Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;) - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-30, 19:40   #511
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jakie 2-3 razy tygodniowo, moją jak postawiłam w październiku tak tylko raz schowałam - na wigilię. Tak to stoi dzień w dzień, bo ja mam średnio 2 prania dziennie do zrobienia i pewnie będzie stała mi w pokoju gdzieś do kwietnia. Na gości nie chowam, bo nie mam gdzie, muszą z tym żyć, trudno Jak jest jakieś wielkie święto to po prostu wstrzymuję się z robieniem prania na ten dzień żeby nie było problemu
Ty u mnie mieszkasz czy jak?

Identycznie mamy.

Malutka łazienka, nie ma po prostu możliwości wstawienia suszarki. Ale ja hardcore jestem i pranie na balkonie i zimą wieszam a mieszkam w samym centrum miasta to ludzie mają przedstawienie ale wieszam, bo zwyczajnie taka pościel to mi się nawet na suszarce nie zmieści nie mówiąc o tym, że to dłużej schnie i nie mam potem gdzie ubrać dać. Ale ostatnio miałam pecha, jak powiesiłam pościel na balkonie, natychmiast zaczęło padać i tak przez tydzień
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:47   #512
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Wiecie co, ja jak miałam dwa pokoje, to wieszałam pranie na podwieszanych do sufitu sznurkach. w łazience. nie na stojącej suszarce.
Teraz już nie ma takich sznurków czy nie chcecie wieszać prania w łazience?

edycja. Coś w TYM rodzaju


Ja mam suszarkę i właściwie jej nie używam. Czasem do pościeli. Zawsze mam wrażenie, że to pranie wychodzi z suszarki jakieś wilgotne. Albo się kurczy
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2014-01-30 o 19:49
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:47   #513
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jakie 2-3 razy tygodniowo, moją jak postawiłam w październiku tak tylko raz schowałam - na wigilię. Tak to stoi dzień w dzień, bo ja mam średnio 2 prania dziennie do zrobienia i pewnie będzie stała mi w pokoju gdzieś do kwietnia. Na gości nie chowam, bo nie mam gdzie, muszą z tym żyć, trudno Jak jest jakieś wielkie święto to po prostu wstrzymuję się z robieniem prania na ten dzień żeby nie było problemu
Klarissa , ale ja mówię o praniu na dwie tury jednego dnia np. jasne i ciemne 2-3x w tyg.dla 4os rodziny Ja wychodzę z założenia że nie po to robiliśmy remont i picowałam mieszkanie wg moich marzeń żeby mi wiecznie suszara na widoku stała i burzyła harmonię.
Jest jeszcze patent żeby pranie stawiać na korytarzu ,moi sąsiedzi tak robili, na korytarzu na zewn. mieszkania.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:49   #514
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Luba, niestety łazienkę mam naprawdę malutką, do tego w jednym rogu prawie do sufitu kabina prysznicowa, w drugim wisi bojler, przy trzecim kaloryfer i szafka nie ma szans.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:51   #515
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Ja ma ten luksus, że posiadam strych Od pewnego czasu tylko tam wieszam pranie. Bo w domu mi się robił grzyb od tego suszenia. My robimy ok 10 pran tygodniowo, więc non suszarka by stała.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:54   #516
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Wiecie co, ja jak miałam dwa pokoje, to wieszałam pranie na podwieszanych do sufitu sznurkach. w łazience. nie na stojącej suszarce.
Teraz już nie ma takich sznurków czy nie chcecie wieszać prania w łazience?


Przed remontem mieliśmy ale do eleganckiej niekoniecznie pasuje, jest jeszcze możliwość suszarę do wanny wstawić albo za okno wystawkę zrobić, latem jeszcze coś przewieszę ale jakoś tak flagę z ręcznika dziwnie trochę Chociaż moja mama jak przyjeżdża to bez krępacji majtki potrafi wywiesić
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:58   #517
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Przed remontem mieliśmy ale do eleganckiej niekoniecznie pasuje, jest jeszcze możliwość suszarę do wanny wstawić albo za okno wystawkę zrobić, latem jeszcze coś przewieszę ale jakoś tak flagę z ręcznika dziwnie trochę Chociaż moja mama jak przyjeżdża to bez krępacji majtki potrafi wywiesić
Ja to miałam centralnie w nosie, miałam odpicowaną łazienkę po remoncie i podwieszane sznurki Wolałam to niż suszarkę w pokoju. Dużo też suszyłam na balkonie jak Szaja i ewentualnie dosuszałam w łazience.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 20:03   #518
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Ja też mam te sznurki pod sufitem, i nawet sporo prania tam wchodzi.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:37   #519
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Myślałam, że tylko u nas non stop suszarka na wierzchu
Ciuszki i pieluchy młodego wiszą w domu a nasze rzeczy na strychu...
Taka do łazienki, sufitowa fajna ale jak się ma ciepłe mieszkanie i sporą łazienkę - czyli nie u nas niestety
Przydałaby się taka pralko-suszarka
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:56   #520
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Wiecie co, ja jak miałam dwa pokoje, to wieszałam pranie na podwieszanych do sufitu sznurkach. w łazience. nie na stojącej suszarce.
Teraz już nie ma takich sznurków czy nie chcecie wieszać prania w łazience?

edycja. Coś w TYM rodzaju


Ja mam suszarkę i właściwie jej nie używam. Czasem do pościeli. Zawsze mam wrażenie, że to pranie wychodzi z suszarki jakieś wilgotne. Albo się kurczy
Znam to podwieszane, miałam w poprzednim mieszkaniu.

W tym nie ma szans, nie wyschnie, mi nawet po kąpieli i wytarciu się ręczniki nie bardzo chcą schnąć w łazience, a co dopiero pranie... prędzej by mi chyba zapleśniało Może wina tego, że mam zakręcony grzejnik tam, ale ja muszę bo jak mam za ciepło w łazience to ja bym mogła np. zemdleć w kąpieli muszę mieć lekki chłodek bo inaczej zaraz mi duszno i słabo. A i tak przy zakręconym grzejniku w łazience mam jakieś 23-24 stopnie.

A taka stojąca suszarka mi się w łazience nie zmieści, próbowałam ją już tam upchać, nie da rady

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Klarissa , ale ja mówię o praniu na dwie tury jednego dnia np. jasne i ciemne 2-3x w tyg.dla 4os rodziny Ja wychodzę z założenia że nie po to robiliśmy remont i picowałam mieszkanie wg moich marzeń żeby mi wiecznie suszara na widoku stała i burzyła harmonię.
Jest jeszcze patent żeby pranie stawiać na korytarzu ,moi sąsiedzi tak robili, na korytarzu na zewn. mieszkania.
Ja mam codziennie 1-2 prań, nie zawsze zrobię 2 prania bo czasem nie mam gdzie rozwiesić, też jest na 4. Tak na prawdę to najwięcej jest ubrań z dzieci, ręczników, ścierek, pieluszek do wycierania dzioba

Co do stawiania na korytarzu - mam tam sanki, wózek, latem hulajnogę i rowerek, nie wyobrażam sobie jeszcze gacie moje i męża pokazywać wszystkim sąsiadom to ja już wolę mój "salon" zawiesić tymi gaciami Przyjdzie wiosna, pranie się wywali na balkon i będzie spokój.

A tak serio to mieszkanie mi się strasznie skurczyło odkąd mam dzieci i dojrzewamy z mężem do myśli o przeprowadzce, chociaż strasznie nam się nie chce...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-01-30 o 20:58
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 21:44   #521
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja to miałam centralnie w nosie, miałam odpicowaną łazienkę po remoncie i podwieszane sznurki Wolałam to niż suszarkę w pokoju. Dużo też suszyłam na balkonie jak Szaja i ewentualnie dosuszałam w łazience.
Przed remontem miałam takie podwieszane sznurki, ale ta moja teraz jest lepszą opcją, bo sznurki nie wiszą stale, tylko się jakby chowają w ścianę, (a konkretnie w lekko odstający od ściany element).
Coś takiego: http://www.ceneo.pl/19911926
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 22:56   #522
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Przed remontem miałam takie podwieszane sznurki, ale ta moja teraz jest lepszą opcją, bo sznurki nie wiszą stale, tylko się jakby chowają w ścianę, (a konkretnie w lekko odstający od ściany element).
Coś takiego: http://www.ceneo.pl/19911926
Wika, a wytrzymałe to? Bo właśnie jestem w trakcie remontu i będziemy wymieniać suszarkę na wanną. Ta dotychczasowa była taka tradycyjna, nie "zwijana", wytrzymała 8 lat, po czym się sznurki jeden po drugim poprzecierały. I te mechanizmy (bloczki), po których się suwają też padły.
A to Twoje mi się podoba Tylko czy wytrzyma częste i ciężkie prania + moją niedelikatność w obchodzeniu się z takimi sprzętami? Myślisz, że jest równie mocna, co te zwykłe?
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 06:31   #523
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Wika, a wytrzymałe to? Bo właśnie jestem w trakcie remontu i będziemy wymieniać suszarkę na wanną. Ta dotychczasowa była taka tradycyjna, nie "zwijana", wytrzymała 8 lat, po czym się sznurki jeden po drugim poprzecierały. I te mechanizmy (bloczki), po których się suwają też padły.
A to Twoje mi się podoba Tylko czy wytrzyma częste i ciężkie prania + moją niedelikatność w obchodzeniu się z takimi sprzętami? Myślisz, że jest równie mocna, co te zwykłe?
Nie mam pojęcia, bo dopiero będziemy wieszać, ale jak do tej pory ta firma nie zawiodła mnie nigdy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 16:51   #524
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Ale wy dziewczyny pierzecie dużo

Ja robię średnio 2 prania w tygodniu.
I też suszę rzeczy na suszarce w pokoju. Mogłabym na strychu czy w piwnicy ale nie chce mi się latać.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 19:05   #525
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Starsza z przedszkola przychodzi upaprana.
Młodsza raczkuje i uwielbia jeść rękami.
Ja po całym dniu w pracy z dziećmi, potem dzieci w domu...

Najczyściej z życia wychodzi mąż bo ma firmowe koszule, do tego jeansy, koszula zmieniana codziennie, wiadomo, ale już jeansy nie, bo nie ma brudnej pracy.

No jakoś tak pierzemy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 21:33   #526
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44929082]Starsza z przedszkola przychodzi upaprana.
Młodsza raczkuje i uwielbia jeść rękami.
Ja po całym dniu w pracy z dziećmi, potem dzieci w domu...

Najczyściej z życia wychodzi mąż bo ma firmowe koszule, do tego jeansy, koszula zmieniana codziennie, wiadomo, ale już jeansy nie, bo nie ma brudnej pracy.

No jakoś tak pierzemy [/QUOTE]
U nas podobne statystki, chociaż inne powody

Mały czasem jest i po 3 razy dziennie do przebrania calutki, córka po całym dniu też wypaprana, jak mały wymiotuje (on ma refluks niestety) to ja jestem do przebrania cała mniej więcej tyle razy co i on. I tylko mąż jako tako nie dokłada, bo tylko koszulki, gacie i skarpety raz dziennie

Wychodzi na to, że tż-ci czyścioszki a reszta rodziny brudasy
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 22:01   #527
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Ja to się kiedyś zastanawiałam, ile pralek bym musiała tygodniowo puszczać jakbym miała rodzinę wielodzietna typu 5 dzieci. Grzyba bym się chyba dorobiła od tego wiecznego suszenia prania
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 22:49   #528
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja to się kiedyś zastanawiałam, ile pralek bym musiała tygodniowo puszczać jakbym miała rodzinę wielodzietna typu 5 dzieci. Grzyba bym się chyba dorobiła od tego wiecznego suszenia prania
Ja miałam w szycie wilgotność w domu 90%...
Po ścianach i oknach płynęła mi woda...
Ale wtedy mi dzieci wymiotowały i częstotliwość prania była po 5 razy dziennie przez kilka dni...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 07:50   #529
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Dlatego ja się przerzucilam na strych. Bo w domu okna zaparowane i grzyb się robił. I teraz robię 2x w tyg po kilka pran i za jednym zamachem to wynosze na strych.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 09:04   #530
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Trzeba MIEĆ strych
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 09:31   #531
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Nie mam strychu i nie mam grzyba na szczęście
Moja psiapsiółka która ma kilkoro dzieci robi pranie codziennie, właściwie nie pamiętam żeby nie miała jakiegoś złożonego prania czekającego na schowanie, ułożonego gdzieś na wierzchu lub suszarki pod sufit ( ma piętrową) Ale jej dzieciaki wybitnie się brudzą, zawsze gdzieś umazane w piachu z podwórka, podziwiam że je jeszcze w białe ciuchy ubiera Ale dzieciaki mają szczęśliwe dzieciństwo, są świetnie wychowane.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 10:27   #532
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

No wiadomo, że jak się nie ma strychu to trzeba w domu suszyc
My walczymy z grzybem jeszcze po poprzednich lokatorach. Ale na razie bez skutku, bo trzeba tynki poskuwac, rozebrać sufity.
Ale np. Dziwię się tesciom, bo mieszkają w domku. Miejsca na suszarnie mają dość w piwnicy a susza na kaloryferach. Grzyb na ścianach od podłogi do sufitu a dwoje małych dzieci w domu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 11:48   #533
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

A tak odnosząc się do tematu wątku i tematu aktualnej dyskusji, to pranie było dla mnie jednym z największych zaskoczeń po pojawieniu się dziecka. W życiu bym nie przypuszczała, że przez ten pierwszy miesiąc będę miała codziennie pralkę pełną dziecięcych fatałaszków i pieluch tetrowych. Ba, zanim się młoda urodziła ciągle się zastanawiałam na-co-mi-bedzie-20-szt-tetry?! No to teraz mam 30 w pogotowiu i myślę, czy nie za mało.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 11:53   #534
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Ja na początku prałam często ale tylko dlatego, że niewiele ciuszków pasowało na małego. Nie miałam zbyt dużo tych na 56, w których i tak pływał miał dosłownie 3 pajace i 2 bodziaki, które były w miarę ok
ale bardzo mało ulewał.

Ja wyprosiłam u męża suszarkę za okno, świetna sprawa, 2-3 godzinki latem i pranie suche
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:05   #535
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Ja na początku prałam często ale tylko dlatego, że niewiele ciuszków pasowało na małego. Nie miałam zbyt dużo tych na 56, w których i tak pływał miał dosłownie 3 pajace i 2 bodziaki, które były w miarę ok
ale bardzo mało ulewał.

Ja wyprosiłam u męża suszarkę za okno, świetna sprawa, 2-3 godzinki latem i pranie suche
No ja właśnie miałam pełno ciuszków, a i tak w kółko brakowało i trzeba było prać. Z tym, że moja dla odmiany ulewała pasjami.

A tak z czysto technicznej strony - ptaszęta Ci tego prania za oknem nie brudzą? Bo ja mam np. balkon nieosłonięty z góry i jak raz wystawiłam suszarkę na balkon, to niestety natychmiast padłam ofiarą radosnej, biało-czarnej ptasiej twórczości.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:28   #536
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Nie, nigdy się nie zdarzyło. Ptaszyska chyba naszego bloku nie lubią Wolą siedzieć na kasztanowcach z drugiej strony Samochodu też nigdy nie brudziły
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:59   #537
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Wystarczy od górę suszarki położyć np. folię.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:59   #538
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Ja przy pierwszym dziecku robiłam osobne pranie naszych ubrań, osobne pranie dla córki przez to pranie jej zbierałam około tygodnia, czasem dłużej niż mi się cała pralka uzbierała. Zaczęłam prać rzeczy córki z naszymi jak miała ponad pół roczku.

Synek za to od razu w szpitalu zużył 10 kompletów ubranek w 2 dni... ma refluks i niestety w zasadzie po każdym posiłku był do przebrania, w domu się szybko okazało, że nie ma takiej ilości odzieży, której nie jest w stanie spaskudzić... czasem nosił ubranka na 6 m-cy bo nie wyrabiałam z praniem i suszeniem na bieżąco

Ale i tak jak się zastanowię to przed porodem pierwszym czy drugim bałam się rzeczy nie tych co potrzeba, przerażały mnie takie rzeczy, które potem przyszły naturalnie (karmienie, pielęgnacja, wstawanie w nocy) i robiło się je bez problemu, a np. w ogóle nie pomyślałam o tym, że dzieci mogą mi chorować, że to może utrudniać życie itd.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 13:12   #539
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

ja do tej pory piorę rzeczy syna osobno i mam zamiar tak prać jeszcze długo


Klarissa chorób to ja się boję bardzo. Do tej pory (nie licząc zapalenia ucha tuż po porodzie) mieliśmy lekki kaszel i katar, który go nawet specjalnie nie męczył, wszystko przed nami
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 13:19   #540
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wyobrażenia przed porodem, a rzeczywistość po;)

Ja też długo prałam osobo,
cięzko mi było uzbierać ubrań córki na jedno pranie.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-27 22:22:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.