Usuwanie pieprzyków i znamion - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-02, 13:58   #601
lollipop.ania
Zadomowienie
 
Avatar lollipop.ania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 126
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez pivonia87 Pokaż wiadomość
U mnie tak to wygląda po ponad miesiącu od wycięcia, a 3 tygodnie od zdjęcia szwów... Ale to chyba indywidualna kwestia jak szybko się goi itp... ja mam dość trudną do gojenia skórę.
Pieprzyk był znacznie mniejszy niż aktualna blizna, bo wycinana się z zapasem skóry.
co ja bym dała żeby u mnie tak wyglądało ...
byłam dziś u chirurga i wszędzie mam bliznowce, zamrażał je i teraz mam takie jak skóra po poparzeniu, odstaje i boli jakbym wiedziała,że tak będzie to bym zostawiła te pieprzyki bo wygląda to gorzej niż źle
__________________
moja szafa
lollipop.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 14:40   #602
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja chwilowo niczym nie smaruje blizny po tych nieprzyjemnych doświadczeniach z contractubexem, a chciałabym to jednak jakoś zwalczać. Czytałam dużo pozytywnych opinii o kremie no-scar... Znalazłam go na allegro za 24zł i zastanawiam się nad kupnem. Któraś z was może stosowała albo coś słyszała na jego temat?

lollipop.ania, aż tak masakrycznie się goi? Współczuję... To wymrażanie brzmi strasznie... Cepan nic nie pomagał? Bo chyba stosowałaś go?

Ja po usunięciu tego pieprzyka wiem jedno na pewno - nigdy w życiu nie zdecyduje się na żadną operację plastyczną. Nie warte nerwów, bólu i pieniędzy. Z taka pierdołką jest tyle zachodu a co dopiero coś poważniejszego...
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 22:14   #603
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Usuwanie pieprzyków

mi się trochę zaczęła blizna na nodze rozłazić (z kreseczki cieniutkiej na grubszą, 1-1,5mm), od razu zalepiłam steri strinami i tak noszę, brzegi tylko smaruję Bepantenem ale w sumie tak sobie myślę - za dzieciaka tyle się strupów miało a blizny się jakoś zagoiły, to i teraz chyba bez niczego specjalnego powinny. Tylko te steri striny sobie przyklejam żeby jednak nie ponaciągać blizn, bo ja to jak tylko się czuję lepiej to zaraz i latam, i dźwigam
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 19:38   #604
lollipop.ania
Zadomowienie
 
Avatar lollipop.ania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 126
Dot.: Usuwanie pieprzyków

no ja tak tym cepanem smarowałam jak wcale... ;p mi się ta blizna rozeszła i ma teraz z 1cm szerokości i ciągle boli lekarz mi kazał kupić cicatrix nie wiem co to za maść, ale mam nadzieje, że coś pomoże bo kosztowała dosyć sporo ;/
__________________
moja szafa
lollipop.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:38   #605
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja się smaruję tym no-scarem, dopiero drugi dzień, więc ciężko mówić o efektach jakichkolwiek... przynajmniej ładnie pachnie i nie swędzi mnie nic. Dam znać po jakims dłuższym stosowaniu.

lollipop.ania - też daj znać jak ten Twój krem pomoga (drogi jak cholera), może jednak skuteczny. Zobaczymy. Jak trzeba będzie to i w niego zainwestuje. Ale narazie idę po taniości
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:00   #606
virago4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 37
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cześć dziewczyny !
Dawno nie pisałam, ale ostatecznie zdecydowałam się na usunięcie pieprzyka chirurgicznie. Prawie w ogóle nie bolało i bardzo ładnie mi to zaszył. No ale bilzna została i nie wygląda za ciekawie jest to czerwona drabinka, dość duża. Smaruje ją maścią Dermabliz, ale na razie nie widze większych efektów. Moja mama mówi, że ta 'sznyta' wygląda gorzej niż pieprzyk, ale ja tak nie uważam Wole mieć blizne niż kolejnego odstającego pieprzyka na brzuchu ( a mam ich naprawdę dużo - i wszystko było by okej, zaakceptowałabym je gdyby nie to, że one rosną ;/... Jest jakiś sposób na powstrzymanie tego ?) Załączę zdjęcia mojej blizny, żebyście zobaczyły jak to wygląda u mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0169.jpg (66,5 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0170.jpg (61,2 KB, 54 załadowań)
virago4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:18   #607
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Słabo to widać na tych zdjęciach, ale goi sie chyba podobnie jak u mnie... Tez miałam ładnie zszyte, a jednak teraz mam, jak to nazwała Twoja mam: "sznytę"... . Mocno czerwona jest a już minęły 4 tygodnie od zdjęcia szwów, a prawie 6 tygodni od wycięcia... No ale mam nadzieję, że nastąpi niebawem jakiś przełom - bo od 3 tygodni nie zauważam zmian w tej mojej bliźnie: tzn. ani nie bieleje, ani nie spłaszcza się... po prostu taka sama jest od 3 tygodni... A cierpliwość nie jest moją mocna stroną... Chciałabym widzieć efekty już - zaraz. Gdybym widziała tez jakiś progres to byłabym bardziej zmotywowana do stosowania maści itp...
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 10:15   #608
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Dziewczyny nie ma co obsesyjnie sprawdzać jak wygląda blizna i z dnia na dzień oczekiwać jakiegoś cudu czasem blizny bledną nawet i do 2 lat... parę tygodni czy miesięcy po zabiegu to jeszcze świeża blizna i nic dziwnego, że jest czerwona.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:05   #609
virago4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 37
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja też na razie nie widzę polepszenia stanu blizny, a zabieg miałam na feriach zimowych w lutym... czyli minęły już prawie 3 miesiące. Mam nadzieje, że słońce pomoże w regeneracji blizny
virago4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:40   #610
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez virago4 Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że słońce pomoże w regeneracji blizny
Świeżych blizn nie wolno opalać kup filtr 50+ i smaruj bliznę jak się opalasz.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:08   #611
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

A myślicie, że mogę już jakimś korektorem czy podkładem zamalowywać swoją bliznę (6 tyg po zabiegu)? Dziś idę na wesele, więc na pewno ją czymś podmaluję... ale zastanawiam się czy na co dzień można na nią jakieś malowidła stosować... Pytała może któraś z Was o to swojego lekarza?
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 16:20   #612
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja mam w sumie 3 pieprzyki wycięte, z czego jeden to zupełny świeżak z czwartku dziś cyknę fotkę żebyście zobaczyły. Jestem bardzo zadowolona z szycia, troszkę może 1 szew więcej by się przydał ale źle nie jest.
Inna blizna na nodze mi się rozeszła, ma już prawie 2mm szerokości... trzymam na niej steri-strina i smaruję brzegi bepantenem..
Inna na plecach z kolei goi się wg TŻta idealnie, ale ciągle od zdjęcia szwów ją zaklejam steri-strinami i plastrem dużym (bo jak się naciągam to czuję właśnie plaster kiedy ciągnie, tak to bym nic nie czuła że mam więc taka ochrona przed wygibasami ). Może też cyknę fotki dziś to zobaczycie.
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 13:08   #613
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Powiem Wam, że jak podmalowałam swoją bliznę na wesele, to była praktycznie niewidoczna. Czułam się super, trzeba by było sie naprawdę przyjrzeć, żeby zauważyć że coś tam mam. Dlatego się już nie będę przejmować, bo wiem, że korektor + podkład sobie z tym poradzą bez problemu. Także jak trzeba to się zamaluje i tyle. Ale będe malować tylko na jakieś specjalne okazje, bo tak to nie ma sensu.
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:20   #614
lleenka
Rozeznanie
 
Avatar lleenka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 886
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Wrzucam obiecane zdjęcia Zabieg miałam 1 marca. Najpierw pieprzyk na prawym barku- sam pieprzyk; szwy 8 marzec; strupek 14 marzec; blizna 13 kwiecień. Potem pieprzyk na plecach- podobnie. Aktualne zdjęcia blizn zrobię później i dodam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00863.jpg (9,8 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00865.jpg (10,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00868.jpg (10,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00881.jpg (10,3 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00864.jpg (10,6 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00866.jpg (10,5 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00867.jpg (10,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00882.jpg (10,3 KB, 55 załadowań)
__________________
Od 10.11.2015r.- ćwiczę z trenerem personalnym

Schudłam
69kg->66,3->64,3->62,6->61,1->60->59,4->58,5kg->56kg->55,6kg->55,2kg->54,8kg->53,7kg

APARATKA w połowie
29.04.2011r. - góra metalowa
18.11.2011r.-04.11.2015r. - dół metalowy


https://www.instagram.com/lena.m.lena/



lleenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:37   #615
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

jejku... te Twoje blizny są właściwie niewidoczne już po kilku tygodniach... czym Ty je dziewczyno smarowałaś, że taki ekstra efekt?
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:01   #616
lleenka
Rozeznanie
 
Avatar lleenka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 886
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez pivonia87 Pokaż wiadomość
jejku... te Twoje blizny są właściwie niewidoczne już po kilku tygodniach... czym Ty je dziewczyno smarowałaś, że taki ekstra efekt?
Miło, że tak uważasz, ale w rzeczywistości są widoczne, a na plecach szczególnie- jedna czerwona kreska... Są cały czas czerwone. A smaruje je żelem do leczenia blizn- Veraderm, cena 96zł. Dodatkowo chirurg kazał mi dwa razy dziennie robić masaż uciskowy, po masażu żel- 1x dziennie. Jednak przyznaję, że systematycznie tego nie robię, gdybym robiła to może efekty byłyby lepsze. W następnym tyg pójdę na wizytę kontrolną i zobaczę, co powie chirurg na moje blizny, bo od zabiegu nie byłam. Miałam pojawić się po 6-8tyg, ale byłam wcześniej, bo niepokoiło mnie coś wystającego z blizny na plecach. Ta wizyta kontrolna będzie płatna.
__________________
Od 10.11.2015r.- ćwiczę z trenerem personalnym

Schudłam
69kg->66,3->64,3->62,6->61,1->60->59,4->58,5kg->56kg->55,6kg->55,2kg->54,8kg->53,7kg

APARATKA w połowie
29.04.2011r. - góra metalowa
18.11.2011r.-04.11.2015r. - dół metalowy


https://www.instagram.com/lena.m.lena/



lleenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 10:05   #617
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

U mnie to właśnie nie jest kreska, tylko widać drabinkę jeszcze ciągle, no i wypukła jest trochę... A u Ciebie fajnie, bo sama krecha

Ja też masuję 2 razy dziennie po jakieś 5-10 minut, bo to podobno najlepiej na blizny działa - masaże ... najbardziej wkurza mnie to ranne masowanie, bo muszę jeszcze wcześniej wstawać. Nie wiem na ile będę cierpliwa i systematyczna, ale póki co staram się nie omykać tych zabiegów.
Często też podczas kąpieli masuję bliznę strumieniem wody z prysznica (mam taką końcówkę, którą można ustawić moc strumienia). Skoro bicze wodne stosuje się na cellulit, to może mini bicz na bliznę nie zaszkodzi

Ostatnio zaczęłam chodzić na basen i mam nadzieję, że chlor nie zaszkodzi tej bliźnie i że nie rozejdzie się jakoś podczas pływania...
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 07:34   #618
lollipop.ania
Zadomowienie
 
Avatar lollipop.ania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 126
Dot.: Usuwanie pieprzyków

byłam w czwartek u lekarza i wchodzę a on mi mówi: "myślałem dziś o pani" ja: a on: " bo miałem dziś pacjentkę, której wycinałem znamię na plecach i ona nie ma śladu a u pani tak brzydko"
ale po tym zamrażaniu i tak wygląda to dużo lepiej, do tego smaruje tym kremem i chyba coś pomaga, w każdym razie tam pisze, że efekty po 3 miesiącach, więc muszę uzbroić się w cierpliwość.
__________________
moja szafa
lollipop.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 13:56   #619
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

hehe dobre dobre lollipop.ania ...

A u mnie bez zmian ciągle.
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 17:17   #620
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ehhh zero poprawy... smęcę, ale już mam tego serdecznie dość! Załamka... ile mozna się maziac maściami, masować... i żeby najmniejszego skutku to nie dawalo, nawet minimalnego... Porażka... Się wkurzę i rzucę to wszystko, będę w golfach łazić w lato... ;(
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:31   #621
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Powiem Wam dziewczyny, że nie wiem w końcu co robić. Pieprzyk na dekoldzie jest, ale boje się go usuwać, bo blizna może gorzej wygladac od pieprzyka

Ew. Moglabym sporobwać na pieprzyku ktory mam pod pachą lub na piersi, te by usunął i w razie czego nie byłoby widać. Tylko, czy lekarz pójdzie na taki układ?;/
Ten pod pachą nie wyglada podejrzanie, ale jednak podczas golenia boję się, że zahaczę żyletką i będzie;/jak myślicie, ten pod pachą również moze pojsc pod noz? Czy wtedy to juz prywatnie bede musiala usuwac?
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:42   #622
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja mam pod pachą i musiałabym prywatnie usuwać. Tak samo pod kolanem mam taki co zahaczam podczas golenia, niestety też jedynie usunięcie prywatne. Zastanawiam się czy jakbym powiedziała że swędzi to by usunięto normalnie.

Co do blizn. Mi się najlepiej zagoiły te, których niczym nie smarowałam, a zaklejałam przez 2 tygodnie od ściągnięcia szwów steri-stripami.
Jednak na nodze, gdzie miałam usunięty duży pieprzyk, blizna będzie duża (ponad 1cm długości, ok. 1mm szerokości). Mimo wszystko cieszę się że jest usunięty, zbadany, niegroźny
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 13:44   #623
lollipop.ania
Zadomowienie
 
Avatar lollipop.ania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 126
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja smaruje tą maścią i też tak średnio, blizna nadal boli
wkleję zdjęcie dla porównania
1. z 4 maja po zamrażaniu
2. z 29 maja
3. a to z dziś
wydaje mi się,że wygląda coraz gorzej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.05.2011 2.jpg (86,4 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 29.05.2011.jpg (39,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14.06.2011.jpg (31,0 KB, 52 załadowań)
__________________
moja szafa
lollipop.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 18:53   #624
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez skimos Pokaż wiadomość
Jednak na nodze, gdzie miałam usunięty duży pieprzyk, blizna będzie duża (ponad 1cm długości, ok. 1mm szerokości)
to jest wg Ciebie duża blizna? nie przesadzasz?

Pivonia po 2-3 miesiącach blizna jest zazwyczaj nadal taka sama, poczekaj z rok będzie ok

Aniu Twoja wygląda coraz lepiej a nie coraz gorzej! Z czasem zblednie.

Edytowane przez Aggis
Czas edycji: 2011-06-14 o 18:56
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 20:06   #625
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Usuwanie pieprzyków

duża jak na pieprzyk ale poprawka, długość 1,5cm to jest, szerokość samej blizny na szczęście 1 mm + widełki od szwów. Dobrze że te steri stripy przyklejałam bo jakby mi się rozeszła jak inna blizna to by była porażka
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 22:09   #626
Omara1000
Raczkowanie
 
Avatar Omara1000
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: POLAND
Wiadomości: 72
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Hej Przepatrzyłam już wasze posty i piszę zatem z takim problemem. Pod biustem miałam pieprzyk średnicy około 2 cm, lecz wystawał dość ponad powierzchnię skóry. Bardzo mi przeszkadzał i często go haczyłam.
Mój lekarz skierował mnie na konsultacje do chirurga plastyka. Ten odrazu zdecydował się na usunięcie, takie tradycyjnie chirurgiczne. Wystraszyłam tego ale chyba bardziej tego znieczulenia i szwów. Więcej zdecydowałam się na zabieg laserowy. Zabieg trwał około 10 min, oczywiście ze znieczuleniem miejscowym. Zapłaciłam na niego 150zł. Wszystko byłoby ok, jeśli nie to że minęło już pół roku a to wciąż boli, szczególnie przy schylaniu. Lekarka zapewniała mnie, że nie bedzie żadnej blizny, a co się okazało !!! mam okropną bliznę wielkości groszku. Nie wiem co z tym robić Czy powinnam udać się z tym do lekarza ??? Może jakieś maści na gojenie??? Sama już nie wiem Pomóżcie !!!!!!
Omara1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:59   #627
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Może zejdzie a może nie zejdzie szczerze to myslałam, że po 3 miesiącach, to nie będzie po tym śladu. A nie zanosi się... Ostatnio oglądałam bliznę siostry po cesarce. Co prawda jej córka ma już 8 miesięcy skończone, ale blizna to długa, ale bardzo cienka kreseczka... Śliczna... A niczym tego nie smarowała, bo stwierdziła, że i tak nie będzie widać...
Na szczęście nic mnie już nie boli, mogę spać na lewym boku, bo jeszcze ze 2 tyg temu mnie ciągnęlo, jak tak spałam...
Szkoda, że tego pieprza nie usunełam laserem, bo okazał sie przecież niegroźny... może wtedy by to lepiej przebiegało. Ale teraz to juz musztarda po obiedzie.
Tylko to takie newralgiczne miejsce... widoczne... ;(

PRZESTROGA: Nie porywajcie sie dziewczyny na wakacje z takimi zabiegami, ani przed jakimiś ważnymi wydarzeniami w życiu typu (slub itp). No chyba, że na was goi się jak na psie ;P
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 08:53   #628
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Myslicie że jak pojde prywatnie to blizna moze byc mniejsza? polecacie jakies prywatne kliniki?
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 09:04   #629
pivonia87
Raczkowanie
 
Avatar pivonia87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 115
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja robiłam na NFZ więc nie mam porównania... Plastycy pewnie mają jakieś triki, żeby blizna została mniejsza... Ale jednak jestem głęboko przekonana, że to zależy od gojenia indywidualnie u każdego z nas. Jednym blizna sie "wchłania" szybko, a innym dłuuuugo (czego jestem przykładem). Ja gdybym wiedziala, ze to bedzie sie tak masakrcznie goic, to poszlabym do chirurga plastyka... Ale to tez nie ma gwarancji, że byłoby lepiej. Takie mam ciało... siniaki mi się robią nie wiem kiedy, wystarczy mnie troche mocniej dotknąć... jak komar mnie ukąsi to mam bombą na pół nogi np., a jak sie skaleczę, to to się goi i goi... Mam ciało takie i chyba nic nie poradze juz na to...
pivonia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 14:40   #630
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez pivonia87 Pokaż wiadomość
Ja robiłam na NFZ więc nie mam porównania... Plastycy pewnie mają jakieś triki, żeby blizna została mniejsza... Ale jednak jestem głęboko przekonana, że to zależy od gojenia indywidualnie u każdego z nas. Jednym blizna sie "wchłania" szybko, a innym dłuuuugo (czego jestem przykładem). Ja gdybym wiedziala, ze to bedzie sie tak masakrcznie goic, to poszlabym do chirurga plastyka... Ale to tez nie ma gwarancji, że byłoby lepiej. Takie mam ciało... siniaki mi się robią nie wiem kiedy, wystarczy mnie troche mocniej dotknąć... jak komar mnie ukąsi to mam bombą na pół nogi np., a jak sie skaleczę, to to się goi i goi... Mam ciało takie i chyba nic nie poradze juz na to...
A istnieje mozliwosc zakrycia blizny fluidem zeby byla mniej widoczna? bo mam pieprzyka na dekoldzie i nie chcialabym innych blizna straszyc;/ zastanawiam sie co lepiej miec tego pieprzyka czy blizne;/
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 11:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.