Co sądzą o Polakach ludzie za granicą? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-18, 21:28   #31
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
A z tym, że obcokrajowcy w Polsce mówią po ang, włosku, hiszpańsku to zależy od sytuacji. Popatrz np na gości programu Europa da się lubić. Ja byłam zdziwiona, że tyle obcokrajowców mówi po Polsku, ale to chyba normalne skoro tu mieszkają na stałe.
Ja mowie o sytuacjach z ulicy a nie popularnego show telewizyjnego, mam na mysli codzienne sytuacje jak zamowienie czegos do picia . Poza tym juz bardzo dlugo nie widzialam tego programu, moze cos sie zmienilo (z pewnosci nasze wejscie do Uni mialo kolosalne znaczenie). Nie twierdze, ze nie ma obcokrajowcow mowiacych po polsku, oczywiscie np. cala masa studentow i wiem, ze sa . Wspomnialam o moim osobistym doswiadczeniu.
Masz racje co do tego, ze po kilku latach pobytu niektorzy sie wyslowic nie potrafia, nie wiem, jak to wytlumaczyc...lenistwo wspomnialas jeszcze o tym, ze wrecz unikaja kontaktu z Irlandczykami, tak?? To jest wlasnie minus, bo jak sie zyje tylko w polskim otoczeniu to ma sie niestety za duzo kontaktu z polskim i latwiej jest mowic po polsku, bo po co sie wysilac , oprocz tego z wiekiem coraz ciezej czlowiekowi do glowy wchodzi Tez znam takie osoby... siedza tu kilka lat, a naprawde jezyk bez rewelacji , nie zebym sie miala za wielki talet, ale nie narzekam...i moi rozmowcy tez nie ...hihi...
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 22:03   #32
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
A z tym, że obcokrajowcy w Polsce mówią po ang, włosku, hiszpańsku to zależy od sytuacji. Popatrz np na gości programu Europa da się lubić. Ja byłam zdziwiona, że tyle obcokrajowców mówi po Polsku, ale to chyba normalne skoro tu mieszkają na stałe.
Ja mowie o sytuacjach z ulicy a nie popularnego show telewizyjnego, mam na mysli codzienne sytuacje jak zamowienie czegos do picia . Poza tym juz bardzo dlugo nie widzialam tego programu, moze cos sie zmienilo (z pewnosci nasze wejscie do Uni mialo kolosalne znaczenie). Nie twierdze, ze nie ma obcokrajowcow mowiacych po polsku, oczywiscie np. cala masa studentow i wiem, ze sa . Wspomnialam o moim osobistym doswiadczeniu.
Masz racje co do tego, ze po kilku latach pobytu niektorzy sie wyslowic nie potrafia, nie wiem, jak to wytlumaczyc...lenistwo wspomnialas jeszcze o tym, ze wrecz unikaja kontaktu z Irlandczykami, tak?? To jest wlasnie minus, bo jak sie zyje tylko w polskim otoczeniu to ma sie niestety za duzo kontaktu z polskim i latwiej jest mowic po polsku, bo po co sie wysilac , oprocz tego z wiekiem coraz ciezej czlowiekowi do glowy wchodzi Tez znam takie osoby... siedza tu kilka lat, a naprawde jezyk bez rewelacji , nie zebym sie miala za wielki talet, ale nie narzekam...i moi rozmowcy tez nie ...hihi...
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 10:52   #33
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
oni unikali jakiegokolwiek kontaktu z Irolami.
Ja tak w kwestii formalnej.

Nie chcę żeby to było odebrane jako czepianie się, ale słowo "Irole" zbyt miłe nie jest. W moim odczuciu.
Ma raczej wydzwiek negatywny.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 13:42   #34
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

jezeli chodzi o nieznajomosc jezyka ang to owszem dziwie sie tym ktorzy chca zostac na zawsze a nie umieja slowa powiedziec. co do tych ktorzy przyjezdzaja bez jezyka na jakis czas to wcale mnie to nie dziwi bo jezeli taka osoba miala w szkole ruski albo francuski to skad miala umiec ang?przeciez w wieku 10 czy 15 lat nie zaplanowala sobie ze za 10 lat wyjedzie wlasnie do anglii. a jezeli jest szansa bo ktos znajomy z praca czeka to nie ma sie na czym zastanawiac.
to tak na marginesie moje skromne zdanie
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 13:53   #35
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Ech, to ja pamiętam, jak w poprzedniej pracy mieliśmy wyjazdy na programy typu Work and Travel. Znajomośc języka angielskiego była wymagana przynajmniej na tym poziomie, żeby mozna było dogadać się z szefem czy innymi pracownikami i nie zgubić się na ulicy. Ci z podstawową znajomością języka mogli liczyć na prace typu zmywak w hotelu, ci znający język lepiej jechali jako kelnerzy/kelnerki, a ci najlepsi mogli nawet starać się o pracę w recepcji hotelu.

Ale jakie było oburzenie, jak przychodziła dziewczyna, która po angielsku dukała i to z kosmicznymi błędami, test zdała ledwo ledwo, a oburzała się, że ona kelnerować to nie będzie, ona chce pracować w eleganckim miejscu, najchętniej z ludźmi, żeby podszlifować swój angielski.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 15:06   #36
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja tak w kwestii formalnej.

Nie chcę żeby to było odebrane jako czepianie się, ale słowo "Irole" zbyt miłe nie jest. W moim odczuciu.
Ma raczej wydzwiek negatywny.

Dla mnie to tylko skrót, zamiast Irlandczycy, ale oczywiście przepraszam.Bardzo lubię ten naród i kocham ich kraj jeszcze zanim tam pojechałam. I nic złego o nich jako narodzie powiedzieć nie mogę, ani nie chcę...


Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
jezeli chodzi o nieznajomosc jezyka ang to owszem dziwie sie tym ktorzy chca zostac na zawsze a nie umieja slowa powiedziec. co do tych ktorzy przyjezdzaja bez jezyka na jakis czas to wcale mnie to nie dziwi bo jezeli taka osoba miala w szkole ruski albo francuski to skad miala umiec ang?przeciez w wieku 10 czy 15 lat nie zaplanowala sobie ze za 10 lat wyjedzie wlasnie do anglii. a jezeli jest szansa bo ktos znajomy z praca czeka to nie ma sie na czym zastanawiac.
to tak na marginesie moje skromne zdanie


Miałam na myśli tych, którzy są na stałe i po kilku latach nadal nic nie umieją. Dla mnie to przykre, oczywiście mam również znajomych, którzy super poprawili swój język. Nie uogólniam...
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 15:13   #37
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez kapti Pokaż wiadomość
Ja mowie o sytuacjach z ulicy a nie popularnego show telewizyjnego, mam na mysli codzienne sytuacje jak zamowienie czegos do picia . Poza tym juz bardzo dlugo nie widzialam tego programu, moze cos sie zmienilo (z pewnosci nasze wejscie do Uni mialo kolosalne znaczenie). Nie twierdze, ze nie ma obcokrajowcow mowiacych po polsku, oczywiscie np. cala masa studentow i wiem, ze sa . Wspomnialam o moim osobistym doswiadczeniu.
Masz racje co do tego, ze po kilku latach pobytu niektorzy sie wyslowic nie potrafia, nie wiem, jak to wytlumaczyc...lenistwo wspomnialas jeszcze o tym, ze wrecz unikaja kontaktu z Irlandczykami, tak?? To jest wlasnie minus, bo jak sie zyje tylko w polskim otoczeniu to ma sie niestety za duzo kontaktu z polskim i latwiej jest mowic po polsku, bo po co sie wysilac , oprocz tego z wiekiem coraz ciezej czlowiekowi do glowy wchodzi Tez znam takie osoby... siedza tu kilka lat, a naprawde jezyk bez rewelacji , nie zebym sie miala za wielki talet, ale nie narzekam...i moi rozmowcy tez nie ...hihi...
No właśnie ja pomyślałam, że masz na myśli turystów np. "tych z ulicy". Ja też przecież nie poszłam na kurs hiszpańskiego jadąc tam na wakacje, no ale po 2 dniach umiałam powiedzieć; dzień dobry, do widzenia, proszę i dziękuję oraz na zdrowie, a i znajomość ang pomogła w rozumieniu hiszpańskiego. A Hiszpanie i tak mnie miło zaskoczyli znajomością ang.
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 17:06   #38
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja tak w kwestii formalnej.

Nie chcę żeby to było odebrane jako czepianie się, ale słowo "Irole" zbyt miłe nie jest. W moim odczuciu.
Ma raczej wydzwiek negatywny.
Z ust mi to wyjelas.Pewnie autorka posta nie miala nic zlego na mysli ani pewnie nikogo urazic nie chciala ale dziwnie to zabrzmialo.Tak samo jak nie trawie slowa "angol".No nienawidze tego slowa.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 18:13   #39
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

A zastanawialyscie sie, jak o nas mowia... ?Albo jakby ''POLAK'' brzmial w wydaniu ''"Irol" lun ''Angol'' ... ''POLAKOL'', ''POLAKUS'', ''POLISZCZE'', ''POLACZYCHO''... hihih...''POLAKSON'' ??
__________________
Wizazanki! Zbieram wiadomosci o Szkole Marzeny Daleckiej we Wroclawiu, piszcie!!
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 18:20   #40
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez kapti Pokaż wiadomość
A zastanawialyscie sie, jak o nas mowia... ?Albo jakby ''POLAK'' brzmial w wydaniu ''"Irol" lun ''Angol'' ... ''POLAKOL'', ''POLAKUS'', ''POLISZCZE'', ''POLACZYCHO''... hihih...''POLAKSON'' ??

ja slyszalam okreslenie 'white paki', tzn. czytalam w jakiejs gazecie
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 18:31   #41
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
A Hiszpanie i tak mnie miło zaskoczyli znajomością ang.
To prawda, tak samo w Niemczech, Holandii czy Hiszpanii jestem prawie 100% pewna, ze porozmawiasz z ludzmi spokojnie po angielsku. Nie mowie o dogadywaniu sie tylko o konwersacji. Zaskakujace prawda? Wydaje mi, ze tylko Polacy i nasi wschodni sasiedzi tacy troche zacofani sa...serio Jakos tak jest...ze wszyscy znaja angielski tylko nie my (wyolbrzymiam, oczywiscie nie wszyscy )...

Co do turystyki oczywiscie, wiem, co masz na mysli, przeciez ekstra nie pojdziesz na kurs tego czy owego jezyka...ale ja bedac w Niemczech nie zamawiam jedzenia po polsku W sumie mi to obojetne wazne, zeby sie dogadac, podstawa to komunikacja- rybka w jakim jezyku... Natomiast ta dyskusja wyszla jakos tak samoczynie hehe Jednak nie uwazam, zeby bylo to najistotniejsze

Na marginesie, troszke odskakujac od tematu...jeszcze zaden Niemiec nie wpadl na to, zebym pouczyla go polskiego. Dlaczego haha pzdr
__________________
Wizazanki! Zbieram wiadomosci o Szkole Marzeny Daleckiej we Wroclawiu, piszcie!!
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 19:24   #42
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

kapti podobno polski to jeden z najtrudniejszych jezykow swiata... wiec tylko bardzo inteligientne jednostki moga pokusic sie na nauke tego jezyka
Zreszta niemcow nazywami niemcami dlatego ze "niemi"... nie potrafia mowic po ludzku (po polsku

No ale np. w Francji nawet jak potrafia po angielsku, to sie nie zlituja nad turysta i beda mowic tylko po Francusku... nawet w Paryzu.

Ja w Niemczech mialam kilka przypadkow w stylu:
TZ (niemiec): "Zobacz kochanie, tamten facet jest z polski !"
Ja: "A Ty skad wiesz ?"
TZ: Bo uslyszalem jak mowil k**wa ..."

A jak spotykalam ludzi ktorzy mieli do czynienie z polakami, to zwykle chwalili sie przeklenstwami jake sie od nich nauczyli...
Albo mowia cos o polskiej wodce, czasem o kielbasie.
Jeden facet powiedzial : "Aaa to Pani z polski ! Mialem przyjaciol polakow"
A potem dumnie pochwalil sie znajomoscia polskiego: "Polska dupa"
Normalnie zaniemowilam.

I jak sie tu nie wstydzic...
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 19:36   #43
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
No ale np. w Francji nawet jak potrafia po angielsku, to sie nie zlituja nad turysta i beda mowic tylko po Francusku
We Francji nie bylam, ale bardzo czesto spotkalam sie wlasnie z opinia, iz Francuzi maja czubek nosa wysoko ponad czolem dumni jak paw.

Moj mlody kolega twierdzi, ze Polacy jedza tylko konskie kielbasy, kiszki jakies itp.... takie doswiadczenie po wycieczce do Polski...debile...i blagal mnie, zebym go nauczyla brzydkich slow, jakby to bylo na poziomie ...
A te przyklady, ktore przytoczylas, to oczywiscie podstawa, taki obraz sobie wykreowali: wodka-ogorki, kanapki.....o i jeszcze slonecznik! Smieja sie, ze od czasu do czasu kupuje sobie slonecznik, bo dla nich oprocz zastosowania w piekarni to po prostu karma dla ptakow i mowi, ze tylko my i Rosjanie dlubiemy twierdza, ze to nienormalne i obrzydliwe...wrr
A znam Hiszpana, ktory sobie wlasnie polskie kanapki chwali
__________________
Wizazanki! Zbieram wiadomosci o Szkole Marzeny Daleckiej we Wroclawiu, piszcie!!
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 09:58   #44
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
kapti podobno polski to jeden z najtrudniejszych jezykow swiata... wiec tylko bardzo inteligientne jednostki moga pokusic sie na nauke tego jezyka
Zreszta niemcow nazywami niemcami dlatego ze "niemi"... nie potrafia mowic po ludzku (po polsku

No ale np. w Francji nawet jak potrafia po angielsku, to sie nie zlituja nad turysta i beda mowic tylko po Francusku... nawet w Paryzu.

Ja w Niemczech mialam kilka przypadkow w stylu:
TZ (niemiec): "Zobacz kochanie, tamten facet jest z polski !"
Ja: "A Ty skad wiesz ?"
TZ: Bo uslyszalem jak mowil k**wa ..."

A jak spotykalam ludzi ktorzy mieli do czynienie z polakami, to zwykle chwalili sie przeklenstwami jake sie od nich nauczyli...
Albo mowia cos o polskiej wodce, czasem o kielbasie.
Jeden facet powiedzial : "Aaa to Pani z polski ! Mialem przyjaciol polakow"
A potem dumnie pochwalil sie znajomoscia polskiego: "Polska dupa"
Normalnie zaniemowilam.

I jak sie tu nie wstydzic...
WeFrancji mieszkalam przez jakis czas i jako ,ze moj jezyk francuski pozostawia wiele do zyczenia a przeciez nie moge chodzic wszedzie z Tz staralam sie poslugiwac po ang, oj rzadko ktos mnie rozumial.A niby w Europie zach wszyscy ucza sie j ang.Francuzi jednak wola swoj i wielu innych krajach jest napisane po ang i po francusku.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 13:16   #45
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Ostatnio byl program w BBC o Polakach a raczej co Anglicy o nas sądzą. I aż przykro było oglądać bo z kilkudziesięciu wypowiedzi tylko jedna starsza pani powiedziała że jej nie przeszkadzamy, wszyscy inni powiedzieli że Polacy powinni wracać tam skąd przyjechali. Ja osobiście nie spotkałam się z nichęcią z ich strony ale często słysze że skoro nie znamy języka nie powinniśmy tu przyjeżdżać, a wogóle to to powinno być zabronione i powinni to sprawdzać na granicy. Ja pracuję w miejscu gdzie jest mnóstwo Polaków. Ze mna pracuje ok 20 osób z czego połowa to Anglicy i mamy bardzo dobre kontakty. Ale oprócz nas jest jeszcze okolo 120 innych osób na innych stanowiskach. zdarzył się również bardzo niemiły incydent gdzie na spotkaniu z naszym głównym szefem jedna angielka powiedziala że powinni nam zabronić mówić po polsku w przcy i na płatnych przerwach. Na szczęśie nikt tego nie potraktował poważnie. Ale jednak zdarzają sie takie przypadki. I to nie jest miłe. Na jednej z wiekszych imprez w okolicy gdzie mieszkam nie wpuszczaja Polaków bo niedawno pobili ochroniarza. Nie rozumiem jednak jak moga tak wszystkich przekreślać od razu przez czyjąś głupotę. Teraz mówi się tylko o tym, ale o tym że któryś z Polaków zabaczył Anglików w toalecie dających sobie dosłownie w żyłę, a przez to rozwalili cały pub i uderzyli barmanke krzesłem w glowe tylko dla tego że była Polką tego już nikt nie pamięta. I któraś zdziewczyn miała rację że najpierw powinni się patrzyć na to co robia oni i ich małoletnie dzieci. Bo ja sobie nie wyobrażam żeby moja 12letnia córka dobrze po północy, z papierosem i piwem w ręku, a na dodatek ubrana i wymalowana jak kur..przepraszam za wyrażenie, błąkała się po ulicach.Ale zgodzę się również ze stwierdzeniem ,że w każdym kraju tak jest, są ci dobrzy i ci źli. I to zależy tylko i wyłąznie od nas co o nas myślą. Ja tylko mam nadzieję że nikt nigdy nie powie mi że jestem od kogoś gorsz bo jestem z Polski. a co do reszty to już ich wybór.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 13:36   #46
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
kapti podobno polski to jeden z najtrudniejszych jezykow swiata... wiec tylko bardzo inteligientne jednostki moga pokusic sie na nauke tego jezyka
Zreszta niemcow nazywami niemcami dlatego ze "niemi"... nie potrafia mowic po ludzku (po polsku

No ale np. w Francji nawet jak potrafia po angielsku, to sie nie zlituja nad turysta i beda mowic tylko po Francusku... nawet w Paryzu.

Ja w Niemczech mialam kilka przypadkow w stylu:
TZ (niemiec): "Zobacz kochanie, tamten facet jest z polski !"
Ja: "A Ty skad wiesz ?"
TZ: Bo uslyszalem jak mowil k**wa ..."

A jak spotykalam ludzi ktorzy mieli do czynienie z polakami, to zwykle chwalili sie przeklenstwami jake sie od nich nauczyli...
Albo mowia cos o polskiej wodce, czasem o kielbasie.
Jeden facet powiedzial : "Aaa to Pani z polski ! Mialem przyjaciol polakow"
A potem dumnie pochwalil sie znajomoscia polskiego: "Polska dupa"
Normalnie zaniemowilam.

I jak sie tu nie wstydzic...
Słowo "k**wa" jest używane również (oprócz polskiego) w języku: czeskim, słowackim, litewskim, rosyjskim, łotewskim, estońskim, ale ludzie na zachodzie tego nie wiedzą i dla nich to polski...
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 13:46   #47
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

sylwunia3009
Az mi sie naprawde przykro zrobilo
I tak dziwnie jakos...
Ja jestem ogolnie za globalizacja, nie 100 procent, ale uwazam, ze swiat jest jeden i nalezy do nas, ludzi! I przeciez to, gdzie sie urodze, jakiej bede narodowosci, jak wygladam czy jaki mam kolor skory-nie zalezy ode mnie! I jesli moje serce mowi mi, ze chce zyc w Australii mimo, ze jestem Polka-to tak tez zrobie. Taki przyklad tylko, chodzi mi o ten nacjonalizm, ktory gdzies tam u niektorych wylazi na powierzchnie i mecza przez to innych! Ja jestem za podrozowaniem, podziwianiem swiata i jednoczeniem sie! Ale sie wkurzylam...
sylwunia3009
Mysle, ze w tym programie wybrali celowo takie wypowiedzi, tylko negatywne ...podobnie robia w Niemczech, przynajmniej z mojego doswiadczenia. Media maja przeciez ogromny, jesli nie decydujacy wplyw na spoleczenstwo. Wrrr...
Dlaczego nie wysila sie, zeby pokazac piekno Polski i Polakow??
Przeciez mimo wszystko jest sie czym szczycic!!
__________________
Wizazanki! Zbieram wiadomosci o Szkole Marzeny Daleckiej we Wroclawiu, piszcie!!
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 17:28   #48
Goshiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 253
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

A ja dzisiaj razem z Mezem ogladalam albanskie wiadomosci.
Nic nie rozumialam,ale byl pokazany jakis zjazd Uni Europejskiej.
Tzn prezydenci i premierzy z krajow Uni.
Byla pokazana scena jakiejs luzniejszej przerwy gdzie politycy kazdy z kazdym sobie zartowali.
Moj Maz oglada,oglada i mowi do mnie:
- Popatrz kazdy polityk miedzy soba rozmawia po angielsku,tylko Twoj Polski prezydent chodzi krok w krok z tlumaczem.
__________________
Pomoz odnalezc Joanne Surowiecka
http://zaginiona.xt.pl/
Goshiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 20:13   #49
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
ja slyszalam okreslenie 'white paki', tzn. czytalam w jakiejs gazecie
Słyszałam określenie "paki" w stosunku do Pakistańczyków... Czy to od tego ma pochodzić "white paki"?
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 20:40   #50
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Słyszałam określenie "paki" w stosunku do Pakistańczyków... Czy to od tego ma pochodzić "white paki"?
Tak, wlasnie
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 22:49   #51
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Słyszałam określenie "paki" w stosunku do Pakistańczyków... Czy to od tego ma pochodzić "white paki"?
Tak "paki" to borazliwe nazwanie Pakistanczyka.
To teraz wymyslili to na Polakow.Bezsensu ,nawet niewiem po co ludzie wymyslaja takie pelne pogardy slowa na innych ludzi.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 11:05   #52
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Kapti oglądałam program w zeszła niedziele o Litwie a dzisiaj maja pokazywać Polske. Tylko nie pamietam na kyórym programie, zdaje mi sie ze na którymś ITV ae nie jestem pewna. Jak pokazywali Litwe to starali sie to zrobic z jak naljepszej strony, mamy nadzieje że tak zrobią, napewno bede ogladać, to było ok 22.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 14:01   #53
nea200pl
Raczkowanie
 
Avatar nea200pl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 409
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Tak "paki" to borazliwe nazwanie Pakistanczyka.
To teraz wymyslili to na Polakow.Bezsensu ,nawet niewiem po co ludzie wymyslaja takie pelne pogardy slowa na innych ludzi.
Tez tego nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem.

Co do opinii o Polakach za granica to nie bede sie powtarzac ale tylko dodam ze niestety sami sobie ta opinie popsulismy - zachowaniem, podejsciem do innych od nas ludzi i niechecia do zaklimatyzowania sie. Faktem jest ze Brytyjczycy tez zachowuja sie tak a nie inaczej ale zasadnicza roznica jest to, ze oni sa w swoim kraju a my nie - podchodza do nas w ten sam sposob jak Polacy do rozrabiajacych emigrantow w Polsce - z coraz wieksza niechecia.
Jednym z najwiekszych problemow to zanizanie poziomu platniczego - no bo przeciez mozna zatrudnic Polaka za 1/3 ceny i jeszcze bedzie pracowac 24/7. Smutne ale prawdziwe.

Bardzo przykro jest mi stwierdzic ze o wiele bardziej wolalam Anglie przed wejsciem do Unii.
Nie mowie, jest tutaj na pewno wielu swietnych ludzi, ktorzy wnosza cos pozytywnego - niestety wyglada na to ze sa oni w 'malutkiej mniejszosci' - inni oceniaja nas po kretynach wypisujacuch 'Legia H..' na scianach w Greenford i demolujacych przystanki pijakow a nie przez pryzmat ciezko pracujacych, normalnych ludzi.

Co do mnie - od jakiegos czasu przestalam zadawac sie z Polakami w UK. Drastyczne, ale Anglik z zazdroscia sie mnie nie pytal jak ja wogole dostalam swoja prace, papiery i czy moj maz to aby na pewno nie terorysta, ktory sie ze mna ozenil dla paszportu. Naprawde nie mialam ochoty aby uzerac sie z takimi bzdetami.
__________________

nea200pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 14:44   #54
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

No nie da sie ukryc ,ze przed wejsciem Polski do unii w Anglii Polacy mieli lepsza opinie.
Pamietam jak z 10 lat temu przyjechala do mnie kolezanka z Polski ,wzbudzala wielka sympatie wsrod napotkanych ludzi ,"a Polacy to taki waleczny narod ,a ludzie tak ciezko pracuja ,tacy sumienni ,dobrzy specjalisci itd" ,mieli szacunek bo Polska rozprawila sie w wielki sposob z ustrojem komunistycznym.
A teraz... niestety ale zdanie zostalo zmienone i to widac.
Anglicy wiedza o Polakach jeszcze jedna wstydliwa rzecz , ze #Polacy to straszni rasisci ,potrafia nienawidziec za sam kolor skory, a to sie wsrod Brytyjczykow rzadko zdarza... wogle przyznanie sie do rasizmu jest raczej wstydliwe ,a wsrod Polakow nie ma problemu ludzie otwarcie przyznaja sie do tego ze nie lubia czarnych ,okraszajac to roznymi niemilymi epitetami.

Dla przykladu podam cos mojego meza brat pojechal do Polski i poszedl w Poznaniu do Palacu Kultury a tam ktos ze zwiedzajacych naplul na niego , i czy to jest normalne??? Napluc na kogos bo jest czarny???
Bylam zszokowana.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 15:12   #55
-mała-
Raczkowanie
 
Avatar -mała-
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk ;)
Wiadomości: 248
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Niedawno byłam w Niemczech i byłam w szoku po rozmowie z pewną starszą kobieciną (niemką oczywiście)...Bo ona opowiadała, jaki to oni w okolicy mają wieeelki supermarket, że tyle towarów mają, taki kolorowy itp. Odpowiedziałam, że wiem, bo w Polsce tez mamy różne supermarkety. Na to ona wybałuszyła oczy i wrzasnęła "naprawde????????" hehehe teraz mi sie śmiać z tego chce ale z dugiej strony to tragiczne, że ludziska z zaganicy myślą że my to takie (przepaszam za słowo) zadupie....
-mała- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 17:46   #56
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Tak, to dzisiaj ale na BBC1- podroze Michaela Palina po Europie o 21ej
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 19:18   #57
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

No właśnie o ten program mi chodziło. Jestem ciekawa co pokażą. Mam nadzieje że coś dobrego. Jakieś 2 miesiące temu był program o Krakowie a raczej krakowskich klubach piłkarskich. pokazali stadion i kibiców. Wypowiadali się kibice a raczej pseudokibice o tym co oni nie robią jak są mecze a szcególnie krakowskie derby. Mówili o tym jak biją się po meczach, używają wszystkiego co popadnie, kijów, noży broni, demolują ławki, stadiony, rozwalają ulice podpalają smochody. A najgorsze było to że oni naprawdę czuli się z rego powodu dumni.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 22:15   #58
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez ania19733 Pokaż wiadomość
Tak, to dzisiaj ale na BBC1- podroze Michaela Palina po Europie o 21ej

I jak program??? Nie miałam szansy obejrzeć...
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 23:07   #59
nea200pl
Raczkowanie
 
Avatar nea200pl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 409
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
...Anglicy wiedza o Polakach jeszcze jedna wstydliwa rzecz , ze #Polacy to straszni rasisci ,potrafia nienawidziec za sam kolor skory, a to sie wsrod Brytyjczykow rzadko zdarza... wogle przyznanie sie do rasizmu jest raczej wstydliwe ,a wsrod Polakow nie ma problemu ludzie otwarcie przyznaja sie do tego ze nie lubia czarnych ,okraszajac to roznymi niemilymi epitetami.

Dla przykladu podam cos mojego meza brat pojechal do Polski i poszedl w Poznaniu do Palacu Kultury a tam ktos ze zwiedzajacych naplul na niego , i czy to jest normalne??? Napluc na kogos bo jest czarny???
Bylam zszokowana.
Brak mi slow...Z takim chamstwen na calej linii to sie jeszcze nie spotkalam - z glupimi docinkami to tak, ale cos takiego...Wstyd i hanba - witamy w rozwinietym kraju XXI wieku.

Co do rasizmu to sie nie moge z Toba bardziej zgodzic - taka jest przykra prawda. Oprocz wstydu za rodakow bardzo mnie dziwi ze przyjezdzajac i zyjac w multi-kulturowym kraju mozna miec takie poglady.
__________________

nea200pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 23:53   #60
luizinha
Rozeznanie
 
Avatar luizinha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 526
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

jesli chodzi o moje doswiadczenia, to opinie o polakach sa baaardzo rozne od takich gdzie ludzie sa pod wrazeniem "naszej" wiedzy dlatego ze znali jakiegos specialiste w jakies bardzo waskiej dziedzinie np doktorat z barwienia skor syntetycznych - to jest cos zupelnie nieznanego w wielu krajach.

wiele znanych mi osob m.in w meksyku, brazylii, japonii na haslo polska od razu wymieniaja wszystkich profesorow na swoich uniwersytetach ktorzy sa z polski. z drugiej strony ludzie ktorzy poznali "polaczkow" gdzies w podrozy zwykle mieli o nich straszne zdanie - moj chlopak kiedy powiedzial swojemu kuzynowi ze ma dziewczyne z polski to pierwsze skojarzenie kuzyna "ej ale z tymi polkami to wiesz, nie ma co, takie w sam raz na jeden raz", kiedy juz mnie spotkal to opowiedzial mi jakie to upojne wieczory spedzal w krakowie z lokalnymi panienkami. slyszalam tez okropne historie o polskich nimfomankach w zagranicznych akademikach i ludzi mowiacych mi ze jestem pierwsza polska dziwczyna na poziomie ktora mieli okazje spotkac. to naprawde jest dosyc smutne i ja osobiscie z tym staram sie walczyc.

podsumowujac najgorsza opinie maja raczej panie z polski a nie ich mescy odpowiednicy w dresikach i z piwkiem (przynajmniej poza europa)
luizinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.