Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-15, 16:19   #31
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

miałam na mysli co się moze stać kiedy rozpuscimy q10 w maśle i dodamy to jako max 10 % do bazy czyli np. 45 ml baza i 5 ml shea z q10 ?
czy coś moze stać się z tym q10? czy chodzi tu tylko o drobnoustroje?
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 22:10   #32
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Dziewczyny czy , ktoras w Was dodawala moze kiedys kwas migdalowy do bazy kremowej? Ile byscie daly na 10ml kremu? I dalabym jeszcze niacinamide i ekstrakt z zielonej herbaty- tez nie wiem jeszcze ile
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-24 o 07:02 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 02:20   #33
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy , ktoras w Was dodawala moze kiedys kwas migdalowy do bazy kremowej? Ile byscie daly na 10ml kremu? I dalabym jeszcze niacinamide i ekstrakt z zielonej herbaty- tez nie wiem jeszcze ile
Musiałabyś zapytać w sklepie o stabilność bazy przy niższym pH (3.5-4.0). 10 ml to bardzo mało, masz precyzyjną wagę? Jakie stężenie kwasu Cię interesuje?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-24 o 07:03 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 04:32   #34
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Musiałabyś zapytać w sklepie o stabilność bazy przy niższym pH (3.5-4.0). 10 ml to bardzo mało, masz precyzyjną wagę? Jakie stężenie kwasu Cię interesuje?
Nie mam wagi jeszcze niestety,ale chcialam sobie kupic taka http://stores.skinessentialactives.c...ale/Detail.bok kieszonkowa. Nie wiem tylko czy taka bedzie dobra bo sie nie znam.

Myslalam o stezeniu 10% na poczatek. To ile bym musiala dac bazy zeby bylo nie za malo? Podaje sklad bazy: Distilled Water, Sunflower Oil, Grapeseed Oil, Sugarmulse, Stearic Acid, Emollient Esters, Galactoarabinan, Glycerin, Allantoin, Optiphen

Dzieki
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-24 o 07:03 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 06:57   #35
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Nie mam wagi jeszcze niestety,ale chcialam sobie kupic taka http://stores.skinessentialactives.c...ale/Detail.bok kieszonkowa. Nie wiem tylko czy taka bedzie dobra bo sie nie znam.

Myslalam o stezeniu 10% na poczatek. To ile bym musiala dac bazy zeby bylo nie za malo? Podaje sklad bazy: Distilled Water, Sunflower Oil, Grapeseed Oil, Sugarmulse, Stearic Acid, Emollient Esters, Galactoarabinan, Glycerin, Allantoin, Optiphen

Dzieki
Tak, ta waga ma optymalne parametry.

Przy stężeniu 10% kwas może rekrystalizować, o ile nie dodasz jakiegoś rozpuszczalnika. Poza tym, jeśli chcesz łączyć AHA z niacynamidem, to składniki te powinny być użyte w stężeniach ekwimolarnych. Tworzy się w ten sposób stabilne połączenia - pary jonowe, dzięki którym zwiększa się biodostępność kwasu. Przy okazji pH wzrośnie do odpowiedniego poziomu i nie będzie trzeba już z nim kombinować. Mogę Ci obliczyć w ml, ile maksymalnie kwasu możesz dać na 5% niacynamidu (chyba że chcesz niższe stężenie). Napisz, jakie masz najmniejsze miarki/łyżeczki miarowe.

A ja myślałam, że pytasz o bazę kremową ZSK. W takim razie przenoszę, gdzie trzeba.

Edit: Dla SugarMulse zalecane jest pH w zakresie 5.5-7.0. A ile w ogóle można dorzucić dodatków do tej bazy? Bo to też może być dużym ograniczeniem. Kwas i niacynamid musiałabyś rozpuścić wstępnie w wodzie. Wiesz, jakie jest stężenie Optiphenu w bazie?

Może zamiast kremu zrób sobie prosty tonik czy żel z kwasem.


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-24 o 07:36 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 08:01   #36
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak, ta waga ma optymalne parametry.
super czas nawyzszy zakupic

Cytat:
Przy stężeniu 10% kwas może rekrystalizować, o ile nie dodasz jakiegoś rozpuszczalnika. Poza tym, jeśli chcesz łączyć AHA z niacynamidem, to składniki te powinny być użyte w stężeniach ekwimolarnych. Tworzy się w ten sposób stabilne połączenia - pary jonowe, dzięki którym zwiększa się biodostępność kwasu. Przy okazji pH wzrośnie do odpowiedniego poziomu i nie będzie trzeba już z nim kombinować. Mogę Ci obliczyć w ml, ile maksymalnie kwasu możesz dać na 5% niacynamidu (chyba że chcesz niższe stężenie). Napisz, jakie masz najmniejsze miarki/łyżeczki miarowe.
Najmniejsza lyzeczka jaka mam tj. 1.25 ml. Wiem porazka

Moze byc nizsze stezenie.
Szczerze nie znam sie,ale ciagle czytam i mam nadzieje, ze cos sie naucze.


Cytat:
Edit: Dla SugarMulse zalecane jest pH w zakresie 5.5-7.0. A ile w ogóle można dorzucić dodatków do tej bazy? Bo to też może być dużym ograniczeniem. Kwas i niacynamid musiałabyś rozpuścić wstępnie w wodzie. Wiesz, jakie jest stężenie Optiphenu w bazie?


Baze kremowa to ja mam te http://www.gardenofwisdom.com/catalo...77/7192166.htm lecz niestety nic nie napisali o niej wiecej jak tylko sklad

Cytat:
Może zamiast kremu zrób sobie prosty tonik czy żel z kwasem.


Tonik mialam z HA 5% i od niego zrobily mi sie takie mega gule na zuchwie.Strasznie mnie to bolalo.
Za to kiedy mialam ten krem ze ZSK http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kre...dalowym-50-g/7 to wszystko bylo ok. I dlatego pomyslalam, ze moze bym sobie dodala migdalowego do jakiejs poprostu bazy. Widze, ze to jednak nie bedzie takie latwe
Szkoda, ze ZSK wysyla tylko na terenie Europy

Dziekuje za Twoja pomoc
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-10-24 o 08:02
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 09:43   #37
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

No nie, nie będzie takie łatwe .

Być może nie wyregulowałaś dobrze odczynu w tym toniku. Przy zbyt niskim pH zdarza się, że cera reaguje w taki sposób. Albo też stężenie kwasu było zbyt wysokie jak na pierwszy raz. Ja bym Ci proponowała spróbować roztworu kwasu (5%) i niacynamidu. Możesz go sobie zagęścić np. gumą ksantanową, postać żelowa zapewnia bardziej równomierną i wolniejszą penetrację kwasu. Gdybyś się zdecydowała, służę pomocą przy obliczeniach.

Wiem, że chodzi o tę bazę i że nie podają żadnych informacji (kompletny brak profesjonalizmu). Dlatego sugeruję się danymi dot. układu emulgującego, który w nim wykorzystano. Na tej podstawie trudno przewidzieć, co by wyszło z tego kremu. Przygotowując emulsje z kwasami, najpierw rozpuszczamy kwasy, a potem robimy z tego emulsję, nie na odwrót.

Zachęcam do stworzenia emulsji od podstaw. W Lotioncrafterze możesz kupić np. Olivem 1000 - bardzo dobry układ emulgujący naturalnego pochodzenia, który nadaje się do kosmetyków z kwasami.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-24 o 09:45
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 10:23   #38
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
No nie, nie będzie takie łatwe .

Być może nie wyregulowałaś dobrze odczynu w tym toniku. Przy zbyt niskim pH zdarza się, że cera reaguje w taki sposób. Albo też stężenie kwasu było zbyt wysokie jak na pierwszy raz. Ja bym Ci proponowała spróbować roztworu kwasu (5%) i niacynamidu. Możesz go sobie zagęścić np. gumą ksantanową, postać żelowa zapewnia bardziej równomierną i wolniejszą penetrację kwasu. Gdybyś się zdecydowała, służę pomocą przy obliczeniach.


Tonik robila mi kolezanka mowila, ze 5% z HA, byc moze, ze cos nie halo bylo z ph. Wiem, ze pod koniec uzywalnosci toniku zrobily sie takie krysztalki (wtedy to nie wiedzialam jeszcze, ze trzeba to podgrzac zeby rozpuscic jeszcze raz) i pamietam, ze pieklo bardziej niz normalnie.
Moze to spowodowalo wlasnie jakies podraznienie.
Bedac w PL w wakacje zakupilam na ZSK tego kwasu dosc sporo,podjarana dobrymi opiniami. (nie wiem dlaczego wUSA jest on niedostepny w czystej postaci)
Moze rzeczywiscie taki zel to by byla obcja.
Gdybys zechciala i miala czas to ja bym poprosila o obliczenia

Cytat:
Wiem, że chodzi o tę bazę i że nie podają żadnych informacji (kompletny brak profesjonalizmu). Dlatego sugeruję się danymi dot. układu emulgującego, który w nim wykorzystano. Na tej podstawie trudno przewidzieć, co by wyszło z tego kremu. Przygotowując emulsje z kwasami, najpierw rozpuszczamy kwasy, a potem robimy z tego emulsję, nie na odwrót.
Zwracam honor.Wyszla moja znow niewiedza

Podejrzewam, ze nie podaja za duzo info bo oni maja na swojej stronie swoje wlasne kosmetyki juz zrobione i pewnie boja sie takich geniuszy, ktorzy by mogli cos im skopiowac

Cytat:
Zachęcam do stworzenia emulsji od podstaw. W Lotioncrafterze możesz kupić np. Olivem 1000 - bardzo dobry układ emulgujący naturalnego pochodzenia, który nadaje się do kosmetyków z kwasami.
Masz na mysli zeby stworzyc cos takiego z migdalem jak na ZSK ?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 11:48   #39
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Tonik robila mi kolezanka mowila, ze 5% z HA, byc moze, ze cos nie halo bylo z ph. Wiem, ze pod koniec uzywalnosci toniku zrobily sie takie krysztalki (wtedy to nie wiedzialam jeszcze, ze trzeba to podgrzac zeby rozpuscic jeszcze raz) i pamietam, ze pieklo bardziej niz normalnie.
Moze to spowodowalo wlasnie jakies podraznienie.
Prawdopodobnie stężenie było wyższe, przy 5% kwas nie powinien rekrystalizować. Napisz mi na pw, co masz jeszcze z surowców, co by się nadawało do toniku (może pantenol, kwas hialuronowy, aloes?).

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Masz na mysli zeby stworzyc cos takiego z migdalem jak na ZSK ?
Mam na myśli, żeby stworzyć coś lepszego z migdałem niż w ZSK .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-24 o 11:50
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 08:11   #40
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Prosty krem jako baza

Poszukuję jakiegoś kremu o najprostszym składzie, który mogłabym zastosować jako bazę kremową. Wiem, że takową można zamówić, ale te, które są dostępne, z pewnych względów mi nie odpowiadają, a sama za bardzo nie wiem jak taką ukręcić. Aż tak samodzielna być nie pragnę.
Z związku z tym poszukuję kremu, który miałby stosunkowo krótki skład i:
1.nie zawierał alkoholu
2.nie zawierał parafiny itp.
3.nie zawierał groźnych zapychaczy - skłonność do zapchanych porów
4.zawierał związki, które ułatwiają wnikanie związków aktywnych
5.zawierał niezbędne konserwanty - by krem był TRWAŁY

Dziękuję serdecznie z góry
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 16:57   #41
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Prosty krem jako baza

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość
Poszukuję jakiegoś kremu o najprostszym składzie, który mogłabym zastosować jako bazę kremową.
Ja polecam niezmiennie Babydream, Gesichts und Körpercreme. Układ emulgujący trzyma się solidnie nawet przy dużej ilości dodatków. Krem nadaje się świetnie do rozpuszczania ekstraktów w proszku. Może budzić zastrzeżenia, jeśli idzie o punkt 3, ale jeśli dodatków będzie sporo, to zmniejszy się stężenie potencjalnych zapychaczy. W testach na królikach palmitynian izopropylu już w stężeniu 25% (na wazelinie) działał słabo komedogennie, a przyjmuje się, że uszy królicze są bardziej podatne na tworzenie zaskórników niż skóra ludzka; w kremie Babydream jego stężenie na pewno jest znacznie niższe. Generalnie jest to lekki krem, trójglicerydów też nie powinno być zbyt dużo. Bardziej bym się obawiała działania aknegennego (zmiany zapalne), ale tego się nie da się przewidzieć, zwłaszcza jeśli planujemy jeszcze coś dokładać.

Trwałość kremu będzie zależała od ilości i jakości dodatków. Najbezpieczniej mieszać niewielkie porcje, trzymać miks w lodówce. Nie wiadomo, czym dokładnie konserwowany jest Babydream, wykorzystano do tego celu substancje zapachowe (Parfum). Przy dużej ilości dodatków, składnikach bardziej wrażliwych (np. proteiny), warto dodać konserwant w minimalnym stężeniu.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-31 o 15:32
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:13   #42
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Lorri, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.
Odnośnie - jakie polecasz konserwanty? Podejrzewam, że zależy to także od dodatków, których dodamy do bazy.
Przekonałam się jednak do bazy z zsk. Obawiałam się gliceryny, która jest bardzo wysoko u niej w składzie, jednak poczytałam o tejże glicerynie nieco więcej i przestałam się jej już tak bać.
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 15:40   #43
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość
Lorri, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.
Odnośnie - jakie polecasz konserwanty? Podejrzewam, że zależy to także od dodatków, których dodamy do bazy.
Polecam Euxyl PE 9010 dostępny w ZSK pod nazwą FEOG. Niezwykle uniwersalny, wygodny w dozowaniu, niedrażniący (przy bardzo wrażliwej cerze i oczach nie mam z nim żadnych problemów, a już z konserwantami Geogard bywa różnie).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 22:58   #44
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Prosty krem jako baza

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja polecam niezmiennie Babydream, Gesichts und Körpercreme. Układ emulgujący trzyma się solidnie nawet przy dużej ilości dodatków. Krem nadaje się świetnie do rozpuszczania ekstraktów w proszku. Może budzić zastrzeżenia, jeśli idzie o punkt 3, ale jeśli dodatków będzie sporo, to zmniejszy się stężenie potencjalnych zapychaczy. W testach na królikach palmitynian izopropylu już w stężeniu 25% (na wazelinie) działał słabo komedogennie, a przyjmuje się, że uszy królicze są bardziej podatne na tworzenie zaskórników niż skóra ludzka; w kremie Babydream jego stężenie na pewno jest znacznie niższe. Generalnie jest to lekki krem, trójglicerydów też nie powinno być zbyt dużo. Bardziej bym się obawiała działania aknegennego (zmiany zapalne), ale tego się nie da się przewidzieć, zwłaszcza jeśli planujemy jeszcze coś dokładać.

Trwałość kremu będzie zależała od ilości i jakości dodatków. Najbezpieczniej mieszać niewielkie porcje, trzymać miks w lodówce. Nie wiadomo, czym dokładnie konserwowany jest Babydream, wykorzystano do tego celu substancje zapachowe (Parfum). Przy dużej ilości dodatków, składnikach bardziej wrażliwych (np. proteiny), warto dodać konserwant w minimalnym stężeniu.
Przy okazji zakupów w ZSK kupiłam sporo mocznika i teraz nie wiem co z nim zrobić. Pomyślałam o kremie do stóp, tak z 20-25 % zawartością mocznika.
Jak połączyć ten krem z mocznikiem?
Dodać suchy mocznik do kremu i mieszać? Czy najpierw trzeba by ten mocznik rozpuścić w wodzie?
Dodać jeszcze oleju do mieszanki (lniany, oliwa albo shea, nie będę do stóp dawać drogich olejów )?
Czy mogłabym ładnie poprosić o jakieś wskazówki?
Czy może użyć jeszcze czegoś innego żeby zrobić krem do stóp (baza fitomed?)
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 17:47   #45
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Prosty krem jako baza

Cytat:
Napisane przez lorie Pokaż wiadomość
Przy okazji zakupów w ZSK kupiłam sporo mocznika i teraz nie wiem co z nim zrobić. Pomyślałam o kremie do stóp, tak z 20-25 % zawartością mocznika.
Jak połączyć ten krem z mocznikiem?
Dodać suchy mocznik do kremu i mieszać? Czy najpierw trzeba by ten mocznik rozpuścić w wodzie?
Dodać jeszcze oleju do mieszanki (lniany, oliwa albo shea, nie będę do stóp dawać drogich olejów )?
Czy mogłabym ładnie poprosić o jakieś wskazówki?
Czy może użyć jeszcze czegoś innego żeby zrobić krem do stóp (baza fitomed?)
Ja sie dołanczam do pytania!!! Jak ten mocznik dodać do balsamu, czy kremu?

(masz pieknego kota!
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:32   #46
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Czy krem mediderm nadaje się do bazy na własny krem?

Chciałam spytac, czy krem mediderm nadaje się jako baza, żeby dodać do niego np. jakiegoś mocnego naparu ziołowego, oleju z wiesiołka, czy witaminy?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:50   #47
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Czy krem mediderm nadaje się do bazy na własny krem?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Chciałam spytac, czy krem mediderm nadaje się jako baza, żeby dodać do niego np. jakiegoś mocnego naparu ziołowego, oleju z wiesiołka, czy witaminy?
Moim zdaniem możesz dodać witaminy lub inne substancje aktywne, ponieważ poza substancjami natłuszczającymi, nie widzę w nim nic aktywnie działającego. Najlepiej byłoby dodać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach( np. A i E), bo po przeczytaniu składu zakładam, ze jest dość lipidowy. Trochę niepokoi mnie w składzie Sodium Lauryl Sulfate, bo nie rozumiem po co w kremie występuje, który jest drażniącym detergentem i znajduje się w kosmetykach myjących. Ale jest to oczywiście moja indywidualna opinia.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 21:16   #48
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Czy krem mediderm nadaje się do bazy na własny krem?

Pewnie trafiłaś na inną wersje, bo jest kilka. Ja kupiłam tą: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...erm-cream.html
Skład: Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Parafiinum Liquidum, Cetomacrogol 1000, Phenoxyetanol.

Tylko same witaminy to skąd mogę wziąć? Jakis sklep chemiczny? Tylko ja bym chciała naturalne witaminy, a nie syntetyczne. I jednak bardziej interesuje mnie dodanie jakiegoś mocnego naparu ziołowego i oleju z wiesiołka. Czy to dobry pomysł?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 22:46   #49
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy krem mediderm nadaje się do bazy na własny krem?

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Moim zdaniem możesz dodać witaminy lub inne substancje aktywne, ponieważ poza substancjami natłuszczającymi, nie widzę w nim nic aktywnie działającego. Najlepiej byłoby dodać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach( np. A i E), bo po przeczytaniu składu zakładam, ze jest dość lipidowy. Trochę niepokoi mnie w składzie Sodium Lauryl Sulfate, bo nie rozumiem po co w kremie występuje, który jest drażniącym detergentem i znajduje się w kosmetykach myjących. Ale jest to oczywiście moja indywidualna opinia.
SLS jest stosowany też (obecnie rzadko) jako chyba emulgator- nie pamietam dokładnie, ale jakas tam rolę spełnia, nie tylko myjącą
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 14:20   #50
Sucha Skora
Przyczajenie
 
Avatar Sucha Skora
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

SLSu już nie ma od dawna. Jeżeli używasz kremu jako bazy to ogrzewaj do 60 C. Nie ma w nim nic co może się w takiej temperaturze rozlecieć.

Jeżeli chcesz taką bazę to może warto kupić wazelinę parafinę i emulgator no bo tylko to jest w tym kremie.
Sucha Skora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 21:21   #51
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Czy krem mediderm nadaje się do bazy na własny krem?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Pewnie trafiłaś na inną wersje, bo jest kilka. Ja kupiłam tą: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...erm-cream.html
Skład: Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Parafiinum Liquidum, Cetomacrogol 1000, Phenoxyetanol.

Tylko same witaminy to skąd mogę wziąć? Jakis sklep chemiczny? Tylko ja bym chciała naturalne witaminy, a nie syntetyczne. I jednak bardziej interesuje mnie dodanie jakiegoś mocnego naparu ziołowego i oleju z wiesiołka. Czy to dobry pomysł?
Polecam sklepy internetowe(ecospa, mazidla, e-naturalne, zrobsobiekrem), gdzie znajdziesz interesujące Cię składniki.

Edytowane przez AniaLB
Czas edycji: 2014-02-22 o 21:24
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 14:52   #52
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Bazy kosmetyczne - jak ulepszacie i używacie?

Pozwolę sobie odświeżyć troszkę wątek baz:

Mam zamiar zakupić bazę 1-1-3 z ZSK - to chyba ta o której wspominała Lori. Mam przynajmniej taka nadzieję. Mam pytanie, czy któraś z Was miała już do czynienia z ta bazą? Oraz:
- czy mogę dodać mniej olejów? o jakies 2 - 3 %
- czy jeśli mogę zrezygnować z jakiejś części olei to czy muszę to zrównoważyć fazą wodną?
- czy potrzebne są dodatkowe konserwanty?

Będę wdzięczna z podpowiedzi

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2015-01-11 o 22:24
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-09 15:52:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.