Życie po zyciu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-18, 12:41   #31
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Życie po zyciu

Cytat:
Napisane przez Nati02
Zycie po zyciu? Wierze, ale niekoniecznie w niebo i pieklo. Wierze, ze gdy umre obudzę sie tyle, ze w innym ciele bez swiadomosci życia poprzedniego. Nie zastanawialam sie nad tym czy te nastepne zycie to bedzie np. komar, bo mysle, ze skoro raz urodzilam sie czlowiekiem to drugi raz tez.
Taka moja pierwsza opcja. Druga- umieram i mnie nie ma. Znikam po prostu.
Ja wierzę w reinkarnację W ogóle mam duuużo paranormalnych itp. zainteresowań. Ale wierzę tylko w reinkarnację w ludzkim ciele Bardzo chętnie poddałabym się hipnozie, żeby wydobyć ze mnie przeżycia z poprzednich wcieleń . Np. wierzę, że nasze niewyjaśnione lęki (bo nie wiadomo skąd one w nas są, a nie są wynikiem np. żadnych traumatycznych czy innych przeżyć w tym życiu) czy nawet pociąg do pewnych rzeczy (zainteresowania), ludzi wiążą się z tym, co przeszliśmy w innych wcieleniach i kogo tam spotkaliśmy... Polecam książki Edgara Cayce'a , w swoich książkach opisuje relacje z poprzednich wcieleń ludzi, których poddawał seansom hipnotycznym. Okazywało się, że np. ludzie, których spotykamy, znamy, kochamy, nie lubimy itp. teraz przewijali się przez poprzednie wcielenia, ale niekoniecznie byli tą samą osobą (w sensie, że np. osoba, która jest naszą siostrą była np. matką, koleżanką...).
Reinkarnację postrzegam jako wędrówkę jednej duszy, która za każdym razem wciela się w nowe ciało i z narodzeniem wspomnienia z poprzednich żyć są ukrywane, by nowo narodzony człowiek był jak 'tabula rasa' , oczywiście jest też karma, czyli jeśli wyrządziliśmy kiedyś jakieś zło to prędzej czy później wróci ono do nas, tak samo z dobrymi uczynkami. Jednak kiedyś to reinkarnowanie się skończy i wg mnie dusza jest poddawana osądowi sa swoje uczynki.

Cytat:
Napisane przez kasia5558
a wiecie ze w kosciele katolickim reinkarnacja byla uznawana cos do XV/XVI w?
Czytałam książkę (chyba w/w Cayce'a), gdzie dowodzono, że Biblia zawierała fragmenty jasno wskazujące za wiarę w reinkarnację, np. Jezus był kolejnym wcieleniem Eliasza. Jednak za rządów cesarza Justyniana zapisy o reinkarnacji zostały usunięte z tekstów biblijnych. Stało to się pod wpływem jego żony Teodory, która dzięki zdolnościom politycznym (ale i aktorskich ) i energii wywierała ogromny wpływ na rządy męża. Teodora bardzo ceniła sobie życie u władzy, bo pochodziła z najniższych warstw społecznych. Skrótowo to chciała by po śmierci nadal wielbiono ją jak niemal boginię i nie godziła się z twierdzeniami, że istnieje reinkarnacja i ona by się kiedyś odrodziła jako zwykły szary człowiek. W ten sposób poddani straciliby do niej szacunek. Ponieważ cesarze mieli wtedy wieelkie wpływy i naciski na najwyższych dostojników kościelnych nie był niczym niezwykłym, Teodora z mężem skłonili ich, aby wymazano z tekstów kścielnycj wzmianki o reinkarnacji... To tak w baaardzo wieeelkim skrócie .

Cytat:
Napisane przez siss
Jeśli chodzi o kremację - nie wyobrażam sobie innego rozwiązania!! Tzn. w swoim wypadku. Wolę dać się spopielić, niż drżeć teraz na myśl, że przez 30 lat moje rozkładające się i gnijące ciało miało by być zżerane przez robale... Błeeee (sorki za drastyczny opis, ale fakt pozostaje faktem).
Też chciałabym być skremowana Nie chcę, aby moje ciało gniło i było jedzone przez robale bleeeeeeeee.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:10   #32
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Życie po zyciu

Cytat:
Napisane przez Ally83

Czytałam książkę (chyba w/w Cayce'a), gdzie dowodzono, że Biblia zawierała fragmenty jasno wskazujące za wiarę w reinkarnację, np. Jezus był kolejnym wcieleniem Eliasza. Jednak za rządów cesarza Justyniana zapisy o reinkarnacji zostały usunięte z tekstów biblijnych. Stało to się pod wpływem jego żony Teodory, która dzięki zdolnościom politycznym (ale i aktorskich ) i energii wywierała ogromny wpływ na rządy męża. Teodora bardzo ceniła sobie życie u władzy, bo pochodziła z najniższych warstw społecznych. Skrótowo to chciała by po śmierci nadal wielbiono ją jak niemal boginię i nie godziła się z twierdzeniami, że istnieje reinkarnacja i ona by się kiedyś odrodziła jako zwykły szary człowiek. W ten sposób poddani straciliby do niej szacunek. Ponieważ cesarze mieli wtedy wieelkie wpływy i naciski na najwyższych dostojników kościelnych nie był niczym niezwykłym, Teodora z mężem skłonili ich, aby wymazano z tekstów kścielnycj wzmianki o reinkarnacji... To tak w baaardzo wieeelkim skrócie .
Szkoda,ze autor hipotez nie wzial pod uwage,ze manuskryptow zawierajacych Nowy Testament w starozytnosci bylo kilkanascie tysiecy .Niektore z nich byly tak trudno dostepne (znalezione po kilkunastu wiekach),ze nie dosiegla ich reka Teodory.Manuskrypty nie roznia sie miedzy soba jesli chodzi o dodanie czy tez odjecie prawd.
O ile dla mnie te eksperymenty moga sie wydawac ciekawe,to o tyle nie lubie takich naciaganych uzasadnien
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:23   #33
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Życie po zyciu

Cytat:
Napisane przez Sophie86
Szkoda,ze autor hipotez nie wzial pod uwage,ze manuskryptow zawierajacych Nowy Testament w starozytnosci bylo kilkanascie tysiecy .Niektore z nich byly tak trudno dostepne (znalezione po kilkunastu wiekach),ze nie dosiegla ich reka Teodory.Manuskrypty nie roznia sie miedzy soba jesli chodzi o dodanie czy tez odjecie prawd.
O ile dla mnie te eksperymenty moga sie wydawac ciekawe,to o tyle nie lubie takich naciaganych uzasadnien
Wiem wiem, że dużo ich było, mam za sobą egzamin, gdzie musiałam umieć takie rzeczy . Aczkolwiek () jak czytałam tę książkę to nie byłam jeszcze taka douczona ... Cyba sięgnę po nią jeszcze raz i skonfrontuję z tym, co wiem...
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 16:49   #34
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Życie po zyciu

"gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"

jeśli chodzi o mnie - "trudno nie wierzyć w nic"
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 16:58   #35
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Życie po zyciu

Na tej stronie sa ksiazki dotyczace reinkarnacji i zycia po zyciu... http://www.parapsycholog.com.pl/ezot...inkarnacja.htm
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:22   #36
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Życie po zyciu

A ja polecam tę stronę -> http://kippin.focus-x.org/
Po zarejestrowaniu można ściągnąć sobie duuużo książek na wszelkie tematy związane z parapsychologią .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:53   #37
allen15
Rozeznanie
 
Avatar allen15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z zachodu Polski :)
Wiadomości: 587
Dot.: Życie po zyciu

nie mam pojecia czasem w co mam wierzyc ale czasem mi się po prostu wydaje- wiem,ze moze to glupie, ale mysle, ze gdy czlowiek umiera to jednoczesnie się rodzi i wtedy by się tak wszystko uzupełniało. Umiera, ma z powrotem czystą duszę i znow całe zycie przed sobą. I tak będzie wiecznie...az potem tamten umrze i znow sie narodzi
__________________
Augustow
Wracam za 10 dni juz tesknie
buziaki *
allen15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 21:44   #38
stokrotka:)
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 261
Dot.: Życie po zyciu

ja wierze w Boga, wierze tez w zycie po smierci.
Wierze, ze jest pieklo, czysciec i niebo...
No i nie boje sie smierci, bo wierze ze pojde do nieba...
Chyba ze nie zasluze...w kazdym razie jednak staram sie
i mam nadzieje na zycie wieczne w niebie...
__________________
PRZYJACIELA mam, co pociesza mnie, gdy o JEGO ramię oprę się...
stokrotka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 22:16   #39
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Życie po zyciu

Cytat:
Napisane przez Sophie86
Szkoda,ze autor hipotez nie wzial pod uwage,ze manuskryptow zawierajacych Nowy Testament w starozytnosci bylo kilkanascie tysiecy .Niektore z nich byly tak trudno dostepne (znalezione po kilkunastu wiekach),ze nie dosiegla ich reka Teodory.Manuskrypty nie roznia sie miedzy soba jesli chodzi o dodanie czy tez odjecie prawd.
O ile dla mnie te eksperymenty moga sie wydawac ciekawe,to o tyle nie lubie takich naciaganych uzasadnien
kochana tu już wkraczamy na to cobie kościół wymyślił a co nie tzn. to które księgi weszły do kanonu itp. wybieranie tresci dostępnych dla ogółu.. ale watek nie o tym...
za to bardzo ciekawy jest watek "wiara w Boga" wieeeeelu ciekawych rzeczy mozna się dowiedzieć chociaż jest bardzo kontrowersyjny
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 15:23   #40
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Życie, po życiu?

Zainspirowana tytułem ksiązki, pytam. Uważacie, że istnieje życie po życiu? Jakie jest? Trzymacie się w tej kwestii swojej religii czy może same macie jakieś inne poglądy?
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 16:18   #41
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Życie, po życiu?

ale zbieg okoliczności, bedąc dziśw bibliotece zobaczyłam tą książkę, ale ostatecznie pożyczyłam inną o asertywności i o sensie życia, kurczę, jak tylko te oddam to pozyczę " zycie po życiu"

no wg mnie istnieje zycie po smierci ...ze coś napewno jest, już troszkęsię oczytałam na podobne tematy i tak włąśnie mogę stwierdzić
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 16:34   #42
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Życie, po życiu?

Wyszukiwarka:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...e+po+%B6mierci
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 16:37   #43
ewa25
Zadomowienie
 
Avatar ewa25
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 326
GG do ewa25
Dot.: Życie, po życiu?

Czytałam tą książkę,nawet ją mam .Przyznam,że bardzo ciekawa.Polecam
ewa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 17:35   #44
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Dot.: Życie, po życiu?

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość

Sorryy , przyznaje, nie poszukałam, usuńcie wątek..
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.