! SKY CLUB wątek poszkodowanych ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-06, 07:45   #31
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: ! SKY CLUB wątek poszkodowanych !

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
przeciez jest cos takiego jak ubezpieczenie od odwolania imprezy...
Nie ma ubezpieczenia od odwołania imprezy. Biura oferują ubezpieczenia od rezygnacji z imprezy.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Mam za plecami pracownika jednego z banków, zajmującego się rozpatrywaniem reklamacji kartowych, który twierdzi, że to nie prawda. Czas na złożenie reklamacji liczy się od dnia odebrania usługi lub towaru, więc jeżeli wycieczka została zakupiona w styczniu a miała się odbyć we wrześniu, to czas na złożenie reklamacji (określony w regulaminie banku) liczy się od września. W banku, w którym on pracuje czas na złożenie reklamacji wynosi 30 dni. W przypadku bankructwa biura, jeżeli ktoś wie, że jego wycieczka we wrześniu się nie odbędzie, a już ją opłacił to może już składać reklamację, nie musi czekać do września.
Ufff, mam nadzieję, że nic nie poplątałam.
No ja byłam pracownikiem banku który zajmował się rozpatrywaniem reklamacji kartowych, ale nie tych wewnątrz-bankowych tylko międzybankowych czyli typu chargeback.
Mylisz dwie sprawy. Ty mówisz o regulaminie banku określającym czas na złożenie reklamacji. Natomiast ja mówię o przepisach VISA określających postępowanie chargeback, a które określają kiedy reklamacja jest zasadna. I tu bank akceptant (ten który miał umowę z biurem podróży) ma prawo rozpatrzyć reklamację negatywnie jeżeli od mometu płatności do momentu chargebacku upłynęło więcej niż 60 dni.
Podsumowując bank przyjmie nam reklamacje ale ostatecznie zostanie ona rozpatrzona negatywnie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 07:56   #32
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: ! SKY CLUB wątek poszkodowanych !

nie chce Was dobijać ani martwić ale po pierwsze od 2 lat było wiadomo, że ten dziwoląg tradioskajclubowy padnie z hukiem i dziwie się, że ktoś się zdecydował cokolwiek od nich kupić.... A po drugie na Wasze pieniądze poczekać baaaardzo długo i bym się nie nastawiała na zwrot całej kwoty :/ Niestety takie realia. Bardzo Wam współczuję straconych wakacji
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 08:31   #33
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: ! SKY CLUB wątek poszkodowanych !

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
nie chce Was dobijać ani martwić ale po pierwsze od 2 lat było wiadomo, że ten dziwoląg tradioskajclubowy padnie z hukiem i dziwie się, że ktoś się zdecydował cokolwiek od nich kupić.... A po drugie na Wasze pieniądze poczekać baaaardzo długo i bym się nie nastawiała na zwrot całej kwoty :/ Niestety takie realia. Bardzo Wam współczuję straconych wakacji
A skąd było wiadomo? Pytam z ciekawości, nie korzystam z biur podróży.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 08:51   #34
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: ! SKY CLUB wątek poszkodowanych !

Z tych 25 milionów, najpierw kasa idzie na sprowadzenie ludzi do kraju, część na spłacenie skarbu państwa, kolejna część na wypłaty dla pracowników i dopiero reszta na odszkodowania...
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 09:34   #35
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: ! SKY CLUB wątek poszkodowanych !

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Z tych 25 milionów, najpierw kasa idzie na sprowadzenie ludzi do kraju, część na spłacenie skarbu państwa, kolejna część na wypłaty dla pracowników i dopiero reszta na odszkodowania...
no i jeszcze sa w kolecje akcjonariusze...
niestety szary czlowiek jak zwykle na koncu.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 19:15   #36
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: ! SKY CLUB wątek poszkodowanych !

Może kogoś zainteresuje artykuł o chargebacku http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,12086452.html

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
I tu bank akceptant (ten który miał umowę z biurem podróży) ma prawo rozpatrzyć reklamację negatywnie jeżeli od momentu płatności do momentu chargebacku upłynęło więcej niż 60 dni.
Podsumowując bank przyjmie nam reklamacje ale ostatecznie zostanie ona rozpatrzona negatywnie.
Musiało się pozmieniać. Mój TŻ zajmuje się chargebackiem obecnie i twierdzi, że regulacje VISA są inne. Banki tak piszą regulaminy aby zmieścić się w tych terminach.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2012-07-09 o 19:24
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:16   #37
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: ! SKY CLUB wątek poszkodowanych !

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
nie chce Was dobijać ani martwić ale po pierwsze od 2 lat było wiadomo, że ten dziwoląg tradioskajclubowy padnie z hukiem i dziwie się, że ktoś się zdecydował cokolwiek od nich kupić.... A po drugie na Wasze pieniądze poczekać baaaardzo długo i bym się nie nastawiała na zwrot całej kwoty :/ Niestety takie realia. Bardzo Wam współczuję straconych wakacji
Po czym było wiadomo? Pytam z ciekawości i żeby wiedzieć na przyszłość, bo na szczęście ja nie jestem jednym z poszkodowanych.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 07:24   #38
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: ! SKY CLUB wątek poszkodowanych !

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Musiało się pozmieniać. Mój TŻ zajmuje się chargebackiem obecnie i twierdzi, że regulacje VISA są inne. Banki tak piszą regulaminy aby zmieścić się w tych terminach.
Ja wiem że VISA zmienia zasady dlatego nie wyrokowałam na podstawie wiedzy sprzed kilku lat tylko jakieś 2-3 miesiące temu robiłam dochodzenie w tej sprawie i ostatecznie uzyskałam z banku informację o 60 dniowym terminie.
Jak Twój TŻ robi chargebacki i ma dostęp do aktualnych regulacji VISA to byłoby bardzo miło z jego strony gdyby do nich zajrzał i przekazał nam pełne i aktualne informacje, bo ja nie wykluczam że przez te 3 miesiące coś się zmieniło, oraz że to co mi przekazano jest błędną informacją.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.