Czarna lista oszustów z Allegro - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-01, 18:17   #31
Zwierzako
Raczkowanie
 
Avatar Zwierzako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 36
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zwierzako GG do Zwierzako Send a message via Skype™ to Zwierzako
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

No ja teraz też zakupiłem pewną rzecz i co sie okazuje... konto dwa dni po wygraniu i wplaceniu pieniedzy zostaje zawieszone Teraz nie wiem czy towar dojdzie bo minelo juz kilka dni od wplacenia pieniedzy. Mam nadzieje, ze nie trafie po raz pierwszy w swojej 5cio letniej karierze na allegro na nieuczciwego allegrowicza, nie podaje na razie nicka , bo moze wszystko bedzie ok, jesli nie bedzie to wyedytuje posta
__________________
... ::: Zwierzak ::: ...

Zwierzako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 21:41   #32
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez komediopisarka81
wlasnie dzisiaj sie wscieklam zostalam obskubana na 212 zl.przedmiot nie zgodny z opisem ktory wyladowal w koszu to co otrzymalam to poprostu szok plakac mi sie chcialo.Wystawilam negatywa odplacil mi tym samym.Za chwilke ten sam przedmiot co zakupilam zostal od nowa wystawiony na allegro i ktos go w jednej minucie kupil i po sekundzie wystawil POZYTYWA ze towar jest ekstra itd itd.poprostu brak slow jaka organizacja to co zobaczylam to poprosu brak slow
Nick to Typowy-Chlopak

to nawet włosy na allegro mozna kupić?
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:39   #33
Angel Eyes
Rozeznanie
 
Avatar Angel Eyes
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 533
GG do Angel Eyes
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez basiawlg Pokaż wiadomość
przestrzegam przed sprzedawcą pod nickiem Chinaski_2005 mimo ze ma juz konto zablokowane. Zostałam oszukana na spora sumkę bo na 499zeta bo zakupilam sobie aparat cyfrowy ktory niestety nie doszedl stronka chyba juz nie bede podawac stronki bo juz została wykasowana przez allegro gdyż to mialo miejsce w maju ---->>> przynajmniej ja wtedy zamawiałam ten aparat. Ale co jestem zla z tego powodu to szok dobrze ze mi allegro przynajmniej zwroci to 300zeta bo inaczej to porażka byłaby totalna

Sprawa tego oszusta cieszy sie duzym zainteresowanie mediow..Ostatnio bodajze w Interwencji(badz tez Uwadze)był reportarz o tym allegrowiczu ktorego oszustwa przekroczyły juz kwote kilkunastu tysiecy złotych
Normalnie szok!!
Angel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 15:17   #34
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Przedstrzegam przed uzytkownikiem o nicku kalilka1
Moja kuzynka zamowiła u niej sukienke ażurkową z BON PRIX
Wylicytowala za 115 zl ! Poniewaz kalilka1
oszukuje- podbija oferty za pomoca nicka jusstyna85 (wystarczy przejrzec historię sprzedanych rzeczy, wchodzimy w komentarze i tam sa komenty + numery aukcji)

Tak wiec sukieneczka przyszla, ale jaka
RYSA PO MARKERZE NAD LINIA BIUSTU !!!!
Uzytkownik kalilka1 pisze ze ubranka sa nowe, taa jasne
Mało tego, allegrowiczka nie chce oddac kasy!
Mowi ze zamawia prosto z Bon Prix, sama ma z tego tylko 6 zl, taa

Kaze czekac i czekac (ze niby pracownicy z Bon Prix ciagle rozwazaja nad dezyzja) a to nic ze kuzynka zdjecia uszkodzonej sukienki przeslala.
Moja kuzynka powiedziala ze nie pusci tego płazem i bardzo dobrze

Moze poradzicie cos Kochani
Ta osoba ma zawieszone konto na Allegro, wiec chyba masz rację co do jej nieuczciwości
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 22:13   #35
magdolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 79
GG do magdolek
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

ja np.bardzo czesto sama sprzedaje uzywane rzeczy(kupuje tez bardzo duzo) i na sto pare aukcji,moze dwa razy bylam wpuszczona w maliny ale zdarzylo mi sie tez ze towar ktory wyslalam rzekomo nie dochodzil do kupujacego no i dla uczciwego zalatwienia sprawy odsylalam pieniadze .Teraz jestem cwańsza i zawsze gdy wysylam towar to robie to przesylka polecona wtedy mam dowod ze wyslalam wszystko pieknie jak nalezy.Wam tez tak radze,lepiej zaplacic 2 zlote wiecej i miec spkoj.Pozdrowionka !!!
magdolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 23:36   #36
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

przestrzegam przed kupowaniem u pana:

Pit-1977

gdyz wygrałam u niego aukcje Gratulacje! Wygrałeś aukcję nr ...........
Nazwa SUPER WIELKI ZESTAW AVON WART PONAD 730 ZŁ



i facet odmówił mi sprzedania!
na moje ponaglenia o to aby mi podał koszty wysyłki bo chciałam zapłacić przelew napisał mi w meilu - cytuję :
"to jest moja wina ze nie dopilnowałem zakonczenia aukcji zdaje sobie z tego sprawe. ale trzeba byc wariatem aby sprzedac zestaw wart ponad 700 zł za 120 zł. ja tez za te kosmetyki płace. mam nauczke aby nastepnym razem sprawdzac takie rzeczy zrobiłem to pierwszy raz i nie sadziłem ze aukcaja sie nie zakończy a ze miałem wyjazd i mnie nie było we wrocławiu wiec nie mogłem tego skontrolowac. jedyne wyjscie moze byc takie ze moge tylko czesc sprzedac kosmetyków. wiem ze ma Pani racje ze taki jest regulamin ale prosze zobaczyc na kwote i mnie zrozumiec. napewno niedoprowadze do takiej sytuacji aby za taka kwote to sprzdac."

chciał mi sprzedac za wylicytowaną kwote tylko trochę z tego zestawu!!!

cytuję:
"jesli Pani nie decyduje się na moją propozycje, która wydaje mi się satysfakcjonująca obie strony to niestety do tranzakcji nie dojdzie. za duzo mam do stracenia pieniażków zreszta jest Pani konsultantką i wie Pani ze avon to nie raj i tam duzych pieniedzy sie nie zarabia. jesli sie Pani lepiej z tym poczuje to proszę postawić negatywa . szczerze powiedziawszy nie bede z tego powodu bardzo rozpaczac. przykro mi tylko ze jest Pani osobą niewyrozumiałą tym bardziej wie PAni jaka jest cena tych kosmetyków. Jestem tylko człowiekiem który popełnia błędy i nie wycofał aukcji. A napewno nie jestem oszustem który wyłudza kase a potem nie wysyła paczek.
kosmetyki wystawie pojedyńczo a także sprzedam je stałym moim klientom po niższej cenie
pit-1977"

facet jest po prostu niepoważny

napisałam pismo do allegro żeby wpłynęło na tego gościa, nawet mu się nie da negatywa postawić bo gostek od razu wystawia w odwecie, a nie wszyscy czytają czemu się naegatyw dostaje i wisi na kartotece. więc napisałam do allegro żeby nie dopuścili aby on mi wystawił negatyw bo za co? ja wygrałam aukcję i chciałam zapłacić i odpisali mi tak:


Uprzejmie informuję, że pomiędzy Sprzedającym a Kupującym zawarta została wiążąca umowa kupna - sprzedaży zobowiązująca obie strony do finalizacji transakcji. Sprzedający jest zobowiązany sprzedać towar po wylicytowanej cenie.

Jeśli Sprzedający odmówi może Pani odstąpić od umowy. Przykro mi za zaistniałą sytuację, ale Allegro nie jest stroną transakcji, udostępnia jedynie środki techniczne niezbędne do jej przeprowadzenia. Allegro nie odpowiada za zachowanie Sprzedających oraz za oferowane przez nich towary i usługi.

W przypadku, gdy nie dojdzie do finalizacji transakcji, a Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji będzie miała Pani możliwość złożenia wyjaśnień. Proszę wówczas skorzystać z formularza dostępnego na stronie:

http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=billi ng&type=refund&refund_typ e=protest_form1

Jednocześnie nadmieniam, że obie strony transakcji zachowują prawo do wystawienia adekwatnego komentarza. Allegro nie usuwa komentarzy wystawionych omyłkowo, w ramach "odwetu" lub w wyniku nieporozumienia między stronami transakcji.

Pozdrawiam,

--
Iwona Wiatr
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl



oczywiście allegro olało moje pismo i mnie. i tak już zostało , ja kosmetyków nie dostałam, komentarza nie wystawiłam bo się boję że on mi też od razu wystawi negatywa.

ale ostrzegam !!!!
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 20:11   #37
magdolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 79
GG do magdolek
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
przestrzegam przed kupowaniem u pana:

Pit-1977

gdyz wygrałam u niego aukcje Gratulacje! Wygrałeś aukcję nr ...........
Nazwa SUPER WIELKI ZESTAW AVON WART PONAD 730 ZŁ



i facet odmówił mi sprzedania!
na moje ponaglenia o to aby mi podał koszty wysyłki bo chciałam zapłacić przelew napisał mi w meilu - cytuję :
"to jest moja wina ze nie dopilnowałem zakonczenia aukcji zdaje sobie z tego sprawe. ale trzeba byc wariatem aby sprzedac zestaw wart ponad 700 zł za 120 zł. ja tez za te kosmetyki płace. mam nauczke aby nastepnym razem sprawdzac takie rzeczy zrobiłem to pierwszy raz i nie sadziłem ze aukcaja sie nie zakończy a ze miałem wyjazd i mnie nie było we wrocławiu wiec nie mogłem tego skontrolowac. jedyne wyjscie moze byc takie ze moge tylko czesc sprzedac kosmetyków. wiem ze ma Pani racje ze taki jest regulamin ale prosze zobaczyc na kwote i mnie zrozumiec. napewno niedoprowadze do takiej sytuacji aby za taka kwote to sprzdac."

chciał mi sprzedac za wylicytowaną kwote tylko trochę z tego zestawu!!!

cytuję:
"jesli Pani nie decyduje się na moją propozycje, która wydaje mi się satysfakcjonująca obie strony to niestety do tranzakcji nie dojdzie. za duzo mam do stracenia pieniażków zreszta jest Pani konsultantką i wie Pani ze avon to nie raj i tam duzych pieniedzy sie nie zarabia. jesli sie Pani lepiej z tym poczuje to proszę postawić negatywa . szczerze powiedziawszy nie bede z tego powodu bardzo rozpaczac. przykro mi tylko ze jest Pani osobą niewyrozumiałą tym bardziej wie PAni jaka jest cena tych kosmetyków. Jestem tylko człowiekiem który popełnia błędy i nie wycofał aukcji. A napewno nie jestem oszustem który wyłudza kase a potem nie wysyła paczek.
kosmetyki wystawie pojedyńczo a także sprzedam je stałym moim klientom po niższej cenie
pit-1977"

facet jest po prostu niepoważny

napisałam pismo do allegro żeby wpłynęło na tego gościa, nawet mu się nie da negatywa postawić bo gostek od razu wystawia w odwecie, a nie wszyscy czytają czemu się naegatyw dostaje i wisi na kartotece. więc napisałam do allegro żeby nie dopuścili aby on mi wystawił negatyw bo za co? ja wygrałam aukcję i chciałam zapłacić i odpisali mi tak:


Uprzejmie informuję, że pomiędzy Sprzedającym a Kupującym zawarta została wiążąca umowa kupna - sprzedaży zobowiązująca obie strony do finalizacji transakcji. Sprzedający jest zobowiązany sprzedać towar po wylicytowanej cenie.

Jeśli Sprzedający odmówi może Pani odstąpić od umowy. Przykro mi za zaistniałą sytuację, ale Allegro nie jest stroną transakcji, udostępnia jedynie środki techniczne niezbędne do jej przeprowadzenia. Allegro nie odpowiada za zachowanie Sprzedających oraz za oferowane przez nich towary i usługi.

W przypadku, gdy nie dojdzie do finalizacji transakcji, a Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji będzie miała Pani możliwość złożenia wyjaśnień. Proszę wówczas skorzystać z formularza dostępnego na stronie:

http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=billi ng&type=refund&refund_typ e=protest_form1

Jednocześnie nadmieniam, że obie strony transakcji zachowują prawo do wystawienia adekwatnego komentarza. Allegro nie usuwa komentarzy wystawionych omyłkowo, w ramach "odwetu" lub w wyniku nieporozumienia między stronami transakcji.

Pozdrawiam,

--
Iwona Wiatr
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl



oczywiście allegro olało moje pismo i mnie. i tak już zostało , ja kosmetyków nie dostałam, komentarza nie wystawiłam bo się boję że on mi też od razu wystawi negatywa.

ale ostrzegam !!!!
wiesz co ci powiem !ciesz sie ze nie doszlo do tej tranzakcji mimo wszystko ,bo jesli facet jest lekkomyslny to rownie dobrze mogl forse wziasc a kosmetykow nie wyslac.tak tez potrafia.negatywa powinnas moim zdaniem wystawic bo mu sie nalezy,a co!!!nawet jak sie odegra to kazdy czyta odpowiedzi i sledzi o co chodzilo i bedzie wiedzial kto ma racje.pozdrowka.
magdolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 10:31   #38
Dana28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Witam !!!
Ja bardzo często kupuje rózne rzeczy na allegro i też spotkałam się z różnymi nieporozumieniami w sprawie przesyłki,itp.- to normalne, ale jak ktoś sprzedaje towar odbiegający od opisu to jest zwykłym oszustem, i tyle. Ja kupuje tylko u sprawdzonych sprzedawców z dużą ilością pozytywów, nawet kilka czy kilkanaście negatywów daje mi do myślenia i wole dowiedzieć czegoś więcej a to jak wiadomo często jest bezskuteczne, dlatego ja osobiście polecam zakupy w wyspecjalizowanych sklepach on-line, gdyż jest to najpewniejsza forma zakupów przez sieć..

pozdrawiam
Danuta
Dana28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 01:26   #39
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez Dana28 Pokaż wiadomość
Witam !!!
Ja bardzo często kupuje rózne rzeczy na allegro i też spotkałam się z różnymi nieporozumieniami w sprawie przesyłki,itp.- to normalne, ale jak ktoś sprzedaje towar odbiegający od opisu to jest zwykłym oszustem, i tyle. Ja kupuje tylko u sprawdzonych sprzedawców z dużą ilością pozytywów, nawet kilka czy kilkanaście negatywów daje mi do myślenia i wole dowiedzieć czegoś więcej a to jak wiadomo często jest bezskuteczne, dlatego ja osobiście polecam zakupy w wyspecjalizowanych sklepach on-line, gdyż jest to najpewniejsza forma zakupów przez sieć..

pozdrawiam
Danuta
Oczywiście - masz rację. Tyle, że człowieka kuszą przeróżne okazje i zawsze liczy na to, że mu się coś wyjątkowo upiecze. Czasem rzeczywiście się "piecze", a czasem płacimy drogo za odkrycie, jakimi jesteśmy idiotami (idiotkami). Ja zapłaciłam ok 160 zeta, bo po okazyjnych cenach kupiłam sobie dwa fałszywe kremy Lancome. No rzeczywiście mi się udało
Nie podaję nicka, bo konto już wisi, ale na wszelki wypadek napiszę, że Lancome to zdecydowany lider pod względem ilości podróbek na Allegro.
Próbowałam kupować próbki, ale papranie się z tymi saszetkami mnie dobija...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 12:28   #40
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
przestrzegam przed kupowaniem u pana:

Pit-1977

gdyz wygrałam u niego aukcje Gratulacje! Wygrałeś aukcję nr ...........
Nazwa SUPER WIELKI ZESTAW AVON WART PONAD 730 ZŁ



i facet odmówił mi sprzedania!
na moje ponaglenia o to aby mi podał koszty wysyłki bo chciałam zapłacić przelew napisał mi w meilu - cytuję :
"to jest moja wina ze nie dopilnowałem zakonczenia aukcji zdaje sobie z tego sprawe. ale trzeba byc wariatem aby sprzedac zestaw wart ponad 700 zł za 120 zł. ja tez za te kosmetyki płace. mam nauczke aby nastepnym razem sprawdzac takie rzeczy zrobiłem to pierwszy raz i nie sadziłem ze aukcaja sie nie zakończy a ze miałem wyjazd i mnie nie było we wrocławiu wiec nie mogłem tego skontrolowac. jedyne wyjscie moze byc takie ze moge tylko czesc sprzedac kosmetyków. wiem ze ma Pani racje ze taki jest regulamin ale prosze zobaczyc na kwote i mnie zrozumiec. napewno niedoprowadze do takiej sytuacji aby za taka kwote to sprzdac."

chciał mi sprzedac za wylicytowaną kwote tylko trochę z tego zestawu!!!

cytuję:
"jesli Pani nie decyduje się na moją propozycje, która wydaje mi się satysfakcjonująca obie strony to niestety do tranzakcji nie dojdzie. za duzo mam do stracenia pieniażków zreszta jest Pani konsultantką i wie Pani ze avon to nie raj i tam duzych pieniedzy sie nie zarabia. jesli sie Pani lepiej z tym poczuje to proszę postawić negatywa . szczerze powiedziawszy nie bede z tego powodu bardzo rozpaczac. przykro mi tylko ze jest Pani osobą niewyrozumiałą tym bardziej wie PAni jaka jest cena tych kosmetyków. Jestem tylko człowiekiem który popełnia błędy i nie wycofał aukcji. A napewno nie jestem oszustem który wyłudza kase a potem nie wysyła paczek.
kosmetyki wystawie pojedyńczo a także sprzedam je stałym moim klientom po niższej cenie
pit-1977"

facet jest po prostu niepoważny

napisałam pismo do allegro żeby wpłynęło na tego gościa, nawet mu się nie da negatywa postawić bo gostek od razu wystawia w odwecie, a nie wszyscy czytają czemu się naegatyw dostaje i wisi na kartotece. więc napisałam do allegro żeby nie dopuścili aby on mi wystawił negatyw bo za co? ja wygrałam aukcję i chciałam zapłacić i odpisali mi tak:


Uprzejmie informuję, że pomiędzy Sprzedającym a Kupującym zawarta została wiążąca umowa kupna - sprzedaży zobowiązująca obie strony do finalizacji transakcji. Sprzedający jest zobowiązany sprzedać towar po wylicytowanej cenie.

Jeśli Sprzedający odmówi może Pani odstąpić od umowy. Przykro mi za zaistniałą sytuację, ale Allegro nie jest stroną transakcji, udostępnia jedynie środki techniczne niezbędne do jej przeprowadzenia. Allegro nie odpowiada za zachowanie Sprzedających oraz za oferowane przez nich towary i usługi.

W przypadku, gdy nie dojdzie do finalizacji transakcji, a Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji będzie miała Pani możliwość złożenia wyjaśnień. Proszę wówczas skorzystać z formularza dostępnego na stronie:

http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=billi ng&type=refund&refund_typ e=protest_form1

Jednocześnie nadmieniam, że obie strony transakcji zachowują prawo do wystawienia adekwatnego komentarza. Allegro nie usuwa komentarzy wystawionych omyłkowo, w ramach "odwetu" lub w wyniku nieporozumienia między stronami transakcji.

Pozdrawiam,

--
Iwona Wiatr
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl



oczywiście allegro olało moje pismo i mnie. i tak już zostało , ja kosmetyków nie dostałam, komentarza nie wystawiłam bo się boję że on mi też od razu wystawi negatywa.

ale ostrzegam !!!!
Jeśli sprzedający wystawi Tobie komentarz negatywny proponuję wkleić w odpowiedzi link do tej strony. Może to złośliwe, ale może będzie ostrzeżeniem dla innych, bardziej wiarygodnym i przemawiającym niż tylko komentarz...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 13:06   #41
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

ja to mam chyba pecha jakiegoś :-(
ostrzegam przed allegrowiczką:

crazy_cosmetics
basia_wawa
to jedna i ta sama osoba
handluje kosmetykami ruby rose i artykułami do paznokci

wylicytowałam 1 grudnia 6 aukcji na kup teraz. to był piatek. w poniedziałek już miała pieniądze na koncie. we wtorek wysłałam meile co do tego jakie kolory więc już wszystko wiedziała i 6 grudnia powinna była wysłać paczkę (u niej w regulaminie pisze że nazajutrz po dostaniu pieniążków wysyła paczkę). pisałam meile i dzwoniłam. kobieta jest chamska i niemiła. kłamie w żywe oczy - że wysłała paczkę w piatek 8 grudnia - dziś dostałam ! paczka nadana 13 grudnia!
uszkodzony karton, powysypywane ozdoby, połamane pudełka opkaowania z cieniami i uwaga! faktura wystawiona z błędami w nazwie (podawałam jej dane fimy meilem i jeszcze na przelewie piszą dane naszej firmy) i przez jakąś inną osobę ! nie przez nią. zadzwoniłam ale nie odbierała telefonu i dopiero po nagraniu wiadomości na jej pocztę - oddzwoniła i zaczęła się tłumaczyć metnie że to jej babcia ma działalnośc a ona że nie jest tą wymienioną na aukcji - nie wiem coś tam plątała się w zeznaniach.
oszustka
nierzetelna
nieuczciwa
porażka po prostu - ostrzegam.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 22:31   #42
emgie1
Przyczajenie
 
Avatar emgie1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
Ostrzegam przed dziewczyną sprzedającą kosmetyki ruby rose pod nickiem basia_wawa. Ma bardzo dużo komentarzy z czego większość pozytywnych, ale akurat miałąm pecha i zamówiłam u niej kosmetyki kiedy zaczęło jej się pogarszać. Czekałam na dostawę kilka tygodni, na dodatek nie wszystke kosmetyki były takie jak oczekiwałam. Poza tym kontakt z nią był tragiczny, podczas rozmów telefonicznych była bardzo niemiła, a za negatywne komentarze odwdzięczała się tym samym ;/

Pozdrawiam dziewczyny !

Niestety dopiero teraz jestem na forum wizażu i wcześniej nie przeczytałam, kogo wystrzegać się na allegro. Potwierdzam, że "basia-wawa" to OSZUSTKA i ZŁODZIEJKA. Jest bezczelna i chamska. Miesiąc czekam na przesyłkę. Od stycznia nie wystawia już aukcji, podejrzewam, że zaczęła działać na innym koncie.
emgie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 10:32   #43
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

ta basia_wawa i crazy_cosmetics to ta sama osoba - uważajcie
dostałam tak chamski komentarz od niej że allegro go wymoderowało z treści obraźliwych.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 11:02   #44
Vocalisa
Przyczajenie
 
Avatar Vocalisa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Księstwo Urody :)
Wiadomości: 22
Cool Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez komediopisarka81 Pokaż wiadomość
wlasnie dzisiaj sie wscieklam zostalam obskubana na 212 zl.przedmiot nie zgodny z opisem ktory wyladowal w koszu to co otrzymalam to poprostu szok plakac mi sie chcialo.Wystawilam negatywa odplacil mi tym samym.Za chwilke ten sam przedmiot co zakupilam zostal od nowa wystawiony na allegro i ktos go w jednej minucie kupil i po sekundzie wystawil POZYTYWA ze towar jest ekstra itd itd.poprostu brak slow jaka organizacja to co zobaczylam to poprosu brak slow
Nick to Typowy-Chlopak
oj tak ;/ niestety.. ludzie robia rozne przekrety ;/
teraz nawet komentarzom do konca zawierzyc nie mozna..

ostatnio kupilam telefon od goscia,ktory mial 2 komenty..
balam sie.. bo to 450zł byloby w plecy..
ale zadawalam pytania, przepytywalam jak moglam i poprosilam o zdjecia..

tel przyszedl i wszsytko sie zgadza
ufff...

niestety tez kilka razy sie zawiodlam..
np.kupilam encyklopedie po czym przyszlo do mnie zupelnie cos innego..
gosciu zapieral sie,ze to wlasnie zamowilam!
potem przyznal,ze tamtej nie posiada i wyslal cos w zamian..
a teraz pomyslcie: encyklopedia kilkutomowa miala byc.. dostalam jakas chrzescijanska ksiazke.. dalam wujkowi ksiedzu, bo co ...?

uwazamy na oszustow!!!
Vocalisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 12:18   #45
worried
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

witam
jeśli chodzi o fakt, że Allegro olewa kupujących, którzy zgłaszają problem to masz 100% racji. Nie wiem, czy czytają nasze uwagi ba ja miałam zupełnie inną sytuację i dostałam od Allegro słowo w słowo taką samą odpowiedź. Myślę, że walą to z automatu.
Ja kupiłam od ewelina18_2006 telefon MOTOROLA V3 w dniu
16.01.2007. Próby kontaktu telefonicznego bez rezultatu. Na drugi dzień dostałam
e-mail z numerem konta. Nawiązałam zatem kontakt tel oświadczając, iż chcę przedmiot odebrać osobiście. Wtedy okazało się, iż jest to cyt. "aukcja grzecznościowa". Otrzymałam nr tel. do właściciela przedmiotu (koleżanka sprzedającego). Po wielokrotnych, nieudanych próbach kontaktu dostałam sms, iż telefon mogę odebrać dopiero w dniu 20.01.2007. Tego dnia wielokrotnie dzwoniłam do sprzedającego i właściciela telefonu ale obie nie odbierały telefonu. Wobec tego nabrałam podejrzeń, że z telefonem jest coś nie tak albo chodziło jedynie o przekazanie pieniędzy na konto i na tym by się pewnie skończyło. Wysyłałam sms-y z prośbą o kontakt i nic. Do dziś nie mogę się z nimi skontaktować. Wysłałam więc do Allegro opis sytuacji z zapytaniem co mam zrobić. Napisałam, że wobec powyższego chcę zrezygnować z transakcji i odpisali mi dokładnie to co Tobie.

Zatem my robimy CZARNĄ LISTĘ, staramy się tym samym ostrzec innych a ALLEGRO nie robi nic poza pobieraniem prowizji.

Dodaję więc do czarnej listy ewelina18_2006
Panna ma wprawdzie wiele pozytywów ale za to, że do tej pory była jedynie kupującym. Jak zaczeła sprzedawać to wyszło szydło z worka. Obie z koleżanką tworzą coś mi się zdaje zgrany duecik.

pozdrawiam
worried
> do chęci osobistego odbioru to dziwnie nie można nawiązać kontaktu
.

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
przestrzegam przed kupowaniem u pana:

Pit-1977

gdyz wygrałam u niego aukcje Gratulacje! Wygrałeś aukcję nr ...........
Nazwa SUPER WIELKI ZESTAW AVON WART PONAD 730 ZŁ



i facet odmówił mi sprzedania!
na moje ponaglenia o to aby mi podał koszty wysyłki bo chciałam zapłacić przelew napisał mi w meilu - cytuję :
"to jest moja wina ze nie dopilnowałem zakonczenia aukcji zdaje sobie z tego sprawe. ale trzeba byc wariatem aby sprzedac zestaw wart ponad 700 zł za 120 zł. ja tez za te kosmetyki płace. mam nauczke aby nastepnym razem sprawdzac takie rzeczy zrobiłem to pierwszy raz i nie sadziłem ze aukcaja sie nie zakończy a ze miałem wyjazd i mnie nie było we wrocławiu wiec nie mogłem tego skontrolowac. jedyne wyjscie moze byc takie ze moge tylko czesc sprzedac kosmetyków. wiem ze ma Pani racje ze taki jest regulamin ale prosze zobaczyc na kwote i mnie zrozumiec. napewno niedoprowadze do takiej sytuacji aby za taka kwote to sprzdac."

chciał mi sprzedac za wylicytowaną kwote tylko trochę z tego zestawu!!!

cytuję:
"jesli Pani nie decyduje się na moją propozycje, która wydaje mi się satysfakcjonująca obie strony to niestety do tranzakcji nie dojdzie. za duzo mam do stracenia pieniażków zreszta jest Pani konsultantką i wie Pani ze avon to nie raj i tam duzych pieniedzy sie nie zarabia. jesli sie Pani lepiej z tym poczuje to proszę postawić negatywa . szczerze powiedziawszy nie bede z tego powodu bardzo rozpaczac. przykro mi tylko ze jest Pani osobą niewyrozumiałą tym bardziej wie PAni jaka jest cena tych kosmetyków. Jestem tylko człowiekiem który popełnia błędy i nie wycofał aukcji. A napewno nie jestem oszustem który wyłudza kase a potem nie wysyła paczek.
kosmetyki wystawie pojedyńczo a także sprzedam je stałym moim klientom po niższej cenie
pit-1977"

facet jest po prostu niepoważny

napisałam pismo do allegro żeby wpłynęło na tego gościa, nawet mu się nie da negatywa postawić bo gostek od razu wystawia w odwecie, a nie wszyscy czytają czemu się naegatyw dostaje i wisi na kartotece. więc napisałam do allegro żeby nie dopuścili aby on mi wystawił negatyw bo za co? ja wygrałam aukcję i chciałam zapłacić i odpisali mi tak:


Uprzejmie informuję, że pomiędzy Sprzedającym a Kupującym zawarta została wiążąca umowa kupna - sprzedaży zobowiązująca obie strony do finalizacji transakcji. Sprzedający jest zobowiązany sprzedać towar po wylicytowanej cenie.

Jeśli Sprzedający odmówi może Pani odstąpić od umowy. Przykro mi za zaistniałą sytuację, ale Allegro nie jest stroną transakcji, udostępnia jedynie środki techniczne niezbędne do jej przeprowadzenia. Allegro nie odpowiada za zachowanie Sprzedających oraz za oferowane przez nich towary i usługi.

W przypadku, gdy nie dojdzie do finalizacji transakcji, a Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji będzie miała Pani możliwość złożenia wyjaśnień. Proszę wówczas skorzystać z formularza dostępnego na stronie:

http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=billi ng&type=refund&refund_typ e=protest_form1

Jednocześnie nadmieniam, że obie strony transakcji zachowują prawo do wystawienia adekwatnego komentarza. Allegro nie usuwa komentarzy wystawionych omyłkowo, w ramach "odwetu" lub w wyniku nieporozumienia między stronami transakcji.

Pozdrawiam,

--
Iwona Wiatr
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl



oczywiście allegro olało moje pismo i mnie. i tak już zostało , ja kosmetyków nie dostałam, komentarza nie wystawiłam bo się boję że on mi też od razu wystawi negatywa.

ale ostrzegam !!!!
worried jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 12:36   #46
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
Uprzejmie informuję, że pomiędzy Sprzedającym a Kupującym zawarta została wiążąca umowa kupna - sprzedaży zobowiązująca obie strony do finalizacji transakcji. Sprzedający jest zobowiązany sprzedać towar po wylicytowanej cenie.

Jeśli Sprzedający odmówi może Pani odstąpić od umowy. Przykro mi za zaistniałą sytuację, ale Allegro nie jest stroną transakcji, udostępnia jedynie środki techniczne niezbędne do jej przeprowadzenia. Allegro nie odpowiada za zachowanie Sprzedających oraz za oferowane przez nich towary i usługi.

W przypadku, gdy nie dojdzie do finalizacji transakcji, a Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji będzie miała Pani możliwość złożenia wyjaśnień. Proszę wówczas skorzystać z formularza dostępnego na stronie:

[/COLOR]http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=billi ng&type=refund&refund_typ e=protest_form1

Jednocześnie nadmieniam, że obie strony transakcji zachowują prawo do wystawienia adekwatnego komentarza. Allegro nie usuwa komentarzy wystawionych omyłkowo, w ramach "odwetu" lub w wyniku nieporozumienia między stronami transakcji.

Pozdrawiam,

--
Iwona Wiatr
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl
[/COLOR]


oczywiście allegro olało moje pismo i mnie. i tak już zostało , ja kosmetyków nie dostałam, komentarza nie wystawiłam bo się boję że on mi też od razu wystawi negatywa.

ale ostrzegam !!!!
Allegro w tym momencie zachowało się zgodnie z regulaminem serwisu aukcyjnego i zgodnie z prawem, nie jest ono stroną transakcji, tylko na podstawie umowy agencyjnej udostępnia użytkownikom środki techniczne. Nie można miec pretensji do Allegro, że olewa takie maile, bo zachowanie serwisu jest zgodne z prawem. Mnie zdarzyło się, że kupiłam podkład, po czym okazało się, że już nie ma tego towaru, sprzedawca źle wyliczył ilość w stosunku do kupujących - ja nie zapłaciłam, sprzedawca mi nic nie wysłał, komentarzy nie było. Warto jednak być czujnym w stosunku do sprzedających.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 09:16   #47
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Kupujac na allegro ( a ja tam kupuje duzo, czesto i gesto ):
Po pierwsze: zawsze sprawdzam komentarze od uzytkownikow dla sprzedajacego - za duzo negatywow - zly sprzedawca!
Po drugie: ogladajac jakis produkt szukaj jego odpowiednika na stronie z oryginalnymi cenami tj. sklepy internetowe ( NIE AUKCYJNE! ) tudziez stronka wizazu i kafeterii jesli chodzi o kosmetyki i tym podobne.
Po trzecie: po wygraniu aukcji ZAWSZE zamiast najpierw placic ( jesli place przelewem ) wysylam do sprzedajacego email. Jesli kontakt jest dobry - daje plusa, jesli olewka - pisze maila, w ktorym juz nie jestem tak sympatyczna
To zawsze skutkuje. Jeszcze nigdy sie nie zawiodlam i , odpukac w niemalowane, by bylo tak dalej. Zreszta ja sobie w kasze dmuchac nie dam
Stanowczosc i nieufnosc a jednoczesnie rozwaga to jest to
chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 14:35   #48
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

luxurybrands- sprzedaje przeterminowane produkty

http://www.allegro.pl/show_user.php?...e=fb_recvd_neg

i jest opryskliwy :/
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 08:50   #49
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
przestrzegam przed kupowaniem u pana:

Pit-1977

gdyz wygrałam u niego aukcje Gratulacje! Wygrałeś aukcję nr ...........
Nazwa SUPER WIELKI ZESTAW AVON WART PONAD 730 ZŁ



i facet odmówił mi sprzedania!
na moje ponaglenia o to aby mi podał koszty wysyłki bo chciałam zapłacić przelew napisał mi w meilu - cytuję :
"to jest moja wina ze nie dopilnowałem zakonczenia aukcji zdaje sobie z tego sprawe. ale trzeba byc wariatem aby sprzedac zestaw wart ponad 700 zł za 120 zł. ja tez za te kosmetyki płace. mam nauczke aby nastepnym razem sprawdzac takie rzeczy zrobiłem to pierwszy raz i nie sadziłem ze aukcaja sie nie zakończy a ze miałem wyjazd i mnie nie było we wrocławiu wiec nie mogłem tego skontrolowac. jedyne wyjscie moze byc takie ze moge tylko czesc sprzedac kosmetyków. wiem ze ma Pani racje ze taki jest regulamin ale prosze zobaczyc na kwote i mnie zrozumiec. napewno niedoprowadze do takiej sytuacji aby za taka kwote to sprzdac."

chciał mi sprzedac za wylicytowaną kwote tylko trochę z tego zestawu!!!

cytuję:
"jesli Pani nie decyduje się na moją propozycje, która wydaje mi się satysfakcjonująca obie strony to niestety do tranzakcji nie dojdzie. za duzo mam do stracenia pieniażków zreszta jest Pani konsultantką i wie Pani ze avon to nie raj i tam duzych pieniedzy sie nie zarabia. jesli sie Pani lepiej z tym poczuje to proszę postawić negatywa . szczerze powiedziawszy nie bede z tego powodu bardzo rozpaczac. przykro mi tylko ze jest Pani osobą niewyrozumiałą tym bardziej wie PAni jaka jest cena tych kosmetyków. Jestem tylko człowiekiem który popełnia błędy i nie wycofał aukcji. A napewno nie jestem oszustem który wyłudza kase a potem nie wysyła paczek.
kosmetyki wystawie pojedyńczo a także sprzedam je stałym moim klientom po niższej cenie
pit-1977"

facet jest po prostu niepoważny

napisałam pismo do allegro żeby wpłynęło na tego gościa, nawet mu się nie da negatywa postawić bo gostek od razu wystawia w odwecie, a nie wszyscy czytają czemu się naegatyw dostaje i wisi na kartotece. więc napisałam do allegro żeby nie dopuścili aby on mi wystawił negatyw bo za co? ja wygrałam aukcję i chciałam zapłacić i odpisali mi tak:


Uprzejmie informuję, że pomiędzy Sprzedającym a Kupującym zawarta została wiążąca umowa kupna - sprzedaży zobowiązująca obie strony do finalizacji transakcji. Sprzedający jest zobowiązany sprzedać towar po wylicytowanej cenie.

Jeśli Sprzedający odmówi może Pani odstąpić od umowy. Przykro mi za zaistniałą sytuację, ale Allegro nie jest stroną transakcji, udostępnia jedynie środki techniczne niezbędne do jej przeprowadzenia. Allegro nie odpowiada za zachowanie Sprzedających oraz za oferowane przez nich towary i usługi.

W przypadku, gdy nie dojdzie do finalizacji transakcji, a Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji będzie miała Pani możliwość złożenia wyjaśnień. Proszę wówczas skorzystać z formularza dostępnego na stronie:

http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=billi ng&type=refund&refund_typ e=protest_form1

Jednocześnie nadmieniam, że obie strony transakcji zachowują prawo do wystawienia adekwatnego komentarza. Allegro nie usuwa komentarzy wystawionych omyłkowo, w ramach "odwetu" lub w wyniku nieporozumienia między stronami transakcji.

Pozdrawiam,

--
Iwona Wiatr
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl



oczywiście allegro olało moje pismo i mnie. i tak już zostało , ja kosmetyków nie dostałam, komentarza nie wystawiłam bo się boję że on mi też od razu wystawi negatywa.

ale ostrzegam !!!!

ostatnio podobne sprawy, chyba dwie zostaly wygrane przez poszkodowanych w sadzie, nie pamietam dokladnie o co chodzi , ale bylo cos takiego , ze ktos wystawil drogi towar, cos namieszal z cena i te osoby kupily te rzeczy praktycznie za grosze, i sprzedajacy chcieli wycofac sie z aukcji, ale sad nakazal im sprzedanie tych rzeczy po tej obnizonej cenie. dodam tylko ze to byly kwoty na kilka tysiecy. moja siostra mi opowiadala niestety nie pamietam dokladnie jak to wszystko bylo.
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 07:14   #50
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Zawieslili jej konto, co sie przejmujesz ;-)
Ciesz sie, ze nie zaplacilas a potem sie zaczela ta zabawa, bo stracilabys kase i wtedy rozumiem, byloby nad czym rozpaczac... Ale tak, luzik, nic nie stracilas, tylko nerwow troche
Ja nigdy nie kupuje niczego u osob, ktore maja choc 1 negatyw. Trzeba byc ostroznym i tyle.
A z ta sprawa w sadzie to trabili w telewizji. Jakis facet wystawil i sprzedal NIEISTNIEJACE auto i ten, ktory wygral, domagal sie otrzymania samochodu. Wielka afera byla, sprzedajacy przegral sprawe i musial dokonczyc tranzakcje. Albo oddac jego rownowartosc, albo zdobyc ten samochod i sprzedac go wygranemu
chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 00:58   #51
zaakrecona
Zakorzenienie
 
Avatar zaakrecona
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 227
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Nie wiem czy w dbrym watku pisze, ale zaryzykuje. To bardziej dotyczy dziewczyn ktore sprzedaja na allegro.
Moze nie powinnam pisac ale jestem tak zła na siebie a przede wszystkim na ta Pania ze szok.
Ania_Mania była Kupującym na mojej aukcji i:
1. Wpłaciła mnej za przesyłke bo" ona płaci za przesyłke i to ona ma prawo (?!) decydowac ile chce zapłacic za nia w zalezosci jaka paczka chce zeby do niej wysłac"
no sory dziweczyny to trzeba miec tupet zeby takie cos pisac mimo tego iz jest podana w aukcji kwota jaka trzeba zapłacic. A skad ona moze wiedzec co ile wazy i czy ja po przeczytaniu jej negatywow nie mam watpliwosci i czy nie wysyłam z potwierdzeniem odbioru?
na szczescie mogłam wysłac przez inpost zeby miec potwierdzenie odbioru
2. jest bardzo niemiła. pierwszy raz sie spotkalam z takim traktowaniem

STANOWCZO NIE POLECAM w przypadku sprzedazy tej osobie. Nie wiem jak jest kupowac u niej. A zreszta nie mam zamiaru i ochoty sie dowiadywac.
__________________
BLOG
zaakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 08:51   #52
a4033a
Raczkowanie
 
Avatar a4033a
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 169
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

uważajcie na użytkownika
hurteks
->sprzedaje podróbki (Dobre..ale jednak podróbki) Diora...znając cene oryginalnych cieni, niektórzy mogą się skusić na wylictowanie dużych kwot..oczywiście jak na podróby
Na aukcji nie ma co prawda ani słowa o tym, że cienie są oryginalne... ale że nie są również. Za to treść aukcji sugeruje ich oryginalność.
->kontakt? nie odpowiada na maile..

Saviour_
->nie wysyła kaset -adapterów (na szczęście to niewielkie kwoty)
->daje (podłe i beszczelne* ) odwetowego negatywy(po bodajże 2 miesiecznym czekaniu wystawiłam negatywa)
->kontakt...zerowy.. gdy chciałam sprawe wyjaśnić..nie odpisywał na maile,nie odbierał a potem wyłączał telefon, nie odpisywał na gg... ilość podanych sposobów kontaktu z tym Panem zachęcała do udziału w jego aukcji..i cóż z tego

* zamówiłam,wpłaciłam,nie dostałam
wg. odwetowego: zamówiłam, nie wpłaciłam(po czym nie chciałam się dodzwonić ), wysłał mi dwie na swój koszt("dobry pan"), żadna nie doszła (Ciekawe czemu wysłał drugą skoro kasy nie było..a i nie dodzwoniłam sie żeby poinformować że nie dostałam pierwszej

spartaculus
->handluje laptopkami...ehh
-> kontakt ehh :|

przed zdecydowaniem o kupnie,liczne telefony.. upewnianie się...itd...
wszystko ok, ustalone...no ale odbiór osobisty, no bo kwota nie mała wiec lepiej nie ryzykować...więc jazda3 godzinna do warszawy.. długie błąkanie sie i uniknięcie mandatu (policjant też człowiek a uratowały mnie mapy wa-wy porozkładane na fotelach )...
potem czekanie na sympatycznego Pana Spartaculusa,"bo korki" a siedziba w innym mieście, w wawie mieli tylko oddział (..no ale to dopiero wtedy się dowiedziałam dzwoniąc wkurzona że nikogo nie ma...)
okazało sie że lapek nie ten co w aukcji..mniej wejść..brak buetootha .. no ale ostatecznie pan stwierdził że 100 może opuścić i w sumie na dokupienie firewire czy bluetootha by mi stykło.. zajrzałam czy naklejka licencyjna jest..uruchamiał się normalnie...wszystko w miarę posprawdzane..parametry techniczne też ok..nie przegrzewał sie, dysk bez uszkodzeń itd..
w domu skapnęłam sie że naklejka jest od windy 2003, na komputerze jest professional.. a sterowniki dostałam od home.... w rozmowie tel. pan stwierdził ze jezeli mu odeśle tą naklejkę to przyśle właściwą z płytą, naskrobałam się.. cięzko było zeby jej nie uszkodzic.... po paru tygodniach znowu dzwonie(bo naklejki nie dostałam)..pokłóciłam się(pecha miał bo akurat cieżkie dni miałam )... i w trakcie kłótni..między moimi krzykami,licznymi epitetami itd.....sz.p. spartaculusowi wymsknęło sie..że laptop nie jest nowy.. uzywany sprowadzony ze stanów....

tel. juz nie odbiera, w wawie nikogo nie ma, bo pan dojeżdża tylko jak sie z kimś umówi..
__________________
----------------------------------
myśl pozytywnie... życie inspiruje
----------------------------------


a4033a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 09:44   #53
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez martinka_m Pokaż wiadomość
ostatnio podobne sprawy, chyba dwie zostaly wygrane przez poszkodowanych w sadzie, nie pamietam dokladnie o co chodzi , ale bylo cos takiego , ze ktos wystawil drogi towar, cos namieszal z cena i te osoby kupily te rzeczy praktycznie za grosze, i sprzedajacy chcieli wycofac sie z aukcji, ale sad nakazal im sprzedanie tych rzeczy po tej obnizonej cenie. dodam tylko ze to byly kwoty na kilka tysiecy. moja siostra mi opowiadala niestety nie pamietam dokladnie jak to wszystko bylo.
Tak, motorówkę i saaba albo suzuki - ustawili licytacje od 1zł i zapomnieli ustawić cene minimalną. No i kobitka wylicoytowałą motorówkę za 1,20 czy coś....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 11:04   #54
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Dlatego ja zanim cośkupięto dokładnie czytam negatywy - liczy siętokto je wystawił i za co. Bo jak trafimy na dzieciaka, który kupi od nas produkt i po minucie wystawia negatyw bo myśli że to zabawa - to typowy pech. Ale jak gość ma negatywy dotyczące braku przesyłki lub złej jakości towaru - od razu z niego rezygnuję...


Wolę troszkę dopłacić, kupić gdzieś indziej niż wyrzucić pieniądze w błoto.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 18:30   #55
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Hej ja niezbyt często kupuję na allegro ale już jest problem otóż ktoś o nicku natalii34 po prostu oszukuje ludzi.
Ja zamówiłam od niej tusz telescopic loreal za 26 zł. Dostałam go i wszystko jest ok, przynajmniej narazie bo jak się po miesiącu skończy to będzie znaczyło, że używany.
Ale niestety inne osoby oszukała. Kupiłam u niej bo miała same pozytywy- widocznie na początku była uczciwa by wzbudzić zaufanie a potem zaczęła oszukiwać. Teraz ma same negatywy, dużo osób nie otrzymało przesyłki albo otrzymało ale tusze były wyschnięte i zużyte.
Najgorsze jest to, że tusz zamawiał mój TŻ na swoj adres i niedawno zadzwonił do niego komendant w sprawie tej dziewczyny i musi iść na przesłuchanie. To tylko formalność bo przeciesz w moim przypadku tranzakcja była ok, ale mimo to przykro mi, że przez mój tusz on musi włóczyć się po policji no i żal mi tych wszystkich oszukanych. Mam nadzieję, że policja się tym zajmie.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 18:05   #56
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

duzo osob kupuje rzeczy na allegro - niby okazja a potem sie dziwi ze zostal oszukany. przeciez kupujecie od oszustow. jesli ktos sprzedaje probki ktore nie sa do sprzedazy to przeciez jest zlodziej i trzeba to nazywac po imieniu. jesli ktos sprzedaje gratisy - tak samo. wiecie jak sprzedaja komorki na allegro ? skupuja od ludzi oryginalne pudelka, instrukcje, nawet folie do nalepienia na ekranik i potem sprzedaja jako nowe.a w rzeczywistosci sa kradzione. wiem ze nie zawsze tak jest ale czesto.
cudow nie ma. kosmetyk moze byc tani jesli ktos go sprzedaje bo taki dostal w prezencie, ale nie cala serie "tanich" bo pewnie kradzionych perfum.
szukalam ostatnio tuszu do rzes ktorego w polsce nie produkuja - byl na allegro za niecale 20 zl. max factor za 20 zl! czy nawet mniej.
nie wspierajcie zlodzieji to nie bedziecie oszukiwani
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 07:54   #57
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
duzo osob kupuje rzeczy na allegro - niby okazja a potem sie dziwi ze zostal oszukany. przeciez kupujecie od oszustow. jesli ktos sprzedaje probki ktore nie sa do sprzedazy to przeciez jest zlodziej i trzeba to nazywac po imieniu. jesli ktos sprzedaje gratisy - tak samo. wiecie jak sprzedaja komorki na allegro ? skupuja od ludzi oryginalne pudelka, instrukcje, nawet folie do nalepienia na ekranik i potem sprzedaja jako nowe.a w rzeczywistosci sa kradzione. wiem ze nie zawsze tak jest ale czesto.
cudow nie ma. kosmetyk moze byc tani jesli ktos go sprzedaje bo taki dostal w prezencie, ale nie cala serie "tanich" bo pewnie kradzionych perfum.
szukalam ostatnio tuszu do rzes ktorego w polsce nie produkuja - byl na allegro za niecale 20 zl. max factor za 20 zl! czy nawet mniej.
nie wspierajcie zlodzieji to nie bedziecie oszukiwani
Bez przesady nie można generalizować. Ja wiele razy kupowałam tusze na allegro właśnie 20zł za takie co w realu kosztują 50zl i jakoś podróbkami nie były bo co jak co ale na tuszach się znam. po prostu za granicą niektóre kosmetyki są o niebo tańsze i ludziom opłaca się je sprowadzać i sprzedawać u nas. Koleżanka bya w Hiszpanii i przywiozła sobie tanie perfumy z wysokiej półki kupione w miejscu nie budzącym zastrzeżeń - po prostu w innych krajach jest taniej.
Co oczywiście nie znaczy, że ludzie nie sprzedają podróbek. Chociażby ta dziewczyna o której pisałam w poście wyżej na początku sprzedawała oryginały, żeby nabić sobie dobrych komentarzy (na szczęście ja dostałam jeszcze oryginał) a później zaczeła oszukiwać.
Co do próbek to nie uważam ich sprzedawania za oszóstwo. To normalny produkt, przecież na allegro ludzie sprzedają nawet najdziwniejsze rzeczy bądź rzeczy używane, więc dlaczego próbki miałyby być mniej wartościowe. Sama wymieniam je na wizażu i wiele osób potrzebuje większej ilości próbek której w łącznej pojemności dorównują sklepowym kosmetykom.
Ale to nie jest temat tego wątku więc nie ma go co roztrzasać.
Co do oszustów wiadomo... na allegro ryzykujemy na własną odpowiedzialność ale nie można zwalać całej winy na kupujących.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 22:47   #58
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Ja sie podczepiam..
Wpisuje osobe o nicku:
rafal_o86 - mimo, że ma same pozytywne komentarze za tusze Lancome HYPNOSE to ja sie nacięłam - okazało się, że sprzedaje podróbki.
Zgłosiłam sprawę do Allegro i czekam na odpowiedz, negatywa nie wystawiam na razie no bo wiadomo..Skontaktowałam sie z osobami, które też u niego kupowały i wstawiły mu już komentarze. Okazało się że tusze nie nadają sie do użytku.
Poza tym kasuje za przesyłke 7,50 a wysyla listem zwykłym priorytetowym za 2 złote!!!
Od dwóch osób słyszałam też, że przy wysylce np. 2 tuszy każe sobie płacić za wysyłke 15 zł (!) - wysyła za 4 zl.

Zauważyłam tez osobę sprzedająca pod innym nickiem tusze Lancome w podobnej cenie i takim samym układzie graficznym strony ale pewna nie jestem wiec nicka nie podaje
cziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:39   #59
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Powiem Ci Cziki, ze z tymi przesylkami to kazdy tak robi. Wymyslaja niestworzone ceny, ktorych np w cenniku poczty polskiej nie ma No a co w koncu jakos musza sobie zarobic... echhh...
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:47   #60
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: Czarna lista oszustów z Allegro

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Powiem Ci Cziki, ze z tymi przesylkami to kazdy tak robi. Wymyslaja niestworzone ceny, ktorych np w cenniku poczty polskiej nie ma No a co w koncu jakos musza sobie zarobic... echhh...
No ja rozumiem że można sobie doliczyć 1,50 za kopertę babelkową itd. Ale nie rozumiem kasowania za wysylkę 7,50 a wysyłania za 3 zł (wliczyłam już kopertę) i to listem zwykłym, gdzie nie ma się potwierdzenia nadania. A co w razie zaginięcia przesyłki?

Ej w ogóle doradzcie co mam dalej robić, gość ma same pozytywne, nikt sie nie zczaił że to podróbki. Podejrzewam że teraz działa pod innym nickiem. Zastanawiam się czy można wysłać tusz do laboratorium Lancome (?) żeby go oskarżyli za łamanie praw autorskich czy coś.. Już sama nie wiem co z tym fantem, reklamacja oczywiście nie wchodzi w grę (wina Sprzedajaącego). Niby 40 zł nie majątek no ale dla zasady..
cziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-23 23:42:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.