AKWARIUM - część I - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 218 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-16, 11:13   #6511
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

No to pijemy za 2000

Kama ma jeszcze jakiś wewnętrzny, więc ma w sumie dwa. Ja też mam mały wewnętrzny, ale włączam go tylko na noc - bo używam go jako przewietrzacza Wole nie ryzykować z nocną przyduchą, która teraz przy tej temperaturze i takiej ilości roślin dodatkowo przy karmieniu mięsem - zdarza mi się dość często

Patrzcie jakie wielkie microsorum na stronce olivera knotta. Aż boję się pomyśleć jaką cenę by osiągnęło, gdyby je wystawić na allegro...
http://www.pbase.com/plantella/image/72063708
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 11:35   #6512
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
No to pijemy za 2000

Kama ma jeszcze jakiś wewnętrzny, więc ma w sumie dwa. Ja też mam mały wewnętrzny, ale włączam go tylko na noc - bo używam go jako przewietrzacza Wole nie ryzykować z nocną przyduchą, która teraz przy tej temperaturze i takiej ilości roślin dodatkowo przy karmieniu mięsem - zdarza mi się dość często

Patrzcie jakie wielkie microsorum na stronce olivera knotta. Aż boję się pomyśleć jaką cenę by osiągnęło, gdyby je wystawić na allegro...
http://www.pbase.com/plantella/image/72063708
Ivona, a czemu w nocy robi Ci się przyducha? Rośliny zabierają tlen? I jak to poznałaś, że masz za mało tlenu?


A microzorium ---> Do akwa by mi sie weszło
I tym przypomniałaś mi co to miałam wcześniej jeszcze napisać Chciałam właśnie zapytać o microzorium pteropus. Bo moje puszczają takie małe roślinki, ktore pływają na powierzchni. Nie wiem co z tym robić - zostawić, zbierać, czy obojętnie?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 11:43   #6513
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

A czy te listki mają korzonki? Jeśli mają, to bym zbierała i "zasadzała" że tak powiem Może wyhodujesz takie wielkie jak powyżej podejrzewam że to microzorum ledwo co by wlazło do mojego...

Przyduchy wcześniej nie miałam, pierwszy raz miałam ją w lecie, kiedy były te 30 stopniowe upały. W nocy rośliny też pobierają tlen -dodatkowo wysoka temperatura skutecznie zmniejsza rozpuszczanie sie tlenu w wodzie. Jak to wygląda - wszystkie ryby po takiej nocce (oprócz tych które dodatkowo oddychają tlenem w powietrzu - np. kiryski) są pod powierzchnią wody i łapczywie łapią powietrze. Jest to dość niebezpieczne. Dodatkowo pewnie jakieś swoje trzy grosze dorzuca pokarm mięsny - dlatego karmię nim rano, niecodziennie i daje bardzo mało, tak żeby się o niego zabijały. Czasem zdarzyło mi się zapomnieć włączyć przewietrzania - i było ok, ale wolę nie ryzykować i zapobiegawczo włączam.
__________________
Mój podwodny świat

Edytowane przez Ivon.a
Czas edycji: 2007-02-16 o 12:09
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 12:08   #6514
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
A czy te listki mają korzonki? Jeśli mają, to bym zbierała i "zasadzała" że tak powiem Może wyhodujesz takie wielkie jak powyżej podejrzewam że to microzorum ledwo co by wlazło do mojego...

Przyduchy wcześniej nie miałam, pierwszy raz miałam ją w lecie, kiedy były te 30 stopniowe upały. W nocy rośliny też pobierają tlen -dodatkowo wysoka temperatura skutecznie zmniejsza rozpuszczanie sie tlenu w wodzie. Jak to wygląda - wszystkie ryby po takiej nocce (oprócz tych które dodatkowo oddychają tlenem - np. kiryski) są pod powierzchnią wody i łapczywie łapią powietrze. Jest to dość niebezpieczne. Dodatkowo pewnie jakieś swoje trzy grosze dorzuca pokarm mięsny - dlatego karmię nim rano, niecodziennie i daje bardzo mało, tak żeby się o niego zabijały. Czasem zdarzyło mi się zapomnieć włączyć przewietrzania - i było ok, ale wolę nie ryzykować i zapobiegawczo włączam.
A to jeszcze u siebie nie zauważyłam przuduchy

A te roślinki mają korzonki, ale takie malutkie, że nie ma szans, żebym je zasadziła Nie wiem o co w tym chodzi...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg r.JPG (50,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg r2.JPG (31,0 KB, 7 załadowań)
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 12:11   #6515
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Bo to jest rzęsa wodna - raz ją zdobedziesz - juz nigdy sie jej nie pozbedziesz
Też ją mam - pewnie była w jakims zamówieniu na roślinach
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 13:14   #6516
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
Bo to jest rzęsa wodna - raz ją zdobedziesz - juz nigdy sie jej nie pozbedziesz
Też ją mam - pewnie była w jakims zamówieniu na roślinach
Rzęsa wodna? Normalnie szok Po pierwsze - myślałam, że to inaczej wygąda, po 2 - nie spodziewałam sie, że to mogłoby być tym a po 3 - byłam pewna ze to z microzorium pochodzi, bo kiedyś czytałam, że one wypuszczają jakies małe roślinki do rozmnażania i myślałam, że to własnie te roślinki
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 13:17   #6517
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Dziewczyny, wprowadziłam już mojego ukochanego bojownika do 40 litrów, fotki znajdziecie w moim podpisie (zdjęć jest sporo w całym wątku, miłego oglądania ).
__________________
Mona Lisa
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 14:12   #6518
kisia88
Raczkowanie
 
Avatar kisia88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 355
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Mona Lisa zaraz lookne na fotki Ja też mam bojownika... niestety w akwarium 10 litrowym ale sądząc po jego zachowaniu chyba dobrze się tam czuje
kisia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 14:21   #6519
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Moja rybka też mieszkała do tej pory (prawie 3 miesiące) w akwarium 10-cio litrowym i była zdrowa, ale muszę Ci powiedzieć, że widać różnicę w jej zachowaniu: jest ciekawska, wciąż pływa i wynajduje nowe trasy, wszędzie się wciśnie, wszystko musi sprawdzić, dotyka noskiem bąbelki gromadzące się pod pokrywą (od kostki napowietrzającej), pokłada się na korzeniu; ma po prostu większe pole manewru
__________________
Mona Lisa
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 14:40   #6520
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Mona Lisa ładne akwarium. Mi się bardzo podoba Zazdroszczę Ci pięknych i zdrowych roślin.
Trochę przeraziły mnie te kosiarki w takim małym zbiorniku, ale potem doczytałam, że to tymczasowo Tylko uważaj, żeby nie przegapić momentu, kiedy je przenieść do większego akwa, bo kosiarki bardzo szybko rosną i mogą się źle poczuć w małym zbiorniku.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 14:46   #6521
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Dziękuję, Magrest. Na pewno krzywdy im nie zrobię, są naprawdę przesłodkie, aż szkoda się będzie z nimi rozstawać... Mam już zapewnioną dla nich "rodzinę adopcyjną"
__________________
Mona Lisa
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 15:31   #6522
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Mona Lisa mi też sie podoba . Bojownik jest na pewno szczęśliwy. Natomiast co do dyskusji o tło - jednolite tło to nie moda, ma na celu podkreślenie roślin, nieodwracanie od nich uwagi, stworzenie naturalnego efektu podwodnego środowiska. Ale jak piszesz - wybrałaś takie, jakie Ci się podoba i to Twoje prawo nie wystawiasz w końcu fotki akwarium na konkurs. Ja z kolei lubię czarne - które chyba tobie się nie podobają .

Więc przyszła przesyłka ze sklepu http://www.holenderskie.pl/sklep/

Wklejam fotki roślin, bo same zamawiacie przez internet i będziecie juz wiedzieć jak to w tym sklepie . Ogólnie jestem zadowolona, choć kryptocoryny mogły by być trochę większe, ale za to jest ich dużo w koszyku. Bolbitis jest duży i mam z niego kilka sadonek.

A tak przy okazji zaplątanej ręsy wodnej. znalazłam zaplątane szczepki microsorum pteropus, jakiegoś mchu i jakiegoś wątrobowca (Boże daj zeby to była mini pelia )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bolbitis.jpg (117,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cryptocoryne axelrodii.jpg (110,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cryptocoryne lutea.jpg (107,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hr.jpg (118,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ludwigia arcuata.jpg (116,4 KB, 4 załadowań)
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 16:51   #6523
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Ivona ile płaciłaś za rośliny? Tego bolbitisa trzeba sadzić na kamieniu? Bo ma kłącze podobne do mojego microzorium. Mam z tym własnie problem, bo sadzić w podłożu nie można, więc przyczepiłam gumką do kamienia, ale te korzenie mnie wkurzają, bo są duże i je widać
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 17:27   #6524
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Ivona czy z filtra jestem zadowolona to sie dopiero okaze
jestem niewyspana tak ze szkoda gadac, o 12 w nocy postanowilam ze jeszcze raz zloze ten filtr, musialam wylac wode bo wsadzilam te czarne kulki na dnie w tych szmatkach ktore byly a wyczytalam zeby dawac bez... dalam bez szmatki, wlaczylam i poszlam spac, za jakies 10 minut trzask - te kulki zaczely sie obracac i skakac jak cholera, na dnie mojego filtra bylo nieustanne losowanie totolotka - wkurzalo mnie to tak ze spac nie moglam, wylaczylam filtr i dzis musialam od nowa wsadzac te kulki do tych woreczkow
z jednego miejsca znow zaczela saczyc sie woda - saczyc to moze za duzo powiedziane - jedna kropelka na pol godziny, zlozylam go jeszcze raz i poki co nic nie leci, ale jak zacznie to juz nie bede go skladac, moze wtedy samo sie uszczelni
mam teraz straszne schizy jesli chodzi o kubelki, pewnie gdyby nie wczesniejsze przezycia nawet bym nie wiedziala ze cos sie saczy a tak chodze i co chwile ogladam go ze wszystkich stron :/

magrest kupilam filtr jbl cristal profi 500 ->dJBLCristalProfi250.gif

dJBLCP500Wklady.JPG
teraz mam 2 - wewnetrzny i zewnetrzny jak wczesniej

Mona akwarium bardzo mi sie podoba, sliczne fotki

Ivona ta wielka roslina to przydalaby sie do mojego malawi, moze wtedy pyszczaki nie dalyby rady zjesc


aha zapomnialam napisac
wczoraj sie niezle wystrachalam, najpiekniejsza wg mojej mamy ryba czyli samiec afry siedzial chyba caly dzien w swojej kryjowce, generalnie ryby maja glodowke tygodniowa ale na potrzeby testu wrzucilam odrobine a tu nic - nie wyplynal nawet do jedzenia, znam swoje pyszczaki juz ponad 2 lata w dodatku kazdego z osobna - kazda ryba ma swoje ulubione miejsca, okreslony sposob zachowania 9choc tu bywaja drobne odstepstwa )wiec wiem kiedy cos jest nie tak, dzis sprawa sie wyjasnila: hongi nie ma kilku zebow i panoszy sie gdzie tylko sie da a afra ma uszkodzonych kilka lusek, hongi spuscil mu pewnie manto i tak to wyglada
czasami to sie zastanawiam czy ktos tu w ogole czyta te moje filozoficzne elaboraty
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 17:46   #6525
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Kama a kiedy mi pokazesz aktualne zdjęcie Twojego akwa? Sprobuj zlapac tez pyszczaki, chcialabym je zobaczyc

P.S. Ja czytam
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 18:13   #6526
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Magrest bolbitis też należy przywiązywać, choć gdzieś znalazłam na internecie informację że można go sadzić w podłożu. Wątpię w to. Ja z tymi korzonkami daję sobie radę tak, że po prostu chowam je za inną rośliną. Choć windelov nie ma korzeni na wierzchu, rośnie u mnie płasko bez nich.

Kama w sumie chyba mogłabyś wsadzić go do akwarium, bo ten bolbitis jest sztywny. Choć ponoć preferuje miękką wodę z Ph do 7.

Też bym chciała zobaczyć zdjęcia nowe i ryby też! Ja też czytam, fajne są te historyjki o rybach .
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 18:34   #6527
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !!

wklejewam wiec kilka zdjec, zdjecia ryb sa sprzed roku ale ryby sie nie zmienily, zdjecie akwarium jest sprzed moze miesiaca
zdjec ryb nie dam rady zrobic lepszych, moj aparat sie psuje nie da sie go wlaczyc czasami a poza tym robi fatalne zdjecie, nie ma makro i dlatego - wszystko mi sie rozmazuje jak podejde blizej akwa

malawi.JPG
u mnie z zbiorniku nic sie nie zmienia poza roslinami ktore raz na pol roku dokupuje (anubiasy), pyszczaki potrafia na zmiane wystroju regowac choroba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg afra samica.JPG (50,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kkk.JPG (21,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sd.JPG (30,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg demasoni i hongi.JPG (36,1 KB, 7 załadowań)
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 18:39   #6528
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Super! Przecież fotki są wyrażne, dobre są, marudzisz tak jak ja Fajne te czarno niebieskie ryby, te drugie też. A czy ten bezzębny samiec widnieje na zdjęciu? Ryby z zębami
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 18:52   #6529
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !!

akurat wybralam takie zdjecia na ktorych faktycznie cos widac mimo ze sa kiepskie, na ostatnim zdjeciu w tle jest samiec hongi grzebiacy w piachu i to on wlasnie czesto jest szczerbaty
nie mam fotki samca afry
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 19:01   #6530
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
akurat wybralam takie zdjecia na ktorych faktycznie cos widac mimo ze sa kiepskie, na ostatnim zdjeciu w tle jest samiec hongi grzebiacy w piachu i to on wlasnie czesto jest szczerbaty
nie mam fotki samca afry
Szczerbaty pyszczak Chciałabym to zobaczyć

Kama piękne ryby Ten czarny z niebieskimi pasami jest boski. A czy "Labidochromis sp.hongi super red top" to ten co grzebie w piachu? Wyobrażałam sobie, że jest czerwony. Ale chyba czerwonych pyszczaków nie ma... Przynajmniej ja nie widziałam
Achh tez bym takie chciała, ale to nie realne dla mnie No i poza tym - wyższa szkoła.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 19:12   #6531
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !!

ciesze sie ze komus te ryby sie podobaja
tak, ten co grzebie w piachu to hongi red top - cialo ma koloru blekitno-fioletowego, pletwa grzbietowa mocno pomaranczowa, brzuch, pletwy piersiowe zolte, w zaleznosci od odmiany moze przybierac barwy od zoltej po czerwona (pletwy)
moj jest kolorystycznie podobny do tych, na fotkach mozna tez zobaczyc ich zeby


magrest zdjecie nr 2
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hongi1.JPG (22,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hongi3.JPG (19,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hongi.JPG (37,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg l-hongi.jpg (53,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez tytułu.JPG (25,1 KB, 4 załadowań)
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 19:16   #6532
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Podobają? te ryby są świetne, nie dość że ładne, to ciekawe. pewnie każdy chciałby mieć takie akwarium z tymi rybami w domu.

Dziewczyny ja będę miała do Was później prośbę, jak będziecie. Wkleję kilka swoich zdjęć ryb, a Wy wybierzecie lepsze. Choć potraciłam wszystkie zdjęcia, to może z jakieś trzy się znajdą. Może... Tylko TŻ pójdzie spać
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 19:28   #6533
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Ivona ok fotki w naszym watku sa zawsze mile widziane ja bede za godzine moze dwie, mam nadzieje ze sie zdaze zalapac
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 19:41   #6534
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Taaa zdjęcie nr 2 jest super Można się uśmiać
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 21:38   #6535
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Ka_ma - masz przepiekne akwa

Ja jestem na wyjazdach, akwarium mnie denerwuje. Zdecydowanie nie uspokaja. Deluvina zrobil sie olbrzymi, nie zjada glonow. Boje sie ze niedlugo bede miala glony na glonie. Zostaly mi 3 krewetki, ale jakos nie daja rady sobie.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 21:50   #6536
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Taaa zdjęcie nr 2 jest super Można się uśmiać
Tak zdecydowanie 2 i 3 najlepsze, boskie

Viris akwarium może doprowadzić do załamania nerwowego, wierz mi

Dziewczyny to te fotki, tylko te mi zostały. Dwie już były tu wklejane, a dwie nie. Chodzi mi o to, żebyście powiedziały która z tych fotek ( i tak bylejakich) jest najlepsza. Nie chodzi tu o ostrość, tylko ogólnie.
Ramki bedą zlikwidowane do minimum, więc nie patrzcie na nie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gurami marmurkowy.jpg (116,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mały rekin.jpg (117,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kosiarkauuu.jpg (120,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kirys pstry.jpg (115,4 KB, 9 załadowań)
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 22:19   #6537
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Viris dziekuje
Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
Viris akwarium może doprowadzić do załamania nerwowego, wierz mi
mi rowniez

Ivona wszystkie fotki mi sie podobaja, jesli juz trzeba wybierac to wybieram kiryska
fotka gurami jest bardzo ladna, szkoda ze w kadr wpakowala sie kosiarka
ujecie plywajacej kosiarki - bardzo ciekawe
a kosiarka siedzaca - niesamowita paszcza, fotki makro sa super
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 23:03   #6538
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

To ja już nie wiem na prawdę. Moim ulubionym zdjęciem jest kosiarka z brzuchem na wierzchu - i to by było jedno zdjęcie, bo w sumie mogę dwa wybrać. Nie wiem jak reszta, zdjęcie które by zwróciło uwagę - portret ryby.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 23:11   #6539
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !!

a Ty chcesz dac na jakis konkurs? bo to tez zalezy w jakiej kategorii rozpatrywac te zdjecia, kosiarka faktycznie zwraca uwage, zdjecie jest takie inne niz wszystkie
natomiast do kategorii 'portret' jakos mi ono najmniej pasuje
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 23:16   #6540
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Prąd mi wyłączyli, na szczęście na chwilę.
nie no kosiarkę podciagnełabym do kategorii - ciekawostka w akwarium , cos bym wymyśliła w opisie. Został mi ten portret ryby. Mówisz że kirysek? nie mogę się zdecydować.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.