruczolak przysadki to nie wyroki i jeżeli go wykryją u Ciebie, to dostaniesz leki po których on zapewne zmaleje i zniknie. Będę za to trzymała kciuki, bo sama wiem co przeżyłam przed badaniem rezonansu.
Ja przy okazji różnych badań, robię sobie jutro prolaktynkę i zobaczę co tam z nią się dzieje. Na 13 stycznia mam wizytę u endokrynologa. Mam nadzieję, że twoje badania mimo wszystko wyjdą pomyślnie.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 09:34   #526
EWIK821
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Czesc dziewczyny ja jestem juz po rezonansie i całe szczescie nie wykryto gruczolaka,przysadke mam prawidłowych rozmiarów tylko mam powiekszone zatoki szczekowe.teraz zaczyna sie moja walka z prolak.dzieki za wsparciejustynko a mam pytanko w jakiej cenie jest ten destinex i jak działa?bo w mojej sytuacji lepsze byłoby branie leku raz w tygodniu niz faszerowanie sie dzien w dzien bo i tak juz dość tabletek biore.dzieki dziewczyny wszystkiego najlepszego w nowym roku duzo zdrowka i ogółem wszystkiego naj najbuziolki pozdr
EWIK821 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:15   #527
Justyna2602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 167
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez EWIK821 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny ja jestem juz po rezonansie i całe szczescie nie wykryto gruczolaka,przysadke mam prawidłowych rozmiarów tylko mam powiekszone zatoki szczekowe.teraz zaczyna sie moja walka z prolak.dzieki za wsparciejustynko a mam pytanko w jakiej cenie jest ten destinex i jak działa?bo w mojej sytuacji lepsze byłoby branie leku raz w tygodniu niz faszerowanie sie dzien w dzien bo i tak juz dość tabletek biore.dzieki dziewczyny wszystkiego najlepszego w nowym roku duzo zdrowka i ogółem wszystkiego naj najbuziolki pozdr


opakowanie 8 tabletek kosztuje niestety ok 320 zł. ale ja np. biorę narazie 0,5 tabletki co tydzień ( bo po całej źle się czułam) więc starcza mi to opakowanie na jakieś 4 miesiąceale w sumie to chyba i tak lepiej niż brać coś codziennie. Słyszałam że jest on dobry. Obniża poziom prolaktyny dość szybko uwalnia się w organizmie dość wolno i dlatego bierze się go raz na tydzień Idę 14 stycznia na badania więc zobaczę czy coś mi pomógł.

Edytowane przez Justyna2602
Czas edycji: 2009-01-01 o 16:20
Justyna2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 09:41   #528
EWIK821
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Justyna2602 Pokaż wiadomość
opakowanie 8 tabletek kosztuje niestety ok 320 zł. ale ja np. biorę narazie 0,5 tabletki co tydzień ( bo po całej źle się czułam) więc starcza mi to opakowanie na jakieś 4 miesiąceale w sumie to chyba i tak lepiej niż brać coś codziennie. Słyszałam że jest on dobry. Obniża poziom prolaktyny dość szybko uwalnia się w organizmie dość wolno i dlatego bierze się go raz na tydzień Idę 14 stycznia na badania więc zobaczę czy coś mi pomógł.
NO TO JESZCZE NIE TAK STRASZNIE BO WYSZŁOBY TO NIE CAŁE 100ZŁ NA MIESIĄC A NORPROLACT WYNOSI PONAD100. A WOGÓLE ZNAJOMA POWIEDZIAŁA MI ZE PO MIESZANCE TABL PSYCHOTR Z TYMI NA PROLAKTYNE PRZYTYŁA 10KG I PRZEZ ROK NIE MIAŁA MIESIACZKI WIEC NAPRAWDE NIE WIEM CO MAM ROBIC,JAK DOBRZE Z JEDNEJ STRONY TO ZLE Z DRUGIEJPOZDRAWIAN I CAŁUJE CIEPLUSIENKO
EWIK821 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 13:34   #529
Justyna2602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 167
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Ja nie przytyłam po tym a okres mi wrócił bo właśnie wcześniej przez prolaktynę go nie miałam
Justyna2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-02, 16:59   #530
ulek1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 21
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Dziewczyny jaki poziom prolaktyny w ng/ml ma sie w 4 tygidniu ciązy?? Gdzie mozna znaleźć takie dane?
ulek1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 00:47   #531
ulek1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 21
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

uppppppppppppppppp
ulek1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:28   #532
Justyna2602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 167
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ulek1999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki poziom prolaktyny w ng/ml ma sie w 4 tygidniu ciązy?? Gdzie mozna znaleźć takie dane?

wg. tabelki którą mam to norma jest od 8,9 do 191,2 ng/ml
Justyna2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 16:11   #533
EWIK821
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

CZESC DZIEWCZYNY JA JESTEM JUZ PO PIERWSZYCH DNIACH KURACJI NORPROLAKIEM I CZUJE SIE NIE ZA BARDZO FAKT ZE TO DOPIERO PIERWSZY TYDZIEN ALE TO MOZE DLATEGO ZE JA BIORE JESZCZE PSYCHOTROPY I REAKCJA TROSZKE DZIWNA OGÓLNIE MAM JAKAS DEPRESJE JESTEM SENNA I CHODZE STRASZNIE NEBUZOWANASTRASZNIE NERWOWA I AGRESYWNA NA DNIACH PLANUJE POŁOZYC SIE DO SZPITALA NA DOBRANIE LEKÓW PSYCHOTROPOWYCH BO STRASZNIE WARIUJE I WYŻYWAM SIE NA MOIM FACECIE!JESTEM NIEZNOŚNAPOZDRAWIAM WAS CIEPLUTKO DZIEWCZYNY

Edytowane przez EWIK821
Czas edycji: 2009-01-11 o 16:14
EWIK821 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 08:44   #534
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Witam was dziewczynki. Dolaczam do waszego grona prolaktynek . wlasnie dowiedzialam sie ze mam za wysoka prolaktyne (przy okazji szukania przyczyny wypadanie wlosow). endo przepisal mi bromergon ale go nie wykupilam gdyz naczytalam sie o nim fatalnych rzeczy. mam do was kilka pytan:
- czy powinnam zaczac leczenie juz teraz kiedy jeszcze nie chce dzidziusia czy poczekac az bede chciala zajsc w ciaze?
- jakie macie efekty podwyzszonej prolaktyny? czy mozliwe aby przez to wypadaly mi wlosy? (mam regularne miesiaczki, wcale nie skape, nie mam zadnego mlekotoku, zadnego tradziku)
- czy mozliwe by podwyzszona prolaktyne spowodowalo branie tabletek? (bralam ok 4 miesiecy odstawilam 3 miesiace temu)
- a i jakies 2 lata temu mialam robiona tomografie glowy i zaden gruczolak mi nie wyszedl czy mozliwe by powstal nagle w ciagu tych dwoch lat?

wszystkie inne hormony (plciowe, tarczycy, meskie, zenskie) mam oki. tylko ta prolaktyna...

aaa i pamietam ze zanim zaczelam brac tabletki to mialam normalne jajeczkowanie. odkad odstawilam nie wrocilo. czy mozliwe ze jeszcze wroci, a prolaktyna spadnie????
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:07   #535
aniaesp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

czesc dziewczyny.jestem tu nowa,chociaz problem z prolaktyna mam juz od 4 lat.ostatnio troche sie uspokoilo,po 3 latach brania tabletek,zrobilismy z mezem dwie inseminacje,bo wciaz nie moglam zajsc w ciaze,potem na chwile zrobilam sobie przerwe i prolaktyna wrocila.ale nie to mnie martwi,najbardziej to,ze ostatnio zauwazylam u mnie niepokojacy bol sutka z ktorego mam mlekotok.i momentami boli bardzo.powiedzcie mi,prosze,czy to moze byc przez prolaktyne.pozdrawiam
aniaesp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 23:46   #536
iszyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Witam wszystkich.
Mam odwieczny problem z trądzikiem... Mam 21 lat i wciąż zmiany skórne głównie na twarzy...!!! do tego nieregularne miesiączkowanie (regularne tylko przy stosowaniu antykoncepcji).

Jakiś czas temu dwóch różnych ginekologów stwierdziło u mnie zespół PCO. Stosowałam tabletki antykoncepcyjne, więc nie zalecali dodatkowego leczenia. Po odstawieniu tabletek zaczęłam mieć zaniki okresu nawet na 2-3miesiące. Ginekolog sprowadzał mi miesiączkę luteiną i leczył Metformaxem. Jednak problemy z trądzikiem wciąż się nasilały.

Bardzo dobry dermatolog faszerował mnie najlepszymi antybiotykami w celu zwalczenia problemów skórnych, ale żadne nie przynosiły upragnionego rezultatu... Zabiegi kosmetyczne szły na marne...
Po przewertowaniu wielu stron w necie - zdałam sobie sprawę, że mój trądzik ma podłoże ginekologiczne związane z PCO (tzw trądzik androgenny), więc zdecydowałam się na antykoncpecję - Dianę 35. Cera natychmiast się poprawiła...zniknęły wszystki niedoskonałości... po 3 miesiącach stwierdziłam, że skoro cera wygląda już okej, to nie będę faszerować się antykoncepcją skoro nie potrzebuję zabezpieczenia, a poza tym przybrałam na masie ok 4 kg...odstawiłam więc Dianę!

...od tamtej pory do dziś upłynęło 2,5 miesiąca, a ja nie dostałam miesiączki... Podkreślam, że nigdy nie miewałam regularnych miesiączek, jedynie przy stosowaniu antykoncepcji. Cera pokryła się okropnym trądzikiem, który obok problemu z wąsikiem i owłosieniem na brodzie oraz zanikiem miesiączki jest typowym objawem PCO.

Udałam się do kolejnego ginekologa w celu podjęcia stosownego lecznia. Wybrałam najbardziej zachwalanego ginekologa - ordynatora, który stwierdził u mnie także klasyczny zespół PCO. Podobno nie da się go wyleczyć i nie muszę się martwić, że będzie się pogłębiał. Przepisał mi tabletki w celu sprowadzenia okresu o identycznym działaniu jak luteina oraz Diane 35 w celu podjęcia walki z trądzikiem, a zarazem uregulowania cyklu miesiączkowego.

Póki co biorę tabletki aby sprowadzić okres, moja twarz jest zasypana swędzącymi zaskórniakami i krostkami. Znów zacznę brać dianę , przybiorę na masie, trądzik zniknie..ale nie mogę przecież faszerować się tym do menopauzy ( bo dopiero wtedy ustępuje trądzik androgenny - będący wynikiem PCO :| ) Naczytałam się na różnych forach oinnych lekach poza Dianą, które zwalczają tego typu trądzik i nie wiem co robić...

Proszę o poradę... do jakiego lekarza powinnam się udać? Ginekolog? Dermatolog? A może do endokrynologa zrobić badania hormonalne ??? Czy któraś z Was miała podobny problem i zna inny skuteczny lek prócz Diany 35 w celu wyleczenia tego starsznego trądziku adrogennego? Pozdrawiam
iszyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 13:14   #537
Kailini
Przyczajenie
 
Avatar Kailini
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Czesc dziewczyny.
Ja tez jestem tutaj nowa i potrzebuje pomocy. Moje hormony zwariowaly i mysle, ze stres mial na to ogromny wplyw (wiele zmian zyciowych). Szukam ginekologa-endokrynologa w Warszawie. Czy ktos moglby mi takowego polecic? Mieszkam w Warszawie od 3 mies i buuuu nie wiem gdzie szukac pomocy.
Kailini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 20:46   #538
Margaritta909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

cześć dziewczyny
....mam podobny problem jak wszystkie zgromadzone kobiety na w/w forum czyli-PROLAKTYNA....bez tabletki wynik wyszedł 12,48 ng/ml (3,24-29,212) natomiast prolaktyna (1H po MTC) wyniósł 242 ng/ml....mówiąc krótko sytuacja nie jest za wesoła. Oprócz prolaktyny pozostałe wyniki -m.in-testosteron, TSH-3 generacja, 17-OH progesteron, DHEA-SO4-w normie. Moja endokrynolog stwierdziła ze przy takich wynikach zadnych tabletek typu -Bromergon nie powinnam zażywać natomiast mój ginekolog jest zupełnie innego zdania-przepisał mi Bromergon (1 tabletka/dzien)-stwierdził ze jezeli prolaktyna po MTC jest tak wysoka to nie ma powodów aby nie brac leków....trzeba działac zawczasu....
....a co Wy myslicie na ten temat kolezanki.....z góry dzieki
Margaritta909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 16:17   #539
etna25
Raczkowanie
 
Avatar etna25
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 253
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

2008-09-26 22:08

Cytat:
Etna : Też się staram z mężem o dziecko od 12 miesięcy i nic, idzie się załamać, miesiąc temu okazało się, że prolaktyne mam 27 i co dale? Dostałam tabletki na zbicie ile jeszcze muszę czekać?

2008.09.29
Cytat:
Napisane przez Bernadka24 Pokaż wiadomość
Czesc

U mnie tez walki ciag dalszy-w marcu wyszlo ze niemam juz gruczolaka ale niestety PRL nadal wysoka okolo 90 przy normie do 25 i nadal wyciek z piersi-od maja znow bez okresu buuuu

Za miesiac ide do lekarza wiec pewno przejdziemy na NOR-PROLAC bo bromergon niewiele daje jak widac

etna norma do 25?? to mysle ze bromek u ciebie zadziala i juz niebawem bedziesz miala upragniona perełke ja starałam sie poltora roku i tez mam swoja łobuzice juz 3,5 letnia a teraz walka o 2 dzidzie

Laseczki coś się ruszyło muszę się pochwalić, jestem w 7 tygodniu ciąży. U lekarza byłam, maleństwo jeszcze malutkie, ciąża żywa, ale muszę brać luteinę na podtrzymanie. Lekarz mówi, że dlatego, że miałam podwyższoną prolaktynę. Boję się każdego dnia. Tak bardzo bym chciała żeby się udało. Ns początku spałam 24godz na dobę, teraz jest już lepiej, mam mdłości i jem ziemniaki z maślanką i jakiem (bo reszta mnie mdli) Jem też dużo owoców. Trzymajcie za mnie kciuki proszę!!!!!
__________________
Pawełek 14 listopad 2009r.
etna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 20:52   #540
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

hej dziewczyny moj lekarz przepisal mi bromergon bo stwierdził, ze mam podwyzszona prolaktynke i moze to byc powod moich brakow owulki. biore do tego jeszcze luteinke. w pierwszym cyklu bez bromku mialam normalnie owu ze wszystkimi objawami a przy braniu bromku nic. jest to mozliwe?
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 12:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.