Rasowy=Rodowodowy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-03, 16:37   #31
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Ale mnie zakręciłyście jest tam napisane, że chodzi o psa, który jest z pseudohodowli ... zaraz to podkreślę, co by nie było niejasności.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 08:35   #32
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Hmmm....nie,żebym się czepiała, ale jakoś dla mnie dalej to mało czytelne jest....
Na mojej stronie mam podstrone "Zanim kupisz psa" i tam,m.innnymi mam taki punkt:
Cytat:
Przedstawiam kilka przykladów bzdur opowiadnych przez pseudohodowów potencjalnym nabywcom:

- szczenię jest któreś tam z miotu i nie ma metryki - bzdura -od 1989 roku wszystkie szczenięta w miocie
dostają metrykę

- metryka zostanie dosłana pocztą,bo nie jest jeszcze wypisana - bzdura - szczenię gotowe do zmiany domu
musi mieć komplet dokumentów

- rodzice szczeniąt mają rodowody,ale nie byli wystawiani,bo to drogo kosztuje - bzdura - koszt zaliczenia
wystaw do uprawnień hodowlanych to nic w porównaniu z kosztem prawidłowego odchowania szczeniąt

- rodowód to zbędny "papierek" - bzdura - rodowód daje nam pewność, że ze szczeniaka wyrośnie pies o
określonych cechach i charakteru i eksterieru oraz, że szcznię zostało prawidłowo odchowane

- pies z rodowodem musi jeździć na wystawy - bzdura - decyzja o tym,czy pies będzie wystawiany należy do właściciela psa
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:01   #33
paulka69
Przyczajenie
 
Avatar paulka69
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Wiadomości: 13
GG do paulka69
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

hejj... ale wiecie co.. ja mam alaskana malamute... bez rodowodu.. ale moj pies jest: prawidłowej budowy, charakter taki jak na malamuta przystaje wyglądem niczym sie nie rozni od rodowodowego malamuta.. to co mam poiwedziec ze nie jest rasowy tylko zwykły kundel bo nie ma rodowodu?? no troche bez sensu.. ehhh... [(na fotkach Max ) (na rękach : w wieku 7 tygodni , druga fotka w wieku 3 miesiecy)]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00595.JPG (89,0 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 675ugyu.JPG (57,6 KB, 86 załadowań)
paulka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 10:20   #34
Shakeit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 78
Smile Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Sielska Pokaż wiadomość
Otóż jeżeli kupię psa z rodowodem w szanowanej hodowli, zapłacę za szczeniaczka 2,5 tys, który w niedługim czasie zacznie chorować, na jego leczenie wydam drugie tyle ( wszak to członek rodziny więc kasa nie gra roli) a pies mimo starań z mojej strony i weterynarzy odchodzi "na drugą stronę tęczy".
Szczeniak był rasowy=rodowodowy, po wspaniałych rodzicach,bez jak się potem okazuje widocznych wad rozwojowych. Lecz po ok 2 tygodniach w nowym domku, pies zaczyna się dusić i po kilku dniach mimo starań lekarzy odchodzi
Okazuje się ,że miał wadę genetyczną tchawicy. Szczeniak rósł a tchawica niestety nie. Pies był skazany na uduszenie się .
Czy hodowca w takim przypadku nie powinien pokryć kosztów leczenia?
Lub dać nowego szczeniaka?
Skontaktuj się z hodowcą- SZANUJĄCY się hodowca powinien oddać pieniądze lub zaproponować Ci szczeniaka.Jednak ja wolałabym pieniądze, za które kupiłabym szczeniaka z innej RENOMOWANEJ hodowli-za duże prawdopodobieństwo jakiejś choroby genetycznej.
---------------------------------------------------------------------------------------

z innej beczki: nie rozumiem ludzi, którzy mówią: bo ja do kochania chcę nie na wystawy.Po co mi papierek.Otóż jest potrzebny...
Jeśli chcemy labradora(przykładowo) jedziemy do DOBREJ hodowli (ja po wymarzonego psa jechałam przez pół Polski ).Bardzo często się tak zdarza, że z jakiegoś powodu piesek jest niewystawowy ale dostaje rodowód z wpisem "niehodowlany".Wtedy mamy pewność że kupujemy napewno LABRADORA.Taki piesek jest wtedy dużo tańszy od wystawowego.Przykładowo: podczas porodu szczeniakowi może się złamać ogonekmojej znajomej tak własnie się stało) i wtedy należy go obciąć.Oczywiście(jeśli są po rod. rodzicach) papierek dostanie ale tak jak pisałam wcześniej z wpisem "niehodowlany".
Inna kwestia, którą chciałabym wyjaśnić to pieski "po rodowodowych rodzicach".Są to szczeniaki po rodzicach z rodowodem, ale niestety właścicielowi nie chciało się wystawiać "bo po co" lub co gorsza RODOWODOWY PIES WYKAZYWAŁ JAKIEŚ POWAŻNE WADY I NIE MÓGŁ UZYSKAĆ TYTUŁU PSA LUB SUKI HODOWLANEGO.Taki tytuł umożliwia psu posiadanie dzieci rodowodowych, które w przyszłości również będą musiały uzyskać ten tytuł aby posiadać szczeniaczki z rodowodem
Pozdrawiam,
Shakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 10:23   #35
Shakeit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 78
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Chciałam jeszcze tylko dodać, że NIGDY nie mamy 100% pewności co do rodziców szczeniaka bez rodowodu.Może to być np kundelek łudząco podobny do danej rasy.Taka pewność jest tylko w przypadku szczeniaka rodowodowego, który ma udokumentowane 4 pokolenia wstecz.
Shakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 10:27   #36
Shakeit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 78
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

paulka69@
maginica świetnie to ujęła:
Każdy pies bez rodowodu jest tylko psem w typie danej rasy.
Shakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 10:36   #37
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez paulka69 Pokaż wiadomość
hejj... ale wiecie co.. ja mam alaskana malamute... bez rodowodu.. ale moj pies jest: prawidłowej budowy, charakter taki jak na malamuta przystaje wyglądem niczym sie nie rozni od rodowodowego malamuta.. to co mam poiwedziec ze nie jest rasowy tylko zwykły kundel bo nie ma rodowodu?? no troche bez sensu.. ehhh... [(na fotkach Max ) (na rękach : w wieku 7 tygodni , druga fotka w wieku 3 miesiecy)]
tak, oficjalnie jest "zwykłym kundlem" a raczej mieszańcem alaskana. Ale przecież nikt ci nie broni o nim mówić, że to Alaskan. Ja bym się tylko nie chwaliła, że mam "rasowego" psa.

Ale powiedz, kto tak naprawdę zwraca na to uwagę na codzień?


Ja się przyznaje, że też mam psa bez rodowodu. Matka nie miała uprawnień (po pierwszej wystawie była starsznie zestresowana podobno), poza tym psy były niemieckie, a miot urodzony w polsce. Mam rodowody obojga rodziców i dziadków, ale wiem, że mój psiak to kundelek w typie rasy i nie ukrywam tego Pewnie dzisiaj szukalibyśmy już psa tylko z rodowodem (Polak mądry po wszystkim), ale to rzadka rasa i to było jedyne ogłoszenie w Polsce.

Co nie znaczy, ze teraz nie popieram rozmnażania wyłącznie psów rodowodowych.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-29, 16:19   #38
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Shakeit Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze tylko dodać, że NIGDY nie mamy 100% pewności co do rodziców szczeniaka bez rodowodu.Może to być np kundelek łudząco podobny do danej rasy.Taka pewność jest tylko w przypadku szczeniaka rodowodowego, który ma udokumentowane 4 pokolenia wstecz.
dokładnie- co z tego, że pokażą ci psa, który niby jest ojcem szczeniaków- tak naprawde nie sprzadzisz
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 23:00   #39
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

SUPER! WIELKIE BRAWA ))

Ludzie, pamiętajcie o tym co napisała Esfira!
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 14:38   #40
Shakeit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 78
Post Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Myślę, że każdy przed zakupem bezrodowodowego psa powinien przejść się do schroniska i dopiero wtedy przemysleć jeszcze raz decyzję.
Shakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 14:41   #41
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Shakeit Pokaż wiadomość
Myślę, że każdy przed zakupem bezrodowodowego psa powinien przejść się do schroniska i dopiero wtedy przemysleć jeszcze raz decyzję.
zgadza się...
ja zaczynam zastanawiac się nad zredagowaniem listu do Allegro - na którym kwitną aukcje - typu - rasowy ale bez rodowodu...

możemy połączyć siły z dogomanią i zadziałać
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-04, 12:21   #42
Shakeit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 78
Thumbs up Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Kochana, ja też jestem na dogomanii!!!!!!!

Edytowane przez Shakeit
Czas edycji: 2007-08-24 o 13:11
Shakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 13:35   #43
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Dziewczyny super pomysł z tą akcją
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 20:59   #44
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Witam!
Moja mama 3 lata temu zamarzyła o ślicznym persie,kupiła ,,rasowego bez rodowodu '' od jakiejs kobiety za kilkaset złotych.Kotek był malutki i wyglądał jak 100 % pers.Z biegiem czasu okazało się ,że nie ma aż tak długiej sierści i innych typowych cech ,jak prawdziwy przedstawiciel tej rasy.Nasze wątpliwości potwierdził weterynarz.
Oczywiscie nie zmieniło to naszego stosunku do kici w żaden sposób ,tylko jesteśmy żli na siebie ,że daliśmy zarobić takiemu pseudohodowcy.Dzieki takim ludziom jak my ,zapewne ta kobieta rozmnaża te swoje ,,persy'' na potęge,żeby tylko zyskać ,,trochę '' pieniędzy.
To było pierwsze zwierzę w naszej rodzinie,nie mieliśmy żadnego doświadczenia,no ale to i tak nie tłumaczy naszej niewiedzy.Teraz myślę o zakupie maincoona ,ale wiem ,że będzie to kociak ze sprawdzonej hodowli.Nie chcę już mieć do czynienia z ,,rozmnażalniami zwierząt '' dla zysku.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 21:23   #45
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

ja zaczynam zastanawiac się nad zredagowaniem listu do Allegro - na którym kwitną aukcje - typu - rasowy ale bez rodowodu...

możemy połączyć siły z dogomanią i zadziałać





Świetny pomysł!!!
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 14:45   #46
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
ja zaczynam zastanawiac się nad zredagowaniem listu do Allegro - na którym kwitną aukcje - typu - rasowy ale bez rodowodu...

możemy połączyć siły z dogomanią i zadziałać





Świetny pomysł!!!
moim zdaniem allegro w ogóle powinno wycofac ze sprzedarzy zwierzeta, wszystkie
a nawet jeśli w regulaminie pojawi sie wzmianka o tym, żeby nie określac zwierząt bez rodowodu jako rasowe...co to zmieni? Będą koty "podobne do persa" zamiast "persów rasowych bez rodowodu" i tyle
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 08:11   #47
Shakeit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 78
Smile Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Mojej znajomej (z czystym sumieniem mogę zaryzykować stwierdzenie, że posiadaczce jednej z dwóch najlepszych hodowli pewnej rasy psów w Polsce-nie robiąc nikomu reklamy) urodziło się 10 szczeniaków.Przed ich porodem była kolejka chętnych(19 osób).Na psa z tej hodowli czeka się nawet 2-3 lata.
Dobra hodowla, z dobrymi psami (a przecież zdarzają się te z rodowodem ale niewystawowe-tańsze, do kochania) decydując sie na miot, poświęca swój czas i PIENIĄDZE.Nierzadko jadą setki tysięcy km do pięknego reproduktora, wydają kupe kasy na wystawy polskie i zagraniczne(nie ograniczają się jedynie do zrobienia uprawnień hodowlanych dla suni), sunia dostaje najlepsze karmy i odżywki, często zdarza się poród przez cesarke, za co weterynarze też groszy nie biorą.Jednym zdaniem: Dobre hodowle nie potrzebują ogłaszać się w allegro.
Osobie, która nie zna się na tym całym zawiłym świecie kynologii a chciałaby stać się posiadaczem pieska z rodowodem radziłabym przejść się do związku kynologicznego i zacząć czytać gazety o tej tematyce.
Ciekawe informacje można znaleźć (na jednym z większych chyba) forum dogomanii ( www.dogomania.pl/forum ).
Shakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 13:27   #48
Kai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Za akcją rasowy= rodowodowy jest również forum.miau.pl.
Mieliśmy nawet takie koszulki!
I sporo można znaleźć historii nacietych na rasowe bez rodowodu.
Gdybyście planowali list do allegro, na pewno wielu ludzi z miau sie pod nim podpisze.
Kai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 01:20   #49
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

to świetnie - ja na dogo na razie nie widzę dużego zainteresowania- bo większość dogomaniaków zajmuje się dyskusjami na temat tego, czy i jakie skutki przyniesie taki list... chyba założę osobny wątek...
chwqilowo "podpięlam" się tutaj - http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=72221
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-23, 14:12   #50
figa4
Raczkowanie
 
Avatar figa4
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: okolice Wrocławia ^^
Wiadomości: 154
Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy z hodowli można kupić Maine Coona bez rodowodu? Dlaczego bez rodowodu? Bo nie jest mi on do szczęścia potrzebny, nie mam zamiaru ze zwierzakiem jeździć na wystawy i nie obchodzi mnie jak nazywali się jego rodzice. Intersuje mnie ten kot, którego chcę kupić. A nie chcę dawać za kociaka 4000-5000 tysięcy złoty tylko dlatego, że mogłabym z nim jeździć na wystawy. Nigdy nie jeździłam i nie mam zamiaru.

Czy ktoś mi pomoże? Czy może ktoś zna osobę która hoduje Maine Coony?
Jestem z okolic Wrocławia
__________________
9.07.2007. START!
odchudzam się... Mż-WR nr 97 ^^
9.07.07.
waga: 66,5 kg
tłuszcz w %: 33,4 %
mięśnie: 22,7 kg

16.07.07.
waga: 65,8 kg
tłuszcze w %: 31,1 %
mięśnie: 23,3 kg

figa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:27   #51
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

Sory, ale jak bez rodowodu to wez sobie dachowca ze schroniska. Rodowod nie jest po to zeby z kotem jezdzic na wystawy. Skad Ci to w ogole do glowy przyszlo!?! o_O
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:32   #52
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

Czarny kot mądrze pisze a MCO z rodowodem wcale nie musi kosztować 4000 czy 5000 zł. Wiem, bo mam
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 18:00   #53
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

figa, bez rodowodu to bedzie długowłosy dachowiec
maine coon to rasa długowłosych duzych kotów pochodzacych z USA. więc może chciałabyś byc pewna, że kot pochodzi z USA i rzeczywiście wyrosnie taki duży? w przypadku kota bez rodowodu nie wiesz, co z niego wyrosnie. A długowłosego dachowca mozesz wziąc za darmo.

jeden długowłosy http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=62813
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t...r=asc&start=60 drugi
hmm? długiowłose kociaki, bez rodowodu, tak samo jak ten "maine coon" co chcesz go kupić, a za darmo!
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 20:27   #54
figa4
Raczkowanie
 
Avatar figa4
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: okolice Wrocławia ^^
Wiadomości: 154
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

Oj wiedziałam że tak będziecie pisać! Kupiłam od mojego weterynarza mojego psa Akita inu, bez rodowodu za 400 zł i jest rasowym psem, prosze zdjęcia poniżej. Kupiłam kota perskiego z hodowli bez rodowodu za 200 zł i jest perskim kotem!
Proszę spojrzeć...
Wiem, że da się kupić daną rasę bez rodowodu. Rodowód dla mnie to papier za 700 zł potwierdzający rase i pochodzenie zwierzaka
Baaardzo chciałabym żeby mi kotek wyrósł właśnie taaki duży, sama nie wiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Rozalia3.JPG (27,5 KB, 230 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Goro i ja.JPG (30,9 KB, 325 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg asiunia11.JPG (51,7 KB, 326 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Rozalisia2.JPG (32,4 KB, 261 załadowań)
__________________
9.07.2007. START!
odchudzam się... Mż-WR nr 97 ^^
9.07.07.
waga: 66,5 kg
tłuszcz w %: 33,4 %
mięśnie: 22,7 kg

16.07.07.
waga: 65,8 kg
tłuszcze w %: 31,1 %
mięśnie: 23,3 kg

figa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 20:54   #55
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

nie rozumiem
skoro chcesz kota rasowego, to chyba nie chcesz kupowac podróbki? Zalezy ci na rasie przecież...a kot bez rodowodu to kot bez rasy, bo rasa to nie wygląd, tylko przodkowie kota, to dowód, że jego przodkowie też byli tej rasy, że nie ma obcej krwi.
http://arka.strefa.pl/rasa2.html
przeczytaj to
zapłacisz za trochę ładniejszego dachowca...moim zdaniem to snobizm i głupota O_o
ale skoro masz już kilka nierasowych "rasowych" zwierząt, to znajdziesz kogoś, kto ci sprzeda tego "maine coona", więc po co nas pytasz?

rodowód kosztuje kilkadziesiat zł. Zwierzę z rodowodem jest drozsze, bo to co lepsze, jest droższe, zwierze rasowe jest "towarem luksusowym", ale jeszcze nikt bez niego nie umarł :/ jak nie chcesz kasy wydawac, to weź dachowca...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 21:18   #56
figa4
Raczkowanie
 
Avatar figa4
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: okolice Wrocławia ^^
Wiadomości: 154
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

Jezu ale to głupie. Właśnie "czysty snobizm" i tyle. Ja lubię mądrze wydawać pieniądze. Nie chcę dachowca tylko Maine Coona! Chcę miec dużego kota A już nie chce mi sie wiecej tu pisać, widze ze sie nie rozumiemy, ale widzę że szanowni obywatele jakże bogatego kraju jakim jest Polska mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby wydawać na samo kupno zwierzaka. Tak tak, snobizm.
__________________
9.07.2007. START!
odchudzam się... Mż-WR nr 97 ^^
9.07.07.
waga: 66,5 kg
tłuszcz w %: 33,4 %
mięśnie: 22,7 kg

16.07.07.
waga: 65,8 kg
tłuszcze w %: 31,1 %
mięśnie: 23,3 kg

figa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 21:57   #57
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

ja też jestem za rodowodem, ale rozumiem ze nie chcesz kota wystawiać itd.
Moze w takim razie popytaj wsród znajomych, albo na różnych forach lub ogłoszeniach. Czasem chcą oddać kota...
Wiesz, mozesz tez kupić kota za którego nie dasz 4000zł i bedzie miał rodowód.
Zgadzam sie jeszcze z esfirą, na temat rodowodu, to nie wygląd,lecz 'geny' świadczą o rasie.
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 22:03   #58
figa4
Raczkowanie
 
Avatar figa4
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: okolice Wrocławia ^^
Wiadomości: 154
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

Niestety w moim rozumowaniu wygląd i nie przekonacie mnie bo jestem uparta jak mój pies a nawet i bardziej Dzięki za radę, no właśnie próbuje znaleźć. Zakochałam się w wielkości tych kotów, są piękne, szczególnie rude Jak znajde fotke tego w którym się zakochałam po uszy to tutaj wkleje
__________________
9.07.2007. START!
odchudzam się... Mż-WR nr 97 ^^
9.07.07.
waga: 66,5 kg
tłuszcz w %: 33,4 %
mięśnie: 22,7 kg

16.07.07.
waga: 65,8 kg
tłuszcze w %: 31,1 %
mięśnie: 23,3 kg

figa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 22:07   #59
figa4
Raczkowanie
 
Avatar figa4
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: okolice Wrocławia ^^
Wiadomości: 154
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

Długo to nie trwało
A oto Garfield - tak go nazwałam bo mi przypomina tego kota
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Maine Coon.jpg (35,2 KB, 499 załadowań)
__________________
9.07.2007. START!
odchudzam się... Mż-WR nr 97 ^^
9.07.07.
waga: 66,5 kg
tłuszcz w %: 33,4 %
mięśnie: 22,7 kg

16.07.07.
waga: 65,8 kg
tłuszcze w %: 31,1 %
mięśnie: 23,3 kg

figa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 22:22   #60
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Gdzie można kupić Maine Coona bez rodowodu?

nie rozumiem jak nie zalezy Ci na rodowodzie to wez kota za darmo jest takich pelno slicznych mozna przebierac. Bez rodowodu kot bedzie tylko wygladal jak rasowy

Rodowód nie jest potrzebny po to zeby jezdzic na wystawy....nie trzeba takiego kota wystawiac i na pewno nie kosztuje on 4000....zreszta mozna sie dogadac z hodowca. Jak sie postarasz to na pewno znajdziesz jakiegos pseudohodowce czyt namnażacza, ktory sprzeda Ci kota w stylu Maine Coona tylko dla mnie bylyby to zmarnowane pieniadze bo takiego kotka prawie rasowego moge miec za darmo


aha i kotka "persa" nie moglas kupic w hodowli bo hodowle nie sprzedaja zwierzat bez rodowodu zabrania tego regulamin...
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 11:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.