studia prawnicze - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-09, 13:39   #31
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Studia na prawie

Cytat:
Napisane przez Liana
A ja chciałam się zapytać jak studentki prawa szukają pracy w kancelariach?? Chodzicie i pytacie czy potrzebują pracownika?? Pytam, bo bardzo rzadko kancelarie dają ogłoszenia, a praktyki w kancelariach są po 4 roku (przynajmniej u mnie, a wcześniej sąd i prokuratura).
Podzielcie się doświadczeniami
Wysyłają oferty przez net, są ogłoszenia kancelarii na forach i w gazetach, oferty wiszą też na wydziale, pomaga też Elsa (ale najlepsze oferty ma dla swoich i w ogóle to takie dziwne towarzystwo )
Na praktyki przyjmują już od 2 roku (kancelarie), u nas jest też osoba (wykładowca) załatwiająca wszystkim chętnym praktyki bezpłatne - w sądach, prokuraturach, notariatach, u syndyków itd.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 14:03   #32
_Jamaica
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 361
Dot.: Studia na prawie

Studia prawnicze moje skryte marzenie, moze sie jeszcze spełni kto wie Bo to dopiero(albo juz) II klasa LO
_Jamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 23:07   #33
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Studia na prawie

Jeżeli to Cię interesuje, to warto. Oczywiście same studia to za mało, konieczna jest praktyka. Tutaj pełna dowolność - można w sądzie, można w kancelarii... zalezy to od siły przebicia. Vardzo dużo ofert można znaleźć w Biurze Karier, poza tym wysyła się zapytanie przez net. Nie jest wcale tak ciężko dla tych, którzy rzeczywiścei chcą pracować A po studiach - cóż, na razie rynek jakoś wszystkich upycha. Przecież nie trzeba mieć aplikacji, żeby pracować!
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:51   #34
Ptysiulka
Rozeznanie
 
Avatar Ptysiulka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 462
GG do Ptysiulka
Dot.: Studia na prawie

oczywiście, że warto! ja też pare lat temu miałam takie wątpliwości, ale szybko sie ich pozbyłam i teraz jestem już po studiach, na drugim roku aplikacji. jasne, że nie wszyscy pracują w zawodzie, ale z mojego roku nie ma osoby, która nie znalazłaby pracy. to są studia, które dają wiele możliwości zatrudnienia i to nie tylko w naszym zawodzie. ludzie pracują w urzędach, prywatnych firmach, spółdzielniach,firmach windykacyjnych, które potrzebują osób z wykształceniem prawniczym, ale nie potrzeba im osób z aplikacją. poza tym wiele osób startowało na aplikacje rok, albo i dwa po ukończeniu studiów. niektórzy mają swoje firmy, w różnych branżach, bo przede wszytskim te studia uczą wytrwałości, dążenia do celu, cięzkiej pracy, samozaparcia, pewności siebie. a możliwości praktyk jest dużo. u mnie np. na uczelni powstała studencka poradnia prawna, gdzie studenci, pod okiem profesorów pomagali ludziom i zawsze to możesz potem wpisac w cvżyczę powodzenia
__________________
Ptysiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:58   #35
Ryfka
Zadomowienie
 
Avatar Ryfka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Studia na prawie

moj starszy brat jeszcze magisterki nie obronil,a juz kieruje dzialem prawnym w ogolopolskim zwiazku zawodowym. mozliwosci sa ogromne,tylko trzeba wykazac inicjatywe!
Ryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 20:07   #36
Asia-FB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Dot.: Studia na prawie

Jak to lubisz i się w tym czujesz to warto. Nawet jeśli po studiach rozmyślisz się i będziesz szukała pracy w innym zawodzie (jak ja, hehe) to zawsze zostaną Ci podstawowe wiadomości z szeroko pojętego prawa cywilnego, które co tu ukrywać przydają się w codziennym życiu.
Praktyki można też robić w urzędach, ale tu ograniczają się one często do układania rocznikami Dzienników Ustaw
A, i jeszcze jedno. W miarę możliwości staraj się dostać tam gdzie są ćwiczenia. Bo same wykłady niestety niewiele dają (szczególnie jak profesor przysyła swego doktoranta i ten czyta z książki popełnionej przez profesora).
__________________
Piękne, zalogowane
Asia-FB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 22:36   #37
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Studiowanie prawa

Cytat:
Napisane przez dezire
A pytanie brzmi: "Czt warto studiowac prawo?" bo wiadomo, że same studia zawodu nie dają, a aplikacje nie jest łatwo zrobić.
Po pierwsze: warto, jesli sie tym czlowiek interesuje i ma swiadomośc pamięciowej nauki (czytaj:duzo pamięciowej nauki).
Po drugie: aplikacje teraz łatwo sie zdobędzie pod jednym warunkiem: zdecyduje sie na jaka aplikacje chce sie zdawac i pod katek ten jednej wymarzonej bedzie sie uczyc. Teraz jest nowa ustawa o zawodach prawniczych, egzamin dla calej Polski o jednej godzinie w tym samym dniu, test, kto sie nauczy dostanie sie, nie bedzie juz klik rodzinnych
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 23:00   #38
Liana
Zadomowienie
 
Avatar Liana
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 321
Dot.: Studiowanie prawa

W niektórych miastach trzeba jednak znaleźć kancelarię w której będzie się robiło aplikację, np. adwokacką. I tu znowu wkraczają różne koneksje.....
Liana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:14   #39
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Cool Kochani kto studiuje prawo ??

Chcialabym zdawac na prawo i jesli ewentualnie udaloby mi sie dostac to chcialabym dowiedziec sie w co ewentualnie bym sie "wpakowala" ??
Dodam ze bede zdawac do Katowic na Uniwersytet Slaski i UJ-ot. Napiszczie wszystko!!!! Byle niew ystraszcie za bardzo
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:33   #40
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kochani kto studiuje prawo ??

hallo hallo!!! jest jakis prawnik w tym lokalu ??
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:41   #41
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Kochani kto studiuje prawo ??

Studia wspominam bardzo ok - po pierwszej sesji okazało się, że jednak trzeba sie uczyć
Da się przeżyć. Między sesjami jest czas na życie studenckie. Ważne by wykuć na egzaminy.
Ważniejsze pytanie - co chcesz robić po studiach?. Warto już w czasie studiów próbować zahaczyć się w jakiejś kancelarii - jeśli poważnie myślisz o pracy w zawodzie a nie jesteś "urodzonym" prawnikiem.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-17, 10:52   #42
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kochani kto studiuje prawo ??

No wlasnie u mnie w najblizszej rodzinie nie ma prawnikow a byloby ciekawie pracowac w zawodzie..Moze kancelaria moze jakas firma...ale to jeszcze taka daleka perspektywa...njapierw musze sie dostac. dzieki Marcelina 73!
czekam na komentarze!!!!!!!
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 17:18   #43
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kochani kto studiuje prawo ??

Cytat:
Napisane przez marcelina73
Studia wspominam bardzo ok - po pierwszej sesji okazało się, że jednak trzeba sie uczyć
Da się przeżyć. Między sesjami jest czas na życie studenckie. Ważne by wykuć na egzaminy.
Ważniejsze pytanie - co chcesz robić po studiach?. Warto już w czasie studiów próbować zahaczyć się w jakiejś kancelarii - jeśli poważnie myślisz o pracy w zawodzie a nie jesteś "urodzonym" prawnikiem.
a gdzie studiowalas prawko ??
Halllo czekam na posty!!!!!!!!
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:12   #44
bejbe_b
Raczkowanie
 
Avatar bejbe_b
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 159
Unhappy Studiować Prawo?? ;((

Mam nadzieję,że tego tematu nie było... Szukałam,ale nie znalazłam. Jeżeli jednak coś przeoczyłam,to przepraszam...
Mam problem i liczę,że mi pomożecie...

Studiowałam socjologię i postanowiłam ją rzucić na rzecz prawa. I juz zaczęły się problemy... Nie wiem czy może zbyt pochopnie podjęłam tę decycję i nie rozpatrzyłam wszystkich "za i przeciw"...Ale czułam,że właśnie prawo to jest to,czego chcę... Ale do rzeczy...

Dzis obiło mi się o uszy,że są problemy z aplikacją-problemy w zakresie pieniężnym. Chodzi o to,że za egzamin na aplikacje trzeba zapłacić ok 900 zł,a jak już dostałabym się na nią, to co roku muszę płacić 5 tys zł. Minister Ziobro uważa,że to za dużo i chce zmniejszyc stawkę do 3,5 tys. zł. I moje pytanie brzmi: czy bedąc aplikantką bede zarabiała jakies pieniądze? Czy bede robic aplikację za darmo? Bo jeśli tak to musze sie pożegnac z marzeniami o prawie... Nie bedzie mnie stac na studia,a potem na aplikacje,nawet jesli wezmę kredyt studencki. Bo pozniej przeciez musze go spłacic.. A z czego skoro będę musiała wywalić kase na aplikacje? Jedyna ndzieja w tym,że jako aplikantka będę zarabiać-o ile to możliwe... A jak nie uda mi się to wszystko to nie wiem co zrobię... Nie widzę sensu studiowania np. resocjalizacji,pedagogiki ,czy filologii... A może jednak sens jest ale ja go nie dostrzegam...??? Pomóżcie i doradźcie coś...

Dlatego jeżeli któras z Was orientuje się w temacie to bardzo proszę o pomoc, bo płakac juz mi się chce na to wszystko...
bejbe_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:25   #45
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Aplikacja to zmora studentów prawa.
Jesli wybrałaś się na prawo - niewiele wiedząc - jakie później są warunki jej uzyskania - no to naiwna byłaś.
Nie, aplikacji za darmo nie zrobisz.
Trudno się na nią dostac - wygryzą Cie lepiej ustawieni i ''dzieci prawników''. Nie łudź się, że nie. Moim zdaniem się nie łudź.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2007-12-26 o 20:32 Powód: stylistyka
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:29   #46
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Nie wiem, czy mozna mówić o zarobkach w tej sytuacji - nie znam prawnika, który zarabia więcej niż legendarne ''1200'' - będąc po studiach.

A na egzaminie na aplikację potrafią pytać z historii sztuki.
Jedno wydaje mi się pewne: raczej nalezy zapomniec o aplikacji za darmo.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2007-12-26 o 20:33 Powód: stylistyka
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:33   #47
bejbe_b
Raczkowanie
 
Avatar bejbe_b
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 159
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Ja nie pytam o to czy aplikacja moze byc za darmo ale o to czy bedąc na aplikacji juz moge coś zarobic?

Aha...i 2 pytanie jeszcze... Czy moge pracowac w zawodzie jesli nie mam aplikacji? Jakie mam wtedy uprawnienia? Gdzie moge wykorzystac te wiedzę prawnicza??
bejbe_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:41   #48
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Czy się zarabia na aplikacji - tego już nie wiem.

A po studiach prawniczych możesz pracować w zawodzie - czyli np. odwalać robotę za prawników ''z uprawnieniami'' - ale za nic nie odpowiadasz tak naprawdę. No - przed nimi odpowiadasz, przed pracodawcami - pomijam zakres Twoich obowiązków, oczywiście.

''Nie ma się praw''.
Jesteś jedynie magistrem prawa.
Podobnie jak po architekturze jesteś jedynie architektem - i możesz sobie pięknie domy projektować - ale pieczątek przybić już nie możesz.
Możesz zatem kreslić - a ktoś musi Ci się podbić na projekcie - by ten był ważny.
I tak do czasu, aż sama nie będziesz miec własnych uprawnień.
Same studia - z wielu dziedzin - to zaledwie wejście do gry tak naprawdę.

Więc się nie ma co zrażać.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2007-12-26 o 20:34
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:42   #49
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Cytat:
Napisane przez bejbe_b
Ja nie pytam o to czy aplikacja moze byc za darmo ale o to czy bedąc na aplikacji juz moge coś zarobic?

Aha...i 2 pytanie jeszcze... Czy moge pracowac w zawodzie jesli nie mam aplikacji? Jakie mam wtedy uprawnienia? Gdzie moge wykorzystac te wiedzę prawnicza??
1. Robiac aplikacje, mozesz rownoczesnie zarabiac o ile znajdziesz sobie gdzies prace.
2. Jesli nie ukonczylas aplikacji nie mozesz pracowac w zawodzie sensu stricto, tzn. nie jako adwokat, radca prawny, prokurator, sedzia czy notariusz. Co nie oznacza, ze to wyksztalcenie nigdzie sie nie przyda, choc oczywiscie zarobki nie beda tak imponujace. Wyksztalcenie prawnicze moze przydac sie w administracji publicznej (szczegolnie jesli taka specjalizacje sobie wybierzesz), we wszelkiego rodzaju urzedach albo nawet w zawodzie kuratora (chociaz preferowane jest pedagogiczne czy psychologiczne prawnicze tez jest plusem). Ewentualnie mozesz robic kariere na uczelni.
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 15:47   #50
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Cytat:
Napisane przez dotka85
1. Robiac aplikacje, mozesz rownoczesnie zarabiac o ile znajdziesz sobie gdzies prace.
Ale czy płacą aplikantowi?
Czy to jest na zasadzie: robię aplikację za darmo - a wieczorami keleneruję ?
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:55   #51
bejbe_b
Raczkowanie
 
Avatar bejbe_b
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 159
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Dzięki za odpowiedzi.. Trochę mi sie rozjasniło
A jaka waszym zdaniem specjalizacja jest najpewniejsza,jeżeli z gory załozę,że na aplikację sie nie dostanę?
Najpewniejsza- w sensie takim,czy łatwiej by mi było znaleźc prace bez aplikacji,gdybym miala specjalizacje cywilną,karną,czy administarcyjną itd ?? Podajcie mi konkretne przykłady miejsc,gdzie mogłabym pracować bez aplikacji... Czy trudno znaleźć jest pracę tylko jako magister prawa?
bejbe_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 16:01   #52
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Ale czy płacą aplikantowi?
Czy to jest na zasadzie: robię aplikację za darmo - a wieczorami keleneruję ?
Nie placa. To byloby raczej nielogiczne, przeciez to aplikant musi placic, wiec pozniej mieliby mu oddawac?? A zarabiac mozesz w taki sposob jak Ci sie uda, moze to byc w jakis sposob zwiazane z prawniczym wyksztalceniem, np. uczyc WOS-u w szkole.
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 16:05   #53
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Cytat:
Napisane przez bejbe_b
Dzięki za odpowiedzi.. Trochę mi sie rozjasniło
A jaka waszym zdaniem specjalizacja jest najpewniejsza,jeżeli z gory załozę,że na aplikację sie nie dostanę?
Najpewniejsza- w sensie takim,czy łatwiej by mi było znaleźc prace bez aplikacji,gdybym miala specjalizacje cywilną,karną,czy administarcyjną itd ?? Podajcie mi konkretne przykłady miejsc,gdzie mogłabym pracować bez aplikacji... Czy trudno znaleźć jest pracę tylko jako magister prawa?
Jutro napisze co i jak, przynajmniej tyle co wiem, bo teraz musze uciekac
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 16:08   #54
bejbe_b
Raczkowanie
 
Avatar bejbe_b
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 159
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Masz racje,że to byłoby nielogiczne... Ale słyszałam ze jednak płacą... Około 1000zł na miesiąc... Nie wiem...może źle cos zrozumiałam,albo ten ktos nie miał pojęcia o czym mowi
bejbe_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 16:08   #55
bejbe_b
Raczkowanie
 
Avatar bejbe_b
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 159
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Cytat:
Napisane przez dotka85
Jutro napisze co i jak, przynajmniej tyle co wiem, bo teraz musze uciekac
Oki, zaczekam do jutra.
Dziękuję za pomoc
bejbe_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 16:15   #56
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Cytat:
Napisane przez dotka85
Nie placa. To byloby raczej nielogiczne, przeciez to aplikant musi placic, wiec pozniej mieliby mu oddawac?? A zarabiac mozesz w taki sposob jak Ci sie uda, moze to byc w jakis sposob zwiazane z prawniczym wyksztalceniem, np. uczyc WOS-u w szkole.
Szczerze mówiąc zapytałam w kontekscie tego (i reszty dylematu ):
Cytat:
Ja nie pytam o to czy aplikacja moze byc za darmo ale o to czy bedąc na aplikacji juz moge coś zarobic?

Dla mnie to też logiczne, że na aplikacji jesteś za darmo - bo to Ciebie uczą w koncu zawodu.
Zgłupiałam po tym, jak napisałam, że płacisz za a. - a pytanie: ''a można zarobić?''
Podobnie jak logicznym jest - że po studiach ''nic /samemu/ nie można''.
Poza przekładaniem papierów.

Po każdych studiach można pracować w zawodzie - ale nie można robić niczego samodzielnie.
Skonczyć medycynę - to miec dyplom lekarza - i nie móc nic.
Oczywiście, że (staże, specjalizacje) - szukasz i znajdujesz pracę w zawodzie.
Skończyć psychologię. Można pracować w ośrodku - ale gabinetu własnego sobie też nie otworzysz.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2007-12-26 o 20:35 Powód: stylistyka
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 18:02   #57
bejbe_b
Raczkowanie
 
Avatar bejbe_b
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 159
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

A po jakiej specjalizacji mam najwieksze szanse na znalezienie pracy bez aplikacji? Co moge robić jesli bede miała specjl. w zakresie prawa karnego, cywilnego,administracyjne go...?? Po której z nich z załozenia łatwiej coś znaleźć? Właśnie chodzi mi o konkretne miejsca gdzie ewentualnie moge starac sie o prace bez aplikacji a moja wiedza zostanie wykorzystana?
bejbe_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 18:14   #58
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Wątek z nieba mi spadł. Też myślę o prawie jako kierunku studiów i też mam z tym ogrom wątpliwości ... teraz mi się częściowo rozjaśniły
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 19:17   #59
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Aplikacja to okolo 2 dni tygodniowo- reszte mozesz pracowac, np. w kancelarii.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 19:26   #60
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Studiować Prawo?? ;((

Cytat:
Napisane przez bejbe_b
A po jakiej specjalizacji mam najwieksze szanse na znalezienie pracy bez aplikacji? Co moge robić jesli bede miała specjl. w zakresie prawa karnego, cywilnego,administracyjne go...?? Po której z nich z załozenia łatwiej coś znaleźć? Właśnie chodzi mi o konkretne miejsca gdzie ewentualnie moge starac sie o prace bez aplikacji a moja wiedza zostanie wykorzystana?
Eterit dobrze mowi.

Bez aplikacji jestes prawnikiem od wszytskiego, nie bedziesz prokuratorem/sedzia/adwokatem/notariuszem/radca . Mozesz np. pracowac w kancelarii i pisac pisma procesowe dla szefa .
Nie ma czegos takiego jak "specjalizacja" uczyc sie wszystkiego trzeba.Piszesz magisterke najczesciej z jednego zagadnienia np. wycinek z zakresu cywilnego ale w przyszlej pracy beda chcieli od Ciebie o wiele szerszej wiedzy,malo kiedy poprzestana np. na samym cywilu.
Nie ma czegos takiego ze mozna 'z zalozenia' latwiej znalezc prace.
Prawnikow jest jak mrowkow. Zeby dobrze zarabiac w zawodzie zwiazanym w prawem musisz byc dobra, bo Cie szybko zmienia na kogos innego.

Szczerze - dziwi mnie ze zdecydowalas sie na zmiane studiow nie wiedzac o nich wiele.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.