Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-06, 12:32   #691
ewa2803
Raczkowanie
 
Avatar ewa2803
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 95
GG do ewa2803
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
moja siostra urodziła 2 tygodnie po terminie....ale nie kazali jej skakać tylko dali kroplówkę na wywołanie....

Moja bratowa też miała termin na 28 lutego a urodziła 13 marca, czyli też przenosiła ale urodziła przez cesarkę bo miała za małe rozwarcie po kroplówce








ewa2803 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 12:36   #692
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

alkamor, wg tej reguly to ja mam termin na 9 marca z uwzglednieniem dlugosci cyklow mniej wiecej bo mam nieregularne, ale widac moja Pani doktor sie tym nie przejela i na razie oficjalnie mam na 6 marca

Ja wam dziewczyny powiem szczerze, ze to wcale nie jest fajnie miec urodziny z kims albo w jakies swieto, ja mam urodziny dzien przed moja mama i jakos tak zawsze to sie laczylo, a moje rodzenstwo mialo urodziny tylko dla siebie i zawsze im zazdroscilam, tak samo moje urodziny czesto wypadaly kolo wielkanocy np w wielki piatek albo sobote i w ferworze przygotowan czasami o mnie zapominano, a nawet jak nie to i tak jakos sie to w swieta wmieszywalo.... ech to samo z imieninami, mam niedlugo po urodzinach, wiec jak nie jedne to drugie mi w wielkanoc wypadaja, a teraz jeszcze tesc ma urodziny w dzien moich imienin i zawsze wydaje przyjecie i wtedy wszyscy mnie przy okazji zalatwiaja, albo tez zdarza sie zapomniec w ferworze przygotowan do imprezy tescia....
Lepiej miec urodziny jak sie nic innego nie dzieje wtedy, mowie wam, a jak corka bedzie miala urodziny w dzen kobiet to pewnie wszystko da sie zalatwic jednym prezentem.... nie jest to jakis bardzo zyciowy problem, ale ja bym nie przetrzymywala na sile z tego powodu...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 12:56   #693
ewa2803
Raczkowanie
 
Avatar ewa2803
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 95
GG do ewa2803
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
alkamor, wg tej reguly to ja mam termin na 9 marca z uwzglednieniem dlugosci cyklow mniej wiecej bo mam nieregularne, ale widac moja Pani doktor sie tym nie przejela i na razie oficjalnie mam na 6 marca

Ja wam dziewczyny powiem szczerze, ze to wcale nie jest fajnie miec urodziny z kims albo w jakies swieto, ja mam urodziny dzien przed moja mama i jakos tak zawsze to sie laczylo, a moje rodzenstwo mialo urodziny tylko dla siebie i zawsze im zazdroscilam, tak samo moje urodziny czesto wypadaly kolo wielkanocy np w wielki piatek albo sobote i w ferworze przygotowan czasami o mnie zapominano, a nawet jak nie to i tak jakos sie to w swieta wmieszywalo.... ech to samo z imieninami, mam niedlugo po urodzinach, wiec jak nie jedne to drugie mi w wielkanoc wypadaja, a teraz jeszcze tesc ma urodziny w dzien moich imienin i zawsze wydaje przyjecie i wtedy wszyscy mnie przy okazji zalatwiaja, albo tez zdarza sie zapomniec w ferworze przygotowan do imprezy tescia....
Lepiej miec urodziny jak sie nic innego nie dzieje wtedy, mowie wam, a jak corka bedzie miala urodziny w dzen kobiet to pewnie wszystko da sie zalatwic jednym prezentem.... nie jest to jakis bardzo zyciowy problem, ale ja bym nie przetrzymywala na sile z tego powodu...

Emzeta ja o tym coś wiem. Ostatnio moje urodziny wypadały w moje butelki więc każdy był zajęty tłuczeniem butelek a nie mną, chociaż to ja brałam ślub. Rok temu wypadały w drugi dzień świąt wielkanocnych i dosłownie byłam olana
ewa2803 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 13:13   #694
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
nie jest to jakis bardzo zyciowy problem, ale ja bym nie przetrzymywala na sile z tego powodu...

Nie no nie na siłę...Moja siostra miała termin na 21 stycznia czyli Dzień Babci a mała się wstrzymała do dnia urodzin swojego dziadka....Ja uważam jednak, że w pewnym wieku urodziny przestają być czymś najważniejszym....i sądzę jednak, że jeżeli np dzidzia urodziłaby się 18 marca to mój małżonek jednak nie będzie zmartwiony tym, że o urodzinach dziecka ktoś pamiętał a o jego nie....mam nadzieję, że jeżeli tak się złoży to co roku będzie pamiętał jaki dostał piękny prezent na urodziny...zresztą tak czy siak nasze maleństwo i tak się urodzi w okolicach urodzin tatusia
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 14:35   #695
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
Nie no nie na siłę...Moja siostra miała termin na 21 stycznia czyli Dzień Babci a mała się wstrzymała do dnia urodzin swojego dziadka....Ja uważam jednak, że w pewnym wieku urodziny przestają być czymś najważniejszym....i sądzę jednak, że jeżeli np dzidzia urodziłaby się 18 marca to mój małżonek jednak nie będzie zmartwiony tym, że o urodzinach dziecka ktoś pamiętał a o jego nie....mam nadzieję, że jeżeli tak się złoży to co roku będzie pamiętał jaki dostał piękny prezent na urodziny...zresztą tak czy siak nasze maleństwo i tak się urodzi w okolicach urodzin tatusia

Przynajmniej to beda rozne dni ale zblizone do siebie i nikt nie zapomni ani o jednych urodzinach ani o drugich a impreze mozna zrobic razem za jednymi kosztami a prezenty i tak musza byc dwa wiec to ma swoje plusy...

Ja myslałam o tym zeby zrobic nasze wesele razem z chrzscinami za jedna impreza i kosztami ale nie wiem czy tak sie da i czy to tak fajnie bedzie wygladac ze rodzice chwile wczesniej sobie przysiege składali a chwile pozniej w slubnych strojach chrzszcza dziecko
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 16:02   #696
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
zrobic nasze wesele razem z chrzscinami za jedna impreza i kosztami ale nie wiem czy tak sie da i czy to tak fajnie bedzie wygladac ze rodzice chwile wczesniej sobie przysiege składali a chwile pozniej w slubnych strojach chrzszcza dziecko
bardzo orginalny i dziwny pomysł, ale na przykład w moim kościele to by nie przeszło
a ze mną coraz gorzej, mam stałe nudności, mogłabym zamieszkać w łazience
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 16:03   #697
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
bardzo orginalny i dziwny pomysł, ale na przykład w moim kościele to by nie przeszło
a ze mną coraz gorzej, mam stałe nudności, mogłabym zamieszkać w łazience

dlaczego dziwny??? ja już słyszałam o takich rozwiązaniach....aczkolwi ek co do kościoła to chyba od księdza zależy
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 16:15   #698
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Ja sie alkamor "martwie" o twoja dzidzie a nie tatusia... zreszta zalezy od regionu, tak jak piszesz moze u was w pewnym wieku sie juz tylko imieniny obchodzi, ale u mnie to tak musze przyznac po rowno a u mojego tz to znowu urodziny przez cale zycie

Ewa 2803, rozumiem ze butelki to taki zwyczaj bicia szkla w piatek przed weselem? u mojego tz tez jest takie cos, nazywa sie porter abend, fajna tradycja, u jego siostry to sie wszyscy wiecej spili wtedy niz na weselu ale u mnie nikt nie slyszal o takim zwyczaju i jego rodzinie tez nie chcialo sie przyjezdzac dzien wczesniej zeby tradycji uczynic zadosc (no ponad 400km mieli) wiec nie mielismy butelek
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 16:15   #699
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
dlaczego dziwny??? ja już słyszałam o takich rozwiązaniach....aczkolwi ek co do kościoła to chyba od księdza zależy
dziwny dla mnie, jakiś tam porządek powinien być, najpierw ślub potem chrzciny a nie wszystko razem, ale to juz sprawa indywidualna, najważniejsze są pomysły/założenia samych zainteresowanych, dla mnie odpada.
A z kościołem to u nas jest tak że na chrzest potrzeba przedstawić akt ślubu rodziców, jak takiego nie ma to dzieciątko jest chrzczone na zachrystii.
Może i da się to jakoś dogadać z księdzem, ale kilka przypadków już było takich jak opisałam.
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 16:43   #700
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

witam
dziś w pracy się obijałam że strach hehe i ciągle jadłam no ale trzeba wytrzymać do poniedziałku a może wtedy dostanę znowu jakieś zwolnienie. Zobaczymy.
Ledwo z pracy wróciłam a już prawie szósta masakra, życie ucieka mi między palcami
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 16:52   #701
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
bardzo orginalny i dziwny pomysł, ale na przykład w moim kościele to by nie przeszło
a ze mną coraz gorzej, mam stałe nudności, mogłabym zamieszkać w łazience

No dziwny pomysł i tez tak własnie mysle ze to nie przejdzie w kosciele... ale co sie nie robi dla zaoszczedzenia na imprezkach i wszystko by było za jednym zamachem tak sobie tylko o takim czyms pomyslałam ale raczej tak nie zrobie... no chyba ze... tak bedzie mozna i rodzina mnie nie zwyzywa... chrzsciny w kwietniu a slub w czerwcu...tak chyba pozostanie

Ale np. moja kolezanka tak zrobiła ale to było jakies 10 lat temu - brali slub i za jednym razem dziecku zrobili roczek na jednej mszy..

A co do nudnosci to mi juz pomalu przechodzi, juz tak nie meczy... a jest polowa 10 tyg
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 17:04   #702
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziwny dla mnie, jakiś tam porządek powinien być, najpierw ślub potem chrzciny a nie wszystko razem, ale to juz sprawa indywidualna, najważniejsze są pomysły/założenia samych zainteresowanych, dla mnie odpada.
A z kościołem to u nas jest tak że na chrzest potrzeba przedstawić akt ślubu rodziców, jak takiego nie ma to dzieciątko jest chrzczone na zachrystii.
Może i da się to jakoś dogadać z księdzem, ale kilka przypadków już było takich jak opisałam.

To wszystko zalezy od ksiedza bo niektorzy ksieza np nie chca wogole ochrzscic dziecka, ale ja tego nie rozumiem bo to sa chrzsciny dziecka a nie rodzicow wiec to nie powinno miec nic do rzeczy czy rodzice sa malzenstwem czy nie! Bo jaka tu jest wina dziecka?

A jak dziewczyna jest samotna matka bo "tatus" stwierdził ze to nie jego problem to jak to dziecko jest chszczone? tez za zachrystii ?

Ja zawsze mialam jedna teorie moze jestem dziwna ale dla mnie nigdy nie liczyla sie kolejnosc
1. Poznanie faceta
2. Ślub
3. Mieszkanie razem
4. Dziecko

dla mnie kolejnosc zawsze była taka i taka poprowadze do konca:

1. Poznanie faceta
2. Mieszkanie razem
3. Dziecko
4. Ślub

wtedy wszystko jest sprawdzone i jest OK bardzo duzo moich znajomych tak zrobiło niektorzy nawet chajtneli sie dopiero po kilku latach ale to juz mala przesada ja bede sie chajtac 3 m-ce po urodzeniu malucha... bo na szybko nie chce a z brzuchem tymbardziej nie chce... bo nie fajnie dla mnie wyglada dziewczyna z wielkim brzuchem w białej sukni przed ołtarzem... w kwietniu byłam swiadkiem na takim slubie dziewczyna była w 7 m-cu i wygladała strasznie niedosc ze sie meczyla, cala popuchnieta, ograniczone ruchy nie za dobrze sie czuła i tyle miala z tego wesela...
Duzo znajomych tez brało tylko slub cywilny wiec dla kosciola nie sa małżeństwem a jednak nie mieli zadnych problemow z ochszczeniem dziecka
My dlatego przekładamy slub na przyszły rok na czerwiec bo w tej chwili gotowki brak a czeka nas remont duzy zeby zrobic sobie swoje własne mieszkanko wiec najpierw pieniadze na to bo to jest wazniejsze a potem s☠☠☠☠☠☠☠..
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 17:29   #703
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziwny dla mnie, jakiś tam porządek powinien być, najpierw ślub potem chrzciny a nie wszystko razem, ale to juz sprawa indywidualna, najważniejsze są pomysły/założenia samych zainteresowanych, dla mnie odpada.
A z kościołem to u nas jest tak że na chrzest potrzeba przedstawić akt ślubu rodziców, jak takiego nie ma to dzieciątko jest chrzczone na zachrystii.
Może i da się to jakoś dogadać z księdzem, ale kilka przypadków już było takich jak opisałam.

no ale czasy się zmieniają jednak...a jeżeli rodzice wogóle nie mają ślubu??to co?? nie powinno to oznaczać, że dziecka się nie chrzci.Zresztą teraz bardzo dużo osób jest jedynie po ślubie cywilnych zresztą ja też się do nich zaliczam.I dla mnie jeżeli ksiądz w takim przypadku nie chce dziecka ochrzcić to jest zwykłe chamstwo i złośliwość z jego strony...!!Ponieważ nie ma czegoś takiego, że rodzice MUSZą być po ślubie kościelnym!!zresztą to jest temat poemat!!a chrzczenie dzieci na zachrystii jest dla mnie troche nie takim zachowaniem....bo w czym to dziecko jest gorsze???
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 17:54   #704
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
no ale czasy się zmieniają jednak...a jeżeli rodzice wogóle nie mają ślubu??to co?? nie powinno to oznaczać, że dziecka się nie chrzci.Zresztą teraz bardzo dużo osób jest jedynie po ślubie cywilnych zresztą ja też się do nich zaliczam.I dla mnie jeżeli ksiądz w takim przypadku nie chce dziecka ochrzcić to jest zwykłe chamstwo i złośliwość z jego strony...!!Ponieważ nie ma czegoś takiego, że rodzice MUSZą być po ślubie kościelnym!!zresztą to jest temat poemat!!a chrzczenie dzieci na zachrystii jest dla mnie troche nie takim zachowaniem....bo w czym to dziecko jest gorsze???

Własnie a wogole nie ten kosciół to inny nie jest powiedziane ze dziecko musi byc chrzczone w parafi do ktorej naleza rodzice, łaski mi ksiadz nie robi. W mojej parafi proboszcz ktory jest juz na emeryturze nie chcial dać slubu mojej sasiadce tylko dlatego ze chajtała sie z obcokrajowcem a dokladnie Włochem - smieszne - poszła do innego kosciola
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 18:05   #705
spicegirl
Zadomowienie
 
Avatar spicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 872
GG do spicegirl
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Czesc dziewczyny!
A ja niedawno sie zorientowalam, ze ide dokladnie w slady mojej mamy: slub w wieku 23 lat (maz 25 lat wtedy), pierwsze dziecko 3 lata po slubie. U mamy pierwszy byl chlopczyk, fajnie jakby jeszcze to mi sie zgodzilo Oczywiscie nie planowalam tak, samo wyszlo (tylko dziecko planowalam na marzec 2009). Nawet mama narzekala, ze za wczesnie wychodze za maz.
Wlasnie kolega z pracy skomentowal, ze ciagle jem, co za tupet! Ale bym juz chciala wszystkim powiedziec, ale czekam do tego 'first look' (zespol Downa i inne genetyczne).
Kiedy wy mowicie wszystkim?
__________________
I'm very definitely a woman and I enjoy it. - Marilyn Monroe

Juleczka

Maleństwo




spicegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 18:28   #706
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziwny dla mnie, jakiś tam porządek powinien być, najpierw ślub potem chrzciny a nie wszystko razem, ale to juz sprawa indywidualna, najważniejsze są pomysły/założenia samych zainteresowanych, dla mnie odpada.
A z kościołem to u nas jest tak że na chrzest potrzeba przedstawić akt ślubu rodziców, jak takiego nie ma to dzieciątko jest chrzczone na zachrystii.
Może i da się to jakoś dogadać z księdzem, ale kilka przypadków już było takich jak opisałam.
Sorry, ale polityka koscielna to czasami jakies sredniowiecze, co to w ogole ma byc ze na zachrystii???? Wtedy dziecko jest mniej ochrzczone albo gorzej ochrzczone? A potem moze jeszcze i komunia i bierzmowanie i slub jakby chcialo to tez na zachrystii????? A jak na msze przyjdzie takie dziecko na zachrystii ochrzczone to co? pod kosciolem moze tylko stac?
Czy moze tylko chrzest na zachrystii a potem sie o tym jakby zapomina i juz jest cacy?
Taka podwojna mentalnosc.... normalnie szok!!! Szkoda ze ta nasza narodowa religia takie sobie swiadectwo wystawia... naprawde.
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 19:03   #707
kasiaczek007
Przyczajenie
 
Avatar kasiaczek007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 3
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Witam kochane
A wiec informuje, ze idem do lekarza w poniedzialek i dam znac co mi doktorka powiedziala Dla przypomnienia przypomne, ze 2 testy ukazaly dwie kreseczki, mdlosci i takie inne tez sa Widze, ze mnie jeszcze na liscie mamusiek nie ma, a mialam byc alez marudze co?
Wedle obliczen kalendarza znalezionego w internecie mi wychodzi termin na 16 lub 17 marzec

Odezwe sie po wizycie u pani doktor

Buziaki
__________________
Kasiaczek
kasiaczek007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 19:49   #708
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
MAMUŚKI MARCOWO-KWIETNIOWE 2009r.

JUZ JEST NAS 13

zanka205 (Żaneta 22 lata) Jaworzno t.p. 03.03.09r ???lub ???
emzeta (Maja 26 lat) Londyn tp.6.03.09r. Lenka lub Filip
buziaczekk (Mirka 26 lat) Tychy tp. 06.03.09 Oliwia,Nikola,Nadia lubKacper
CzarnaInez (Inez, 30 lat) Kielce, tp. 8.03.09 ?? lub ??
alkamor (Alina, 20 lat) Skierniewice, tp. 10.03.09 Karina lub ???
ewa2803(Ewa, 22 lata) okolice Torunia t.p. 16.03.09r Maja lub Adaś, Bartek
astrzyk (???, ?? lat ) ??? tp.20.03.09r. ??? lub ???
madziwnia (Magda 23 lata) okolice Darłowa tp.21.03.09r Maja,Nadia lub ???
ewccik (Ewa ?? lat ) Białystok tp. 21.03.09r. ??? lub ???
tarasia(Agata, lat 25)Krynica tp. 23.03.09 Milena/Kalina lub Mikołaj/Leon
Agatha_c (agata, lat ??) ???? tp. 27.03.09 ??? lub ???
agatka20(Agata, lat 24) Knurów tp.28.03.09 Hania lub ???
Judy ( imię??? lat 28) Portlaoise tp. 04.04.09 ??? lub ???
no i jeszcze ja;] termin na 10.03.2009r.;] imię: Nikola lub Adrian lub Filip lub....już sama nie wiem;]
Pozdrowionka dla wszystkich;] a szczególnie dla tych co się tak źle czują przez cały dzień jak ja....oj ciężko ciężko...na szczęście do końca 12 tygodnia już niedługo a podobno wtedy ustępują nudności....
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 19:50   #709
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

aha i jeszcze więcej informacji....piszę z okolic Radzynia Podlaskiego i mam 25latek;]
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 21:40   #710
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

MAMUŚKI MARCOWO-KWIETNIOWE 2009r.

JUZ JEST NAS 14

zanka205 (Żaneta 22 lata) Jaworzno t.p. 03.03.09r ???lub ???
emzeta (Maja 26 lat) Londyn tp.6.03.09r. Lenka lub Filip
buziaczekk (Mirka 26 lat) Tychy tp. 06.03.09 Oliwia,Nikola,Nadia lubKacper
CzarnaInez (Inez, 30 lat) Kielce, tp. 8.03.09 ?? lub ??
alkamor (Alina, 20 lat) Skierniewice, tp. 10.03.09 Karina lub ???
e.m.i.l.k.a.
(Emila,25lat)ok.Radzynia Podlaskiego 10.03.09Nikola lubAdrian,Filip
ewa2803(Ewa, 22 lata) okolice Torunia t.p. 16.03.09r Maja lub Adaś, Bartek
astrzyk (???, ?? lat ) ??? tp.20.03.09r. ??? lub ???
madziwnia (Magda 23 lata) okolice Darłowa tp.21.03.09r Maja,Nadia lub ???
ewccik (Ewa ?? lat ) Białystok tp. 21.03.09r. ??? lub ???
tarasia(Agata, lat 25)Krynica tp. 23.03.09 Milena/Kalina lub Mikołaj/Leon
Agatha_c (agata, lat ??) ???? tp. 27.03.09 ??? lub ???
agatka20(Agata, lat 24) Knurów tp.28.03.09 Hania lub ???
Judy ( imię??? lat 28) Portlaoise tp. 04.04.09 ??? lub ???
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 21:43   #711
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cześc dziewczyny
Emilka dzieki za po\zdrowienia, ehe ja mdłości mam w dlaszym ciągu 24 na dobe ale męczy mnie a nai razu nie wymiotowałam!!!
Dzis była mała wymiana zdań na temat imienia dla chłopca ale w dalszym ciagu mamy problem wiec postanowilismy nie myslec do czasu poznania płci bo jak sie opkaże ze dziewczynka to problem znika
Pozdrawiam wszystkie mamusie a ja sie rzadko pokazuje bo mnie taaak muli...
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 00:10   #712
spicegirl
Zadomowienie
 
Avatar spicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 872
GG do spicegirl
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

mnie tez jeszcze nie ma na liscie!
Aśka, 26 lat, termin 05.03.2009, niezdecydowani jeszcze jestesmy co do imion, i pewnie przez jakies nastepne 7 miesiecy sie nie zdecydujemy
__________________
I'm very definitely a woman and I enjoy it. - Marilyn Monroe

Juleczka

Maleństwo




spicegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 06:22   #713
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziwny dla mnie, jakiś tam porządek powinien być, najpierw ślub potem chrzciny a nie wszystko razem, ale to juz sprawa indywidualna, najważniejsze są pomysły/założenia samych zainteresowanych, dla mnie odpada.
A z kościołem to u nas jest tak że na chrzest potrzeba przedstawić akt ślubu rodziców, jak takiego nie ma to dzieciątko jest chrzczone na zachrystii.
Może i da się to jakoś dogadać z księdzem, ale kilka przypadków już było takich jak opisałam.
żeby u Ciebie w życiu było tak idealnie,żebyś życie miała poukładane i takie z wielkim porządkiem wszelkich spraw....ale życie lubi zaskakiwac,obyś się nie zdziwiła....
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 06:47   #714
ewa2803
Raczkowanie
 
Avatar ewa2803
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 95
GG do ewa2803
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
no ale czasy się zmieniają jednak...a jeżeli rodzice wogóle nie mają ślubu??to co?? nie powinno to oznaczać, że dziecka się nie chrzci.Zresztą teraz bardzo dużo osób jest jedynie po ślubie cywilnych zresztą ja też się do nich zaliczam.I dla mnie jeżeli ksiądz w takim przypadku nie chce dziecka ochrzcić to jest zwykłe chamstwo i złośliwość z jego strony...!!Ponieważ nie ma czegoś takiego, że rodzice MUSZą być po ślubie kościelnym!!zresztą to jest temat poemat!!a chrzczenie dzieci na zachrystii jest dla mnie troche nie takim zachowaniem....bo w czym to dziecko jest gorsze???

Powiem jak jest w mojej okolicy. Jak dla księdza ślub cywilny się nie liczy. Składasz przysięgę jedynie przed przedstawicielem państwa. Wg prawa kościelnego nie jesteście małżeństwem bo nie złożyliście przysięgi przed Bogiem. W sumie trochę się zgadzam z kościołem. Przecież przed ołtarzem składa się przysięgę wiary w Boga, a co byłoby gdyby ktoś np. był niewierzący, miał tylko ślub cywilny (bo taki każdy dostanie) a chciał ochrzcić dziecko? Dla kościoła to byłoby świętokractwo. Może dlatego nie chcą chrzcić dzieci rodziców tylko po ślubie cywilnym. Co innego jak para nie może zawrzeć tego ślubu. Ale jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań to czemu rezygnować z sakramentalnego "tak" w kościele? To piękne przeżycie, po prostu nie zapomniane. Sama to przeżyłam i nie wyobrażam sobie tylko podpisywania papierków w urzędzie. Mnie to ominęło bo miałam ślub konkordatowy.
Ksiądz dużo mi wytłumaczył na naukach przedmałżeńskich. Też miałam takie poglądy. Ale trzeba spojrzeć troszkę też z ich strony.
ewa2803 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 07:15   #715
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

na jakią inną strone????
a jak mają baby i dzieci z nimi ??? bo znam mase takich przypadków????to co?? to może jest wporządku??i owe dzieciaczki mają chrzest bokolega po fachu pomoże koledze w potrzebie rzecz jasna...
każdy ma indywidualną sytuacje i tylko jeszcze w Polsce jest takie zacofanie ,że trzeba slub kościelny aby po Bożemu....gówno prawda .A ile z Was grzeszy??ile z Was po chrzcie pokazuje dziecku Boga w codziennym życiu???szanować drugiego człowieka?nie zazdrościć,nie kłamać??a tu nagle wiekszośc pobożnych które mówią wcale sie nie dziwie,że ksiądz nie chce ochrzcic dziecka skoro rodzice w piękny sposób uroczyście,wzniosle nie przysięgli sobie miłości i wierności która i tak w połowie przypadków okaże się fikcją.
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 07:17   #716
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

dodam jeszcze ....dasz kasę to i w kościele wszystko załatwisz.Taka mamy ta swoją piękną wiarę.
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 07:56   #717
ewa2803
Raczkowanie
 
Avatar ewa2803
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 95
GG do ewa2803
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
na jakią inną strone????
a jak mają baby i dzieci z nimi ??? bo znam mase takich przypadków????to co?? to może jest wporządku??i owe dzieciaczki mają chrzest bokolega po fachu pomoże koledze w potrzebie rzecz jasna...
każdy ma indywidualną sytuacje i tylko jeszcze w Polsce jest takie zacofanie ,że trzeba slub kościelny aby po Bożemu....gówno prawda .A ile z Was grzeszy??ile z Was po chrzcie pokazuje dziecku Boga w codziennym życiu???szanować drugiego człowieka?nie zazdrościć,nie kłamać??a tu nagle wiekszośc pobożnych które mówią wcale sie nie dziwie,że ksiądz nie chce ochrzcic dziecka skoro rodzice w piękny sposób uroczyście,wzniosle nie przysięgli sobie miłości i wierności która i tak w połowie przypadków okaże się fikcją.

Ja napisałam jak jest w mojej miejscowości. Może tak: mam bardzo pobożnych rodziców i tak też zostałam wychowana. Nie wstydzę się do tego przyznać. Może i program kościoła jest postrzelony ale który nie jest? A nasza polityka? Oświata? Służba zdrowia? Do wszystkiego idzie się przyczepić! W mojej okolicy żaden ksiądz nie ma dzieci. Wg kościoła trzeba wziąć ślub kościelny żeby zawrzeć swój związek po Bożemu. Każdy ma inne zdanie na ten temat, ale nie musisz wyliczać wad codziennego życia i trudno jak nie wierzysz w podstawowe ideały związku (miłość, wierność), no to po co ślub kościelny...
ewa2803 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 08:52   #718
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez ewa2803 Pokaż wiadomość
Powiem jak jest w mojej okolicy. Jak dla księdza ślub cywilny się nie liczy. Składasz przysięgę jedynie przed przedstawicielem państwa. Wg prawa kościelnego nie jesteście małżeństwem bo nie złożyliście przysięgi przed Bogiem. W sumie trochę się zgadzam z kościołem. Przecież przed ołtarzem składa się przysięgę wiary w Boga, a co byłoby gdyby ktoś np. był niewierzący, miał tylko ślub cywilny (bo taki każdy dostanie) a chciał ochrzcić dziecko? Dla kościoła to byłoby świętokractwo. Może dlatego nie chcą chrzcić dzieci rodziców tylko po ślubie cywilnym. Co innego jak para nie może zawrzeć tego ślubu. Ale jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań to czemu rezygnować z sakramentalnego "tak" w kościele? To piękne przeżycie, po prostu nie zapomniane. Sama to przeżyłam i nie wyobrażam sobie tylko podpisywania papierków w urzędzie. Mnie to ominęło bo miałam ślub konkordatowy.
Ksiądz dużo mi wytłumaczył na naukach przedmałżeńskich. Też miałam takie poglądy. Ale trzeba spojrzeć troszkę też z ich strony.
Mam znajomych którzy są rozwodnikami bo nie poukładało im się w poprzednich związkach i są razem, dziewczyna zaszła w ciaze i pobrali sie ale.. wiadomo mogli wziac tylko cywilny ślub bo koscielnego juz nie dostana chocby chcieli... i co? i ksiadz w ich parafii tez im dziecka nie chcial ochszcic!!!!!!!! tylko dlatego ze mieli cywilny i byli rozwodnikami!!! dlatego sie pytam w czym tu zawiniło dziecko????
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 08:55   #719
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
na jakią inną strone????
a jak mają baby i dzieci z nimi ??? bo znam mase takich przypadków????to co?? to może jest wporządku??i owe dzieciaczki mają chrzest bokolega po fachu pomoże koledze w potrzebie rzecz jasna...
każdy ma indywidualną sytuacje i tylko jeszcze w Polsce jest takie zacofanie ,że trzeba slub kościelny aby po Bożemu....gówno prawda .A ile z Was grzeszy??ile z Was po chrzcie pokazuje dziecku Boga w codziennym życiu???szanować drugiego człowieka?nie zazdrościć,nie kłamać??a tu nagle wiekszośc pobożnych które mówią wcale sie nie dziwie,że ksiądz nie chce ochrzcic dziecka skoro rodzice w piękny sposób uroczyście,wzniosle nie przysięgli sobie miłości i wierności która i tak w połowie przypadków okaże się fikcją.

Racja bo juz nawet wg koscioła sex przed ślubem jest grzechem!!! ciekawe czy te pobozne tutaj co sie wypowiadaja czekały z sexem az do ślubu???

A wogole zakonczmy juz ten temat bo sie robi gorąco kazdy zrobi jak uwaza i jak mu jest wygodniej...

Ja sie z wami pozegnam na jakies 5-6 dni bo jade powdychac troche jodu nad morzem
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 09:29   #720
megan27o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009

Puk, puk.....Witam wszystkie KobietkiJestem przerażona, szczęśliwa, pełna obaw...Pomóżcie!!!!!!!!!T o trzeci tydzień....
megan27o jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.