Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 19:37   #661
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Hehe, pewnie o gigantycznym goracym psie, ktorego teraz nie usilowalabym pogryzc.

Te wyciagi mi pekaja nie tylko podczas snu. Raz bylo podczas jedzenia (powiedzialam sobie: OK), potem ni z gruszki ni z pietruszki w dzien, teraz rano (czy 12 godz zalicza sie jeszcze do poranku?). Nie wiem co o tym myslec.

betti, mialam sie Ciebie zapytac o Twa przeszkadzajke. Musialas cos dodatkowo doplacic za nia?

50zł
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:01   #662
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

kasia_no87

ogladasz supernaturals? czy aktora z ava z innego filmu masz? :P ja wlasnie mecze 4 sezon :P

normalnie mam juz 500 zl na aparat powinno starczyc na wizyty w maju wiecej jak 5 to ich chyba nie bedzie co?
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 07:50   #663
surykata
Zadomowienie
 
Avatar surykata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 589
GG do surykata
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

mi raz pękł wyciąg jak się śmiałam, nastepnie wystrzelił z buzi
na szczęście nikt tego nie widział bo oglądałam na kompie komedię (a dokładnie supersamca)
surykata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 08:04   #664
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez iwkas Pokaż wiadomość
Od wczoraj od 17 godziny jestem już zadrutowana . Jak będe miala sprawny aparat to postaram się wrzucić zdjęcia . Powiem wam, że jeste bardzo.. śmiesznie .
śmiesznie?czemu?
Cytat:
Napisane przez surykata Pokaż wiadomość
mi raz pękł wyciąg jak się śmiałam, nastepnie wystrzelił z buzi
na szczęście nikt tego nie widział bo oglądałam na kompie komedię (a dokładnie supersamca)
wyciągi coraz bardziej zaczynają mi się podobać
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 08:40   #665
elinka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 326
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez rozgwiazda Pokaż wiadomość
się Pani napisała
Bo za bardzo nie mam się czym chwalić w buziolku nie widać żadnych zmian, zastanawiam się czy w ogóle wyciągi mi skutkują, bo szpara pomiędzy szczekami wcale nie znika i pewnie odwlecze się ściągniecie aparatu....
elinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 08:44   #666
paula1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

u mnie orto powiedziala zebym wymieniala gumki co 3 godziny tylko na noc zostawiala, a jesli chodzi o jedzenie wyciagala je, i tak nie dam rady w sumie z nimi jesc...wiec moze one dlatego wam tak pekaja? bo sie rozsciagaja na rozne sposoby i pozniej sa bardzo cienkie ! w sumie normalne jak kazda gumka
paula1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 10:22   #667
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Wenja Pokaż wiadomość
kasia_no87

ogladasz supernaturals? czy aktora z ava z innego filmu masz? :P ja wlasnie mecze 4 sezon :P

normalnie mam juz 500 zl na aparat powinno starczyc na wizyty w maju wiecej jak 5 to ich chyba nie bedzie co?
Ogladam, juz prawie koniec 5 sezonu
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 10:59   #668
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

ja dlugo nie mialam czasu ogladac :P wczoraj wrocilam i mecze 10 odcinek 4 sezonu :P ale mam dzis wolne to z 8 odcinkow obejrze :P

kto mial pilowane zabki? robiony ten stripping ( dalej nie pamietam jak to sie pisze :P ) ?? ile mozna w ten sposob przestrzeni uzyskac? i czy piluje sie tez trzonowce?
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 12:29   #669
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

hej
jest 5 dzien od zalozenia aparatu no i nie jest za ciekawie,to znaczy zeby az tak bardzo nie bola takze jakos radze sobie z jedzeniem,gorzej jest ze sluzowka gornej wargi,boli mnie i ciagle zaczepia o aparat,na szczescie mam wosk ale i on czasami nie pomaga.gdyby nie to ze mam pocharatana sluzowke to prawie bym nie czula tego aparatu,powiedzcie kiedy to minie i czy wogole moja warga sie kiedys przyzwyczai i nie bedzie tak bolec.aha i jeszcze jedno.jeden pierscien po stronie lewej jest calkiem gladki i go wogole nie wyczuwam natomiast drugi prawy jest od strony jezykowiej taki dziwny,ma dwa jakby takie kolce odstajace ktore rania mi jezyk,gdyby nie to to by bylo super.czy tak jest zawsze?dlaczego ten jeden pierscien rozni sie od drugiego?dlaczego nie sa takie same?wkurza mnie to strasznie bo czasami sobie tym przygryzam jezyk przy gadaniu lub przy jedzeniu.
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 12:35   #670
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

nigdy nie dawałam dużo wosku, może raz czy dwa jak naprawdę było źle i teraz mnie nic nie obciera, przynajmniej od jakiś 2-3 miesięcy, chyba zahartowałam się w tych miejscach....
martwią mnie te wyciągi, ale mam jeszcze dużo czasu do nich..
lenor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 13:10   #671
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam . Dawno się nie odzywałam, bo przeciez nie będe pisac ze boli. To juz 2 miesiące z moim złomkiem i dziś miałam pierwszy przegląd sprzętu, mam piękny nowy , grubszy drucik ząbki się układają, różnica jest. A za jakieś 2 miesiące zakładam dół. Pozdrawiam
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 13:26   #672
dzolerinka19872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 158
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

dj-sweet nie martw się śluzówka na pewno się przyzyczai tak góra do tygodnia pomyśl że ja nie miałam wosku ;/ i na noc wkładałam sobie między wargi a zęby płatek kosmetyczny posmarowany sacholem i wyglądałam jak bokser - ale dzięki temu przetrwałam te pierwsze dni (dobrze że miałam tydzień wolnego). ogólnie polecam sachol

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

ehh dziołchy jak mi się ciągnie to 6 tygodni wogóle moje życie toczy się od wizyty do wizyty
__________________
Aparatka
góra szafir- 04.08.2009
dzolerinka19872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 13:46   #673
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

dzieki,pocieszylas mnie troche...wiesz ze ja tez myslalam aby wsadzic sobie taki platek na noc ale nie pomyslalam aby go nasaczyc sacholem...dobry pomysl,mam aftin albo solcoseryl wiec moze dzisiaj na noc tak zrobie bo faktycznie jak sie budze to mam sluzuwke przyklejona do zamkow i to jest nieprzyjemne.najgorzej jednak jest przy jedzeniu bo sie caly czas te miejsca wrazliwe obcieraja o zamki...grrrr
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 14:33   #674
Demola97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 64
GG do Demola97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
dzieki,pocieszylas mnie troche...wiesz ze ja tez myslalam aby wsadzic sobie taki platek na noc ale nie pomyslalam aby go nasaczyc sacholem...dobry pomysl,mam aftin albo solcoseryl wiec moze dzisiaj na noc tak zrobie bo faktycznie jak sie budze to mam sluzuwke przyklejona do zamkow i to jest nieprzyjemne.najgorzej jednak jest przy jedzeniu bo sie caly czas te miejsca wrazliwe obcieraja o zamki...grrrr

Ejj! Dziewczyny...Mam problem. Górne jedynki na siebie nachodzą i mam zły zgryz ( Jak zamknę gębę to górna szczęka jest tak wysunięta,że mały palec tam włoże).Moja matka się upiera na aparat ruchomy, ja wolę stały! Ruchomy kosztuje do 1000 zł i tyle samo co wizyty przy stałym a stały kosztuje u mnie w poradni aż 1000 zł. i nie wiem jak ją przekonać. Uparła się jak osioł i próbowałam na wszelkie sposoby. Jak mam to zrobić?!
__________________
Aparatka:
Góra,metal 16.09.2011
i już po...




Takie małe, upierdliwe i plączące się pod nogami coś to właśnie ja

Demola97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 15:05   #675
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
Bo za bardzo nie mam się czym chwalić w buziolku nie widać żadnych zmian, zastanawiam się czy w ogóle wyciągi mi skutkują, bo szpara pomiędzy szczekami wcale nie znika i pewnie odwlecze się ściągniecie aparatu....
wiesz, ja pamiętam, że moje wyciągi też mi nic nie dały w 1-szym miesiącu.. bo drut tak je trzymał, że ta szpara w ogóle nie chciała zniknąć.. więc musieli mi drucik przeciąć w jednym miejscu.. i w meisiąc zniknęła szpara super

No i wreszcie mam zmienione gumki.. bo były okropne!!!

jak wrócę do domku to wrzucę foty moich zębów.. i już mam nadzieje że za miesiąc będę miała ost wizytę przed ściąganiem jak się nastawią jak trzeba

A!! słuchajcie.. bo nie pamiętam teraz dokładnie.., jeśli chodzi o wybielanie zębów to ile one muszą odpocząć od zdjęcia aparatu?? bo mi orto powiedział, że 2 tyg i już można... ale pamiętam, że tu gadaliśmy o tym.. i coś mi się przypomina, że kilka miesięcy...
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 15:09   #676
Mailiorei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dzolerinka19872 Pokaż wiadomość
wogóle moje życie toczy się od wizyty do wizyty
mam to samo A tu do następnej wizyty ciągle za daleko...
Mailiorei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 15:58   #677
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

hej dziewczynki odpowiedzcie mi na pytanie:
jeden pierscien po stronie lewej jest calkiem gladki i go wogole nie wyczuwam natomiast drugi prawy,jest od strony jezykowiej taki dziwny,ma dwa jakby takie kolce odstajace ktore rania mi jezyk,gdyby nie to, to by bylo super.czy tak jest zawsze?dlaczego ten jeden pierscien rozni sie od drugiego?dlaczego nie sa takie same?wkurza mnie to strasznie bo czasami sobie tym przygryzam jezyk przy gadaniu lub przy jedzeniu.
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 16:50   #678
kania_jaw
Raczkowanie
 
Avatar kania_jaw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

witam
jakoś nie zaglądałam do zakładki "medycyna estetyczna" a szkoda - pomogłybyście w wielu wątpliwościach
aparat noszę już dłuugo (oba łuki metalowe), górę założyłam 21 sierpnia 2008 a dół 25 kwietnia 2009, wcześniej się nie dało ze względu na wielkość wady i dlatego leczenie tyle trwa (mam uuu 24 lata)
chwilowo mnie dobiło odklejenie zamka tuż przed świętami, bo odwlokło wymianę łuku w żuchwie na twardszy
podobno(?) będę zdejmować w sierpniu
prosicie o wklejanie zdjęć - przed aparatem nie mam chyba żadnych z widocznymi zębami he he - może więc opisze to co miałam- górna dwójka do połowy nasunięta na jedynkę i wystająca z ust (dosłownie, jak za lekko domknęłam buzię to wyłaziła jak u wiedźmy, zawsze miałam grymas na twarzy przez te zaciśnięte usta), piątka oglądająca moje gardło, bo wlazła cała do środka
dół gorszy, ale jego nie było widać więc mi nie przeszkadzał (zęby w poprzek - stały no bokiem), tyle, że przy leczeniu góry zgryz mi przestał całkowicie pasować i nie mogłam zamknąć buzi bez "krzywienia żuchwy" - musiałam ją przesuwać ba bok, normalnie to był kosmos
pozbyłam się trzech ósemek - obie dolne rosły poziomo i wbiły mi się w siódemki i to jeszcze w dziąśle więc ich nawet widać nie było, dopiero na pantomogramie, trzecia górna poszła w policzek i pchała moją piątkę jeszcze dalej
nie licząc ósemek nie usunęłam innych zębów co mnie zaskoczyło, ale ortodontka mówi "wyrwać się zdąży ale dorobić to problem" i miała rację
na zdjęciu bocznym kąt nachylenia zębów wyszedł o ile pamiętam 36 stopni a norma jest do 110 (czy jakoś tak)
nie mogę się doczekać aż go zdejmę, i tak mi do ślubu (!!!) towarzyszył nikt nie sądził ,że jeszcze go będę nosić
jako osoba doświadczona mogę powiedzieć ZE WARTO BO RÓŻNICA KOLOSALNA (jeszcze kolor zębów jest do przez leczenie krzywicy w wieku ok roku, lekarstwo miało efekt) uboczny - zmianę koloru kości
a najlepiej wyglądają gumki różowe i czerwone

Edytowane przez kania_jaw
Czas edycji: 2010-04-12 o 16:52
kania_jaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 17:38   #679
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Demola97 Pokaż wiadomość
Ejj! Dziewczyny...Mam problem. Górne jedynki na siebie nachodzą i mam zły zgryz ( Jak zamknę gębę to górna szczęka jest tak wysunięta,że mały palec tam włoże).Moja matka się upiera na aparat ruchomy, ja wolę stały! Ruchomy kosztuje do 1000 zł i tyle samo co wizyty przy stałym a stały kosztuje u mnie w poradni aż 1000 zł. i nie wiem jak ją przekonać. Uparła się jak osioł i próbowałam na wszelkie sposoby. Jak mam to zrobić?!
1000zł stały?malutko
tyłozgryzu(chodzi o tą szpare) nie da sie wyleczyć ruchomym aparatem. wogóle ruchomy nie zdziała tyle co stały. możesz pokazać jej jakieś teksty z neta na jakiej zasadzie działają te aparaty, zdjęcia itp.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
hej dziewczynki odpowiedzcie mi na pytanie:
jeden pierscien po stronie lewej jest calkiem gladki i go wogole nie wyczuwam natomiast drugi prawy,jest od strony jezykowiej taki dziwny,ma dwa jakby takie kolce odstajace ktore rania mi jezyk,gdyby nie to, to by bylo super.czy tak jest zawsze?dlaczego ten jeden pierscien rozni sie od drugiego?dlaczego nie sa takie same?wkurza mnie to strasznie bo czasami sobie tym przygryzam jezyk przy gadaniu lub przy jedzeniu.
pierścienie mają "takie coś" od strony języka, ale że masz dwa różne może zdjęcie zrób i pokaż.
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 18:06   #680
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

no niestety to jest za gleboko i na zdjeciu nic nie widac.no wlasnie tez sie dziwie dlaczego mam 2 rozne pierscienie,jeden jest calkiem gladki od strony jezykowej a drugi ma takie dwie metalowe wypustki ktore sa ostre i rania mi jezyk.te wypustki sa moze po to aby w przyszlosci zaczepic do nich jakies haczyki....orto mowil mi ze bede miala zakladane gumki bo mam lekki tylozgryz wiec moze przez wzglad na pozniejsze leczenie specjalnie mi dal taki pierscien...tylko dlaczego tylko z jednej strony?jak myslicie?
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 18:11   #681
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
no niestety to jest za gleboko i na zdjeciu nic nie widac.no wlasnie tez sie dziwie dlaczego mam 2 rozne pierscienie,jeden jest calkiem gladki od strony jezykowej a drugi ma takie dwie metalowe wypustki ktore sa ostre i rania mi jezyk.te wypustki sa moze po to aby w przyszlosci zaczepic do nich jakies haczyki....orto mowil mi ze bede miala zakladane gumki bo mam lekki tylozgryz wiec moze przez wzglad na pozniejsze leczenie specjalnie mi dal taki pierscien...tylko dlaczego tylko z jednej strony?jak myslicie?
nie mam pojęcia. to coś na pierścieniach wydaje mi się że jest po to aby przyczepić np. łuk podniebienny. jak masz tyłozgryz to będziesz nosiła wyciągi, ale one zaczepiane są o antenki na zamkach.
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 18:17   #682
zuczek2023
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 282
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Demola97 Pokaż wiadomość
Ejj! Dziewczyny...Mam problem. Górne jedynki na siebie nachodzą i mam zły zgryz ( Jak zamknę gębę to górna szczęka jest tak wysunięta,że mały palec tam włoże).Moja matka się upiera na aparat ruchomy, ja wolę stały! Ruchomy kosztuje do 1000 zł i tyle samo co wizyty przy stałym a stały kosztuje u mnie w poradni aż 1000 zł. i nie wiem jak ją przekonać. Uparła się jak osioł i próbowałam na wszelkie sposoby. Jak mam to zrobić?!
A że tak się zapytam- ile masz lat?

P.S. Zaje**** avatar
__________________
Aparatka od 20.01.2010
zuczek2023 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 18:24   #683
elinka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 326
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez rozgwiazda Pokaż wiadomość
wiesz, ja pamiętam, że moje wyciągi też mi nic nie dały w 1-szym miesiącu.. bo drut tak je trzymał, że ta szpara w ogóle nie chciała zniknąć.. więc musieli mi drucik przeciąć w jednym miejscu.. i w meisiąc zniknęła szpara super
dzięki za informacje ja mam wrażenie że zęby po nocy z wyciągami są troszkę wyciągnięte, ale czuje taki nacisk druta w stronę dziąseł że szok a może łuk mam za gruby? I dlatego jest taki odczucie
elinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 18:47   #684
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
dzięki za informacje ja mam wrażenie że zęby po nocy z wyciągami są troszkę wyciągnięte, ale czuje taki nacisk druta w stronę dziąseł że szok a może łuk mam za gruby? I dlatego jest taki odczucie
no ja tak właśnie miałam.. za mocny drut i skurczybyk mocno trzymał te ząbki ale to tak jak mówie.. kapnęliśmy się na nast wizycie od noszenia wyciągów, że najwidoczniej nic wyciągi nie dały bo je łuk trzyma.. i jak przecięliśmy dolny to w miesiąc mi się dziurka naprawiła
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 19:43   #685
dwi071
Doncia
 
Avatar dwi071
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 100-milowy las
Wiadomości: 1 652
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
dzieki,pocieszylas mnie troche...wiesz ze ja tez myslalam aby wsadzic sobie taki platek na noc ale nie pomyslalam aby go nasaczyc sacholem...dobry pomysl,mam aftin albo solcoseryl wiec moze dzisiaj na noc tak zrobie bo faktycznie jak sie budze to mam sluzuwke przyklejona do zamkow i to jest nieprzyjemne.najgorzej jednak jest przy jedzeniu bo sie caly czas te miejsca wrazliwe obcieraja o zamki...grrrr
ja wkladałam między policzki a dziąsła korki do uszu - działają niezawodnie
__________________
.
dwi071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 21:50   #686
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Wenja Pokaż wiadomość
kto mial pilowane zabki? robiony ten stripping ( dalej nie pamietam jak to sie pisze :P ) ?? ile mozna w ten sposob przestrzeni uzyskac? i czy piluje sie tez trzonowce?
Ja mam robiony stripping na dole i na górze nieprzyjemne wrażenie, krew się leje....u mnie stripping jest podstawą uzyskiwania przestrzeni, bo mam duże stłoczenia a nie musiałam wyrywać żadnego zęba, kilka dobrych "wolnych"milimetrów na pewno udało mi się uzyskać na górze. na dole jeszcze sporo piłowania zostało. Maksymalnie miałam piłowane czwórki a przede wszytskim jedynki i dwójki.
Aha, piłowaniem orto poprawia tez brzydki kształt moich ząbków.
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 21:56   #687
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

jak krew sie leje z zebow oO heh... bolało? znieczulenie było? .. czyli jednego cm nie da sie osiaginac nie? za duzo bym chciala
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:11   #688
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Wenja Pokaż wiadomość
jak krew sie leje z zebow oO heh... bolało? znieczulenie było? .. czyli jednego cm nie da sie osiaginac nie? za duzo bym chciala
Krew sie leje pewnie z dziasel. Ale juz wole to niz wyrywanie.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:14   #689
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

.
__________________
.

Edytowane przez marta1210
Czas edycji: 2016-09-23 o 23:35
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:27   #690
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Wenja Pokaż wiadomość
jak krew sie leje z zebow oO heh... bolało? znieczulenie było? .. czyli jednego cm nie da sie osiaginac nie? za duzo bym chciala
Z dziąseł oczywiście bo ząbek u mnie musi być równo spiłowany na całej długości, czyli tuż przy kieszonce też i tam niestety się rani dziąsło. Piłuje się takim wąskim paskiem (jak papier ścierny) albo wiertłem. Boli tylko wtedy jak uraża się dziąsło, zęby same w sobie jak na razie mnie nie bolały. No i zawsze po wszystkim jest fluoryzacja Jednego centymetra raczej tym sposobem nie wygospodarujesz....
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.