Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-08, 10:56   #601
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
Jolie, dzięki za odpowiedź..

Ja właśnie postanowiłam w końcu porządnie zadbać o swoje włosy. W poniedziałek wyruszam na zakupy olejowo-odżywkowe i biorę się do pracy ;D
A co do składu serii Chi - jak zaczęłam czytać wątek i wzięłam do ręki produkty...to jakoś skład mi się wydał słaby...zresztą co tu dużo gadać, skoro dopiero po kilku godzinach studiowania silikonów,mycia odżywką,pielęgnacji włosów kręconych dowiedziałam się np....że CETEARYL ALCOHOL to nie alkohol
nie ma za co- dobrze robisz zabierając się za lekturę- z czasem sama sobie posprawdzasz składy, znajdziesz dla siebie najlepszą pielęgnację etc. Niestety to wszystko wymaga czasu ale ciepliwość popłaca
powodzenia
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:00   #602
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

witam. bardzo fajny wątek wiele sie można dowiedzieć niestety sie pogubiłem

nie wiem czy mogę używać sylikonów i jakich ale po wszystkich odżywkach bez spłukiwania są takie niemiłe w dotyku widać że obciążone. mogę kupić szampon odzywkę i maskę z sylikonami pantene albo gliss kura ale do tego mocno oczyszczajacy szampon i raz w tygodniu myć zostawiająć na kilka min? ma sesn? bo mam spalone końce a nie chce obcinać bo i tak mam krótkie a zapuszczam .
jeśli lepiej bez sylikonów to jaki zestaw proponujecie do zniszczonych i suchych?
szampon timotei z winogronem + odżywka kallos mleczna i co do tego? przydałoby się coś do prostowania bo prostuje, jak prostuje to sie palą i zwijają, jak wyprostuje pożądnie to są gładkie i musze sklejać końce lakierem zeby jakoś wygladały.


chodzi mi głównie o to żeby nie pogarszac ich stanu , chce żeby były wygładzone bo prostownicy nie odstawie bo dzięki niej mam fryzure jaka mi sie podoba. dodam że farbuje i mam rozjaśniane pasemka.

jeszcze jedno pytanie jak działa szampon z sylikonami i sls? skoro sls wymywa sylikony to taki szampon nie szkodzi?
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:16   #603
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
witam. bardzo fajny wątek wiele sie można dowiedzieć niestety sie pogubiłem

nie wiem czy mogę używać sylikonów i jakich ale po wszystkich odżywkach bez spłukiwania są takie niemiłe w dotyku widać że obciążone. mogę kupić szampon odzywkę i maskę z sylikonami pantene albo gliss kura ale do tego mocno oczyszczajacy szampon i raz w tygodniu myć zostawiająć na kilka min? ma sesn? bo mam spalone końce a nie chce obcinać bo i tak mam krótkie a zapuszczam .
jeśli lepiej bez sylikonów to jaki zestaw proponujecie do zniszczonych i suchych?
szampon timotei z winogronem + odżywka kallos mleczna i co do tego? przydałoby się coś do prostowania bo prostuje, jak prostuje to sie palą i zwijają, jak wyprostuje pożądnie to są gładkie i musze sklejać końce lakierem zeby jakoś wygladały.


chodzi mi głównie o to żeby nie pogarszac ich stanu , chce żeby były wygładzone bo prostownicy nie odstawie bo dzięki niej mam fryzure jaka mi sie podoba. dodam że farbuje i mam rozjaśniane pasemka.

jeszcze jedno pytanie jak działa szampon z sylikonami i sls? skoro sls wymywa sylikony to taki szampon nie szkodzi?
o man Ty chyba nie mówisz poważnie. Jak chesz zapuścić włosy skoro tak je maltretujesz?- palisz prostownicą, sklejasz końce wysuszającym lakierem do tego cała masa środków do stylizacji, farbowanie i rozjaśnianie. Szczerze powiedziawszy to nie ma większego znaczenia czy będziesz stosować silikony czy nie- jak nie zmienisz nawyków i stylingu to nie ma szans na zdrowe włosy
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 13:22   #604
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

WYMAGAJACE SULFATES DO USUNIECIA - lepiej sie od nich trzymac z daleka
-cyclomethicone
-cyclopentasiloxane
-trimethylsilylamodimethic one
- trimethylsiloxysilicates


nie umiem zrobic cytatu

mam pytanie, dlaczego od tej grupy silikonów należy lepiej trzymac sie z daleka?
tak się składa że akurat cyclomethicone mam w swojej ledwo co zakupionej odżywce bez spłukiwania.czego mogę się po niej spodziewac?
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 13:49   #605
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
mam pytanie, dlaczego od tej grupy silikonów należy lepiej trzymac sie z daleka?
tak się składa że akurat cyclomethicone mam w swojej ledwo co zakupionej odżywce bez spłukiwania.czego mogę się po niej spodziewac?
1. Pojedynczą wiadomośc cytujemy poprzez naciśnięcie klawisza "cytuj" znajdującego się pod nią

2. Możesz spodziewać się tego, że żeby usunąć z włosów silikony w niej zawarte będziesz musiała użyć szamponu z SLS, albo SLeS.
Jeżeli masz włosy przetłuszczające się i/lub cienkie, a odżywkę będziesz nakładała też na skórę głowy to może się okazać, że znacznie obciąży włosy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 10:27   #606
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Mówisz może o Marion - Natura Silk? Właśnie widzę w niej cyclomethicone Lubię takie odzywki do psikania, zwlaszcza jak je sama podrasuję,a tu taki zonk
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 11:42   #607
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
1. Pojedynczą wiadomośc cytujemy poprzez naciśnięcie klawisza "cytuj" znajdującego się pod nią

2. Możesz spodziewać się tego, że żeby usunąć z włosów silikony w niej zawarte będziesz musiała użyć szamponu z SLS, albo SLeS.
Jeżeli masz włosy przetłuszczające się i/lub cienkie, a odżywkę będziesz nakładała też na skórę głowy to może się okazać, że znacznie obciąży włosy.
dziękuje za odpowiedź
myślałam że te silikony, oprócz obciążania, robią coś gorszego
niestety, mam cienkie i delikatne włosy, obecnie po rozjaśnianiu, silikon jest w moim przypadku niezbędny, jednak systematycznie oczyszczam włosy (raz na kilka dni) szamponem Barwy, z SLS i nie ma problemu z obciążaniem
a ta moja odżywka to Gliss Kur do psikania, bez spłukiwania z masłem shea i olejkami (żółta)
stosuje tylko na same końce, na cały włos w moim przypadku to było by za dużo.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani


Edytowane przez anka_85
Czas edycji: 2009-03-18 o 12:58
anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 18:22   #608
Alimera
Raczkowanie
 
Avatar Alimera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 81
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A co powiecie o tej odżywce Gliss Kur Hair Repair Asia Straight (anti-frizz-effect) ?

Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycol Distearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Dimethicone, Dicaprylyl Carbonate, Isoprypyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Polyquaternium-37, Parfum, Panthenol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Propylene Glycol, Butylphenyl Methylpropional, PPG-1 Trideceth-6, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Hydrolyzed Keratin, Orchis Mascula Extract, Bambusa Vulgaris Extract.
uffff...
O ile mnie wzrok nie myli (przez nadmiar literek) to zauważylam tylko Dimethicone w ramach silikonów, acz mogę się mylić jako początkująca poszukiwaczka silikonów w kosmetykach do włosów
Alimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:57   #609
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Alimera Pokaż wiadomość
A co powiecie o tej odżywce Gliss Kur Hair Repair Asia Straight (anti-frizz-effect) ?

Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycol Distearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Dimethicone, Dicaprylyl Carbonate, Isoprypyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Polyquaternium-37, Parfum, Panthenol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Propylene Glycol, Butylphenyl Methylpropional, PPG-1 Trideceth-6, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Hydrolyzed Keratin, Orchis Mascula Extract, Bambusa Vulgaris Extract.
uffff...
O ile mnie wzrok nie myli (przez nadmiar literek) to zauważylam tylko Dimethicone w ramach silikonów, acz mogę się mylić jako początkująca poszukiwaczka silikonów w kosmetykach do włosów
wzrok Cię nie myli tylko dimethicone
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 18:54   #610
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

zdazylam mniej wiecej zapoznac sie z watkiem, i wiem ze silikony zle dzialaja na wlosy. zastanawia mnie czy wszystkie skladniki ktore podawane sa w skladzie szamponow i maja w nazwie z przodu SODIUM, sa silkonami ? bo wiem ze oprocz tych z sodium sa tez inne nazwy, ale te z sodium wszystkie sa szkodliwe??

i druga sprawa, czy te silikony oporocz negatywnych stron maja tez jakies pozytywne strony?? jakie jest ich zadanie skoro juz sa skladnikami tych wszystkich szamponow...
wiem ze to zalezy od rodzaju wlosow. ja mam suche, zniszczone, nie przetluszczaja sie raczej.
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:10   #611
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
zdazylam mniej wiecej zapoznac sie z watkiem, i wiem ze silikony zle dzialaja na wlosy. zastanawia mnie czy wszystkie skladniki ktore podawane sa w skladzie szamponow i maja w nazwie z przodu SODIUM, sa silkonami ? bo wiem ze oprocz tych z sodium sa tez inne nazwy, ale te z sodium wszystkie sa szkodliwe??

i druga sprawa, czy te silikony oporocz negatywnych stron maja tez jakies pozytywne strony?? jakie jest ich zadanie skoro juz sa skladnikami tych wszystkich szamponow...
wiem ze to zalezy od rodzaju wlosow. ja mam suche, zniszczone, nie przetluszczaja sie raczej.
Oj chyba cienko się z tym wątkiem jednak zapoznałaś. Na wszystkie Twoje pytanie poza może jednym odpowiada Jolie w pierwszym poście tego wątku (zerknij do niego to sama zobaczysz).
I to co ma z przodu SODIUM to trochę pomyliłaś. To nie silikony (silikony wg pierwszego postu mają nazwy kończące się na "methicone, siloxane albo po prostu silicone"). To co ma sodium z przodu to może być (ale nie musi) SLS lub SLeS - Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate, czyli detergenty, które mogą (nie muszą) podrażniać lub wysuszać. Są one potrzebne do zmycia nagromadzonych silikonów .
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 10:57   #612
mallwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 11
GG do mallwa
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Witam serdecznie!
Bardzo dziękuje za poruszenie tego wątku przez Specjalistkę-Jolie, nie wiem co bym zrobiła bez tego wątku, chyba do końca zycia katowałabym swoje włosy bez świadomości tego, że je maltretuje,a z przekonaniem, że o nie dbam jak najlepiej!

Chciałabym teraz upewnić się, czy po lekturze dobrze wszystko zrozumiałam.
Posiadam włosy naturalnie kręcone, dziewczyny z forum o loczkach właśnie także zwracają uwagę na odstawienie silikonów, aczkolwiek mam parę pytań.
Otóż, od momentu moje dekoloryzacji, która miała miejsce 1,5 roku temu nie mogą moja włosy wrócić do swojej dawnej formy, miałam wrażenie, że zaopiekowałam się nimi wręcz wzorowo- profesjonalne odzywki, szampony, ampułki, maski itd. Dodam, że wcześniej używałam na pewno silikonów, ale najwidoczniej moje włosy po deko już niestety ich nie trawią, gdyż zapewne razem z kolorem zniknęła ich bariera ochronna.
A teraz moje wątpliwości:

1. Jeżeli już oczyszczę włosy od silikonów - SLSem (okazuje się, że słynna marka TONI&GUY-nie oszczędza kręciłków-dodając najgorszy silikon, który chyba nie służy mi) to rozumiem, że generalnie lepiej abym eliminując silikony ze wszystkich swoich kosm. do włosów nie używała również takich, które właśnie ten SLS posiadają?

2. Jeżeli swoje kręcone włosy potrzebuje ujarzmić i spowodować ograniczenie ich kręcenia do miniumu - to mogę sobie pozwolić np. na odzywkę albo produkt stylizujący z silikonem - ale najlepiej pod warunkiem, że np. będę oczyszczać te włosy codziennie np. szamponami ziołowymi z SLSem?

3. Jaka jest zależność między właśnie zawartością silikonów a reakcją kręconych włosów na nie? Jeżeli chciałabym aby się mniej kręciły, żeby były nawilżone i mniej puszyste i sianowate, a takie bardziej lejące, normalne to powinnam z tych silikonów zrezygnować?Nie wiem, czy dobrze sobie wyobrażam, ale właśnie może te silikony pozwalają ujarzmiać kręciołki, ale pewnie za cenę ich nawilżenia?

4. Czy któraś z Was kojarzy w takim razie jakiś produkt do stylizacji włosów kręconych z wyjątkiem balsamu Nivea do wł. kręconych, który by tych silikonów nie miała ale jednak ujarzmiał kręcenie?

Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi i wskazówki. Jeszcze raz dzięki ta ten wątek. Pozdrawiam!
mallwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 08:52   #613
fryderyka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 23
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!


Edytowane przez fryderyka89
Czas edycji: 2010-10-09 o 07:11
fryderyka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:39   #614
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Mam ogromna prosbe do kogos, kto sie na tym zna...!! Potrzebuje szapon bez silikonow, poniewaz aktualnie jestem nimi "cała zapchana" po szamponie Dove i od kilkudni nie moge sie tego pozbyc z glowy, bo mam caly czas uczycie i wrazenie jakbym nie myla wlosow przynajmniej tydzien...;/ sa okropne, sytasznie sie kleja...

Czy ten szampon, Pharmaceris
http://www.pharmaceris.pl/produkt.php?id=949
w swoim skladzie zawiera te silikony badziewiaste? i w ogole inne takie szkodliwe substancje?
oto jego sklad:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-10, Camellia Sinensis Leaf Extract, Dicaprylyl Ether, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Lauryl Alcohol, Butylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Citric Acid, Disodium EDTA, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 16035, CI 19140, CI 60730

Blagam o szybka i rzetelna odpowiedz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:55   #615
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Mam ogromna prosbe do kogos, kto sie na tym zna...!! Potrzebuje szapon bez silikonow, poniewaz aktualnie jestem nimi "cała zapchana" po szamponie Dove i od kilkudni nie moge sie tego pozbyc z glowy, bo mam caly czas uczycie i wrazenie jakbym nie myla wlosow przynajmniej tydzien...;/ sa okropne, sytasznie sie kleja...

Czy ten szampon, Pharmaceris
http://www.pharmaceris.pl/produkt.php?id=949
w swoim skladzie zawiera te silikony badziewiaste? i w ogole inne takie szkodliwe substancje?
oto jego sklad:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-10, Camellia Sinensis Leaf Extract, Dicaprylyl Ether, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Lauryl Alcohol, Butylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Citric Acid, Disodium EDTA, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 16035, CI 19140, CI 60730

Blagam o szybka i rzetelna odpowiedz
podłączam się do pytania , mam ten sam problem
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:14   #616
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
podłączam się do pytania , mam ten sam problem
dostalam odpowiedz na moje, i Twoje rowniez, pytanie w innym watku, ten szampon nie ma silikonow Jednak aby oczyscic wlosy ze wszystkich chemicznych smieci polecono mi na poczatku stosowac szampon firmy Barwa, np taki:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...umiankowy.html
poniewaz maja bardzo naturalny sklad i rewelacyjnie oczyszczaja, ponoc... dlatego ja jutro lece po ten taniuchny szamponik i mam zamiar pozbyc sie tych klajstrow z glowy, z ktorymi mecze sie juz kilka dni.! a jak ten sie skonczy to bede uzywac Pharmaceris
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 12:49   #617
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Mówisz może o Marion - Natura Silk? Właśnie widzę w niej cyclomethicone Lubię takie odzywki do psikania, zwlaszcza jak je sama podrasuję,a tu taki zonk
Ta odżywka jedynie na krótko nadaje włosom gładkość i ładny wygląd. Moje już po kilku dniach używania stały się bardzo suche.

Dziewczyny, co myślicie o składzie tego szamponu?

Skład: Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamide MEA, Behenyl Alcohol, Sodium Chloride, Dimethicone, Parfum, Glycol Distearate, DMDM Hydantoin, Polyquaternium-7, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Glycerin, Sine Adipe Lac, Olea Europaea Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylproponial, Citronellol, Hexylcinnamal, Linalool. (21.10.1007)

Jest to Palmolive Naturals, Long&Shine. Szukałam, ale nie było odpowiedzi na jego temat w tym wątku
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 13:02   #618
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Calebia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co myślicie o składzie tego szamponu?

Skład: Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamide MEA, Behenyl Alcohol, Sodium Chloride, Dimethicone, Parfum, Glycol Distearate, DMDM Hydantoin, Polyquaternium-7, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Glycerin, Sine Adipe Lac, Olea Europaea Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylproponial, Citronellol, Hexylcinnamal, Linalool. (21.10.1007)

Jest to Palmolive Naturals, Long&Shine. Szukałam, ale nie było odpowiedzi na jego temat w tym wątku
Czy ma sylikony? Ma, pogrubiony
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:07   #619
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
dostalam odpowiedz na moje, i Twoje rowniez, pytanie w innym watku, ten szampon nie ma silikonow Jednak aby oczyscic wlosy ze wszystkich chemicznych smieci polecono mi na poczatku stosowac szampon firmy Barwa, np taki:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...umiankowy.html
poniewaz maja bardzo naturalny sklad i rewelacyjnie oczyszczaja, ponoc... dlatego ja jutro lece po ten taniuchny szamponik i mam zamiar pozbyc sie tych klajstrow z glowy, z ktorymi mecze sie juz kilka dni.! a jak ten sie skonczy to bede uzywac Pharmaceris
tak się podepnę - używam szamponu z tej serii, tylko zielonego, do włosów przetłuszczających się. też nei ma silikonów w składzie - bardzo dobrze oczyszcza, ale nie przesusza, ja jestem zadowolona, widzę efekty, choć używam chyba dwa tygodnie dopiero.
także jeśli interesowała Cię opinia "użytkownika" oprócz analizy składu, to ja polecam
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 20:17   #620
Ixcuina
Raczkowanie
 
Avatar Ixcuina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 176
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dziewczyny, ogromne dzięki za ten wątek. pod Waszym wpływem zaczęłam zwracać uwagę na składy szamponów i odżywek.
aktualnie używam szamponu hipp (i od czasu do czasu planuję myć szamponem wax do włosów blond), odżywki Joanny ze skrzypem i rozmarynem na zmianę z nivea do włosów blond, raz w tygodniu maseczki wax (l'biotica) z proteinami mlecznymi, a na końcówki nakładam balsam Dove wygładzający bez spłukiwania. mam nadzieję, że poprawi się kondycja moich włosków
Ixcuina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 23:30   #621
milchkaffee
Raczkowanie
 
Avatar milchkaffee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
tak się podepnę - używam szamponu z tej serii, tylko zielonego, do włosów przetłuszczających się. też nei ma silikonów w składzie - bardzo dobrze oczyszcza, ale nie przesusza, ja jestem zadowolona, widzę efekty, choć używam chyba dwa tygodnie dopiero.
także jeśli interesowała Cię opinia "użytkownika" oprócz analizy składu, to ja polecam
też się borykam z problemem strąkowatych włosach po silikonie zawartym w szamponie. masakra jakaś! teraz używam najzwyklejszego z pokrzywą, ale właściwie nic nie daje - jakiś chyba za zwykły jest. więc może się skuszę na ten pharmacerisa, co tak ładnie oczyszcza. a jak cenowo ten pharmaceris?
__________________
początek odchudzania: 27.11.2008

hasło na dziś: bo żaden wiatr nie sprzyja temu, kto nie ma wyznaczonego portu!
milchkaffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 16:49   #622
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez milchkaffee Pokaż wiadomość
też się borykam z problemem strąkowatych włosach po silikonie zawartym w szamponie. masakra jakaś! teraz używam najzwyklejszego z pokrzywą, ale właściwie nic nie daje - jakiś chyba za zwykły jest. więc może się skuszę na ten pharmacerisa, co tak ładnie oczyszcza. a jak cenowo ten pharmaceris?
nie należy do najtańszych, jak płaciłam za butelkę 250ml 24złote. ale trzeba przyznać, że 1) wart jest swojej ceny, bo jest po prostu dobry, 2) jest niesamowicie wydajny. mnie butelka 250ml przeciętnego szamponu wystarcza na 4-6 tygodni. pharmacerisem myję włosy chyba ze 2 tygodnie, zużyłam mniej niż 1/10 butelki... dosłownie - wystarcza jedna mała kropelka na dłoń. więc ta cena się w pewnym sensie zwraca.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 18:00   #623
Anielka_
Raczkowanie
 
Avatar Anielka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 136
Question Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dla mnie składy kosmetyków to niestety czarna magia - ucze sie ich dopiero... dzieki Wam.
Co myslicie o składzie szamponów Schauma?
Moze byc do włosów kreconych ( osobiscie go uwielbiam)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Rosmarinus Officinalis, Chamomilla Recutita, Equisteum Arvense, Salvia Officinalis, Urtica Dioica, Melissa Officinalis, Humulus Lupulus, Panthenol, Niacinamide, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-10, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, CI 42090, CI 47005
Anielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 07:12   #624
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny, gdzie kupujecie szampony Barwa? U mnie nigdzie nie mogę ich znaleźć.
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 11:16   #625
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Calebia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie kupujecie szampony Barwa? U mnie nigdzie nie mogę ich znaleźć.
ja kupuje w tesco, u mnie mają dwa rodzaje - pokrzywa i rzepa.
żadnych innych nie widziałam.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 12:50   #626
patrznamnie
Raczkowanie
 
Avatar patrznamnie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 275
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

hej hej dziewczyny dopiero weszłam na ten wątek dzisiaj i juz panikuje okazuje sie ze zawsze używałam szamponów i odzywek z silikonami

ale wydaje mi sie ze w moim przypadku przy kręconych włosach nie mam innego wyjścia bo bez tego bede miala jedno wielkie siano ;o

czy któraś lokata to już wypróbowała?
patrznamnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 13:46   #627
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Calebia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie kupujecie szampony Barwa? U mnie nigdzie nie mogę ich znaleźć.
ja kupuje w małych sklepach spozywczych o dziwo
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:03   #628
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
ja kupuje w małych sklepach spozywczych o dziwo
ja tez lub w delikatesach centrum
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 19:33   #629
plecki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a ja tak czytałam ... tak czytałam forumowe wątki, że jak dzisiaj przyszło co do czego i akurat musiałam kupić szampon to spanikowałam ... mętlik w głowie ... czytam i czytam te składy i prawie wszędzie widzę SLS ... i zgłupiałam ... w końcu kupiłam Szampon normalizujący Joanna z apteczki babuni, do włosów przetłuszczających się; ekstrakt z drożdży piwnych i chmielu .
Po przyjściu od razu analiza składu i ufff ... nie trafiłam tak najgorzej

duuuuużo nauki jeszcze przede mną
wyczytałam ze ten SLS zmywa silikony i nie brzmi tak strasznie to czemu sie go wystrzegać ?
__________________
"- Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
- O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika Ja mam bzika, ty masz bzika.
- Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
- Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj."

Edytowane przez plecki
Czas edycji: 2009-06-10 o 20:10
plecki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 19:58   #630
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Generalnie wystrzegamy się LAURYLU,
Laureth nie jest już taki agresywny a wokół niego narobiło się [jak dla mnie] trochę zbyt dużo szumu i przesadzonego lamentu o szkodliwości. U osób wrażliwych, owszem, może nastąpić podrażnienie po tych składnikach, ale u większości populacji taka reakcja nie występuje. Więc jeśli do tej pory nie odczuwałaś negatywnych skutków, to nie ma powodu do paniki i bez problemu możesz używać kosmetyków z tym składnikiem.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.