Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-01, 03:57   #511
melancholja
Przyczajenie
 
Avatar melancholja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 3
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

hmmja rowniez jestem baaardzo poczaktkujaca filtromaniaczka (i ze wzgledow zdrowotnych i podoba mi sie biala skora i w zwiazku z tym mam kilka pytan , a moze i jedno duz epytanie odnosnie moich 2 filterkow jakie zakupilam
na twarz klade filter neutrogena ultra sheer dry touch sunblock SPF 30 a jego sklad jets taki :
skladniki akywne :
avobenzone 2.0%, homosalate 7.0% , octinoxate 7.5%, octisalate 5.0%, oxybenzone 3.0%

skladniki nieaktywne :
water, silica, adipic acid/diethylene glycol/glycerin crosspolymer, VP-hexadecene copolymer, dimethicone, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloydimethyltauratte copolymer, glicerin, oat (aveena sativa) kernel extract,squalane, ascorbyl palmitate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, BHT, cetyl dimethicone, bisabolol, dipotassium glycyrrhizate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, polysorbate 60, tetrasodium edta, butylene glycol, trimethylsiloxysiucate, xanthan gum, benzyl alcohol, isopropylparaben, isobutylparaben, butylparaben, phenoxyethanol, fragrance.

ufff tyle dziwnych nazw :P
i zcesc druga czyli to co uzywam do ciala neutrogena ultra soft hydrating sunblock SPF 45
czynniki aktywne :
avobenzone 2.0% , homosalate 15.0% ,octinoxate 7.5%, octisalate 5.0%, oxybenzone 6.0%

skladniki nieaktywne:
watre, silica, butyloctyl salicylate, VP-hexadecene copolymer,dimethicone, ethylhexylglycerin, caprylyl methicone, glycerin, tocopheryl acetate, ethylhexyl stearate, BHT, soybean (glycine soja) seed extract, bisabolol, behenyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-100 stearate,trimethylsiloxys ilicate, sodium polyacrylate, trideceth-6, xanthan gum, disodium edta, methylparaben,isopropylpa raben, isobytulparabe, butylparaben, phenoxyethanol, iodopropynyl bytulcarbamate, fragrance

mam nadzieje ze niepoprzekrecalam za bardzo mazw :P
czy nadaja sie te filterki do uzytku ? i co to jets ta silica?
i czy mozna ich uzywac po dacie waznosci ? wlansie dzis mi minela tego do ciala...jesli na sloncu przbywam tyle co ide do smaochodu i z samochodu czyli 2 3 minutowe spacerki dziennie :P plus troche slonc apzrez szyby samochodu . i czy nadaja sie one na dluzsze spedzanie zcasu na sloncu ?
baaaaaaaaaardzo prosze nie urywajcie mi glowy z ate pytania.
__________________
Niepotrzebnie ksiezyc sypal zlote iskry...

Bo wszystko to iluzja jest i magia...

Tysiace istnien ludzkich ujetych w idealny epitet...

Trudniej kochac niz zabijac...
melancholja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 08:54   #512
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dziewczyny, laik potrzebuje rekomendacji. Wyjeżdżam niedługo w góry, cały dzień na słoneczku, a mam jasną karnację. Kupię nieapteczny krem do ciała 20 lub 25, a co na buźkę? Może mi ktoś polecić jakiś drogeryjny krem do twarzy z wysokim filtrem, najlepiej nietłusty

Dodam, że z kasą krucho
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 10:33   #513
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, laik potrzebuje rekomendacji. Wyjeżdżam niedługo w góry, cały dzień na słoneczku, a mam jasną karnację. Kupię nieapteczny krem do ciała 20 lub 25, a co na buźkę? Może mi ktoś polecić jakiś drogeryjny krem do twarzy z wysokim filtrem, najlepiej nietłusty

Dodam, że z kasą krucho
jarzyj do watku który mam w popsie - znajdziesz tam stabilne ale nie apteczne filtry
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 20:15   #514
agatha
Rozeznanie
 
Avatar agatha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pl/N
Wiadomości: 541
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

jaki filtr Poleciłybyście osobie opalającej się początkowo na czerwono skóra raczej skłonna do uczuleń od kosmetyków (np. większość z avonu uczula), która będzie przebywała na południu Europy i w okolicach północnego wybrzeża Afryki. czy filtr 50 to za dużo? i jeśli można to jaka marka ma produkty delikatne dla skóry? kwc przeglądam ale jakoś nie wiem co wybrać. może LRP?
__________________

agatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 08:46   #515
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agatha Pokaż wiadomość
jaki filtr Poleciłybyście osobie opalającej się początkowo na czerwono skóra raczej skłonna do uczuleń od kosmetyków (np. większość z avonu uczula), która będzie przebywała na południu Europy i w okolicach północnego wybrzeża Afryki. czy filtr 50 to za dużo? i jeśli można to jaka marka ma produkty delikatne dla skóry? kwc przeglądam ale jakoś nie wiem co wybrać. może LRP?
to jest wątek o filtrach które można kupić w drogerii a nie w aptece jak np. LRP
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 21:30   #516
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Zadam może głupie pytanie, a raczej zwrócę się po radę. Otóż wybieram się na tydzien do Egiptu. Skórę mam średniej karnacji, opalam się na oliwkowo. Jeśli się spiekam, to szybko zaczerwienienie znika, pojawia się opalenizna.
Dopiero od niedawna zaczęłam zgłebiać się w tematyke filtrów, do twarzy na pewno będę używała filtra SVR 50, a do ciała? kupiłam l'oreal solar expertise 50+, czy to nie przesada dla mnie, jeśli NIE chcę wrócić w ogóle nie opalona, lub minimalnie?
Mogę pozwolić sobię na drugi, tani filtr. Myślałam o jakiejś 30, może TESCO. Bo 20 to chyba już zbyt mało, jak na Egipt?
I czy TESCO ma w ogóle stabilne filtry poniżej 30? np 20? (na liście nie ma, ale może ktoś się orientuje...)
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 22:03   #517
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

opalisz się i przy spf50, bo zapewne nie będziesz sie grubo smarować a nie "przesadzać" z reaplikację.
spf 20 to za mało.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-17, 16:55   #518
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

dziewczyny,dobra wiadomość!!!!!!dzisiaj odkryłam w rossmanie (wrocław) osławiony SUN OZON 30 fur kinder Chyba dopiero co go wprowadzili,ale idealnie trafili, bo juto wylatuję na Cypr i szukałam stabilnego, tańszego filtra do ciała kosztuje 19,99
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 17:20   #519
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

a w którym rossmannie?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 17:26   #520
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

w domu handlowym Magdalena jak idziesz od rynku w stronę galerii d. to po prawej jest Kameleon, a po lewej Magdalena pozdrawiam i udanych łowów
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 17:29   #521
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

thx- to koło mnie
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-18, 15:19   #522
Ainah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 6
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

witam,

co z kosmetykami słonecznymi SEPHORA? w tym roku pojawila sie cala seria, pomaranczowe opakowania. czy maja stabilne, dobre filtry- ktos to badal? ja niestety nie ogarniam tematu..... warto, czy lepiej garniera lub nivea na cialo?
Ainah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 19:12   #523
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dziewczyny, czy widziałyście gdzieś u siebie te spraye dla dzieci sun ozon ? byłam w 2 rossmannach ale nie ma niestety Obawiam sie, ze może znów zaszła jakaś pomyłka
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 11:40   #524
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez pearlania Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy widziałyście gdzieś u siebie te spraye dla dzieci sun ozon ? byłam w 2 rossmannach ale nie ma niestety Obawiam sie, ze może znów zaszła jakaś pomyłka
Dziewczyny już wielokrotnie o tym pisały - tego Sun-Ozon 30 nie ma już - wycofany Sama go szukałam - za 2 tyg jadę nad morze i kupiłam już Garniera
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 17:57   #525
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
Dziewczyny już wielokrotnie o tym pisały - tego Sun-Ozon 30 nie ma już - wycofany Sama go szukałam - za 2 tyg jadę nad morze i kupiłam już Garniera
Wiem o tym ale moje pytanie związane jest z wypowiedzią Silent Witch która kilka dni temu napisała, ze widziała spray w rossmannie, dlatego pytam, czy ktoś gdzieś jeszcze się z nim spotkał czy znów doszło do pomyłki
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 19:07   #526
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez pearlania Pokaż wiadomość
Wiem o tym ale moje pytanie związane jest z wypowiedzią Silent Witch która kilka dni temu napisała, ze widziała spray w rossmannie, dlatego pytam, czy ktoś gdzieś jeszcze się z nim spotkał czy znów doszło do pomyłki
Ja szukałam w kilku Rossmannach w moim mieście, i też nie widziałam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 22:00   #527
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ainah Pokaż wiadomość
co z kosmetykami słonecznymi SEPHORA?
Wszystkie dobre- zawierają Tinosorb. ale taniej wyjdzie garnier. (spehoraa spf 30 75ml za 45zł)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 22:05   #528
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A co z Sorayą?

spora część kosmetyków słonecznych Soraya zawiera Uvinul A Plus (Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate) - rzadki, bardzo dobry filtr UVA (używają go chyba jako pierwsi w Polsce)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 16:20   #529
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Była tu kiedyś mowa o mleczku do opalania z plusa. Właśnie wpadła mi w ręce ulotka z tego sklepu i jest tu mleczko dla dzieci z faktorem 50 o nazwie broncea. Opakowanie jest niebiesko-żółte, pojemość to 250 ml. Czy to jest to mleczko ze stabilnym filtrem, czy jednak cos innego? Nie mam teraz możliwości pojechania do plusa, zresztą oferta jeszcze nie obowiązuje, więc pewnie nie będę miała na czym sprawdzić sklądu, a w wątku nie dokopałam sie do nazwy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-30, 18:01   #530
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Była tu kiedyś mowa o mleczku do opalania z plusa. Właśnie wpadła mi w ręce ulotka z tego sklepu i jest tu mleczko dla dzieci z faktorem 50 o nazwie broncea. Opakowanie jest niebiesko-żółte, pojemość to 250 ml. Czy to jest to mleczko ze stabilnym filtrem, czy jednak cos innego? Nie mam teraz możliwości pojechania do plusa, zresztą oferta jeszcze nie obowiązuje, więc pewnie nie będę miała na czym sprawdzić sklądu, a w wątku nie dokopałam sie do nazwy.
to mleczko jest stabilne.
nazwa była napisana w 100%, wiem, bo sama ją podawałam.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 22:12   #531
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dzięki fuksjaa w takim razie wybiorę sie do plusa na łowy, mleczko przyda się podczas jesiennego kwaszenia cery.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 01:27   #532
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Nabyłam dzisiaj, za zawrotną (TESCO ) cenę 39zł/150ml mleczko ochronne na słońce 50+ dla dzieci Nivei. Zawiera Tinosorb, jest fotostabilone. W KWC niet. (Zgłosiłam) Żadna z Was nie pisała o nim... Czy któraś go miała i odważyła się zastosować na twarz?

(dla pewności umieszczam zdjęcie )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nivea.jpg (15,8 KB, 22 załadowań)
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 20:31   #533
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Nabyłam dzisiaj, za zawrotną (TESCO ) cenę 39zł/150ml mleczko ochronne na słońce 50+ dla dzieci Nivei. Zawiera Tinosorb, jest fotostabilone. W KWC niet. (Zgłosiłam) Żadna z Was nie pisała o nim... Czy któraś go miała i odważyła się zastosować na twarz?

(dla pewności umieszczam zdjęcie )
haha a w którym Tesco byłaś? Ja dzisisj też tenże sklep odwiedziłam, teżzem ze Stolycy, tylko kupiłam mleczko TESCO SUN KIDS 40. Za 13,99
Co zabawniejsze, ta sama pojemność krem 30 kosztowała 19,99... A miał mniej filtrów...
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 21:19   #534
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

TESCO kabackie. Minęłyśmy się?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 11:41   #535
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Wakacje idą, w sklepach pojawia się coraz większa ilość filtrów, czas więc chyba odświeżyć wątek

Mnie zainteresowała Soraya - mają sporo produktów z wysoką ochroną UVA i UVB (przynajmniej deklarowaną), a także ów ponoć rzadki filtr o którym wspominano tu wcześniej:

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
spora część kosmetyków słonecznych Soraya zawiera Uvinul A Plus (Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate) - rzadki, bardzo dobry filtr UVA (używają go chyba jako pierwsi w Polsce)
Na KWC ich co prawda jeszcze nie ma (ale zgłosiłam). Poniżej wklejam skład balsamu z SPF 60:

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Czy jest on fotostabilny?
Czytałam o nim też tutaj: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...lus,t1280.html
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 15:36   #536
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

PRzylączam się do pytania
link na kwc:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia-spf-60.html
chyba się skuszę...
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 08:02   #537
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Również przyłączam się do pytania.
A czy ktoś się orientuje czy na ten filtr można nakładać puder z talkiem i miką ?
Tak w ogóle to pewnie kupię go do ciała ale na twarz też bym spróbowała.
I czy ten filtr jest przenikający czy nie ?
Może to będzie jakaś alternatywa dla Avenki i dużo tańsza, kto wie.
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 08:28   #538
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Mientka Pokaż wiadomość
Również przyłączam się do pytania.
A czy ktoś się orientuje czy na ten filtr można nakładać puder z talkiem i miką ?
Tak w ogóle to pewnie kupię go do ciała ale na twarz też bym spróbowała.
I czy ten filtr jest przenikający czy nie ?
Może to będzie jakaś alternatywa dla Avenki i dużo tańsza, kto wie.
posiada stabilne filtry UVA i UVB, nie posiada malostabilnego Parsolu 1789, mysle, ze mozna maziac sie dowolna kolorowka

sama mnie ten filtr zaciekawil, ale mysle, ze do buzi sie nie sprawdzi, moze troche bielic i zapychac. ale w koncu to indywidualna sprawa
mogę sie mylic, ale z tego co kojarze, filtr UVB Ethylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem przenikajacym do krwioobiegu
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:24   #539
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Z tego co widzę, to filtr Ethylhexyl Methoxycinnamate mają wszystkie avenki niemineralne i to zaraz na początku składu (po wodzie termalnej Avene, rzecz jasna), więc tak długo jak Avene go używa chyba nie ma się czego obawiać. Klorane zresztą też.

Ja myślałam o nim jako o filtrze do ciała na wakacje/upał/plażę, na twarz też ale niekoniecznie pod makijaż. Chyba go sobie kupię wobec tego
Aha, a dlaczego spf 60, a nie 50+?
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:29   #540
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, to filtr Ethylhexyl Methoxycinnamate mają wszystkie avenki niemineralne i to zaraz na początku składu (po wodzie termalnej Avene, rzecz jasna), więc tak długo jak Avene go używa chyba nie ma się czego obawiać. Klorane zresztą też.

Ja myślałam o nim jako o filtrze do ciała na wakacje/upał/plażę, na twarz też ale niekoniecznie pod makijaż. Chyba go sobie kupię wobec tego
Aha, a dlaczego spf 60, a nie 50+?
ja uzywam obecnie Klorane spf 50+ i jestem zadowolona, cenowo tez wychodzi super

mi sie tez wydawalo, ze oznaczenie SPF 60 wyszlo z obiegu i filtry wyzsze niz 50 oznacza sie 50+
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.