Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-11, 12:59   #631
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
To fantastyczny początek dnia! Co z tego, że tłuste, czasem można. My z TŻ mamy taką nową tradycję, że od czasu do czasu w jakieś ważniejsze dni idziemy na śniadanie do knajpki i właśnie w poniedziałek byliśmy w nowej. Zamówiliśmy tosty z rabarbarem, topioną mozarellą, rukolą i miodem (dziewczyny, wypróbujcie! sama bym nie wpadła na takie połączenie, ale było genialne!) i jako drugi zestaw 3 croissanty, do których dołączone były miseczki z czekoladą, konfiturą truskawkową i miodem. Jej, dawno nie jadłam nic tak pysznego.
Brzmi fantastycznie!
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość

BTW. Jakiś czas temu oglądałam Pytanie na śniadanie i był jakiś wielce mądry pan dermatolog, który twierdził, że filtry SPF 50 są gorsze od 30. Że niby jego pacjenci po wakacjach w ciepłych krajach po 50 byli poparzeni a po 30 nie. Ciekawe
Ten pan pewnie nie dopytywał ludzi ani jak używali filtra (może tylko rano cienką warstwą - no bo przecież to taki wysoki filtr) ani jakiej firmy Gdyby ten lekarz mi próbował wciskać takie teorie, to zadałabym dużo pytań No bo po co firmy produkujące te kosmetyki miałaby coś takiego robić - to lepiej już wpakować taki sam filtr do różnych opakowań i nazwać spf 30 i 50

Ależ zasypiam, a tu jeszcze 2 godziny
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:07   #632
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
em, o kurczę, ale z bratem wszystko ok?
Dzięki, raczej powinno być wszystko ok. Tylko mnie te komentarze na gazecie wkurzyły.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Właśnie brat przyszedł do domu, z głową wszystko ok i ma tylko opatrunki na twarzy. Rzeczywiście to było zderzenie czołowe, mama musiała coś przekręcić jak mi relacjonowała, policja uważa, że wina jest obustronna. Ten drugi koleś ma połamane kości twarzy i generalnie jest w okropnym stanie, ale nie miał kasku.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2012-07-11 o 13:18
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:08   #633
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Wniosek z tego taki, że trzeba samemu być świadomym na tyle, żeby móc lekarza kontrolować.
na to wychodzi
Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444..._szpitala.html

Po pierwsze, to nie było zderzenie czołowe, po drugie jak można nie zauważyć, że obaj to mężczyźni, po trzecie obaj byli trzeźwi, obaj trafili do szpitala z obrażeniami ciała (z tym, że jeden z nich rzeczywiście nie ma 4 zębów). A tym drugim jest mój brat.

I oczywiście ludzie piszący komentarze wiedzący wszystko najlepiej.
rany dobrze, że nic poważnego nie stało się Twojemu bratu


co do filtrów, ja wykańczam moją Avenkową 30-tkę, ale ze zmienionym składem mnie wkurza, jest wyczuwalnie gorsza od poprzednich.. nie chce mi się jej używać, ale w takie słońce boję się przebarwień
i podobnie jak Ice nie mam pomysłu na zamiennik
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake

Edytowane przez Organzza
Czas edycji: 2012-07-11 o 13:09
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:19   #634
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Ja używam filtra Babydream 50+ i jestem z niego zadowolona. Jest tani i świetnie się u mnie sprawdza. Zawiera jednak Parsol (co mi nie przeszkadza, matuję go pudrem babusowym).
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:29   #635
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

em, dobrze, że nic poważnego nie stało się Twojemu bratu!

Co do filtrów, to ja może jestem trochę ignorantką Jak wychodzę z domu ok. 6:30 to słońca prawie nie ma, a ja spędzam na nim 3 minuty idąc na przystanek i 1 minutę idąc z przystanku do biura... A po tych 9 godzinach od nałożenia, kiedy wychodzę z pracy, to i tak ochrona już nie jest taka sama, więc raczej nie wychodzę latem ponad SPF30, a jeżeli krem na w sobie np. SPF20 czy SPF15 to też mnie to zadowala, zwłaszcza poza sezonem typowo letnim.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:36   #636
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
co do filtrów, ja wykańczam moją Avenkową 30-tkę, ale ze zmienionym składem mnie wkurza, jest wyczuwalnie gorsza od poprzednich.. nie chce mi się jej używać, ale w takie słońce boję się przebarwień
i podobnie jak Ice nie mam pomysłu na zamiennik
Ja musiałam odstawić jakiś tydzień, może dwa temu, bo już nie mogłam znieść tego uczucia i zanieczyszczonej skóry. Używam tylko jak wychodzę na słońce na długo, bez makijażu.

Muszę coś kupić na dniach, chociaż fakt faktem że też już nie jestem taka napalona na filtry jak jak byłam młodsza. W zimie przestałam używać.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:43   #637
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Używam tylko jak wychodzę na słońce na długo, bez makijażu.

Muszę coś kupić na dniach, chociaż fakt faktem że też już nie jestem taka napalona na filtry jak jak byłam młodsza. W zimie przestałam używać.
O, o, mam tak samo. Jak wychodzę na słońce, to zawsze się filtruję i często ponawiam aplikację.

Kiedyś używałam regularnie filtrów, ale w sumie uznałam, że używam bardzo dobrej pielęgnacji i nie narzekam na stan cery, więc te max. SPF30 wystarczy.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 13:48   #638
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Co do filtrów, to ja może jestem trochę ignorantką Jak wychodzę z domu ok. 6:30 to słońca prawie nie ma, a ja spędzam na nim 3 minuty idąc na przystanek i 1 minutę idąc z przystanku do biura... A po tych 9 godzinach od nałożenia, kiedy wychodzę z pracy, to i tak ochrona już nie jest taka sama, więc raczej nie wychodzę latem ponad SPF30, a jeżeli krem na w sobie np. SPF20 czy SPF15 to też mnie to zadowala, zwłaszcza poza sezonem typowo letnim.
Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Ja musiałam odstawić jakiś tydzień, może dwa temu, bo już nie mogłam znieść tego uczucia i zanieczyszczonej skóry. Używam tylko jak wychodzę na słońce na długo, bez makijażu.

Muszę coś kupić na dniach, chociaż fakt faktem że też już nie jestem taka napalona na filtry jak jak byłam młodsza. W zimie przestałam używać.
ja wychodzę z założenia, że to filtr jest dla mnie, a nie na odwrót.. nie zamierzam odstawiać ulubionych kosmetyków, bo destabilizują filtr
ostatniej zimy też nie używałam i nie zauważyłam, żeby działa mi się krzywda
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:51   #639
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Em, oczywiście szkoda roweru, ale dobrze, że nic się nie stało Twojemu bratu, bardzo współczuję
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość

Kurczę, ja odkąd się filtruję nie wyobrażam sobie nie mieć na twarzy filtra, czy to zima czy lato.
Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Muszę coś kupić na dniach, chociaż fakt faktem że też już nie jestem taka napalona na filtry jak jak byłam młodsza. W zimie przestałam używać.
Ja używałam codziennie jakieś 5 lat. W zeszłym roku przestałam na jesieni... no i dopiero w tym roku na wiosnę wróciłam do filtrów - bardzo spodobała mi się Bioderma 50+ dla naczynkowej cery - jest lekko barwiona, ma ładny bardzo jasny beżowy odcień. No i po przypudrowaniu wygląda dobrze Ale też nie używam jej codziennie, jak są chmury, to sięgam ostatnio po niby BB krem z Garniera, który jest całkiem przyjemnym kremem tonującym na lato

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
ja wychodzę z założenia, że to filtr jest dla mnie, a nie na odwrót.. nie zamierzam odstawiać ulubionych kosmetyków, bo destabilizują filtr
ostatniej zimy też nie używałam i nie zauważyłam, żeby działa mi się krzywda
Też tak uważam, najwyżej będę miała więcej zmarszczek - i tak je będę miała, bo nie mam ochoty w zabawy z kremami z retinoidami, które podobno działają jako jedyne, ale w trakcie używania skóra bardzo często sprawia problemy... no i są na receptę. To już wolę swój krem z YR, a na jesieni jeszcze spróbuję czegoś z witaminą C
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:53   #640
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

emuś dobrze, że bratu nic się poważnego nie stało. A ludzie zawsze będą mieć swoje teorie, więc nie warto sie przejmować
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 13:55   #641
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
ja wychodzę z założenia, że to filtr jest dla mnie, a nie na odwrót.. nie zamierzam odstawiać ulubionych kosmetyków, bo destabilizują filtr
ostatniej zimy też nie używałam i nie zauważyłam, żeby działa mi się krzywda
Myślę, że to prawidłowe założenie - na destabilizację to ja w ogóle nie zwracam uwagi i nie interesuje mnie to.

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Ale też nie używam jej codziennie, jak są chmury, to sięgam ostatnio po niby BB krem z Garniera, który jest całkiem przyjemnym kremem tonującym na lato
O, naprawdę jest w porządku? Mnie ciągle pasuje You Rebel Lite, ale wolałabym coś tańszego

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Też tak uważam, najwyżej będę miała więcej zmarszczek - i tak je będę miała, bo nie mam ochoty w zabawy z kremami z retinoidami, które podobno działają jako jedyne, ale w trakcie używania skóra bardzo często sprawia problemy... no i są na receptę. To już wolę swój krem z YR, a na jesieni jeszcze spróbuję czegoś z witaminą C
Ja też na pewno będe miała zmarszczki, zwłaszcza przy mojej suchej skórze, ale np. delikatne zmarszczki wokół oczu wyraźnie mi się zmniejszyły po dobrych, przeciwzmarszczkowych kremach

Edytowane przez snowqueen
Czas edycji: 2012-07-11 o 14:36
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 14:05   #642
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
O, naprawdę jest w porządku? Mnie ciągle pasuje You Rebel Lite, ale wolałabym coś tańszego



Ja też na pewno będe miała zmarszczki, zwłaszcza przy mojej suchej skórze, ale np. delikatne zmarszczki wokół oczu wyraźnie mi się zmniejszyły po dobrych, przeciwzmarszczkowych kremach
Ja nie mam doświadczenia z kremami tonującymi, ale ten mi pasuje, bo mimo że wydawał się trochę za ciemny dla mnie (dostałam go na wiosnę do testów) to jednak się wtapia. Poza tym przyjemnie pachnie, jest lekki... Błyszczę się po nim, ale po użyciu pudru już skóra wygląda dobrze - ja mam z natury błyszczące czoło więc świecę się po jakichś 4-5 godzinach przy tych upałach, ale dla mnie to normalne...

A jaki krem przeciwzmarszczkowy uważasz za dobry? Może bym kiedyś zaryzykowała, tylko moje naczynka nie lubią zmian...
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 14:05   #643
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
ja wychodzę z założenia, że to filtr jest dla mnie, a nie na odwrót.. nie zamierzam odstawiać ulubionych kosmetyków, bo destabilizują filtr
ostatniej zimy też nie używałam i nie zauważyłam, żeby działa mi się krzywda
Też tak uważam, ale właśnie dlatego staram się wybieram filtry bez parsolu, chociaż niedługo to już chyba ani jednego nie będą produkować.

Jakbym miała specjalną kolorówkę kupować, dobierać i sprawdzać składy z lupą literka po literce to chyba bym zwariowała. Z drugiej strony - jak ma mnie nie chronić i tak, bo kupię filtr który codziennie będę destabilizować to po co mi to w ogóle jak ze zwykłym kremem przyjemniej.

Jeszcze barwiony filtr jest opcją, której wcześniej nie brałam pod uwagę.

Ja zimą światło dzienne oglądam przez krótką chwilę drogi do pracy, wracam już po ciemku, a w biurze mamy szyby przeciwsłoneczne. To filtr mi na nic wtedy.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 14:20   #644
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Jakbym miała specjalną kolorówkę kupować, dobierać i sprawdzać składy z lupą literka po literce to chyba bym zwariowała. Z drugiej strony - jak ma mnie nie chronić i tak, bo kupię filtr który codziennie będę destabilizować to po co mi to w ogóle jak ze zwykłym kremem przyjemniej.

Jeszcze barwiony filtr jest opcją, której wcześniej nie brałam pod uwagę.

Ja zimą światło dzienne oglądam przez krótką chwilę drogi do pracy, wracam już po ciemku, a w biurze mamy szyby przeciwsłoneczne. To filtr mi na nic wtedy.
Ja wychodzę z założenia, że jednak nie zdestabilizuję wszystkiego co w tym filtrze jest Tylko ja na filtr kładę tylko puder (Lucidity, który nie destabilizuje chyba) i róż. W dodatku naczytałam się trochę o tym, że Avene używa filtrów przenikających, trochę przestraszyłam i na szczęście akurat trafiłam na Biodermę
Z filtrem barwionym jest ten kłopot, że trzeba go wcześniej przetestować - kiedyś próbowałam filtrów SVR, które dawały dosłownie efekt Świnki Piggy twarzy

Niby nawet zimą filtr jest potrzebny... ale mi się nie chce go używać
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 14:37   #645
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

kochanie ja też używam pudru LU na Avene i podobno on nie destabilizuje. Nie jestem jakąś maniaczką w sprawdzaniu składów i tego co destabilizuje a co nie, jednak wiem, że na filtr nie nałożę podkładu, bo będę się czuć ciężko. Wystarcza mi korektor na niespodzianki, skrobia dla matu i LU dla ożywienia cery

Co do filtrów barwionych to miałam w zeszłym roku Antheliosa z LRP, kolor był na prawdę fajny a sam filtr bardzo wodnisty, więc lekki. Na początku mi bardzo pasowal, ale potem zaczął zapychać więc wróciłam pokornie do Avene. Od razu widziałam poprawę
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 14:44   #646
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Miałam kiedyś Lucidity fajny puder, ale mnie wysuszał, a mój aktualny puder raczej z tych destabilizujących będzie.
Pewnie jest i tak że nie destabilizuje się wszystkiego więc może by zaryzykować. Nie wiem, totalnie nie wiem co kupić.
Ta Twoja Bioderma to jest AR? Ona ma denata w składzie wysoko?

Chmurzy się, trzeba będzie do domu wyruszyć niebawem.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 14:50   #647
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Em, oczywiście szkoda roweru, ale dobrze, że nic się nie stało Twojemu bratu, bardzo współczuję
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
emuś dobrze, że bratu nic się poważnego nie stało. A ludzie zawsze będą mieć swoje teorie, więc nie warto sie przejmować


Ja też przestałam używać filtrów w okresie jesienno-zimowym. W lecie za to raczej o nich pamiętam pewnie też przez to, że nie chcę się opalić.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 14:55   #648
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Isa, też bym nie nałożyła podkładu na filtr z tego samego powodu - pewnie bym dodatkowo koszmarnie wyglądała Jak używam podkładu to rezygnuję z filtrowania tego dnia.

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Ta Twoja Bioderma to jest AR? Ona ma denata w składzie wysoko?
Tak, AR. Wydaje mi się, że nie ma alkoholu, a przynajmniej wysoko, bo zwracam na to uwagę, ale głowy nie dam, a opakowanie wyrzuciłam:/
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 14:56   #649
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Ja używam filtrów w zimie, bo moja cera bardzo wariuje, gdy za oknem jest -20 a w pomieszczeniu suche powietrze od ogrzewania. Wtedy żadne kremy nawilżające nie pomagają a filtr jakoś zapobiega przesuszeniu

U mnie właśnie przeleciał deszczyk, ale ciemno się zrobiło od tej chmury
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 15:06   #650
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Tak, AR. Wydaje mi się, że nie ma alkoholu, a przynajmniej wysoko, bo zwracam na to uwagę, ale głowy nie dam, a opakowanie wyrzuciłam:/
W KWC jest napisane, że ma: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...50-uva-33.html

W sumie unikam, ale ciekawe czy by mi szkodził.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 15:10   #651
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Ja nie mam doświadczenia z kremami tonującymi, ale ten mi pasuje, bo mimo że wydawał się trochę za ciemny dla mnie (dostałam go na wiosnę do testów) to jednak się wtapia. Poza tym przyjemnie pachnie, jest lekki... Błyszczę się po nim, ale po użyciu pudru już skóra wygląda dobrze - ja mam z natury błyszczące czoło więc świecę się po jakichś 4-5 godzinach przy tych upałach, ale dla mnie to normalne...

A jaki krem przeciwzmarszczkowy uważasz za dobry? Może bym kiedyś zaryzykowała, tylko moje naczynka nie lubią zmian...
Dziękuję za opinię Masz wersję do jasnej cery? Nie jest za bardzo różowy? Mnie błyszczenie się też nie przeszkadza

Co do kremów, to akurat pod oczy używałam od dłuższego czasu tylko tych z górnej półki... Świetne efekty dały u mnie Time Zone z Estee Lauder (Advanced Night Repair też jest ok, chociaż rezultaty nie są spektakularne), Success Eye Tech i Abeille Royale z Guerlain.
Jeśli chodzi o cerę, to stawiam raczej na serum, bo mocniejsze kremy często mi się rolują albo czuję, jak nieprzyjemnie napinają mi skórę, a liftingu jeszcze nie potrzebuję. Stosuję je na noc. Bardzo lubię Advanced Night Repair, a moim ostatnim hitem jest serum Nutriganics z The Body Shop.
A na dzień stawiam na mocne nawilżenie.

Najgorszym kremem przeciwstarzeniowym, jakiego ostatnio używałam, jest za to Revitalizing Supreme z EL - koszmar

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Jakbym miała specjalną kolorówkę kupować, dobierać i sprawdzać składy z lupą literka po literce to chyba bym zwariowała. Z drugiej strony - jak ma mnie nie chronić i tak, bo kupię filtr który codziennie będę destabilizować to po co mi to w ogóle jak ze zwykłym kremem przyjemniej.

(...)

Ja zimą światło dzienne oglądam przez krótką chwilę drogi do pracy, wracam już po ciemku, a w biurze mamy szyby przeciwsłoneczne. To filtr mi na nic wtedy.
Zgadzam się z Tobą w 100%.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 16:42   #652
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
To chyba się zdarza że lekarz z jednej strony może być świetny, a niektóre rzeczy bagatelizuje. Mi się wydaje że to może wynikać z tego, że jak lekarz rzadko spotyka takie przypadki, w których wystąpiły powikłania, to uważa je za marginalne. Ale nie wiem, może ignorancja to też jest...? Ja do tej pory też nie spotkałam lekarza, który by polecił zrobić krzepliwość, aż do wczoraj.

Ja bym poczytała.
A mnie się wydaje, że jak jakiaś dziedzina diagnostyczna nie była lekarzom wyłożona na studiach to potem już różnie jest bo muszą to gdzieś sami podłapać. Postęp w tych wszystkich badaniach a zwłaszcza technikach obrazowania jest ogromny, do tego niedługo będą osobni lekarze od każdego palca każdej ręki Brakuje chyba w kształceniu takiego całościowego podejścia, jakie mają jeszcze co niektórzy najstarsi profesorowie. No i jeszcze ten polski system nadawania tytułów naukowych, który tylko demotywuje do dalszego samorozwoju... Plus biurokracja i wieczny brak pieniędzy...

Wrzucam, przepraszam za jakość, nie mogę z tym aparatem
Nie jest to nic odkrywczego, ale ze zdziwieniem odkryłam, że nie śledzę nic na ten temat i wystarcza mi świadomość samego filtrowania się. Ostatnia ramka chyba ważna.
Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
I fajnie tak chodzić we dwójkę, można zamówić jedno śniadanie na słodko i jedno bardziej zdrowe i się podzielić.
A gdzie konkretnie było to śniadanko ;> W tej nowej sławnej piekarni z Warszawy może?
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
BTW. Jakiś czas temu oglądałam Pytanie na śniadanie i był jakiś wielce mądry pan dermatolog, który twierdził, że filtry SPF 50 są gorsze od 30. Że niby jego pacjenci po wakacjach w ciepłych krajach po 50 byli poparzeni a po 30 nie. Ciekawe
To wszystko testuje nasze pokolenie, pewnie dopiero za jakieś 50 lat będzie można wyciągnąc prawidłowe wnioski
http://dolinabiotechnologiczna.pl/no...otworow-skory/
Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Jutro jest nocny przejazd ulicami miasta, może będziecie miały ochotę. https://www.facebook.com/events/368609306540949/
Byłam raz na takim dziennym przejeździe, jakoś mnie nie zauroczył. Chociaż o Masa Krytyczna mnie zaczyna kusić
Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Kliknęłam wysuszacz do lakieru, ale ani Seche ani Essie tylko SH Dry Kwik. Ma bardzo dobre opinie w KWC, zobaczymy. Dodatkowo ten sam sprzedawca miał róże Sleeka i skusiłam się na jeden.
Ciekawe jaki będzie
Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Mój brat wciąż leży na pogotowiu, ale z tego co wiem z poważnych obrażeń zewnętrznych ma tylko rozcięte czoło, robią mu teraz tomografię (na szczęście nosi kask...). A zawinił ten drugi koleś, jechał bardzo szybko ścieżką rowerową (mój brat normalnie drogą) i nie zwolnił nawet wjeżdżając na ulicę. Mój brat dopiero co kupił sobie rower, 2,5 tys. w plecy.
I dlatego właśnie powinno być obowiązkowe ubezpieczenie dla rowerzystów. Sama jeszcze nie mam, i zdaje się obecne oferty nie są za bardzo ciekawe, ale może do końca roku się coś pojawi to można by pomyśleć o jakimś pakiecie wraz z samochodowym

Mam nadzieję, że bratu nic nie będzie.
Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Co do filtrów, to ja może jestem trochę ignorantką Jak wychodzę z domu ok. 6:30 to słońca prawie nie ma, a ja spędzam na nim 3 minuty idąc na przystanek i 1 minutę idąc z przystanku do biura... A po tych 9 godzinach od nałożenia, kiedy wychodzę z pracy, to i tak ochrona już nie jest taka sama, więc raczej nie wychodzę latem ponad SPF30, a jeżeli krem na w sobie np. SPF20 czy SPF15 to też mnie to zadowala, zwłaszcza poza sezonem typowo letnim.
Ja też staram się zdroworozsądkowo podchodzić do filtrowania i póki nie jadę w inną strefę klimatyczną to 30stka mi wystarcza, nawet na rower w samo południe (uwielbiam tę Biodermę AKN w sprayu ) Nawet piegi na nosie mam ledwo widoczne. Destabilizacją przez kolorówkę nigdy się nie przejmowałam
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Nie jestem jakąś maniaczką w sprawdzaniu składów i tego co destabilizuje a co nie, jednak wiem, że na filtr nie nałożę podkładu, bo będę się czuć ciężko.
A ja przeciwnie- filtr jest dla mnie bardzo dobrą bazą pod podkład. Lepiej się rozsmarowuje i ładniej wtapia, do tego dłużej cera jest nawilżona.
Kocham mój filterek, genialnie łagodzi zaczerwienienia trądzikowe, jest taką kołderką i nawet jak się świecę to mi to supełnie przestało przeszkadzać. Chciałabym mieć taki krem na zimę, ale właśnie bez filtra albo maksymalnie spf 10. jak człowiek cały zakryty to twarz jest jedynym miejsce pochłaniania UV, a jednak trochę witaminy D trzeba wytwarzać dla zdrowia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020411.jpg (143,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020412.jpg (155,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020413.jpg (141,1 KB, 20 załadowań)
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 17:25   #653
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
A gdzie konkretnie było to śniadanko ;> W tej nowej sławnej piekarni z Warszawy może?
A co to za piekarnia, bo chyba nie jestem w temacie?

Śniadanie było w Momencie na Józefa/Estery (słynnej ostatnio z niby-antysemityzmu ). Wcześniej byliśmy też w Novej na Estery i też super. Za takie śniadanie dla dwóch osób wychodzi ok. 30 zł (kawa i herbata w cenie, a czasem także dodatkowo sok pomarańczowy)
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 18:23   #654
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

rzyrafko, dzięki za skan, zaraz poczytam. Ja też w naszej strefie klimatycznej nie przekraczam spf30, a teraz, jak już się trochę opaliłam, to na ciało stosuję spf15 - ja ogólnie opalam się łatwo, szybko i nigdy się nawet delikatnie nie zaczerwieniam.
No i masz sporo racji z tą witaminą D, pamiętam, ze kiedyś czytałam wywiad z jakąś dermatolog, która właśnie przestrzegała, żeby nie przesadzać, bo organizm
potrzebuje trochę promieni słonecznych.


Wypatrzyłam w gazetce SP Dream Fresh BB Cream z Maybelline i mnie zainteresował - czy któraś z Was zna się na tyle na składach, żeby ocenić, czy cokolwiek to warte?

Skład: Aqua/Water, Ethylhexyl, Palmitate, Glycerin, Octyldodecanol, Slica, Pentylene Glycol, Octyldodecyl Xyloside, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Isohexadecane, Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Sodium Dehydroacetate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Citric Acid, Polysorbate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Methylisothazolinone, Chamomilla Recutita Extract, Matricaria Flower Extract, Aloe.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 19:31   #655
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
A co to za piekarnia, bo chyba nie jestem w temacie?

Śniadanie było w Momencie na Józefa/Estery (słynnej ostatnio z niby-antysemityzmu ). Wcześniej byliśmy też w Novej na Estery i też super. Za takie śniadanie dla dwóch osób wychodzi ok. 30 zł (kawa i herbata w cenie, a czasem także dodatkowo sok pomarańczowy)
Jednak nie piekarnia http://cjg.gazeta.pl/CJG_Krakow/1,10...Charlotte.html

Aaa, świetna ta piosenka co polecasz na blogu!
Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Skład: Aqua/Water, Ethylhexyl, Palmitate, Glycerin, Octyldodecanol, Slica, Pentylene Glycol, Octyldodecyl Xyloside, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Isohexadecane, Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Sodium Dehydroacetate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Citric Acid, Polysorbate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Methylisothazolinone, Chamomilla Recutita Extract, Matricaria Flower Extract, Aloe.
Hmm, tu też się dawno nie interesowałam i te nazwy prawie nic mi nie mówią, ale intuicyjnie to chyba średnio to dobre dla skóry

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

a skan to z poprzedniego numeru, nowy dziś kupiłam (coś wcześniej wyszedł niż zwykle zdaje mi się)

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Nie wiecie gdzie można sprawdzić jakie są teraz zapachy żeli pod prysznic Isany? NA stronie rossmanna w ogóle nie ma, jest tylko olejek
__________________
*
Łydka
*

Edytowane przez rzyrafka
Czas edycji: 2012-07-11 o 19:17
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 19:41   #656
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

rzyrafko, mi też się wydaje jakiś chemiczny, ale opakowanie mi się spodobało i nazwa.

Teraz zamarzył mi się Galenic Aquasublime, po przeczytaniu opinii na KWC.


http://www.rossmann.de/qualitaetsmar...umbad.html#/1/ - tutaj pełna lista żeli i olejków Isany.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 19:47   #657
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Hmm, całkiem ładny makijaż, ale ostatnie dwa zdjęcia to jakaś fotoszopowa masakra jest https://wizaz.pl/Makijaz/Szkola-maki...rono-i-limonka

oj oj https://wizaz.pl/Makijaz/Nowosci-kos...Pupa-Nailmania takie chromy z pierwszego rzędu genialnie wyglądają z matowym topem

Używacie konturówek do ust? To chyba jedyny gatunek kolorowy jakiemu się udało przede mną uchować, ale jak zobaczyłam tego posta http://www.vampyvarnish.com/2012/07/...atches-review/ to mu się zamarzyła taka Perfect Nude

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
rzyrafko, mi też się wydaje jakiś chemiczny, ale opakowanie mi się spodobało i nazwa.

Teraz zamarzył mi się Galenic Aquasublime, po przeczytaniu opinii na KWC.


http://www.rossmann.de/qualitaetsmar...umbad.html#/1/ - tutaj pełna lista żeli i olejków Isany.
dzięki, i już mi się podobają 3 olejki i 2 żele

Jutro najazd rodzinny na drogerie/szmatkarnie sieciowe, oby mnie rozum nie opuścił. Zrobiłam wstępne listy i teraz tylko liczę i wykreślam


A za chwilkę na rolki
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 19:49   #658
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Hmm, całkiem ładny makijaż, ale ostatnie dwa zdjęcia to jakaś fotoszopowa masakra jest https://wizaz.pl/Makijaz/Szkola-maki...rono-i-limonka
Zgadzam się z Tobą z tą masakrą, sam makijaż zresztą też mi się średnio podoba - kiedyś makijaże Agi były dla mnie naprawdę zachwycające, ale od pewnego czasu już tak nie jest.

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
oj oj https://wizaz.pl/Makijaz/Nowosci-kos...Pupa-Nailmania takie chromy z pierwszego rzędu genialnie wyglądają z matowym topem
Uuu fajne niektóre kolory! Czuję się zacofana, nie mam matowego topu. Jaki polecasz?

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Używacie konturówek do ust? To chyba jedyny gatunek kolorowy jakiemu się udało przede mną uchować, ale jak zobaczyłam tego posta http://www.vampyvarnish.com/2012/07/...atches-review/ to mu się zamarzyła taka Perfect Nude
Ja nie używam. Kilka razy trafiłam już na ładne odcienie, ale pomimo, że maluję usta głównie szminkami, konturówka wydaje mi się zbędna. Jakoś nie umiem się do nich przekonać. Myślę jednak, że do wszystkiego trzeba dojrzeć - do szminek przekonałam się jakieś półtora roku temu, wcześniej nie znosiłam, a teraz prawie zapomniałam o istnieniu błyszczyków. Kto wie, może za rok będę biegała za konturówkami.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 20:34   #659
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Jednak nie piekarnia http://cjg.gazeta.pl/CJG_Krakow/1,10...Charlotte.html

Aaa, świetna ta piosenka co polecasz na blogu!
O, rzeczywiście fajne miejsce, na pewno odwiedzę.

A w piosenkę się naprawdę zapętliłam.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 23:53   #660
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Uuu fajne niektóre kolory! Czuję się zacofana, nie mam matowego topu. Jaki polecasz?

Ja nie używam. Kilka razy trafiłam już na ładne odcienie, ale pomimo, że maluję usta głównie szminkami, konturówka wydaje mi się zbędna. Jakoś nie umiem się do nich przekonać. Myślę jednak, że do wszystkiego trzeba dojrzeć - do szminek przekonałam się jakieś półtora roku temu, wcześniej nie znosiłam, a teraz prawie zapomniałam o istnieniu błyszczyków. Kto wie, może za rok będę biegała za konturówkami.
Kiedyś miałam Essence, szybko zgęstniał, ale chyba wycofali albo jest teraz inny. Potem kupiłam Catrice, też wycofali ale jeszcze mi nie zgęstniał. Następny chcę Manhattan (jeśli jest u nas ) albo Gosh. Ogólnie to tu chyba większość jest podobna w jakości. Lubię go właśnie na takich metalicznych lakierach albo na brokat nałożony na jakąś ciemną bazę Tylko to raczej manikiur na jeden dzień, bo ta matowość się z czasem "poleruje". Spróbuj z czymś tańszym na początek

Ja bym się pobawiła i zobaczyła na własnej skórze co można uzyskać, na razie zachęciły mnie filmiki pixiwoo z YT. Mam takie coś bezbarwne z Bourjois pod błyszczyki, nawet czasem używam , no ale to ma inna funkcję. A te z TooFaced co podlinkowałam są tak fajnie napigmentowane!
Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
A w piosenkę się naprawdę zapętliłam.
superowa jest.

Wytrąbiłam na rolkach na udo-biodro wykręciło mnie przy hamowaniu takim co to się prostopadle tylną nogą do przedniej kółkami trze o asfalt- chyba za wcześnie zaczęłam i bęc. Ciekawe czy będzie sioniorek... W sumie to miło dla odmiany na trzeźwo zarobić jakiś

Idę jutro z siostrami oddać krew- jak mnie zwloką z łóżka rano. A potem zakupki

Wrzucam zdjęcia kolorówki wreszcie
Tak jakoś m isię wydaje, że wcale nie mam tego dużo...
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.