Epileptycy łączmy się i wspierajmy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-07, 10:51   #31
Davidoffka
Raczkowanie
 
Avatar Davidoffka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 191
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Moje ataki wyglądały jak omdlenia (dlatego nie postawiono od razu trafnej diagnozy, lekarze myśleli że omdlenia są skutkiem anemii ), miałam może 3 ataki podczas których były też drgawki, ale podobno niezbyt silne. Znacznie częściej natomiast zdarzały mi się ataki (nie wiem czy to tak na prawdę też ataki) które były jakby samą aurą, wydawało mi się że zaraz upadnę, a tak nie było, takie chwilowe utraty świadomości ale tylko w głowie, z ciałem wszytsko ok (np idąc sobie ulicą traciłam na chwilę świadomość, jakby mózg się wyłączał, a ciało dalej szło ). Ataki swoje wspominam strasznie i to nie tylko te "prawdziwe" ale również te chwilowe. Po tych poważniejszych atakach (z utratą przytomności i drgawkami) nie miała siły ruszyć ręką, czułam się okropnie i bardzo, bardzo dziwnie. Żebym doszła do siebie musiał minąć cały dzień, a tak na prawdę dobrze czułam się następnego dnia.

Moja lekarka zaczęła ostawiać moje leki stopniowo, a zanim całkowicie je odstawiłam kilkukrotnie robiono mi EEG, a na sam koniec dla pewności zrobiła mi jeszcze rezonans magnetyczny. Odkąd ostawiłam leki takie prawdziwego ataku z utratą przytomności nie miała, natomiast często zdarza mi się, że jestem pewna że zaraz atak będzie (ale go nie ma). Podobno leki przeciwpadaczkowe mają też działanie uspokajające i poprawiające nastrój, dlatego np ja po ich odstawieniu miałam nasilenie swojej nerwicy lękowej.
__________________

.
Davidoffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:10   #32
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Trochę mnie uspokoiłyście, a na pewno dałyście mi do zrozumienia, że moje ataki są niczym w porównaniu z Waszymi, chodzi mi o utratę przytomności i drgawkami. Dzięki Wam wiem, że mogę normalnie żyć z padaczką. To dopiero początek mojej drogi z padaczką i trochę boję się co będzie dalej ale muszę dać radę. Mam jeszcze pytanie czy ataki czy leczeniu mogą się pogorszyć tj w moim przypadku może wystąpić kiedyś utrata świadomości, drgawki? Jutro idę na imprezę, nie mam ochoty ale chce spróbować i przekonać się czy głośna muzyka i światła będą mi przeszkadzały, chce przekonać samą siebie, że z padaczką mogę też się bawić jak inni nastolatkowie, oczywiście bez alkoholu. Myślicie, że to dobry pomysł? Czy może jednak nie powinnam tak ryzykować?
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:16   #33
Davidoffka
Raczkowanie
 
Avatar Davidoffka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 191
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Ja myślę, że jak najbardziej powinnaś iść na imprezę, jeśli bierzesz leki nic złego nie powinno się stać. Ja podczas swojej choroby regularnie chodziłam na imprezy, nie odmawiałam sobie żadnej, alkoholu też. Do tego oczywiście nie namawiam, bo wiem że to była głupota, mogłam zniszczyć sobie wątrobę. Ale miałam więcej szczęścia niż rozumu
__________________

.
Davidoffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:39   #34
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Alkoholu się boje. Jeszcze przed leczeniem wypiłam trochę alkoholu wieczorem a następnego dnia rano miałam atak, lekarz też stanowczo zabronił alkoholu a ja mam zamiar do tego stosować się. Wiadomo, że na studiach chciałoby się zaszaleć ale ja muszę bez alkoholu.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 21:12   #35
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

[QUOTE=Davidoffka;38013893] chwilowe utraty świadomości ale tylko w głowie, z ciałem wszytsko ok (np idąc sobie ulicą traciłam na chwilę świadomość, jakby mózg się wyłączał, a ciało dalej szło ).
A jak szlas ulica od razu ci się oczy zamykaly przy tym wylaczaniu mozgu?
Ja mam takie czesto, i często się przewracam do tego.. mogę mieć takich kilka razy dziennie..
Film mi sie urwal kilka razy i to w miejscu publicznym kobieta chciala ostanio pogotowie wzywac... ale ostatnio mam napady tez z drgawkami
Juz mam tak te dawki modyfikowane...
A to fige pomaga, trzeba sie dobrze wysypiac, i sie nie denerwowac, tak mi lekarz dzisiaj powiedzial na wizycie..

Edytowane przez linka_18
Czas edycji: 2012-12-07 o 21:24
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:15   #36
agnese18
Raczkowanie
 
Avatar agnese18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: mazowieckie.
Wiadomości: 215
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

mi też mówił że mam się wysypiać,nie denerwować, w ogóle tyle tych zakazów było niż nakazów.Wtedy to powinnam żyć w szklanej kuli by od tego wszystkiego się odizolować [ stresu,imprez,alkoholu itp ]
a dokładnie jaki rodzaj macie padaczki ? bo ja mam G.40 oraz rzekomopadaczkowe
__________________
uczę się języków
odchudzam się 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58

Zmieniam się na lepsze...!

Cenię w ludziach ich oryginalność,odmienność.
Wiesz dlaczego?Bo nie każdy ma odwagę być sobą...

matura 2014
agnese18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:53   #37
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
" Co więcej lekarze odradzali ciążę ze względu na to, że w czasie porodu może dojść do dużego ataku. Przetrwałam jeden poród ( 9 godzin) i drugi ( niecałą godzinę) naturalny i nic się nie stało. "

Mariko _1987 to lekarze nie zrobili ci cesarki?ja sama mam epilepsje i balabym bym sie rodzic naturalnie...

Yes Przy padaczce skroniowej są chyba lęki i Deja vu się dostaje...
Jak nerwica lękowa może dać zły wynik eeg, przecież to zaburzenie nawet niepsychotyczne...
A zresztą co ma nerwica do eeg?Radzę sobie poczytać a nie głupoty pisać na forum..
większej głupoty nie czytałam jak żyje..Jak jej wyszły zmiany w eeg, to już jest to choroba neurologiczna... a lekarz który ją zdiagnozował chyba nie jest matołem jak stwierdził że to padaczka..
No chyba że autorka ma zastrzeżenia to zawsze może zmienić lekarza...
a co powiesz na poniższy post ? Chyba Tobie przydałaby się lekja czytania i obeznania w temacie Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez agnese18 Pokaż wiadomość
aż oczy zrobiłam jak zobaczyłam ten wątek !
choruję na epi od 3/4 lat,napadu nie mam od półtora roku....biorę leki,mam powolutku zmniejszana dawkę

Padaczka nie jest wyrokiem....wystarczy mieć pozytywne podejście do tego wszystkiego i wyrozumiałe osoby przy sobie...
Ja tak jak Marika_1987 nie miałam typowego napadu-po prostu trace świadomość,ciało napręża się ...;/
Poza tym,przy nerwicy zmiany w EEG wyjdą , sama tak miałam
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 13:10   #38
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
a co powiesz na poniższy post ? Chyba Tobie przydałaby się lekja czytania i obeznania w temacie Pozdrawiam
Jesli zmiany wychodzą to lekarz potrafi powiedziec czy to jest padaczka, robil w koncu specjalizacje z neurologii...


---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agnese18 Pokaż wiadomość
a dokładnie jaki rodzaj macie padaczki ? bo ja mam G.40 oraz rzekomopadaczkowe
ja to wlasciwie nie wiem jaki to rodzaj, sam mi tego lekarz nie powie

Edytowane przez linka_18
Czas edycji: 2012-12-08 o 13:06
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 14:20   #39
agnese18
Raczkowanie
 
Avatar agnese18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: mazowieckie.
Wiadomości: 215
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

o


powiem tak-nerwica ma dużo do zaburzeń neurologicznych,gdyby tak nie było,to by z eeg nie wychodziły zmiany wskazujące na zmiany rzekomopadaczkowe
__________________
uczę się języków
odchudzam się 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58

Zmieniam się na lepsze...!

Cenię w ludziach ich oryginalność,odmienność.
Wiesz dlaczego?Bo nie każdy ma odwagę być sobą...

matura 2014
agnese18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 18:54   #40
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

U mojej matki też podejrzewali padaczkę a okazało się po eeg, że jest to nerwica, która daje podobny obraz jak właśnie epilepsja.

Dagusiac

u mnie ryzyko było minimalne, bo nie miałam typowego napadu z drgawkami nigdy. Zresztą w ciąży byłam na konsultacji u kilku lekarzy i neurolog dał mi wybór. Poród był dokładnie omówiony, wszelkie za i przeciw, musiałam dużo wcześniej wybrać szpital, tam też iść na konsultację, przejść badania. A w czasie cesarki również można dostać ataku i w opinii lekarzy jest to nawet bardziej niebezpieczne niż przy porodzie siłami natury
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 19:20   #41
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Dobry wieczór.
Z epi żyję już 10 lat, z jedną przerwą 7 miesięcy bez leków. Pierwsze ataki (były 2) dostałam w domu, utrata przytomności, drgawki, szczękościsk. Stwierdzili mi epi światłoczułą. Zero dyskotek, alko. Do 18 bez picia alko wytrzymałam, a potem to okazyjnie wypiłam. Na dwóch studniówkach, weselach byłam i nic mi się nie działo. Pani doktor po kilku latach, prawie 7,bez napadów postanowiła odstawić, eeg były dobre. Po odstawieniu też były dobre. Aż pewnego dnia pojechałam do swojej starej szkoły i wieszając gazetkę dostałam ataku. Pogotowie zabrało mnie do szpitala. Zrobili eeg i nic nie wyszlo. Niby zdrów jak ryba, ale stwierdzili, że to nawrót epi. Od ponad 3 lat nie miałam żadnego ataku. Niedawno robiłam TK i EEG i nic nie wychodzi.

Wcześniej brałam Depakine Chrono i więcej tego dziadostwa nie chcę. +15 kg, kłopoty z włosami, cerą, skórą. Dopiero jak je odstawiłam to odżyłam. Teraz jestem na lamitrinie i keprze.

Studiuję, pracuję, piszę pracę mgr i zero problemów. Niedawno zapisałam się na kurs prawa jazdy. Żadnych reakcji epi.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 20:21   #42
agnese18
Raczkowanie
 
Avatar agnese18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: mazowieckie.
Wiadomości: 215
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
U mojej matki też podejrzewali padaczkę a okazało się po eeg, że jest to nerwica, która daje podobny obraz jak właśnie epilepsja.
no właśnie.Trzeba też brać pod uwagę,że w każdym przypadku może być inaczej

justka89 epi to podstępne cholerstwo
Ja planuję na prawko się zapisać,w środę idę do lekarza i z nim na ten temat pogadam
__________________
uczę się języków
odchudzam się 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58

Zmieniam się na lepsze...!

Cenię w ludziach ich oryginalność,odmienność.
Wiesz dlaczego?Bo nie każdy ma odwagę być sobą...

matura 2014

Edytowane przez agnese18
Czas edycji: 2012-12-08 o 20:41
agnese18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 20:38   #43
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez agnese18 Pokaż wiadomość
no właśnie.Trzeba też brać pod uwagę,że w każdym przypadku może być inaczej

justka89 epi to podstępne cholerstwo
Ja planuję na prawko się zapisać,w sobotę idę do lekarza i z nim na ten temat pogadam
Daj znać co Ci powiedziała na temat prawka czy wyraziła zgodę.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 20:41   #44
agnese18
Raczkowanie
 
Avatar agnese18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: mazowieckie.
Wiadomości: 215
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

ok
__________________
uczę się języków
odchudzam się 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58

Zmieniam się na lepsze...!

Cenię w ludziach ich oryginalność,odmienność.
Wiesz dlaczego?Bo nie każdy ma odwagę być sobą...

matura 2014
agnese18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 22:05   #45
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
U mojej matki też podejrzewali padaczkę a okazało się po eeg, że jest to nerwica, która daje podobny obraz jak właśnie epilepsja.

Dagusiac

u mnie ryzyko było minimalne, bo nie miałam typowego napadu z drgawkami nigdy. Zresztą w ciąży byłam na konsultacji u kilku lekarzy i neurolog dał mi wybór. Poród był dokładnie omówiony, wszelkie za i przeciw, musiałam dużo wcześniej wybrać szpital, tam też iść na konsultację, przejść badania. A w czasie cesarki również można dostać ataku i w opinii lekarzy jest to nawet bardziej niebezpieczne niż przy porodzie siłami natury
dokładnie, czytałam na innych forach, że właśnie wiele osób z nerwicą było leczonych na epi - ze względu na wynik eeg. A później okazywało się (po konsultancji z innym lekarzem), że to jednak nerwica.

Stąd moje wtrącenie o nerwicy, przecież bym sobie nie uroiła takich rzeczy ANi nie bawiła w zgaduj zgadulę
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 17:27   #46
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
dokładnie, czytałam na innych forach, że właśnie wiele osób z nerwicą było leczonych na epi - ze względu na wynik eeg. A później okazywało się (po konsultancji z innym lekarzem), że to jednak nerwica.

Stąd moje wtrącenie o nerwicy, przecież bym sobie nie uroiła takich rzeczy ANi nie bawiła w zgaduj zgadulę
Mało tego...mogą przy nerwicy/depresji występować psychogenne napady rzekomopadaczkowe. Wszystko wygląda jak padaczka, ale nią nie jest. Napady są na tle nerwowym a zapis EEG w trakcie jest prawidłowy. Ciężko to zdiagnozować więc ludzie zasmiast u psychiatry są leczeni u neurologa na padaczkę

Marika - owszem, można dostać atak w trakcie cesarki, ale ryzyko jest nieporównywalnie mniejsze. Przy porodzie siłami natury jest przyspieszony oddech - hiperwentylacja, ból co u wielu chorych jest czynnikiem powodującym atak. Mój lekarz całkowicie wyklucza poród siłami natury. Nie wybaczyłabym sobie gdyby dziecku coś się stało przez moje widzimisię.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 23:06   #47
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Dagusiac

nie będę się spierać, bo medykiem nie jestem. Zresztą każdy przypadek jest inny i w moim konkretnie wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik i omówione zagrożenia jak i wyjścia awaryjne. Zresztą fakt jest taki, że u mnie cesarka była raczej gorszym rozwiązaniem ze względu na wcześniejszą operację w tej okolicy to raz, a dwa mam wadę serca jeszcze więc cesarka byłaby w znieczuleniu ogólnym. Także przy moich atakach i innych faktach ginekolog raczej oponował za porodem siłami natury.
Ty możesz oczywiście mieć inne zdanie i inny pogląd
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 23:43   #48
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
Dagusiac

cesarka była raczej gorszym rozwiązaniem ze względu na wcześniejszą operację w tej okolicy to raz, a dwa mam wadę serca jeszcze więc cesarka byłaby w znieczuleniu ogólnym.
Moja ciocia tez ma wadę serca i nikt ni ryzykowal z natuaralnym porodem, miala cesarke i nie znieczulenie ogólne tylko miejscowe, zatrzyk w kregoslup i od pasa w dól nic nie czuła...
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 23:50   #49
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Tylko, że u mnie cesarka byłaby bardziej skomplikowana ze względu na wcześniejsze operacje w tej okolicy i bliznowce. Zresztą przy moich atakach i ich częstotliwości decyzja po konsultacji z lekarzem była taka a nie inna.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 00:14   #50
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

[QUOTE=Marika_1987;3805656 9]Tylko, że u mnie cesarka byłaby bardziej skomplikowana ze względu na wcześniejsze operacje w tej okolicy i bliznowce. Zresztą przy moich atakach i ich częstotliwości decyzja po konsultacji z lekarzem była taka a nie inna.[/QUO

No tak czasem moga byc wskazania lekarskie i przebyte urazy...
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 00:20   #51
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Ile osób tyle opinii. Ja siebie za nieodpowiedzialną nie uważam i poród siłami natury przy epi nie był moim widzimisie
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 01:35   #52
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Marika - rozumiem i w takim razie przepraszam jeśli Cię uraziłam
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 01:38   #53
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Dagusiac

nie uraziłaś każdy ma prawo wyrazić swoją opinię oczywiście
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 16:22   #54
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Wpłaciłam dzisiaj pieniądze na sylwestra, umówiłam się z fryzjerem. Idę do eleganckiego lokalu. Zaczęłam zastanawiać się czy nie będę miała lęków, czy nie będę się bała... I zaczęło się. Miałam ochotę rozpłakać się, byłam cała pełna lęków i obawy. Teraz gdy to pisze jest trochę lepiej ale nadal mam łzy w oczach. Czy tak wygląda mój atak padaczki? Czy sama go wywołałam myśląc o tym? Boję się i nie chcę już tego przeżywać. Tak bardzo chcę pozbyć się tych lęków i móc szczęśliwa iść na sylwestra. A ja nawet już nie mam ochoty tam iść. Odechciało mi się wszystkiego. Chce zamknąć się w 4 ścianach...
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 16:29   #55
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Może wizyta u psychiatry by ci cos pomogla, jakies leki na te lęki...
No tak sie zastanawiam jaki jest twoj atak? Masz tylko lęki ?Czy inne zaburzenia?

Bo z tego co dziewczyny (sama o tym nie wiedzialam) pisaly ze wynik eeg moze byc interpretowany jako padaczka , a jest nerwica...
Ale w sumie lekarz powinien to zdiagnozowac jesli jest dobry, bo pisalas ze chodzisz do najlepszego w miescie...wiec chyba wie co robi...
Albo skonsultuj sie z innym...

Edytowane przez linka_18
Czas edycji: 2012-12-10 o 17:16
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 16:42   #56
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
Może wizyta u psychiatry by ci cos pomogla, jakies leki na te lęki...
No tak sie zastanawiam jaki jest twoj atak? Masz tylko lęki ?Czy inne zaburzenia?

Bo z tego co dziewczyny (sama o tym nie wiedzialam) pisaly ze wynik eeg moze byc interpretowany jako padaczka , a jest nerwica...
Mam tylko lęki. Leczyłam się u psychiatry ale neurolog kazał mi odstawić leki i zająć się leczeniem padaczki bo lęki są jej przyczyną. Dopóki brałam leki od psychiatry lęków nie było, ale nie było też sytuacji ich wywołujących np sylwestra.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 17:07   #57
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Wpłaciłam dzisiaj pieniądze na sylwestra, umówiłam się z fryzjerem. Idę do eleganckiego lokalu. Zaczęłam zastanawiać się czy nie będę miała lęków, czy nie będę się bała... I zaczęło się. Miałam ochotę rozpłakać się, byłam cała pełna lęków i obawy. Teraz gdy to pisze jest trochę lepiej ale nadal mam łzy w oczach. Czy tak wygląda mój atak padaczki? Czy sama go wywołałam myśląc o tym? Boję się i nie chcę już tego przeżywać. Tak bardzo chcę pozbyć się tych lęków i móc szczęśliwa iść na sylwestra. A ja nawet już nie mam ochoty tam iść. Odechciało mi się wszystkiego. Chce zamknąć się w 4 ścianach...
Nie, tak nie wygląda twój atak padaczki! Ty masz ewidentnie problem natury psychicznej a padaczka swoją drogą. Niedługo może się okazać, że ta nerwica, lęki znajdą inne ujście, np. bóle głowy, napady rzekomopadaczkowe. Wszystko na tle nerwowym. U osoby z mojej rodziny też zaczynało się tak jak u Ciebie. Zachorowała na padaczkę, później zaczęły się lęki - przed pójściem do szkoły, przed nieznajomymi, przed jazdą autobusem itd. Oczywiście jedno z drugim nie miało nic wspólnego. Choroba o podłożu psychicznym ujawniała się jako "padaczka", mózg chciał ją oszukać, udając, ze to padaczka. Ale ataki występowały tak często, że niemożliwością byłoby jej normalne (pod względem fizycznym) funkcjonowanie. Bo każda z nas wie jak się czuje po ataku epilepsji.

Radzę Ci udać się do psychiatry i psychologa. I to szybko. A neurolog niech się zajmie swoją robotą zamiast udzielać Ci takich rad
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"

Edytowane przez Dagusiac
Czas edycji: 2012-12-10 o 17:08
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 17:27   #58
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Jesli ci leki przeciwpadaczkowe nie pomagaja ( mi np, po odstawieniu zaczely sie ataki,)U ciebie jest to podloze psychiczne...
I to wymaga leków jakis na lęki, fobie spoleczna jesli sie boisz wychodzisz do ludzi.Ja kiedy mialam cos takiego po smierci mojego taty..balam sie wyjsc, wyjsc do ludzi, wszytskiego sie balam i doszla depresja...
Jaki ja lek bralam? Rexetin- on jest na lek uogolniony, depresje lekowa, fobie spoleczna itd.Zaczelam normalnie funkcjonowac po miesiacu tylko z 3 razy musialam brac bo byly nawroty depresjii..
Lęk pokonalam...
I pamietaj wizyta u psychologa nic nie pomoze, bo co on moze tylko porozmawiac?
I moze ci dac do posluchania metody relaksacyjne..Co sie troche sprawdza fakt, ale zalezy od nasilenia i czestosci atakow i potrzebna jest farmakoterapia..
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 17:57   #59
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Sugerujecie, że to jest nerwica czy jakaś choroba psychiczna? Zaczynam się poważnie bać.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 18:07   #60
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Epileptycy łączmy się i wspierajmy!

Mi sie tak przynajmniej wydaje ze powinas byc pod opieką opieką lekarza psychiatry i niech on cie leczy na lęki no i warto sie udac do innego neurologa celem potwierdzenia, wykluczenia padaczki (no i warto pokazac to EEG innemu lekarzowi, )
a najlepiej przejsc sie do kilku neurologow zeby cos sensownego powiedzieli to sobie porownasz co i jak mowia, jaka jest ich opinia.

Edytowane przez linka_18
Czas edycji: 2012-12-10 o 18:09
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-27 10:11:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.