AutoMarianna plotkuje - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-10, 14:19   #631
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Ja parkowanie rownoległe tyłem dla odmiany bardzo lubie i raczej nie sprawia mi problemow. Ale prostopadle tyłem nie wjadę. Jak ty celujesz? Masz jakąś metodę kiedy np. zacząć kręcić?
ja sie odwracam do tylu i patrze sobie kiedy wypadaloby skrecic. jak wchodzi krzywo to podjezdzam do przodu i wtedy juz latwo ladnie wyrownac. prostopadle tylem nawet lubie. za koperte nigdy sie nie biore (za to jak TZ robi i siedze na miejscu pasazera to dokladnie mu mowie o ile przekrecic kierownica itp - cos tak czuje ze w angielskim aucie gdybym siedziala po drugiej stronie, koperta by mi wychodzila calkiem fajnie )

a tak z innej beczki: okazalo sie, ze moje autko jest calkiem pojemne. robilismy symulacje i okazalo sie, ze bez wiekszych problemow pomiesci 5 osob, 2 snowboardy i narty. jeden snowboard i narta wzdluz jednych drzwi, drugi z narta wzdluz drugich, my pomiedzy i mozna jechac z bagazami moglby byc tylko klopot, bo wszyscy biora wielkie buty, spodnie, kurtki itp, ale to sie juz pozyczy bagaznik dachowy od mojego ojca (ktory niestety na deski jest za krotki). jakos to bedzie mysle, ze 1,5 godziny wytrzymamy
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 14:29   #632
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Ja parkowanie rownoległe tyłem dla odmiany bardzo lubie i raczej nie sprawia mi problemow. Ale prostopadle tyłem nie wjadę. Jak ty celujesz? Masz jakąś metodę kiedy np. zacząć kręcić?
hehe postaram się to jakoś wytłumaczyć a więc: mam miejsce po mojej lewej str. podjeżdżam tak aby auto ustawić pod kątem tzn. kierownicą w prawo i auto mi się ustawia skośnie. wsteczny i odkręcam kierownicę tak żeby auto zaczęło wjeżdżać na miejsce. jeśli widzę, że jest krzywo albo za mało miejsca przy którymś z aut, jedyneczka, do przodu i prostuje.potem wsteczny i auto zaparkowaneparkuję na lusterkach

lain, z opisu wygląda jakbyś jakąś ciężarówką jeżdziła
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 14:36   #633
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez szpilka_77 Pokaż wiadomość
lain, z opisu wygląda jakbyś jakąś ciężarówką jeżdziła
nie nie to tylko Fiat Bravo na szczescie jest dosc przestronny w srodku.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 14:46   #634
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: AutoMarianna plotkuje

chyba bardzo przestronny a jak Ci się sprawuje tak ogólnie?
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 15:03   #635
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez szpilka_77 Pokaż wiadomość
chyba bardzo przestronny a jak Ci się sprawuje tak ogólnie?
ogolnie bardzo ok nie narzekam (aczkolwiek teraz widze, ze jak na moje i TZa zapotrzebowania (ktore rosna w zastraszajacym tempie) to i tak kiedys musimy sobie sprawic wieksze autko)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 08:20   #636
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Wiecie co... Słabo mi sie dzisiaj zrobiło. Jakiś baran potrąciłby dziecko, na moich oczach... Ja i sznurek innych samochodow stalismy na czerwonym, z prawej strony byl pas do skretu w prawo i swiecila sie zielona strzalka. Ktos potraktowal ta strzalke jak zielone swiatlo i rozpedzony chcial wjechac w ten zakret w prawo. A przeciez na tym samym skrzyzowaniu piesi mieli zielone... Szla jakas kobieta z dzieckiem, dziewczynka szla troche bardziej z przodu, jej mama odciagnela ją doslownie w ostatniej chwili. Kierowca zahamowal, wpadl w poslizg, zatrzymal sie tuz obok nich. Dziecko sie rozplakalo, strasznie sie przestraszylo .
Ludzie chyba nie znaja sensu zielonej strzałki.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 08:28   #637
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Wiecie co... Słabo mi sie dzisiaj zrobiło. Jakiś baran potrąciłby dziecko, na moich oczach... Ja i sznurek innych samochodow stalismy na czerwonym, z prawej strony byl pas do skretu w prawo i swiecila sie zielona strzalka. Ktos potraktowal ta strzalke jak zielone swiatlo i rozpedzony chcial wjechac w ten zakret w prawo. A przeciez na tym samym skrzyzowaniu piesi mieli zielone... Szla jakas kobieta z dzieckiem, dziewczynka szla troche bardziej z przodu, jej mama odciagnela ją doslownie w ostatniej chwili. Kierowca zahamowal, wpadl w poslizg, zatrzymal sie tuz obok nich. Dziecko sie rozplakalo, strasznie sie przestraszylo .
Ludzie chyba nie znaja sensu zielonej strzałki.
dobrze ze sie skonczyło tylko na przestraszeniu

masz racje, ludzie nie znają sensu zielonej strzałki, myslą ze to jest równoznaczne z z zielonym światłem
takich wariatów jest pełno wszędzie
wiele razy spotkałam sie z takimi co chcieli skręcic na zielonej strzałce i trąbili na pieszych, którzy mieli zielone światło na przejściu
bo przeciez jedzie pan i władca
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-11, 08:31   #638
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Ludzie chyba nie znaja sensu zielonej strzałki.
Pewnie myślą że jak jest coś zielone to można na gaz i do przodu Osoby zatrzymujące się przepisowo (dopisek - albo przynajmniej odpowiednio zwalniające) przy zielonych strzałkach są ewenementem.

Podejście wielu kierówców do pieszych jest po prostu straszne. Jasne że pieszy zatrzyma się szybciej niż samochód, ale czy trzeba przyjąć to jako naczelną zasadę na drodze?
Straszne pod tym względem są te małe ronda koło mnie - na Płaskowickiej, są chyba ciut za małe żeby kierowcy pochodzili do nich poważnie. Przejście przez jezdnię jest koszmarne - conajmniej połowa kierowców nie sygnalizuje zjazdu z ronda, bo po co? Jeśli ruch jest akurat mały można sobie bardzo ładnie sciąć rondo i prawie na nim nie zwalniąć - jaka to oszczędność czasu przecież. Jeżeli na jednym pasie ktoś się zatrzyma żeby pieszych przepuścić - z dużym prawdopodobieństwem ktoś będzie próbował przemknąć drugim pasem, nie pamiętam już ile razy samochody hamowały przede mną z piskiem opon
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 08:39   #639
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Pewnie myślą że jak jest coś zielone to można na gaz i do przodu Osoby zatrzymujące się przepisowo przy zielonych strzałkach są ewenementem.
ja, przyznam sie szczerze, nie zawsze zatrzymuje sie na zielonej strzłace zwalniam maksymalnie i jesli mam dobrą widocznośc i widze ze przez przejście nikt nie przechodzi ani nie zamierza przechodzic (patrze równiez na chodnik czy ktos sie nie zbliża) to wtedy pomału przetaczam sie bez zatrzymywania.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 08:43   #640
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Na zielonej strzalce teoretycznie trzeba sie dosłownie zatrzymac, ze zmiana biegu na 1.
To akurat robią chyba tylko L-ki . I ogolnie nie uwazam, zeby taka byla koniecznosc. Ale znaczne zmniejszenie predkosci powinno byc normą. Przeciez to nie oznacza wolnej drogi, trzeba miec czas na rozejrzenie się.
Tylko ze wlasnie mało kto o tym pamieta. Ostatnio widzialam tez stłuczkę przy zielonej strzałce też się chyba ktos za bardzo rozpędził.

Strachul, ja to tych rond w ogóle nie lubię, nawet jako kierowca... Nie orientujesz sie czy czesto tam są stłuczki?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 08:50   #641
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
ja, przyznam sie szczerze, nie zawsze zatrzymuje sie na zielonej strzłace zwalniam maksymalnie i jesli mam dobrą widocznośc i widze ze przez przejście nikt nie przechodzi ani nie zamierza przechodzic (patrze równiez na chodnik czy ktos sie nie zbliża) to wtedy pomału przetaczam sie bez zatrzymywania.
Dopisałam coś w poprzednim poście Bo generalnie to właśnie miałam na myśli. Nawet jeżeli się nie zatrzymasz, ale zwolnisz tak że widzisz co się dookoła dzieje i możesz w każdej chwili się zatrzymać - jest dla wszystkich bezpiecznie (nawet jeśli nie do końca przepisowo )

Chciałabym takich "strzałkowych śmigaczy" zobaczyć w konfrontacji ze strzałką w lewo - kiedy znienacka może się pojawić nie tylko pieszy, ale także jadący z przeciwka samochód. Pewnie by tacy pewni już nie byli

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Strachul, ja to tych rond w ogóle nie lubię, nawet jako kierowca... Nie orientujesz sie czy czesto tam są stłuczki?
Niestety są.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-11, 13:24   #642
malamama
Raczkowanie
 
Avatar malamama
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 230
Dot.: AutoMarianna plotkuje

poczytałam tak sobie o tej zielonej strzałce i podpisuję sie pod powyższymi postami.W Szczecinie nie brak zielonych strzałek.W prawdzie jestem jak narazie "szoferem" L-ki ale juz miałam zaszczyt być otrąbiona przez cwaniaczka jadącego za mną.Tylko dlatego,ze się zatrzymalam przed przejściem dla pieszych .Za przejściem jest już ruchliwa ulica i auta mające zielone pędzą tam 70km/h.Szkoda,że nie zgasło mi jak na złośc auto,bo pod górkę jest w tym miejscu więc szanse większe .Mój instruktor aż się zagotował ,chciał faceta iśc lać.hehe.
Czasem mam wrażenie,że ludzie zasiadający za kierownicą zapominają jak to było jak nie jezdzili autem.Mogę się założyć ,że niejednokrotnie sami byli zmuszeni przez kierowce"pana i władce" do ratowania się ucieczką z przejścia dla pieszych.Nie wiem dlaczego, ale szczególnie matki z wózkami muszą"gaz do dechy" i biegiem na drugą stronę. Ze zgrozą myślę o przejściach dla pieszych koło szkół.:/
malamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 14:20   #643
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
Pamietacie pierwsza taka swoja jazde?
Mi trudno powiedziec, co dokladnie bylo moja pierwsza jazda. Najpierw zrobilam kurs, potem szukalam auta i mialam jazdy probne, a potem uczylam sie juz sama na wlasnym kupionym.
Cytat:
Napisane przez ans22 Pokaż wiadomość
mówię mechanikowi że coś łomocze i pewnie to rura wydechowa na co on że przecież widać jak wisi. Wkurzył mnie jak nie wiem co
Nie rozumiem.
Cytat:
Napisane przez szpilka_77 Pokaż wiadomość
ja mam takie coś, że jak widzę, że miejsce jest niezbyt duże to jadę sobie dalej bo nie znoszę się wciskać, mimo że jeżdżę maym samochodem ale ciiii..publicznie się nie przyznaję do takiego tchórzostwa..hehe
To nie tchorzostwo - bo co to za odwaga pchac sie w ciasne miejsce? - to normalna ludzka reakcja. Jak widze niewygodne miejsce to jasne, ze rozgladam sie za czyms przyjemniejszym
Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
wiele razy spotkałam sie z takimi co chcieli skręcic na zielonej strzałce i trąbili na pieszych, którzy mieli zielone światło na przejściu
bo przeciez jedzie pan i władca
O ja tez jestem fanka takich "gentelmanow" Uwielbiam. Powiem szczerze, ze jak sama zaczelam jezdzic, to bylam szczerze zaskoczona jak wiele rzeczy moze latwo zrobic kierowca i jak rzadko kierowcy je robia. Nagle sie okazalo, ze wcale nie trzeba prawie sie zrywac do jazdy, gdy piesi sa jeszcze na pasach, ze to zaden problem sie przed zebra zatrzymac. Lista jest dluga.

Te drugi punkt widzenia bardzo mnie zaskoczyl, bo uswiadomilam sobie ile ludzi robi sobie nawzajem celowo na zlosc pod pretekstem "ze tak musi byc"
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:27   #644
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86
Dot.: AutoMarianna plotkuje

ines własnie przeczytałam o tym prawię potrąceniu , to jest straszne ze ludzie w ogole nie patrzą na to czy \ktoś idzie czy nie , przecież czasami nawet zielone światło nie daje Nam znaku że możemy jechac bez obasw , koło mnie jest skrzyżowanie i jak skeca się w lewo na zielonym to w tym czasie i piesi mają zielone , czesto zdarzają się potrącenia

aa co do dziecka to wiadomo że się przestraszyło , bo taka dzidzia to nawet nie wie co się dzieje biedactwo a na dziedzi to szczególnie trzeba uważać bo nigdy nie wiadomo co zrobi eh...
w ogole terazz zimną to na wszystkich pieszych trzeba uważać dwa razy gorzej bo leca jak święte krowy i na nic nie patrzą
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 14:13   #645
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: AutoMarianna plotkuje

w ogole terazz zimną to na wszystkich pieszych trzeba uważać dwa razy gorzej bo leca jak święte krowy i na nic nie patrzą [/quote]


niestety ale jak dla mnie piesi cały rok jak święte krowa łażą...



raz mnie jakiś babon do takiej wściekłości doprowadził, że pokazałam jej jeden z niecenzuralnych gestów mówiący 'idź stąd szybko i daleko..' teraz mi trochę wstyd ale ona mi prawie pod koła wlazła...
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:29   #646
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Szpilka to sie nazywa hawajski znak pokoju Tez tak czasem pozdrawiam niektorych kierowcow czy nawet pieszych Sporadycznie, bo raczej z natury rzadko okazuje zdenerwowanie. A jednak.

Zapomnialam Wam napisac, ze w wyniku tego pogiecia felgi (prawdopodobnie na jakies dziurze) stracilam kolpaka i teraz jezdze z trzema. A jak na zlosc w tesco (bo to na szczescie tescowe kolpaki, oryginalne fordowskie mi ukradli wczesniej) nie ma pojedynczego takiego kolpaka. Albo komplet 4 (za 30 zl - wiec nie majatek ), albo ten wzor ale wiekszy rozmiar, wiec odpada. Ja mam 13". A juz myslalam, ze kupie sobie oryginalne kolpaki i wymienie te tescowe (mialy byc tylko tymczasowo).

Kupilam sobie w tesco plyn do spryskiwaczy, ten polecany przez Lain. A takze odmrazacz w sprayu. Wczoraj go testowalam i troche pomogl, ale nie olsniewajaco - spieszylam sie i sporo lodu pozbywalam sie skrobaczka.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:40   #647
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: AutoMarianna plotkuje

[quote=Rena;6034424]Szpilka to sie nazywa hawajski znak pokoju Tez tak czasem pozdrawiam niektorych kierowcow czy nawet pieszych Sporadycznie, bo raczej z natury rzadko okazuje zdenerwowanie. A jednak.

cieszę się, że nie tylko mi się zdarza przekazywać taki znak pokoju tak normalnie jestem opanowanym kierowcą..
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 16:42   #648
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

A ja chyba znowu mam problem....
Nie wiem co się stało, ale samochod mi oszalał, zaczal jakos więcej palić... i to teraz, od środy.
Jeszcze w poprzednim miesiącu liczyłam spalanie i było ok.
A teraz jakieś szaleństwo! Podczas każdej, nawet kilkukilometrowej trasy zauważalnie opada mi wskazówka... To paliwo dosłownie ginie mi w oczach .

Przewiduje duże wydatki...
Poczekam do końca roku, przekonam sie czy nie panikuję. Jeśli się upewnię, że coś jest nie halo, jadę do mechanika
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 16:52   #649
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
A ja chyba znowu mam problem....
Nie wiem co się stało, ale samochod mi oszalał, zaczal jakos więcej palić... i to teraz, od środy.
Jeszcze w poprzednim miesiącu liczyłam spalanie i było ok.
A teraz jakieś szaleństwo! Podczas każdej, nawet kilkukilometrowej trasy zauważalnie opada mi wskazówka... To paliwo dosłownie ginie mi w oczach .

Przewiduje duże wydatki...
Poczekam do końca roku, przekonam sie czy nie panikuję. Jeśli się upewnię, że coś jest nie halo, jadę do mechanika
to nie musi byc od razu większe spalanie paliwa, może poprostu wskażnik sie skiepszczył lub bezpiecznik od niego, albo pływak w baku
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 19:09   #650
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
A ja chyba znowu mam problem....
Nie wiem co się stało, ale samochod mi oszalał, zaczal jakos więcej palić... i to teraz, od środy.
Jeszcze w poprzednim miesiącu liczyłam spalanie i było ok.
A teraz jakieś szaleństwo! Podczas każdej, nawet kilkukilometrowej trasy zauważalnie opada mi wskazówka... To paliwo dosłownie ginie mi w oczach .

Przewiduje duże wydatki...
Poczekam do końca roku, przekonam sie czy nie panikuję. Jeśli się upewnię, że coś jest nie halo, jadę do mechanika
Sprawdz bagnetem stan oleju. Zobacz czy masz plyn w chlodnicy pod maska.

Co dokladnie stalo sie w srode? Mialas jakas nie mila sytuacje na drodze?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 20:23   #651
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Sprawdz bagnetem stan oleju. Zobacz czy masz plyn w chlodnicy pod maska.

Co dokladnie stalo sie w srode? Mialas jakas nie mila sytuacje na drodze?
Jutro sie chyba wezme za ogledziny tego samochodu... I po zatankowaniu znowu oblicze spalanie. Olej na pewno bede miala do wymiany... Jestem umowiona z mechanikiem na styczen... Po zmianie rozrządu jeżdżę na tym czyszczacym i mechanik po ostatnich oględzinach stwierdzil, ze wymienimy go w styczniu.

W środę nic się nie stało ale jechałam wtedy w miejsce w które słuzbowo jeżdżę dosyć czesto... I zauważyłam, że ta wskazówka jakoś szybko opada... I po całej tej wyprawie naprawdę sporo się obniżyła. Zdziwiło mnie to strasznie. Obliczyłam sobie tak mniej więcej według wskaźnika ile litrów spaliłam i ile km przejechałam i wychodzi mi że miałam spalanie powyżej 10l/100km a to zdecydowana przesada przy silniku 1.0. Jeszcze w listopadzie liczylam spalanie i nie przekroczylo 7,5.
Fakt, podczas tej środowej wyprawy stałam całkiem sporo w korkach, ale bez przesady
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 10:23   #652
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

o Ines wlasnie na TVN Turbo leci program o kupowaniu aut uzywanych i bylo o Micrze. mowili, ze w przypadku twojego autka trzeba uwazac na lancuch rozrzadu, cos tam z przednimi wachaczami i na tlumik, bo jak auto jezdzi tylko po miescie na krotkich trasach i nawet nie zdazy sie rozgrzac to gdzies tam zbiera sie woda i rdzewieje.
mam nadzieje, ze kiedys sie dowiem czegos o Bravo
teraz beda mowic o Corsie.

hehe sobotni poranek z TVN Turbo
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 10:36   #653
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
o Ines wlasnie na TVN Turbo leci program o kupowaniu aut uzywanych i bylo o Micrze. mowili, ze w przypadku twojego autka trzeba uwazac na lancuch rozrzadu, cos tam z przednimi wachaczami i na tlumik, bo jak auto jezdzi tylko po miescie na krotkich trasach i nawet nie zdazy sie rozgrzac to gdzies tam zbiera sie woda i rdzewieje.
mam nadzieje, ze kiedys sie dowiem czegos o Bravo
teraz beda mowic o Corsie.

hehe sobotni poranek z TVN Turbo
To byl program na każdą kieszen? Bo czekalam kiedy bedzie w nim Micra i myslalam z czym ją będą porównywać... Że pewnie z corsą...
To była premiera mam nadzieje? Bo chcialabym jeszcze ten program zobaczyc.

Łańcuch rozrządu już mam wymieniony a z przednim sworzniem wahacza właśnie mam coś nie tak i też muszę wymienić, ale to nie była pilna sprawa... Jednak chce to zrobić na początku roku.
O tłumiku nie wiedziałam.

Edit:
a nie, to był chyba Zakup kontrolowany? szkoda, juz miałam nadzieję, że dali micrę do "Na każdą kieszeń".
Ale z tym lancuchem to widac postanowili się poprawić . Bo w jednej z poprzednich edycji panna kupowała micrę i tam wlasnie Kornacki mówił że "ooo, to jest łańcuch, a tego się nie wymienia, więc o rozrząd nie trzeba się martwić". No i ja mu uwierzyłam, a potem się okazało, że kupiłam micrę z rozrządem do wymiany
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 10:58   #654
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Edit:
a nie, to był chyba Zakup kontrolowany? szkoda, juz miałam nadzieję, że dali micrę do "Na każdą kieszeń".
Ale z tym lancuchem to widac postanowili się poprawić . Bo w jednej z poprzednich edycji panna kupowała micrę i tam wlasnie Kornacki mówił że "ooo, to jest łańcuch, a tego się nie wymienia, więc o rozrząd nie trzeba się martwić". No i ja mu uwierzyłam, a potem się okazało, że kupiłam micrę z rozrządem do wymiany
hehe w Zakupie kontrolowanym teraz tez sie wypowiadalo dwoch gosci. jeden chyba z komisu w ktorym Micra stala - chwalil, ze jest lancuch. drugi - chyba ich programowy ekspert skrytykowal go i powiedzial, ze jezdzac po miescie to wlasciwie trzeba wymieniac co 50tys km zeby nie strzelil i silnika nie zrujnowal.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 12:20   #655
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Hej.. dawno tu nie zaglądałam... no co widzę, nic nowego, piesi chodzą jak barany - zgadzam się z tym, wybiegają na ulicę, a teraz jest wcześnie ciemno to więcej jest takich sytuacji - zero wyobraźni, że są słabo widoczni. Kierowcy - też często bez wyobraźni.
Ines mam nadzieję, że nic takiego z Twoim autkiem sie nie dzieje.. poobserwuj ..oby było dobrze
A ja to miałam wyjątkowego pecha ostatnio. Miałam iść na koncert Comy w niedzielę - zadzwoniła koleżanka z TV abym zastąpiła ją na mejkapowym dyżurze - odmówiłam, chciałam się odstresować na koncercie. Zabrakło mi biletów. Chciałam iśc na ten dyżur - za późno
Zrobili dodatkowy koncert w poniedziałek - przełożyłam spotkanie w banku sprawie mieszkania i zarezerwowałam bilet. Koncert odwołali
Zadzwoniłam do banku i jednak się umówiłam na to spotkanie. Jak miałam na nie jechać to złamałam w zamku klucz z auta!!!! I to nie było pod domem, ale koło biura, jakieś 20 minut drogi do domu, 40 minut do banku.
Na szczęście wszystko się dobrze skończyło, teść wyjął pincetą resztki klucza i użyłam zapasowego. Musiałam znowu przełożyć ten bank

Piszcie co tam było o Corsie bo mi się marzy kupno używanej na wiosnę
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 12:56   #656
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Jak miałam na nie jechać to złamałam w zamku klucz z auta!!!! I to nie było pod domem, ale koło biura, jakieś 20 minut drogi do domu, 40 minut do banku.
Na szczęście wszystko się dobrze skończyło, teść wyjął pincetą resztki klucza i użyłam zapasowego. Musiałam znowu przełożyć ten bank

matko.. mojej mamie wypadł kiedyś zamek jak wyciągała kluczyk ale żeby klucz się złamał to jeszcze nie słyszałam...od tej pory będę bardziej uważała przy zamykaniu i otwieraniu auta
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 13:17   #657
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez szpilka_77 Pokaż wiadomość

matko.. mojej mamie wypadł kiedyś zamek jak wyciągała kluczyk ale żeby klucz się złamał to jeszcze nie słyszałam...od tej pory będę bardziej uważała przy zamykaniu i otwieraniu auta
Szpilko... ja nie mam pojęcia jak to sie stało!! Najpierw, zamiast otworzyć zamek to kluczyk sie wygiął, pokazałam to jeszcze koleżance i spróbowałam delikatnie go przekręcić aby wyprostować - strasznie uważałam żeby go bardziej nie wygiąć, a do głowy mi nie przyszło, że się złamie ! Podejrzewam, że mam coś z zamkiem i wchodzę drzwiami pasażera - dziwnie się czasem na mnie patrzą
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 13:22   #658
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: AutoMarianna plotkuje

hmmm..to jest chyba ta złośliwość rzeczy martwych.....może ten kluczyk był jakiś wadliwy ale dopiero teraz wyszło to na światło dzienne grunt, że miał Ci kto pomóc...przyznam, że ja bym chyba zgłupiała na Twoim miejscu....
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 13:34   #659
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Ines pewnie oglada swoje auto - czekamy na wiesci.

Mi sie ostatnio zamek od drzwi auta troche poluznil, wiec pewnie bede musiala isc z nim do ... no wlasnie. Kto sie zajmuje takimi rzeczami? Mechanik?

Lain - Ty masz bravo czy brave?

Yola - mi sie nie chce opowiadac nawet, jakie mam ostatnio przygody w zyciu. Ale wszystko idzie ku dobremu tak czuje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 13:46   #660
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zapomnialam Wam napisac, ze w wyniku tego pogiecia felgi (prawdopodobnie na jakies dziurze) stracilam kolpaka i teraz jezdze z trzema. A jak na zlosc w tesco (bo to na szczescie tescowe kolpaki, oryginalne fordowskie mi ukradli wczesniej) nie ma pojedynczego takiego kolpaka. Albo komplet 4 (za 30 zl - wiec nie majatek ), albo ten wzor ale wiekszy rozmiar, wiec odpada. Ja mam 13". A juz myslalam, ze kupie sobie oryginalne kolpaki i wymienie te tescowe (mialy byc tylko tymczasowo).
Kołpaki najlepiej zabezpieczyc opaską zaciskową
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.