Mamy w uk - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-25, 00:22   #541
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

Ja tez uzywalam Fairy, ale Persil jest non bio i lepiej wypiera rzeczy.
Poza tym tutaj lerkarze by chcieli, zeby kazda choroba sobie naturalnie przeszla, zniknela, najlepiej zadnych lekarstw nie brac.
Ja tez dawalam syrop z cebuli, chociaz nei wolno cukru przed skonczeniem roku przez dziecko dawac. Ale i z Bootsa syrop dawalismy wg zalecen i naszemu maluchowi pomagalo.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 11:59   #542
bubalah
Przyczajenie
 
Avatar bubalah
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14
Dot.: Mamy w uk

Witam przyszle mamusie)
Odnosnie kosmetykow dla maluchow, to ja szczerze radze nie przesadzac. Ja moja corcie kapalam kilka miesiecy tylko w wodzie, nie stosujemy zadnych kremow, oliwek, i ma ladna skorke, nic nie jest suche. Tylko czasem ma czerwona pupke bo np kupka za dlugo byla w pieluszce. Ale wtedy, jak poprzedniczki napisaly, sudocrem kilka razy i wszystko slicznie znika. Ale kazda mama ma swoje sposoby, dla kazdego dziecka co innego dziala wiec trzeba samemu probowac i zobaczyc co pasuje. Mowiac o sudokremie, moge polecic go na sutki w czasie karmienia piersia!
Przerazilyscie mnie dziewczyny z tym wstawaniem i uderzaniem glowka w szczebelki w nocy Moja Mala narazie spokojnie spi, czasem siada w srodku nocy i placze, jeszcze nie stoi sama, ale jak juz zacznie to bede zestresowana ze bedzie tam salta robic! A co za tym idzie nie przespane noce dla mnie .
__________________
Mama Sophie urodzonej 29 lipca 2008
bubalah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 17:35   #543
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

A ja jeszcze uzywalam takiego plynu do kapieli made in Boots i tez jest niezly.
Malucha wole teraz wziac do lozka, bo go pzrypilnuje (choc czasem sie nie uda), zeby glowka nie uderzal. My mamy u glowy lozka tez szczebelki i on nagle wstaje na cztery lapki i idzie do nich i glowa wali. W wiekszosc przypadkow udaje mi sie go zlapac, przytrzymac i on kladzie sie i dalej spi.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:53   #544
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamy w uk

Dzięki za odpowiedzi. A jeszcze pytanie: czy do prania używać płynu do płukania czy sam proszek?
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 19:37   #545
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

Mi radzili rodzice, zeby do tzreciego miesiaca nie uzywac plynow do zmiekczania. Tylko, ze ubranka wtedy byly strasznie szorstkie i sztywne, ale w moim miescie jest bardzo twarda woda. Od paru miesiecy uzywam plyny Comfort bodajze. Wczesniej uzywalam Fairy, ale jest jakis lipny i tylko drozgo kosztuje.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 13:13   #546
nataliasz0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chesham kolo Londynu
Wiadomości: 94
GG do nataliasz0
Dot.: Mamy w uk

Hej
Wiecie ja dziewczyny używalam na samym początku FAiry ale później przeszlam na Persil Non BIo (bo lepiej usuwa duze zabruszenia np. z marchewki itp)
Ja używalam Persila do 4 miesiaca a pozniej zmienilam na proszek jaki my używamy (tak mi koleżanka doradziła żeby później nie było problemu) i powiem wam że mala nie miala żadnej wysypki i do teraz nie mam z tym problemu Poprostu trzeba wydaje mi sie proszek rownież dostosować do dziecka Jednego uczuli a innego nie A co do płynu do płukania też używałam na początku Fairy a pozniej koło 4 miesiaca zaczelam uzywac naszego i bylo wszystko ok
Zresztą przy wypisie ze szpitala dostaje się bodajrze 3 darmowe torby, które zawierają m.in. proszek, płyn i itp. Dlatego też nie warto na poczatku za dużo kupować lepiej wpierw przetestowac płyn czy proszek a później kupić więcej
A co u nas? Spedzilismy fajnie niedziele bylismy w NAtional History Museum w LOndynie było bardzo fajnie My zresztą lubimy takie wypady
A to kilka fotek
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg metro.jpg (60,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mia.jpg (53,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg relaks.jpg (68,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ala.jpg (53,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiezna.jpg (47,1 KB, 8 załadowań)
nataliasz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 13:33   #547
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

Ja tam w szpitalu nic nie dostalam. Pozalowali widac.
Z tymi uczuleniami roznie to bywa. Ja np jesli uzywam kosmetykow do skory wrazliwej, to moja twarz wyglada jak pobojowisko. A takie przeziez nie powinny uczulac, powodowac podraznien itp.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 14:39   #548
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Mamy w uk

Ja tez nie dostalam nic ze szpitala oprocz ulotek.
Proszku uzywam normalnego - naszego i piore wszystkie ubrania razem. Do 3. miesiaca uzywalam fairy albo persil non bio. Nigdy nie uzywalam plynu do zmiekczania. W ogole z kosmetykow to tylko plyn do kapieli z dodatkiem oliwki firmy Sainsbury i sudokrem, no i teraz krem z filtrem na lato. Milenka nigdy nie miala zadnych wysypek ani uczulen.
Pozdrawiam mamusie.
Natalia fajnie ze udal sie wypad
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:51   #549
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

Ja mialam swiezutkie, nowe lozko, wiec widocznie uznali, ze za duzo dobrobytu jak na mnie
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 15:09   #550
nataliasz0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chesham kolo Londynu
Wiadomości: 94
GG do nataliasz0
Dot.: Mamy w uk

To niesprawiedliwe że w jednych szpitalach coś dają a w innych nic Ale cóż widać zależy to od regionu w którym się mieszka ja mieszkam w Buckingamshare z tego co wiem jest to bogata dzielnica. Ale pewnie dziewczyny dostałyscie taką torbę w Bootsie oczywiście jeśli należycie do ich klubu (Parenting club)
Agamili to fajnie że mała nie miała żadnych problemów z wysypkami mojej czasem pojawia sie na buzi taka wysypka i wygląda to jak grysik, czasem jest czasem nie ma. MYsle żeby pójść z nią z tym do lekarza bo już sama nie wiem od czego to? Miałyscie dziewczyny taki problem?
nataliasz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 17:12   #551
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

Ja mam torbe z Bootsa i dostaje od nich rozne informacje mailem i poczta, oraz kupony znizkowe na rozne rzeczy.
Moj Patryk tez mial taka wysypke i moja HV powiedziala, ze to normalne, ze dzieci tak maja i powinno samo ustapic. No i tak tez bylo.
Teraz go czasem wysypuje przy ustach, ale to pewno od sliny. Slimaczy sie jak maly bulldog przez te zabkowanie.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 13:39   #552
nataliasz0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chesham kolo Londynu
Wiadomości: 94
GG do nataliasz0
Dot.: Mamy w uk

Hej dziewczyny
Haos girl dziekuje za porade mam nadzieje ze tak bedzie jak piszesz zreszta i u nas za niedlugo bedzie HV to sie jej spytam jakby co
U nas znowu leje a tak juz pieknie bylo coz to Anglia a nie Polska hiiiii Mała spi to mam chwilke dla siebie obiadek tez juz gotowy zupka ogorkowa Ostatnio tez zaczelam dziewczyny mniej gotowac i mniej jesc trzeba zrzucic pare kilogramow do lata zreszta po ciazy zostal mi taki brzydki brzuszek którego chce sie pozbyc w pierwszej kolejnosci zobaczymy jakie beda efekty hiiiii A wy jak tam z odchudzaniem?
A co u was widze ze dzisiaj pusto tutaj na naszym forum gdzie jestescie dziewczyny????
nataliasz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 13:53   #553
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Mamy w uk

Natalia jutro juz ma byc ladna pogoda a w weekend znowu goraca, patrzylam na internecie i mam nadzieje ze sie sprawdzi bo nie lubie tego deszczu, nie ma co robic w ogole.

Ja jestem teraz u rodzicow z Milenka i zaraz jedziemy do Lewisham w Londynie po moj odpis aktu malzenstwa bo stray mi w Polsce zabrali gdy go umiejscowialam i dali mi polski a polski mi na nic sie tu nie zda, musze miec po angielsku.

A z dieta to wiesz dobrze ze u mnie kiepsko
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 17:14   #554
sprezyna
Rozeznanie
 
Avatar sprezyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 697
Dot.: Mamy w uk

ja nareszcie dostalam sie do kompa - w pracy mnustwo spraw i wszystkie prawie "na wczoraj" a w domu tz okupuje - dostal zlecenie i dziuga...
wiec co do kosmetykow - my tez uzywamy Jonsona i to od urodzenia - bardzo chwale sobie,polecam rowniez bepanthen na odparzenia, i dobrym kremem jest SOS Nivea - szczegolnie pomogl nam na wysuszona skore za uszkami;
proszek - uzywalismy fairy albo persil non bio - oba ok jak dla mnie (ten ktory byl akurat na promocji) a plyn do plukania zaczelam uzywac gdy mala skonczyla 3mce i tez to byl dziecinny - fairy a teraz jak skonczyla rok to pierzemy w naszym proszku i naszym plynie
na przesuszona skore polecam wybrac sie do lekarza i dostaniecie recepte na oliatum - warto bo normalnie kosztuje ok 5-6L za opakowanie a tak to masz "stale zlecenie" na pol roku np...czasem HV tez wypisuje
dlugi weekend - zaliczam ogolnie do udanych - w sob pojechalam z mama i mili do Kew Gardens - to byl prezent dla mojej mamy z okazji dnia matki,pogoda byla sliczna i naprawde milo spedzilysmy dzien
a w niedz zrobilismy lekko przyspieszony dzien dziecka i mloda dostala piaskownice - jak jej sie podobalo; tak bardzo ze skonczylo sie na katarze - tak protestowala zeby ja do domu nie zabierac...
syropy - tez o tym czytalam,chyba na onecie i tutaj tez byl link do tego art na wizazu, sama nie wiem co o tym myslec..chyba bardziej to chodzi o to ze rodzice naduzywali tych lekow..tak jak slyszalam ze podawanie nadmiernych ilosci Calpolu moze wywolac autyzm w pozniejszym wieku...
AgaMili - Lewisham to niedaleko gdzie ja mieszkam szkoda ze jestem w pracy bo bysmy sie mogly spotkac,moze nastepnym razem
i na koniec - torby z gratisami ze szpitala - one sa z bounty i z tego co wiem to sa rozdawane za darmo w kazdym szpitalu,przynajmniej w londynie - mozecie sprawdzic chyba w googlach - Bounty packs..
i kilka fotek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5969.jpg (64,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5984.jpg (50,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6000.jpg (42,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6025.jpg (48,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6077.jpg (57,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6132.jpg (46,9 KB, 2 załadowań)
sprezyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 22:53   #555
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

Bpanthen to mi tatuator poradzil do pielegnacji tatuazu
A moi rodzice akt malzenstwa maja polski-potrzebny im byl, zeby moja mame zarejestrowac do lekarza, bo ona nie pracuje. Powiedziala mi taka panienka, ze nazwiska tu ich sa i wcale nie musi byc tlumaczony. No, ale co urzad i urzednik, to inna opinia.
Z tym calpolem, to sie wystraszylam. Moj facet, to by malucha faszerowal tym, jak tylko podejrzewa bol zabkow. Na szcescie ja nie jestem zwolenniczka za duzej ilosci lekow i nie pozwalam. Za to kupilam takie krople ziolowe malemu, bo cierpi na bezssennosc ostatnio. Dzis dalismy mu jedna kropelke. Zobaczymy co to bedzie. Noc byla nie pzrespana, aja do tego zlapalam jaks grype-mam nadzieje, ze nie swinska
Ja tez sie staram odchudzac i wczesniej latalam na orbitreku i do tego kupilam twister, ale jak maly tak spi o ddluzszego czasu, to na cwiczenia nie ma szans. Na diete tez nie mam czasu. Jak maly zacznie normalnie sypiac, to sie wezme za to. Brzucho tez mam niezle. Taka faldka wisi. Chociaz schudlam juz pare ladnych kg, ale ciagle mi malo, bo zawsze bylam szczupla i nosilam rozmiar 8, a teraz 10,12. Moje wszytskie bluzki zrobily sie jakies za krotkie. Na szczescie wchodze w wiekszosc kiecek
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 09:10   #556
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Mamy w uk

Widze ze duzo z was uzywa kosmetykow Jonsona a ja na nich sie zawiodlam ,kiedys uzywalam oliwki to malutka uczulila a teraz mialam szampon to mala dostala takiego lupiezu ,ze zaczelam go myc na sobie to i mi sie nabył ,chusteczek tez nie polecam aha mialam taki kremik w takim oliwkowym opakowaniu to byl dobry.

Co do suchej skorki polecam serie oillatum ,teraz moja HV dala recepte na te kosmetyki to mam ladny zapas

Sprezyna ładne fotki i sliczna masz corceczke
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 11:47   #557
sprezyna
Rozeznanie
 
Avatar sprezyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 697
Dot.: Mamy w uk

dziekuje Karinaaa - po mamusi:P
co do Johnsona - duzo slyszalam o tym ze bardzo czesto uczula tzn.najczesciej ze wszystkich kosmetykow dziecinnych, ja sie wychowalam na johnsonie,moj maz i teraz nasza malutka..ale oliatum tez mamy
sprezyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 19:07   #558
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Mamy w uk

Sprezyna sliczna masz coreczke

Ja tez uzywalam Johnsona ale pozniej zmienilam, uczulenia nie bylo tylko cena wysoka. Jak skonczyla roczek to zaczelam uzywac Sainsbur'ego plynu do kapieli z dodatkiem oliwki i bardzo polecam, ladnie nawilza skore. Po Johnsonie Mili miala sucha skore i w nocy sie drapala po pleckach a rano slady miala, balsamowalam ja ale nie pomagalo, a teraz jest dobrze juz po tym plynie z Sainsbur'ego.

P.S. Dodalam zdjecia do albumu
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 23:32   #559
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Mamy w uk

hello mamcie,
Gdzie wy sie podziewacie? Pustki tu...
My bylismy dzis na basenie w Richmond.
Dodalam zdjecia do nowego albumu
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 13:19   #560
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

Aj taka piekna pogoda, a ja chora. Wszystko pzrez mojego brata. Przyciagnal jakiegos wirusa ze swojej pracy.
U mnie nowosc-dziecko zasypia samo, lub prawie samo. Tylko go glaszczez po pleckach i robie 'szszsz'. Wzielam sie za sleeping training i dziala. Wczesniej malucha bralismy do lozka, bo inaczej nie dalo sie go uspokoic. Wszystko wina tatusia. Jak ja chce wprowadzic troche dyscypliny, to on zaraz wszystkiego malucha oducza. No i wydaje mi sie, ze kropleki podzialaly, ktore mu kupilismy, bo wczoraj ich nie dalam maluchowi i mial problem z zasnieciem. Za niecala godzine przyjdzie nasza HV, moze ona jeszcze nam cos poradzi.
Pozdro mamuski
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:37   #561
kasiaraj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 70
Dot.: Mamy w uk

moje drogie.. czy jestescie ubezpieczone od następstw nieszczesliwych wypadków?? ja chyba sie ubezpiecze w generali evento.. podoba mi se to ze moge indywidualnie wybrac zakres ochrony.. czy wy cos słyszałyscie o tej firmie?? w ogole sie ubezpieczacie???
kasiaraj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 17:50   #562
laurencja
Raczkowanie
 
Avatar laurencja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Mamy w uk

Nie chce zasmiecac wizazu wiec nie zakladalam nowego tematu. Mam takie pytanie szukalam na wizazu ale nie moglam znalezc wiec zapytam tutaj.Jestem w dziwnej sytuacji w anglii pracuje od 5 lat lecz jak bylam w 3 miesiacu ciazy zamkneli moj zaklad pracy,stracilam prace wiem ze macierzynski mi sie nalezy po przepracowaniu 66 tygodni przed porodem wiec sie zalicze ale nie o to mi chodzi.A wiec planuje urodzic w Polsce czy w takim przypadku rowniez zostana mi wyplacone pieniadze?bardzo prosze o odpowiedz jesli ktoras z was byla w takiej sytuacji.Mam wiele kolezanek ktore postanowily rodzic w polsce ale one pracowaly do prawie samego konca ciazy a ja niestety prace stracilam.
laurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 22:32   #563
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

NIe powiem Ci na pewno, ale wydaje mi sie, ze powinnas to macierzynskie dostac. Mam znajoma, ktora benefity na dziecko dostawala bedac w Polsce. No, ale ona nie zawiadomila nikogo o wyjezdzie. Najlepiej w Jobcentre chyba sie dowiedziec.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 08:12   #564
laurencja
Raczkowanie
 
Avatar laurencja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
NIe powiem Ci na pewno, ale wydaje mi sie, ze powinnas to macierzynskie dostac. Mam znajoma, ktora benefity na dziecko dostawala bedac w Polsce. No, ale ona nie zawiadomila nikogo o wyjezdzie. Najlepiej w Jobcentre chyba sie dowiedziec.

dzieki za odpowiedz .Wiesz co ja Ci powiem ze bylam w Jobcentre ale oni na miejscu nie udzielaja informacji tylko podali mi numer,a jak probuje sie tam dodzwonic to lacza mnie z jakims numerem czekam 15 minut leci jakas muzyczka w tle i po chwili jakby sie ktos rozlaczyl i tak za kazdym razem stracilam juz majatek na te telefony a nie dowiedzialam sie ani slowa I tak na dobra sprawe to nie ma zadnej osoby ktora by mi powiedziala na czym stoje.Wiec jesli ktoras z was dziewczyny byla lub jest w podobnej sytuacji to dajcie posze znac bede bardzo,bardzo wdzieczna
laurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 19:09   #565
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

No tak. W tym kraju wszystko zalatwia sie przez telefon. A chcesz tylko urodzic w Polsce i wrocic, czy zostac juz? Sprobuje sie dowiedziec, co i jak, tylko musze miec te informacje.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 22:18   #566
angie19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: *UK* Szkocja
Wiadomości: 97
Wink Dot.: Mamy w uk

idz po porade do Citizen Advice Bureau i tam powiedz jaka masz sytuacje na pewno ci pomoga a jak bedzie trzeba to zadzwonia gdzie trzeba zeby sie dowiedziec zaoszczedzisz na telefonach no i sa bardziej pomocni niz job centre
__________________
Idzie raczek nieboraczek
Raczkujemy....powoli...

odstawilam czekolade!!!!!
i wszelkie slodycze
angie19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 23:20   #567
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

W jobcentre tez sadarmowe telefony. Tylko np w moim miescie, teraz sa dwa, a kiedys bylo kilka. Raz chcialam zadzwonic w sprawie job seeker allowance, to stalam w takiej kolejce, ze w koncu zrezygnowalam. Moja rozmowa miala trwac 40 min, a kto wie, czy inni nie stali w tym samym celu.
No, ale jesli masz stacjonarny telefon, to polaczenia sa tanie na nr zaczynajace sie na 0845.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 13:06   #568
laurencja
Raczkowanie
 
Avatar laurencja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
No tak. W tym kraju wszystko zalatwia sie przez telefon. A chcesz tylko urodzic w Polsce i wrocic, czy zostac juz? Sprobuje sie dowiedziec, co i jak, tylko musze miec te informacje.

Chcialam urodzic i juz zostac w Polsce.Wiem ze niektore osoby jak wyjezdzaly to nic nie mowily i pieniadze wplywaly im na angilelskie konto,ale jednak wolalabym sie dowiedziec czy jak wyjade i powiem im zgodnie z prawda ze juz nie chce wracac to czy te pieniadze w dalczym ciagu beda mi sie nalezaly
laurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 14:23   #569
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

To wszystko zwiazane jest z praca tu na miejscu, wiec chyba juz Ci sie ta kasa nie bedzie nalezala. Najlepiej wypelnic wniosek i napisac (zawsze jest taka dodatkowa rubryka), ze masz zamiar wrocic do Polski. Wtedy dostaniesz odpowiedz na pismie. A na nr do sekcji maternity allowance ja nie mialam wiekszych problemow, zeby sie dodzwonic, wiec w razie jak bys sie sprawa opozniala, mozna wykonac telefon i sie dowiedziec. Tylko jkwestia wyslania papierow na ten zasilek.
Ale na 99% moge Ci powiedziec, ze jestem pewna, ze Ci maternity allowance nie dadza.

Edytowane przez Chaos_Girl
Czas edycji: 2009-06-04 o 13:12
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 15:11   #570
sprezyna
Rozeznanie
 
Avatar sprezyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 697
Dot.: Mamy w uk

wydaje mi sie ze ten zasilek jest tylko przyznawany wtedy jesli przebywasz tutaj na miejscu wiec jesli poinformujesz ich ze przenosisz sie na stale do Pl i nie zamierzasz wracac to moga zaprzestac wyplacania ci tego zasilku..

dziewczyny zastanawiam sie nad zakupem spacerowki,moj quinny juz sie nam odpowiednio wysluzyl i czas na cos nowego,lzejszego..
jakie wozki macie i czy jestescie z nich zadowlone albo jakie polecacie?
sprezyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.