Zaparcia - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 07:51   #661
whitee
Raczkowanie
 
Avatar whitee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez SailorMoon Pokaż wiadomość
Ja rowniez mialam problemy z wyproznianiem, bylo to bardzo uciazliwe. Nie chce zapeszyc, ale na chwile obecna jestem codziennym gosciem toalety ;p Nie wiem, co konkretnie przyczynilo sie do takiego stanu, ale zapewne wszystkie czynniki razem. Otoz:
-dzien zaczynam od szklanki cieplej wody, na czczo, zawsze az czuje jak przeplywa przeze mnie
- jem owsianke, do ktorej dodaje 3 rodzaje otrebow, ktore zalewam ciepla woda i dodaje activie
-sporo sie ruszam i jem duzo warzyw

No widać w tym owsie coś jest ja z racji obrzydzenia do tradycyjnej owsianki - mam kiepskie wspomnienia z dziedziństwa
dlatego ciesze się że są błonniki owsiane które np mozna pić z sokiem albo mlekiem
whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 16:28   #662
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez whitee Pokaż wiadomość
No widać w tym owsie coś jest ja z racji obrzydzenia do tradycyjnej owsianki - mam kiepskie wspomnienia z dziedziństwa
dlatego ciesze się że są błonniki owsiane które np mozna pić z sokiem albo mlekiem

mialam ten sam uraz...
ale..jak zaczelam czytac owsiankowy watek...
to postanowilam sprobowac...
w koncu wtedy bylam dzieckiem...wmuszano we mnie..
teraz moge sama sprobowac ja przyrzadzic...
posmakowac...poeksperymen towac...

okazalo sie pyszne...

sprobuj...
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 08:43   #663
whitee
Raczkowanie
 
Avatar whitee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
mialam ten sam uraz...
ale..jak zaczelam czytac owsiankowy watek...
to postanowilam sprobowac...
w koncu wtedy bylam dzieckiem...wmuszano we mnie..
teraz moge sama sprobowac ja przyrzadzic...
posmakowac...poeksperymen towac...

okazalo sie pyszne...

sprobuj...

ojjj próbowałam - za namową siostry - którą jakoś to ominęło ( jest sporo młodsza) - ale niestety odrzuca mnie ona sobie codziennie wcina a ja po prostu na sam widok mam mdłości. Podobnie mam ze szpinakiem i milionem innych rzeczy...
także przez zaparcia i to forum trafilam na betaven - który jest z owsa - wiem wiem - miałyśmy pisać o naturalnych metodach - ale jeżeli ktoś nie trawi owsianki??? płatki owsiane jak dla mnie maja za dużo kalorii- i w sumie za bardzo nie mam ich z czym zjesc - bo jogurtów nie jem...
pisałyście sporo o siemieniu lnianym i o przegotowanej wodzie - na mnie niestety to nie działa..
blonnik w pożywieniu natomiast łatwiej zdecydowanie dostarczyć sobie wiosną i latem a co kiedy jest zima? i zwykły pomidor kosztuje majątek plus to że smakuje obrzydliwie, a własciwie wogóle nie smakuje....
ja nawet latem musze sie wspomagac - taka moja ""uroda""
whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 11:24   #664
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Zaparcia

pomidory maja strasznie malo blonnika
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 13:09   #665
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Zaparcia

Tak strasznie mało to znowu nie... Śniadanie składające się z 2 kromek razowego chleba, pomidora i kiełków soi dostarczy sporo błonnika
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 21:16   #666
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Zaparcia

Witam.Czułam się już jak napompowana.Nie wytrzymywałam tego uczucia ciężkości.Wzięłam bisacodyl.chyba za duzo..6 tabletek i tak chyba 3 dni z rzędu.i nie chodzi mi o to czy mialam bóle brzucha itd.Czy taki przeczyszczacz może spowodować,że inne brane przeze mnie leki zostaną wydalone z organizmu przed wchłonięciem?Biorę leki przeciwdepresyjne i antybiotyk na trądzik.po tym przeczyszczaniu mam okropny/tragiczny nastrój,porobiło mi się pełno pryszczy.czy mogę wiązać to z zażyciem bisacodylu?? proszę o pomoc i radę.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 22:15   #667
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Zaparcia

niewykluczone.
takie dawy, bo juz nie dawki, powoduja raczej permanentna biegunke,prowadzaca do odwodnienia.a zaburzenia elektrolitowe maja niemaly wplyw na przyswajalnosc lekow.poza tym mozesz zniszczyc jelita i wtedy bedzie klopot.
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 08:52   #668
whitee
Raczkowanie
 
Avatar whitee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
pomidory maja strasznie malo blonnika
to miał być tylko przykład - podobnie jest przecież z innymi warzywami, owocami - jest ich mniej, są sporo droższe - i jak sądze nafaszerowane chemią...

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Witam.Czułam się już jak napompowana.Nie wytrzymywałam tego uczucia ciężkości.Wzięłam bisacodyl.chyba za duzo..6 tabletek i tak chyba 3 dni z rzędu.i nie chodzi mi o to czy mialam bóle brzucha itd.Czy taki przeczyszczacz może spowodować,że inne brane przeze mnie leki zostaną wydalone z organizmu przed wchłonięciem?Biorę leki przeciwdepresyjne i antybiotyk na trądzik.po tym przeczyszczaniu mam okropny/tragiczny nastrój,porobiło mi się pełno pryszczy.czy mogę wiązać to z zażyciem bisacodylu?? proszę o pomoc i radę.

myślę, że z pewnością biegunka ma wpływ na przyswajalność leków - przecież przy tabletkach antykoncepcyjnych też jest zastrzeżenie, że trzeba uważać na biegunki, wymioty... i z tego co kojarzę też przy spożywaniu błonnika też trzeba uważać - i brać leki 2-3 godziny po błonniku, pożwywieniu bogatym w błonnik...
whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 10:49   #669
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Zaparcia

blonnik opoznia wchlanianie albo zmniejsza dzialanie lekow
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:09   #670
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Zaparcia

Przy biegunkach ogólnie rezygnujemy z jedzenia błonnika - włączamy diete lekkostrawną - a więc białe pieczywo, drobne kasze. Błonnik bowiem dodatkowo stymuluje biegunki
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 20:43   #671
nattiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Zaparcia

Zaparcia to w dzisiejszych czasach problem dosyć powszechny ma na to wpływ siedzący tryb życia, sztuczne jedzenie itp rzeczy. Należy spróbować zjadać trochę więcej błonnika, wprowadzić do życia więcej ruchu. Nie polecam herbatek i preparatów wspomagających odchudzanie a zwłaszcza tych z senesem bo organizm bardzo szybko się od tego uzależnia i potem bez herbatki ani róż.
nattiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 20:45   #672
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Zaparcia

Przepraszam, ale muszę zwrócić na to uwagę.
Ani RÓŻ?
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 10:47   #673
Malczi
Raczkowanie
 
Avatar Malczi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 192
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale muszę zwrócić na to uwagę.
Ani RÓŻ?
ha HA ja tez nie omieszkam
Malczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 11:07   #674
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Zaparcia

czytalam ostatnio ze na zaparcia dobrze jest przed spaniem wypic szklanke kefiru naturalnego z 1/3 lyzeczki sody (wymieszac i pic kiedy bedzie sie pienilo)

nie probowalam ale moze to cos i da
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:02   #675
kicia1503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zaparcia

Witam
Chciałabym się podzielić moimi doświadczeniami w temacie tego okropnego problemiku
jak mnie dopadło, próbowałam wszystkiego, xenna, czopki glicerynowe, buraki z kminkiem na czczo, sam kminek, olej rycynowy, sok z kiszonej kapusty, aktivię, śliwki... to jest tylko to co pamiętam ale było tego więcej i nic nie pomagało albo pomagało doraźnie. Byłam załamana. Do tego mam bardzo szczupłą budowę ciała, więc wystarczyło że jeden dzień nie wyszłam do tolaety a wyglądałam jak w ciaży (a więc do tego doszło jeszcze ciągłe martwienie się o to jak mam się ubrać zeby zamaskować brzuszek
Wreszcze w październiku tamtego roku odkryłam fructolax w tabletkach i zaczęłam brać. Najpierw całą tabletkę ale po jakimś czasie zaczęłam je dzielić na coraz mniejsze cześci (producent zapewnia że fructolax nie uzależnia) w tym samym czasie starałam sie zmienić swoją dietę, znaczy żeby za bardzo sie nie katować (bo nie mogę schudnąć) jem ciemne pieczywo i staram się jeść dużo warzyw, jak jem jakies sałatki to zawsze z oliwą z oliwek i octem jabłkowym, starałam się rówineż chodzić na jakieś ćwiczonka albo chociaż dużo chodzić. Również cały czas, od razu po przebudzeniu, piję wodę mineralną.
Od jakiś dwóch miesięcy nie biorę juz fructolaxu, a rano i tak biegnę do ubikacji w wiadomym celu!!!!!
Aha wydaje mi się że najważniejsza jest (bynajmniej w moim przypadku) woda mineralna bo popijam ja równiez jak się przebudzę w nocy.
Pozdrawiam i zyczę udanej walki!!!!!! Wiem jaki to dramatyczny problem!!!!!
kicia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:19   #676
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Zaparcia

Kicia1503 - w jakiej cenie sa te tabletki? Po jakim czasie zaczeły działać?
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:12   #677
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Zaparcia

delli,nie chce byc niemila,ale ty to /sadzac po zdjeciach na fitnessie/ nie masz sie czym wyprozniac.
ja odkrylam tabletki triphala himalaya, dzialaja,serio.jestem w polowie kuracji,dam znac czy efekt sie utrzymuje
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:40   #678
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Zaparcia

To ze wygladam tak a nie inaczej nie znaczy ze nie mam zaparc, ze nie jem i sie glodze. Nie chce sie odchudzac przeciez tylko wyprozniac bo brzuch boli i jest twardy. A nie mam zamiaru truc sie senesami tak jak kiedys wiec dlatego pytam. A tak zmieniajac temat to jest coraz lepiej, napadów nie mam codziennie, jem zdrowo 5, 6 razy dziennie z czego jestem mega dumna
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:59   #679
kicia1503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Delli Pokaż wiadomość
Kicia1503 - w jakiej cenie sa te tabletki? Po jakim czasie zaczeły działać?
Jesli brałam je wieczorkiem to rano biegłam do toalety.
Ale wszystko wyczytasz tu
http://www.leniwejelito.pl/mlinia_fructolax.php
Kosztują ok 20 zł za opakowanie chyba 12 tabletek. Ale naprawdę cała tabletka to tylko na początek
kicia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 10:22   #680
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
delli,nie chce byc niemila,ale ty to /sadzac po zdjeciach na fitnessie/ nie masz sie czym wyprozniac.
ja odkrylam tabletki triphala himalaya, dzialaja,serio.jestem w polowie kuracji,dam znac czy efekt sie utrzymuje
Triphala działała na mnie rewelacyjnie, ale ostatnio już nie chce. Może przez te moje hormony z którymi mam problemy. Trpihala pozwalała mi się codziennie wypróżniac, nie miałam wzdęć, brałam raz dziennie. Ale co jakiś czas robiłam przerwy, bo orgaznizm sie przyzyczajał. Teraz chyba czas na tę przerwę. Brałam ostatni raz te kapsułki w lipcu na wakacjach.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 10:29   #681
Babydoll29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Zaparcia

Hej!, dziewczyny moim sposobem na zaparcia jest bisacodyl, ale trzeba wziąć wolne bo nie zejdziecie z kibelka. Plusem jest to ,że przy okazji można zjechać z wagi.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Tak wogóle to mam do Was pytanie,czy też macie problem z nabrzmiałym brzuchem po zjedzeniu nawet małej kanapki? Ja jestem szczupła ważę 54kg, 164cm wzrostu. Ale jak coś zjem ,to przez kilka dni mam wielki brzuch i stale musze go wciągać. Nie zjadam duzo, ale jestem uzależniona juz w tej chwili od tabletek na wypróznienie.Bo nie nawidze takiego brzucha. Urodziłam dziecko 5 lat temu, ale nie wierze ,że tak maja wszyskie mamy.
Babydoll29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 11:58   #682
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Zaparcia

Uzaleznianie swojego wyprozniania jedynie od srodkow przeczyszczajacych, czy innych uzywanych w tym samym celu jest niebezpieczne .. Problem trzeba rozwiazywac od podstaw, szukajac przyczyn swoich zaparc. Trzeba przenalizowac swoj tryb zycia, ilosc spozywanych posilkow, wypijanych plynow, jakos pokarmu, podatnosc na stres, czas jaki poswiecamy na przygotowywanie i spozywanie jedzenia. Nastepnie trzeba dzialac, a dopiero w ostatecznosci siegac do apteczki.. Ja znalazlam przyczyne swoich zaparc w nieodpowiednim odzywianiu, malo aktywnym trybie zycia i w wielu innych czynnikach, Postanowilam zaczac od poczatku. Nalezy odtruc organizm i delikatnymi sposobami oczyscic jelita, zlogi, kamienie i niestrawione resztki zalegajace w nich. Wtedy mozna zaczac stosowac diete bogata w rozne rodzaje blonnika i stosowac inne metody (picie wody na czczo, jedzenie sliwek itp.) Ja wlasnie jestem w trakcie oczyszczania jelit, pozniej chce odbudowac swoja flore bakteryjna. Kupilam linex forte. Po zmianie nawykow zywieniowych i wprowadzeniu ruchy do planu dnia czestotliwosc wizyt w ubikacji sie podwoila. Jednak stwierdzilam, ze moze byc jeszcze lepiej i dlatego walcze o sprawne dzialanie mojego ukladu pokarmowego
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:19   #683
Aanulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Somewhere in your dreams
Wiadomości: 121
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez SailorMoon Pokaż wiadomość
Uzaleznianie swojego wyprozniania jedynie od srodkow przeczyszczajacych, czy innych uzywanych w tym samym celu jest niebezpieczne .. Problem trzeba rozwiazywac od podstaw, szukajac przyczyn swoich zaparc. Trzeba przenalizowac swoj tryb zycia, ilosc spozywanych posilkow, wypijanych plynow, jakos pokarmu, podatnosc na stres, czas jaki poswiecamy na przygotowywanie i spozywanie jedzenia. Nastepnie trzeba dzialac, a dopiero w ostatecznosci siegac do apteczki.. Ja znalazlam przyczyne swoich zaparc w nieodpowiednim odzywianiu, malo aktywnym trybie zycia i w wielu innych czynnikach, Postanowilam zaczac od poczatku. Nalezy odtruc organizm i delikatnymi sposobami oczyscic jelita, zlogi, kamienie i niestrawione resztki zalegajace w nich. Wtedy mozna zaczac stosowac diete bogata w rozne rodzaje blonnika i stosowac inne metody (picie wody na czczo, jedzenie sliwek itp.) Ja wlasnie jestem w trakcie oczyszczania jelit, pozniej chce odbudowac swoja flore bakteryjna. Kupilam linex forte. Po zmianie nawykow zywieniowych i wprowadzeniu ruchy do planu dnia czestotliwosc wizyt w ubikacji sie podwoila. Jednak stwierdzilam, ze moze byc jeszcze lepiej i dlatego walcze o sprawne dzialanie mojego ukladu pokarmowego
Brawo, zgadzam się w 100% i sama zamierzam wnieść to do swojego życia Tylko będąc na studiach, czasami trudno się do tego zawsze stosować Ale dla chcącego nic trudnego, mówią
Aanulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:34   #684
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Zaparcia

Kiedyś miałam uzaleznione jelita od herbatek przeczyszczających i takich tabletek. Teraz wspomagam się naturą: siemię, Triphala, aloes. Wprowadzanie wszelkich błonników typu owsiany, inulina powoduja u mnie problemy ze wzdęciami i ostatnio je odstawiłam. Jest o niego lepiej, tych problemów nie mam stosując siemię lniane mielone. Piję dużo. Kiedyś brałam probiotyk Nutriplant Fortr, pomagał przy zaparciach, chyba znów go kupię, aby odbudować swoją florę.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:53   #685
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Aanulek Pokaż wiadomość
Brawo, zgadzam się w 100% i sama zamierzam wnieść to do swojego życia Tylko będąc na studiach, czasami trudno się do tego zawsze stosować Ale dla chcącego nic trudnego, mówią
Mi tez jest trudno na studiach dobrze sie zorganizowac, tym bardziej, ze bylam bardzo niesystematyczna. Dlatego zaczelam juz od wakacji. Przez 3 miesiace niektore czynnosci moga juz wejsc w przyzwyczajenie, nastepnie przeksztalcic sie w nawyk

czarnaasia, ja rowniez dosypuje sobie siemie lniane. Oprocz wspomagania pracy jelit ma korzystne dzialanie na zoladek Zaintrygowal mnie ten aloes, gdyz przeczytalam o jego specyficznym dzialaniu juz wiele razy. Masz swoja roslinke :P, czy przyjmujesz jakies tabletki, olejki ( nie wiem w jakiej postaci dokladnie mozna go nabyc ;d). Poczytalam tez o Nutriplancie, jezeli sam Linex nie odbuduje mojej mikroflory kupie sobie ten preparat
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:01   #686
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Zaparcia

Aloes, który uzywam okresowo to miąższ aloesowy z żurawiną i jabłkiem Forever. Na noc wypijam łyżekę z pół szklanki wody, wieczorem to samo. Gdy mnie przytka wieczorem wypijam nawet dwie łyzki.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 10:21   #687
kullii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 123
Dot.: Zaparcia

Mam pytanie, otóż...od jakiegoś czasu mam problemy z wypróznianiem i straszliwymi wzdęciami. Czy jeśli jednorazowo zazyje liść senesu nic mi się nie stanie? Chodzi mi o to czy po jednym razie moje jelita się nie rozleniwią i nie narobie sobie gorzej...Bardzo proszę o odpowiedż. Pozdrawiam!!!
kullii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 12:01   #688
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Zaparcia

Jednorazowe zażycie leku przeczyszczajacego nie spwowoduje rozleniwienia jelit. Sama w bardzo kryzysowej sytuacki biorę xenne ekstra jednorazowo.
Od wczoraj stosuję nowy sposób, kiedyś mi pomagał. Zalewam 2 łyżeczki ziaren siemienia lnianego wrzątkiem (ok pół filiżanki) i wypijam (z ziarnami) to po ostudzeniu na czczo i przed snem. Mozna "miksturkę " na wieczór zalać już rano, a na rano wieczorem. Dziś rano już byłam bez problemu w wc.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 07:27   #689
kullii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 123
Dot.: Zaparcia

BŁAGAM O POMOC (jakieś rady)!!!
Otóz, jak już wcześniej pisałam mam problem z wypróżnianiem. Próbowałam już chyba wszytskich domowych sposobów (bez skutku) aż w końcu wczoraj ok. godz. 20 wziełam 2 tabletki senesu i do tej pory NIC, a ja strasznie zle sie czyje i męczę się. Nie mogę już na siebie patrzeć. Proszę o jakieś rady. Co mam robić aby w końcu się 'wyczyścić'?
kullii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 09:01   #690
kicia1503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez kullii Pokaż wiadomość
BŁAGAM O POMOC (jakieś rady)!!!
Otóz, jak już wcześniej pisałam mam problem z wypróżnianiem. Próbowałam już chyba wszytskich domowych sposobów (bez skutku) aż w końcu wczoraj ok. godz. 20 wziełam 2 tabletki senesu i do tej pory NIC, a ja strasznie zle sie czyje i męczę się. Nie mogę już na siebie patrzeć. Proszę o jakieś rady. Co mam robić aby w końcu się 'wyczyścić'?

Spróbuj wziąć xenne extra.
A potem poczytaj to forum i skorzystaj z rad jeśli nadal będziesz miała taki problem.
kicia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-31 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.