Skad ci ludzie biora pieniadze? - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-19, 19:29   #601
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Cytat:
Napisane przez abraxas2871 Pokaż wiadomość
A kiedy to było? Bo rejestracje internetowe baaaardzo wiele zmieniły - póki były egzaminy wstępne, albo chociaż zliczanie punktów ręczne to się dało - teraz coraz mniej. Zresztą - można się dostać na wieczorowe i przenieść na dzienne - to jest zgodne z prawem, takie przeniesienie zatwierdza dziakan, a wiadomo, że dziekan-kolega tatusia zatwierdzi. Znajomości - ale nic niezgodnego z prawem.

Maturę pisaliśmy w 2008 roku Z takimi wynikami z matury, wątpie, by nawet na wieczorowe się dostali.


Co do pogrubionego, zgodne z prawem nie oznacza, że moralne.
Dla mnie to jakieś nieporozumienie. Jak widać, nie tylko ciężką pracą da się coś osiągnąć w dzisiejszych czasach.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:33   #602
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Powiem szczerze, że od około 2-3 lat obserwuję rynek pracy w Krakowie i tak z ręką na sercu to dobra praca tylko i wyłącznie po znajomościach
Chyba, że jakieś korporacje czy coś to wiadomo, że normalna rekrutacja itp. ale też prawda taka, że najpierw dzwonią do ludzi z polecenia swoich pracowników
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:44   #603
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że od około 2-3 lat obserwuję rynek pracy w Krakowie i tak z ręką na sercu to dobra praca tylko i wyłącznie po znajomościach
Chyba, że jakieś korporacje czy coś to wiadomo, że normalna rekrutacja itp. ale też prawda taka, że najpierw dzwonią do ludzi z polecenia swoich pracowników
Aż ręcę opadają, ale niektóre użytkowniczki tego forum uparcie twierdzą, że tylko ciężka praca się liczy. Jeśli się nie uda, to możemy winić tylko siebie

Moim zdaniem kumoterstwo zakończy się dopiero wtedy, gdy mentalność Polaków się zmieni. Załatwianie miejsca w dobrym liceum- oczywiście wszystko w granicach prawa , załatwianie miejsca na uczelni, potem praca po znajomości itd.

Kiedyś rozmawiałam z moim dobrym kolegą, który dostał się do jednego z najlepszych liceów w kraju za sprawą mamusi, która znała dyrektorkę. Sam przyznał, że przy rekrutacj zabrakło mu sporo punktów. Dla niego bylo rzeczą naturalną, że mamusia mu pomogła- kto by tak nie zrobił?

A część ludzi, którzy naprawdę ciężko pracowali, są wykształceni i przygotowani do danej pracy, po prostu przepada.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:19   #604
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

No tak mój znajomy nawet matury nie zdał - ma teraz pracę za ok 4 tys miesięcznie.... dzięki krewnym króliczka :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:02   #605
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Cytat:
Napisane przez taena Pokaż wiadomość
moja Mama po 30 latach pracy na kolei ma 1200 zl emerytury,wiec policjant po 15 latach jak mana reke te 2 tys zl, to nie jest malo, tym bardziej, ze czesto pozniej dorabiaja na taryfie lub jako ochroniarze. tak samo nie powinny te pielegniarki z Konina strajkowac, ogladalam z nimi wywiad. maja 2,3 tys zl na reke, to co zle/ ja nigdzie u nas tyle nie zarobie i mam 2 kierunki studiow, i co z tego? w buty je sobie moge wsadzic, ale pielegniarkom zawsze malo.
to idz do szpitala i zobacz jaka robote te pielegniarki maja.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
jestem nauczycielem, ale pracuje w poradni, a nie w szkole. nie mam wakacji, ferii itp wolnych. mam odpowiedzialna prace, czesto tez uzeram sie z dzieciakami. nie jest tak, ze pracuje po 4 h dziennie- siedze wpracy czesto o wiele dluzej. dostaje ponizej 1,5k na reke. nie uwazam, zeby to bylo super. wolalabym faktycznie siedziec 8 godzin (chociaz teraz i tak srednio siedze 6, wiec i takjuz nigdzie nie moge dorobic) ale miec 2,8k.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 00:06   #606
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Wyrak - w ogole nie rozumiesz tego, co napisalam. Nie potepiam kapitalizmu i nie obwiniam za wszystko. Nie odniose sie do Twoich wypowiedzi bo ja Ci mowie o marchewce, a Ty mi o gruszkach. Moze to moja wina i niejasno sie wyrazilam, trudno.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 08:01   #607
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Może inaczej, nie tylko ciężką pracą można coś osiągnąć ale nie znam osoby zaradnej, naprawdę dobrze wykształconej, znającej języki bez dobrej pracy.

Co do znajomości, wolna wola kto kogo zatrudnia, jeśli np moja przyjaciółka jest wykształcona w kierunku w którym u mnie poszukują pracownika, logiczne że wolę sprawdzoną osobę niż obcą. Jeśli ktoś jest idiotą i sobie nie radzi z pracą, to nawet znajomości mu nie pomogę jak np spie... zlecenie warte kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy ze względu na swoje niekompetencje to nikt go trzymać nie będzie.
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 09:08   #608
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Cytat:
Napisane przez kejtigda Pokaż wiadomość
Może inaczej, nie tylko ciężką pracą można coś osiągnąć ale nie znam osoby zaradnej, naprawdę dobrze wykształconej, znającej języki bez dobrej pracy.

Co do znajomości, wolna wola kto kogo zatrudnia, jeśli np moja przyjaciółka jest wykształcona w kierunku w którym u mnie poszukują pracownika, logiczne że wolę sprawdzoną osobę niż obcą. Jeśli ktoś jest idiotą i sobie nie radzi z pracą, to nawet znajomości mu nie pomogę jak np spie... zlecenie warte kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy ze względu na swoje niekompetencje to nikt go trzymać nie będzie.
wszystko fajnie jak po znajomości zatrudniają w korporacjach etc - choć tam to jest rzadziej spotykane. Ludzie płacą więc im zalezy na porządnym pracowniku. Zresztą ich wola tak jak piszesz.
Ale szlag mnie trafia jak się obsadza stanowiska w sektorze publicznym (urzędy, szkoly etc)
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 10:21   #609
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Cytat:
Napisane przez kejtigda Pokaż wiadomość
Może inaczej, nie tylko ciężką pracą można coś osiągnąć ale nie znam osoby zaradnej, naprawdę dobrze wykształconej, znającej języki bez dobrej pracy.

Co do znajomości, wolna wola kto kogo zatrudnia, jeśli np moja przyjaciółka jest wykształcona w kierunku w którym u mnie poszukują pracownika, logiczne że wolę sprawdzoną osobę niż obcą. Jeśli ktoś jest idiotą i sobie nie radzi z pracą, to nawet znajomości mu nie pomogę jak np spie... zlecenie warte kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy ze względu na swoje niekompetencje to nikt go trzymać nie będzie.

Zgadzam się z pogrubionym.

Właściciel firmy ma prawo zatrudnić pracowników według własnego uznania kierując się sobie tylko znanymi kryteriami nawet po znajomości, chociaż jeśli nie bierze pod uwagę rzeczywistych kompetencji pracownika a jedynie względy osobiste, to postępuje nieracjonalnie i działa na własną szkodę . W większych prywatnych firmach i korporacjach znajomości nie mają wiekszego znaczenia, gdyż obowiązuje dość jasny i przejrzysty, zwykle wieloetapowy proces rekrutacji często przeprowadzany też przez zewnętrzne firmy pośrednictwa pracy i tutaj jest naprawdę duże pole do popisu dla tych wykształconych, znających języki ale bez znajomości. Najgorzej chyba wygląda obsadzanie stanowisk w administracji publicznej. Nepotyzm się szerzy począwszy od szczebla gminnego.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:22   #610
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

No to chyba powinnam posypac glowe popiolem i powiedziec, ze jako osoba od jakiegos czasu mieszkajaca poza granicami naszego kraju bardzo duzo wynioslam z tego watku. Okazalo sie, ze w Polsce nie ma ludzi wyksztalconych bez dobrej pracy, niewyksztalceni robotnicy tez maja prace ale juz na taka zeby im straczylo na dom nie zasluguja, bo to tylko robotnicy i nie bylo im tak ciezko jak innym, a cala reszta bezrobotnych to generalnie nieudacznicy i sami sobie na taki los zasluzyli bo nie chcialo im sie uczyc ani pracowac. Nie wiedzialam, ze tyle sie u nas zmienilo Pzdr
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:25   #611
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Wyrak - w ogole nie rozumiesz tego, co napisalam. Nie potepiam kapitalizmu i nie obwiniam za wszystko. Nie odniose sie do Twoich wypowiedzi bo ja Ci mowie o marchewce, a Ty mi o gruszkach. Moze to moja wina i niejasno sie wyrazilam, trudno.
Nie, nie obwiniasz go za wszystko, tylko za skutki socjalistycznych odcholow. A kiedy takie wycieczki w strone socjalizmu niezmiennie koncza sie wtopa, to wtedy jest winny kapitalizm

Sama podajesz takie a nie inne przyklady
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 21:06   #612
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Dzisiaj na onecie jest właśnie artykuł o naszym uprzywilejowanym kraju:

http://biznes.onet.pl/polska-przywil...900,news-detal
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 21:27   #613
MichalzBydgoszczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Skad ci ludzie biora pieniadze?

Cytat:
Napisane przez sandrusz Pokaż wiadomość
Moze glupie pytanie. Ale dziwi mnie to, naprawde. To ile buduje sie nowych domow (nie domeczkow,tylko wielkich domow), jakimi samochodami ludzie jezdza.. To jest szok.
Czy kazdemu pomagaja rodzice? Co, wszyscy maja firmy? Z zarobkow w tym kraju nie wiem jak mozna byc bogatym. Wiec jak? Przekrety?
Moja rodzina jest w o tyle gorszej sytuacji ze nie mozna liczyc na pomoc bliskich bo zwyczajnie kasy nie maja, poprzednie pokolenia nie dorobily sie wiec ilosc pieniedzy otrzymanych od nich wynosi piekne 0... doslownie. Miesieczne zarobki rodzicow razem wynosza niecale 9 tysiecy do reki.Ludzie z duzo gorsza sytuacja finansowa sobie radza lepiej niz my, tu przyklad moich znajomych ale o tym nizej. Nas nie stac na zbudowanie domu oszczednosci prawie nie ma. Moja mama tez ostatnio bardzo to zauwazyla przez co stala sie dosc skapa, kazde pieniadze ktore mi daje to robi to z bolem. Ja niestety jeszcze podjac pracy nie moge za mloda jestem, wybieram sie na studia. A jak tu wyzyc? Niby tacy biedni nie jestesmy w porownaniu z wieloma polskimi rodzinami ale jakj sie patrzy an zarobki innych to az czlowiekowi przykro ze tak haruje a ztego za przeproszeniem jest gowno. Patrze na swoje kolezanki ich rodzice maja gorsze zawody, mniej dochodowe niz moi a tutaj wydatki wszystko a tu aparat na zeby a tu wakacje, kolonie, wycieczki, remoncik w domu PELNO WYDATKOW! A ja na jedna z powyzszych rzeczy moge sobie pozwolic srednio raz na pol roku.
Ponawiam. Skad maja tyle kasy?
Głupie to nie jest, ale wszystko zależy od wychowania i należy pamiętać że apetyt rośnie w miarę jedzenia, mimo wszystko powinnaś się cieszyć że masz jak masz, ja miałem takie życie że nie było szans na ukończenie nawet średniego przy jednym posiłku dziennie nie ma się ochoty na naukę od trzech lat nie pracuję a od listopada nie płacę za mieszkanie i resztę opłat, jedzenie biorę od rodziców bywało tak że kilka dni nie jadłem i szukałem pracy i wyobraź sobie mnie na rozmowie kwalifikacyjnej, mózg nie pracuje jak powinien, po czym idź do pracy na 8 godzin bez jedzenia to jeszcze nie tak źle, ogólnie nie jestem zazdrosnym człowiekiem jak widzę bogatych ludzi to mi to odpowiada bo przynajmniej wiem że ktoś się dorobił ale w☠☠☠☠ia mnie to że nie wiem jak ale dziękuj rodzicom że masz dobre życie bo naprawdę nie wiesz co może Cię w życiu spotkać
MichalzBydgoszczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-22 22:27:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.