socrates-erasmus - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-15, 15:09   #661
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

cytrusiątko..eh ja o pakowaniu wolę jeszcze nie myślec...musz esobie sprawić jeszcze duża walizę no ja a moje PPUZ napisane już maam..ale ale nie maa podpisów..brakuje mi podpisu mojej koordynatorki do ects i prodziekan boję si, z ebyć może nei ma jej nawet w Polsce, albo jakiś urlop...w Chile...studiuję geografie więc wszystko jest możliwe...
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 16:05   #662
cytrusiatko
Raczkowanie
 
Avatar cytrusiatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 380
Dot.: socrates-erasmus

Bialy Kotek Gratuluję znalezienia mieszkania ! Toć to jedna z najważniejszych rzeczy

bentkuff Walizka to podstawa. Ja długo się za moją nachodziłam, bo szukałam jak najlżejszej. Większość takich sporych waży 4-5kg, a to 1/4 tego co mogę zabrać -,- Na szczęście chłopak mojej siostry pomógł i znalazł ogromniastą i ważącą tylko 2,5kg
Spokojnie, na pewno wszystkich znajdziesz!
__________________
"Are you lost or incomplete?
Do you feel like a puzzle, you can't find your missing piece? "
cytrusiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 16:32   #663
breatheme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 58
Dot.: socrates-erasmus

ja jadę jutro kupic jak najlżeszją walizke, zobaczymy czy uda mi się znalezc ...

mieszkania chyba będziemy szukac na miejscu z koleżanką, bo ciężko mi przez internet ocenic stan pokoi i położenie. ale póki co nie mamy pojęcia gdzie się zadekujemy po przyjeździe, trzeba będzie zarezerwowac jakiś motel

u mnie z angielskim problemu nie ma, może poza gadaniem z typowymi angolami mającymi kluski w gębie, bo tych to zrozumiec się nie da ;p gorzej z hiszpańskim, pomimo skończenia pierwszego roku iberystyki nadal mam ogromny problem z dogadaniem się ; /
__________________
when i get sad i stop being sad and be awesome instead, true story!
breatheme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 17:15   #664
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

No wiem, wiem ze walizka to podstawa ja się bardziej martwię w tym momencie brakiem podpisów a moich koordynatorów na uczelni..bo oni czame wylatują na 2 miechy na drugi koniec świata i słuch o nich ginie-a jeszcze potrzebuje od nich do ppuz podpisów, no i bez tego nei podpiszę umowy...a na stopa do Polski nie będe wracać 1200km...no i muszę skontaktowac sie z moim promotorem racy magisterskiej...zeby nie mieć problemów z seminarium... a mam pytanei gdzie kupiłyście swoje walizki- w sensie w jakich sklepach? i jakie s aich wymiary? te standardowe? (max 75x45x25cm) czy macie jakeiś inne? i z jakiego sa tworzywa?
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 20:42   #665
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: socrates-erasmus

Biały Kotek zazdroszczę!U mnie fajnie fajnie,wszystko zorganizowane,milion ofert na portalach hiszpańskich,ale brak odpowiedzi na ich temat albo na portalach Erasmusowych,a te za to drogie(o ok 50-60 euro droższe niż z portali,Erasmus zdziera? O_O)i tak o to jestem wciąż bez mieszkania,ale każdy mnie uspakaja i biore pod uwagę możliwość szukania na miejscu

Ja mam w miarę lekką torbę,ale materiałową i wiadomo,jak będa rzucać nią na lotnisku,to różnie może się to skończyć.Z drugiej strony aktualnie mam plan wziąć tylko ubrania i jakieś na prawdę niezbędne drobiazgi,żeby przeżyć,a resztę(kosmetyki,apteczkę ,przybory papiernicze itp.)dokupić w całości na miejscu.No ale to pewnie wyjdzie w trakcie,co jest mi 'niezbędne'
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 01:05   #666
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

ja kosmetyki, przybory apteczne, leki kupuje u siebie, w PL, na erasmusie u mnie wszystko jest droższe, euro itp. a zwykłe septolepte kosztuje 20zł...więc wole nie ryzykowac. Apteczka u mnie to konieczność-przynajmniej zapas leków, których używam nawet od czasu do czasu. A kosmetyki też kupuje tutaj, bo ja uzywam takich z biochemii urody etc...więc wolę brać swoje niż potem się męczyć z pantene, lorealem i innymi chemikaliami i drapać i drapać i drapać przybory papiernicze u mnie to jeden zeszyt a4, kilka długopisów, ołowek, marker, zakreślacz, zszywacz- cieżkie to nie jest. No i należy znakeżc miejsce na rzeczy związane z naszym krajem- flagę, jakieś koszulki z polską, szaliki piłkarskie, jedzenie typowe dla Polski, alkohol- wódka from PL, czekolada wedla, krówki, rzeczy, ktore kojarzą się z Polską- jest to wazne, bo na ersmusie organizowane sa na uczelni badz nawet przez samych Erasmusów imprezy tematyczne a propos krajów z których pochodza erasmusi
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 05:59   #667
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: socrates-erasmus

wiecie mam już mieszkanie ale nie było łatwe znalezienie, szukałam ponad miesiąc, kombinowałam, napisałam milion maili ale w końcu się udało !

co do walizki i innych zakupów to nawet jeszcze nie zaczęła
ba! nawet biletu samolotowego nie kupiłam
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 09:03   #668
fshelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 282
Dot.: socrates-erasmus

ja wzięłam z takich polskich rzeczy tylko i wyłącznie żubrówkę:p ciekawe czy im posmakuje Szczerze mowiac.. to do tej pory sama jej nie piłam, no ale.. zobaczymy
fshelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 12:12   #669
cytrusiatko
Raczkowanie
 
Avatar cytrusiatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 380
Dot.: socrates-erasmus

Osobiście też kupuję leki w Polsce (bo są i takie które biorę codziennie i już kupiłam zapas na pół roku ). Kosmetyków też większość biorę, bo ceny w Portugalii zabijają, a tak chociaż na początek będą. A i wykupiłam zapas soczewek :P
Dzisiaj byłam też zrobić zdjęcia legitymacyjne, bo prawdopodobnie się przydadzą. I w końcu mam EKUZ. Pamiętajcie też o zrobieniu kilku kopii dowodu, paszportu, umowy itd. Ja dla pewności jedną kopię tych rzeczy zostawiam w domu, bo mi zawsze wszystko ginie.
Co do polskich akcentów... na pewno biorę wódkę i ptasie mleczko A i flagę, bo prosili żeby przywieźć.

Wiecie... cały czas mi się wydaje, że jeszcze czegoś nie mam i że cały czas o czymś nie pamiętam
__________________
"Are you lost or incomplete?
Do you feel like a puzzle, you can't find your missing piece? "
cytrusiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:36   #670
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

ja się boję sytuacji rodem z "Kevin sam w domu"- gdy rodzice lecą już w samolocie i matka przypomina sobie o syneczku no to sądzę że i u mnei coś takiego się przydarzy ale oby nie
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 20:18   #671
fshelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 282
Dot.: socrates-erasmus

a ja wlasnie jestem w kuchni z innymi erasmusami i... i jest fajnie w sumie.. chyba najwiecej wypilami jest smiesznie
fshelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 22:02   #672
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

fshelle ty alkoholiczko a później się dziwimy, czemu o Polakach takie zdanie mają inni no ładnie. Opowiadaj- są tam jakieś fajne ciacha?
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 06:17   #673
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
fshelle ty alkoholiczko a później się dziwimy, czemu o Polakach takie zdanie mają inni no ładnie. Opowiadaj- są tam jakieś fajne ciacha?


dołączam się do pytania
dziewczyny, która z nas jedzie kolejna ? ktoś w sierpniu jeszcze wyjeżdża?
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:59   #674
fshelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 282
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
fshelle ty alkoholiczko a później się dziwimy, czemu o Polakach takie zdanie mają inni no ładnie. Opowiadaj- są tam jakieś fajne ciacha?
ej ej ej :P nie jestem alkoholiczka:P ciacha są, nie powiem ;dale na razie moich erasmusow jest malo.. potem ma byc wiecej wiecej opowiem pozniej bo aktualnie jem jabłko i zaraz moja przerwa sie konczy
fshelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 11:29   #675
cytrusiatko
Raczkowanie
 
Avatar cytrusiatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 380
Dot.: socrates-erasmus

fshelle Już Ci zazdroszczę :P Tylko wiesz, grzecznie tam
A tak na serio... baw się ile możesz !

Cytat:
Napisane przez Bialy Kotek Pokaż wiadomość
dziewczyny, która z nas jedzie kolejna ? ktoś w sierpniu jeszcze wyjeżdża?
Jaaaaa ! Wylatuję 25ego
__________________
"Are you lost or incomplete?
Do you feel like a puzzle, you can't find your missing piece? "
cytrusiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 12:11   #676
tralalala_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 26
Dot.: socrates-erasmus

Ja jeszcze równy miesiąc, więc będę z zazdrością czytała wasze relacje.
Twoje Cytrusiatko szczególnie! Koniecznie pisz, co tam w Portugalii, jaka pogoda i pierwsze wrażenia!
tralalala_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 14:01   #677
fshelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 282
Dot.: socrates-erasmus

Dobra, jestem po kanapce to mogę zacząć zdawać relację z imprezy, o ile w ogóle można powiedzieć, że to była impreza.. Zaczęło się od tego, że koleżanka z pokoju wychodziła z butelką wina, no i powiedziała, żebyśmy dołączyły.. No to z koleżanką stwierdziłyśmy, że ok ale chyba weźmiemy swoje wódki, żeby pokazać co i jak Tylko poszłyśmy wcześniej do sklepu po zapojkę i chrupki. Okazało sie że mają tam nasze polskie cheetosy !! za 0,24 sentimy - swoją drogą zrobiły niezłą furorę wśród ludzi w kuchni bo wszyscy tylko chcieli je jeść (dobrze, że wzięłyśmy dwie paczki ) No.. więc zaszłyśmy do tej kuchni pokazałyśmy tę wódkę i jakoś poszło.. chociaż na początku było drętwo, ale im więcej ludzie pili, tym fajniej się robiło Ale nie obyło się bez niespodzianek.. dwa razy zawitał do nas ochroniarz.. no i generalnie to nie można pić tam alkoholu w akademiku.. chciał wzywać policję, ale jakoś się udało go przekonać żeby tego nie robił, no i do 23 mieliśmy się wynieść z kuchni.. potem? potem wszyscy chcieli się udawać do swoich pokoji, ale imprezę przeniosłyśmy do naszego I też było super.. W ogóle ludzie się dobrze bawili.. Takie odniosłam wrażenie, no ale potem przyszedł znowu ochroniarz..i nas wywalił Więc udaliśmy się na podworko.. i było naprawdę śmiesznie Graliśmy w berka Wiecie jak to po alko Różne rzeczy przychodzą do głowy, nawet nie pamiętam kto to zaczął (ale na pewno nie ja) i... tak to się skończyło, od razu wpadłam do pokoju i do łóżka,, wstyd się przyznać, ale nie chciało mi się nawet myć zębów Jest taki gość z Włoch, jeeeeej ma takie długie rzęsy ! w sumie na 9 chłopaków.. podoba mi się (oczywiście tylko z wyglądu) 4.. No i jest ok

Ahh.. i nie wiem co mam Wam napisać..Może, że jeden z tych chłopaków jest hiszpanem i wydawałoby się, że powinien bardzo o siebie dbać, bo tak słyszałam z opowieści innych ludzi.. ale wiecie co? może sobie golić nogi (bo goli dwa razy w miesiącu..) może mieć ładną buzię, ładnie wyglądać i być fajny.. ale cholera! brud za paznokciami wygląda obrzydliwie !! Czy on tego nie widzi? omg


---
jestem totalnie beznadziejna.. 3 dzień,a ja zaczynam sie już denerwować, że nie potrafię powiedzieć o co mi chodzi po angielsku..To jest strasznie demotywujące !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mur : mam dość i przez takie rzeczy mam ochotę po trzech dniach wracać do domu ! ;/
i taka niemka mnie zdenerwowała, już od początku wydawała mi się wyniosła ale teraz się tylko utwierdziłama i pomyśleć, że przed chwilą miałam dobry humor !

Edytowane przez fshelle
Czas edycji: 2011-08-17 o 14:44
fshelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 18:19   #678
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

oj fshelle nie martw się ja sie wkurzałam na zajęciach z ang że nie umiem nic po ang...a na erasmusie pewnie zapadnę się ze wstydu....Angielskiego uczyłam sie tylko w szkole, jakoś od 1 kl. gim...z czego w liceum w 1 i 3...to nauki prawie nie miałam przez mało ogarniętą babkę..poźniej znów przerwa...2 lata..i 1 rok na studiach- ale to był czysto specjalistyczny angielski, bez general english, same suche słówka typu równina fluwioglacjalna, ozy, kemy etc...nigdy nie chodziłam na dodatkowy ang, nie siedziałam w domu i sie uczyłam..więc z was wszystkich moje drogie to ja jestem największym zakutym łbem z anglika no ale w końcu trzeba się przemóc.

fshelle, nie przejmuj się Niemką..za kilka dni przejdzie Ci
no ja 2 września wyruszam w podróż- mordęgę życia...

no co do zabaw alkoholowych- mam nadzieję, że u mnie nie będzie takich problemów aczkolwiek plusem jest to, że w Słowenii można pic %% w miejscach publicznych czyli piweczko idąc ulicą i delektując sie śródziemnomorskim pejzażem come true

mam nadzieję, ze faceci u mnie tez dopiszą, do mnei na wymianę głownie przyjeżdzają Turcy, Hiszpanie i Czesi..no a Włochów będę miła kilka km od siebie przez calą wymianę może w końcu wezmę sie w garść i nauczę włoskiego...co mi chodzi po głowie od 2 lat
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 18:19   #679
@netka
Raczkowanie
 
Avatar @netka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Dot.: socrates-erasmus

Witam wszystkich!

Dołączam do wątku. Już za miesiąc o tej porze będę razem z tralalala_ w Portugalii

cytrusiatko: możesz napisać jakiej firmy i gdzie znalazłaś lekką walizkę ( bo ja dwie na allegro ale jeszcze się nie zdecydowałam).
__________________
Man lernt fürs Leben, nicht für die Schule.
@netka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 19:24   #680
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

ja0, też się przyłączam do prośby @netki bo się zastanawiam ile funduszy na to przeznaczyć, no i czy all czy sklep stacjonarny....
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 19:28   #681
cytrusiatko
Raczkowanie
 
Avatar cytrusiatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 380
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez tralalala_ Pokaż wiadomość
Twoje Cytrusiatko szczególnie! Koniecznie pisz, co tam w Portugalii, jaka pogoda i pierwsze wrażenia!
Oczywiście, że będę pisać jak tylko będę mogła ! Może coś konkretnie Ciebie/Was interesuje ? To daj znać i postaram się dowiedzieć jak najwięcej

Cytat:
Napisane przez @netka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Dołączam do wątku. Już za miesiąc o tej porze będę razem z tralalala_ w Portugalii

cytrusiatko: możesz napisać jakiej firmy i gdzie znalazłaś lekką walizkę ( bo ja dwie na allegro ale jeszcze się nie zdecydowałam
Witamy serdecznie Ja również wybieram się do Portugalii, coraz więcej nas !
Niestety, moja walizka nie ma żadnego znaczka z logo firmy, a ulotki od niej niestety już nie mam... Była kupowana w sklepie stacjonarnym, w Bydgoszczy.

fshelle Nie przejmuj się - ani angielskim, ani żadnymi niemkami. Szkoda nerwów. Po to jesteś na Erasmusie, żeby swój angielski szkolić !

A co do facetów... Ja się strasznie dużo nasłuchałam o tym jakie to panny z erasmusa są łatwe i/albo że jadą szukać chłopaka. Też Wam się to obiło o uszka ?
__________________
"Are you lost or incomplete?
Do you feel like a puzzle, you can't find your missing piece? "

Edytowane przez cytrusiatko
Czas edycji: 2011-08-17 o 19:31
cytrusiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 19:52   #682
fshelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 282
Dot.: socrates-erasmus

Dziewczyny, dzięki za słowa otuchy.. naprawdę ! Tego mi było trzeba Serio.. dzisiejszy dzień jest porażką.. wypiłam dwie melisy i posprzątałam wszystkim kuchnię - bo jak się denerwuję to lubię sprzątać, a że było brudno... :P No i jak widzę tego duńczyka i tę niemkę.. to zaczynam sie denerować, w sumie to tego pierwszego zlewam chociaż coś tam do mnie mówi :P Ale najczęściej go zbywam " i don't know how to explain, sorry" pewnie pomyśli sobie, że całkiem tuman z ang ale rzeczywiście, przestaje mnie to obchodzić...


Cytat:
Napisane przez cytrusiatko Pokaż wiadomość
A co do facetów... Ja się strasznie dużo nasłuchałam o tym jakie to panny z erasmusa są łatwe i/albo że jadą szukać chłopaka. Też Wam się to obiło o uszka ?
Taaak.. słyszałam :/ Co się stanie to się stanie, ale ja osobiście niczego nie planuję ani pod względem erotycznym ani miłosnym Może na czas erasmusa pozostanę całkowicie aseksualna..
fshelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 19:57   #683
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

cytrusiątko- a jakie wymiary ma twoja walizka i ile waży ( w sensie czy to materiałowa?) i jaka cena takiej walizki? no niestety w takich sklepach stacjonarnych to ceny wyższe zwykle..wolę wcześniej przygotować się na szok
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 20:35   #684
cytrusiatko
Raczkowanie
 
Avatar cytrusiatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 380
Dot.: socrates-erasmus

bentkuff Wymiary 79x48x23 (sama mierzyłam, więc mogą być nieznaczne różnice). Waga: 2.5kg. Wykonana z podwójnego, wzmacnianego materiału. Cena: (kupiłam ją po cenie hurtowej, była wyprzedaż) 109,99zł. Więc uważam, że nie zapłaciłam jakoś szczególnie dużo Na allegro widywałam dużo droższe no i dużo cięższe. Wiele osób mówiło mi, że lepiej kupić cięższą, bo więcej wytrzyma itd. ale dla mnie to nie ma być walizka, która posłuży mi przez całe życie

fshelle A ta niemka i duńczyk są dla Ciebie nieprzyjemni czy jak ? Bez przesady z tą aseksualnością :P Baw się dobrze, byle z głową i według własnych zasad
__________________
"Are you lost or incomplete?
Do you feel like a puzzle, you can't find your missing piece? "
cytrusiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 21:19   #685
fshelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 282
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez cytrusiatko Pokaż wiadomość
fshelle A ta niemka i duńczyk są dla Ciebie nieprzyjemni czy jak ? Bez przesady z tą aseksualnością :P Baw się dobrze, byle z głową i według własnych zasad
nie.. po prostu widziałam, jak ta niemka przewracała oczami jak próbowałam cos wydukać.. A ten duńczyk.. w sumie nic mi nie zrobił - wiem, jestem za bardzi przewrażliwiona, ale widzial, że sobie nie radze i się głupio jeszcze dopytywał jak mój angielski.. mega facepalm.jutro musi byc lepiej, taki Remii podtrzymuje mnie na duchu, jest jak taki magik, wiecie?
a teraz spadam się uczyć łotewskiego.. bo jutro jest test a jak go nie zdam to dupa blada ! ;/a bede miala ich w sumie 7 !!

dobranoc !
fshelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 21:45   #686
@netka
Raczkowanie
 
Avatar @netka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Dot.: socrates-erasmus

cytrusiątko - gdzie dokładnie będziesz w Portugalii?
__________________
Man lernt fürs Leben, nicht für die Schule.
@netka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:03   #687
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez cytrusiatko Pokaż wiadomość
bentkuff Wymiary 79x48x23 (sama mierzyłam, więc mogą być nieznaczne różnice). Waga: 2.5kg. Wykonana z podwójnego, wzmacnianego materiału. Cena: (kupiłam ją po cenie hurtowej, była wyprzedaż) 109,99zł. Więc uważam, że nie zapłaciłam jakoś szczególnie dużo Na allegro widywałam dużo droższe no i dużo cięższe. Wiele osób mówiło mi, że lepiej kupić cięższą, bo więcej wytrzyma itd. ale dla mnie to nie ma być walizka, która posłuży mi przez całe życie

fshelle A ta niemka i duńczyk są dla Ciebie nieprzyjemni czy jak ? Bez przesady z tą aseksualnością :P Baw się dobrze, byle z głową i według własnych zasad
no to Ci się fajnie trafiło waga super, wymiary też- ja mogę zabrać taką 90x75x25 max-zeby zaden z wymiarow nei przekraczal ich, no i suma ich trzech nie moze przekraczac 190cm. Więc wezmę jak dużą tylko się da i jak duża będzie w sklepie zazdroszczę zakupu

oj fshelle, ja nie chcę myśleć co inni pomyślą o moim angielskim stupid polish blond hair jeszcze żebym miała jakąś twarz wyjściowa, bym miała czym nadrabiac..a tak Ms. Frankenstein więc tego też się obawiam...że wszyscy super ęą..a ja...sraka praptaka...

co do Polek na erasmusie jest fajny wątek na gronie http://grono.net/socrates-erasmus/to...-cudzoziemcow/
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:10   #688
cytrusiatko
Raczkowanie
 
Avatar cytrusiatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 380
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez @netka Pokaż wiadomość
cytrusiątko - gdzie dokładnie będziesz w Portugalii?
Wybieram się do Coimbry, podobno najbardziej studenckiego miasta Portugalii. A Ty ?

Kurczę... to oni wszyscy mają taki super ekstra angielski ? Bo zaczynam obawiać się o swój... Chociaż z drugiej strony, wychodzę z założenia, że jadę tam częściowo po to, żeby go podszkolić

A ten wątek z grona czytałam, ale moim zdaniem nie którzy tam ostro przesadzali
__________________
"Are you lost or incomplete?
Do you feel like a puzzle, you can't find your missing piece? "
cytrusiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:38   #689
@netka
Raczkowanie
 
Avatar @netka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Dot.: socrates-erasmus

cytrusiątko - ja będę w Viana do Castel0, wylatuje 17.09 a Ty kiedy?
__________________
Man lernt fürs Leben, nicht für die Schule.
@netka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:47   #690
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: socrates-erasmus

generalnie Skandynawowie, Benelux, De to śmiga po angielsku baardzo dobrze. No ale tam obowiązek nauki języków obcych zaczyna sie w wieku 6 lat..Mialam iedys znajomych- Duńczyka i Holendra..i ich łatwość wyrażania mysli po angielsku oraz po niemiecku rozwalała mnie na łopatki..ja w ojczystym języku często mam problemy z wyrażeniem swojego zdania tak, aby być dobrze zrozumianą...no ale własnei po to jest ERASMUS trzeba nadrobić, a poźniej juz tylko od przodu ja to w sumei nei ma co szkolić praca u podstaw
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 22:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.