Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:) - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-17, 13:56   #541
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Ojej, ale dziś rocznic. Dziś swoją miesięcznicę obchodzi także Tosieńka. Z tej okazji przetrwała już odwiedziny babci, dziadka, cioci, wujka, przyszłej cioci i na dokładkę sąsiadki babci. I to nie koniec wizyt na dziś.

Bebe, a ten spascupreel podajesz cały, bo tam napisane, żeby pół, tylko jak go podzielić?

Zdjęcie szpitalne i dzisiejsze załączam jak tradycja każe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2d.jpg (38,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1m-c.JPG (31,0 KB, 29 załadowań)
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 14:22   #542
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Rosną nasze dzieci i jak sie fajnie zmieniają Lenka i Maja z każdym dniem ładniejsze. Buena dawaj zdjęcie mojej synowej

U nas wciąż huśtawka. Jak jeden dzień uda się przeżyć bez marudzenia i z dobrym humorem Marcela, to kilka następnych dni odstawia cyrk - dla równowagi

W piątek wieczorem zaszaleliśmy z małżem. Wychodząc obiecaliśmy sobie, że nie będziemy rozmawiać o dziecku, ale oczywiście Marcel był tematem nr 1
Wczoraj wyszłam na piwo z dziewczynami. Wypiłam dwa małe heinekeny, pycha!! Wróciłam ok. północy, zadowolona z wyjścia ale zmęczona jak diabli, bo wciąż się nie wysypiam. W nocy kiedy mały obudził się do karmienia o 3 byłam taka śpiąca i niekumata, że zupełnie nie myśląc podałam mu pierś, jak zawsze dopiero rano się gapnęłam kiedy zobaczyłam w lodówce odciągnięte mleko to sobie przypomniałam tym oto sposobem upoiłam syna browarem... wstyd!!

Marcel dzisiaj ok. południa zaczął cudować przy karmieniu właśnie. Czyli ssie, puści pierś, wije się, znowu złapie i tak w kółko, wcześniej też miał czasem takie jazdy. Dzisiaj powodem byłą pełna pielucha, a potem nie wiem, co. Już się przestraszyłam, że przywykł do butelki i nie chce piersi. Ale butlę chlał dopiero kilka razy i zawsze potem dostawał cyca i nie robił problemów więc nie wiem. Odstawiłam go, trochę przetrzymałam i jak znowu przystawiłam, to zaczął normalnie jeść, tyle że krótko, bo przysnął. Teraz śpią z małżem. Sprawdziłam laktatorem i mleko normalnie leci, nawet sporym strumieniem.
Mam nadzieję, że to marudzenie przy karmieniu zaraz przejdzie, w każdym razie przez najbliższy czas nie dostanie butelki, choć wygodnie mi tak podawać witaminy, wapno i cebion wymieszane z 20 ml mojego mleka. Trudno, będę go znowu męczyć strzykawką lub pipetą.

Aha, do nowych przeżyć Marczela można też zaliczyć wczorajszą zlewę. Wyszłam z nim na spacer (nawet obyło się bez wrzasków w wózku) i złapała nas burza z piorunami, grzmotami i potwornym deszczem. Oczywiście nie miałam ani nakrycia gondoli, ani folii, tylko pieluszkę tetrową i parasolkę od słońca. Schroniliśmy się na przystanku z powybijanymi szybami. Myślałam, że oszaleje, bo bardzo sie boję burzy, a synio leżał sobie zadowolony, słuchał walenia piorunów i uparcie rozkopywał się z pieluszki, którą go okryłam.

W dodatku podczas pędu z wózkiem do tego przystanku z prawej piersi zsunęła mi się miseczka biustonosza, miałam na sobie cienką jasną koszulkę, która przemokła.
W drodze do domu znowu zaczęło lać, więc szybko wjechałam wózkiem na teren pubu pod zadaszenie, gdzie jacyś faceci grali w bilard i zupełnie nie rozumiałam, dlaczego tak sie gapią na mój biust dopiero w domu zobaczyłam co jest grane

Aatena, podaję spascuprel wg ulotki, czyli po pół. Działa. Kroję go na pół wszerz.

Edytowane przez bebe97
Czas edycji: 2007-06-17 o 19:06 Powód: spascupreel
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 20:50   #543
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Basiu Lenka zrobiła się przesłodka, ślicznie wygląda, dorosła pannica.

Tosia jak się wyrobiła! Pamiętam jak czytałam o twoim porodzie a to już miesiac Aateno, jak ten czas leci.

Do fotek dołącza szczery, bezzębny uśmiech mojego dziecka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0335.jpg (48,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0336.jpg (48,4 KB, 18 załadowań)
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 21:21   #544
yendza
Raczkowanie
 
Avatar yendza
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 257
GG do yendza
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Rzeczywiście śliczne te nasze dzieci...

Emilka dziś miała chwile mocnego marudzenia. Czy któreś z Waszych maluszków też mówi (krzyczy) "ił ił" kiedy jest bardzo niezadowolone? ciągle nie bardzo wiem, co to "iłowanie" znaczy. Pojawia się raczej rzadko i wtedy nie sposób jej uspokoić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dzidzia11.jpg (16,1 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: gif dzidzia10.gif (52,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dzidzia8.jpg (11,0 KB, 17 załadowań)
__________________
pozdrawiam ciepło,
Y. alias mama Emilki

http://yendza.blog.pl/

Emilka

a l b u m
yendza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 08:18   #545
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

No to już Emilka przestała być podobna do Mai. Wydaje mi się, ze jest podobna do ciebie Yendzo, jest słodka jak czekolada Lindta.

Młoda nigdy nie krzyczała w ten sposób, nie wiem co to oznacza.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 08:33   #546
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

dziekujem w imieniu Lenki
Maja przeslicznie sie usmiecha
ja uwielbiam jak Lenka budzi sie z usmiechem na ustach ahhh az serce rosnie

Yendza moja krzyczy podbnie tylko wydaje z siebie dzwieki w stylu "ę" .. my sie smiejemy z tego, ze ona nas ostrzega ze bedzie krzyczec.. zazwyczaj jak ja czyms zajmiemy np. grzechotka to zaraz pojawia sie usmiech na buzce
a Emilka jest sliczna bardzo wyrosla i sie zmienila
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 09:12   #547
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Sliczne te wasze coreczki, bardzo sie zmienily!

Olivier wczoraj przez caly dzien sie usmiechal, pewnie to tak na dzien ojca. Bylismy na dlugim spacerze i on nie zmruzyl oka! Rozgladal sie, machal raczkami i sie smial. Jak nam milo bylo.
Za to dzisiaj od wczesnego rana koncert. Zmykam go przytulic.

Pewnie sobie mysli: urozmaice mamie czas a co bedzie spala albo zajmowala sie tym co zwykle...
spi mi na reku, pisze wiec jedna... czuje jak mu jelita pracuja, pewnie znowu wzdecia albo co...
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-18, 11:20   #548
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Mam wrażenie, że te nasze dzieciaczki to wybór najpiękniejszych dzieci w Polsce Każda jedna i każdy jeden mały człowieczek jest cudny. Fajne jest to, że coś o nich wiemy i zdjęcia to tylko ich wizualizacja

My po weekendzie na działce. W zasadzie u nas bez zmian, coraz więcej okresów zabawowych a mniej snu.

Jutro idę na szczepienie. Trochę się boję....
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 11:26   #549
beauty
Raczkowanie
 
Avatar beauty
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 358
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Szymek dzisiaj kończy 2 m-ce. Jak ten czas leci!

My już po chrzcinach, mały był grzeczny jak aniołek, a wczoraj cały dzień odsypiał imprezę .

Teraz biorę się powoli za pakowanie i za 2 tyg wyruszamy do tatusia .

Wszystkie dzieciątka są śliczne, udały nam się pociechy

wklejam zdjęcia małego po urodzeniu i teraz.

Edit: Mały dostał matę edukacyjną i jest bardzo zadowolony, a mamusia jeszcze bardziej, bo Szymek potrafi leżeć na niej sam nawet 1,5 h
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00020.jpg (48,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Marzena 001_Zmieniony rozmiar.jpg (111,4 KB, 12 załadowań)
beauty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 11:59   #550
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Młoda też ma matę ale nie wiedziałam, że można już ją tam wsadzić. Właśnie ją rozłożyliśmy i zobaczymy jak to się skończy.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 12:25   #551
ewa make-up
Raczkowanie
 
Avatar ewa make-up
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 350
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

my po gorącym wekendzie na ogrodzie u babci/babcia i dziadek poza domkiem/z grilowaiem i odpoczywaniem....miodzio
kasia spędziła go pod drzewkiem śpiąc po kilka h dziennie

kasia też sie nauczyła głosno plakać gdy podczas snu "zaatakował"ja miś pluszowy jak spała w łóżeczku-upadł jej na bużke i sie przestraszyła...ale krzyk

dzieci piekne na fotkach co dopiero na zywo

kasia konczy 2 mies pojutrze tez wkleje potem fotki,teraz sie "wypuszczam w miasto"a młoda zostaje z ciocią
__________________
ewa
ewa make-up jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-18, 13:36   #552
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Mała poleżała na macie z 20 minut i się jej znudziło, jeszcze ma trochę czasu na takie atrakcje.

Dawajcie zdjęcia waszych młodych dziewczyny!

No tak zbudziła się dziewczynka, ech idę ją zabawiać.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 14:00   #553
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

No to wklejam zdjęcia mojej księżniczki.
Jedno specjalnie dla teściowej, czyli dla Ciebie Bebe, zgadnij które?
Oczywiście zdjęcie szpitalne, 2 z ostatnich dni i 1 z wczoraj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg KAJA 029kopia.jpg (38,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kajcia 003kopia.jpg (77,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kajcia 013kopia.jpg (50,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kajcia 040kopia.jpg (60,4 KB, 22 załadowań)
buena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 14:26   #554
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Ale fajne Wasze dzieciaki. I dorosłe już całkiem Moja też niedługo skończy miesiąc. Ale ten czas leci

U nas raz lepiej raz gorzej. Dzisiaj Mała ma jeden z gorszych dni. Dopiero przed chwilką zasnęła pierwszy raz od rana. Zmęczyła mnie krzykami i ciągłym wiszeniem na cycu. Na szczęście babcia przyjechała i trochę pomogła Małą lulać. Co z tego, skoro co zasnęła to budziła się po chwili. Nie wiem co się stało. Mam nadzieję, że teraz choć z 3 godziny mi da spokoju.
Chociaż może to tak ku równowadze. W końcu wczoraj i przedwczoraj u dziadków na wsi była bardzo grzeczna. Może dzisiaj nie podobało się jej że musi zostać w domu Chyba spacer nawet sobie odpuszczę, bo powinnyśmy właśnie wychodzić a boję się że się obudzi przy całej akcji wychodzenia z domu.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 15:46   #555
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Bedę się dalej chwalić, Maja sama zaczęła unosić główkę z pozycji leżącej i całkiem nieźle jej to wychodzi. Chyba spodobała się jej nowa umiejętność bo ciągle to powtarza.

Kajka wygląda tak spokojnie (oczywiście oprócz zdjęcia matrymonialnego dla Bebe). Czy aby na pewno jest z niej taki ryczek?
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 16:24   #556
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

U nas dziś też jakoś mało spania. Czy to ta pogoda?

Dziewczyny a jak Wy się teraz czujecie? Ja ciągle jestem śpiąca i słaba bardzo. Niby już normalnie funkcjonuję (o podpasce nawet już prawie zapomniałam) ale cały czas jakoś tak bez sił jestem.
I jeszcze jedno, pytanie dla karmiacych piersią: jakie metody antykoncepcyjne stosujecie? Ja muszę się wreszcie zmobilizowac i pójść do gina (juz minęło 7 tyg) ale potwornie się boję. Trauma poprodowa
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 16:36   #557
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Pelsoniku mam zamiar wybrać się na badanie krwi bo nieustannie chce mi się spać, ciągle jestem zmęczona i często boli mnie głowa mimo tego, że Maja naprawdę ładnie przesypia noce. Może wciąż potrzebuję witamin i żelaza.

Ja stosuję Cerazette.

Pierwsze 2 czy 3 stosunki były jak powrót do dziewiczego stanu ale potem wszystko wróciło do normy.

Taka ciekawostka, ginekolożka zadała mi pytanie w formie zdania twierdzącego, że lepiej żebym skonczyła karmić piersią w 7 czy 8 miesiącu. Do kiedy zamierzacie karmić wasze dzieci? Ja myślałam o 9-10 miesiącu.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 16:43   #558
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Buena, cóż mam powiedzieć... synowa cudna, zwłaszcza na 3 zdjęciu będzie pasowała do mojego syna jak ulał na dowód tego załączam fotkę:
marcel płacze.jpg

Marcel daje nam w kość, ale z Reksiem żyje w dobrych stosunkach. Na zdjęciu wygląda, jakby mieli wspólne sekrety:
marcel i reksio.jpg

Dzisiaj się spłakałam. Wygląda na to, że będę musiała dokarmiać Marcela mieszanką. Wciąż męczy cyca, ale sie nie najada. Po cyckowym posiłku zrobiłam mu modyfikowane, wydoił 170 ml
Dzwoniłam wcześniej do Moniki Staszewskiej, zaleciła odstawić smoczek i karmić go piersią, a jeśli nie chce, to czekać aż przyśnie, bo na śpiąco je z piersi bez problemu. Zamierzałam sie dostosować i męczyliśmy się do południa, ale potem poszłam do przychodni go zważyć. Po kolejnym tygodniu przybył 100 gram. W ogóle ledwo jego waga dochodzi do 5 kilo, za tydzień skończy 2 miechy, a waga urodzeniowa 3750. Za mało przybył!! Zwyłam się okrutnie, bo chciałam walczyć o to karmienie piersią, ale w tym wypadku trudno. Wolę żeby jadł mieszankę niż żeby był głodny. W nocy jeśli zechce, to będzie dostawał pierś, a w dzień moje ściągnięte i modyfikowane. Trudno.
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 18:03   #559
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Gosik Kajka tylko tak spokojnie wygląda, ale uwierz mi potrafi zaszaleć. Na szczęście bywa tez pogodna, więc jakoś to się wyrównuje.
Bebe, jestem zachwycona zdjęciem Marcela. Zięć, jak malowany.

U mnie jedyną metodą antykoncepcyjną, jak narazie będą gumki. Nie mogę się przekonać do tabletek, zwłaszcza przy karmieniu.

Nie wiem do kiedy będę karmić. Na pewno do czasu, gdy będą szły pierwsze ząbki i zobaczymy, jak potem będzie traktować cycka. Czy będzie gryźć, czy będzie grzeczna. Tak prawdę mówiąc nie chcę się nastawiać, zobaczymy, co to będzie.
buena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-18, 18:28   #560
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Bebe jeśli będziesz dokarmiać łyżeczką albo z kieliszka albo wężykiem po palcu to nie będzie zaburzać ssania piersi i masz szansę wrócić do całkowitego karmienia piersią
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 18:41   #561
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Bebe ja nie rozumiem o co chodzi, Marcel nie je z cycka bo nie lubi czy masz za mało pokarmu?

Ja mam nieustanną fazę, że mam za mało, co wieczór robię jej mieszankę i co wieczór Maja nie chce jej ruszać ale ja muszę być pewna. Wiem, głupota ale co zrobić.
Na ważenie idziemy 2 lipca, jest to również data kolejnego szczepienia ale nie wiem czy wytrzymam tyle czasu i pójdę ją zważyć wcześniej. Gdybym miała wagę w domu pewnie ważyłabym ją codziennie.
Maja ważyła 5 kilo 40 gram gdzieś ze 2 tygodnie temu, masa urodzeniowa 3490, ciekawe ile teraz jej wyjdzie.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 20:14   #562
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Byłam dziś z Kajką u lekarza, bo pokasływała. Na szczęście nic jej nie jest, ale wolałam to sprawdzić. Powodem mogą być pleśniawki na języczku. Dostała tak na wszelki wypadek juvit, calcium i diphergan. Ten ostatni lek to nie jestem pewna po co jej przepisała. Po przeczytaniu ulotki nie bardzo chce jej to dać, bo może być rozdrażniona no i niby jest od 2 lat. Ech, jutro spróbuje jej to podać i zobaczymy, co to będzie.
Poprosiłam o zważenie i obecnie waga wynosi 4560. Waga urodzeniowa to 2850.
buena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 21:13   #563
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość
Bebe ja nie rozumiem o co chodzi, Marcel nie je z cycka bo nie lubi czy masz za mało pokarmu?
Nie je, bo słabo leci, a tak w ogóle, to mam za mało pokarmu i sie nie najada - to jest pewne. Przy karmieniu wyczyniał cuda już wcześniej, ale teraz to już nie tylko wiercenie się, lecz wypluwanie cycka i płacz.
Laktatorem wcześniej ściągałam całą butelkę 125 ml, a ostatnio po wielkich mękach 100, 80 dzisiaj nawet 60. Poza tym bardzo mało przybył na wadze w ciągu ostatnich 2 tygodni.
Podałam mu mieszankę już trzykrotnie. Przed każdym takim karmieniem wciskam mu pierś ale po 15 minutach walki podaję butelkę.
Łyżeczka i kieliszek nawet nie wchodzą w grę przy moim nerwowym dziecku. Rozedrze się jak zwykle i uleje to, co mu zdążę podać.

Myślałam, że to przez smoczki zaburzyła się technika ssania, ale widzę, że głównym powodem jest mój pokarm. Nie wiem, dlaczego tak nagle mam go mało, dlaczego tak marnie leci, pije te herbatki i karmi i nic. Zaraz znowu idę doić, a w nocy sprobuję normalnie nakarmić dziecko z piersi... liczę na cud, że pokarm wróci, bo bardzo chciałabym karmić piersią
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 21:20   #564
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Bebe podobno i tak najważniejszy jest pierwszy msc, dobrze że zauważyłaś co się dzieje i w porę interweniowałaś.

Młoda chyba ma co wieczór klasyczne kolki, wygina się i wrzeszczy biedne dziecko. Na razie daję jej Infacol a w środę zabiorę do pediatry na posiew (jak to się robi?) i wizytę.
Dopiero co ja uśpiłam a walczyłyśmy od 19, co jakiś czas zasypiała ze smokiem cyckając go zawzięcie i znów się budziła z rykiem i łzami.

Dobranoc moje panie, ja jestem wykończona.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 08:56   #565
ati77
Raczkowanie
 
Avatar ati77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 95
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Ja również mam problem z karmieniem piersią tzn. Mały się nie najada. Przy każdym karmnieniu pije i z jednej i zdrugiej piersi i nadal jest głodny. Nie wiem co mam robić, szukam po internecie jak wzmocnic laktację. Boję się, że mam za mało pokarmu i będe musiała podać mieszankę. Szkoda mi go jak widzę, że zjadłby jeszcze a ja juz nie mam mu co dać. Nawet nie wiem jaka mieszanke miałabym mu podać. Maciuś bardzo ulewa po karmieniu. To jest własnie dziwne - nie najada się i ulewa, więc to co faktycznie wypił przez ulewanie jest jeszcze pomniejszone
Czy któraś z Was przetrwała taki kryzys i nadal karmi??
Jakies rady wskazówki

POMOCY
ati77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 09:30   #566
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Uważam Ati, że z takim problemem powinnaś wybrać się do lekarza lub poradni laktacyjnej, żadna z nas nie jest pediatrą czy położną.
Młodego trzeba zważyć i zobaczyć ile mu przybywa tygodniowo, porozmawiać o tym jak się zachowuje.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 10:05   #567
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Ati a może maluch się najada tylko ma silny odruch ssania.
Gosik dobrze Ci radzi, idź do pediatry, niech go zważą i wtedy okaże się, czy przybiera na wadze.

Yendzo bardzo podoba mi się 3 zdjęcie, jest super.
buena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 11:45   #568
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

No i po szczepieniu. Daliśmy to 6 w jednym. Mam nadzieję, że nie będzie jakiś gorączek i innych nieciekawostek.

U nas z karmieniem jest chyba dobrze choc waga juz teraz nie idzie tak do przodu jak na początku.
Jak się urodziła miała 3800
2 tyg 4470
5 tyg 4990
7 tyg 5360.

Czyli w oststnie dwa tyg przybiera 180 na tydzień. Czy to norma?

Nie podałam jej butli ani razu, nie dopijam dodatkowo. Wsuwa tylko cyca. W nocy już standardowo jest jedna przerwa 6 godzin.
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 13:21   #569
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

To norma jak najbardziej dolna granica to 120, górnej nie ma.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 16:06   #570
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Moja MałaLi śpi po szczepieniu, budzi się tylko na jedzenie. Mam nadzieję, że nocy to nie zachwieje.
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.