NPR-sposób na życie - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-09, 21:47   #631
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: NPR-sposób na życie

Witam dziewczyny stosujące NPR

Ja stosuję metodę termiczną od ponad roku i póki co jest niezawodna.
Są tutaj może osoby pijące skrzypopokrzywę? Piłam ją przez ok. 20 dni i wykres w tym cyklu jest strasznie dziwny, trudny do odczytania - nie wiadomo kiedy dokładnie stwierdzić nadejście okresu niepłodnego. Okres już dostałam, niemniej zastanawia mnie czy stosując NPR mogę również pić skrzypopokrzywę?

Skrzypopokrzywa ma działanie opóźniające okres i zmniejszające ilość krwi. Wolałabym tego uniknąć, jednak... czy ten napar wydłuża tylko okres między owulacją a krwawieniem czy też może opóźnić też jajeczkowanie?

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie miał o tym jakiekolwiek pojęcie.

Pozdrawiam, zadowolona z NPR, sheep_zonz
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:57   #632
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez sheep_zonz Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny stosujące NPR

Ja stosuję metodę termiczną od ponad roku i póki co jest niezawodna.
Są tutaj może osoby pijące skrzypopokrzywę? Piłam ją przez ok. 20 dni i wykres w tym cyklu jest strasznie dziwny, trudny do odczytania - nie wiadomo kiedy dokładnie stwierdzić nadejście okresu niepłodnego. Okres już dostałam, niemniej zastanawia mnie czy stosując NPR mogę również pić skrzypopokrzywę?

Skrzypopokrzywa ma działanie opóźniające okres i zmniejszające ilość krwi. Wolałabym tego uniknąć, jednak... czy ten napar wydłuża tylko okres między owulacją a krwawieniem czy też może opóźnić też jajeczkowanie?

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie miał o tym jakiekolwiek pojęcie.

Pozdrawiam, zadowolona z NPR, sheep_zonz
Z tego, co wiem, to skrzyp ma dużo bioflawonoidów, które wzmacniają naczynia krwionośne. Dzięki temu miesiączka może być mniej obfita. Nie słyszałam o tym, by skrzyp miał jakieś inne działanie na cykl miesiączkowy.

Za to pokrzywa znajduje się zwykle w mieszankach ziołowych zwiększających produkcję progesteronu, czyli tak na chłopski rozum sama pokrzywa też pewnie może zwiększać produkcję progesteronu, przez co wydłuża III fazę, czyli fazę niepłodności poowulacyjnej.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 22:04   #633
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: NPR-sposób na życie

Stąd by wychodziło, że skrzypopokrzywa nie ma żadnego wpływu na samą owulację, a tylko na przedłużenie III fazy. Działanie obu ziół się łączy, stąd mniejsze krwawienia i opóźnienia okresu. Czytałam o dziewczynie, której podczas picia tej herbaty cykl wydłużył jej się z 30 do 50 dni..
Może więc to nie ona była winna temu, że wykres wygląda jak wygląda.
Dziękuję za odpowiedź!
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 22:26   #634
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez sheep_zonz Pokaż wiadomość
Stąd by wychodziło, że skrzypopokrzywa nie ma żadnego wpływu na samą owulację, a tylko na przedłużenie III fazy.
Hmmm, niekoniecznie. Duża produkcja progesteronu przed owulacją, może mieć wpływ na samą owulację (patrz tabletka PO składająca się z ogromnej dawki lewonogestrelu, czyli sztucznego progesteronu). Tylko teraz kwestia tego, jak wysoki poziom progesteronu można osiągnąć tylko podczas picia ziółek. Pewnie to bardzo zależy od samego organizmu. U mnie pokrzywa ani skrzypokrzywa nie powodowały zmian w długości cyklu. No ale też piłam je na długo przed tym jak w ogóle zaczęłam prowadzić samoobserwacje.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:36   #635
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: NPR-sposób na życie

Spróbowałabym jeszcze raz, ale mam obawy, że to ona zaburza mi cykl i boję się, że znowu będzie trudno stwierdzić cokolwiek o danym cyklu. Z drugiej strony najlepiej byłoby to po prostu sprawdzić, może się okazać, że nie ma to żadnego znaczenia dla mojego organizmu, a ja tu niepotrzebnie przerywam kurację.
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:44   #636
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez sheep_zonz Pokaż wiadomość
Spróbowałabym jeszcze raz, ale mam obawy, że to ona zaburza mi cykl i boję się, że znowu będzie trudno stwierdzić cokolwiek o danym cyklu. Z drugiej strony najlepiej byłoby to po prostu sprawdzić, może się okazać, że nie ma to żadnego znaczenia dla mojego organizmu, a ja tu niepotrzebnie przerywam kurację.
Sprawdź, sprawdź Jak się okaże, że to ona Ci zaburza cykl, to najwyżej przestaniesz ją pić.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:54   #637
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: NPR-sposób na życie

Zrobiłam już tak w czerwcu - gdy widziałam, że wykres wariuje, to po prostu zdecydowałam się zrobić przerwę. Wariacje nie ustały, ale zawsze to może być efekt po. :P Teraz w nowym cyklu dołączę metodę śluzową, więc może będę wiedzieć więcej. Skrzypopokrzywy spróbuję wtedy w kolejnym cyklu i wszystko porównam.
Zamierzam brać olej z wiesiołka w kapsułkach na zwiększenie śluzu, czy może on jakoś "kłócić się" ze skrzypopokrzywą?
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-15, 11:14   #638
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: NPR-sposób na życie

już zakupiłam termometr i zamierzam rozpoczac stosowanie npr zanim wyjde za maz
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:55   #639
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
już zakupiłam termometr i zamierzam rozpoczac stosowanie npr zanim wyjde za maz
Jak najbardziej
Ja też się NPR uczyłam jeszcze na długo przed ślubem
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 20:44   #640
kasiaczek141
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 535
Dot.: NPR-sposób na życie

Ja też bym chciała się tego wszystkiego nauczyć ale nie wiem z czego mam korzystać...
kasiaczek141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 20:56   #641
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez kasiaczek141 Pokaż wiadomość
Ja też bym chciała się tego wszystkiego nauczyć ale nie wiem z czego mam korzystać...
wg mnie najlepiej po prostu kupic podręcznik

np jeden z tych:
http://www.tolle.pl/pozycja/sztuka-planowania-rodziny
http://npr.pl/sklep/1-s.html
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 21:01   #642
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez kasiaczek141 Pokaż wiadomość
Ja też bym chciała się tego wszystkiego nauczyć ale nie wiem z czego mam korzystać...
Ja mam ten: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/113764/naturalna-regulacja-poczec-droga-wspolodpowiedzialnosci Bardzo fajny
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 08:56   #643
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: NPR-sposób na życie

Polecam książki do metody Roetzera - mam to najnowsze wydanie (Sztuka planowania rodziny), bardzo przystępnie napisana, uwzględnia wiele sytuacji problemowych. Wspomagająco posiłkuję się książką: T. Kramarek - Naturalne metody planowania rodziny i jego biologiczne uwarunkowania. Podoba mi się duża liczba różnych wykresów, wybawienie dla początkującej.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 12:42   #644
kasiaczek141
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 535
Dot.: NPR-sposób na życie

Dziękuję wam
kasiaczek141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 08:33   #645
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: NPR-sposób na życie

termometr jest! zeszycik jest! juz notuje od jakiegoś tygodnia.
ale znalazłam ciekawą stronkę, niektórzy pewnie ją znają www.enpr.pl i zaczęłam też tutaj notować swoje obserwacje nie rezygnując też ze swojego zeszytu.
podoba mi sie ta stronka bo ładnie widać wykres, u mnie w zeszycie nie wygląda tak ładnie i kolorowo
poza tym ten link podesłałam mojemu chłopakowi i sobie czasami zerka, cieszy mnie to że sam chce też wiedzieć o co w tym chodzi w sumie już słyszał o niej wcześniej niż ja i cieszy się że ją rozpoczęłam bo przyda nam się to w przyszłości
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 21:33   #646
PannaJoanka
Raczkowanie
 
Avatar PannaJoanka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: NPR-sposób na życie

Trudno dyskutować na forum bez przekonywania się nawzajem i przytaczać tylko merytoryczne argumenty. Zwłaszcza gdy temat NPR jest dosyć "śliski" (bez pejoratywnego znaczenia). Osoby korzystające z NPR wywyższają swoją metodę planowania rodziny, bo przede wszystkim nie jest ona antykoncepcją... a powody stosowania NPR najczęściej są związane z religią. Dlatego stosowanie klasycznej antykoncepcji zazwyczaj będzie się kłócić z ich wyborem, stąd taka walka o rozpropagowanie i przekonanie o słuszności NPR.

Rozumiem to.

Ale doskonale rozumiem też ludzi, którzy stosują z powodzeniem antykoncepcję... każdy ma prawo wybrać swoją drogę. W dzisiejszych czasach kobiety są świadome negatywnego wpływu środków antykoncepcyjnych, jednak decydują się na to. Jest wiele opcji do wyboru, oczywiście jeśli nie jest się bardzo sumiennym katolikiem (znów bez wydźwięku pejoratywnego).

Nie stosowałam nigdy NPR, jednak prowadziłam obserwacje jak do NPR, bo właśnie polecił mi to ginekolog. Celem było poznanie mojej płodności, zobaczenie co w ogóle dzieje się w moim organizmie, rozpoznawanie skoków temperatury, okresów płodności itp. gdyż mam bardzo duże wahania hormonalne, być może pozbawiające mnie możliwości zajścia w ciążę.

Jednakże okazało się, że niestety jeśli chodzi o mój organizm, to wszystkie wyniki mogę sobie pomiędzy bajki włożyć wykresy żyją swoim życiem, patrząc na nie można tylko rozkładać ręce. Obserwacje prowadziłam sumiennie 2 lata temu, przez około 2 lata - w trakcie leczenia, po leczeniu. Niestety moje cykle wciąż mają od 30 do 50, a nawet 70 dni. Nie da się tego uregulować niczym innym, niż (najprawdopodobniej) antykoncepcją, na którą nie chcę się decydować, ponieważ w przypadku niskiej płodności dodatkowe jej zatrzymywanie byłoby wariactwem... Tak że wersja lekarza mnie nie napawa optymizmem, jednak póki nie staram się o dziecko, nie mam zamiaru "wypróbowywać" czy przypuszczenia o niskiej płodności są prawdą i nie stosować żadnej antykoncepcji.

Nie mam obecnie partnera seksualnego.
Ale nawet jeśli chciałabym stosować NPR, to nie mogę. Mam przyjaciółkę, która stosuje NPR z pobudek religijnych, bardzo "żyje" tą metodą, szanuję to - sama wybrała. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy, ale nie jest dla każdego. Wymaga dużo wysiłku, samozaparcia, a przede wszystkim przekonania. Antykoncepcja jest o wiele łatwiejsza i jeśli nie przekonają nas pobudki religijne, NPR zdaje się być niepotrzebnym wysiłkiem. NPR u mnie nie zdałoby egzaminu, więc wybieram inną drogę. Pozdrawiam obie strony dyskursu
__________________
a tutaj próbuję sobie układać, wszystko.
PannaJoanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 22:40   #647
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez PannaJoanka Pokaż wiadomość

Jednakże okazało się, że niestety jeśli chodzi o mój organizm, to wszystkie wyniki mogę sobie pomiędzy bajki włożyć wykresy żyją swoim życiem, patrząc na nie można tylko rozkładać ręce. Obserwacje prowadziłam sumiennie 2 lata temu, przez około 2 lata - w trakcie leczenia, po leczeniu. Niestety moje cykle wciąż mają od 30 do 50, a nawet 70 dni. Nie da się tego uregulować niczym innym, niż (najprawdopodobniej) antykoncepcją, na którą nie chcę się decydować, ponieważ w przypadku niskiej płodności dodatkowe jej zatrzymywanie byłoby wariactwem... Tak że wersja lekarza mnie nie napawa optymizmem, jednak póki nie staram się o dziecko, nie mam zamiaru "wypróbowywać" czy przypuszczenia o niskiej płodności są prawdą i nie stosować żadnej antykoncepcji.

Bardzo mądre jest to, co napisałaś.

Jak czytam o tym, to zastanawiam się, czy byłaś już u endokrynologa?

Moja koleżanka miała problem z zajściem w ciążę i była u endokrynologa z wykresem NPR-owym jako punkt wyjścia. I tam pani doktor bardzo zwracała uwagę na wszystkie zębate wykresy, skoki temperatury, nietypowy śluz - to był punkt wyjścia do diagnozy. Tylko lekarzowi musi się chcieć poświęcić czas na pacjenta (dokształcać się), a nie hurtowo posyłać na invitro (słyszałam, że niestety króluje takie podejście, zamiast znaleźć przyczynę niepłodności, lekarze straszą, że jest to jedyna opcja na dziecko), czy zapisywać tabletki wybranego przez niego koncernu. Czasami leczenie hormonalne niekoniecznie musi oznaczać antykoncepcję.

Z tego co piszesz, to mogłoby być Ci bardzo trudno stosować NPR w celu zapobiegania poczęcia. W tym momencie najważniejsze jest Twoje zdrowie - mam nadzieję, że trafisz na mądrego lekarza, który dobrze dobierze Ci leczenie
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 23:20   #648
PannaJoanka
Raczkowanie
 
Avatar PannaJoanka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Jak czytam o tym, to zastanawiam się, czy byłaś już u endokrynologa?
Sophie86 nie byłam u endokrynologa, ale robiłam mnóstwo badań i wiadomo w czym jest problem - to prolaktyna (którą udało się uregulować) i progesteron (który jest u mnie na tragicznie niskim poziomie, mniej więcej na takim jak u kobiet w trakcie menopauzy...). Leczyłam się inaczej niż antykoncepcyjnie ale wyniki były bardzo krótkotrwałe i nie chciały się ustabilizować. Byłam też u kilku lekarzy, którzy stwierdzili, że dopóki nie będę chciała zajść w ciążę, nie ma sensu prowadzić tak partyzanckiego leczenia. A szczerze mówiąc już miałam dosyć jeżdżenia po lekarzach, kolejnych badań ginekologicznych, hormonalnych, więc dałam sobie spokój. Dwa lata szwędania się po prywatnych lekarzach, to wystarczająco, żeby się zniechęcić... nawet nie starając się o dziecko. Długość cyklu mniej więcej się unormowała i jest to 30 dni ale co kilka miesięcy jest cykl, który trwa mega długo. Teraz po prostu nie chce mi się tym zaśmiecać głowy. Na razie wcale nie planuję dziecka, więc dałam sobie spokój. Gdyby kiedyś coś... poza invitro jest jeszcze naprotechnologia. Na razie NIE WIEM jak ze mną jest, czas pokaże Ale to już offtopic.

Tak że NPR to dobra rzecz, jednak nie dla wszystkich.

BTW. moja przyjaciółka (głęboko wierząca) mówi, że NPR daje jej poczucie, że seks to coś wyjątkowego, nowego z każdym miesiącem. Na pewno w jakimś stopniu ma rację, ale swoją drogą myślę, że gdybym ja miała się stosować do NPR, to tych dni, w których można współżyć byłoby dla mnie za mało Zwłaszcza kiedy ludzie są młodzi, piękni, tuż po ślubie i chcą się nacieszyć sobą.
__________________
a tutaj próbuję sobie układać, wszystko.
PannaJoanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 17:46   #649
kasiaczek141
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 535
Dot.: NPR-sposób na życie

Ja mam regularne miesiączki co 30 dni i nie mam problemów z płodnością więc NPR mogę jak najbardziej stosować. Nie tylko chodzi tutaj o poglądy religijne ale o moje zdrowie. Mimo ze przeczytałam wiele artykułów chwalących sztuczną antykoncepcję to jednak nie do końca mam do niej zaufanie. Oczywiście każdy sobie wybiera taką jaka mu pasuje i nie będę w to ingerowa

Edytowane przez kasiaczek141
Czas edycji: 2012-12-26 o 17:48
kasiaczek141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-26, 18:11   #650
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez PannaJoanka Pokaż wiadomość
Ale doskonale rozumiem też ludzi, którzy stosują z powodzeniem antykoncepcję... każdy ma prawo wybrać swoją drogę. W dzisiejszych czasach kobiety są świadome negatywnego wpływu środków antykoncepcyjnych, jednak decydują się na to. Jest wiele opcji do wyboru, oczywiście jeśli nie jest się bardzo sumiennym katolikiem (znów bez wydźwięku pejoratywnego).
Z takich luźnych przemyśleń, to z tego co zauważyłam, NPR zwykle nie jest postrzegany jako jedna z opcji, raczej wywołuje ironiczny uśmieszek lub zdziwienie że jak to tak można, przecież "kalendarzyk małżeński" jest bardzo nieskuteczny (bo wiele osób nie rozróżnia tych 2 metod). Również edukacja w szkole na ten temat jest na żałośnie niskim poziome, a tak na prawdę takie tematy powinny być poruszane na lekcjach biologii, bo NPR własnie na takie czystej biologii przecież bazuje...
Cytat:
Napisane przez PannaJoanka Pokaż wiadomość
Sophie86 nie byłam u endokrynologa, ale robiłam mnóstwo badań i wiadomo w czym jest problem - to prolaktyna (którą udało się uregulować) i progesteron (który jest u mnie na tragicznie niskim poziomie, mniej więcej na takim jak u kobiet w trakcie menopauzy...). Leczyłam się inaczej niż antykoncepcyjnie ale wyniki były bardzo krótkotrwałe i nie chciały się ustabilizować. Byłam też u kilku lekarzy, którzy stwierdzili, że dopóki nie będę chciała zajść w ciążę, nie ma sensu prowadzić tak partyzanckiego leczenia. A szczerze mówiąc już miałam dosyć jeżdżenia po lekarzach, kolejnych badań ginekologicznych, hormonalnych, więc dałam sobie spokój. Dwa lata szwędania się po prywatnych lekarzach, to wystarczająco, żeby się zniechęcić... nawet nie starając się o dziecko. Długość cyklu mniej więcej się unormowała i jest to 30 dni ale co kilka miesięcy jest cykl, który trwa mega długo. Teraz po prostu nie chce mi się tym zaśmiecać głowy. Na razie wcale nie planuję dziecka, więc dałam sobie spokój. Gdyby kiedyś coś... poza invitro jest jeszcze naprotechnologia. Na razie NIE WIEM jak ze mną jest, czas pokaże Ale to już offtopic.

Tak że NPR to dobra rzecz, jednak nie dla wszystkich.

BTW. moja przyjaciółka (głęboko wierząca) mówi, że NPR daje jej poczucie, że seks to coś wyjątkowego, nowego z każdym miesiącem. Na pewno w jakimś stopniu ma rację, ale swoją drogą myślę, że gdybym ja miała się stosować do NPR, to tych dni, w których można współżyć byłoby dla mnie za mało Zwłaszcza kiedy ludzie są młodzi, piękni, tuż po ślubie i chcą się nacieszyć sobą.
Skoro mówisz że już Ci się cykle unormowały to czemu nie NPR? Zwłaszcza że jako nie wierząca (tak jak ja) w dniach płodnych przecież możesz prezerwatywy stosować Ja nie mam takich odczuć jak Twoja koleżanka, ale może dlatego ze używam w "międzyczasie" gumek
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 09:22   #651
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR-sposób na życie

http://enpr.pl/3366
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:01   #652
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Odkładasz, czy może starasz się?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:19   #653
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR-sposób na życie

Staram.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:26   #654
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

A fazę lutealną zwykle jak masz długą?
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:37   #655
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: NPR-sposób na życie

Widać, że tę fazę w tym cyklu masz dłuższą (i nie miałaś drastycznych spadków zwiastujących okres). Nie chciałabym Ci dawać fałszywej nadziei - kup test albo zrób badanie z krwi. Trzymam kciuki, żeby to były upragnione dwie kreseczki
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 12:01   #656
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR-sposób na życie

Lutealna zazwyczaj 13-14 dni. W środę wracam do domu i dopiero wtedy test.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 12:17   #657
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Lutealna zazwyczaj 13-14 dni. W środę wracam do domu i dopiero wtedy test.
W takim razie
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:15   #658
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR-sposób na życie

Beta hcg 2 088
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:09   #659
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Beta hcg 2 088
Gratuluję
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:54   #660
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Beta hcg 2 088
Gratulacje
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-08 22:41:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.