Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-04, 13:36   #601
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 039
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Podczytuje na zas. Strasznie skomplikowane sie to wydaje.

Zamowilam na probe jakies dwie tanie pieluszki i wklady i pieluszke TotsBots (moj facet - czapke kupilas? ).

Mam jeszcze kupe czasu do narodzin, wiec piszczcie, piszcie, z mila checia czytam!
Hecate! Ciebie to się tu nie spodziewałam Czyli można gratulować?
I potwierdzam - da się tego wszystkiego nauczyć. Ja sama na początku byłam pogubiona, ale już się pomału odnajduję

Cytat:
Napisane przez prunelle Pokaż wiadomość
gratulacje malutki!

smaruj, nie powinno przeciekać, potem pieluszka może się zrobić mniej chłonna i wtedy trzeba będzie zrobić stripping, którego ja nie robiłam i nie mam pojęcia jak, ale dziewczyny na pewno coś poradzą
ja też smarowałam przez pewien czas maścią i nic nam nie przeciekało
Dziękuję
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 17:20   #602
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Hecate! Ciebie to się tu nie spodziewałam Czyli można gratulować?
I potwierdzam - da się tego wszystkiego nauczyć. Ja sama na początku byłam pogubiona, ale już się pomału odnajduję

Tak Agnieszko i na mnie przyszla pora!
Ja dopiero w 13 tc ciazy i zaczytuje sie wszelakimi informacjami na temat dzieciecych produktow. Matko jedyna, jak jo to wszystko ogarne...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 22:26   #603
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 039
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Tak Agnieszko i na mnie przyszla pora!
Ja dopiero w 13 tc ciazy i zaczytuje sie wszelakimi informacjami na temat dzieciecych produktow. Matko jedyna, jak jo to wszystko ogarne...
Dobrze bedzie!
Nawet dziecko ogarniesz
Bardzo serdecznie gratuluję Świetna nowina!

Za nami pierwsze próby wielo i chyba się podobało
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 10:11   #604
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Ja z kolei praktycznie żadnej mikrofibry nie mam, sam bambus i konopie. Ostatnio znacznie chetniej używamy formowanek i otulacza, kieszonki czekaja na lepsze czasy.
Pod koniec wakacji kupilismy suszarkę do ubrań- bardzo żałuję że wczesniej sie nie zdecydowałam. Pieluszki są mega miękkie, świeże i po godzinie suchutkie.
witaj co u Was słychac?

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Benek się wykluł 13.09, dość mały, bo 53 cm i 3 220 g.

A jak jej schnięcie i grubość?
A zwykła tetra nie podchodzi za bardzo z jakiego powodu? U Was to raczej duże siuśki już

I jeszcze mi się przypomniało - mam od lekarza maść na podrażnioną pupę i udo i zastanawiam się, czy nie zatłuszczę nią tego co ma być w pieluszce odtłuszczone. Chyba mogę spowodować mały przeciek w okolicy smarowanego udka? Maść fajnie działa, więc nie chciałabym przerywac kuracji (a podrażniły chyba mokre chusteczki - teraz tylko myjemy pupę pod kranem).
Gratulacje i witamy kolejnego wielopieluszkowca

Tetra kikko jest zdecydowanie grubsza od zwykłej tetry (a więc i bardziej chłonna) i o wiele bardziej miekka i przyjemna. Schnie w zasadzie tak samo długo jak zwykła tetra, czyli w ekspresowym tempie Tetrę zwykłą mamy i używamy jak kikko nam się skończy. Tez jest ok, ale kikko zdecydowanie bardziej lubię. Tylko ta cena

Jak musisz pupe smarować to smaruj Potem sobie odłuścisz pieluszki w płynie do mycia naczyń

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Matko jedyna, jak jo to wszystko ogarne...
ogarniesz spokojnie

A ja od jakiegoś czasu jestem posiadaczką otulacza z pula bawełnianego z nappime, super sprawa! Polecam. Prawdziwy pul bawełniany, nie żaden pul poliestrowy obszyty bawełną. I fason tez bardzo fajny. Nie robi duzej pupy jak wełna. Obecnie to moj najulubieńszy otulacz.

Podobnie jak kieszonka z pula bawełnianego super! Zaluje, ze nie kupiłam właśnie takich pieluszek na wakacje

Za to rozczarowałam sie nieco pieluszka issy bear. Jest ogromna, wejscie na wkładki jest z przodu pieluszki i to zapinane na rzep - trzeba uwazac zeby nie podrapac brzuszka. No i nie zawsze wytrzymuje noc
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 15:17   #605
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

velluto - otulacz czy kieszonka?

Ja musze kupiec jakies kieszonki na noc, bo pielucha plus otulacz na noc juz sie nie sprawdza, Młody sie wierci wszystko przelane albo gorzej

A własnie co polecacie na noc?

A kikko tez polecam!!!! Ja na to kłade wkłądki mam sucho i Młody nie czuje wilgoci.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 15:34   #606
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość

Za to rozczarowałam sie nieco pieluszka issy bear. Jest ogromna, wejscie na wkładki jest z przodu pieluszki i to zapinane na rzep - trzeba uwazac zeby nie podrapac brzuszka. No i nie zawsze wytrzymuje noc
a masz pul obszyty bawełna czy sam pul?
no i to chyba starsza wersja - ja mam dwie, obie kupione jakiś rok temu w odstępie kilku miesięcy, starsza ma rzep, nowsza juz nie
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 20:08   #607
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Witam nowe twarze na pieluchowym wątku Fajnie, ze coraz wiecej nas)

Coś mi ostatnio czasu brakuje na wizażowanie, pieluszki u nas wciąż na topie, chociaż odpieluchowanie polowoli nam "grozi" )))

Velluto, u nas jak zawsze sporo wyjazdów, w między czasie zmieniliśmy przedszkole dla córki, tak aby miała wiecej możliwości nauki j. niemieckiego ( w ciagu najblizszych miesiecy planujemy przeprowadzke). Witek niedługo pójdzie do żłobka, a ja wracam do pracy. JAk udało mi się ustalić z dr żłobka - pieluszki wielo mile widziane, mamy tylko zaopatrzyc zlobek w 2 worki z napisem czyste brudne i codziennie uzupelniac te czyste, a odbierac brudne Bardzo mnie to cieszy, tym bardziej ze placówka panstwowa i bylam przekonana ze beda trudności.

Nie mialam nigdy issy bear w użyciu, tylko macalam u Marzeny z zachustowani.pl - to byla wersja z pulem bawelnianym (a wiec ta dzienna) - ale dla mnie wtedy (na poczatku wielopieluchowania) pieluszka wydala sie gigantyczna, ciezka i nie do zalozenia na dziecko. Coz, pewnie teraz spojrzalabym na to inaczej ale cena skutecznie odstrasza mnie od testow. Pozatym kieszonki u nas juz od jakiegos czasu sie kurzą, używamy welniakow+ tetry i formowanek.
Pul bawelniany napewno fajniejszy jest niz poliestrowy (chocby nawet bawelna obszyty ), ale nam zawsze przy nozkach podsiąkal wilgocią, i to mnie skutecznie zniechęcilo.

Kikko bambusowe to u mnie numer jeden jesli chodzi o skladanki. Super są, nieco sie tylko kurczą i tracą wymiary w miare użytkowania, ale za chłonność i miękkość wybaczam wszytsko ))

---
To co ze swojej str moge polecic, a sama uwazam za mistrzostwo swiata to welniaki Loveybums. Pojawily sie znowu w krainie pieluszek. Zarowno otulacz na napy jak i gatki - welna miekka, tkanina cienka, idealny kroj. Pieknie leza na formowance czy spietej tetrze, nie powiekszaja pupy, są bardzo przewiewne. Mają wlasciwie jeden jedyny minus - zaporowa cene. do klubu wrzuce zdjecie gatek na Witku. Mamy rozmiar L. Storcheny moje ukochane w porownaniu do loveybums to wielkie, szorstkie gaciochy. Coz... ;P Otulacz to troche taki welniany Flip, zgrabny, przewiewny, ale naturalny. Wszytskie rozmiarowe.

Z fajnych pieluch, w fajnych =przystepnych cenach moge polecic formowanki Sylwii z chustoforum. Ma swoj watek na gieldowym (sylviontko). Biala formowanka na napy kosztuje 20zl (na snapke 17), ma chlonny wklad, fajny kroj, zgrabna jest, idealna na codzien pod welniaka. Bardzo sobie chwalimy ten zakup.

Zraziłam się do Popolini - nie warto. Wielkie, niekształtne pieluchy, robiace prawdziwie mrówczy odwłok. Jakaś pomyłka, choć wyglądają zachęcająco. No i zdecydowanie rozmiarówka zawyżona - L jest na nas sporo za duża:/
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 23:12   #608
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
T Matko jedyna, jak jo to wszystko ogarne...
Spokojnie ogarniesz - mi też na początku się tak wydawało. Myślałam, ze tematu nie zgłębię przed porodem. Co prawda nie jestem ekspertem, ale już tż-ta dokształcam; a dzidzia nadal w brzuchu

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
A ja od jakiegoś czasu jestem posiadaczką otulacza z pula bawełnianego z nappime, super sprawa! Polecam. Prawdziwy pul bawełniany, nie żaden pul poliestrowy obszyty bawełną. I fason tez bardzo fajny. Nie robi duzej pupy jak wełna. Obecnie to moj najulubieńszy otulacz.
Jeśli to nie problem to bardzo bym prosiła abyś podała gdzie ten otulacz zakupiłaś. Ja jestem właśnie przed zakupem otulacza i formowanek.

Niedawno zakupiłam kieszonkę minky - jak dla mnie rewelacja, taka mięciutka i milutka w dotyku. Zobaczę jaka będzie w użyciu jak przyjdzie dzidziuś i rzecz jasna troszkę podrośnie.
Chawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 07:14   #609
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
velluto - otulacz czy kieszonka?

A własnie co polecacie na noc?
Z pula bawelnianego sa i kieszonki i otulacze (te chyba szyte tylko na zamowienie). Ja kupowałam w nappime.
Issy bear - kieszonka.

U mnie na noc obecnie sprawdzaja sie kieszonki Wonderoo V2. Przez jakis czas tez używałam formowanek i otulaczy, ale ten zestaw obecnie przestał nam sie sprawdzac - jeśli pupa mojej córki ma kontakt z zasikaną pieluszka przez dluzszy czas to odparzenie gotowe. A wiec na noc koniecznie przy skórze musi byc materiał odprowadzający wilgoć w głąb pieluszki (polar lub welur syntetyczny) a takich formowanek niestety mało jest na rynku. No i czas schnięcia formowanek zdecydowanie mnie zniechęcił
Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
a masz pul obszyty bawełna czy sam pul?
no i to chyba starsza wersja - ja mam dwie, obie kupione jakiś rok temu w odstępie kilku miesięcy, starsza ma rzep, nowsza juz nie
Mam pul obszyty bawełną, ale pieluszka z dwoma ogromnymi wkładami. No i z tego co piszesz to jest starsza wersja - zakupiona przeze mnie na bazarku. W ogóle przejechałam sie na tym zakupie strasznie i zakupom na bazarku podziękowałam
Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Velluto, u nas jak zawsze sporo wyjazdów, w między czasie zmieniliśmy przedszkole dla córki, tak aby miała wiecej możliwości nauki j. niemieckiego ( w ciagu najblizszych miesiecy planujemy przeprowadzke). Witek niedługo pójdzie do żłobka, a ja wracam do pracy. JAk udało mi się ustalić z dr żłobka - pieluszki wielo mile widziane, mamy tylko zaopatrzyc zlobek w 2 worki z napisem czyste brudne i codziennie uzupelniac te czyste, a odbierac brudne Bardzo mnie to cieszy, tym bardziej ze placówka panstwowa i bylam przekonana ze beda trudności.
Opłaca Ci sie wracac do pracy jak przeprowadzka tuz tuz? Zaglądaj do nas na mamusiowy, kilka dzieciaczków też juz poszło do złobka.
Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Pul bawelniany napewno fajniejszy jest niz poliestrowy (chocby nawet bawelna obszyty ), ale nam zawsze przy nozkach podsiąkal wilgocią, i to mnie skutecznie zniechęcilo.
To fakt, szybciej łapie wilgoć, ale w lato jak dziecko biega w samej pieluszce to żaden problem i dlatego zaluje, ze na lato nie mialam takich wlasnie pieluszek

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
To co ze swojej str moge polecic, a sama uwazam za mistrzostwo swiata to welniaki Loveybums. Pojawily sie znowu w krainie pieluszek. Zarowno otulacz na napy jak i gatki - welna miekka, tkanina cienka, idealny kroj. Pieknie leza na formowance czy spietej tetrze, nie powiekszaja pupy, są bardzo przewiewne. Mają wlasciwie jeden jedyny minus - zaporowa cene. do klubu wrzuce zdjecie gatek na Witku. Mamy rozmiar L. Storcheny moje ukochane w porownaniu do loveybums to wielkie, szorstkie gaciochy. Coz... ;P Otulacz to troche taki welniany Flip, zgrabny, przewiewny, ale naturalny. Wszytskie rozmiarowe.
Dobrze wiedziec Koniecznie wklej zdjecia. A jak kolorystyka tych otulaczy? Bo spotkalam sie gdzies z opinia ze kolory bardzo blade i bure.
Cytat:
Napisane przez Chawa Pokaż wiadomość
Jeśli to nie problem to bardzo bym prosiła abyś podała gdzie ten otulacz zakupiłaś. Ja jestem właśnie przed zakupem otulacza i formowanek.
Kupiłam tutaj http://nappime.pl/
W regularnej sprzedazy chyba nie ma otulaczy z pula bawelnianego, ale jak napiszesz do Moniki, to na pewno Ci uszyje. Tutaj tez mozna z nia porozmawiac: http://www.chusty.info/forum/showthr...=43586&page=71
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 09:33   #610
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Pul bawełniany i pul obszyty bawełna nie nadają sie na noc - przemakają. Pewniejszy jest pul poliestrowy, a najpewniejsze- formowanka i otulacz wełniany. Zwłaszcza przy mega sikaczach

Pul bawełniany albo poliestrowy obszyty bawełną to na dzień i raczej po domu, na wyjścia zakładam, ale muszę częściej pilnować, sprawdzać. Bawełna łapie wilgoć i dlatego przemaka jak dziecko więcej siknie.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 11:17   #611
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Chcę wróćić do pracy, bo już mi jej brakuje co do przeprowadzki to wsyztsko jeszcze trochę potrwa.

Zdjęcia są już w klubie. Narazie tylko szorty. Całą posiadaną wełnęwczoraj zalanolinowałam i schnie, wiec otulacz innym razem. To prawda, kolory są ...pastelowe, nie tak nasycone. Ale ładne, w żadnym wypadku nie określiłabym ich jako szaro bure

No właśnie przez to, że ta bawełna taka niepewna, to nie lubię jej używać. Ale zgadzam sie ze taki pul jest znacznie przyjemniejszy i bardziej oddychajacy niz poliester
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 11:32   #612
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

U nas coraz częściej suche noce, wiec w zasadzie to zakładam co mi w rece wpadnie I np. bawelniana miniLala spokojnie daje radę
Zreszta jak mała siknie lezac na boku to nie ma siły żeby jakas pieluszka złapała tą powódź Zawsze ma mokro wtedy wokół udka
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 11:56   #613
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
U nas coraz częściej suche noce, wiec w zasadzie to zakładam co mi w rece wpadnie I np. bawelniana miniLala spokojnie daje radę
Zreszta jak mała siknie lezac na boku to nie ma siły żeby jakas pieluszka złapała tą powódź Zawsze ma mokro wtedy wokół udka
U nas niestety w nocy 1000 karmień i adekwatnie do tego mega sikanie:/ Są dni, kiedy przez cały dzień wszytsko w nocniku, ale nocki jeszcze długo nie zapowiadają sie na suche:/
Na noc u nas niezawodne są:
-nocna Pupeko (mega chłonna, ale i b. długo schnie)
-bbh konopna
-bbh bambusowa
-flexi tot (chociaż ta jednak czasami nie wytrzymuje:/)
No i na to wełniak.
Witek nigdy nie spi na boku, tylko na plecach albo na brzuchu.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 13:07   #614
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dzis przyszla moja testowa, tania, chinska pieluszka z wkladem. Oczywiscie moj mezczyzna pomacal i stwierdzil, ze przeciez WSZYSTKO przecieknie i bedzie koniec swiata. Zrobilam test 'kubkowy' - nalalam wody, docisnelam piescia i pokazalam mu, ze nic nie przecieklo. Mysle, ze bedzie spal spokojnie. Dzieciak i facet.

Ta pieluszka ma napy i narazie ciezko sie zapinaja - jak wy sobie radzicie z ruszajacym sie, niecierpliwym dzieckiem? Na chwile obecna mysle, ze na poczatek jednak bede uzywac jednorazowek (szybciej je zaloze) by nie uszczodzic gojacego sie pepka.
Ale mnie to przeraza...

Ja was podczytuje i uzywacie wielu nazw - kieszonki, otulacze itp i ja to pozniej obczajam na allego, by sobie z ebaya zamowic...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 14:20   #615
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

hecate - gratulacje, kojarze Cię z misiem wiszącym w avie:P

a stosowałam wielo od razu, miałam otulacze dopasowane bambinex i imse vimse, albo używałam samych formowanek, ktory niby zachodziły na pępuszek, ale nie raniły bo to materiał, a Młody z początku nie lał jak strażak, więc starczały.

Dzięki dziewczyny za rady, chyba kupie jakąs kieszone na noc, bo ostatnio tak się wiercił,że gówieneczko wypłyneło nogaweczką
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:25   #616
Jezzebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
A ja od jakiegoś czasu jestem posiadaczką otulacza z pula bawełnianego z nappime, super sprawa! Polecam. Prawdziwy pul bawełniany, nie żaden pul poliestrowy obszyty bawełną. I fason tez bardzo fajny. Nie robi duzej pupy jak wełna. Obecnie to moj najulubieńszy otulacz.

Podobnie jak kieszonka z pula bawełnianego super! Zaluje, ze nie kupiłam właśnie takich pieluszek na wakacje

Za to rozczarowałam sie nieco pieluszka issy bear. Jest ogromna, wejscie na wkładki jest z przodu pieluszki i to zapinane na rzep - trzeba uwazac zeby nie podrapac brzuszka. No i nie zawsze wytrzymuje noc
Ja właśnie dzisiaj odebrałam (poprzez mojego mężczyznę rzecz jasna ) otulacz i kieszonkę z nappime obie z pula bawelnianego (załapałam się na ostatni kawałek ulicy sezamkowej ) wiec bardzo sie ciesze, ze zachwalasz, mam nadzieje, ze nam tez podejdzie chociaz juz teraz boje się przecieków, tym bardziej, ze kieszonkę zamówiłam z bambusem od pupy i teraz mi się wydaje, że prosto z bambusa będzie przeciekać na zewnątrz na bawełnę no nic, zobaczymy. U nas coś ostatnio dużo przecieków, Igor znacznie zwiększył objętości moczu

Co do Issy Bear, to też nabyłam i spodziewałam się większej chłonności u nas nie wytrzymała nawet pół nocy, ale może dam jej jeszcze szansę. Wielkość pupy mi nawet nie przeszkadza. Ale w sumie w dzień, kiedy potrzebuję czegoś na dłużej, to jest bardzo dobra (mam taką z kieszonką z przodu na rzep, czyli tą starszą).

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
U nas niestety w nocy 1000 karmień i adekwatnie do tego mega sikanie:/ Są dni, kiedy przez cały dzień wszytsko w nocniku, ale nocki jeszcze długo nie zapowiadają sie na suche:/
Na noc u nas niezawodne są:
-nocna Pupeko (mega chłonna, ale i b. długo schnie)
-bbh konopna
-bbh bambusowa
-flexi tot (chociaż ta jednak czasami nie wytrzymuje:/)
No i na to wełniak.
Witek nigdy nie spi na boku, tylko na plecach albo na brzuchu.
U nas też ostatnio masakra sikaniowa w nocy podobna ilość karmień i do tego permanentne wiercenie, nie wiem czy to zęby czy inny czort


A z nowych pieluszek, które do nas ostatnio trafiły polecam AIO Muksuta (nabyty na bazarku), świetny! Ma kieszonkę - po wywinięciu na lewą stronę schnie przez noc i można dołożyć wkładkę. Zapięcie po bokach też nam bardzo odpowiada

Edytowane przez Jezzebel
Czas edycji: 2011-10-06 o 20:34
Jezzebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:28   #617
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Jezzebel Pokaż wiadomość

Co do Issy Bear, to też nabyłam i spodziewałam się większej chłonności u nas nie wytrzymała nawet pół nocy, ale może dam jej jeszcze szansę. Wielkość pupy mi nawet nie przeszkadza. Ale w sumie w dzień, kiedy potrzebuję czegoś na dłużej, to jest bardzo dobra (mam taką z kieszonką z przodu na rzep, czyli tą starszą).
przełóż wkładki do kieszonki pulowej i wtedy sprawdź
u nas działa, ale tylko w kieszonce z pula minkee babyetty
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:31   #618
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
przełóż wkładki do kieszonki pulowej i wtedy sprawdź
u nas działa, ale tylko w kieszonce z pula minkee babyetty
Kasia, czekasz na monkey snuggles? strasznie jestem ciekawa tych formowanek
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:39   #619
Jezzebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
przełóż wkładki do kieszonki pulowej i wtedy sprawdź
u nas działa, ale tylko w kieszonce z pula minkee babyetty
Ehh, spróbuję, ale u nas ostatnio przesikane jest w nocy wszystko i to nawet jak przewijamy, to i tak bywa, że rano mokre ubranko. Dziś w nocy założyliśmy aż jednorazówkę - tylko, że mi potem śmierdziała i mnie sumienie gryzło...
Jezzebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 20:40   #620
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Kasia, czekasz na monkey snuggles? strasznie jestem ciekawa tych formowanek
czekam
jedną już mam, ale jakoś rzadko używam, bo ona chłonna jest, więc na dzień mi szkoda, a że ładna to nie lubie jej pod otulacz chować i na noc tez nie zakładam

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Jezzebel Pokaż wiadomość
Ehh, spróbuję, ale u nas ostatnio przesikane jest w nocy wszystko i to nawet jak przewijamy, to i tak bywa, że rano mokre ubranko. Dziś w nocy założyliśmy aż jednorazówkę - tylko, że mi potem śmierdziała i mnie sumienie gryzło...
zęby?
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:52   #621
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Jezzebel Pokaż wiadomość
Ehh, spróbuję, ale u nas ostatnio przesikane jest w nocy wszystko i to nawet jak przewijamy, to i tak bywa, że rano mokre ubranko. Dziś w nocy założyliśmy aż jednorazówkę - tylko, że mi potem śmierdziała i mnie sumienie gryzło...
Jeszcze wonderosy są chłonne, wielkie i niekształtne, ale na noc w wielu przypadkach niezawodne.
Z jednorazówek mamy Moltexy, kupuje w niemieckim kauflandzie jak jestem u rodzicow. Sa niewybielane, ulegaja biodegradacji, nie maja prefumów itp Nie śmierdzą pampersową chemią tylko siuśkami Sa do kupienia w pieluchowych sklepach ale po znacznie zawyzonych cenach:/ ja place ok 45 zl/paczka i mam na kilka miesiecy, bo zadko używamy.

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
czekam
jedną już mam, ale jakoś rzadko używam, bo ona chłonna jest, więc na dzień mi szkoda, a że ładna to nie lubie jej pod otulacz chować i na noc tez nie zakładam

Jaki wzór? Powiedz mi że warta swojej ceny jest, bo mnie sumienie gryzie ze TAKIE drogie formownki kupuje
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:57   #622
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Jaki wzór? Powiedz mi że warta swojej ceny jest, bo mnie sumienie gryzie ze TAKIE drogie formownki kupuje
ja kupiłam na bazarku, ale w cenie takiej jak teraz bierzemy te nowe
wzór to ooga booga żółto pomarańczowe
jest ładna, jest chłonna, zapinana na 3 napki z kazdej strony, ale jakoś rzadko jej używam, one na szczęście dość popularne są na bazarku, zwłaszcza fajne wzorki, więc jak nie podpasuje to można sprzedać dalej
ale będzie ok, na noc szczególnie, bo na dzień to szkoda zakładać, chyba, że dla mega sikacza
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 21:03   #623
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
ja kupiłam na bazarku, ale w cenie takiej jak teraz bierzemy te nowe
wzór to ooga booga żółto pomarańczowe
jest ładna, jest chłonna, zapinana na 3 napki z kazdej strony, ale jakoś rzadko jej używam, one na szczęście dość popularne są na bazarku, zwłaszcza fajne wzorki, więc jak nie podpasuje to można sprzedać dalej
ale będzie ok, na noc szczególnie, bo na dzień to szkoda zakładać, chyba, że dla mega sikacza
Pewnie od Demony kupowałaś Albo Maliny.
Kurcze, no musze teraz być zadowolona hehe Tylko nie doczytałam - one nie maja zadnych polarów/welurków od środka, prawda?
Eko_mama bedzie szyła mi coś w stylu MS, mam nadzieje ze nasza rodzima produkcja okaze sie porownywalnie dobra
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 21:17   #624
Jezzebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość


zęby?
Bardzo możliwe, bo Ig skończył 9 m-cy i do tej pory tylko dwie sztuki ma , ale też nie chcę zwalać wszystkiego na ząbkowanie. Zobaczymy, może w końcu coś się wykluje...

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Jeszcze wonderosy są chłonne, wielkie i niekształtne, ale na noc w wielu przypadkach niezawodne.
Z jednorazówek mamy Moltexy, kupuje w niemieckim kauflandzie jak jestem u rodzicow. Sa niewybielane, ulegaja biodegradacji, nie maja prefumów itp Nie śmierdzą pampersową chemią tylko siuśkami Sa do kupienia w pieluchowych sklepach ale po znacznie zawyzonych cenach:/ ja place ok 45 zl/paczka i mam na kilka miesiecy, bo zadko używamy
Tak myślałam, czy by wonderosów nie wypróbować, ale mam nadzieje, że to jednak stan przejściowy i niedługo wszystko wróci do normy...
My kupiliśmy jakiś czas temu paczkę jednorazówek przy awarii pralki, zeszło tylko kilka, bo szybko ją naprawiliśmy i teraz leżą - mamy jakieś z rossmana, chyba Baby dream, one też są niebielone i częściowo biodegradowalne.
Jezzebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 22:04   #625
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Pewnie od Demony kupowałaś Albo Maliny.
Kurcze, no musze teraz być zadowolona hehe Tylko nie doczytałam - one nie maja zadnych polarów/welurków od środka, prawda?
Eko_mama bedzie szyła mi coś w stylu MS, mam nadzieje ze nasza rodzima produkcja okaze sie porownywalnie dobra
chyba od mamru
w środku nie ma polarku, jest chyba welurek, w każdym razie nie dają uczucia suchości
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 03:24   #626
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

velluto dzięki

Mam głupie pytanie, bo ostatnio mi je tż zadał i mi dobił gwoździa. Czy wkładów bambusowych nie można suszyć na grzejniku? I jeśli nie można to dlaczego?

Chawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 08:37   #627
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Chawa Pokaż wiadomość
velluto dzięki

Mam głupie pytanie, bo ostatnio mi je tż zadał i mi dobił gwoździa. Czy wkładów bambusowych nie można suszyć na grzejniku? I jeśli nie można to dlaczego?

można suszyć. PULa nie można.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 10:22   #628
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
można suszyć. PULa nie można.
Wielkie dzięki. Nie wiem co mi się wkręciło, że nie można. Cieszę sie że można suszyć, bo ja wolałabym wkłady bambusowe, a gdyby nie można było to w zimie byłby problem z suszeniem, bo na strychu schło by chyba z tydzień.
Chawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 11:45   #629
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Chawa Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki. Nie wiem co mi się wkręciło, że nie można. Cieszę sie że można suszyć, bo ja wolałabym wkłady bambusowe, a gdyby nie można było to w zimie byłby problem z suszeniem, bo na strychu schło by chyba z tydzień.
ja zimą pieluchy i wkłady bambusowe suszę tylko na grzejniku - muszę je dobrze upychać, bo używamy tylko jednego malutkiego w łazience
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 17:22   #630
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 039
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
można suszyć. PULa nie można.
O! A co się z nim dzieje? I tak głupio dopytam, co to jest ten PUL właściwie (wiem, że materiał "na górę" i na tym się moja wiedza kończy)
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.