Husky, samojedy, malamuty... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-08, 22:03   #31
leetee1
Raczkowanie
 
Avatar leetee1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 99
GG do leetee1
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Tak sie zastanawiam nad zakupem takiego pieska ale mam duzo watpliwosci. Nie wiem czy husky nadaje sie do mieszkania 2-pokojowego? Obawiam sie , że to za mala przestrzeń jednak Czy ktos moze mi cos wiecej na ten temat powiedziec?
leetee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 09:18   #32
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez leetee1
Tak sie zastanawiam nad zakupem takiego pieska ale mam duzo watpliwosci. Nie wiem czy husky nadaje sie do mieszkania 2-pokojowego? Obawiam sie , że to za mala przestrzeń jednak Czy ktos moze mi cos wiecej na ten temat powiedziec?
zastanow się powaznie bo HUSKY to nie jest rasa czy pies tylko sposób na zycie ! musisz mu zapewnic duzo spacerow , musi sie wybiegac , hasky nie lubi caly dzien siedziec sam w domu, moze ci zniszczyc dom ze zlosci, to nie sa psy ktore lubia samotnosc, kochaja przebywac z ludzmi , zanim go kupisz porzadnie sie zastanow ! ! ! bo to sa wymagajace pieski jak ja bym to kiedys wiedziala to kupila bym sobie jakiegos malego pieska, no ale coz teraz moj ma juz 8 miesiecy i jest gicio ale czasem mialam juz dosc tych spacerow, na dworzu -15 a ty musisz z nim smigac 5 razy dziennie po godzine, starszne
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 10:00   #33
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez leetee1
Tak sie zastanawiam nad zakupem takiego pieska ale mam duzo watpliwosci. Nie wiem czy husky nadaje sie do mieszkania 2-pokojowego? Obawiam sie , że to za mala przestrzeń jednak Czy ktos moze mi cos wiecej na ten temat powiedziec?
chyba 2-pokojowe mieszkanie, to mało dla takiego psa. On powinien mieć przestrzeń, a tam raczej nie będzie jej miał. Lepiej zastanów się nad inną rasą
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 10:37   #34
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez AguŚ87
Hmmm teraz najlepsza pora husków Linienie ! Ja już w głowe dostaje z tymi włosami , mam taką metalową szczotkę, ale niewiem moze sie do tego uzywa jakiś grzebień ???
Mój już się wylenił. Tylko się cieplej zaczęło robić to zaczął. I jak wróciły mrozy, to już był biedak bez prawie bez ciepłej sierści. Z niego to można wtedy wyciągac kłaki garściami i są wszędzie. A najgorsze że to jest 2 razy w roku
Cytat:
Napisane przez AguŚ87
Słyszałam ze huski spuszczone bez smyczy nie przychodzą, Ja moją sunie już od 1 miesiąca spuszczam i nie ucieka ,
Mój tak właśnie robi. Znaczy to też zależy kiedy, ale naczęsciej tak, więc nie kuszę losu. Wiem ze powinien biegać, ale już nie raz tak byłomże w parku go puściłam, a koło parku(po drugiej stronie rzeczki ) ludzie mieli kury i...............No właśnie. Dla niego dobiec tam do rzadna sztuka, gorzej ze mną
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 10:56   #35
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

ja rowniez mialalm huskiego- do wczoraj ...
to sa wspaniale psy!! wymagajace,ale rowniez dajace duzo radosci.Moj husky byl niesamowicie madry,nic nie musialam jej powtarzac,ona wszystko rozumiala,te rasy sa niesamowite.
kiedys bylam z nia w parku na spacerze i spotkalismy dziecko na wozku inwalidzkim,to dziecko strasznie chcialo poglaskac mojego piesiaczka,po chwili moja Bella tak sie do niej tulila i lizala ja, tak jakby rozumiala, ze to dziecko jest chore i potrzebuje dotyku...to bylo niesamowite!!

...tylko ze teraz juz jej nie ma ze mna....
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 21:51   #36
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez sky1980
ja rowniez mialalm huskiego- do wczoraj ...
to sa wspaniale psy!! wymagajace,ale rowniez dajace duzo radosci.Moj husky byl niesamowicie madry,nic nie musialam jej powtarzac,ona wszystko rozumiala,te rasy sa niesamowite.
kiedys bylam z nia w parku na spacerze i spotkalismy dziecko na wozku inwalidzkim,to dziecko strasznie chcialo poglaskac mojego piesiaczka,po chwili moja Bella tak sie do niej tulila i lizala ja, tak jakby rozumiala, ze to dziecko jest chore i potrzebuje dotyku...to bylo niesamowite!!

...tylko ze teraz juz jej nie ma ze mna....
To są niesamowite psy . I tak inteligentne, ze szok. Mój Hasek, to ja o tym wiem ze on rozumie jak sie do niego mówi, ale udaje głupiego jak chce. Ale to od razu widać, no ale co mu można zrobić .
Naprawde bardzo, bardzo Ci współczuje. To straszne stracić kogoś tak kochanego. O nic nie pytam, bo rozumiem, ze pewnie ciężko jest Ci teraz o tym rozmawiać/ pisać...
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 14:20   #37
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

A co powiecie dziewczyny o malamutach albo samoyedach i ich "charakterkach"?
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."


giganciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-12, 17:29   #38
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez lulina
chyba 2-pokojowe mieszkanie, to mało dla takiego psa. On powinien mieć przestrzeń, a tam raczej nie będzie jej miał. Lepiej zastanów się nad inną rasą
ja mam właśnie 2 pokoje a pies siedzi ze mną w 1 i czuje sie chyba u mnie dobrze, Tylko ma dużo ruchu , to moze dlatego
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 19:11   #39
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez AguŚ87
ja mam właśnie 2 pokoje a pies siedzi ze mną w 1 i czuje sie chyba u mnie dobrze, Tylko ma dużo ruchu , to moze dlatego
No wiadomo, ze to nie jest reguła, ze MUSI mieć dużo przestrzeni, ale POWINIEN
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 19:20   #40
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez giganciara
A co powiecie dziewczyny o malamutach albo samoyedach i ich "charakterkach"?
A ja to właściwie nie wiem jakiej rasy właściewie jest mój Hasek. POchodzi z Czech, nie ma rodowodu i za bardzo nie wiemy. Na malamuta to jest za mały, a te samoyedy to jakie są?? Ja myślałam dokłądnie ze to Łajka Zachodniosyberyjska
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 20:04   #41
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez giganciara
A co powiecie dziewczyny o malamutach albo samoyedach i ich "charakterkach"?
Nie bardzo się znam na tych rasach, bo moją miłością był husky.
O malamutach wiem tyle, że są większe od huskich, mają troszkę inną sierść, nie mogą mieć niebieskich oczu i na tym moja wiedza się kończy.
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 08:28   #42
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez lulina
Na malamuta to jest za mały, a te samoyedy to jakie są??
samoyedy są z rasy huskich, są całe białe, mniejsze, mają bardzo puszystą sierść
253907_4_d41d_d.jpg
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."



Edytowane przez giganciara
Czas edycji: 2006-05-17 o 16:33
giganciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 16:34   #43
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez giganciara
malamuty są z rasy huskich, są całe białe, mniejsze, mają bardzo puszystą sierść
Załącznik 407456
Chyba piszesz o samoyedzie? A nie o malamucie, bo one z tego co wiem, to właśnie są od Huskych większe . Zresztą już krtoś tak nawet pisał
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:58   #44
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Samoyedy są wielkości husków , a malamuty jeszcze raz takie jak husky i są przeważnie maści srebrnej
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:35   #45
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez lulina
Chyba piszesz o samoyedzie? A nie o malamucie, bo one z tego co wiem, to właśnie są od Huskych większe . Zresztą już krtoś tak nawet pisał
wybacz pomyłka, myslalam o czyms innym a napisalam o innym
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."


giganciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 14:36   #46
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez giganciara
wybacz pomyłka, myslalam o czyms innym a napisalam o innym
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 19:59   #47
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez giganciara
A co powiecie dziewczyny o malamutach albo samoyedach i ich "charakterkach"?
Wydaje mi sie że moge sie wypowiedziec o Malamutach, bo mam jeden egzemplarz od ponad 1,5 roku...niestety aktualnych zdjęć w formie elektronicznej nie posiadam- a szkoda bo jest co oglądać wierzcie mi

Alaskan Malaute należy do rasy szpiców. Jest to duży, bardzo silny pies o masywnej krępej budowie - znacznie większy niż Husky, osiąga wage do około 40 kg. Jest zdecydowanie bardziej puchaty niż Husky i ma z reguły charakterystyczną puchatą kite na ogonie. Mój Tobi jest umaszczenia wilczastego (srebrzyto-biały) ale bywają także egzemplarze czarne, szare, rude czy nawet białe. Charakterystyczną cechą umaszczenia są "rysunki" - z reguły maska na pysku (jak u Myszki Miki), jasny brzuch i łapy- te cechy maja też Husky. Jest zwierzęciem wyjątkowo socjalnym - traktuje człowieka jak swoje stado i nie odstępuje go na krok. Nie lubi zostawać sam, zdarza sie że wyje. Łazi za nami dosłownie wszędzie. Uwielbia obserwować, kładzie sie więc tak aby widziec co aktualnie jego stado robi. Jest maniakiem podkopów. Zostawiony bez opieki na 5 minut w ogródku potrafi wykopać cos w rodzaju rowu przeciwczołgowego do którego bez żenady od razu sie pakuje.
Generalnie bardzo czysty pies- sporo czasu poświęca na toaletę. Jakims cudem brud się nie trzyma jego sierści i po spacerze momentalnie pies robi sie czysty oczywiście kosztem podłóg i ścian w mieszkaniu
Niekłopotliwy w karmieniu. Od małego jest na suchej karmie (początkowo dla szczeniaków teraz dla dorosłych psów dużych ras), my akurat stosujemy niemiecką karme Bevi Dog- dobrze jest przyswajana i tańsza niż Ekanuba. Ale gdyby mu pozwolić zjadłby totalnie wszystko. Robiliśmy juz różne eksperymenty- po prostu stworzenie jest wszystkożerne, a juz jego największym psim przysmakiem jest suchy chleb. Straszny z niego żebrak. Dla jedzenia jest w stanie zrobić wszystko. Generalnie jest dużym indywidualistą i strasznym uparciuchem, dośc trudno go było ułożyć, żeby np. szedł grzecznie na spacerze. Jak sie uprze że musi obsikać jakis krzaczek to MUSI to zrobic i nie ma co protestować.
Przy tym wszystkim straszny z niego pieszczoch. Przychodzi i domaga sie drapania za uchem, gmerania po brzuchu. Jest bardzo łagodny, właścicielom pozwala robić ze sobą praktycznie wszystko nawet gdy coś mu soie szczególnie nie podoba co oznajmia burczeniem- jak na przykład czesanie. Problem sierści to w ogóle oddzielny temat- możnaby założyc przędzalnię i robic swetry
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 20:13   #48
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Acha napisze jeszcze o tzw. ruchu i trzymaniu psa w bloku.

Szpice potrzebuja owszem dużo ruchu ale trzeba pamiętać, że ilośc i natężenie ruchu należy dostować do wieku psa. Półroczny szczeniaczek nie potrzebuje aż tyle ruchu co dorosły 2 letni pies. Mój Malamut uwielbia spacerki i bieganie (najlepiej luzem ale oczywiście zwiewa) ale nie przepada za uprzężą. Od ponad pół roku przyzwyczajamy go do pracy w uprzeży i biega z mężem przy rowerze. Jest tak silny że przez pierwszy etap nie trzeba pedałować, nawet pod górkę Dopiero na jesień (skończy 2 lata) będziemy mogli pomyślec o bieganiu w zaprzęgu. Wczesniej pies nie powinien pracowac w zaprzęgu gdyz jeszcze rośnie i może mu to wykoślawic stawy i upośledzic budowę. Poza tym trzegba pamiętac o zmianie karmy na bardziej energetyczną- jesli pies pracuje w zaprzęgu.

Ja mieszkam w bloku więc sie moge wypowiedzieć. Przede wszystkim ta rasa wymaga dosyć dużego nakładu czasu. Rzeczywiście pies musi sie wybiegać, zupełne minimum to 2 krótkie (ok 20 minut) spacery rano i późno wieczór i jeden popołudniowy minimum godzinny. Juz przy tej dawce pies jest całkiem zadowolony i w domku sobie spokojnie śpi. Jeśli jest niewybiegany to roznosi go nadmiar energii i trudno z nim wytrzymać. A ponieważ jest nieustannie skłonny do zabawy, może byc to nieco męczące na dłuższą metę. Potrafi do szału doprowadzic ciągłym przynoszeniem zabawek i molestowaniem o zabawe z nim.

Znalazłam jakies zdjęcia mego Tobika jak był malamucim maluszkiem, aktualnie nic nie zostało z tego maleństwa - jest młodym pięknym 1,7 rocznym samcem -przypomina sunię na ostatnim zdjęciu tyle, że jest troche większy
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 23:01   #49
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

mój HAsek wygląda jak ta matka ze zdjęć. Zreszta jutro postaram sie wkleić jakieś jego fotki same osądzicie.
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 09:55   #50
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Lulinko, a może twój piesek wcale nie jest Huski?
Rozmawialam ostatnio ze znajomym hodowcą interchampionów i on powiedział, że w Polsce rasa Alaskanów poszła w niezbyt udanym kierunku tj. że psy sa za duże. I to sie jakby sprawdza- na początku myśleliśmy, że nasz pies jest jakis "wybrakowany" bo w porównaniu do kilku innych samców był niższy z 10 cm w kłębie. A potem się okazało, że wzorzec rasy jest własnie niższy, bo te psy z natury sa ukształtowane do ciągnięcia i te kolosy sięgające ludziom do pasa wcale nie są silniejsze od tych mniejszych. A wręcz odwrotnie.
Zdjęcia wklej koniecznie.
A jakie oczy ma Twój piesio?
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 16:04   #51
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Tylkoże mój Hasek jesm mniejszy od tamtego- to na pewno. Waży co ok. 25- 30 kg.
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 09:01   #52
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez lumiaa
Acha napisze jeszcze o tzw. ruchu i trzymaniu psa w bloku.

Szpice potrzebuja owszem dużo ruchu ale trzeba pamiętać, że ilośc i natężenie ruchu należy dostować do wieku psa. Półroczny szczeniaczek nie potrzebuje aż tyle ruchu co dorosły 2 letni pies. Mój Malamut uwielbia spacerki i bieganie (najlepiej luzem ale oczywiście zwiewa) ale nie przepada za uprzężą. Od ponad pół roku przyzwyczajamy go do pracy w uprzeży i biega z mężem przy rowerze. Jest tak silny że przez pierwszy etap nie trzeba pedałować, nawet pod górkę Dopiero na jesień (skończy 2 lata) będziemy mogli pomyślec o bieganiu w zaprzęgu. Wczesniej pies nie powinien pracowac w zaprzęgu gdyz jeszcze rośnie i może mu to wykoślawic stawy i upośledzic budowę. Poza tym trzegba pamiętac o zmianie karmy na bardziej energetyczną- jesli pies pracuje w zaprzęgu.

Ja mieszkam w bloku więc sie moge wypowiedzieć. Przede wszystkim ta rasa wymaga dosyć dużego nakładu czasu. Rzeczywiście pies musi sie wybiegać, zupełne minimum to 2 krótkie (ok 20 minut) spacery rano i późno wieczór i jeden popołudniowy minimum godzinny. Juz przy tej dawce pies jest całkiem zadowolony i w domku sobie spokojnie śpi. Jeśli jest niewybiegany to roznosi go nadmiar energii i trudno z nim wytrzymać. A ponieważ jest nieustannie skłonny do zabawy, może byc to nieco męczące na dłuższą metę. Potrafi do szału doprowadzic ciągłym przynoszeniem zabawek i molestowaniem o zabawe z nim.

Znalazłam jakies zdjęcia mego Tobika jak był malamucim maluszkiem, aktualnie nic nie zostało z tego maleństwa - jest młodym pięknym 1,7 rocznym samcem -przypomina sunię na ostatnim zdjęciu tyle, że jest troche większy
Chyba się zakochałam
Marzę o malamucie. Mam przy domu wielki ogród, trochę boję się właśnie o to kopanie, bo mój ojciec z pewnością nie byłby zadowolony.
Nie wiem też, czy pies mógłby przebywać na dużym, ogrodzonym terenie SAM przez kilka godzin. Chodzę do szkoły i nie wiem czy mogłabym się nim tak często zajmować.
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."


giganciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 09:55   #53
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Pies może zostawać sam - jak najbardziej, co nie znaczy jednak, że będzie tym faktem zachwycony. To sa bardzo pomysłowe stworzonka, które bardzo szybko potrafia sobie znaleźć świetne zajęcie- niestety to raczej pewne, że malamut urządziłby raz dwa ogródek po swojemu nawet takie 6 tgodniowe maluszki kopia doły większe od siebie z wielkim zapałem; przez pierwszy rok co najmniej) taki mały malamut to istna demolka (potrzeba gryzienia i rozrywania wszystkiego na kawalątki) a pomysły na zabawy jeżą włosy na głowie (raz wyciągnął zza szafki zapas papieru toaletowego ok. 12 rolek, podarł je na konfetti, zakopał sie w tych śmieciach i spał sobie w najlepsze . Aktualnie pies, gdy zostaje sam po prostu sobie grzecznie śpi.

Z drugiej strony to prawie wszystkie młode psy maja podobnie więc jest to po prostu pewna cena posiadania pupila. Na pewno trzeba pamiętac o tym, że taki mały śliczny mis wyrasta na dużego silnego psa,o dosyc niezależnym charakterze do którego utrzymania potrzeba naprawdę sporo siły.

Poza tym, to fantastyczne przyjacielskie stworzenie, łagodne i ZAWSZE skore do zabawy.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 13:58   #54
Ellie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 228
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Witajcie wszystkie fanki przeróżnych szpiców!
Zamieszczam zdjęcie mojego malamuta. Ma on już swoje lata, więc nie dziwcie się, że nie jest najpiękniejszy. Mam swojego psiaczka już 9 lat i mogę powiedzieć, że alaskany malamuty to super przyjaciele. Lumiaa ma racje, żeby utrzymać go na smyczy potrzeba nie lada siły. Moją świętej pamięci babcie tak pociągną, że wyrwała sobie bark. Trzeba uważać.
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blizz.JPG (85,3 KB, 86 załadowań)
__________________
.: Nie ma drogi do szczęścia
To szczęście jest drogą :.
Ellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:03   #55
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

jej to moje ulubione pieski
kiedyś jak już się wyprowadze od rodziców(mam nadziej że niedługo)
to sobie kupie
są cudowne
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 17:41   #56
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Ellie - czemu nie najpiękniejszy? - majestatyczny samiec. Wzbudza respekt, choć pewnie - jak w przypadku prawie wszystkich Malamutów- to tylko pozory, bo zamiast kogokolwiek zaatakować mógłby co najwyżej zalizac na śmierć .

Masz może zdjęcie w całości?.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 11:16   #57
Ellie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 228
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Nienajpiękniejszy bo już stary i trochę osiwiały. Ale naprawdę wzbudza respekt. Raz miałam nawet taką śmieszną przygodę. Zadzwonił do furtki jakiś obcy facet. Pomyślałam, że to napewno jakiś naciągacz ale wyszłam do niego. Kiedy zobaczył mojego pieska, tylko powiedział : Husky? To ja uciekam!!!! I poszedł. Nieźle się uśmiałam, tym bardziej, że to nie huski.
Mój malamut uwielbia się przymilać. Prawie wogóle nie szczeka tylko tak jakby gada. Kiedy był młodszy lubił wskakiwać na ludzi i lizać ich po uszach.
Później załącze fotkę całego psa.
Pozdrawiam.
__________________
.: Nie ma drogi do szczęścia
To szczęście jest drogą :.
Ellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 19:12   #58
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez Ellie
Husky? To ja uciekam!!!! I poszedł. Nieźle się uśmiałam, tym bardziej, że to nie huski..
Husky też wogóle nie są groźne. Cos sie temu panu chyba rasy pomyliły
Cytat:
Napisane przez Ellie
Mój malamut uwielbia się przymilać. Prawie wogóle nie szczeka tylko tak jakby gada. Kiedy był młodszy lubił wskakiwać na ludzi i lizać ich po uszach.
Później załącze fotkę całego psa.
Pozdrawiam.
Mój wogóle ale to wogóle nie szczeka, gada i sie kłuci jak mu coś nie pasuje. no czasem wyda z siebie coś w stylu szczeku, ale to na prawde są wyjątkowe okoliczności.
A co do kłutni, to np. jak mu sie pogrozi palcem, to krzyczy, albo jak moja mama chce go z domu wygonić na podwórko, to na ną krzyknie i biegnie do drzwi.
A najlepsze to jest jak on śpiewa. Czasem do księżyca, ale to nie to. Miałam w szkole naukę lekcji na flecie. I jak ja grałam, to on do tego śpiewał. I chociaż już tyle lat nie gram, jak wyciągnę flet i dmuchnę, to on tak fajnie wyje
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 09:33   #59
Ellie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 228
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Oj tak, mój malamucik też potrafi zaśpiewać.
Załączam fotki w całośći. Jak widzicie ma on opatrunki na łapach ale to dlatego, że cierpi na alergię pokarmową, która objawia się zmianami skórnymi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blizz2.JPG (106,3 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blizz3.JPG (116,7 KB, 108 załadowań)
__________________
.: Nie ma drogi do szczęścia
To szczęście jest drogą :.
Ellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 09:51   #60
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: husky, samojedy, malamuty...

Cytat:
Napisane przez Ellie
Oj tak, mój malamucik też potrafi zaśpiewać.
Załączam fotki w całośći. Jak widzicie ma on opatrunki na łapach ale to dlatego, że cierpi na alergię pokarmową, która objawia się zmianami skórnymi.
jej śliczny
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-17 20:12:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.