burżujstwo ??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 11:10   #31
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez edynka Pokaż wiadomość
Witajcie Drogie Wizażanki
Zastanawia mnie od pewnego czasu jedna rzecz i chciałabym sie nią podzielić. Chodzi mi o kupowanie kosmetyków selektywnych marek. A konkretnie: rozumiem, po co kupować krem do twarzy za 100 i więcej zł (działanie), drogi balsam (może mieć obłędny zapach, świetnie nawilżać itd), rozumiem kupowanie wysokopółkowego podkładu (wiadomo - gładka cera podstawą makijażu), rozumiem cienie (trwałość) i wszystko, co bardzo WIDAĆ na twarzy albo o czym wiadomo, że ma specjalne, dobre działanie. Ale nijak nie mogę zrozumieć, po co kupować kredkę do oczu za 60 zł? Albo lakier do paznokci za 120 zł? Konturówkę do ust za 100 zł? Przecież trzy ostatnie kosmetyki, które wymieniłam, a także wieeeeeeele innych, można kupić dużo, dużo taniej i nie będą ani słabej jakości, ani nie będzie problemu z dobraniem koloru... Przecież kredka to tylko kredka, prawda? Czarna będzie czarna, i jeśli się nią źle pomajuję, to będę wyglądać niekorzystnie, tak samo, jak będę żle wyglądać krzywo pomalowana kredką za 15 zł...
Gdybym nawet miała miliony na koncie (JESZCZE nie mam, przyznaję :P) to wciąż wydawałoby mi się bezsensem wydać na konturówkę do ust 150 zł...
Może dziwi Was moje podejście, jako żem kobieta ale tak się właśnie od dłuższego czasu zastanawiam... A co Wy o tym myślicie?
Ogólnie się z Tobą zgadzam
Nie zgodze się natomiast w kwestii cieni gzdie cena nie gwarantuje trwałości,a przynajmniej nie u kazdego - mp. u mnei cienie Clique nie trzymają się długo - ok 4 godz, dopwiero położone na inny, ajsny dzień mają dłuzszą trwałość.

Kwestia wyboru drogiego błyszczyka może być zależeć od efektu jaki daje lub np. na działanie nawilżające. W przypadku błyszczyku, kredki do ust, do oczu czy lakieru do paznokci moze być jeszcze kwestia dobrania odpowiedniego koloru, "wymarzonego" koloru. Jakiś czas temu kupiłam podwójna kredkę do oczu Clinique za 70 zł i przez ani chwilę nie żałowałam - bardzo dobrze się nią mlauje, jest trwała, intensywna no i daje śliczny efekt
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:53   #32
IDaria
Raczkowanie
 
Avatar IDaria
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 178
Dot.: burżujstwo ???

Zgadzam się. Jeśli ktoś kupuje drogie błyszczyki itp. to najwyraźniej ma za dużo pieniędzy.
IDaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 19:01   #33
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez IDaria Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Jeśli ktoś kupuje drogie błyszczyki itp. to najwyraźniej ma za dużo pieniędzy.

pieniędzy nie da sie mieć za dużo
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 21:03   #34
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: burżujstwo ???

przesunąłem wątek na odpowiedniejsze forum do rozmów o ka$ie
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 21:49   #35
czarnaorchidea
Rozeznanie
 
Avatar czarnaorchidea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 745
Dot.: burżujstwo ???

A ja uważam, że lepiej zainwestować w dobre kosmetyki, wg mnie w większości przypadków cena idzie w parze z jakością. Owszem, trafiają się perełki, jednak w moim przypadku bardzo rzadko, dlatego jestem wierna pielęgnacji Vichy, Avene i La Roche-Posay, lubię podkłady Heleny Rubinstein, cienie Clinique i błyszczyki Diora. W makijażu głównie chodzi mi o trwałość - podkład, cienie i tusz powinny trzymać się w nienaruszonym stanie cały dzień, błyszczyk kilka godzin [a to zapewniają mi tylko Juicy Tubes i DiorKissy].

Może wg niektórych kupowanie drogich kosmetyków to tylko snobizm, ja jednak uważam, że czasem warto wydać więcej, żeby efekt był lepszy.
__________________
"Natura jest niewygodna. Trawa jest twarda, wilgotna, pełna obrzydliwych insektów. Gdyby natura była wygodna, ludzkość nie wymyśliłaby architektury."
Oscar Wilde

czarnaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 22:02   #36
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: burżujstwo ???

Mialam raz malutkie starcie z jedna z Wizazanek wlasnie w tej sprawie.Zostalam zle zrozumiana,ale wycofalam sie z rozmowy,bo po co sie klucic?
Chodzilo mi wtedy o to,ze kupujac drogie kosmetyki placimy przede wszystkim za marke,opakowanie i inne szmery-bajery,ktore nie swiadcza o tym,ze kosmetyk jest dobry.Chcialam wtedy nadmienic,ze wlasnie dlatego mam obawy przed wyskopolkowymi kosmetkami,bo nie chce po prostu wyrzucac pieniedzy w bloto.Owa Wizaznka-fanka wysokiej polki-zaatakowala mnie,ze jak nie chce,to nie i ze ona nie leci tylko na gadzeciarskie opakowanie i na marke.Czyzby jednak zabolalo?Chyba jednak poczula sie urazona,bo ma cos na sumieniu (lekkie szpanerstwo?)
W kazdym razie,dla mnie osobiscie-kazdy ma to co lubi i na co go stac.Ja powoli przymierzam sie do przygody z wysoka polka,ale mysle,ze najpierw wiele godzin spedze na Wizazu,zeby (jak juz cos kupuje) nie byc rozczarowana.
Mysle,ze wazne,zeby miec dobre "podstawowe" kosmetyki.Dobre oczywiscie wcale nie musi znaczyc bardzo drogie.A podstawowe kosmetyki to dla mnie:baza,podklad,pylkowy puder matujacy,dobrze dobrany roz i tusz do rzes.Ewentualnie jeszcze jedne cienie do powiek w neutralnych kolorach (rowniez dobrze dobrane).Z reszta mozna poszalec.Ale mysle,ze nie ma co sie dawac zwariowac.Podejzewam,ze wiele drogich kosmetykow ma swoje tansze odpowiedniki.Tylko wiadomo,jak przy okazji dzial cala "aura" wokol nich (czyli np.reklama).Pozatym,jak juz sie na cos wykosztowujemy,to rowniez oceniamy to troszke inaczej i nawet porownujac z kosmetykiem dajacym ten sam efekt,mozemy wystwic mu troszke lepsza recenzje.
Tak wiec wybierajac wysokopolkowa kolorowke napewno skorzystam z recenzji Wizazanek,ktore maja juz z nimi doswiadczenie i dopiero bede robic zakupy
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 22:03   #37
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
A ja tam lubie czasem kupic cos drozszego ;-).
Nie mowie tu o mydle, czy zelu pod prysznic.
Ale jakis dobry krem, jak ja lubie to uczucie blogosci tuz po nalozeniu ;-).
Perfumy zawsze kupuje oryginalne, selektywne.
Po prostu lubie. Krzywde tym komus robie? Nie.

PS, mam lakier do paznokci Chanel i wcale nie jest trwaly :/. Dostalam w prezencie.

Ah i jeszcze jedno, zauwazylam, ze w naszym kraju wrecz w zlym tonie jest kupowanie czegos, hm, nazwijmy to "drogiego" z kosmetykow, perfum, ale bluzy adidasa z wielkim napisem na pol plecow to juz nie .
ale autorka tematu wyraznie napisala,ze nie chodzi jej o kupowanie drogich kosmetykow typu krem, podklad, tusz do rzes czy perfumy - tegop absolutnie nikt za burzujstwo nie uwaza ;-)
- tylko o rzeczy typu lakier, kredka itp - w sumie te pierwsze jestem w stanie zrozumiec i nie dziwia mnie - tak kredki czy lakiery uwazam ze jest niepotrzebne kupowac drogie bo razczej jakoscia sie nie roznia a uzywa sie ich na krotko...
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 22:19   #38
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: burżujstwo ???

Każdy wydaje swoje pieniądze na to, na co ma ochotę. Ja też nie widzę sensu kupowania drogiej konturówki, ale jeżeli ktoś ma taką potrzebę, to jego sprawa.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 09:03   #39
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: burżujstwo ???

mnie szkoda by bylo wydac kase na profesjonalna odzywke z salonu fryzjerskiego. ten kosmetyk schodzi mi najszybciej, a najlepsza jest tania, dobra ziaja
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 09:08   #40
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: burżujstwo ???

Miałam kiedyś lakier do paznokci chanel (dostałam go) i był to najgorszy lakier jaki kiedykolwiek miałam, odpryskiwał po 2 dniach (normalnie lakier trzyma mi się 1,5 tyg bo mam twarde paznokcie)...
Zgadzam się że płaci się za markę.
Ty m bardziej że np lakier zazwyczaj nie wykorzystuje do końca bo wysycha i tak mój chanelek wylądował w koszu...
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 09:33   #41
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: burżujstwo ???

Śmieszą mnie opinie z gatunku "ja używam TYLKO Diora" Wiadomo jaki jest poziom życia w PL i chyba niewiele osób stać na masowe zakupy kosmetyków za kilkaset [kilka tysięcy?!] złotych. Do tego dochodzą dzikie narzuty perfumerii i raczej słabe promocje/gifty/programy lojalnościowe. Mimo ogromnej miłości do kosmetyków, wolę zostawić jeszcze miejsce na zaspokojenie innych miłości.
Jeśli używałabym jednej kredki do powiek byłabym skłonna zapłacić za nią ponad 100zł [pod warunkiem naprawdę świetnej jakości]. Jeśli przez max trzy miesiące w roku [nawet w tym czasie okazjonalnie] mam ochotę na turkusowe powieki nie będę szalała.
Podstawowe kosmetyki zawsze lepsze [przetestowane, przemyślane, dopasowane do potrzeb, niekoniecznie najdroższe!]. Szaleństwa najczęściej w przedziale 10-30zł - szanse na zużycie wściekle różowego cienia czy zielonego tuszu do rzęs są przecież minimalne.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 02:01   #42
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: burżujstwo ???

W mojej kosmetyczce niewiele jest kosmetykow z wyzszej polki.Owszes,stac mnie na nie...od czasu do czasu...ale nie do konca jestem przekonana co do ich cudownych wlasciwosci upiekszajacych,dlatego wybieram te sredniopolkowe.Byc moze mam zbyt wysokie wymagania wzgledem kosmetykow luksusowych,ale jak moge nie wymagac super wygladajacej cery za podklad kosztujacy ponad 200 zl????Wyzsza polka,wyzsza jakosc...niestety to sie nie zawsze zgadza.Uzywam fluidu Loreala,nie dlatego,ze palam miloscia to tej firmy kosmetycznej,ale po prostu mam wrazenie,ze ten kosztujacy zaledwie 12$ kosmetyk nie rozni sie niczym innym od Diora za dolarow 60.Dlaczego mam wiec przeplacac...
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 06:37   #43
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez edynka Pokaż wiadomość
Witajcie Drogie Wizażanki
Zastanawia mnie od pewnego czasu jedna rzecz i chciałabym sie nią podzielić. Chodzi mi o kupowanie kosmetyków selektywnych marek. A konkretnie: rozumiem, po co kupować krem do twarzy za 100 i więcej zł (działanie), drogi balsam (może mieć obłędny zapach, świetnie nawilżać itd), rozumiem kupowanie wysokopółkowego podkładu (wiadomo - gładka cera podstawą makijażu), rozumiem cienie (trwałość) i wszystko, co bardzo WIDAĆ na twarzy albo o czym wiadomo, że ma specjalne, dobre działanie. Ale nijak nie mogę zrozumieć, po co kupować kredkę do oczu za 60 zł? Albo lakier do paznokci za 120 zł? Konturówkę do ust za 100 zł? Przecież trzy ostatnie kosmetyki, które wymieniłam, a także wieeeeeeele innych, można kupić dużo, dużo taniej i nie będą ani słabej jakości, ani nie będzie problemu z dobraniem koloru... Przecież kredka to tylko kredka, prawda? Czarna będzie czarna, i jeśli się nią źle pomajuję, to będę wyglądać niekorzystnie, tak samo, jak będę żle wyglądać krzywo pomalowana kredką za 15 zł...
Gdybym nawet miała miliony na koncie (JESZCZE nie mam, przyznaję :P) to wciąż wydawałoby mi się bezsensem wydać na konturówkę do ust 150 zł...
Może dziwi Was moje podejście, jako żem kobieta ale tak się właśnie od dłuższego czasu zastanawiam... A co Wy o tym myślicie?

Tutaj pisze na czym warto oszczędzać, a na czym nie: http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-do...5,3463764.html
http://www.drogerienatura.pl/forum/?topic=676

Rozumiem o co Ci chodzi. Dla mnie też niektóre wydatki są bezsensowne - np. żel do mycia ciała powyżej 10 zł (a najczęściej kupuję w cenie do 5 zł) to rozbój w biały dzień, błyszczyk - góra 20 zł, bo przecież to pierdołka szybko schodząca z ust, odżywki do włosów też kupuję tanie a o dużej pojemności (co wcale nie znaczy, że są złe - moja siostra jest takim trochę typem "burżujki" a ostatnio mam od niej zamówienie, na "tą dużą, fajną odżywkę za 10 zł, co mi ostatnio dałaś. po co mam przepłacać"), kupuję również tanie, ziołowe szampony prod. polskiej - uważam, że biją na głowę wiele reklamowanych marek. Natomiast potrafię sporo wydać na dobrą maseczkę (ale tylko profesjonalną, a nie z drogerii), specjalistyczne peeling, również na puder, czy krem (chociaż tu już mniej szaleję - dobry krem Ziaja, czy Lirene to 15-25 zł). Ale dla mnie "sporo" to tak do 30-50 zł (w porywach) za maseczkę, czy peeling (a mam je na długo), za puder 30-40 zł, a za krem do 25 zł. A i tak poluję na okazje, duże opakowania, tańsze zamienniki.

Wydaje mi się, że wszystko zależy od stanu posiadania. Jeśli ktoś zaczyna dysponować większą kasą, więcej zarabia, to najpierw kupuje jedną-dwie droższe, niż zwykle rzeczy. Potem jakoś zaczyna lecieć i okazuje się, że ma same "markowe" produkty. Powiesz A, to mówisz potem B, bo 100 zł w tą, czy w tą - co za różnica, jeśli ktoś ma dużo? Moja koleżanka zaczęła nieźle zarabiać, jej facet również i w pewnym momencie przyznała, że ona to już w tańszym proszku, niż jakiś tam, prać by nie potrafiła, a jeśli szminka to tylko ta, a jeśli puder to tylko taki - same markowe i drogie. Wydaje mi się, że szybko się przyzwyczajamy do luksusu. Chociaż powtarzam sobie, że nigdy nie dałabym za pewne rzeczy powyżej pewnej sumy. Ale kto wie? Jakbym miała milion, to może konturówka za 120 zł to byłaby dla mnie ta "tania"?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 07:10   #44
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: burżujstwo ???

owszem kredka konturówka czy lakier do paznokci za wyzej niz 100 zł to dla mnie przesada, natomiast w inne kosmetyki a szczególnie do włosów i twarzy bede inwestowac zawsze(jezeli bede mogła) i duze pieniadze gdyz moim zdaniem nie ma sie co oszukiwac ze taka nivea nawilzy moje wlosy tak samo jak kreaster
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:07   #45
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: burżujstwo ???

To moim burżujstwem jest błyszczyk z max factora za 30 zł.
Ale jest naprawdę rewelacyjny (kolor) i nigdy nie mogę go sobie odmówic, mimo, że staram się oszczędzac na kosmetykach.
Chyba w "Urodzie" czytałam, że drogie kremy (te po 100 zl i więcej) różnią się od tańszych marką i tym, że najnowsze składniki są w nich wcześniej niż w innych kremach.
Np. gdy zaczęto doceniac algi, to w kremach za 50 zł pojawiły się po ok. 0,5 roku od dnia, gdy wprowadzono je do bardzo drogich kosmetyków
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:30   #46
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: burżujstwo ???

Sprawa wdg. mnie wyglad tak jesli ktos obraca sie od malego w sephorze to dla niego jest to naturalne np. lakier chanel.
Jesli ktos nie mial kasy w domu a zaczal zarabiac to chce sprobowac bo w koncu zarabia na siebie i go stac.
Ludzie z kasa nie zastanawaiaj sie ze mogli by kupic krem za 30 zl ,ze moze kupie w sieci bo taniej ,poczekam na promocje,pojde do rosmana -potrzebuja,chca -kupuja.

plus do tego podejscie z domu i traktowanie kasy.

Nigdy mi niczego nie barkowalo ale nie potrafie i nie chce przeplacac np. kupujac w sieciowkach i tyle.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:39   #47
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: burżujstwo ???

A ja zauważę jedno: takie rzeczy, jak kosmetyki, to kwestia doboru do rodzaju skóry. Cienie Inglot trzymają mi się na powiekach genialnie, ale już np. CC słabiutko (no nie stać mnie na droższe, więc nie wiem, jak tam np. z Diorem czy choćby Maybelline ) Ale nie mam żadnej gwarancji, że kosmetyki z najwyższej półki sprawdzą się na mnie

Ale nawet mając kasę, kupowałabym kosmetyki sprawdzone, a nie najdroższych marek

Padło tu twierdzenie, że warto wydać pieniądze na drogi (czyli dobry) tusz do rzęs. Ja kupuję Rimmela za kilkanaście zł i do moich rzęs pasuje super, z natury mam długie, ciemne i nie potrzebuję super wzmacniacza A tuszuje się nim dobrze, nie zostawia grudek, ma dobrą konsystencję, szczoteczka też mi odpowiada.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:49   #48
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez wiolkaa85 Pokaż wiadomość
To moim burżujstwem jest błyszczyk z max factora za 30 zł.
Ale jest naprawdę rewelacyjny (kolor) i nigdy nie mogę go sobie odmówic, mimo, że staram się oszczędzac na kosmetykach.
Chyba w "Urodzie" czytałam, że drogie kremy (te po 100 zl i więcej) różnią się od tańszych marką i tym, że najnowsze składniki są w nich wcześniej niż w innych kremach.
Np. gdy zaczęto doceniac algi, to w kremach za 50 zł pojawiły się po ok. 0,5 roku od dnia, gdy wprowadzono je do bardzo drogich kosmetyków
30 zł za błyszczyk to nie burżujstwo, a poza tym kupujesz go, bo uważasz, że jest super (zrecenzowałaś go, bo chętnie przeczytam?) i nie patrzysz na markę. Burżujstwo to kupowanie czegoś, bo "skoro droższe to lepsze", albo "nie dam mniej, niż x zł, bo to zbyt tanie by było", albo "wiem, że to tańsze lepsze, ale ja muszę mieć droższe".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 09:24   #49
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
30 zł za błyszczyk to nie burżujstwo, a poza tym kupujesz go, bo uważasz, że jest super (zrecenzowałaś go, bo chętnie przeczytam?) i nie patrzysz na markę. Burżujstwo to kupowanie czegoś, bo "skoro droższe to lepsze", albo "nie dam mniej, niż x zł, bo to zbyt tanie by było", albo "wiem, że to tańsze lepsze, ale ja muszę mieć droższe".
To raczej snobizm - pogoń za modą, "gadżetami", nowościami, liczy sie głównie cena a nie jakość, im drożej tym lepiej. Co gorsza, dużo jest takich ludzi. Ja ni mam nic do kupowania "górnopółkowych" kosmetyków jezlei kogoś tylko na to stać i jeżeli rzeczywiscie jest dobre dla tej osoby. Bo tez nie oszukujmy się - ktoś nie zrezygnuje z działające Diora na którego go stać na rzecz taniej polskiej Ziaji jeśli go podrażnia.
Co do kolorówki, np. cieni, szminek, błyszczyków, róży, to tak jak już pisałam, myślę że tu osoby kierują sie paletami kolorów, które wg mnie są "oryginalniejsze" (czyt. "inne") niż tańszych firm, moż na znaleźć niepostykawen, ciekawe odcienie, a czy jakoś lepsza?? Można polemizować Komuć cień trzyma sie cały dzień,a innej osobie spływa po 2 godzinach.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 09:38   #50
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: burżujstwo ???

Mi sie wydaje,ze warto powownywac opinie na KWC Jest an Wizazu duzo osob,ktre przetestowaly komsetyki z roznych polek i maja dobre porownanie.Ja kupujac cos staram sie sprawdzic najpierw kosmetyk na KWC.Recenzje.na ktore przede wszystkim zwracam uwage,to te negatywne.Wprawdzie ciezko jest ocenic,jesli nie stosowalo sie czegos na sobie,ale warto zwracac uwage na podpowiedzi.Czesto moze byc tak,ze drogie marki wywoluja efekt placebo-no bo jak,zapalacilam za cos kolo 200 zl i ma nie dzialac??
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:09   #51
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: burżujstwo ???

ja zanim cos kupie prawie zawsze wchodze na wizaz i sprawdzam jakie opinie maja inne wizazanki
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:44   #52
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ja zanim cos kupie prawie zawsze wchodze na wizaz i sprawdzam jakie opinie maja inne wizazanki
Ja również (no prawie zawsze) . A jeśli kupię coś "na spontanie" to po przyjściu do domu od razu sprawdzam, jakie ma opinie. Kilka razy nie poczytałam KWC i kupiłam straszne produktowe szmiry (a wystarczyło zajrzeć ). Ale czasami mam szczęście.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:31   #53
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: burżujstwo ???

Wydam sporo na:
krem do twarzy (chociaz teraz mam AA za 14 zł)
podkład
tusz
błyszczyk (Lancome są warte swojej ceny)
cienie dobrej jakości (wolę dwie świetne paletki niż cały koszyk nietrwałych różności)
odżywki/maski do włosów

Nie wydałabym więcej niż 10 - 15 zl na:
mleczko do demakijażu
tonic
mydła
zmywacz do paznokci
żele po prysznic
szampon

itp.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:05   #54
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja również (no prawie zawsze) . A jeśli kupię coś "na spontanie" to po przyjściu do domu od razu sprawdzam, jakie ma opinie. Kilka razy nie poczytałam KWC i kupiłam straszne produktowe szmiry (a wystarczyło zajrzeć ). Ale czasami mam szczęście.
Tez tak mam Czasami sie zapedze (jelsi robie nieplanowane zakupy) i potem roznie bywa.Dlatego teraz mam maly problem,bo juz od jakiegos czasu mysle o kupnie pryzm i/lub meteorytow.Ale tak naprawde,to recenzje sa niesamowicie skrajne i juz nie wiem,czy wywalac tyle kasy w bloto,czy nie Podejzewam,ze jak sie zdecyduje,to bedzie mnie czekala dluga lektura KWC...

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Wydam sporo na:
krem do twarzy (chociaz teraz mam AA za 14 zł)
podkład
tusz
błyszczyk (Lancome są warte swojej ceny)
cienie dobrej jakości (wolę dwie świetne paletki niż cały koszyk nietrwałych różności)
odżywki/maski do włosów

Nie wydałabym więcej niż 10 - 15 zl na:
mleczko do demakijażu
tonic
mydła
zmywacz do paznokci
żele po prysznic
szampon

itp.
Wlasciwie,to zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:30   #55
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: burżujstwo ???

Ostanio znalazlam gdzies w necie filmik na temat jakosci kosmetykow pielegnacyjnych drogich jak rowniez tych tanszych i sredniopolkowychw USA.Wypowiadala sie bodajze jakas amerykanska pani dermatolog.Stwierdzila,ze tak naprawde nikt nie musi wydawac fortuny na luksusowe,drogie kosmetyki,bo te tansze sa tak samo dobrej jakosc i posiadaja te same technologie.Jak znajde ten filmik to wkleje.
Kiedys rowniez ogladalam na jakims niemieckim kanale program o kremach przeciwzmarszczkowych.Spe cjalisci dermatolodzy i kosmetolodzy przeprowadzali badania nad skutecznoscia kremow tych bardzo drogich i tych duzo tanszych.Okazalo sie,ze wszystkich pobil na glowe zwykly krem Nivea w tym granatowym blaszanym opakowaniu.
Tak swoja droga...ja osobiscie nie bardzo wierze,ze krem nawilzajacy Diora jest lepszy w dzialaniu od kremu nawilzajacego np.naszej polskiej Dermiki.
Podswiadomie jednak uwazamy,ze skoro kosmetyk mozna nabyc w drogiej,pieknej drogerii,jest znanej i cenionej firmy,ma wysoka cene,wiec powinien dzialac lepiej.
Tylko zastanowmy sie ile w cenie kosmetyku placimy za sam krem,a ile za opakowanie,marke,reklame. ..
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:59   #56
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: burżujstwo ???

ja np za preparat do demakijazu jestem sklonna te 60 zl zapłacic..tansze podrazniaja mi oczy, a widze ze wiekszosc z Was nie wydaje na ten kosmatyk sporo
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 13:08   #57
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ja np za preparat do demakijazu jestem sklonna te 60 zl zapłacic..tansze podrazniaja mi oczy, a widze ze wiekszosc z Was nie wydaje na ten kosmatyk sporo
No ale wlasnie,sama napisalas,ze tansze podrazniaja i oczy.Ja uzywam mleczka Calma Ziaji (dla mnie ta linia jest idealna),zelu z tej samej serii i 2-fazowego plynu do demakijazu oczy rowniez Ziaja.Aha,ostatnio kupilam micel.Ziaji oczywiscie I wszystko mi bardzo pasuje
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 21:31   #58
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: burżujstwo ???

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ja np za preparat do demakijazu jestem sklonna te 60 zl zapłacic..tansze podrazniaja mi oczy, a widze ze wiekszosc z Was nie wydaje na ten kosmatyk sporo
kwestia tego jak sie na nie reaguje - skoro ja np nie mam wrazliwej cery, zanych uczulen i moge zmywac wszystkim to po co mi drogie mleczko jak tanie tez jest ok.
Ale ktos kto ma wrazliwa cere/sklonnosc do uczulen/podraznien... etc... wiadomo,ze musi wydac wiecej i miec taki ktory nie podraznia - wtedy to jest koniecznosc a nie burzujstwo.... ;-)
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.