Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-29, 10:37   #541
mitusia
Rozeznanie
 
Avatar mitusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj.opolskie / woj.dolnoslaskie
Wiadomości: 640
Dot.: Pytanie o STAŻ

ja zaczynam staz od 1 czerwca jestem w roli sekretarki czyli praca na komputerze i takie tam wlasciwie to juz pracuje a za te dni w ktore pracuje w maju bede miala potem wolne
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < )
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
mitusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 10:47   #542
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez mitusia
ja zaczynam staz od 1 czerwca jestem w roli sekretarki czyli praca na komputerze i takie tam wlasciwie to juz pracuje a za te dni w ktore pracuje w maju bede miala potem wolne
to gratuluje
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 13:13   #543
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez Kasiula85
to gratuluje
również przyłączam się do gratulacji
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 13:20   #544
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Pytanie o STAŻ

ja tez chce pracować w biurze. Jak Wam się udaje znaleźć taką pracę kochane kobitki?
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 13:39   #545
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez zuziunia13
ja tez chce pracować w biurze. Jak Wam się udaje znaleźć taką pracę kochane kobitki?
to jest "tylko" staż każdy bezrobotny może go odbyć wystarczy tylko zarejestrować się w Urzędzie Pracy i poroznosić swoje cv po różnych firmach, miejscach, gdzie chciałybyśmy staż odbyć ot cała filozofia
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 15:04   #546
mitusia
Rozeznanie
 
Avatar mitusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj.opolskie / woj.dolnoslaskie
Wiadomości: 640
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
to jest "tylko" staż każdy bezrobotny może go odbyć wystarczy tylko zarejestrować się w Urzędzie Pracy i poroznosić swoje cv po różnych firmach, miejscach, gdzie chciałybyśmy staż odbyć ot cała filozofia
dokładnie ja staz mam na 12 miesiecy ale jezeli zdam mature i dostane sie na studia to bede musiala zrezygnowac....
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < )
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
mitusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 15:06   #547
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Pytanie o STAŻ

wiem jak dostać sie na staż, ale ja nie chce stażu ja chce mieć pracę normalną. o!
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-29, 17:54   #548
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez zuziunia13
wiem jak dostać sie na staż, ale ja nie chce stażu ja chce mieć pracę normalną. o!
najłatwiej dostać pracę po odbyciu stażu, czasem pracodawca u którego masz staz potem Cię zatrudnia. A tak to w biurze potrzebują ludzi z doświadczeniem, a gdzie je zdobędziesz jak nie na stażu ? chyba że ma się znajomości to co innego... w tym kraju nie ma łatwo, chyba sama o tym wiesz
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 18:14   #549
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
najłatwiej dostać pracę po odbyciu stażu, czasem pracodawca u którego masz staz potem Cię zatrudnia. A tak to w biurze potrzebują ludzi z doświadczeniem, a gdzie je zdobędziesz jak nie na stażu ? chyba że ma się znajomości to co innego... w tym kraju nie ma łatwo, chyba sama o tym wiesz
dużo moich znajomych zostało po starzu w firmir w której mieli staż
więc warto się pomęcyć troche za to 400 zł
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 22:14   #550
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
muszę się pochwalić prawie po miesięcznym poszukiwaniu pracy znalazłam w końcu to czego szukałam jest to praca o charakterze fakturzystki w hurtowni warzywno-owocowej, praca na komputerze polega na wystawianiu faktur, paragonów, przyjmowaniu zapłat itp. godziny pracy 5.00 - 13.00.
Jutro idę na pierwszy dzień próbny, dodam że jest to dzień płatny, gdy się sprawdzę i stwierdzę, że mi to odpowiada i dam radę i gdy szefowa będzie zadowolona i będzie widzieć jakieś perspektywy na przyszłość to podpiszemy umowę a jeśli zrezygnuję lub ona mnie nie zechce to za każdy przepracowany tam dzień dostanę zapłatę także w sumie nic nie ryzykuję życzcie mi powodzenia.
Smerfatka!! Gratulacje!! Powiem Ci tylko że bardzo w porzadku ta oferta ze nawet za ten pierwszy próbny dzien masz p.lacone. No i po miesiacu znalazłas czyli nie tak długo!
Super! Napisz jak wrazenia!!

Ja jutro mam pierwszy dzien szkolenia w miejscu stazu, zobaczymy czy sie nadam
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-30, 09:28   #551
Dae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o STAŻ

Mam pytanie, czy sobota jest oficialnie dniem wolnym od pracy dla stażysty i tym samym nie ma obowiązku przyjaścia do pracy? czy jest inaczej?
Dae jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-30, 10:58   #552
mitusia
Rozeznanie
 
Avatar mitusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj.opolskie / woj.dolnoslaskie
Wiadomości: 640
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez Dae
Mam pytanie, czy sobota jest oficialnie dniem wolnym od pracy dla stażysty i tym samym nie ma obowiązku przyjaścia do pracy? czy jest inaczej?
to chyba zalezy gdzie pracujesz, bo jezeli firma w ktorej pracujesz dziaa tez w sobote to moze tak byc ze czasem w sobote bedziesz pracowac...
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < )
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
mitusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-30, 14:34   #553
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez mitusia
to chyba zalezy gdzie pracujesz, bo jezeli firma w ktorej pracujesz dziaa tez w sobote to moze tak byc ze czasem w sobote bedziesz pracowac...
zgadza się .Pracuje się na stażu tak jak przebiega praca na Twoim stanowisku (np. na jedną zmianę lub na dwie).
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-30, 14:55   #554
Dae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez joanna_k
zgadza się .Pracuje się na stażu tak jak przebiega praca na Twoim stanowisku (np. na jedną zmianę lub na dwie).
Ja się zgadzam, są staże na 2 zmiany, ale za te 460 zł pracodawca nie może ci np kazać przyjść i robić po 12 godzin dziennie bo tak przebiega praca. Staż to normowany czas pracy 40 godzin w tygodniu. Soboty przeważnie są traktowane jako nadgodzinny i właśnie o to mi chodzi czy pracodawca jak mi każe przychodzić w soboty i nie zapłaci za dodatkowy czas jaki mu poświecam , czy w takim wypadku mam prawo mu odmówic pracy w sobote?
Dae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-30, 15:57   #555
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez mitusia
to chyba zalezy gdzie pracujesz, bo jezeli firma w ktorej pracujesz dziaa tez w sobote to moze tak byc ze czasem w sobote bedziesz pracowac...
tez mi się tak wydaje, ale wtedy chyba pracodawca oddaje CI ten dzien w tygodniu i masz wolne w jakimś dniu
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-30, 16:09   #556
mitusia
Rozeznanie
 
Avatar mitusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj.opolskie / woj.dolnoslaskie
Wiadomości: 640
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez Dae
Ja się zgadzam, są staże na 2 zmiany, ale za te 460 zł pracodawca nie może ci np kazać przyjść i robić po 12 godzin dziennie bo tak przebiega praca. Staż to normowany czas pracy 40 godzin w tygodniu. Soboty przeważnie są traktowane jako nadgodzinny i właśnie o to mi chodzi czy pracodawca jak mi każe przychodzić w soboty i nie zapłaci za dodatkowy czas jaki mu poświecam , czy w takim wypadku mam prawo mu odmówic pracy w sobote?
wdaje mi sie ze za prace w sobote bedziesz miala poprostu dzien wolny w tygodniu, ale moge sie mylic...
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < )
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
mitusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-30, 16:29   #557
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kajasia222
Smerfatka!! Gratulacje!! Powiem Ci tylko że bardzo w porzadku ta oferta ze nawet za ten pierwszy próbny dzien masz p.lacone. No i po miesiacu znalazłas czyli nie tak długo!
Super! Napisz jak wrazenia!!

Ja jutro mam pierwszy dzien szkolenia w miejscu stazu, zobaczymy czy sie nadam
niestety zrezygnowałam z tej pracy byłam tam dzisiaj na dzien próbny, posiedziałam, porobiłam faktury, ale praca jako tako mi nie odpowiada. Warunki nie są zaciekawe ( zimno ) itp. Wzięłam więc 30zł. i podziękowałam.
Z drugiej strony się cieszę, bo w końcu jestem jeszcze młoda i musze się wyszumieć, a na pracę przyjdzie odpowiedni moment. I tak za rok chcę wyjechać do Angli a teraz to jakoś przeżyję
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 13:33   #558
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: staż

Ja też miałam iść na staż, ale znalazłam fajną posadę za 700-800zł na miesiąc (z czego 2 dni się pracuje po 7-8 godzin, a trzeci dzień jest wolny) w sklepie z obuwiem. Mam nadzieję, że to wypali. W poniedziałek się dowiem
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 13:37   #559
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez mysza_87
Ja też miałam iść na staż, ale znalazłam fajną posadę za 700-800zł na miesiąc (z czego 2 dni się pracuje po 7-8 godzin, a trzeci dzień jest wolny) w sklepie z obuwiem. Mam nadzieję, że to wypali. W poniedziałek się dowiem
a w jakimś popularnym sklepie ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 14:03   #560
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: staż

To jest sklep w Pabianicach - w centrum Handlowym
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 14:10   #561
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez mysza_87
To jest sklep w Pabianicach - w centrum Handlowym
no to powodzenia
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 14:19   #562
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dzięki
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-18, 22:04   #563
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

dziewczyny, nie wiecie może dlaczego staże sa wstrzymane?? Pani z PUP zaczeła załatwiać już sprawy związane z moim stażem gdy nagle 'góra' wstrzymała wszystkie fundusze, nikt nic niewie, mam dzwonić w tym tygodniu bo może coś się wyjasni...
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 06:57   #564
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kajasia222
dziewczyny, nie wiecie może dlaczego staże sa wstrzymane?? Pani z PUP zaczeła załatwiać już sprawy związane z moim stażem gdy nagle 'góra' wstrzymała wszystkie fundusze, nikt nic niewie, mam dzwonić w tym tygodniu bo może coś się wyjasni...
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 07:34   #565
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Pytanie o STAŻ

No właśnie. Ale 20 czerwca będzie coś wiadomo

A ja niestety nie dostałam tej pracy w cetrum handlowym, bo od października będę studiować dziennie a oni takich osób nie chcą

Ale od tygodnia bylam na przyuczeniu w sklepie z oknami PCV no i dogadałam się z kierowniczką, ze teraz będę przychodzić do niej tak jakbym już miała staż, a po prostu ten tydzień krócej będę pracować. Oby tylko już od wtorku można było zacząć

A wogóle to dziewczyny nei orientujecie się, czy można studiować dziennie i być jeszcze na tym stażu? tzn ja bym chciała tak do 20 lub 30 października mieć ten staż "wpisany" a takto bym studiowała już od początku października. Tylko nie wiem czy już na początklu października nie muszę się wyrejestrować.
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 07:45   #566
zołziak
Raczkowanie
 
Avatar zołziak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 58
GG do zołziak
Dot.: Pytanie o STAŻ

Nie można studiować dziennie i być na stażu - w momencie, kiedy ktoś podejmuje pracę, czy rozpoczyna naukę w systemie dziennym - musi ten fakt zgłosić do PUP, a wtedy automatycznie zostaje wykreślony z listy bezrobotnych, co jest tożsame z zakończeniem stażu.
zołziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 07:58   #567
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: staż

Dziewczyny, te z Was które mieszkają w większych miastach powinny zgłosić się do AGENCJI PRACY TYMCZASOWEJ, poza zgłoszeniem się w UP.
Z doświadczenia wiem, że UP w baaardzo niewielu sytuacjach pomaga. Poza wydaniem dokumentu ze statusem bezrobotnego nie pomaga niemal w niczym. Kiedy szukałam pracy (też po LO) kobiety w UP patrzyły na mnie na wariatkę. Po LO i chcę pracę?
Kilka dni potem wysłałam swoje CV mailem do 2 agencji pracy czasowej. Dwa dni później zaproszono mnie na rozmowę do agencji, dwie godziny później siedziałam już u mojego pracodawcy na rozmowie. To wszystko działo się 2,5 roku temu. Jako pracownik tymczasowy wykonywałam zadania pomocnicze w moim obecnym dziale. Miałam umowę o pracę co miesiąc na miesiąc zawieraną z agencją pracy, która mnie "wypożyczała" do pracy głównej firmie. W praktyce wyglądało to tak, że w agencji pracy pojawiałam się tylko raz w miesiącu po umowę. Oczywiście miałam pełne prawo do urlopu, ubezpieczenia itp. Zdecydowanie polecam taki sposób zatrudnienia. Wiadomo, że pracodawca teraz rzadko zatrudnia kogoś tak sobie na etat po trzech miesiacach. Te czasy już się skończyły. Ale popracowałam nieco jako pracownik czasowy (kilka miesiecy) i udało mi się przekonać do siebie pracodawcę. Teraz mam etat i zarabiam 160% pierwotnych zarobków.
Adresy, nr telefonów i maile do agencji pracy tymczasowej znajdują się w każdej poniedziałkowej Gazecie Wyborczej i w innych tego typu gazetach - w odpowienich działach "Praca". W Warszawie dwie największe to chyba teraz Work Temps i Adecco.
W razie problemów czy pytań - służę pomocą.

Edytowane przez aaricia8
Czas edycji: 2006-06-19 o 13:05
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 11:00   #568
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

szkoda, że ta oferta jest tylko w większych miastach
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 11:30   #569
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: staż

Smerfeto, nie ma w Cieszynie agencji pracy tymczasowej?

Nie chcę się czepiać, ale w 5 minut znalazłam oferty:

1. http://firmy.pf.pl/posrednictwo_pracy_684.html POŚREDNICTWO PRACY, WYKAZ

2. http://www.e-praca.info/index.php?opcja=10

Pierwszy z brzegu adres dla Cieszyna:
BIURO DORADZTWA I ORGANIZACJI
Biuro Doradztwa i Organizacji "LABOR" Centrum Edukacyjne
43-400 Cieszyn ul. Bobrecka 1

i jeszcze jeden:
Centrum Doradztwa Zawodowego "Progress"
Cieszyn, ul. Głęboka 20, tel. 033 852 20 88

...

Z takim podejściem nic nie znajdziesz, trzeba szukać, nie narzekać

A, i jeszcze jedna ważna sprawa - w takich agencjach pośrednictwa nie wolno płacić nikomu za zostawienie u nich swojego CV. Oni nie mogą od was brać za to pieniędzy.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 12:40   #570
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

dzięki serdeczne nawet nie wiedziałam, że takie coś u mnie istnieje
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.