Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-10, 20:34   #691
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
U. Nie przesadzam z tluszczami? Niby walcze o @.

9.30 Sn.
Owsianka (40g platkow górskich, 15g orzechów w³oskich, 30g twarogu pólt³ustego, 200ml mleka 2%, 100ml wody, gar¶æ borowek)
12.45 40min Ewa Chodakowska Skalpel, 10min Mel B po¶ladki
14.30 Obiad: 150g indyka na parze, pol woreczka kaszy gryczanej, 100g brokula, duzy pomidor + ca³o¶æ polana lyzka oliwy z oliwek.
16.20Rower rekreacyjnie 30min.
17. 30 Podwieczorek: 2 babeczki kruche z budyniem ¶mietankowym, 40g czekolady lindt pe³no mlecznej , miseczka malin, du¿a mocna kawa.
21 Kolacja: 2 kromki razowca z twarogiem pó³t³ustym 100g i 1/4 awokado
rukol±, pomidorem, ogórkiem i sol± morsk±. (chodze spaæ o 00:00)

po. herbata z dzikiej rozy, przed snem Teraflu Extra Grip do picia bo co¶ mnie rozbiera choroba..
Nie przesadzasz z t³uszczami. My¶lisz o zdrowych ich ¼ród³ach, a to siê chwali. Bardzo fajne menu. Jak smakuje Ci mleczny Lindt? I dlaczego "niby" walczysz o @? Trzymam kciuki, ¿eby choróbsko nie roz³o¿y³o...

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
PI(8.00): owsianka (20g p³atków, 15g otrêbów, 100g malin, 100g nektarynki, ³y¿ka bakalii)
II(11.00): jogurt owocowy bez cukru, kilka ró¿yczek broku³a, kawa z mlekiem 0,5%
III(14.00): kalafior, du¿o surówek, na deser herbatnik i puszka coli light
IV(17.00): jab³ko, kawa z mlekiem 0,5%
V(19.00): kromka razowca z paprykarzem wegetariañskim, kromka razowca z pomidorem, 150g broku³a


mam takie trochê g³upie pytanie do dziewczyn z niedowag± - czy Wam te¿ jest tak ci±gle smutno, nawet je¶li nie ma racjonalnego powodu? czy jest jaka¶ nadzieja, ¿e jak przytyjê to bêdzie lepiej?
Chyba za wcze¶nie Ciê pochwali³am... Znowu zero bia³ka i t³uszczy, brzydko ... Tak, jest smutno. Ja wprawdzie nigdy nie zjecha³am poni¿ej BMI 18,5, ale problemy hormonalne = spieprzony nastrój bez przyczyny.

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje niezbyt udane R dzisiejsze pod znakiem czekolady (s³aby dzieñ, dzieci mnie wykoñczy³y :P):

1. Owsianka czekoladowa (³y¿ka kakao, miód) z chili, nektarynk± i dwoma ³y¿kami serka homo
2. Placuszki bananowe (banan, jajko, ³y¿ka twarogu, ³y¿ka m±ki)
Kawa czarna, 2 kostki czekolady 70% i kosteczka 90%, 3 ¶liwki
3. Miska leczo, 2 kromki razowca z mas³em
4. Domowa chiñszczyzna (makaron z pszenicy durum, mieszanka warzyw chiñskich i kurczak sma¿ony na oleju kokosowym, wszystko posypane sezamem), du¿a szklanka koktajlu szpinakowo-jab³kowo-ogórkowego
Znów kawa i dwie kostki czekolady 70%
60 minut z Tiffany (to za chwilê)
5. Kawa³ek pieczonej piersi indyka, druga szklanka koktajlu jak wy¿ej.

Niestety nadal (jak dawniej) mam niepokoj±c± tendencjê do pocieszania siê/nagradzania/poprawiania humoru jedzeniem, a konkretnie s³odyczami. Chocia¿ za ogromny postêp uwa¿am, ¿e w tej chwili do pocieszenia wystarcz± 2 kostki dobrej gorzkiej czekolady zamiast dwóch tabliczek mlecznej...
Oj tam, oj tam! Gorzka czekolada wyjdzie Ci na zdrowie, bo jad³ospis jest super!



Dzisiejsze U...

¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z brzoskwiniami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Do kawy: Ba³kañskie jogurtowe ciastko z kokosem i miodem; kawa³ek domowego ciasta z ¶liwkami i kruszonk±
Obiad: Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu, kasza kukurydziana z mas³em, sa³atka z cukinii, papryki i czerwonej cebuli
Kolacja: 3 kromki chleba graham z jajem na twardo i serkiem zio³owym / serem typu feta / salami; sa³ata, rzodkiewki i pomidor

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-10, 20:46   #692
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie przesadzasz z t³uszczami. My¶lisz o zdrowych ich ¼ród³ach, a to siê chwali. Bardzo fajne menu. Jak smakuje Ci mleczny Lindt? I dlaczego "niby" walczysz o @? Trzymam kciuki, ¿eby choróbsko nie roz³o¿y³o...


Chyba za wcze¶nie Ciê pochwali³am... Znowu zero bia³ka i t³uszczy, brzydko ... Tak, jest smutno. Ja wprawdzie nigdy nie zjecha³am poni¿ej BMI 18,5, ale problemy hormonalne = spieprzony nastrój bez przyczyny.

Dzisiejsze U...

¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z brzoskwiniami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Do kawy: Ba³kañskie jogurtowe ciastko z kokosem i miodem; kawa³ek domowego ciasta z ¶liwkami i kruszonk±
Obiad: Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu, kasza kukurydziana z mas³em, sa³atka z cukinii, papryki i czerwonej cebuli
Kolacja: 3 kromki chleba graham z jajem na twardo i serkiem zio³owym / serem typu feta / salami; sa³ata, rzodkiewki i pomidor

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.

"Niby" walczê bo ¶rednio mi to wychodzi trwaj±c na U -które w praktyce wychodzi jako U/R z - przy moim bmi o którym lepiej nie wspominaæ g³o¶no...
Podliczy³am kalorie za dzisiaj to ok 1400 mi wysz³o
Zeby by³ efekt powinnam przej¶æ na P i utrzymac aktywno¶c fizyczna, a tak.. eh.

Lindt mleczny bardzo smaczny Ale chyba wole jednak czekolady z nutami orzechowymi/nugatowymi - moze dlatego smakuje mi zwyk³a Milka Jutro chyba kupiê czerwon± tabliczkê Lindt a z gorzkich mia³am okazje probowac 99% zabójstwo! Ale pyszna by³a

Twój jad³ospis jak zwykle ¶wietny, szczególnie to kokosowe ciastko brzmi smacznie, od wczoraj wlasnie chodzi za mna kokos

Ah! I dzieki Tobie "przekona³am" siê do jajek jem 2-3 razy w tygodniu po 2 sztuki wiejskich, których mam pod dostatkiem a jako¶ nie docenia³am wcze¶niej boj±c siê o "cholesterol" i "t³uszcz" i proszê o to efekt brak @.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-09-10 o 20:59
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-10, 20:59   #693
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Rrr
  1. ciabatta z serem,szynk±, pomidorem, kapk± majonezu
  2. parówka nadziewana serem
  3. grahamka z past± z tuñczyka, pomidor
  4. 2 plastry polêdwicy sopockiej, kilka kawa³ków ¶ledzia w oleju
  5. ¶led¼ w ¶mietanie + 2 ziemniaki




ocenicie?
Bardzo proszê.
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-10, 21:06   #694
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

[QUOTE=Irish lady 28;42738363]Rrr
  1. ciabatta z serem,szynk±, pomidorem, kapk± majonezu
  2. parówka nadziewana serem
  3. grahamka z past± z tuñczyka, pomidor
  4. 2 plastry polêdwicy sopockiej, kilka kawa³ków ¶ledzia w oleju
  5. ¶led¼ w ¶mietanie + 2 ziemniaki






ocenicie?
Bardzo proszê.
[/QUOTE

Ale Ty ca³y czas od 2 lat wstawiasz te same jadlospisy.
Marne sniadania, brak obiadu, przetworzone rzeczy typu parowki ktore maja "niby" stanowiæ posi³ek, ma³o NNKT, owoców, warzyw - sa³atek poza sporadycznymi "pomdorami" czy "ogórkami kiszonymi"...
Twoje posi³ki to jakies "przegryzki". Zjedz jutro porz±dne sniadanie, konkretny obiad bia³ko, wegle zlozone, warzywa, owoc jakis
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-10, 21:18   #695
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
"Niby" walczê bo ¶rednio mi to wychodzi trwaj±c na U -które w praktyce wychodzi jako U/R z - przy moim bmi o którym lepiej nie wspominaæ g³o¶no...
Podliczy³am kalorie za dzisiaj to ok 1400 mi wysz³o
Zeby by³ efekt powinnam przej¶æ na P i utrzymac aktywno¶c fizyczna, a tak.. eh.

Lindt mleczny bardzo smaczny Ale chyba wole jednak czekolady z nutami orzechowymi/nugatowymi - moze dlatego smakuje mi zwyk³a Milka Jutro chyba kupiê czerwon± tabliczkê Lindt a z gorzkich mia³am okazje probowac 99% zabójstwo! Ale pyszna by³a

Twój jad³ospis jak zwykle ¶wietny, szczególnie to kokosowe ciastko brzmi smacznie, od wczoraj wlasnie chodzi za mna kokos

Ah! I dzieki Tobie "przekona³am" siê do jajek jem 2-3 razy w tygodniu po 2 sztuki wiejskich, których mam pod dostatkiem a jako¶ nie docenia³am wcze¶niej boj±c siê o "cholesterol" i "t³uszcz" i proszê o to efekt brak @.
1400 kcal? To porcje zwiêksz koniecznie. Nie ma co siê oszukiwaæ - skoro potrzebujesz P, to jedz jak na P - czas leci i organizm "psuje siê" coraz bardziej, je¶li nie bierzesz tej walki na serio... (Dzi¶ mam dzieñ za³amki i dopingowaniem Ciebie podbudowujê te¿ siebie...)

Fakt, mleczny Lindt jest bardzo ¶mietankowy, aksamitny w smaku. A jak masz smaka na orzechowe nuty, to nic, tylko wcinaæ czekolady z orzechami! Te¿ ogromny asortyment, no i przy okazji ³adujemy w siebie zdrowe orzechy . A¿ dziw bierze, ale nie próbowa³am jeszcze Lindta 99%. Póki co w Magicznej Szufladzie czeka zapas innych tabliczek, wiêc siê wstrzymam jeszcze z zakupem.

Ciacho z kokosem to wspomnienie po cudnym wyje¼dzie urlopowym z T¯... To by³o ju¿ ostatnie, resztê zostawi³am rodzicom - trza wracaæ do rzeczywisto¶ci.

Kiedy¶ mia³am dok³adnie takiego samego stracha przed jajcami jak Ty...
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-10, 21:31   #696
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
1400 kcal? To porcje zwiêksz koniecznie. Nie ma co siê oszukiwaæ - skoro potrzebujesz P, to jedz jak na P - czas leci i organizm "psuje siê" coraz bardziej, je¶li nie bierzesz tej walki na serio... (Dzi¶ mam dzieñ za³amki i dopingowaniem Ciebie podbudowujê te¿ siebie...)

Fakt, mleczny Lindt jest bardzo ¶mietankowy, aksamitny w smaku. A jak masz smaka na orzechowe nuty, to nic, tylko wcinaæ czekolady z orzechami! Te¿ ogromny asortyment, no i przy okazji ³adujemy w siebie zdrowe orzechy . A¿ dziw bierze, ale nie próbowa³am jeszcze Lindta 99%. Póki co w Magicznej Szufladzie czeka zapas innych tabliczek, wiêc siê wstrzymam jeszcze z zakupem.

Ciacho z kokosem to wspomnienie po cudnym wyje¼dzie urlopowym z T¯... To by³o ju¿ ostatnie, resztê zostawi³am rodzicom - trza wracaæ do rzeczywisto¶ci.

Kiedy¶ mia³am dok³adnie takiego samego stracha przed jajcami jak Ty...
Staram siê: prze³amywanie idzie mi powoli no ale jako¶ idzie
Dlaczego za³amki, masz piêkne jad³ospisy! Zazdroszcze serdecznie tego "luzu" i spontaniczno¶ci, który zawsze w nich widaæ Ja ciagle sie za bardzo kontrolujê, obcinam kalorie albo je spalam.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-10, 22:01   #697
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Szkolne U/P (symbolicznie).
Zrobi³am sobie "dzieñ wolny" - dra¿ni mnie ju¿ to odzyskiwanie wagi i czekanie na cud (@)... Chcê siê nauczyæ je¶æ jak cz³owiek.
¦niadanie
* 2 kromki chleba ko³odziej (1 z twaro¿kiem pieprzowym, druga z pieprzowym), 2 plasterki wêdliny z kurczaka
* Inka + 2 s³odziki
* serek wiejski lekki 150g + gar¶æ kie³ek + nieca³a 1/2 pomidora, szczypior
II ¶niadanie
a) dwie kromki chleba ko³odziej z twaro¿kiem jab³kowo-gruszkowym i dwoma plasterkami jab³ka posypanymi cynamonem + herbata pomarañczowa
b) jak wy¿ej, z czego 1 kromka
Obiad
* ok. 1/2 woreczka kaszy
* kawa³ek ³ososia sma¿onego (bez panierki)
* sa³atka szwedzka
30 minut ¶rednio intensywnej jazdy na rowerze
Podwieczorek
* bu³eczka ma¶lana (ok. 40 g) z cienk± warstw± mas³a orzechowego
* fili¿anka ma¶lanki 1.5%
Kolacja
* 2 kromki chleba ko³odziej z twaro¿kiem pieprzowym i wêdlin± z kurczaka
* sa³atka (spora gar¶æ mixu sa³at, kawa³ek papryki i pomidora, ³y¿eczka sosu sojowego, ³y¿eczka pestek dyni, nieca³a ³y¿ka chudego twarogu)
* nutridrink czekoladowy na gor±co
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 22:54   #698
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bia³ystok/Poznañ
Wiadomo¶ci: 3 238
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

¦: jajecznica z 3 jajek z 2 plastrami szynki i spor± ilo¶ci± przypraw na odrobinie oliwy z oliwek, 2 pomidorki
II¦: ma³y jogurt naturalny z odrobin± muesli, ¿urawiny, cynamonem i sezamem i odrobina miodu + jab³ko
O: sa³atka: 1/2op mieszanki sa³at, 2 pomidory, ogórek, czerwona cebula, 1/2 piersi z kurczaka usma¿onej na odrobinie oliwy z o., oliwa z oliwek, przyprawy
P: gar¶æ orzeszków ziemnych i ¿urawiny + banan, kolba kukurydzy (nie mog³am siê jej oprzeæ )
K: 2szkl. kakao, 3 kromki pieczywa typu wasa z pó³t³ustym serem bia³ym i odrobin± miodu.

A do picia to woda, 2 kawy z mlekiem, zielona i czerwona herbata i relax tea
Chyba trochê za du¿o, co?
moniczka795 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 08:20   #699
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Staram siê: prze³amywanie idzie mi powoli no ale jako¶ idzie
Dlaczego za³amki, masz piêkne jad³ospisy! Zazdroszcze serdecznie tego "luzu" i spontaniczno¶ci, który zawsze w nich widaæ Ja ciagle sie za bardzo kontrolujê, obcinam kalorie albo je spalam.
Wa¿ne, ¿e idzie do przodu - mi by³o ciê¿ko ruszyæ z miejsca, ale w porê siê otrz±snê³am.

Luz i spontaniczno¶æ... Owszem, na minionym wyje¼dzie w góry to ju¿ w ogóle totalny luz jak zawsze - wysi³ek fizyczny i mnóstwo dobrego ¿arcia. Poczyni³am du¿e postêpy, ale teraz gdy po kolejnym roku terapii odstawiam tabsy i znów jasny gwint czekam na @ z utêsknieniem, to mo¿na mieæ ró¿ne czarne my¶li.

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Szkolne U/P (symbolicznie).
Zrobi³am sobie "dzieñ wolny" - dra¿ni mnie ju¿ to odzyskiwanie wagi i czekanie na cud (@)... Chcê siê nauczyæ je¶æ jak cz³owiek.
¦niadanie
* 2 kromki chleba ko³odziej (1 z twaro¿kiem pieprzowym, druga z pieprzowym), 2 plasterki wêdliny z kurczaka
* Inka + 2 s³odziki
* serek wiejski lekki 150g + gar¶æ kie³ek + nieca³a 1/2 pomidora, szczypior
II ¶niadanie
a) dwie kromki chleba ko³odziej z twaro¿kiem jab³kowo-gruszkowym i dwoma plasterkami jab³ka posypanymi cynamonem + herbata pomarañczowa
b) jak wy¿ej, z czego 1 kromka
Obiad
* ok. 1/2 woreczka kaszy
* kawa³ek ³ososia sma¿onego (bez panierki)
* sa³atka szwedzka
30 minut ¶rednio intensywnej jazdy na rowerze
Podwieczorek
* bu³eczka ma¶lana (ok. 40 g) z cienk± warstw± mas³a orzechowego
* fili¿anka ma¶lanki 1.5%
Kolacja
* 2 kromki chleba ko³odziej z twaro¿kiem pieprzowym i wêdlin± z kurczaka
* sa³atka (spora gar¶æ mixu sa³at, kawa³ek papryki i pomidora, ³y¿eczka sosu sojowego, ³y¿eczka pestek dyni, nieca³a ³y¿ka chudego twarogu)
* nutridrink czekoladowy na gor±co
Walka o w³asne zdrowie nie mo¿e Ciê dra¿niæ! Teraz te¿ czekam na @ po odstawieniu kolejnej terapii hormonalnej. Wiele z nas tu czeka na @, wiele z nas o co¶ walczy - chwile za³amki to co¶ normalnego, oby nie odbi³y siê kosztem Twoich jad³ospisów. Tym razem tak nie by³o - menu jest ok. Wpychanie w siebie ¶mieci na si³ê wcale by nie pomog³o, a Ty jesz warto¶ciowo, choæ mo¿e jeszcze podbi³abym kaloryczno¶æ zdrowymi t³uszczami. Tylko po co te s³odziki? Pozwól sobie na wiêcej luzu, skoro chcesz je¶æ jak cz³owiek. Nie bój siê przek±sek, je¶li najdzie Ciê na co¶ ochota. Wyjd¼ gdzie¶ na miasto i zamów sobie co¶ pysznego w kawiarni . Baw siê jedzeniem, zamiast kierowaæ my¶li tylko w stronê P - skoro tak Ciê dra¿ni ów fakt, ¿e to za wszelk± cenê musi byæ P...

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Poka¿ wiadomo¶æ
R

¦: jajecznica z 3 jajek z 2 plastrami szynki i spor± ilo¶ci± przypraw na odrobinie oliwy z oliwek, 2 pomidorki
II¦: ma³y jogurt naturalny z odrobin± muesli, ¿urawiny, cynamonem i sezamem i odrobina miodu + jab³ko
O: sa³atka: 1/2op mieszanki sa³at, 2 pomidory, ogórek, czerwona cebula, 1/2 piersi z kurczaka usma¿onej na odrobinie oliwy z o., oliwa z oliwek, przyprawy
P: gar¶æ orzeszków ziemnych i ¿urawiny + banan, kolba kukurydzy (nie mog³am siê jej oprzeæ )
K: 2szkl. kakao, 3 kromki pieczywa typu wasa z pó³t³ustym serem bia³ym i odrobin± miodu.

A do picia to woda, 2 kawy z mlekiem, zielona i czerwona herbata i relax tea
Chyba trochê za du¿o, co?
Du¿o to wcale nie jest, bior±c pod uwagê fakt, ¿e brak tu wêgli z³o¿onych. Chrupkie pieczywo na kolacjê? Ju¿ lepiej kupiæ / upiec porz±dny chleb i wtedy zje¶æ kolorowe kanapki na ¶niadanie. Wieczorem wêgle nie bêd± Ci ju¿ tak potrzebne, one s± dla nas wa¿ne od rana, celem uzyskania kopa energetycznego. Struktura ¶niadania i kolacji - nad tym w szczególno¶ci bym popracowa³a. Pier¶ kurczaka pojedyncz± mo¿esz zje¶æ bez obaw ca³±. W jaki sposób przyrz±dzi³a¶ kolbê kukurydzy?
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 09:01   #700
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Rrr

I owsianka z kakao i jab³kiem + kawa z mlekiem 1,5 %, garsc borowek do tego, orzechy i pestki dyni
II dwa tosty z chleba razowego z jednym plasterkiem sera, szynka, pomidorem i papryka
III kurczak w sosie ( pomidorowy, robiony w domu, bez maki i smietany)
z ciemnym ryzem ( ok 1/2 torebki) z papryka, cebula
IV jajecznica z 2 ch jaj, z pomidorami, cebulk±, papryka, szyneczk±, na ³yzeczce mas³a


Jakos ostatnio nie mam pomys³ow na posi³ki
i zastoj, tzn praktycznie mnie ruszenie wagi mnie dobija..

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
Rrr
  1. ciabatta z serem,szynk±, pomidorem, kapk± majonezu
  2. parówka nadziewana serem
  3. grahamka z past± z tuñczyka, pomidor
  4. 2 plastry polêdwicy sopockiej, kilka kawa³ków ¶ledzia w oleju
  5. ¶led¼ w ¶mietanie + 2 ziemniaki


ocenicie?
Bardzo proszê.
Ile to kcal wychodzi? bo jak dla mnie to lipnie, bardzo lipnie.
Gdzie jest obiad?
Wiêcej roznych warzyw, jak papryka, salata, broku³y moze lubisz ?
Gdzie jest jakie¶ bia³ko ?
Sledzie w oleju to chyba nie najlepszy pomys³ na R
Masz tu mnsotwo fajnych przykladowych jad³ospisow na R, spróbuj co¶ skomponowaæ. No i wyrzuæ te przetworzone parówy..
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14




Edytowane przez Unex
Czas edycji: 2013-09-11 o 09:04
Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 10:08   #701
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bia³ystok/Poznañ
Wiadomo¶ci: 3 238
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Du¿o to wcale nie jest, bior±c pod uwagê fakt, ¿e brak tu wêgli z³o¿onych. Chrupkie pieczywo na kolacjê? Ju¿ lepiej kupiæ / upiec porz±dny chleb i wtedy zje¶æ kolorowe kanapki na ¶niadanie. Wieczorem wêgle nie bêd± Ci ju¿ tak potrzebne, one s± dla nas wa¿ne od rana, celem uzyskania kopa energetycznego. Struktura ¶niadania i kolacji - nad tym w szczególno¶ci bym popracowa³a. Pier¶ kurczaka pojedyncz± mo¿esz zje¶æ bez obaw ca³±. W jaki sposób przyrz±dzi³a¶ kolbê kukurydzy?
Normalnie - ugotowa³am j± Nic tam nie szala³am z jej przygotowaniem. A kukurydzê uwielbiam A chleba jako¶ chcia³am trochê unikaæ... Ale jak ju¿ to taki klik mo¿e byæ? Od kiedy znalaz³am przepis to ju¿ piek³am go dziesi±tki razy, na pewno du¿o zdrowszy ni¿ sklepowy bia³y... tylko ¿e na krupczatce, ale nasionka za to s±
A pieczywa typu wasa to co radzisz unikaæ? Czy taki z serem bia³ym i miodem mo¿na przenie¶æ na podwieczorek?
Mam nadziejê ¿e dzi¶ lepiej bêdzie

PS. Tak mogê pytaæ o takie rzeczy w tym temacie? Czy inny jest do tego?
moniczka795 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 11:15   #702
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I. owsianka (4 ³y¿ki mixu p³atków: owsiane, orkiszowe i jêczmienne) na mleku z jab³kiem, 1/2 banana, 2 suszone ¶liwki, ³y¿eczka syropu z agawy
~du¿a szklanka ¶wie¿o wyciskanego soku z pomarañczy
II. szklanka ugotowanego razowego makaronu spaghetti z cukini±, szpinakiem, rukol±, mozarell± i suszonymi pomidorami
~gar¶æ nerkowców
III. po³owa grahamki z jajkiem i 2 plastrami szynki

Do picia woda i zielona herbata, plus uwzglêdniony wy¿ej sok.
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 13:07   #703
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 5 202
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R na jutro

I szklanka mleka 1,5% + 4 ³y¿ki musli, ma³a czarna kawa + ³y¿eczka cukru

bieganie 0,5 h + æwiczenia Jilian

II jajecznica na ³y¿eczce oliwy z cebulk± i pomidorem + bu³ka ziarnista + zielona herbata

III jogurt naturalny + nektarynka + gar¶æ w³oskich + ser bia³y ( ³±cznie miseczka)

IV miseczka ³azanek

V makrela + ogórki kiszone

Do tego woda .


Te ³azanki to chyba bêdê ca³y tydzieñ je¶æ bo tyle nagotowa³am... I podejrzewam, ¿e zasugerujecie zamianê posi³ków III i IV, ale nie mogê, bo obiad jem z mê¿em jak wraca z pracy.

Ocenka?
__________________
Zostaniesz na sta³e? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 13:55   #704
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: ¦l±sk (Tarnowskie Góry)
Wiadomo¶ci: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cze¶æ.
Pewnie nikt mnie tu nie kojarzy (ja osobi¶cie widzê kilka "starych" nicków- Poa, Ervisha, Milka, a no i oczywi¶cie Irish*- pozdrawiam Was dziewczyny), ale wracam, po bardzo d³ugiej przerwie.
Tytu³em wstêpu i w telegraficznym skrócie: z nieco rozwalonym metabolizmem (o tym zaraz), ciê¿sza o 3 kilo, ni¿ kiedy by³am tu ostatnio witam Piêkne Panie. Aktualnie w zwi±zku z powy¿szym jestem na 1500-1600kcal, æwiczê 5-6 razy w tygodniu (intensywniej lub mniej, ale staram siê æwiczyæ ka¿dego dnia) i stopniowo bêdê zwiêkszaæ kcal do 2000, bo takie by³o mniej wiêcej moje zapotrzebowanie.
Co do metabolizmu: w maju zesz³ego roku by³am przez miesi±c na P, ze wzglêdu na to, ¿e przez intensywne æwiczenia zgubi³am 3kg, które by³y mi wówczas bardzo potrzebne (walka o @). Przyty³am wiêc do tej wagi i przesta³am æwiczyæ. Okres odzyska³am w sierpniu ubieg³ego roku. Od tamtej pory æwiczy³am sporadycznie, jad³am ³adnie, waga siê trzyma³a. A¿ do tegorocznych wakacji... W po³owie czerwca zaczê³y siê wyjazdy, które trwa³y a¿ do koñca lipca. Nie mia³am mo¿liwo¶ci przyrz±dzania sobie posi³ków. Jad³am nieregularnie to, co dawali, a w przerwach dojada³am, co mog³am. Wieczorami zazwyczaj by³y "nasiadówy", wiêc najczê¶ciej sz³am spaæ krótko po jakim¶ posi³ku. Sierpieñ mia³ by³ miesi±cem aktywno¶ci, powrotu do zdrowych nawyków i doprowadzania siê do porz±dku, ale niestety... 31 lipca mia³am wypadek (potr±ci³ mnie samochód- jak na z³o¶æ w³a¶nie wtedy, kiedy zaczê³am realizowaæ swój plan, bo akurat... je¼dzi³am sobie na rowerze!), który rozpocz±³ 3 tygodniowy okres TOTALNEGO bezruchu (choæ nie ucierpia³y narz±dy wewnêtrzne ani ko¶ci, ze wzglêdu na 2 ogromne krwiaki na lewej nodze mia³am polecenie od lekarza, by przez 2 tygodnie le¿eæ, ew. siedzieæ z nog± uniesion± na wysoko¶æ bioder, pó¼niej zacz±æ stopniowo chodziæ- po domu, podwórku, nastêpnie krótkie spacery...). 21 sierpnia ju¿ nie wytrzyma³am i po raz pierwszy posz³am pobiegaæ. Ledwo wlok³am nogami. Zastane stawy i odzwyczajone od najmniejszego ruchu miê¶nie bola³y przez 3 kolejne dni!
I tak w tym czasie "wpad³y" w gratisie ponad 3kg, które oczywi¶cie posz³y w d... ty³ek i uda , a jak¿e (figura gruszki).
Po powrocie do zdrowia postanowi³am: wróciæ do aktywno¶ci, uregulowaæ posi³ki i przygotowywaæ moje ukochane jad³o- nareszcie mogê robiæ to, co chcê.

Elaborat napisany , to teraz ju¿ bez spamowania, od razu wrzucam swoje wczorajsze R/U:
I Kakaowa owsianka z chilli i cynamonem, miodem, gor±cym musem brzoskwiniowym i pra¿onymi p³atkami migda³ów; 2 ¶liwki
rowerem ~3km do szko³y (mam praktyki- jestê pani± nauczycielk±! )
II Ma³y jogurt naturalny, gar¶æ mieszanki orzechów z ¿urawin±
III Kanapka: 2 kromki chleba ¿ytniego z mas³em, sa³at±, papryk± i polêdwic± wieprzow±
rower- powrót
45 minut Turbo Ewy Ch. + 15 minut stretching
IV Czosnkowy ry¿ br±zowy ze sma¿onym na ma¶le zielonym groszkiem, porem, ró¿yczkami broku³a i gotowanym udkiem kury
V ~100g twarogu z ketchupem (po³±czenie mo¿e wydawaæ siê dziwne, ale polecam spróbowaæ! Mi te¿ takim siê wydawa³o, kiedy po raz pierwszy mój ex przyniós³ mi kanapki z twarogiem, polane ketchupem w³a¶nie. Spróbowa³am i muszê powiedzieæ, ¿e jest smaczne. Czasem wiêc zamiast dodawaæ zio³a, polewam rozgnieciony twaróg ketchupem), sa³atka z sa³aty lodowej, ogórka, pomidora i oliwek z dressingiem musztardowo-miodowym.

Do picia: woda, zielona herbata i melisa z pomarañcz±, multiwitamina
(sporo nabia³u, wiem, ale wieczorem by³am najedzona tym potreningowym, wiêc tylko co¶ lekkiego przed snem, bo na nic nie mia³am ochoty).

U¶miecham siê po ocenê i doskakujê do w±tku.


*moja siostra odchudza³a siê na pocz±tku klasy maturalnej, czyli prze³om roku 2009/2010 i Irish ju¿ tu by³a i "R"-kowa³a! Có¿ za determinacja, có¿ za wytrwa³o¶æ!
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dó³ + wyci±gi

Edytowane przez aniolbezskrzydel89
Czas edycji: 2013-09-11 o 13:56
aniolbezskrzydel89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 14:28   #705
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Poa alpina, czytam tutaj wszystkie Twoje posty i zaczê³am siê zastanawiaæ, nie wiem na ile siê orientujesz, ale mo¿e akurat by³aby¶ w stanie mi co¶ podpowiedzieæ...
jak wiesz, jestem na R (od lutego ), zazwyczaj koñczy siê moje R napadami, wiêc dlatego to tak d³ugo trwa... w ka¿dym razie, od czerwca zaczê³am mieæ k³opoty z okresem, problemy hormonalne i dopiero teraz zaczê³am siê zastanawiaæ nad czym, czy moje od¿ywianie siê mog³o do tego przyczyniæ? raczej nie unikam t³uszczy, ani na pewno siê nie g³odzê... z góry dziêkujê za jak±¶ radê i przepraszam za zabieranie czasu



moje dzisiejsze R: (chyba bêdê wstawiaæ wszystkie, jako motywacja, nawet takie z "bonusami" jak dzi¶)
I:owsianka na mleku 3,2% + ³y¿eczka miodu lipowego, gruszka
~ paczka delicji
IIkanapka z 2 kromek razowych; szynka, ser ¿ó³ty, rukola, keczup (mog³abym je¶æ tonami! nie wiem co on ma takiego w sobie, pomidory ju¿ mi tak nie smakuj±, chociaz te¿ uwielbiam)
+ gruszka
III:krokiet z kapust± (na oleju rzepakowym i z bu³k± tart±), dwie chochelki zupy ogórkowej
~ jab³ko

planowane:
IV:twaróg + warzywa (pomidor, papryka, rukola, mo¿e jaka¶ szynka)
V:
jajecznica na ma¶le

do picia: woda, kawa z mlekiem
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 14:57   #706
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Walka o w³asne zdrowie nie mo¿e Ciê dra¿niæ! Teraz te¿ czekam na @ po odstawieniu kolejnej terapii hormonalnej. Wiele z nas tu czeka na @, wiele z nas o co¶ walczy - chwile za³amki to co¶ normalnego, oby nie odbi³y siê kosztem Twoich jad³ospisów. Tym razem tak nie by³o - menu jest ok. Wpychanie w siebie ¶mieci na si³ê wcale by nie pomog³o, a Ty jesz warto¶ciowo, choæ mo¿e jeszcze podbi³abym kaloryczno¶æ zdrowymi t³uszczami. Tylko po co te s³odziki? Pozwól sobie na wiêcej luzu, skoro chcesz je¶æ jak cz³owiek. Nie bój siê przek±sek, je¶li najdzie Ciê na co¶ ochota. Wyjd¼ gdzie¶ na miasto i zamów sobie co¶ pysznego w kawiarni . Baw siê jedzeniem, zamiast kierowaæ my¶li tylko w stronê P - skoro tak Ciê dra¿ni ów fakt, ¿e to za wszelk± cenê musi byæ P...
Dziêkujê za Twoje s³owa, bardzo podnosz± na duchu, daj± nadziejê. Sama koncepcja zabawy jedzeniem do mnie przemawia - to jedyny czas, kiedy mogê eksperymentowaæ bez ¿alu, ¿e "zmarnowa³am kalorie" na co¶ niedobrego... gorzej, ¿e zwykle moje "pomys³y" na np. smaczny podwieczorek mieszcz± siê idealnie w moim zapotrzebowaniu, albo nawet poni¿ej - ale nadwy¿ki mi ju¿ nie wyrobi±. No i przyznajê, trochê przejmujê siê, ¿e mam za bardzo rozci±gniêty ¿o³±dek. Ale to jeszcze pozosta³o¶æ z czasów, gdy na ¶niadanie jad³o siê pó³ bu³ki...

Co do s³odzika - uwielbiam go. Naprawdê. Cukru nie u¿ywam, herbaty zreszt± nie s³odzê w ogóle, ale kawa musi mieæ 2 s³odziki i koniec.
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 15:40   #707
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
Poa alpina, czytam tutaj wszystkie Twoje posty i zaczê³am siê zastanawiaæ, nie wiem na ile siê orientujesz, ale mo¿e akurat by³aby¶ w stanie mi co¶ podpowiedzieæ...
jak wiesz, jestem na R (od lutego ), zazwyczaj koñczy siê moje R napadami, wiêc dlatego to tak d³ugo trwa... w ka¿dym razie, od czerwca zaczê³am mieæ k³opoty z okresem, problemy hormonalne i dopiero teraz zaczê³am siê zastanawiaæ nad czym, czy moje od¿ywianie siê mog³o do tego przyczyniæ? raczej nie unikam t³uszczy, ani na pewno siê nie g³odzê... z góry dziêkujê za jak±¶ radê i przepraszam za zabieranie czasu
Wprawdzie nie jest to kierowane do mnie, ale z ca³ego serca mogê poleciæ ksi±¿kê "Opanuj swój metabolizm" Jillian Miechaels; w ca³o¶ci jest po¶wiêcona gospodarce hormonalnej w odniesieniu do diety (przede wszystkim redukcyjnej, ale nie tylko). ¦wietnie wszystko jest tam wyt³umaczone, jak dla mnie to skarbnica wiedzy.
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 16:02   #708
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Thumbs down Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Unex Poka¿ wiadomo¶æ
Rrr

I owsianka z kakao i jab³kiem + kawa z mlekiem 1,5 %, garsc borowek do tego, orzechy i pestki dyni
II dwa tosty z chleba razowego z jednym plasterkiem sera, szynka, pomidorem i papryka
III kurczak w sosie ( pomidorowy, robiony w domu, bez maki i smietany)
z ciemnym ryzem ( ok 1/2 torebki) z papryka, cebula
IV jajecznica z 2 ch jaj, z pomidorami, cebulk±, papryka, szyneczk±, na ³yzeczce mas³a


Jakos ostatnio nie mam pomys³ow na posi³ki
i zastoj, tzn praktycznie mnie ruszenie wagi mnie dobija..

-
A ruch jest? Mo¿e organizm osi±gn±³ ju¿ "swój" pu³ap i zwyczajnie broni siê przez zjechaniem z mas± cia³a jeszcze ni¿ej? Ile mierzysz i ile wa¿ysz?

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie - ugotowa³am j± Nic tam nie szala³am z jej przygotowaniem. A kukurydzê uwielbiam A chleba jako¶ chcia³am trochê unikaæ... Ale jak ju¿ to taki klik mo¿e byæ? Od kiedy znalaz³am przepis to ju¿ piek³am go dziesi±tki razy, na pewno du¿o zdrowszy ni¿ sklepowy bia³y... tylko ¿e na krupczatce, ale nasionka za to s±
A pieczywa typu wasa to co radzisz unikaæ? Czy taki z serem bia³ym i miodem mo¿na przenie¶æ na podwieczorek?
Mam nadziejê ¿e dzi¶ lepiej bêdzie

PS. Tak mogê pytaæ o takie rzeczy w tym temacie? Czy inny jest do tego?
Mój T¯ te¿ ma fizia na punkcie kukurydzy .

Domowy chleb jest najlepszy, bo masz 100% pewno¶æ tego, co siê w nim znajduje. Zdecydowanie lepszym pomys³em ni¿ zapychanie siê chrupkim pieczywem jest solidna kroma takiego chleba. Chlebki typu Wasa s± wysokoprzetworzone i naprawdê zdrowiej jest zje¶æ normalny chleb. Sama dopiero pó³tora roku temu to zrozumia³am. No i na R chleb najlepszy w pierwszej po³owie dnia, tak samo jak i inne wêglowodany z³o¿one. Choæ na podwieczorek taka kromka to ca³kiem niez³y pomys³ - na pewno lepszy, ni¿ jakie¶ kupne s³odko¶ci .

Oczywi¶cie, ¿e mo¿esz pytaæ w tym temacie - wszak pytanie dotyczy stricte Twojego menu, które tu umie¶ci³a¶.

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ.
Pewnie nikt mnie tu nie kojarzy (ja osobi¶cie widzê kilka "starych" nicków- Poa, Ervisha, Milka, a no i oczywi¶cie Irish*- pozdrawiam Was dziewczyny), ale wracam, po bardzo d³ugiej przerwie.
Tytu³em wstêpu i w telegraficznym skrócie: z nieco rozwalonym metabolizmem (o tym zaraz), ciê¿sza o 3 kilo, ni¿ kiedy by³am tu ostatnio witam Piêkne Panie. Aktualnie w zwi±zku z powy¿szym jestem na 1500-1600kcal, æwiczê 5-6 razy w tygodniu (intensywniej lub mniej, ale staram siê æwiczyæ ka¿dego dnia) i stopniowo bêdê zwiêkszaæ kcal do 2000, bo takie by³o mniej wiêcej moje zapotrzebowanie.
Co do metabolizmu: w maju zesz³ego roku by³am przez miesi±c na P, ze wzglêdu na to, ¿e przez intensywne æwiczenia zgubi³am 3kg, które by³y mi wówczas bardzo potrzebne (walka o @). Przyty³am wiêc do tej wagi i przesta³am æwiczyæ. Okres odzyska³am w sierpniu ubieg³ego roku. Od tamtej pory æwiczy³am sporadycznie, jad³am ³adnie, waga siê trzyma³a. A¿ do tegorocznych wakacji... W po³owie czerwca zaczê³y siê wyjazdy, które trwa³y a¿ do koñca lipca. Nie mia³am mo¿liwo¶ci przyrz±dzania sobie posi³ków. Jad³am nieregularnie to, co dawali, a w przerwach dojada³am, co mog³am. Wieczorami zazwyczaj by³y "nasiadówy", wiêc najczê¶ciej sz³am spaæ krótko po jakim¶ posi³ku. Sierpieñ mia³ by³ miesi±cem aktywno¶ci, powrotu do zdrowych nawyków i doprowadzania siê do porz±dku, ale niestety... 31 lipca mia³am wypadek (potr±ci³ mnie samochód- jak na z³o¶æ w³a¶nie wtedy, kiedy zaczê³am realizowaæ swój plan, bo akurat... je¼dzi³am sobie na rowerze!), który rozpocz±³ 3 tygodniowy okres TOTALNEGO bezruchu (choæ nie ucierpia³y narz±dy wewnêtrzne ani ko¶ci, ze wzglêdu na 2 ogromne krwiaki na lewej nodze mia³am polecenie od lekarza, by przez 2 tygodnie le¿eæ, ew. siedzieæ z nog± uniesion± na wysoko¶æ bioder, pó¼niej zacz±æ stopniowo chodziæ- po domu, podwórku, nastêpnie krótkie spacery...). 21 sierpnia ju¿ nie wytrzyma³am i po raz pierwszy posz³am pobiegaæ. Ledwo wlok³am nogami. Zastane stawy i odzwyczajone od najmniejszego ruchu miê¶nie bola³y przez 3 kolejne dni!
I tak w tym czasie "wpad³y" w gratisie ponad 3kg, które oczywi¶cie posz³y w d... ty³ek i uda , a jak¿e (figura gruszki).
Po powrocie do zdrowia postanowi³am: wróciæ do aktywno¶ci, uregulowaæ posi³ki i przygotowywaæ moje ukochane jad³o- nareszcie mogê robiæ to, co chcê.

Elaborat napisany , to teraz ju¿ bez spamowania, od razu wrzucam swoje wczorajsze R/U:
I Kakaowa owsianka z chilli i cynamonem, miodem, gor±cym musem brzoskwiniowym i pra¿onymi p³atkami migda³ów; 2 ¶liwki
rowerem ~3km do szko³y (mam praktyki- jestê pani± nauczycielk±! )
II Ma³y jogurt naturalny, gar¶æ mieszanki orzechów z ¿urawin±
III Kanapka: 2 kromki chleba ¿ytniego z mas³em, sa³at±, papryk± i polêdwic± wieprzow±
rower- powrót
45 minut Turbo Ewy Ch. + 15 minut stretching
IV Czosnkowy ry¿ br±zowy ze sma¿onym na ma¶le zielonym groszkiem, porem, ró¿yczkami broku³a i gotowanym udkiem kury
V ~100g twarogu z ketchupem (po³±czenie mo¿e wydawaæ siê dziwne, ale polecam spróbowaæ! Mi te¿ takim siê wydawa³o, kiedy po raz pierwszy mój ex przyniós³ mi kanapki z twarogiem, polane ketchupem w³a¶nie. Spróbowa³am i muszê powiedzieæ, ¿e jest smaczne. Czasem wiêc zamiast dodawaæ zio³a, polewam rozgnieciony twaróg ketchupem), sa³atka z sa³aty lodowej, ogórka, pomidora i oliwek z dressingiem musztardowo-miodowym.

Do picia: woda, zielona herbata i melisa z pomarañcz±, multiwitamina
(sporo nabia³u, wiem, ale wieczorem by³am najedzona tym potreningowym, wiêc tylko co¶ lekkiego przed snem, bo na nic nie mia³am ochoty).

U¶miecham siê po ocenê i doskakujê do w±tku.


*moja siostra odchudza³a siê na pocz±tku klasy maturalnej, czyli prze³om roku 2009/2010 i Irish ju¿ tu by³a i "R"-kowa³a! Có¿ za determinacja, có¿ za wytrwa³o¶æ!
Ja Ciê kojarzê jak najbardziej! Witaj ponownie!


Po pierwsze wspó³czujê wypadku... Wiem jak ciê¿ko otrz±sn±æ siê po czym¶ takim i wróciæ do normalnych czynno¶ci.

Ma³y jogurt i 100 g twarogu to nie jest sporo nabia³u . Kurczê, nie mam czego siê uczepiæ w tym jad³ospisie (no chyba, ¿e palnê moj± star± gadkê o nie³±czeniu ¶wie¿ego ogórka z pomidorem ), jest naprawdê super. 3 kg to nie jest du¿o, wiêc regularne zdrowe posi³ki i ruch powinny wszystko za³atwiæ. Byle nie przesadziæ .

A i te¿ lubiê twaróg z ketchupem! Tak samo jak jajka z ketchupem... Spróbuj twarogu wêdzonego z ketchupem, to dopiero sza³.

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
Poa alpina, czytam tutaj wszystkie Twoje posty i zaczê³am siê zastanawiaæ, nie wiem na ile siê orientujesz, ale mo¿e akurat by³aby¶ w stanie mi co¶ podpowiedzieæ...
jak wiesz, jestem na R (od lutego ), zazwyczaj koñczy siê moje R napadami, wiêc dlatego to tak d³ugo trwa... w ka¿dym razie, od czerwca zaczê³am mieæ k³opoty z okresem, problemy hormonalne i dopiero teraz zaczê³am siê zastanawiaæ nad czym, czy moje od¿ywianie siê mog³o do tego przyczyniæ? raczej nie unikam t³uszczy, ani na pewno siê nie g³odzê... z góry dziêkujê za jak±¶ radê i przepraszam za zabieranie czasu



moje dzisiejsze R: (chyba bêdê wstawiaæ wszystkie, jako motywacja, nawet takie z "bonusami" jak dzi¶)
I:owsianka na mleku 3,2% + ³y¿eczka miodu lipowego, gruszka
~ paczka delicji
IIkanapka z 2 kromek razowych; szynka, ser ¿ó³ty, rukola, keczup (mog³abym je¶æ tonami! nie wiem co on ma takiego w sobie, pomidory ju¿ mi tak nie smakuj±, chociaz te¿ uwielbiam)
+ gruszka
III:krokiet z kapust± (na oleju rzepakowym i z bu³k± tart±), dwie chochelki zupy ogórkowej
~ jab³ko

planowane:
IV:twaróg + warzywa (pomidor, papryka, rukola, mo¿e jaka¶ szynka)
V:
jajecznica na ma¶le

do picia: woda, kawa z mlekiem
Oczywi¶cie, dieta mo¿e mieæ na to wp³yw... Z jednej strony R, a z drugiej napady i dostarczanie sobie du¿ej ilo¶ci kalorii - organizm g³upieje i nie radzi sobie. Napad to te¿ problem natury psychicznej, a stres mocno daje po garach hormonom.

Dobrze prawisz, wstawiaj nawet takie bonusy - lepiej bêdziesz siê kontrolowaæ. I nie przejmuj siê, ¿e taki bonus jak dzi¶ to jest jaki¶ wielki napad - "normalnym" ludziom zdarza siê wci±gn±æ na raz paczkê ciastek (co wcale nie oznacza, ¿e jest to zdrowe). Mo¿e potrzebujesz jeszcze bardziej sytego ¶niadania? Twoja owsianka to przede wszystkim wêgle - dodaj trochê twaro¿ku i orzechów. Bêdzie bardziej warto¶ciowo, nie przyssie Ciê tak szybko po tym posi³ku. No i gruszka, twaróg, miód i orzechy to boskie po³±czenie (+ jeszcze cynamon do tego).

No ketchup jest po prostu dobry, có¿ poradziæ. Wprawdzie sklepowy ma cukier (no i miewa konserwanty i ró¿ne polepszacze), ale za to posiada te¿ mnóstwo likopenu - jak wszystko, co zawiera "skomasowane" pomidory.

Do tej jajecznicy te¿ by siê co¶ jeszcze przyda³o. Jakie¶ warzywko - bêdzie bardziej kolorowo i syto .

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za Twoje s³owa, bardzo podnosz± na duchu, daj± nadziejê. Sama koncepcja zabawy jedzeniem do mnie przemawia - to jedyny czas, kiedy mogê eksperymentowaæ bez ¿alu, ¿e "zmarnowa³am kalorie" na co¶ niedobrego... gorzej, ¿e zwykle moje "pomys³y" na np. smaczny podwieczorek mieszcz± siê idealnie w moim zapotrzebowaniu, albo nawet poni¿ej - ale nadwy¿ki mi ju¿ nie wyrobi±. No i przyznajê, trochê przejmujê siê, ¿e mam za bardzo rozci±gniêty ¿o³±dek. Ale to jeszcze pozosta³o¶æ z czasów, gdy na ¶niadanie jad³o siê pó³ bu³ki...

Co do s³odzika - uwielbiam go. Naprawdê. Cukru nie u¿ywam, herbaty zreszt± nie s³odzê w ogóle, ale kawa musi mieæ 2 s³odziki i koniec.
Jak jeszcze raz pomy¶lisz, ¿e masz za bardzo rozci±gniêty ¿o³±dek - wspomnij mnie, na któr± przewodnik wycieczki patrzy³ w zesz³ym tygodniu z niedowierzaniem i podziwem, jak po powrocie ze szlaku wci±gam ze smakiem na obiadokolacjê porcjê jak dla dwóch ch³opa

No có¿, pozostaje Ci zjadaæ wiêksz± porcjê tego smacznego podwieczorku . Jak nie na jeden raz, to rozstaw sobie resztê na pó¼niej. Przyjemno¶æ bêdzie d³u¿ej trwaæ.

A jaki to s³odzik? Bo wiesz, ludzie uwielbiaj± smak wielu rzeczy, niekoniecznie zdrowych - co nie znaczy, ¿e np. codziennie po obiedzie musz± wpa¶æ na frytki z Maca i koniec . Z dwojga z³ego, wolê ju¿ nawet cukier czy te¿ syrop smakowy do kawy - a w Twoim przypadku to ju¿ w ogóle.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 16:09   #709
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 5 202
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Poka¿ wiadomo¶æ
R na jutro

I szklanka mleka 1,5% + 4 ³y¿ki musli, ma³a czarna kawa + ³y¿eczka cukru

bieganie 0,5 h + æwiczenia Jilian

II jajecznica na ³y¿eczce oliwy z cebulk± i pomidorem + bu³ka ziarnista + zielona herbata

III jogurt naturalny + nektarynka + gar¶æ w³oskich + ser bia³y ( ³±cznie miseczka)

IV miseczka ³azanek

V makrela + ogórki kiszone

Do tego woda .


Te ³azanki to chyba bêdê ca³y tydzieñ je¶æ bo tyle nagotowa³am... I podejrzewam, ¿e zasugerujecie zamianê posi³ków III i IV, ale nie mogê, bo obiad jem z mê¿em jak wraca z pracy.

Ocenka?

Poa alpina spojrzysz na moje?
__________________
Zostaniesz na sta³e? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 16:19   #710
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ.
Pewnie nikt mnie tu nie kojarzy (ja osobi¶cie widzê kilka "starych" nicków- Poa, Ervisha, Milka, a no i oczywi¶cie Irish*- pozdrawiam Was dziewczyny), ale wracam, po bardzo d³ugiej przerwie.
Tytu³em wstêpu i w telegraficznym skrócie: z nieco rozwalonym metabolizmem (o tym zaraz), ciê¿sza o 3 kilo, ni¿ kiedy by³am tu ostatnio witam Piêkne Panie. Aktualnie w zwi±zku z powy¿szym jestem na 1500-1600kcal, æwiczê 5-6 razy w tygodniu (intensywniej lub mniej, ale staram siê æwiczyæ ka¿dego dnia) i stopniowo bêdê zwiêkszaæ kcal do 2000, bo takie by³o mniej wiêcej moje zapotrzebowanie.
Co do metabolizmu: w maju zesz³ego roku by³am przez miesi±c na P, ze wzglêdu na to, ¿e przez intensywne æwiczenia zgubi³am 3kg, które by³y mi wówczas bardzo potrzebne (walka o @). Przyty³am wiêc do tej wagi i przesta³am æwiczyæ. Okres odzyska³am w sierpniu ubieg³ego roku. Od tamtej pory æwiczy³am sporadycznie, jad³am ³adnie, waga siê trzyma³a. A¿ do tegorocznych wakacji... W po³owie czerwca zaczê³y siê wyjazdy, które trwa³y a¿ do koñca lipca. Nie mia³am mo¿liwo¶ci przyrz±dzania sobie posi³ków. Jad³am nieregularnie to, co dawali, a w przerwach dojada³am, co mog³am. Wieczorami zazwyczaj by³y "nasiadówy", wiêc najczê¶ciej sz³am spaæ krótko po jakim¶ posi³ku. Sierpieñ mia³ by³ miesi±cem aktywno¶ci, powrotu do zdrowych nawyków i doprowadzania siê do porz±dku, ale niestety... 31 lipca mia³am wypadek (potr±ci³ mnie samochód- jak na z³o¶æ w³a¶nie wtedy, kiedy zaczê³am realizowaæ swój plan, bo akurat... je¼dzi³am sobie na rowerze!), który rozpocz±³ 3 tygodniowy okres TOTALNEGO bezruchu (choæ nie ucierpia³y narz±dy wewnêtrzne ani ko¶ci, ze wzglêdu na 2 ogromne krwiaki na lewej nodze mia³am polecenie od lekarza, by przez 2 tygodnie le¿eæ, ew. siedzieæ z nog± uniesion± na wysoko¶æ bioder, pó¼niej zacz±æ stopniowo chodziæ- po domu, podwórku, nastêpnie krótkie spacery...). 21 sierpnia ju¿ nie wytrzyma³am i po raz pierwszy posz³am pobiegaæ. Ledwo wlok³am nogami. Zastane stawy i odzwyczajone od najmniejszego ruchu miê¶nie bola³y przez 3 kolejne dni!
I tak w tym czasie "wpad³y" w gratisie ponad 3kg, które oczywi¶cie posz³y w d... ty³ek i uda , a jak¿e (figura gruszki).
Po powrocie do zdrowia postanowi³am: wróciæ do aktywno¶ci, uregulowaæ posi³ki i przygotowywaæ moje ukochane jad³o- nareszcie mogê robiæ to, co chcê.

Elaborat napisany , to teraz ju¿ bez spamowania, od razu wrzucam swoje wczorajsze R/U:
I Kakaowa owsianka z chilli i cynamonem, miodem, gor±cym musem brzoskwiniowym i pra¿onymi p³atkami migda³ów; 2 ¶liwki
rowerem ~3km do szko³y (mam praktyki- jestê pani± nauczycielk±! )
II Ma³y jogurt naturalny, gar¶æ mieszanki orzechów z ¿urawin±
III Kanapka: 2 kromki chleba ¿ytniego z mas³em, sa³at±, papryk± i polêdwic± wieprzow±
rower- powrót
45 minut Turbo Ewy Ch. + 15 minut stretching
IV Czosnkowy ry¿ br±zowy ze sma¿onym na ma¶le zielonym groszkiem, porem, ró¿yczkami broku³a i gotowanym udkiem kury
V ~100g twarogu z ketchupem (po³±czenie mo¿e wydawaæ siê dziwne, ale polecam spróbowaæ! Mi te¿ takim siê wydawa³o, kiedy po raz pierwszy mój ex przyniós³ mi kanapki z twarogiem, polane ketchupem w³a¶nie. Spróbowa³am i muszê powiedzieæ, ¿e jest smaczne. Czasem wiêc zamiast dodawaæ zio³a, polewam rozgnieciony twaróg ketchupem), sa³atka z sa³aty lodowej, ogórka, pomidora i oliwek z dressingiem musztardowo-miodowym.

Do picia: woda, zielona herbata i melisa z pomarañcz±, multiwitamina
(sporo nabia³u, wiem, ale wieczorem by³am najedzona tym potreningowym, wiêc tylko co¶ lekkiego przed snem, bo na nic nie mia³am ochoty).

U¶miecham siê po ocenê i doskakujê do w±tku.


*moja siostra odchudza³a siê na pocz±tku klasy maturalnej, czyli prze³om roku 2009/2010 i Irish ju¿ tu by³a i "R"-kowa³a! Có¿ za determinacja, có¿ za wytrwa³o¶æ!
Bardzo dobrze Ciebie pamiêtam.. Witaj Cieszê siê ¿e wróci³a¶... przyznam, ¿e trochê ba³am siê o Ciebie...

Przykro mi z powodu wypadku... Ciesze siê jednak ze jako tako dosz³a¶ do siebie Mam nadziejê, ¿e ju¿ bêdzie tylko lepiej
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 17:41   #711
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Pao alpina, dziêki jeste¶cie dla mnie ogromn± inspiracj± i motywacj±!

Dzisiejsze R:
1. Placek owsiany z makiem, daktylami i serkiem homo, kubek zielonej herbaty
2. Sa³atka z serii "arcydzie³a sztuki kulinarnej", czyli s³oik mieszanki marchewka plus groszek plus kukurydza, puszka tuñczyka, pó³ cebuli, jogurt, gar¶æ s³onecznika (zjad³am prawie pó³ tego co wysz³o)
Kawa czarna, 2 kostki gorzkiej czekolady
3. Pó³ kostki twaro¿ku z jogurtem, bananem, ³y¿k± wiórków kokosowych i ³y¿k± p³atków migda³ów
4. Pó³ miseczki kuskusu z olejem lnianym (kocham ka¿d± kaszê czy ry¿ z olejem, czekam na nie jak kiedy¶ na tabliczkê czekolady!), spory kawa³ek ³ososia na parze z mas³em i sokiem z cytryny, duszone warzywa: bak³a¿an z cebul± i pomidorem
Znów czarna kawa z kostk± czekolady
Za chwilê bêdzie 45 minut biegu i:
5. Kawa³ek pieczonej piersi z indyka, reszta warzyw z obiadu, mo¿e jeszcze gruszka jak bêdê nadal g³odna bo ostatnio ci±gle jestem!

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 18:40   #712
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bia³ystok/Poznañ
Wiadomo¶ci: 3 238
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R
¦: owsianka z b³yskawicznych p³atków ows., siemieniem lnianym, otrêbami, sezamem, bananem, cynamonem, serem bia³ym, odrobin± jagód goji i ³y¿eczk± miodu (wysz³a taka ma³a miseczka ¶niadaniowa ³±cznie) + kawa z mlekiem
pomiêdzy wpad³ plasterek szynki
co by nie by³o ¿e nie piszê ¿e æwiczê - klik ³±cznie prawie 50min
II¦: ma³y jogurt naturalny z musli, odrobin± suszonej ¿urawiny, ma³± garstk± s³onecznika, cynamonem i otrêbami, i ³y¿eczk± miodu
O: miseczka zupy burakowej +1/3 szkl (przed ugotowaniem) kaszy jêczmiennej, 2 kawa³ki ¶redniej wielko¶ci miêsa wieprzowego ugotowane na parze i pó³ du¿ego buraka ugotowanego na parze, 2 pomidory
P: jab³ko, banan i gruszka
K: 2 jajka ugotowane + 2 pomidory, spora gar¶æ orzechów ziemnych niesolonych

I pomiêdzy zielona herbata, kawa z mlekiem, czerwona herbata, woda

Chyba siê wybiorê jutro do sklepu po serek hom. naturalny, bo w przyk³adowych jad³ospisach wyczyta³am ¿e nadaje siê na kolacjê.

PS. Idê upiec chlebek

edit. dro¿d¿y brak, nawet suchych ju¿ nie mam to jutro upiekê

Edytowane przez moniczka795
Czas edycji: 2013-09-11 o 21:35
moniczka795 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 18:46   #713
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R/U

¦niadanie: P³atki owsiane z jogurtem naturalnym, bananem, suszonymi morelami i pra¿onymi wiórkami kokosowymi.
Drugie ¶niadanie: Bu³ka dyniowa z pieczonym kurczakiem, fet±, oliwkami i zio³ami prowansalskimi; sok pomarañczowy 330 ml.
Obiad: Talerz zupy pomidorowej z ry¿em.
Podwieczorek: Kakao naturalne na mleku z miodem lipowym, cynamonem i ga³k± muszkato³ow±, gruszka.
przysiady, skakanka 30 min
Kolacja: Kromka grahama z wêdlin± drobiow±, rzodkiewkami, pomidorem i szczypiorkiem, 2 jajka na twardo z keczupem (danie z dzieciñstwa )

ma³o to urozmaicone, ale có¿, szko³a
__________________


Edytowane przez poppy seed
Czas edycji: 2013-09-11 o 18:47
poppy seed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 19:26   #714
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Poka¿ wiadomo¶æ
R na jutro

I szklanka mleka 1,5% + 4 ³y¿ki musli, ma³a czarna kawa + ³y¿eczka cukru

bieganie 0,5 h + æwiczenia Jilian

II jajecznica na ³y¿eczce oliwy z cebulk± i pomidorem + bu³ka ziarnista + zielona herbata

III jogurt naturalny + nektarynka + gar¶æ w³oskich + ser bia³y ( ³±cznie miseczka)

IV miseczka ³azanek

V makrela + ogórki kiszone

Do tego woda .


Te ³azanki to chyba bêdê ca³y tydzieñ je¶æ bo tyle nagotowa³am... I podejrzewam, ¿e zasugerujecie zamianê posi³ków III i IV, ale nie mogê, bo obiad jem z mê¿em jak wraca z pracy.

Ocenka?
Wywo³ano mnie do tablicy, to nie bêd± taka z³a i spojrzê .

Pierwsze ¶niadanie mi siê wydaje kiepskie. W sumie, kiedy¶ te¿ jada³am musli z mlekiem, no ale... Mo¿e owsianka albo jakie¶ placuszki? Co¶ bardziej sytego od rana. Mi by pasowa³a tutaj owsianka z nektarynk±, orzechami i twarogiem, które masz w trzecim posi³ku.

Z ilu jaj robisz jajecznicê? Ten posi³ek jest ok , choæ w sumie zamiast bu³ki mog³aby wpa¶æ po prostu kromka jakiego¶ dobrego chleba - ale to tylko, je¶li rano zjad³aby¶ co¶ bardziej tre¶ciwego ni¿ musli z mlekiem . Wtedy te¿ w ramach przek±ski fajny by³by ów jogurt z garstk± musli, które posiadasz.

Jak robisz ³azanki i z czym? Jako¶ ma³o eRkowa mi siê wydaje ta potrawa, choæ mogê siê myliæ . No i ponadto od czasu do czasu wszystko jest dozwolone, bo cz³owiek by oszala³ dietkuj±c siê .

Kolacja ok, choæ mamy jeszcze dostêpnych tyle ¶wie¿ych warzyw, ¿e zjad³abym jeszcze co¶ prócz kiszonych ogórków .

Cytat:
Napisane przez poppy seed Poka¿ wiadomo¶æ
R/U

¦niadanie: P³atki owsiane z jogurtem naturalnym, bananem, suszonymi morelami i pra¿onymi wiórkami kokosowymi.
Drugie ¶niadanie: Bu³ka dyniowa z pieczonym kurczakiem, fet±, oliwkami i zio³ami prowansalskimi; sok pomarañczowy 330 ml.
Obiad: Talerz zupy pomidorowej z ry¿em.
Podwieczorek: Kakao naturalne na mleku z miodem lipowym, cynamonem i ga³k± muszkato³ow±, gruszka.
przysiady, skakanka 30 min
Kolacja: Kromka grahama z wêdlin± drobiow±, rzodkiewkami, pomidorem i szczypiorkiem, 2 jajka na twardo z keczupem (danie z dzieciñstwa )

ma³o to urozmaicone, ale có¿, szko³a
Bez przesady, ¿e jako¶ ma³o urozmaicone - jest prosto, smacznie i wszystko czego potrzeba. Jaja z ketchupem to jest to! I podwieczorek mmm...

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Pao alpina, dziêki jeste¶cie dla mnie ogromn± inspiracj± i motywacj±!

Dzisiejsze R:
1. Placek owsiany z makiem, daktylami i serkiem homo, kubek zielonej herbaty
2. Sa³atka z serii "arcydzie³a sztuki kulinarnej", czyli s³oik mieszanki marchewka plus groszek plus kukurydza, puszka tuñczyka, pó³ cebuli, jogurt, gar¶æ s³onecznika (zjad³am prawie pó³ tego co wysz³o)
Kawa czarna, 2 kostki gorzkiej czekolady
3. Pó³ kostki twaro¿ku z jogurtem, bananem, ³y¿k± wiórków kokosowych i ³y¿k± p³atków migda³ów
4. Pó³ miseczki kuskusu z olejem lnianym (kocham ka¿d± kaszê czy ry¿ z olejem, czekam na nie jak kiedy¶ na tabliczkê czekolady!), spory kawa³ek ³ososia na parze z mas³em i sokiem z cytryny, duszone warzywa: bak³a¿an z cebul± i pomidorem
Znów czarna kawa z kostk± czekolady
Za chwilê bêdzie 45 minut biegu i:
5. Kawa³ek pieczonej piersi z indyka, reszta warzyw z obiadu, mo¿e jeszcze gruszka jak bêdê nadal g³odna bo ostatnio ci±gle jestem!

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No i dobrze by by³o gdzie¶ wkomponowaæ t± gruszkê, bo jedyne czego mi brakuje dzi¶ u Ciebie, to ¶wie¿ych owoców. Bardzo ³adnie!


Dzisiejsze U. Trzy posi³ki pomimo æwiczeñ i d³ugiej wyprawy pieszej rano - ale naprawdê na tyle mnie syci³y, ¿e nawet nie mia³am ochoty na co¶ pomiêdzy. Chyba muszê odpocz±æ od czêstego ¿arcia, jakie praktykowa³am w górach .

¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z ¶liwkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Obiad: Nototenia gotowana na parze, ponad pó³ woreczka ry¿u br±zowego, kalafior z mas³em i koperkiem
Pump It Up! Ultimate Dance Workout
Kolacja: 3 kromki ziarnistego razowca z sa³at±, papryk±, pomidorem i szynk± / serem emmentaler / zio³owym serem brie

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 19:52   #715
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 5 202
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Wywo³ano mnie do tablicy, to nie bêd± taka z³a i spojrzê .

Pierwsze ¶niadanie mi siê wydaje kiepskie. W sumie, kiedy¶ te¿ jada³am musli z mlekiem, no ale... Mo¿e owsianka albo jakie¶ placuszki? Co¶ bardziej sytego od rana. Mi by pasowa³a tutaj owsianka z nektarynk±, orzechami i twarogiem, które masz w trzecim posi³ku.

Z ilu jaj robisz jajecznicê? Ten posi³ek jest ok , choæ w sumie zamiast bu³ki mog³aby wpa¶æ po prostu kromka jakiego¶ dobrego chleba - ale to tylko, je¶li rano zjad³aby¶ co¶ bardziej tre¶ciwego ni¿ musli z mlekiem . Wtedy te¿ w ramach przek±ski fajny by³by ów jogurt z garstk± musli, które posiadasz.

Jak robisz ³azanki i z czym? Jako¶ ma³o eRkowa mi siê wydaje ta potrawa, choæ mogê siê myliæ . No i ponadto od czasu do czasu wszystko jest dozwolone, bo cz³owiek by oszala³ dietkuj±c siê .

Kolacja ok, choæ mamy jeszcze dostêpnych tyle ¶wie¿ych warzyw, ¿e zjad³abym jeszcze co¶ prócz kiszonych ogórków .
Postaram siê w takim razie z tych p³atków musli wymodziæ jakie¶ placuszki na ¶niadanie a jajecznicê robiê z 2 jajek, takich sporych hehe
£azanki... no có¿.. niekoniecznie dietetyczne ale to w sumie bardziej dla mê¿a przygotowa³am, wiêc mo¿e jutro wsunê pier¶ z kurczaka z pêczakiem i fasolk± szparagow±...

A kiszone ogórki.. jako¶ tylko one mi pasuj± do makreli haha wiem, ¿e to g³upie no zobacze ewentualnie jeszcze co siê do mnie u¶miechnie w warzywniaku

dziêki **
__________________
Zostaniesz na sta³e? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 20:07   #716
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejsze U

¦niadanie: owsianka z bananem i wiejskim, kawa z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: 2 kromki razowca z pesto, pieczon± piersi± z kurczaka, mozzarell±, ¶wie¿ym szpinakiem i pomidorkami koktajlowymi
Lunch: zupa dyniowa-krem z ga³k± muszkato³ow±
Podwieczorek: serek wiejski z d¿emem truskawkowym
Obiadokolacja: dwie po³ówki papryki faszerowanej miêsem mielonym, ry¿em br±zowym i fasol± czerwon± (to wszystko podsma¿one na patelni z koncentratem pomidorowym i przyprawami) zapiekane z serem ¿ó³tym
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 20:31   #717
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 620
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Wywo³ano mnie do tablicy, to nie bêd± taka z³a i spojrzê .

Pierwsze ¶niadanie mi siê wydaje kiepskie. W sumie, kiedy¶ te¿ jada³am musli z mlekiem, no ale... Mo¿e owsianka albo jakie¶ placuszki? Co¶ bardziej sytego od rana. Mi by pasowa³a tutaj owsianka z nektarynk±, orzechami i twarogiem, które masz w trzecim posi³ku.

Z ilu jaj robisz jajecznicê? Ten posi³ek jest ok , choæ w sumie zamiast bu³ki mog³aby wpa¶æ po prostu kromka jakiego¶ dobrego chleba - ale to tylko, je¶li rano zjad³aby¶ co¶ bardziej tre¶ciwego ni¿ musli z mlekiem . Wtedy te¿ w ramach przek±ski fajny by³by ów jogurt z garstk± musli, które posiadasz.

Jak robisz ³azanki i z czym? Jako¶ ma³o eRkowa mi siê wydaje ta potrawa, choæ mogê siê myliæ . No i ponadto od czasu do czasu wszystko jest dozwolone, bo cz³owiek by oszala³ dietkuj±c siê .

Kolacja ok, choæ mamy jeszcze dostêpnych tyle ¶wie¿ych warzyw, ¿e zjad³abym jeszcze co¶ prócz kiszonych ogórków .


Bez przesady, ¿e jako¶ ma³o urozmaicone - jest prosto, smacznie i wszystko czego potrzeba. Jaja z ketchupem to jest to! I podwieczorek mmm...


No i dobrze by by³o gdzie¶ wkomponowaæ t± gruszkê, bo jedyne czego mi brakuje dzi¶ u Ciebie, to ¶wie¿ych owoców. Bardzo ³adnie!


Dzisiejsze U. Trzy posi³ki pomimo æwiczeñ i d³ugiej wyprawy pieszej rano - ale naprawdê na tyle mnie syci³y, ¿e nawet nie mia³am ochoty na co¶ pomiêdzy. Chyba muszê odpocz±æ od czêstego ¿arcia, jakie praktykowa³am w górach .

¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z ¶liwkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Obiad: Nototenia gotowana na parze, ponad pó³ woreczka ry¿u br±zowego, kalafior z mas³em i koperkiem
Pump It Up! Ultimate Dance Workout
Kolacja: 3 kromki ziarnistego razowca z sa³at±, papryk±, pomidorem i szynk± / serem emmentaler / zio³owym serem brie

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.


Poa alpina
eee tak jako¶ wysz³o z tymi warzywami bo by³o tyle rzeczy do wypróbowania aczkolwiek nie by³o ich tak tragicznie ma³o

Twoje 3 posi³ki fajne jak zawsze no ale wiadomo czasem nie ma siê ochoty na wiêcej i nie ma co wpychac na si³ê

To od razu moje U wrzucê:

I owsianka z mas³em orzechowym crunchy, ¶liwk± i musem brzoskwiniowo-gruszkowym

II 2 kawa³ki certyfikowanego pieroga bi³gorajskiego, gar¶æ kolorowych pomidorków koktajlowych

III domowy burger z piersi kurczaka z sosem jogurtowo-musztardowym z pra¿onym sezamem podany na kuskusie + gotowane broku³y

IV 2 kromki chleba litewskiego z róznymi serami (korycinskim z lubczykiem, korycinskim wêdzonym, koryciñskim dojrza³ym, mazuriano i d¿ersejanem), roszponk±, pomidorem i karmelizowan± czerwon± cebul±

do picia ponadto: espresso x2, pokrzywa, woda

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ.
Pewnie nikt mnie tu nie kojarzy (ja osobi¶cie widzê kilka "starych" nicków- Poa, Ervisha, Milka, a no i oczywi¶cie Irish*- pozdrawiam Was dziewczyny), ale wracam, po bardzo d³ugiej przerwie.
Tytu³em wstêpu i w telegraficznym skrócie: z nieco rozwalonym metabolizmem (o tym zaraz), ciê¿sza o 3 kilo, ni¿ kiedy by³am tu ostatnio witam Piêkne Panie. Aktualnie w zwi±zku z powy¿szym jestem na 1500-1600kcal, æwiczê 5-6 razy w tygodniu (intensywniej lub mniej, ale staram siê æwiczyæ ka¿dego dnia) i stopniowo bêdê zwiêkszaæ kcal do 2000, bo takie by³o mniej wiêcej moje zapotrzebowanie.
Co do metabolizmu: w maju zesz³ego roku by³am przez miesi±c na P, ze wzglêdu na to, ¿e przez intensywne æwiczenia zgubi³am 3kg, które by³y mi wówczas bardzo potrzebne (walka o @). Przyty³am wiêc do tej wagi i przesta³am æwiczyæ. Okres odzyska³am w sierpniu ubieg³ego roku. Od tamtej pory æwiczy³am sporadycznie, jad³am ³adnie, waga siê trzyma³a. A¿ do tegorocznych wakacji... W po³owie czerwca zaczê³y siê wyjazdy, które trwa³y a¿ do koñca lipca. Nie mia³am mo¿liwo¶ci przyrz±dzania sobie posi³ków. Jad³am nieregularnie to, co dawali, a w przerwach dojada³am, co mog³am. Wieczorami zazwyczaj by³y "nasiadówy", wiêc najczê¶ciej sz³am spaæ krótko po jakim¶ posi³ku. Sierpieñ mia³ by³ miesi±cem aktywno¶ci, powrotu do zdrowych nawyków i doprowadzania siê do porz±dku, ale niestety... 31 lipca mia³am wypadek (potr±ci³ mnie samochód- jak na z³o¶æ w³a¶nie wtedy, kiedy zaczê³am realizowaæ swój plan, bo akurat... je¼dzi³am sobie na rowerze!), który rozpocz±³ 3 tygodniowy okres TOTALNEGO bezruchu (choæ nie ucierpia³y narz±dy wewnêtrzne ani ko¶ci, ze wzglêdu na 2 ogromne krwiaki na lewej nodze mia³am polecenie od lekarza, by przez 2 tygodnie le¿eæ, ew. siedzieæ z nog± uniesion± na wysoko¶æ bioder, pó¼niej zacz±æ stopniowo chodziæ- po domu, podwórku, nastêpnie krótkie spacery...). 21 sierpnia ju¿ nie wytrzyma³am i po raz pierwszy posz³am pobiegaæ. Ledwo wlok³am nogami. Zastane stawy i odzwyczajone od najmniejszego ruchu miê¶nie bola³y przez 3 kolejne dni!
I tak w tym czasie "wpad³y" w gratisie ponad 3kg, które oczywi¶cie posz³y w d... ty³ek i uda , a jak¿e (figura gruszki).
Po powrocie do zdrowia postanowi³am: wróciæ do aktywno¶ci, uregulowaæ posi³ki i przygotowywaæ moje ukochane jad³o- nareszcie mogê robiæ to, co chcê.

Elaborat napisany , to teraz ju¿ bez spamowania, od razu wrzucam swoje wczorajsze R/U:
I Kakaowa owsianka z chilli i cynamonem, miodem, gor±cym musem brzoskwiniowym i pra¿onymi p³atkami migda³ów; 2 ¶liwki
rowerem ~3km do szko³y (mam praktyki- jestê pani± nauczycielk±! )
II Ma³y jogurt naturalny, gar¶æ mieszanki orzechów z ¿urawin±
III Kanapka: 2 kromki chleba ¿ytniego z mas³em, sa³at±, papryk± i polêdwic± wieprzow±
rower- powrót
45 minut Turbo Ewy Ch. + 15 minut stretching
IV Czosnkowy ry¿ br±zowy ze sma¿onym na ma¶le zielonym groszkiem, porem, ró¿yczkami broku³a i gotowanym udkiem kury
V ~100g twarogu z ketchupem (po³±czenie mo¿e wydawaæ siê dziwne, ale polecam spróbowaæ! Mi te¿ takim siê wydawa³o, kiedy po raz pierwszy mój ex przyniós³ mi kanapki z twarogiem, polane ketchupem w³a¶nie. Spróbowa³am i muszê powiedzieæ, ¿e jest smaczne. Czasem wiêc zamiast dodawaæ zio³a, polewam rozgnieciony twaróg ketchupem), sa³atka z sa³aty lodowej, ogórka, pomidora i oliwek z dressingiem musztardowo-miodowym.

Do picia: woda, zielona herbata i melisa z pomarañcz±, multiwitamina
(sporo nabia³u, wiem, ale wieczorem by³am najedzona tym potreningowym, wiêc tylko co¶ lekkiego przed snem, bo na nic nie mia³am ochoty).

U¶miecham siê po ocenê i doskakujê do w±tku.


*moja siostra odchudza³a siê na pocz±tku klasy maturalnej, czyli prze³om roku 2009/2010 i Irish ju¿ tu by³a i "R"-kowa³a! Có¿ za determinacja, có¿ za wytrwa³o¶æ!

Oooo! Witamy z powrotem Tak jak Poa napisa³a 3 kg to nie jest du¿o wiec don't worry Trzymam kciuki zeby juz wszystko by³o ok i za wytrzymanie w postanowieniach

ps jakas specjalna receptura ry¿u czosnkowego? Jad³ospis bardzo fajny no i widac luz

ps 2 dziewczyny, jecie olej lniany? Du¿o sie naczyta³am o jego dobrych w³asciwo¶ciach ale chcialabym tez jakies Wasze opinie zanim kupiê

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2013-09-11 o 20:33
Milka1224 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 20:39   #718
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ja kocham olej lniany i dziêki niemu kocham te¿ wszystkie kasze w sumie tylko do tego go u¿ywam, za to prawie codziennie. Dla mnie odkrycie roku

Pao alpina, dziêkujê! Gruszka bêdzie jutro, bo tych warzyw tyle zosta³o ¿e ju¿ nie mam si³y...
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 20:48   #719
jvlka900
Zakorzenienie
 
Avatar jvlka900
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 3 686
GG do jvlka900
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje dzisiejsze R proszê o opiniê:

¦niadanie: owsianka na mleku ze ¶liwkami, wiórkami kokosowymi, cynamonem i niewielk± ilo¶ci± br±zowego cukru
II ¶niadanie: 50g serka wiejskiego z wkrojon± papryk± i ogórkiem, kromka pieczywa chrupkiego z mas³em
Obiad: 1/2 woreczka kaszy gryczanej, 1/2 piersi z kurczaka w przyprawie, sa³atka (pekiñska, ogórek,papryka, jog. naturalny)
Po obiedzie 2 kostki gorzkiej czekolady
Podwieczorek: cienki kawa³ek cha³ki dro¿d¿owej (bez kruszonki i z mala iloscia cukru), pó³ grejpfruta
Godzina zumby (3 dzien z rzedu
Kolacja
: 1,5 jajka na twardo, kromka chleba s³onecznikowego z polêdwic± wêdzon± z kurczaka do tego sa³ata i rzodkiewka, 1,5 wafla ry¿owego cienko posmarowanego miodem i z twarogiem, herbata

dodatkowo du¿o wody w ci±gu dnia
__________________


Aparatka
góra: 23.03.12
dó³ : 28.06.12





Edytowane przez jvlka900
Czas edycji: 2013-09-12 o 10:49 Powód: dopisek
jvlka900 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-11, 21:04   #720
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Szkolne P.

¦niadanie (7:15)
* Bu³ka grahamka 55g z mas³em orzechowym i 2 plasterkami jab³ka
* jogurt naturalny 180g + ³y¿ka musli orzechowego + niepe³ne 2 ³y¿ki mieszanki studenckiej + trochê jab³ka
* cappucino czekoladowe
II ¶niadanie
a) (10:30) 1 kromka chleba ko³odziej z twaro¿kiem pieprzowym, sa³at±, pietruszk± i ³ososiem wêdzonym
b) (12:30) grahamka 55 g z takimi samymi dodatkami
Do obu - zielona herbata.
Obiad (15:50)
* makaron faszerowany szpinakiem z dodatkiem broku³a i marchewki w bli¿ej nieznanym sosie
* trochê fileta z kurczaka bez panierki, w kawa³kach
* sok marchew-jab³ko 300 ml
Podwieczorek (19:00)
* jogurt Fantazja o smaku ananasowo-kokosowym z ³y¿eczk± wiórek kokosowych
* ciasteczko Belvita
Kolacja (21:45)
* bu³ka grahamka 55 g z twaro¿kiem pieprzowym - 1 po³ówka z resztk± wêdzonego ³ososia, druga z po³ow± plastra sera ¿ó³tego
* sa³atka (gar¶æ miksu sa³at, 1/2 pomidora, ³y¿eczka pestek dyni, ³y¿eczka otr±b, 2 solidne ³y¿ki chudego twarogu, ³y¿eczka sosu sojowego)
Mia³am trzymaæ siê kolacji od dietetyka, ale zaczê³am eksperymentowaæ.
A teraz pijê nutridrinka czekoladowego na gor±co.
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.