Studia kosmetyczne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-16, 10:47   #31
ewa9317
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Studia kosmetyczne

ale jakie dokładnie trzeba skończyć kierunek w liceum? Czy musi być koniecznie chemia czy biologia czy co??
ewa9317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 10:56   #32
ewa9317
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia kosmetyczne

pomocyy

Edytowane przez ewa9317
Czas edycji: 2008-07-16 o 10:58 Powód: ..
ewa9317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 15:18   #33
agusiek123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 972
Dot.: Studia kosmetyczne

na maturze musisz zdawac biologie i chemię
agusiek123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 09:27   #34
zaneta88
Przyczajenie
 
Avatar zaneta88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 27
Dot.: Studia kosmetyczne

Chodzę do prywatnej szkoły policealnej w Łodzi, został mi jeszcze 1 semestr do końca i powiem tak w szkole policealnej jest więcej praktyk a z teorią bywa różnie, dlatego jak zdobędę dyplom technika usług kosmetycznych idę na prywatne studia 3 letnie aby zdobyć więcej wiedzy, bo to też jest bardzo ważne aby klientce doradzić. I różnica między kosmetyczką a kosmetologiem jest taka że kosmetyczka nie może przerywać ciągłości naskórka podczas zabiegu, a kosmetolog może. No i ktoś napisał, że szkoła kosmetyczna 150zł na miesiąc, owszem są takie szkoły tyle że znam parę dziewczyn z nich i z takich szkół za "parę" złotych przenoszą się do droższych bo tam jest lepiej zorganizowana praktyka. Podam przykład: w tych tańszych szkołach nie dosyć że płacisz czesne to nie rzadko musisz kupować kosmetyki i czasami jest tak że są np. 2 fotele kosmetyczne na całą grupę, niestety... Dowiadywałam się też o studia na UM ale nie dosyć że ciężko się dostać, z praktyką jest bardzo źle ( słyszałam od pracodawców ) to jeszcze wychodzi drożej niż za studia prywatne ( gdzie rok kosztuje w moim przypadku 4800zł ), no i dodam że w policealnej szkole też są miesięczne praktyki w gabinecie, akurat ja trafiłam super bo mogłam robić bardzo dużo, ale moje koleżanki ( większość ) już nie miały takiego szczęścia i np. zamiast zdobyć praktykę w kosmetyce zdobyły praktykę w sprzątaniu podsumowując to jak pójdziemy wszystkie do pracy to i tak to wygląda zupełnie inaczej niż się tego nauczyłyśmy w szkole.
__________________
Kobiety tak trudne są do przejrzenia,
ponieważ
każda z nich stanowi wyjątek od reguły.
zaneta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 08:42   #35
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: Studia kosmetyczne

Hej, dodawałam posta w tym temacie jak byłam na 1 roku studiów na UM. Teraz jestem na 2 roku i jestem bardzo zaniepokojona ilością praktyk jakie mamy, a raczej ich brakiem. Miałam iść do szkoły policealnej ale niestety nie było to póki co możliwe... Teraz będę miała praktyki i dlatego pytam, szczególnie Ciebie Żaneta88 w jakim salonie byłaś na tych praktykach? Nie uśmiecha mi się miesiąc stać i patrzeć na pracę kosmetyczki albo sprzątać Domniemam że orientujesz się też w temacie szkół policealnych w Łodzi- jaką byś mi poleciła? Chodzi mi o dużą ilość praktyki i wyniesienie czegoś konkretnego, co przyda mi się w pracy. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 20:18   #36
mart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Studia kosmetyczne

Ja studiuje kosmetologie w Pozaniu jestem wlasnie na 3 roku i zastanawiam sie gdzie isc na magisterke.Uwazam ze warto miec magistra bo zawsze jest latwiej o prace.Osobiscie nie chcialabym pracowac w salonie kosmetycznym bardziej interesuje mnie praca w firmie kosmetycznej czy cos w tym stylu.Mam powazny dylemat co do wyboru magisterki,slyszalam ostatnio ze jest taki kierunek Manager produktu kosmetycznego.Czy ktos orientuje sie w jakiej szkole mozna robic magisterke z tego wlasnie kierunku?pozdrawiam
mart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 17:55   #37
calineczka013
Raczkowanie
 
Avatar calineczka013
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 115
Dot.: Studia kosmetyczne

Ja chodze do policealnej szkoły kosmetycznej i jest super bardzo duzo zajęc praktycznych i duzo teori;p ale na 100% po ukonczeniu tej szkoły pójde na kosmetologie na UM boje sie za na praktyki trafie do gabinetu gdzie bede całe dnie sprzątała;/ ;(
calineczka013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 12:53   #38
aga18heh
Przyczajenie
 
Avatar aga18heh
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5
Dot.: Studia kosmetyczne

sIeMaNkO... Wybieram się w tym roku do studium kosmetycznego <TEB> mam takie pytanko ... naczym polega nauka na studium?? to są same praktyki?? wykonujemy na sobie zabiegi?? czy uczy nas ktoś teorii?? prosze o dokładne opisanie co i jak dziękuje z góry ślicznie ... pOzDrO
aga18heh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 10:11   #39
dorotkajaz
Raczkowanie
 
Avatar dorotkajaz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 210
Dot.: Studia kosmetyczne

Cytat:
Napisane przez aga18heh Pokaż wiadomość
sIeMaNkO... Wybieram się w tym roku do studium kosmetycznego <TEB> mam takie pytanko ... naczym polega nauka na studium?? to są same praktyki?? wykonujemy na sobie zabiegi?? czy uczy nas ktoś teorii?? prosze o dokładne opisanie co i jak dziękuje z góry ślicznie ... pOzDrO
samych praktyk to chyba nigdzie nie ma:P
oczywiscie ze jest teoria, tak jak w każdej szkole, w koncu musisz wiedziec dlaczego np. uzywasz takich kosmetykow do takiego typu skory.
oprocz pracowni na studium sa takie przedmioty jak fizykoterapia, chemia kosmetyczna, dermatologia, anatomia, fizjologia, higiena, ratownictwo itp.
jesli chodzi o zabiegi to oczywiscie sa wykonywane na sobie nawzajem
dorotkajaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 15:42   #40
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Studia kosmetyczne

Cytat:
Napisane przez aga18heh Pokaż wiadomość
sIeMaNkO... Wybieram się w tym roku do studium kosmetycznego <TEB> mam takie pytanko ... naczym polega nauka na studium?? to są same praktyki?? wykonujemy na sobie zabiegi?? czy uczy nas ktoś teorii?? prosze o dokładne opisanie co i jak dziękuje z góry ślicznie ... pOzDrO
Hej! ja wlasnie ukonczylam 1 rok w TEBIE na kierunku Technik usług kosmetycznych...
Na poczatku szkoła wydawała się porażką, zajęcia były zlewane, tak samo to co robiliśmy na nich, była to jedna wielka fikcja... na egzaminach każdy ściagał, bo nam pozwolono... Zajęcia były odwoływane... Z 30 osob zostało 15... i zbuntowałyśmy się... o szkole poszła zła opinia, zrobili nam ankiete o szkole... po jakimś czasie zmieniono dyrektora szkoły, panie z sekretariatu zaciągneły rękawy i jest super dużo praktyki... ale i teori też jest sporo, zajęcia nabrały tempa. Jak narazie jestem zadowolona...
Tylko pamiętaj jeśli już chcesz iść do takiej szkoły to obowiązkowo chodź na tej zajęcia! nawet jakby trwały po 2 godziny, to naprawde warto.... bo jeśli ktoś zapisał się tylko po to żeby mieć papier to nie ma sensu...
Też chce iśc jeszcze po szkole na studia... wiec narazie szukam pracy, żeby potem mieć na nie. Ale to długa droga, czeka mnie jeszcze rok nauki.
Pozdrawiam
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 13:58   #41
fk182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 19
Dot.: Studia kosmetyczne

Aktualnie jestem na III semestrze w policealnej szkole kosmetycznej.
Wiem, że pewnie każdy chwali swój wybór i ja w tym przypadku też nie bede oryginalna.
Myślę, ze studium kosmetyczne to genialny ruch, jeśli oczywiście trafi sie do dobrej szkoły, o ile chce sie pracować tylko i wyłącznie w gabinecie.
Mam koleżanke, która aktualnie studiuje kosmetologię i musze Wam powiedzieć, że większość rzeczy , które one muszą przyswoić, jest w pracy kosmetyczki całkowicie zbędna. Za to praktyk mają naprawde 2 razy mniej.
Myślę, ze jeśli któś myśli o pracy w laboratorium kosmetycznym lub o magisterce na farmacji to kosmetologia będzie dla niego dobrym wyborem. Natomiast do pracy w gabinecie, przynajmniej u mnie się to sprawdziło, wystarczy zdecydowanie studium kosmetyczne. Daje wiedze praktyczną.
Myślę że kiedyś zdecyduje się na kosmetologie dla poszerzenia horyzontów, ale nie jest to moim zdaniem konieczne.
Najważniejszą rzecza jest trafny wybór szkoły.
Jeśli chodzi o studium kierujcie się przedewszystkim statystykami zdawalności.
fk182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 22:45   #42
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: Studia kosmetyczne

ja od pazdziernika zaczynam studia kosmetyczne w WSP mam nadzieje ze nie bede żałowała
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 22:26   #43
ladyjenova
Raczkowanie
 
Avatar ladyjenova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 161
GG do ladyjenova
Dot.: Studia kosmetyczne

hej dziewczyny!
Wiem, że wątek jest już stary i pewnie zapomniany ale jestem w totalnej kropce! Nie mam pojęcia na co się zdecydować, ponieważ kiedyś w przyszłości chciałabym założyć własny salon kosmetyczny, lub pracować spa, bądź prowadzić taki ośrodek. Jestem z Białegostoku i co prawda sa tu studia kosmetologiczne, ale po pierwsze na lepszej uczelni (wskioz) kosztują 6400 zł/ rok a to jak dla mnie bardzo dużo na państwowej niby 400 zł mniej ale od wielu osób słyszałam że przygotowanie jest gorsze. Myślę w takim razie nad studium w Białymstoku i czy może któraś z was mogłaby się wypowiedzieć w tej kwestii co jest lepsze? Nie zalezy mi szalenie na studiach po prostu chciałabym mieć później pracę w miarę dobrze płatną. Do niedawna pracowałam jako doradca z firmy Lancome w białostockich perfumeriach i praca ta dawała mi ogromną satysfakcję i nie małe pieniadze jak na weekendowe zajęcie.
Proszę pomóżcie
__________________
Kosmetyczkaaaaa
driver od 23.08.2012
ladyjenova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 17:02   #44
bolly93
Raczkowanie
 
Avatar bolly93
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 361
Dot.: Studia kosmetyczne

Witam!
Mam pytanie do dziewczyn studiujących już kosmetologię . Orientujecie się może czy osoba chorująca na epilepsję (padaczkę) może kształcić się na tym kierunku??
Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
__________________
Ania, do usług
bolly93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 17:32   #45
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Studia kosmetyczne

Czy pomoże mi ktoś z wyborem studium>?Myślę nad:
Studium Beaty Mydłowskiej(Warszawa)
Studium Barbary Jaroszewskiej(warszawa)
centrum Kształcenia Maestra(Gdynia)
Plan mam taki żeby po studium szukać pracy w zawodzie i robić zaocznie studia kosmetologi ponieważ chciałabym założyć za pare lat własny salon.
Z góry dzięki za rady po którym studium byłoby najlepiej Jeśli ktoś z was chodził lub może koleżanki wasze.
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 18:04   #46
FantaSy1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 97
Dot.: Studia kosmetyczne

odświeże .

Czy coś sie zmieniło w sprawie studiowania kosmetologi ?
Gdzie znajde jakieś wydziały kosmetologi w okolicach Sosnowcu. Moga być Katowice.

Na Sląskim Uniwersytecie medycznym jest kierunek licencjacjki. Czy ktoś sie orientuje na jakiej zasadzie jest nabór ? płatne ? czy trudno się dostać?

jak rozumiem wymagać co do zdawania matury nie ma ?
Co prawda wybralam na mature biologie (wydawala mi sie potrzebna), mimo ze wynik nie bedzie wysoki, wrecz bardzo niski. Chciałam z niej zrezygnować niestety spóźniłam się z rezygnacją i musze ja napisać. Tak więc czy bedzie to brane pod uwage ?
FantaSy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.